G iHet Carlisme Nieuw type reddingsboot bezocht Steliendam en Ouddorp mijn iM^ö m mei n Wekelijks koopje heRöenkinq öen gevallenen Met Hemelvaartsdag naar Deltawerken in het Haringvliet Plaatselijk nieuws f 5,95 Van Wezel Zonen Vissersjongens dreven in roeiboot af „Eilanden-nieuws" Dinsdag 5 mei 1964 No. 3285 te Fa. )i;d- [Fa. OM- a. L. HT- AAT ST. Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Stellendam moet nog 7 a 8 jaar'wachten Vervroegde inzending van advertenties PREDIKBEURTEN ZEELAND Predikbeurten Geref. Gemeenten 1 eente ildoe- een t964, tot en aeester g HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS i jg gji advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk im^'^ ----- ---------j. m„i on 1-7 Giro 167930 Tel. (01870)26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Verschijnt tweemeuil per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS f 2,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. het voorgaande goed gelezen heeft 'ftot de conclusie gekomen zijn, dat "inLnse geschiedenis van de laatste wPl een zeer bewogen verloop *%ad en dat men heus niet voor ■^nleaer koning van Spanje kan zijn. fj^vevsem met Nederland, welks nlandse politiek al 150 jaar zo -.p am en rustg is verlopen. En nog rt alTes verteld van de ellende, die ipTerdeeldheid der Spanjaarden over tTand bracht. Want de lange strijd U zijn hoogtepunt in Be Butgeroorlog (1936-1939) In de republiek was een chaotische toe- hnd ontstaan; de regering was de si- 'S e niet meer meester. Rechts waren l nog altijd de monarchisten, de kerk- M°K en de falangisten (waarop we "terugkomen), links de socialisten, larchisten en communisten. Het moest feen uitbarstng komen. Het imtiatief lm uit het leger. Een aantal conser- „tief-clericale generaals begon m juli 6 in Spaans Marokko de opstand en Tnco werd al spoedig hun leider. Hij leunde op een groot deel van het leger, let Vreemdelingenlegioen, de adel, de fascistische Falange en de hoge geeste- [iklieïd Al spoedig werd Franco tot i aatshoofd uitgeroepen en hij nam de tel aan van Caudillo (leider, Fuhrer) [et verloop van de burgeroorlog gaan ,e hier niet schetsen. Het werd een waste wrede, bloedige strijd, omdat iet een ideologische oorlog was, ge loerd met zuidelijk temperament en bo. lendien andere landen militaire hulp rerleenden: Hitler-Duitsland, Italië en 'ortugal aan Franco en Sovjet-Rusland )an links. Meer dan een miljoen men- ,enkwam om het leven! Tienduizenden (luflitten naar het buitenland. Maar Franco overwon; in 1939 werd hij dic- ator over het half verwoeste Spanje. )e oude conservatieve krachten van idel, leger, geestelijkheid en groot grondbezitters kregen weer hun kans. Franco. Generaal Franco heeft kans gezien lanaf 1936 tot heden staatshoofd van Spanje te blijven. Binnenslands gelukte lat door een strenge dictatuur met vol le gevangenissen en beknotting van ve lerlei vrijheden, in feite door een soort fascistisch bewind. In de internationale jolitiek heeft hij gelukkig gemanoeu- neerd doordat hij zich in de Tweede Wereldoorlog buiten de strijd hield, al stond hij ideologisch aan de kant van Hitler en Mussolini. En daarna, met na me na 1948, toen de Sovj et-Unie steeds gevaarlijker werd, gingen de Amerika nen hem als steunpunt voor de NAVO gebruiken. Hij kreeg zelfs Marshall hulp. Zo slaagde hij erin zich nu al 28 jaar te handhaven en zijn positie lijkt nog zeer stevig, temeer omdat de Span jaarden voor niets zo bang zijn als van een nieuwe burgeroorlog. Franco is geboren in 1892 en thans 71 jaar oud. Hij is een bekwaam legeraan voerder en een handig politicus met een koud en hard karakter. Natuurlijk heeft hij vele vijanden, maar de machten waarop hij steunt, waarborgen nog al tijd zijn regiem. Welke zijn deze groe pen? Franco's „movimento" (beweging) bestaat in hoofdzaak uit drie groeperin gen, allereerst De Falange Al vóór de burgeroorlog was door een zoon van de dictator Primo de Rivera in 1933 een fascistische partij gesticht, die hij de Falange Espagnol noemde (het woord falange is de Spaanse verta- ling van het Griekse phalanx, dat slag- orde betekent). Zij heeft op militaire leest geschoeide partijtroepen ter hand having van haar macht. Primo heeft aan fe organisatie ervan niet veel kunnen doen, want hij werd in het begin van de burgeroorlog door de republikeinen gefusileerd. Ze staat, nu onder Franco. De tweede groep is die van De Tradicianalisten De naam zegt het al: dit zijn de con- servatief-clericalen, die de macht van de roomse kerk willen handhaven en de tradities van het oude regiem willen voortzetten. Zelf bestaan ze uit vele splintergroepen. Eén van deze is die van de Carlisten, die zich in de burgeroor- 'Og aan de zijde van Franco schaarden. Op zijn last werden al deze groepen met de falange samengesmolten tot de Fa- ™ge Espagnol Tradicionallsta, een een heidspartij dus. Zij werd de regerings partij in Spanje. Tenslotte zijn er nog De monarchisten Dit is de groep, die terugwil naar de Monarchie, maar dan met een liberaal- constitutionele inslag. Zij zien blijkbaar *6l in, dat een absolute monarchie in w 20e eeuw geen bestaanskracht meer heeft. Hun troonpretendent zoeken zij onder de directe nakomelingen van de «atste koning Alfonso XIII. Deze drie Franco steunende groepen hopen nu ieder voor zich hun stempel '6 kunnen drukken op de toekomstige regering na Franco's dood. De Carlisten. De huidige carlisten zijn te beschou wen als de geestelijke en politieke na- zateii van die uit de vorige eeuw. Ook ^'J zijn nogal verdeeld. In 't algemeen ^an echter g^egd worden, dat ze tot de Meest reactionaire Spanjaarden beho ren, die terug- willen naar vroegere toe- sianden, die een ultra-rechts rooms- atnolicisme voorstaan en zo nodig ''tuistochten voor de kerk willen orga niseren. Ze zijn in hoge mate dweepziek, sterk anti-protestants en tegen de de mocratische vrijheden. Hun principes zijn overigens zo vaag geformuleerd, dat niemand er een touw aan vast kan ma ken, zelfs de Spanjaarden niet. We la zen onlangs een uitvoerige boodschap van prins Hugo, die hij op 3 mei 1961 uitgaf ter gelegenheid van de Carlisti- sche toogdag, waarin hij als doel stelde van de beweging: „de monarchie van de traditie m.a.w. de absolute, ultra-room se monarchie! De verdere inhoud was voor ons vanwege de vage en bombasti sche (hoogdravende) formulering onbe grijpelijk. Het waren holle leuzen zon der programma. De partij van Hugo noemt zich de „Comunion Tradiciona llsta". Zij blijkt in elk geval een fel te genstandster van verdraagzaamheid in kerkelijk en politiek opzicht en is der halve ook tegen de goede parlementaire democratie. NYLON ONDERJURKEN alte maten 6,95 „Koning" Xavier. De vader van Hugo, prins Xavier, be schouwt zichzelf en wordt ook door zijn aanhangers beschouwd als de wettige koning van Spanje. Zij noemen hem „El Rey" (de Koning). De familie en haar aanhang stellen dus de andere pretendenten terzijde. Omdat Xavier echter al oud werd, presenteerde hij in 1957 zijn zoon Hugues (thans Carlos) als zijn opvolger. Beiden laten hun aan spraken op de troon met grote vurigheid en heftigheid gelden, daarbij geholpen door de dochters (zusters), van wie Ma rie Thérèse de felste moet zijn en in grote mate de lakens uitdeelt. Uit de levensloop van prins Xavier vermelden we het volgende. Hij werd in 1889 geboren. Hij en zijn broer Sixtus meldden zich in de eerste wereldoorlog als vrijwilliger voor het Franse leger, maar ze werden niet toegelaten, omdat volgens een Fanse wet nakomelingen uit het huis Bourbon geen Franse uni form mogen dragen (de Bourbons zijn in Frankrijk nog altijd zeer impopulair vanwege hun historie). Toen gingen ze in het Belgische leger. Sixtus, de oudste stierf in 1934 en toen werd Xavier troon pretendent. Hij ging wonen op het Cha teau (kasteel) de Bost in Midden-Frank rijk. Met de bevolking van Navarra en Baskenland (Noord-Spanje) hield hij steeds contact. In de burgeroorlog DEZE WEEK Geldig van woensdag tot woensdag TEXTIEL KONFEKTIEHUIS MIDDELHARNIS steunde hij Franco en zag kans een vrij- willigerslegioen van Carlisten bijeen te brengen van 40.000 man, die hij per do cument op 18 juli 1936 hem aanbood. Deze felle strijders met hun rode ba retten werden requeté's genoemd. Zij beschouwden de burgeroorlog als een kruistocht tegen de anti-roomse mach ten. Doordat Xavier nogal populair werd, meende Franco hem onschadelijk te moeten maken. Hij werd door de fa- langistische politie gearresteerd en over de Franse grens gezet. Ook in Frank rijk ging hij in actie. Hoewel hij pro- fascistisch was in Spanje, ging hij merk waardigerwijze in het Franse verzet te gen de Duitsers in de Tweede Wereld oorlog. Hij werd echter door de Ges tapo gearresteerd en kwam in de con centratiekampen Natzweiier en Dachau terecht, waaruit hij op het eind van de oorlog nog levend te voorschijn kwam. Weer vestigde hij zich in Frankrijk, het oog nog altijd gericht houdende op de lege Spaanse koningstroon. Neen, 't was geen avontuur, dat onze strijders zochten, maar liefde tot hun land, die hen steeds voort deed gaan, om 't bruut geweld en 't wrede onrecht moedig te weerstaan, en zo voor ons de vrijheid met hun jonge levens kochten. Want wetend, dat de zaak waarvoor zij vochten, geen dwaze leus was, noch bestond uit ijdele waan, verhieven zij door 't fier verzet de vrij heids vaan, die, vól ontplooid, zij nooit aanschouwen mochten ■'^iJ-'J'l 4 mei 1964. L. KATS (madrigaal) Mijn land ligt nu door meilicht overgoten. Tot volle wasdom kwamen prille loten. De dotters randen goud de blauwe sloten. Kastanjes, die hun groene kroon vergrootten, zijn boven al de bomen opgeschoten en heffen hoog hun bloesems die ontsloten. Wij zijn de stad van steen en staal ontvlucht en zien de velden onder hoge lucht. Hier wordt voor 't eerst de koekoekroep gehoord, waar niets de stilte en de vree verstoort. Hier kan het dwaas geraas niet tot ons dringen, waar 't leeuwrikslied de hemel in wil zingen M.N. In verbond met HEMELVAARTSDAG is het noodzakelijk de afsluittijd voor het nummer van 8 mei 1964 te vervroe gen. Opdrachten en materiaal dienen in ons bezit te zijn uiterlijk op woensdag 6 mei a.s. (dus morgen) voor 4 uur 's middags. Correspondenten dienen eveneens^ reke ning te houden met vervroegde inzen ding van hun kopy. Redaktie en Administratie N.V. EUamden-nieuws. Met Hemelvaartsdag (des middags) is er weer gelegenheid om per touringcar van de Flakkeese Rondvaartdienst van uit Stellendam naar de Deltawerken in het Haringvliet te gaan kijken. De sluizenbouw in de bouwput in het Haringvliet is enorm gevorderd, de eerste schuiven in de doorlaatkokers zijn reeds aangebracht. Er worden van uit geheel Europa excursies naar dit gigantische karwei gemaakt en we zien het als een tekort van vele van onze eilandbewoners, wanneer ze deze enor me spuisluizen, waarop het wegdek reeds is aangebracht, nog niet hebben bezichtigd. Er wordt tevens een kijkje genomen aan de grote nieuwe vissershaven, wat een fantastische aanblik oplevert, om dat met Hemelvaartsdag de vloot vaw Stellendam en Goedereede binnen ligt. Aan de passagiers wordt breedvoerig uitleg gegeven van het gehele werk, het wordt dus niet alleen een prettige rit, maar ook een zeer leerzaam uur. Vertrek van de touringcar des middags 2, 3 en 4 uur. Men zie verder de ad vertentie elders in dit blad. OUDDORP Twee jeugdige gebroeders van der Klooster uit Ouddorp die voor reparatie met hun vaartuig Ouddorp I op de scheepswerf van de firma van Duiven- dijk te Bruinisse lagen besloten dinsdag avond met een roeiboot van de daar ook liggende schipper van Vliet een tochtje op Grevelingen en Zijpe te gaan maken. Zij hadden daarbij echter niet op de harde wind gerekend, die van hun boot je, de spreekwoordelijke speelbal der golven maakte. De Grevelingendam be lette echter een verder afdrijven naar zee. Langs de onderberm, die langs die dam loopt, en tot aan hun borst door het water wadend wisten zij aan wal te komen en uiteindelijk de lijzijde van de dam te bereiken. Doornat en verkleumd kwamen ze om plm. half negen 's avonds weer bij de scheepswerf aan, vanwaar zij om half zes waren vertrokken, hun voeten wa ren kapot van het lopen door en langs de steenglooiing. SOMMELSDIJK Plotseling sterfgeval De 62-jarige B. van den Doel, wo nende in de Ds. Montijnstraat is heden dinsdagmorgen 5 uur plotseling over leden. Maandag heeft hij op het land de gehele dag nog suikerbieten ge dund; bij het naar huis gaan bleek zijn brommer stuk en heeft ihij zich met de harde wind wel erg vermoeid om deze op gang te lopen. Dit plotselinge sterf geval heeft grote ontroering in de ge meente verwekt. Er gaat weer een roepstem van uit dat het leven slechts een damp is en de dood ieder uur wenkt. Geboren: Benjamin z.v. F. A. Vis en E. G. van der Kamp; Paulus, z.v. P. Kie viet en M. F. van Driel; Klaas Anthonie z.v. M. C. Blokland en A. B. Kool; Neeltje Elizabeth d.v. G. Lodder en M. Bakker; Cornelia Bartha AUegonda d.v. J. Dalstra en A. H. Adelaar; Teuntje, d. V. J. Knape en L. D. van den Ochtend; Jan Aren, z.v. J. Mackloet en L. D. van Noord; Cornells z.v. F. B. van Hel den en J. M. de Bruin; Cornells z.v. J. van den Nieuwendijk en M. F. Verbiest. Overleden: Johanna Lena bij de Vaate, ongeh. 70 jaar; Pieter Marinus v. d. Veer ongeh. 17 jaar; Leendert van der Sluis, wed. v. J. Doörnhein 87 jaar; Johannis Koote wed. v. M. v. d. Valk 75 jaar; Adrianus Prince ongeh. 94 jaar; Jacob van der Baan wed. v. F. Koote 76 jaar; Margrieta Teuntje Joppe wed. v. L. J. Buth 71 jaar. Huwelijken: F. Dubbeld 23 jaar en J. N. Groen, 21 jaar; H. Bom 23 jaar en A. F. van Dijk 22 jaar; T. Molenaar 23 jaar en A. D. Schol 20 jaar; A. van Lenten 22 jaar en J. Hollaar 20 jaar; F. K. L. van den Doel 22 jaar en J. M. Gous- waart 21 jaar. HERKINGEN Burgerlijke stand over de mnd. april. Geboren: Machiel Cornells, z.v. C. v. d. Veer en J. G. de Ruiter, Jan Pieter, z.v. J. J. F. van Wageningen en M. Ho- gerwerf. Gehuwd: F. Looij, oud 22 j. broodbak ker en J. M. T. Volaart oud 19 j. beiden wonende te Herkingen. Vertrokken: F. Looy en echtg. naar Stad aan 't Haringvliet. Uitslag verloting bazar te Herkingen: 1. Electrische deken (Philips) no. 568; 2. Luxe damestas 569; 3. Electrisch strijk ijzer 861; 4. Autopannelamp 599; 5. Reis wekker 449; 6. 1 paar handschoenen 184; 7. Doos zeep met eau de cologne 627; 8. Doos wapenlepeltjes 594; 9. Doos da meszakdoeken 589; 10. Beertje 952; 11. Theelichtje 973; 12. Non slip rubber handschoenen 593; 13. Legpuzzle 605; 14 Pindastelletje 572; 15. Sla-kom met cou vert 162; 16. Drukasbak 320; 17. Tube auto-snelwas 457; 18. Zaklamp 163; 19. Plastic paard 252; 20 Verrekijker 460; 21. Sigarettenaansteker 154; 22. Siga- rettenstandaard; 432; 23. Set ball-points 890; 24. Asbak Willem II 471; 25 ball points 438. Prijzen, behorende bij de getrokken enveloppen: Deze prijzen zijn gevallen op de nos. 5; 13; 16; 25; 31; 40; 45; 48; 51; 67; 69; 73; 84; 93; 95, 111, 117, 123, 129, 134, 153, 160, 167 en 173. Deze prijzen kunnen worden afgehaald a.s. zaterdag 9 mei vanaf 7 uur in het verenigingsgebouw „Ons Huis". Aldaar zal tevens de bazar worden voortgezet. Verkiezing kerkeraadsleden. In de j.l. gehouden ledenvergadering van de Ger. Gem. zijn als ouderling gekozen de heren C. Kievit, J. C. Melissant en L. V. d. Sluijs, .de beide laatste hebben hiervoor bedankt, als diaken is herko zen de heer M. de Geus. Het zal waarschijnlijk nog 7 d S iaa.r duren maar het reddingsstation Stel lendam zal mettertijd een nieuwe red dingsboot krijgen. Op de foto ziet men het prototype, de in 1963 gebouwde „Ko ningin Juliana" die qua bouw afwijkt van de gangbare typen reddingsboten. Ze is de ee7-ste in de reeks waarmee de Z tl R.M. haar grotere stations die strekken van Cadzand tot Loosduinen in de toekomst wil uitrusten. Verleden week hebben de bemanningen van Stel lendam en Ouddorp een proefvaart ge maakt met de nieuwe boot die normali ter te Hoek van Holland is gestationeerd De „Koningin Juliana" draagt n.l. nog een min of meer experimenteel karak ter waarom ze op alle stations vam, de Z.H.R.M. aan de critische mening van de meest ervaren bemanningen wordt getoetst. Eventuele nieuwe ideeën of verbeteringen kunnen dan op de later te bouwen boten worden toegepast. De volgende boot zal waarscbijnlijk in 1968 voor Breskens worden gebouwd. Men heeft dan met de huidige Koningin Juliana een jarenlange praktijkerva ring en nodige verbeteringen kunnen dan in deze nieuwe boot worden toe gepast. Mede met het oog hierop wordt In 1967' ook de grote internationale con ferentie te Edinburgh bezocht. Vier jaar daarna zal Stellendam aan de beurt ko men, deze boot zal dan weer geheel dienen te worden aangepast aan de ver anderde omstandigheden. Met de afsluiting van de Oosterschel- de zal het station Burgsluis vervallen. Het operatieterrein van de reddingsbo ten te Breskens en Stellendam zal dan belangrijk worden vergroot. Boot lean kantelen! De „Koningin Juliana" is de eerste reddingsboot met een gesloten stuur huis waarbij het vrije uitzicht naar al le kanten weinig heeft ingeboet. De boot kan geheel kantelen, zelfs met open stuurhuisdeuren. De instrumenten zijn n.l. geheel waterdicht afgewerkt. Ook is zij de eerste Nederlandse reddings boot die met radar is uitgerust, een Sperry radar. Mark 5. Het radarapparaat heeft een bereik van 5 km. en staat in het achterschip. De bedieningsman geeft zijn berichten via de geluidsin stallatie aan de schipper door. De an tenne is afneembaar om niet het risi co te lopen dat deze bij zwaar weer afslaat. Verder heeft de boot twee ge scheiden motorkamers. In elke kamer is een 165 pk G.M. diesel geplaatst die de boot een snelheid van 20 km. per uur ge ven. De uitlaat is geheel vonkvrij ge maakt, waardoor 'het mogelijk is ge worden b.v. een lekke tanker dicht te benaderen zonder het gevaar dat deze door vonken in de brand zou vliegen. De wanden van de boot zijn dubbel uitgevoerd. De ruimten zijn gevuld met polinrenthaanschuim. Bij e.v. lekkages t.g.v. een aanvaring zal het water dus niet tussen de wanden kunnen dringen. Aan boord zijn twee gereddenverblij- ven ingericht met zes als brancard uit gevoerde banken en vijf brancards. De brancards kunnen door het geopende luik naar binnen worden geschoven en in het gereddenverblijf worden opge hangen. De banken in het geredden- verblijf zijn van drijvend materiaal. Ook kan vanuit het gereddenverblijf een rubberboot worden uitgezet. Met een 11 k.w. gelijkstroom dynamo wor den deze verblijven verwarmd. De boot kan 7 ton brandstof inne men, voldoende om gedurende vier da gen op volle kracht te varen. Grotere veiligheid De afstandsbediening van de motoren is volgens het systeem Fieterse. De vloeistofkoppeling beschermt tegen het te ruw manoeuvreren. De Fieterse schroefassen hebben een geforceerde smering. De stuurmachine is elektrisch hydraulisch, bij het uitvallen van de elektrische stroom wordt op handbe diening overgeschakeld. De radio is een 75 watt Seewolf met een v. d. Heem marifoon. Het kompas is een „Plath" vloeistofkompas met bolle lens. In een der motorcompartimenten is een kwikschakelaar gemonteerd die, wanneer de boot kantelt de motoren uitschakelt om ze weer in te schakelen wanneer de boot na de kanteling weer recht komt. Het dek wordt door 8 waterdicht af gewerkte lampen verlicht. Een blauw knipperlicht maakt de boot herkenbaar voor de kustwacht en voor schipbreuke lingen. Alles aan deze boot is gericht op een grotere veiligheid. Zelfs de ach- termast kan in noodgevallen dienst doen als drijvend toestel voor zes mensen! -O- POORTVLIET Botsing. Zaterdagavond had op het kruispunt LangestraatMolenstraat een verkeersongeval plaats. Vanuit de Langstraat kwam C. Geluk uit S. Maar tensdijk per brammer, terwijl gelijktij dig vanaf de Faasdijkstraat mej. G. Elenibaas per auto naderde. Tengevolge van de botsing die volg de moest C. G. met een gebroken been naar het Alg. Burger Gasthuis te Ber gen op Zoom vervoerd worden, terwijl de materiële schade gering was. Dr. Hillman van Scherpenisse verleende hier eerste hulp. AAGTEKERJKE Burg. Stand over de maand april '64 Geboren: Jan W. zoon van F. Miara- nus en J. Louws. Overlijden: Jdh. Maljers, oud 84 jaar, weduwe van Chr. Louws. OUDDORP Eerste prijs voor jeugdkoor Het Chr. Jeugdkoor „Van knop tot bloem" heeft zaterdag op een Interna tionaal zangconcours in het Belgische Neerpelt een eerste prijs behaald met lof van de jury. Dirigent was de heer C. C. V. d. Heuvel. OOLTGENSFLAAT Oud-inwoner overleden. Op 30 april j.l. is te Rotterdam op de leeftijd van 86 jaar overleden onze oud-inwoner, de heer Pieter van Maastricht. Hij woonde Ie Jerichostraat 36 ben. Maan dag j.l. had de teraardebestelling plaats op de Zuider Begraafplaats te Rotter dam. Geslaagd. Mej. Hanny de Vos Abrd. slaagde te Rotterdam voor het examen kraamverpleegster. Kerkdienst Ger. Gem. Vrijdag 8 mei a.s. des nam. 7 uur zal voor de Geref. Gemeente optreden ds. F. Blok te Dirksland. Bevestiging lidmaten. DONDERDAG 7 MEI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds K. Schipper. Ger. Kerk 10 uur ds. G. C. Muntingh. Chr. Ger. Kerk 10 uur ds. H. C. v. d. Ent. Geref. Gem. 10 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. H. C. Bultman, DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur dhr. C. J. Kesting. Ger. Gem. 10 uur ds F. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. B. J. Wiegeraad. Ger. Gem. 7 uur ds. P. Blok. (H. Doop en bev. nieuwe leden). MÏELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. K. Bxalto. Ger. Kerk 9 uur ds. Netjes. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. H. J. Smith. Ger. Kerk 10.30 uur ds. Netjes. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. J. van Vliet. OUDDORP Herv. Kerk 7 uur ds. J. van Vliet. NIEUWE TONGE Herv. Kerk Dorps huis 7.30 uur ds. B. J. Zaal van IJssel- muiden. OUDE TONGE Herv. Kerk 9 uur ds. A. Jonksrs STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10.45 uur ds. F. van Wakeren. Ger. Kerk 9 uur ds. H. de Valk. Ger. Gem. 9.30 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. T. van 't Veld. Ger. Kerk 10 uur ds. Noordhof. OOLTGENSFLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. H. N. van Hensbergen. Geref. Kerk 9.30 uur ds. A. W. Meeder. Ger. Gem. 9.30 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dhr. Terlouw. DONDERDAG 7 MEI VLISSINGEN Herv. Geref. Gemeente (Wilhelminastraat 75) 3 uur dhr. A. de Ridder. GOES Hervormd Geref. Evangelisatie (Westwal 41) vrijdag 8 mei 7 uur dhr. A. de Ridder, voorganger te Vlissingen. DONDERDAG 7 M'EI Walcheren: Aagtekerke 9.30 uur le zen. Meliskerke 9.30 uur lezen. Middelburg 9.30 uur ds. G. A. Zijder- veld. OostkapeUe 9 uur dhr. F. Hon- koop, Kloetinge. Vlissingen 11 uur dhr. F. Honkoop, Kloetinge. Westka- pelle 9.30 uur lezen. Zoutelande 9.30 uur lezen. Tholen: Poortvliet 11 uur dhr. D. Hak kenberg, Veenendaal. Scherpenisse 9 uur dhr. J. C. Weststrate, Borssele. St. Annaland 11 uur dhr. J. C. West strate, Borssele. Tholen 9 uur dhr. D. Hakkenberg, Veenendaal. Sint Philipsland 2.30 uur dhr. F. Ha- rinck. Goes. Schouwen-Duiveland: Haamstede 7.30 uur ds. J. Karens, Nieuwerkerk. Nieuwerkerk 10 uur ds. J. Karens. Oosterland 10 uur lezen. telt duizenden abonnê's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 1