emeenteraad Ooitgensplaat r BANKGIRO Melksanerliig Plaatselijk nieuws BEDFORD V, automobielen Ingezonden stukken TECHNISCH ONDERWIJS en diplomering op de NUTSSPAARBANK - MIDDELHARNIS Diekhuusnieuws Bescherm uw ogen „Gij brug, gij wondersiuk" Vrijdag 17 juli 1964 No. 3305 Discussie over geldlening aan „'t Centrum" Geheime zitting over muziekvereniging Feestverlichting in de zomermaanden N.V.SLaVENBURG'SBIlNK A. V. d. Vliet te Middelharnis- Sommelsdijk Strandevangellsatie te Ouddorp Bevordering Technische School van de Nederlandse Spaarbankbond Rente 3.72 over het gehele tegoed ONBEPERKTE STORTING VLOTTE TERUGBETALING UITSTEKENDE SERVICE Garage Knöps Maandagavond kwam de gemeente- d van Ooitgensplaat in spoedeisende ergadering bijeen. Deze vergadering, «nresideerd door bungemeester W. M. an der Harst, vi^as belegd in verband ef het garanderen van een rente en Hossing van een geldlening voor de tichting „'t Centrum". Dit agendapunt ntlokte nogal enige discussie. De nieu- e muziektent voor U.D.I. kost ongeveer 3000,— meer dan aanvankelijk vi^as eraanïd. Na een korte bespreking ging e Raad op verzoek van de heer L. Hok- e in geheime zittin;g, waarin de finan- iële zaak van deze vereniging werd be- proken. Deze en nog enkele andere voorstellen erden zonder hoofdelijke stemming anvaard. In de rondvraag kwam de feestver- iohting voor de opening van de brug n de tentoonstelling „Fluzi" ter sprake en w. hadden juist besloten om deze érlichting van Raadhuis, toren en Vücrstraat nog deze week te laten aan- rengen. De vergadering duurde vijf wartier. Afwezig met kennisgeving was de eer J. H. van Dam (s.g.p.) De volgende ingekomen stukken wer en voor kennisgeving aangenomen: Goedkeuring raadsbesluit tot aankoop rond van het R.K. Kerkbestuur te chthuizen; idem tot onderhandse ver uring sportveld; het vaststellen ver ordening reinigingsrechten, badhuis- echten, wijziging verordening begrafe- isreChten en wijziging verordening ri- olbelasting; tot slot goedkeuring raads- esluit tot verhuring van het Fort „Prins Frederik". Voor kennisgeving erd tevens aangenomen het Jaarver- lag 1963 van de Sociale Werkplaats „Binnenhof". Garantie rente en aflossing geldlening. Aangaande het waarborgen van een rente en aflossing van een door de Stichting „'t Centrum" aan te gane geld lening, werd door de voorzitter een uit eenzetting gegeven. Bij nadere bereke ning bleek dat het bedrag van 60.000 terug kan worden gebracht op 45.000. Wethouder Adr. de Vos (p.v.d.a.) te vens voorzitter van het genoemde ver enigingsgebouw, sprak de wens uit, dat steeds meer gebruik van het gebouw zal worden gemaakt, waardoor de Stichting in staat zal zijn aan zijn verplichtin gen te kunnen voldoen. „Bij de bouw was het tekort reeds te voorzien" aldus de heer Leijdens (s.g.p.) Hierop heb ik toen ook geattendeerd. Ik zag dit tekort aankomen en zag tevens de gemeente het kind van de rekening warden. Verkeerde voorspelling De voorspelling van de heer Leijdens is evenwel niet uitgekomen, zo verze kerde de voorzitter. Bijna heel het be drag voor de bouw is verworven uit hoofde van subsidie-bijdragen van de Stichting Z.W. Nederland en uit de be volking. Een bedrag van 45.000,— bleef ongedekt. Het jaar 1963 heeft een tekort van ruim 1500,— opgeleverd en dit tekort moet worden toegeschreven aan de be gintijd van de exploitatie. Het Rijk heeft zijn toezegging niet op tijd gestand gedaan en zodoende zitten we met de moeilijkheid, dat de stichting niet op tijd haar schuld in rekening courant kan aflossen. Er behoeft dus totaal geen vrees te bestaan dat de exploitatie niet in orde is. Wanneer de rijksbijdrage is ontvan gen kan algehele aflossing van deze schuld plaats vinden. „Het siert de gemeenschap van Ooit gensplaat, dat er zo goed is geboerd, want in ons land is er bijna geen ge bouw dat zieh-zelf bedruipt, aldus de voorzitter. Aangaande een opmerking betreffen de de benoeming van een concierge, ge daan door de 'heer Leijdens, vroegen de heren de Vos en Groenendijk enige op heldering. De heer Groenendijk fungeert namelijk als concierge. Volgens de voorzitter was deze zaak buiten de orde, maar de heer de Vos geloofde dat de schoen wringde aan gaande leveringen door de middenstand. De discussie werd hierover door de voorzitter gesloten. De heer P. van Es (a.r.) wees op het grote nut van het gebouw, dat zijn diensten ten volle heeft bewezen, en waar menige gemeente trots op zou zijn, omreden men het dikwijls met veel min. der moet doen. Het voorstel werd hier na zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Veerboot eerst vast Goedkeuring werd ook gegeven, dat een uitbreidingsplan in onderdelen voor de kom der gemeente wordt voorbereid. De uitbreiding van het wachtverbod aan de Molendijk t.m. no. 2 ontlokte een vraag van de heer I. Groenendijk n.l. of dat verbod ook geldig is vo6r de be woners aan deze dijk. Volgens de voorzitter kunnen de des betreffende bewoners een' ontheffing aanvragen. Ook werd goedkeuring gehecht aan het voorstel de politieverordening uit te breiden met de bepaling, dat passa giers van de veerboot Ooitgensplaat - Dintelsas bij aanikom'st van de boot, de ze niet mogen verlaten alsvorens de veerboot is vastgelegd. Over de onge veer 300O,die de muziektent meer heeft gekost dan aanvankelijk was ge raamd, las de secretaris, de heer J. L. Vetter ejikele stukken voor welke op de bouw van deze tent betrekking heb ben. Hier onder was o.a. een rapport van de Technische dienst. Duurdere tent De kap. constructie bleek niet in, over eenstemming met het gestelde doel en moest derhalve worden gewijzigd. Verder werd de bouw in tweede in stantie met betaalde krachten voltooid. In het begin werd door de leden en ver schillende amtoachtsmensen gratis ge werkt. De begroting werd n.a.v. vrij- willigershulp opgemaakt. De heer L. Hokke (c.h.) vroeg in een geheime zitting een uiteenzetting te mo gen geven omtrent de financiën van de muziek. Dit werd goedgevonden. N"a de heropening werd het voorstel zonder 'hoofdelijke stemming aangenomen en werden er verder geen mededelingen meer gedaan. Verbeterinig haven. Een toegevoegd agendapunt betrof een geldlening voor het. herstel van de be- schoeiing van de Galatheesehaven. Deze is dermate slecht, dat het raadzaam is vóór de bietencampagne een voorziening i te treffen. B. en w. vroegen de raad machtiging om na aanbod van een geldlening deze direct af te sluiten. Eén en ander werd goedgevonden. l Armen, een taak der kerk Aangaande punt 11 van de agenda, be treffende de wijziging van de naam van het Burgerlijk Armbestuur in „Instel ling Culturele Zorg" werden enkele op merkingen gemaakt. De heer P. v.' d. Vliet (p.v.d.a.) was j blij dat het woord armenzorg verdwijnt en wordt gewijzigd in bovengenoemde naam. Voor vele mensen heeft het woord ,,atrm" een minder goede klank. „God heeft gezegd „armen en rij'ken zijn beiden gemaakt", aldus de heer Leijdens en daarmee distancieerde hij zich van de uitspraak van de heer Van der Vliet. De heer Leijdens zag in eer ste instantie de verzorging van de ar men een taak van de kerk en spreker hoopte dat in de „Commissie van Bij stand en Advies" de kerken flink ver tegenwoordigd zullen zijn. „Zoniet, dan zie ik mij genoodzaakt om tegen te stemmen," aldus de heer i Leijdens. De voorzitter geloofde, dat er hier een misvatting in het spel is: het gaat om een naamswijziging en tevens oim het oude burgerlijke armbestuur toch een taak te blijven geven, onder een nieuwe naam, die in een nieuw reglement vóór 1 jan. 1965 dient te worden vastgesteld. Alle heren bleken voor het voorstel te zijn. Rondvraag De heren I. Groenendijk en A. J. A. Leijdens vroegen of het niet mogelijk zou zijn om in het bejaardencentrum een brievenbus te plaatsen. Deze zaak zal aan de P.T.T. worden voorgelegd. j Maandag gaat het grote gebeuren be- i ginnen van de vaste verbinding, aldus de heer P. v. d. Vliet en in verband hiermede vroeg hij of de mooie feest verlichting deze week niet kon worden aangebracht. B. en w. handden juist vóór deze ver gadering besiloten om de verlichting aan te 'orengen en deze te laten hangen tot na de „Fluzi" tentoonstelling. Op 20 juli en tijdens de tentoonstel ling en mogelijk ook enkele avonden in de aanstaande weken zal deze mooie verlichting branden. Hierna werd de vergadering gesloten. MAAK GEBRUIK VAN Gratis formulieren en interestyergoeding. Inlichtingen bij Middelhamis - Sommelsdfjk Kade 5 - Tel. (01870) 22 68 MIDDELHARNIS Geslaagd voor doctoraal examen. Een oud-Middel'harnisser, de heer M. Lang broek te Wassenaar, slaagde dezer da gen aan de Rijksuniversiteit te Leiden voor het doktoraal examen in de let teren. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat hij zijn gehele studie vol bracht bij een volledige dagtaak, eerst als onderwijzer aan een Uloschool en thans als leraar aan een lyceum. Voor nieuwe en goede gebruikte onder volle garantie, GARAGEBEDRIJF Jullanaweg 78 - Telefoon (01877) 7 64 Melissant Eerste op het eiland GoereeOverflakkee De gezamenlijke melkslijters van Middelharnis en Sommelsdijk hebhen besloten, in verband met de steeds stij gende kosten van bezorging, tot een doelmatiger aflevering van melk- en melkprodukten over te gaan. De be doelde wijziging, ook wel sanering ge noemd bestaat hierin, dat in iedere straat slechts één slijter met melk kom,t, die de melk huis voor huis aflevert. De beide gemeenten worden in wijken ver deeld; iedere slijter krijgt zijn aparte wijk. Deze regeling gaat in op maandag 17 augustus a.s. De moigelijkiheid be staat dat men dezelfde melkslijter krijgt ais voorheen, maar er 'is meer kans dat dit een ander wordt. Bedoe ling is, dat efficiënter kan worden ge- werikt, b.v. dat een melkslijter niet van de Doripsweg te Sommelsdijk naar 'het Ooster Voergors bdhoeft te rij'den om een klant te bedienen. Door verschil lende slijters woi'dt per dag voor de bezorging een afstand afgele'gd van 15 20 km. wat na de sanering in vele ge vallen tot één derde wordt terugge- bradht. Het afleggen van zulke grote afstanden is niet bevorderlij'k voor de kwaliteit van de producten, vooral niet bij warme zomers. De sanering werkt een rustiger en meer regelmatige be- dieninig in 'de hand. Yertrouwensraad Ter belhartig'inig van de belangen van 'het publiek zullen 'dio'or burgemeester en wethouders 5 personen aangewezen worden, cm in een vertrouwensraad zitting te nemen. In deze raad zullen ook 2 slijters zitting hebben, één uit de werkcommissie (welke commissde thans 'bestuur is geworden) en één uit de melkslijtersvereiniging. Het adres, waar eventuele lïladhten over de bediening kunnen worden ingediend, zal later worden gepubliceerd. Het bericht over de strandevangell satie te Ouddorp van de hand van ds. van Driel, dat overgenomen is in het Eilanden-nieuws van vrijdag 10 juli 1964 is opgesteld buiten verantwoorde lijkheid van de Herv. Evangelisatie- commissie, welke de Kiosk bij de Vrij heid geplaatst heeft. De voorz. v. d. Herv. EVG. CIE Ds. B. J. WIEGERAA'D. „KISPATAN" OPNIEUW VADER 'De panter „Kispatan", destijds door de regering van Pakistan geschonken aan de Nederlandse jeugd en onderge bracht in Ouwehands Dierenpark, is voor de vijftiende maal vader geworden. Ditmaal werd er een tweeling geboren. SSSS?3ï5Sv3S;S?5S!S!S!S®S:5SSSSv5!SS!Sa!SSs5^^ Vrijdag 10 juli werd aan de leerlin gen van de Technische School de uit slag van bevordering en diplomering bekendgemaakt. Nadat 's motgens de rapporten wa ren uitgereikt verzamelden zich om 13 uur een groot aantal ouders en advies- kommissieleden benevens personeel en leerlingen in de aula om de diploma- uitreiking bij te wonen. De directeur, de heer H. Kruik, opende de bijeenkomst en heette alle aanwezigen hartelijk wel kom. Het is verheugend dat zovelen aan de uitnodiging om deze middag bij te wonen, gehoor hebben gegeven. Deze dag is voor onze nu gediplomeerde :eugd een zeer belangrijke, zij hebben geUjktijdlg met het behalen van dit di ploma de eerste stap gezet in het maat schappelijk leven. Het is nodig dat on- oers en andere volwassenen zich in deze rusteloze wereld nog de tijd gunnen om aandacht te schenken aan de pres taties van onze jeugd. Door uw aanwe zigheid op deze middag levert u een positieve bijdrage bij de begeleiding van onze jongens in deze wereld. Met al leen maar het uitspreken van kritiek op onze jeugd zullen wij geen resultaat be reden, wij ouderen zullen voor hen een J„°™eeld moeten zijn en het zal nodig 7" üat wij onze eigen belangen niet op ae aller eerste plaats stellen. Het IS mij een genoegen, aldus de di- tr!», vandaag aan 76 jongelui het ge uigschrift kan worden uitgereikt. 'lebben de afgelopen drie of vier i;"'°,^wezen uit het goede hout te zijn mÜ en je doorzettingsvermogen wordt nu beloond. Het is niet zoals zo vaak wordt gezegd dat je nu pas moet gaan beginnen, jullie zijn al begonnen 1™ r- "ooP dat jullie doorgaan. Het he- w»iv ontvnkkeling, onverschillig weiKe leeftijd je bereikt of studie je volbracht hebt. De tijd die je hier op school hebt doorgebracht is voor direc tie en personeel een goede tijd geweest, door jullie houding ten opzichte van de jongere leerlingen hebben jullie reeds een opvoedend voorbeeld aan deze jon geren gegeven. Dit voorbeeld zal in nog belangrijker mate steeds van je ge vraagd worden en ik doe een beroep op jullie allemaal om hiermede door te gaan. Ik hoop dat jullie straks in de be drijven en op andere scholen je uiterste best zullen doen, pas als aan die voor waarde is voldaan is het mogelijk om je te onderscheiden van zovele anderen. Velen van jullie bezitten het karakter en de kennis om in de toekomst een lei dende rol te gaan spelen in de maat schappij, doe steeds iets meer en beter dan een ander, succes zal dan zeker niet uitblijven. De bestem De direkteur maakte hierna de prijzen bekend van de leerlingen die het afge lopen jaar de beste prestaties hebben geleverd, dit waren: van de eerste klas sen L. Olivier te Oude Tonge, van de tweede klassen M. J. van Driel te Nieu we Tonge, van de derde klassen P. J. A. Tieleman te Melissant en van de vierde klassen J. Smitsihoek te Sommelsdijk. Al deze leerlingen ontvingen een boe- kenbon. 'De adjunct-directeur, de heer Dirkse reikte hierna de diploma's aan de ge slaagden uit. Hij dankte in zijn toe spraak de jongelui voor hun houding en gedrag tijdens het afgelopen kursusjaar. Het was volgens de heer Dirkse voor hem een bijzonder gemakkelijk jaar ge weest omdat het aantal ontsporingen zeer klein was geweest, een konflikt van enige omvang heeft niet plaats gevon den en dit heeft voor hem zijn taak als hoofd van de schoolhuishouding zeer verlicht. Hij wenste de leerlingen die de school gaan verlaten veel succes toe en hij hoopte in de toekomst nog vaak goede berichten van hen te mogen ver nemen. De consulent van het leerlingenstelsel Bouwbedrijf, de heer D. de Jonge, reik te hierna de diploma's uit aan de ge slaagden van het examen gezel timme ren. De geslaagden waren: D. J. C. Vis ser te Stad aan 't Haringvliet P. A. de Koning en D. C. L. de Ron te Oude Tonge; J. v. d. Wende te Middelbarnis, C. v. d. Boogert te Sommelsdijk; S. Keij- zer te Melissant; C. 'Biesheuvel; M. L. Knöps en A. C. Maasdam te Dirksland. Naast het schooldiploma behaalden de volgende leerlingen nog het diploma halfwas brood-banketbakken van de Stichting voor Vakopleiding en Exa mens in het Baklcersbedrijf: J. Knaik te Middelharnis; Th. v. d. Linde te Oud dorp; W. van MoO'rt te Nieuwe Tonge en J. Wisse te Oude Tonge. Namens de ouders bedankte de 'heer T. van Prooijen uit Dirksland de lera ren en het personeel van de school voor de wijze waarop zij het onderwijs aan de leerlingen hebben gebracht. De ou ders hebben een belangrijk deel van de opvoeding en opleiding aan het perso neel van de school overgedragen, dit is "hier in goede handen geweest aldus de heer van Prooijen. Namens de leerlingen werd het woord gevoerd door leerling W. J. de Jong uit Stad aan 't Haringvliet. Hij dankte di rectie, leraren en overig personeel voor het genoten onderwijs. Wij zullen nog vaak aan onze Technische schooltijd terugdenken en dan vooral in goede zin. De direkteur besloot de bijeenkomst en dankte allen hartelij'k voor hun aan wezigheid en wenste allen een prettige vakantie. De leerlingen die een diploma ont vingen waren: Drie-jarige kursus machinebonk- werken: C. Arensman, Dirksland, L. A. Buskop Ooitgensplaat, L. Groenendijk, Ooit gensplaat; A. Hartog, Oude Tonge; P. v. Heest Middelharnis; C. Hokke, Acht- huizen; A. G. de Jager, Stellendam; J. F. Kamerling, Sommelsdijk; M. Malie paard, Stad aan 't Haringvliet L. Mark wat, Dirksland; J. Tanis, Ouddorp; L. Tieleman, Sommelsdijk; E. A. Erkelens Middelharnis; A. Meiaard, Stad aan 't Haringvliet; F. Rentes, Middelharnis; J. A. Rombouts, Achthuizen; J. F. Sala, Oude Tonge; Kr. Soeteman, Goedereede K. Stuurman, Middelharnis; J. C. Tanis Ouddorp; A. Tiggelman, Oude Tonge; A. Troost, Sommelsdijk; L. de Vos, Ooitgensplaat; J. L. Vijfhuizen, Dirks land; F. B. van Wezel, Oude Tonge; W. Zorge, Dirksland, Afgewezen 9. Vier-jarig:e kursus madiinebank- werken: W. Hartensveld, Middelharnis; I. P. Hartog, Oude Tonge; M. A. v. Immer zeel, Melissant; P. R. Kommers, Som melsdijk; J. C. Koppelman, Dirksland; D. de Korte, Middelharnis; P. A. C. Schuurman, Stad aan 't Haringvliet; J. Simitshoek, Sommelsdijk; J. v. d. Valk, Nieuwe Tonge; D. de Vos, Ooitgensplaat Afgewezen geen. Drie-jarig-e kursus timmeren: C. V. d. Doel, Dirksland; L. v. d. Doei, Sommelsdijk; L. W. Dorsman, Den Bom mel, J. van Drongelen, Ooitgensplaat; P. A. van Dijk, Den Bommel; J. Ha- meete. Melissant; S. B. Jongejan, Som melsdijk; C. L. Kievit, Nieuwe Tonge; A. Koote, Sommelsdijk; W. Peeman Wzn., Middelharnis; J. G. de Ronde, Goedereede; P. J. van Seters, Stellen- dam; D. D. Slinger, Nieuwe Tonge; P. J. A. Tieleman, Melissant; Afgewezen 1. Vier-jarige kursus timineren: D. de Geus, Herkingen; J. van Lenten Dirksland. Afgewezen geen. Drie-jarige kursus schilderen: A. L. V. Brussel, Nieuwe Tonge; J. Kosten, Oude Tonge; A. v. Spronsen, Herkingen, Chr. de Vos, Ooitgensplaat. Afgewezen 1. Drie-jarige kursus brood- banketbakken: J. C. K'ruik, Middelharnis; Th. W. v. I d. Linde, Ouddorp; W. v. Moort, Nieuwe i Tonge; J. J. Wisse, Oude Tonge, afge- wezen geen. Vier-jarige kursus brood- banketbakken: C. M. Appel, Middelharnis; P. R. Ka merling, Middelharnis. Afgewezen geen. Vier-jarige kursus auto-techniek: J. Bruggeman, Dirksland; J. J. Crezee Ooitgensplaat; D. Hoek, Ouddorp; W. J. de Jong, Stad aan 't Haringvliet; J. A. Nauta, Middelharnis; M. W. Okker, Achthuizen; P. Struijk, Goedereede; A. P. V. d. Wende, Ooitgensplaat; Afgewe zen: geen. Vier-jarige kursus elektrotechniek: N. W. J. V. Egmond, Achthuizen; Tb. S. V. Nieuwaal, Melissant; J. C. Poort- vliet, Herkingen; L. v. Prooijen, Dirks land; J. Tamboer, Middelharnis; J. Ta nis, Dirksland. Geopend aUe werkdagen, ook op zaterdagmorgen. VOORSTRAAT 36 OPGERICHT 1849 TELEFOON (01870) 2012 Bijkantoor: LANGEWEG 15 - OOLTGENSPLAAT Een sociale instelling zonder winstoogmerk. MIDDELHABNIS-SOMMELSDIJK Vakantiewerk voor kinderen. De va- kantiespelen voor jongens en meisjes van 7 t.m. 12 jaar worden dit jaar ge houden van 5 t.im. 14 augustus. Sten cils met allerlei gegevens zijn uitgedeeld via de scholen. De inschrijvingen begin nen volgende week maandag. Kinderen zijn welkom elke middag van 4-5 uur. Het inschrijfgeld te voldoen bij de in schrijving. De bedragen staan op de stencils vermeld. Kinderen die toeval lig geen stencils hebben gekregen kun nen dit ophalen aan het Diekhuus. Van 5 t.m. 14 augustus dus feest voor de kinderen. Logerende kinderen kun nen eveneens deelnemen. Vrijwilligers. Er is een kleinere be zetting dan vorig jaar. Dat wil zeggen dat het aantal kinderen ook minder moet zijn dan vorig jaar. Mogelijk zijn er nog jongens en meisjes van 16 jaar en ouder die willen helpen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt aan het Die'khuus. Ieder die helpen wil is van harte welkom. Bejaardenwerk. Naar goede gewoonte maken de ouderen plaats voor de jon geren. De bejaardensoos draait daarom volgende week voor het laatst in dit seizoen. Dinsdag, donderdag en vrijdag is ieder welkom te komen. Nadien is het Diekhuus voor alle activiteiten ge sloten in verband met de va'kantiespe- len. In september zal er zo gauw moge lijk weer worden begonnen. We wen sen ieder een prettige vakantie toe in of buiten de plaats. Bootreis. Naar aanleiding van de be richten van de commissie is er weer een bootreis in voorbereiding. De toestem ming is er. Over de datum is nog niets bekend. Zodra er iets definitiefs is vast gesteld, hoort u dat via de kranten. Middelharnis - Telefoon 2043 OUDDORP Muziekuitvoering. Op zaterdag 18 juli 1964 zal de muziekvereniging „Con cordia" een concert geven in het dorps centrum. Medewrerking zal worden ver leend door de Muziekvereniging „E.M. M. uit Den Bommel. met een goede zonnebril. U vindt een ruime sortering in WTED. J. KURVINK'S DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL TE OUDDORP OUDE TONGE Burg. stand over de maand juni 1964. Geboren: Cornells z.v. W. A. Wesdorp en M. V. d. Vliet; Johanna Petronella Maria d.v. A. P. Cools en G. A. Buijs; Cornells Adrianus Theodorus z.v. A. M. A. Lambert en A. M. G. Makker; Moni ca Anna d.v. P. T. L. de Wit en E. J. Meijer; Lucretia d.v. H. van Noord en J. C. de Wijze; Jacoba Maria d.v. J. F. A. PoUemans en M. Jansen; Maria Ca- tharina d.v. S. A. van Vliet en F. E. Smidt; Margaretha Afke, d.v. J. Pieters- ma en A. A. van Balen; Saskia d.v. A. Westerveld en G. F. A. Gerritsen; Adrianus Johannis z.v. W. Tüns en C. M. van Peperstraten; Levinus Maria z. V. A. M. van Vugt en G. C. van Otzel. Overleden: Stoop, Johannes wedn. v. M. Hazenberg. Ondertrouwd: L. J. van 't Hof, en J. C. Blaak; C. J. van Vliet en J. Kardux; C. M. Koene en J. C. Hameeteman. DEN BOlVnVIEL Burgerlijke stand over de mnd. juni. I Vertrokken: P. J. van der Sluijs-van De heer Huijsen dichtte bruglied i'oor feestelijkheden De heer J. L. Th. Huijsen, te Nieuwe Tonge, maakte voor de NV Brugver- binding een lied, dat door schoolkinde ren en zangverenigingen zou kunnen worden gezongen bij de opening van de Haringvlietbrug. Goeree-Overflakkee heeft ongeveer 6000 schoolkinderen en het bestuur van de N.V. zag geen mogelijkheid die hele schare uit te nodigen bij de opening van de brug a.s. maandag. Niettemin is het lied er! Het is verzonden aan burge meesters op het eiland, die er gebruik van zullen maken, om, het uit te reiken aan de schoolgaande kinderen en de zangverenigingen in de verschillende gemeenten. Men kan aannemen, dat dit lied op de openingsdag alom gezongen zal worden. Het is geschreven op muziek van „Waar in 't brohsgroen eikenhout" en de tekst luidt: O, gij brug, gij wonderstuk Waterstaatsvernuft Binnenkort komt over u, zo menigeen heengetuft. Levensader die Flakkee met Nederland verbindt, Gij wordt door oud en jong hartelijk bemind. O, gij brug, gelijk uw staal, was 't hart dat voor u streed. Na menig woord in mannentaal, kwam eindelij'k 't plan gereed. Dat gij straks onze streek, groter welvaart breng! Zij daarvoor onze geest, waarlijk niet te eng. O, gij brug, zo fier, zo sterk Ons hart is blij en licht. Omdat gezegend werd het werk, zo groots aan u verricht. Gij overspant het Haringvliet; Koppelt land aan land, Flakkee nu geen eiland meer. Maar hecht stuk Nederland. De bedoeling is dat in alle gemeenten op het eiland, dit lied zal worden inge past bij de feestelijkheden, die de ope ning van de brug. met zich meebrengt. Zanten naar Middelharnis, M. J. J. Ver- vloet naar Maassluis. Ingekomen: J. T. W. Hopmans en ge zin van Ooitgensplaat; L. A. van Zan ten van Dordrecht. Geboren: Anthonie Gradus, z.v. G. W. H. van Dis en C. T. Monfrooy; Maria Cornelia Johanna d.v. W. J. Buijs en J. M. Vervloet; Wilhelmus E'gidius Jo hannes z.v. -A. J. Legierse en A. M. de Boet (geb. te Dirksland.) Gehuwd: C. v. d. Sluijs, 24 jaar en P. J. van Zanten 22 jaar. Overleden: L. van den Boogert 85 jaar echtg. van M. Arensman; L. Mosselman 81 jaar, wed. v. B. Jongeling. OOLTGENSPLAAT E. Beekman Ockels gaM de gemeen te verlaten. De 'heer E. Beekman Ockels onderwijzer aan de O.L. School is met ingang van 25 augustus in 'dezelfde be- trökkiing benoemd aan de scihool voor Individueel onderwijs te Hoogeveen. 'Deze benoeming is door hem aan vaard. In verband hiermee zal mevr. A. Beekman Ockels-Van Apeldoorn haar werk als hoofdleidster aan de ge meentelijke kleuterschool „André Ma rie" moeten neerleggen. Prachtige prestatie. Op het Nationa le Concours te Hierden (Geld.), geihou- den donderdag 9 juli j.l. beihaalde de Zangvereen. |,,Advendcj'' 'te Ooitgens plaat in de ere-afdeling een 1ste prijs met 331 piunten. Men zong twee vrije werken; n.l. „Lauda Sion" van H. Al- tink en „Sanctus" van Lukfcien. De ju ry bestond uit de heren H. Brandsen, H. Altink en Leo Smeets. Gezien de hoge afdeling waar „Ad- vendo" in uit kom.t, mag het wel als een 'grote prestatie worden beschouwd. Dit 'koor mag onder de 'beste boren van Fla'kkee gerekend wordfen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 9