Ie Barendrechtse brug r' leerling-verpleegsters MEISIES en JONGENS VERPLEGENDEN e2:*ziia.ait's Ie tot verpleegster 2e tot ziekenverzorgster Inruilactie Hindernis in nieuwe noord-zuid verbinding oitcl@rwi|zèr(es) „BLOEMENDAAL" 16- en 17- jarige meisies huishoudelijke hulp Diakonessenhuis - Utrecht DE BOKJES 3 geschoolde lassers 2 machinebankwerkers 4 pijpfitters 1 leerling-bankwerker Alle verzekeringen dndarUockje kt. x^^ GEMEENTE ROTTERDAM Het Zweedse Rode Kruis Zieken huis te Zlerikzee LET OP Grote Landbouwtenfoonsielling Dordrecht GROOT CONCOURS HIPPIQUE In het Rusthuis „HUIZE JULIANA". Autospuitinrichtingjr Autoplaatwerkerij Autobeklederij I autobedrijf n.v. f ze grootse ZEESHOW moet u meemmkenf MACHINEFABRIEK KLEIN Nieuwe Testament in de Spaanse taal t0-» m-mir iet zijn prachtige wegen op Flakkee |e naar de Haringvlietbrug leiden. In I minuten tijds rijdt men van Middel- i trnis tot Numansdorp. Als men dan j Noordelijke afrit van de brug bij i umansdorp verlaat komt men weer I een prachtige weg tot aan Klaaswaal jaar daarna moet men over kronkelige frtiaire wegen, al zijn deze opnieuw ge matteerd, naar de uit 1888 daterende jarendrechtse brug. Dan komen de oeilijkheden, die hopelijk zullen mee- illen. Toch maakt men zich daar ern- lig bezorgd over, want deze hefbrug lordt per dag 70 a 80 maal open en Echt gedraaid. Dit betekent, dat er lachttijden voorkomen van 10 minuten een Icwartier, op spitsuren soms wel |n half uur. Bij elkaar moet men er rakenen dat deze brug 4 uren per ^g voor het verkeer is afgesloten om orvaart aan allerlei vaartuigen, ple- lerjachtjes etc te verlenen. Deze fles senhals is een grote handicap in de nieuwe verbinding noord-zuid en omge keerd. Er is een prognose gemaakt dat, wan neer de Grevelingendam en de Ooster- Scheldebrug gereed Is, per etmaal 20.000 voertuigen de Barendrechtse brug zul len passeren. Dit is o.i. nog zeer voor zichtig gesteld. Geen wónder dus, dat verkeersautoriteiten zich daarover ern stige zorgen maken. Er is wel sprake van de bouw van een nieuwe brug (of een tunnel) over de Oude Maas bij Hei- nenoord, waar zelfs een comité krach tig aan werkt, maar daar gaat nog ja ren mee heen. Dat is dus een w^eiftig be moedigend vooruitzicht en er blijkt uit, dat Rijksoverheid, voor wat de wegen en bruggenbouw aangaat, het snel toe nemend wegverkeer niet kan bijhouden. We hopen alleen maar dat het zal mee vallen. Beste jongens en meisjes! I Eerst het nieuwe raadsel maar. Deze teek komt er een mooi raadsel van |erda. Nagtegaal, Middelharnjs. JITLIRAADSEL 3 [l. Profeet uit het Oude Testament; 2. rotetes uit het Nieuwe Testament; 3. foning van Juda; 4. Zuster van Aaron; Koning van Juda; 6. Plaats waar een bde werd opgewekt; 7. Koninklijke pnger; 8. Paulus schreef een brief aan inwoners van 9. Metgezel van |aulus; 10. Alleen de letter Y schrijven; Daar was een zekerin een stad Be God niet vreesde en geen mens ont- pg; 12. Vader van David; 13. Jozef rerd verkocht naar14. Iemand die I Wanneer de antwoorden goed zijn, an vormen de beginletters en de laatste liters van de woorden de naam van pand die tot Elisa kwam, BRIEVEN [Els van G. Middelharnis. Leuk dat m er ook was, maar jammer 'dat ze poeg weg moest. Moest je schrijven pór schooltijd? Dan moest je er zeker poeg voor opstaan? Geen kranten kwijt pen, hoor! Mijn verjaardag? Nou, dat p spoedig gezegd: een dag vóór die van pu, maar dan viermaanden later. Kun p dat uitrekenen? ILenie van L. Dirksland. Gaat het goed pet de konijntjes? Wie zorgt er voor Fen op tijd? Het schoolreisje zal nu wel chter de rug zijn, denk ik. En straks pb je vakantie, of heb je al een week f pakken? [Jaap K. Sommelsdijk. Netjes gewerkt ^aar hoe zou het ook anders kunnen! ^n nieuwe vulpen, nieuwe inkt en pa- (ler uit een splinternieuwe postmap! jan moet het wel mooi gaan, nietwaar? 'O zo maar door, hoor Jaap! Agafha K. Herkingen. Is er veel in de urn te doen? Gelukkig maar dat er zo eei groeit. Nu gaat alles zachtjesaan Mnderen, denk ik. Het kan ook niet «]ven duren, hè? Ja, dat zal wel een looie reis geweest zijn naar Zeist. Maar aar Arnhem met de school was stel- 'g met minder. Annie van L. Dirksland. Nu was het J« nog een goedkope badhanddoek, "ar je had liever een reis gehad, denk ='n •"^J"'^ srg 'l™r, hoor! Je ^n met aan alles beginnen. Er moet II fl^'^i ^^^^- jij liet panorama an Mesdag het mooiste van de school- Uat zullen niet al de kinderen zeg- ^^t T' ?«*dorP- Ja, jullie plaats is »ni.^^ ^ij Nederlanders en bui- -nlanders. Er zullen wel mensen -zijn, die maar niet kurmen snappen wat die mensen allemaal in Ouddorp moeten doen. Voor de winkels is het wel goed. Ik denk, dat je spoedig heel wat duits zal leren. Ineke G. Middelharnis. Ja, het is al een poosje geleden dat ik iets van je hoorde. Daarom dacht ik: die Ineke zal wel veel te vertellen hebben. Het is fijn dat Willie geslaagd is, maar ik zou zo graag weten waarvoor ze is geslaagd. Misschien heeft ize dat vroeger wel te gen me gezegd, maar ik kan alles van de neefjes en nichtjes niet onthouden. Jaap V. d. B. Den Bommiel. Nog gefe liciteerd met je broer Gerrit. Ik sta toch even ervan te kijken, dat hij al zo oud is geworden. Maar als ik ga uitrekenen, dan kan het niet anders. Hij is immers al een poos uit militaire dienst. Zelf hartelijk gefeliciteerd met je verjaar dag. Die woensdag was het geen best weer, hetzij voor de sportdag of voor de schoolreis. Wat hebben jullie op die dag ge'had? Ma K. Nieuwe Tojjge. Is het gelukt om van school te gaan? Je bleef toch niet meer zitten? Nu zijn de repetities achter de rug. Waar ga je nu ook weer heen? Dat is een hele reis voor je moe der, alleen naar Rijssen. Wat zal Lies blij geweest zijn! Maar igoed, dat ze je uit bed riep om aan mij te schrijven, anders EUie G. Middelharnis. Jij hebt dus al een week vakantie te pakken. Ik hoop dat je heerlijk weer zal 'hebben; dan hebben wij het ook. Je rapport zal ik nog wel zien, denk ik. Is het meegeval len? Annie K. Rotterdam. Arnhem is deze zomer nogal in trek. Veel kinderen van de krant zijn daarheen gereisd. Gaan jullie elk jaar naar Oud-Valkenveen? Dan is dat een teken, dat er veel te zien is. Jullie kunnen makkelijker reizen dan de kinderen van Zeeland en Flakkee Jullie zitten ineens in het centrum van het land. Rien K. Sommelsdijk. Hoe vond je het in Rozendaal en Bergen-op-Zoom? Waarom ging Leo niet mee? Gelukkig dat vader weer hele dagen mag werken Hoe kom je er bij om te denken, dat je rapport minder zal zijn dan het vorige? Elias G. Middelharnis. Best, dat je zusjes hebben geholpen. Die hadden er geen moeite mee, denk ik. Is jouw va kantie ook begoimen? Veel plezier en goed weer, hoor! Het zal gelukkig met mijn ogen nog wel gaan. Van zulke brie ven zullen ze niet vermoeid worden. Leo K. Sommelsdijk. Ben je al bezig geweest oin bessen te pluklïen? Dan zal je spaarpot wel vol worden! Maar Leo kun jij al zo'n eind fietsen? Hoe lang hebben jullie daar over gedaan? Dan zijn de fietsjes van Jaap en Hetty nog aardig goed. Ineke R. Rotterdam, Dat was een plechtig afscheid, denk ik. Gelukkig Ten behoeve van openbare scholen voor lager onderwijs worden sollicitanten opgeroepen voor de betrekking van in vaste en/of tijdelijke dienst. De gemeentelijke verplaatsingskostenregreling .voor het onderwijzend personeel is van toe passing. Voor het verkrijgen van woonruimte kan medewerking in het vooruitzicht worden gesteld. Sollicitaties met vermelding van de aard van het gewenste dienstverband kunnen onder vermelding van nr. 2131i worden ingezonden aan burgemeester en wethouders (p/a afdeling Onderwijs en Volksontwikkeling, Stadhuis, kamer 122). Zij dienen vergezeld te zijn van een volledig ingevulde staat van inlichtingen, waarvoor blanco formulieren worden verstrekt door genoemde afdeling op schriftelijk of tele fonisch verzoek (telefoon 010-1113 80, toestel 133). Rijwielen, wasmachines, centrifuges, koelkasten, diepvrieskasten en diepvrieskisten. Haarden, kachels, stofzuigers. Gaskachels, Gasfornuizen, gasstellen enz. enz. OUDDORP DUINKERKERWEG 23 TELEFOON 3 51 Wij leveren ook op gespreide betalingscondities. vraagt voor de op 24 augustus 1964 aanvangende opleiding voor het diploma Algemene Ziekenver pleging (A-diploma) Bezoldiging, vergoeding van dienstkleding en van reiskosten overeenkomstig de landelijk gelden de regeling. (Bruto geldloon 183,boven kost en inwo ning; a.o.w.-premie voor rekening van het zie kenhuis). Verlangde vooropleiding: H.B.S., U.L.O., of daar mede gelijkstaande opleiding, „I.N.A.S." diploma of „A.V.V."-diploma van de (schriftelijke) I.V.I.O. Sollicitaties te richten aan de adjunct-directrice. Ruilt uw oude meubelen in. Bij aankoop van nieuwe vraagt vrijblijvend taxatie. Tevens alle soorten vloerbedekking. Wij halen U en brengen U weer gratis thuis. Behangers- en woninginriohtingbedrijf A. J. BAARS Stavenissestraat 214, Rotterdam, Tel. (010) 179282 op vrijdag 24 juli 1964 Sportpark Reeweg Oost te Dordrecht. Fokveedag en Kleinvee, Keuringen en Kroon- keuring van de afd. Zuid-Holland der V.L.N. Centrale District Premiekeuring van de afd. Zuid-Holland v. d. Koninklijke Ver. het Ned. T'rekpaard, Keuringen Shetland-Welsh en New- Forest Ponys. Belangrijke Jeugdwedstrijden voor landbouwjongeren. Grote inzending van Landbouwmachines en werktuigen. 's Middags te 1 uur Provinciale Kampioenschappen voor Zuid-Hol land en Noord-Brabant van de Bond van Lande lijke Rij verenigingen in Zuid-Holland en Noord- Brabant. De keuringen en Dressuurproeven vangen aan te 8 uur 's morgens. Terreinopening voormiddags 8 uur. Prot. Christelijk Psychiatrisch Ziekenhuis 's-GRAVENHAGE LOOSDUINEN Geplaatst kunnen worden: van 18 jaar en ouder, ter opleiding voor diploma Ziekenverpleging B. Vijfdaagse werkweek. Bruto maandsalaris: Ie jaar 216,62; 2e jaar 235,63, 3e jaar 273,65. Bovendien vrije kost, inwoning en bewassing en reiskostenvergoeding naar huis 2 x per maand boven 2,50. .Aan Ie jaars gratis verstrekking van dienstkle ding. Gediplomeerden (extern) max. 734,23 per maand. Ter vooropleiding voor adspirant-verpleegster kunnen worden geplaatst (Cursus aanvangende 1 september a.s.) Inlichtingen hierover worden op aanvraag gaar ne verstrekt. Salaris 16 jr. 170,—; 17 jr. 190.— na 3 mnd. opleiding 216,67 per mnd., boven internaat en reiskosten. Tevens bestaat er gelegenheid voor in het bezit van het Rijksdiploma Ziekenverple ging A, om deel te nemen aan de opleiding voor het Rijksdiploma B. Gedurende de opleiding wordt het reeds bereikte salaris als gedipl. ver pleegster A genoten. Brieven te richten aan de Geneesheer-directeur. KON. WILHELMINA WEG 251 TE GOUDA kan geplaatst worden een flinke Aantrekkelijke salarisvoorwaarden volgens gemeentelijke regeling. Nadere inlichtingen worden gaarne ver schaft door de Directrice. .^Rijksstraatweg 36 .i Tel. 01883-2310 Hellevoetsluls BOSBOOMSTRAAT 1 Voel je je aangetrokken tot de ziekenverpleging? Dan kun je in het Diakonessenhuis te Utrecht worden opgeleid voorwaarden zijn: minstens 18 jaar, Mulo diploma of een daaraan gelijk gesteld di ploma. Salaris na de vooropleiding (3 maanden): 197,62 kost en inwoning. Tegemoetkoming in reiskosten volgens al gemeen geldende normen. Aanvangsdata vooropleiding: 15 aug. 1964 en 1 okt. 1964. voorwaarden zijn: 17 jaar of ouder, met sukses 2 jaar vervolgonderwijs hebben ge noten. Huishoudschool of Mulo. Salaris na de vooropleiding (3 maanden): 197,62 kost en inwoning. Tegemoetkoming in reiskosten volgens al gemeen geldende normen. Aanvangsdatum vooropleiding: 1 sept. 1964 Naast de vakken die betrekldng helbben op de ziekenverpleging of verzorging ontvangen de zusters ook onderwijs in Bijbelkennis, geloofs leer, ziekenpastoraat, en bovendien algemeen vormend onderwijs. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan de Be sturende Zuster. In en rond de s nieuwe visafslag te Scheveningen i-j t\m 29 juli a.s. Er valt van alles te beleven! Er Is van alles te zien! Vermaakscentrum met o.a. Corry Brokken en Wllleke Alberti. Diepzeeshow, aen wonderbaarlijk gebeuren onder water. Biologische afdeling met o.a. een walvis skelet van 24 meter. Zoutwateraquaria. Vis- restaurant. Films over de zee. Elke dag bijzondere manifestaties in de haven. Luna park. Tentoonstelling. Voorlichtingscentrum waar u alles wordt verteld over Vis en Visserij. Speciale vakbeurs, de grootste dio ooit werd gehouden. Volwassenen f2,- |k kinderen tot 15 jaar onder geleide f I.-- groepen van meer 9' O I dan 25 personen 1,50 p.p. Open van 13.30 tot 24.00 uur Zondags gesloten I 9 9 e SCH 84 - ga er naar toe met het hele gezin! 19 of 12 gulden geven wij u voor uw oude wasketel, bij aankoop van een nieuwe aluminium wasketel (onder volle garantie) Geldig alleen deze maand. OUDDORP TELEFOON 3 51 DUINltERKERWEG 23 Wij vragen voor spoedige indiensttreding in bezit diploma Ambachtsschool. Gegadigden dienen bereid te zijn werkzaamhe den te verrichten op diverse scheepswerven in Nederland. Sollicitaties met opgave van vorige werkgevers te richten aan: Rapenburg 22, Amsterdam of aan onze werk plaats Binnenhaven, Stellendam. dat je het gehaald hebt. Je cijfers wa ren goed. Als je dit leest, ben je al aan het pakken van de koffers bezig. Fijn hoor, om in die omgeving een paar v.'e- ken te zijn. Het is daar rustiger dan in Rotterdam. Een paar jaar geleden toen ik er ook geweest. Wat heb je een lange vakantie! Ellen van D. Zoetermeer. Was het zó druk op die zaterdag? Wat moeten de mensen toch altijd kopen! En wat heb ben ze geld! Ik begrijp dat de middag dan omvliegt. Op die tijd moet je beslist naar bed gaan, want je nachtrust is heel belangrijk. Jansje L. Breukelen. Heb je alles dub bel moeten doen? Dat is jarrmier, maar eigenlijk was het je eigen schuld. Het blaadje kan uit zichzelf niet weglopen. Was jij de enige met nul fouten? Dat is kranig. Dan ben jij met lof geslaagd. Marijke van D. Zoetermeer. Ja, ik ben daar al meer dan eens geweest. Ik kan dus alles goed volgen wat je ver telt. Hebben jullie nu nieuwe banken of zijn er tafeltjes en stoeltjes gekomen? Daar hoor ik mijn kleinkinderen ook wel eens over. Tineke D. Stad aan 't Haringvliet. Je hebt het hele blad benut. Eir was dus veel stof om, te schrijven. Ook al zo'n lange vakantie! Maar je gaat een deel daarvan nuttig besteden. Waar ben je heengegaan voor winkelbediende? Gaat het naar je zin? Waar jij voor spaart, heb ik. Het is een heel mooi ding, waar I je veel aan hebt. Rode bieten zeg ik nooit. Dat is zo suikerbietachtig, niet waar? Het woord „kroten" is goed hol- lands. Adriaan van D. Zoetermeer. Harte lijk gefeliciteerd met je verjaardag, Adri. Ik had je brief eigenlijk de vo rige week moeten beantwoorden; dan was ik precies op tijd geweest, maar het is evengoed wel gemeend. Hoe is het op zeven juli gegaan! Leentje H. Ouddorp. Ja, Leentje, het is waar, er waren moeilijke raadsels bij En je moeder heeft weinig tijd om jou. te helpen. In het huishouden is altijd, veel te doen. Toen zij haar brieven aan mij schreef, dacht ze daar nog niet aan, net als jij nu. Wat zou het leuk zijn als ik onverwacht bij jullie binnen kwam lopen. Ik vind het geweldig leuk, dat jij een kind van Lena, mijn vroeger nichtje bent. Annie van D. Zoetermeer. Dat is mooi dat Sjaak elke week naar huis kan ko men. Heeft hij een zware dienst? Leuk, dat zodoende opa ook weer bij jullie kon zijn. Ik wist niet dat de erwten- pellerij van zoveel verschillende kan ten erwten ontving. Uit Zeeland de meeste geloof ik. Corrie en Maaike M. Borssele. Wat een schrik, vergeten in te zenden! Maar het is nog voor mekaar gekomen. En mama is weer inaar zo goed geweest om alles in het net te schrijven. Dat heeft ze keurig gedaan, moet je zeggen. Voor haar schrijven alleen zou ik haast een prijs geven. Nel van D. Zoetermeer. Dat was juist wel leuk voor René om op de grond te zitten in het lokaal zonder banken. Zijn ze 's middags nog gekomen? Die man nen moeten ver reizen. Stond er geen Marfco op de wagen? Ik heb zo'n wagen al meer gezien. Allemaal de hartelijke groeten van OOM KO Prijswinners: Elly Schipper, Rotterdam Lourina en Adriana Peene, Middelburg Letty de Leeuw, Oude Tonge Willy de Korte, Herküigen Bia Drooger, Nieuwe Tonge Hypotheken op huizen en lander^en tot 90»/». Financiering van uw auto, motor, machines etc. Vlugge discrete behandeling. JOH. KNAPE - Tel. 231 Ouddorp Ook Heidelbergse Catechismus Dan zij de activiteiten van de afdeling Nederland van het Internationaal Re formatorisch Verbond kon de Spaanse uitgave verschijnen van Anne de Vries Groot Vertelboek voor de Bijbelse ge schiedenis, deel 2, het Nieuwe Testa ment. Veel christenen in Spanje, die reeds enkele jaren in het bezit zijn van het Oude Testament hebben lang uitge keken naar deze uitgave. Gebleken is, dat zowel ouderen als jongeren deze kinderbijbels lezen. Zondagsschoolon derwijzers maken er eveneens een dankbaar gebruik van. Ook de vraag naar de Spaanse ver taling van de Heidelbergse Catechismus is momenteel groot in dit dictatoriaal ge'-egeerde land. Met het oog hierop heeft de Stichting „Spaanse Evangeli sche Zending" te Utrecht besloten een herdruk uit te geven. De stichting is hiervoor geheel afhankelijk van, parti culiere giften. Om de nodige middelen bijeen te krijgen heeft zij besloten een actie te gaan voeren onder het motto „Elke Nederlandse protestant geeft een Catechismus aan een Spaanse protes tant". Tot nu toe werden reeds 100.000 vertalingen van de Heldelberger in Spanje verspreid.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 7