Laatste tocht van veerboot Beatrix Belangstelling voor de redevoeringen te Humansdorp Dïi was hei groie momeni: „Kom over de brug u Minister van flartsen verkoclit liet eerste kaartje voor de brug BEDFORD Goeree-Overdakkee Is uït zijn isolement! een Lenicfriiilcgfas gratis Wachtend op de komst van Min. Van Aartsen 37e jaargang Dinsdag 21 juli 1964 3306 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DF ZülD-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EÏLANDSN I Fa. P. KASTELEIM Een illuster gezelschap luistert belangstellend toe Garage Knöps Minister van Aartsen telefoneert Centrale Veiling Middelharnis PKINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sonunelsdijlc Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. De Haringvlietbrug geopen ne Haringvlietbrug is open! De hoge gasten, de imposante slp.eën, de jakkeren de nersmensen, ze zijn weer vertrokken en de luidruchtige muziek en het hoe- raaeroep zijn verstonfid en hebben plaats gemaakt voor het monotone gezoem J passerende auto's. Flakkee heeft zijn vaste verbinding en overig Neder land is nu met Flakkee verbonden zoals de Comm. der Koningin Mr. Klaasesz het aeestig uitdrukte. Z.Ex. Mmister van Verkeer en Waterstaat heeft gister middag op de brug het eerste tolkaartje verkocht aan de chauffeur Bert van Leent uan het transportbedrijf Gijs van Dongen te Dlrksland die met zijn vrachtwagen een vracht Flakkeese uien naar de overkant bracht. Het lang verbeide moment van de officiële openstelling was hiermee een feit. Tevoren loaren in de R.T.M, remise te Numansdorp de genodigden ontvangen. De Pres Comm. van de N.V. Brug, de heer P. D. Sieling heeft hier naast Minis ter van Aartsen, de Com. der Koningin en beider echtgenoten, ds burgemees ter fttT» Numansdorp en Klaaswaal, de heer Henri, de gemeenteraden van de beide eilanden met hun voorzitters en niet minder dan 700 overige genodigden hartelijk verwelkomd. Aan mevr. v. Aartsen en mevr. Klaasesz werden door het kleindochtertje van de heer Sieling, Marijke Sieling en. Gonnie, het dochtertje van burgemeester Hordijk bloemen aangeboden. In de verschillende toespra ken cJie werden gehouden werd veel lof toegezwaaid aan de grote voorvech ter «un de Haringvlietbrug de heer Sieling. (Zie de binnenzijde van dit blad.) Met het handgeklap na de opening viel een drukkend pak van zijn schouders. Flakkee heeft zijn brug en de heer Sieling heeft zijn zin en wij ook. Voor Goeree-Overflakkee was het maandag 20 juli een bijzondere feest dag, een droom van jaren is in vervul ling gegaan, het eiland is eindelijk uit zijn isolement verlost. Er moet zo als 'bekend tolgeld worden betaald, daar is nu eenmaal niets aan te doen. Een druk verkeer, wat zéker zal ver dubbelen als de Grevelingendam ge reed is, zal dit tolgeld doen dalen, maar tot 1975 zitten wij er mee. Dit is volgens minister Aartsen de uiterlijke termijn dat het Rijk tegen boekwaarde de brug zal overnemen die dan tolvrij zal zijn. De tolheffing modht de feestelijke stemming bij de opening niet drukken. Aan weerszijden van de Haringvlieffbrug stonden duizenden mensen opgesteld om getuige te zijn van de openstelling en de Rijkspolitie had moeite om de lange files van personenauto's een parkeer plaats aan te wijzen. Vóór de remise van de R.T.M. te Nu mansdorp, (het was jammer dat de ope ning aan de kant van de Hoeksche Waard moest geschieden) waar de hoge autoriteiten werden ontvangen bliezen de muzikanten van „Prinses Juliana" en „Na lartg Streven" beiden uit Klaas waal en „Wilhelmina" uit Numansdorp er lustig op los. Later werden deze muziekgezelschappen bij de brug opge steld en kwam ook „Sempre Crescen do" uit MiddeUiarnis op het appèl, om 'luister te geven aan het grote openings feest. Toen minister Van Aartsen het eer ste kaartje had verkocht (zie foto) trok de stoet met minister Aartsen 'voorop, gevolgd door de Conmiissaris der Ko ningin mr. J. Klaasesz, officieel als eersten over de brug. Honderden en nog eens honderden auto's volgden, met dui zenden voetgangers die ook de eerste tocht over de brug wilden maken. Van 1 uur tot 4 uur 's middags werd geen tolgeld geheven. Daarna zijn de tol gaarders, in keurige uniform gestoken, in dienst getreden. Aan de Flakkeese kant stonden hon derden kinderen, die in bussen waren aangevoerd, de hoge gasten met vlagge tjes toe te zwaaien. Zij zongen feeste lijk uitgedost, het speciale bruglied. SchouwenDuiveland vierde feest mee Het was wel een beetje triest voor de autoriteiten van SchouwenDuive land, dat zij nog moesten varen, om van het ene eiland op het andere te ko men. Zij hebben, evenals de Flakkeeërs portie in de brug, en al is de Grevelin gendam nog niet gereed, het was toch voor hen ook een beetje feest. „Straks worden we goede iburen" betoogde de Commissaris dor Koningin uit Zeeland, die verwacht dat eind van dit jaar de beide eilanden aan elkaar zullen zijn verbonden. Tweemaal geopend De bouwvakkers, die bij de bouw van de brug betrokken zijn geweest, heb ben vrijdagmiddag, juist voor hun va kantie de biTig officieus onder elkaar geopend. Het moet nog een heel feest geweest zijn te Numansdorp. Zij kon den bij de officiële opening niet tegen woordig zijn en wilden er toch de pret van hebben. Geef ze eens ongelijk! Mi nister Aartsen had er schik in en vond het wel een origineel idee. Feest op Flakkee In de dorpen op Flakkee is op de openingsdag volop feest gevierd. Vele vlaggen waren uitgestoken en de plaat selijke muziekkorpsen droegen met vrolijke klanken luister bij aan deze voor ons eiland zo-belangrijke en on vergetelijke dag. Bij elke fles VERMOUTH VOORSTRAAT SOMMELSDIJK MIIDD'ELHARNIS Beroep Bestuur Chr. V.G.L.O te Middel- harnis door Ged. Sta,ten ingewilligd Op voorstel van b. en w., 'besloot de gemeenteraad van Middelharnls destijds om voor het jaar 1963, aan de Chr. V.G.L.O. school een exploitatie vergoe ding van 80,— per leerling toe te ken nen. Het ijestuur der.school ging hier tegen in beroep bij Ged. Staten van Z. Holland. Dit college besliste thans dat alsnog vcor het jaar 1G62 een vergoe ding dient gegeven te worden van 98,10 tot de datum van overdracht der school van het bestuur en daarna 105,43 per leerling. Nu de Haringvlietbrug tussen Nu mansdorp en Ooltgensplaat gisteren (maandag 20 juli) voor het verkeer is opengesteld, heeft de veerboot „Prinses Beatrix" deze dag zijn laatste tocht van Numansdorp naar Den Bommel ge maakt. Om 4 uur nam. vertrok het schip van Den Bommel en .om 5.30 uur ver liet het voorgoed de haven van Nu mansdorp. Door de S.B.S.-Reederij is 27 jaar deze dienst op genoemd traject onderhou den. Als kapiteins heti'ben in deze pe riode gefungeerd, de heren L. Diepen horst, S. van Veen, P. Vos en nog en kele andere „kap's" welke als reserve dienst 'hebben gedaan. De huidige 'kapi tein, de heer P. Vos heeft gedurende 7% jaar 'het roer in handen gehad. Het langst is machinist Bertus van Eijk op deze veerdienst. Hij heeft er 25 jaar op zitten en is daarom bij 'hef reizend pu bliek een goede bekende. Op de foto ziet men de nieuwe brug en de oude vertrouwde veerboot „Prin ses Beatrix", die een van zijn laatste overtochten tussen Den Bommel en Nu mansdorp maakt. Veertien keer per dag voer hij onder de torug door totdat het uur 'van de laatste overtocht was geslagen. De veerdienst tussen Ooltgensplaat en Dintelsag blijft wel in tact. Hier zijn de vaarten op dinsdag 21 juli verdulbbeld. toeroe t r^- ■^'"^^^'^^'^''-rp'^^^issaris van de N.V. Brug, de heer P. D. Sieling de vele aanwezigen een welkomstwoord belan J^t ii 'binnenzijde van dit blad) luisteren minister Van Aartsen en de Commissaris der Koningin mr. Klaasesz ZEx *°s- V.r.n.l. mevr. Hordijk, Commissaris der Koningin, mr. Klaasesz, mevr. v. Aartsen, mevr. Klaasesz; minister Van Aartsen, mevr. Sieling en burgemeester P. W. Hordijk van Middelharnis-Sommelsdijk. ZEx. minister mr. J. van Aartsen verkoopt hier het eerste kaartje aan de chauffeur Bert van Leent te Dirksland. De President-Commissaris van de N.V. Brug, de heer P. D. Sieling kijkt belangstellend toe. De dame links is me vrouw van Aartsen, die schik heeft in 'het geval en wel in het bijzonder voor 'het gedrang van de foto-journalisten, die een plaatje willen maken, dringt zich wel'bijzonder op, zoals op het plaatje te zien is. Met de verkoop van dit eerste kaartje was de Haringvlietbrug officieel open gesteld. OUDD'O'RP Benzine tanken t.b.v. het Roode Kruis A.s. zaterdag 25 juli krijgt ieder weer gelegenheid de plaatselijke afdelinigi van 'het Roode Kruis belangrijk te hel- jitn. Waiinoer men die dag zijn tank van auto, 'brommer enz. bij het Caltex station van Poortvliet laat vullen komt een gedeelte van de winst ten goede aan de afdeling van 'het Roode Kruis die deze dag bij dit benzine station ser vice-diensten aanbiedt. Ouddorpers, en ieder die dit leest, een goede kans om te tonen hoezeer u het werk van het Roode Kruis waardeert. (Zie verder de advertentie elders in dit nummer). Middelharnis - Telefoon 2043 OO'LTGENSPLAAT Water sloeg door dak van Hervormde Kerk Tijdens de orkaan van j.l. zaterdag avond hetolben omwonenenden 'gezien dat de bliksem twee keer op de blik- semafleider van de toren van de Her vormde Kerk is geslagen. Hierdoor ont stond 'geen schade. Wel sloeg 'het water door de leien van 'het dak en kwam door het plafond de kerk binnen. Ook werd er een ruit ingedrukt. De koster heeft met enkele helpers geruime tijd bezig geweest om de banken schoon te maken, zodat de kerkdiensten zondag ongC'hinderd door konden gaan. Verder vernemen wij nog dat op de veerboot „Gorinchem V", welke door de orkaan werd overvallen, ongeveer 200 personen hebben gezeten. Buiten dorp knapten een groot aantal electriciteitspalen af, waardoor veel bewoners aan de Oudelandsedijk en de Langeweg zonder stroom kwamen te zitten. j Bij nadere telling bleek dat er alleen aan de Spuidijk 60 bomen waren ge- broken of besohadi'gd. Deze zijn in de I loop van maandag opgeruimd of van steunpalen voorzien. i Heel erg is het met de landbouwge wassen die door de hagel zijn getrof- fen. Uien, witlof en suikerbieten wer- den zwaar beschadigd en de landbou- wers moeten afwachten of deze vruch- ten zich neg geheel of gedeeltelijk zul len herstellen. Kerkdienst. Voor de Geref. Gem. hoopt a.s. donderdag 23 juli voor te gaan ds. Hage van Klaaswaal. Aanvang 7 uur. j Veiling van maandag 20 juli 1964 I Bloemkool 12,------17,—; Tomaten A 61,------^63,—; idem B 65,—; idem C 39,—; Komkommers 12,------22,Rode kool 5,50; Gele kool 5,50;Wagenaars 16,------ 39,Dubb. Princessen 40,------41, Stoksnij'bonen I 75,------76,idem II 32,------33,—; Sla 17,------25,—; Kroten 6,------9,—; Postelein 15,------17,—; Rode bessen 116,Early Lanton 145,Ei- genhêimers grove 7,508,70; idem mid del 10,10—13,—; idem II 8,70—9,30; idem driel. 4,------5,60; Present middel 10,------ 16,60; idem driel. 6,Bintjes grove I 15,60—16,40; idem middel 9,30—11,—; I Doré middel 15,Aanvoer 85.000 kg. Op de Haringvlietbrug aangekomen we een telefoon in de handen gedrukt, steld met de wachtende chauffeurs van kant, die voor het eerst de brug zou riep de minister, „de baan is vrij!" En uien, aardappelen, en tal van andere de brug over. Aan de chauffeur Bert G. van Dongen te Dirksland verkocht rd ZEx. minister mr. J. van Aartsen waarmee hij in verbinding werd ge- de vrachtwagens aan de Flakkeese den passeren. „Kom over de brug!" toen kwamen de vrachtwagens met landbouwproducten ook garnalen van Leent, van het vervoers'bedrijf van de minister het eerste kaartje. De President-Commissaris van de N.V. Brug, de heer P. D. Sieling, wacht met zijn kleindochter Marijke L. Sieling en met Gonnie Hordijk, dochter van burgemeester P. W. Hordijk de komst van minister Van Aartsen en de andere autoriteiten af. De beide meisjes boden bloemen aan aan mevr. Van Aartsen en mevr. Klaasesz.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 1