lUvriDEn-niEUWS )ude gebruiken rond Pasen Plaatseliik nieuws OPEL Plastic muurverf Voorjaar Open een rekening Nieuwe hekkotter G.O. 9 te water gelaten DHjes en Daijes Hoofdopzlc(itera.LBorii 40 iaar bij Gasbedriif I blad Vrijdag 27 maart 1964 No. 2375 ^^eeuwóe wandeitn^en SPECIALE AA^BiEOrnGE^l EU UW KBUIOEilEB Garage Knöps Diokhuusnieuws i ie de gedachtenis aan de opstan- 'f'van onze Here Jezus. Dat willen I nadrukkelijk vooropstellen. Van dit Kige heilsfeit: Zijn grote overwm- Fnver dood en duivel, willen we K tittel of jota afdoen. Het is een der fcisbare schakels in Zijn werk van ■jino pn verzoening, f ar zoals bij ieder Christelijk feest Èpr rond Pasen gewoonten ontstaan, lp gebruiken die weinig of niets met lostanding van Jezus te maken heb- Sommige puur-heidens, die geker- iirt ziin en met 'n Christelijk vernisje likt waarbij soms een Christelijk I als camouflage moet dienen. Voor ifolklore van een streek meestal wel Iressant. Sommige staan ook in ver- Id met gebeurtenissen in Jeruzalem Inrende de laatste dagen die Jezus Ir vertoefde vóór Zijn kruisiging. Met f laatste vi^illen we beginnen. Voeten wassen mx weet allen dat Jezus vóór Hij Zijn Itste Pascha vierde (en toen het Heilig londmaal instelde) de voeten van Zijn icipelen wies. Dus het werk van een Kf verrichtte, waartegen Petrus hef- I protesteerde. Deze voetwassing heeft In in de kerk van de Middeleeuwen op §1 plaatsen nagevolgd, meestal op ■tte Donderdag. In sommige steden fes de bisschop de voeten der lagere Istelijken, in andere wies de pastoor [voeten van enkele (daartoe van te ten uitgekozen) armen. Baarna volgde een eenvoudige maal- B, ook weer als herinnering aan de fcsmaaltijd die Jezus met Zijn disci- len hield. In Veere had dit gebruik §L plaats in de tijd toen het zich nog It voor Prins Willem had verklaard. In paar honderd broden waren op de piderdag vóór Pasen nodig voor deze Kdemaaltijd. Iedereen nam er aan deel I burgemeester en de leden van de ledschap, de geestelijkheid envooral larmen werden niet vergeten. Een ,gevangene vrij len ander gebruik in Middelburg [misschien ook wel in andere plaatsen [was het loslaten van een gevangene, fie de Bijbel kent begrijpt wel waarop tee gewoonte berustte. We slaan even Eltheus 27 op. Jezus staat voor Pilatus Bar de stadhouder vindt geen schuld iHem. Nu was hij gewoon bij elk feest I gevangene ter keuze van de schare te laten. Op zijn vraag aan het volk |e wilt gij dat ik u zal loslaten, Bar- of Jezus? kiezen ze Bar-abbas. De vrijlating van een gevangene te iddelburg, ieder jaar op Goede Vrij- |g, zal wel een herinnering aan deze |beurtenis uit de Bijbel zijn. Iemand i in 's Gravensteen op water en brood It wegens een niet al te zware misdaad jeeg die dag gratie. Uit oude rechts- leken weten een paar voorbeelden lervan uit de tijd van Karel V. In 1539 peg Govaert van der Linde, die we- pns bedelarij gevangen zat, de vrijheid. len ander jaar was het Griete Boels, had van de Abdij hemden gestolen. die bij een wasvrouw ter behandeling waren gebracht. Van beiden lezen we dat ze „op den Goeden Vridach gracie gekreghen" hebben. Eieren eten Iets anders is het eten van veel eieren met Pasen. Een ei is bij de ouden het zinnebeeld van de vruchtbaarheid. Het bergt in zich de kiem van nieuw leven. Deze betekenis voelden de eerste Chris tenen ook aan, die elkaar op Pasen eie ren zonden met de woorden erbij: „De Heere is waarlijk opgestaan". De Christelijke kerk heeft deze bete kenis overgenomen als het zinnebeeld der Opstanding: het ei is het witte graf waaruit het leven (Christus) oprijst. De levenskracht van het ei gaat over op de gebruiker ervan, beweerde men, eet daarom veel eieren. Vooral in het oosten van ons land zijn er nog veel gebruiken, die met eieren in verband staan. Daar gaan in sommige plaatsen de kinderen nog langs de hui zen, zingend en tegelijk bedelend om eieren: Eén ei is geen ei Twee ei is een half ei Drie ei is een Paasei. Ook worden eieren in 't veld verbor gen en moeten door de kinderen worden gezocht. Op andere plaatsen worden ze van een hoogte afgerold; volgens het bijge loof brengen ze dan vruchtbaarheid over de velden. In de 17e eeuw was de eierdans een geliefd volksvermaak. Gekleurde hard gekookte eieren werden in een kring ge legd. De speler danste op één been met ongeschoeide voeten en de handen in de zijde, en op die manier moest hij de eie ren één voor één uit de kring hinkelen. Paasvuren eu -hazen Evenals eieren hadden ook vuren een vruchtbaarmakende kracht. Vandaar in Oostelijk Nederland nog de Paasvu ren, die ieder jaar ontstoken worden. Men sprong er door en dreef het vee er doorheen, terwijl de rook over de vel den de vruchtbaarheid verhoogde. Eigenlijk van oorsprong een zuiver heidens voorjaarsfeest. De vreugde over de teruggekeerde lente, ter ere van Os- tara de lentegodin en van Holda, de godin van plantaardige en dierlijke vruchtbaarheid. Aan deze laatste godin was ook de haas gewijd, het dier dat door zijn ster ke voortplanting een symbool der vruchtbaarheid is. Vandaar dat we ook wel horen spreken van Paashaas en de ze langoor op Paaskaarten afgebeeld zien, een gebruik uit Duitsland afkom stig. Aan de lentegodin Ostara herinneren de Engelse naar voor Pasen (Easter) en de Duitse (Ostern). Volgens een oude legende was de Paashaas oorspronkelijk een vogel. Door de godin was hij veranderd in een vier voetig dier, die echter het vermogen kreeg om op het feest van de godin (pa- sen) eieren te kunnen leggen. Daarvan spreekt het Duitse versje: O Osterhaas, o Osterhaas, Leg deine Eier bald im Gras. Palmpasen In sommige streken van ons land lo- pen de kinderen met een Palmpasen. Dat is een stok met een vogel er op, ge maakt van brooddeeg, versierd met palmtakjes en dennetakjes. De vogel wordt haantje genoemd. Op de zondag vóór Pasen (Palmzondag, die herinnert aan de koninklijke intocht van Jezus in Jeruzalem) gaan ze dan zingend langs de huizen met de bedoeling getracteerd te worden. In Zoeland zijn er weinig van deze oude folkloristische gebruiken geweest. Voor zover me bekend is, zijn ze nu helemaal verdwenen. Behalve in Zierikzee, waar kleine kinderen rond Pasen met deze versieringen in optocht door het stadje trekken. (Zie de foto). Het voorjaar vier en zestig, dat zet bijzonder in. Het gaat dan ook de boeren uitstekend naar de zin! Zo heerlijk droog als 't land is, de grond zo leliker „rul" men weet het, dat betekent „een heleboek met „mul" Dat is wat men moet hebben, waar ook het zaad om vraagt, zodat het snel kan kiemen en straks zijn vruchten draagt. Men is vroeg uit de veren en werkt van vroeg tot Iaat, men zaait met d e machine de kunstmest en het zaad. Gaat men des avonds huiswaarts dan is men weer tevree men zegt dan „in z'n nopjes" dat liep vandaag weer mee"! Zo werkt men hele dagen zaait erwten, gerst en vlas Dat heerlijk mooie weertje dat komt nu goed van pas! Straks volgen nog de „piepers" de uien, witlof, peen, zo is men steeds aan 't zwoegen weer net, zoals voorheen! De methoden zijn veranderd iTiaar 't komt op 't zelfde neer men was, en is ook nu nog afhankelijk van het weer. Zo gaat het nu al jaren; men ploegt, men zaait en egd men wied, en men gaat oogsten, de uitkomst? goed of slecht? Niemand die dat kan zeggen, die dat in handen heeft: 't Is God, die zon en regen maar ook de wasdom geeft! J.S. en U ontvangt en betaalt op een snelle en eenvoudige wijze. Een handtekening is voldoende en wij zorgen voor de rest. Voor al uw bankzaken naar de Middelburg L. van Wallenburg BOERENLEENBANKEN KAIFPEISENBANKEN .^^V7;5^CN:>c^5^£7^£^^C^C^^ Foto: P. G. Eotte, Zierikzee GRONDONDERZOEK IN PARTICULIERE TUINEN De laatste jaren heeft het Bedrijfs- laboratorium voor Grond- en Gewason- derzoek te Oosterbeek jaarlijks vele dui zenden gondmonsters uit particuliere tuinen ontvangen voor onderzoek op de bemestingstoestand. Uit de resultaten van dit onderzoek blijkt dat de be mestingstoestand van de onderzochte tuinen erg onevenwichtig is en dus veel te wensen overlaat. Dikwijls moet een bekalking worden geadviseerd, met na me op de zandgronaen en in veel geval len laat ook de magnesiumtoestand te wensen over. Wanneer u veel plezier van uw tuin wilt hebben en dat heeft u wanneer de gewassen goed groeien en bloeien, is het een eerste vereiste om de bemestings toestand op een goed peil te brengen. Het toepassen van grondonderzoek en het zo nauwkeurig mogelijk opvolgen van het bemestingsadvies zullen u in belangrijke mate kunnen bijstaan om dit ideaal te verwezenlijken. Beste meisjes en jongens! jNog één raadsel in deze maand en i is het weer gebeurd in maart. Het pdsel, dat nu geplaatst wordt, werd [gezonden door Magda Peeman, Den Bommel MAARTRAADSEL 4: 1 X 2 X 3 X 4 X 5 X 6 X 7 X 8 X 9 X 10 X 1. Een der kleine profeten. 2. Verloo fde de Heere Jezus. 3. Nazireër uit et Oude-Testament. 4. Discipel die ïKt tekenen moest zien eer hij ge- »Me. 5. Man van Priscilla, zeer be nend met Paulus (Handelingen). 6. ■ostabre olie in het oosten; zie Hooglied Gelovige vrouw in Joppe, door P^e- ras opgewekt. 8. Andere naam voor 3Mb. 9, Geweldig jager in de oud- sia; zie Genesis. 10. Richter. ^e beginletters vormen de naam van «geen met Pasen wordt herdacht. BRIEVEN Cokke V. DordrecM. Het is raar dat Seen Brielle meer moet schrijven. an je vorige plaats denk je toch nog ei terug denk ik. Als je aan het rol- "laatsen bent, moet je er aan denken. ^nebt dus eigenlijk nu een beetje slot V je mond? Dat wilden de moeders „??5^r wel eens, als de meisjes zo druk «welden. Zeggen ze dat nog? inea N. Dirksland. Van wie had je fai K f*^'*'- ^s Margreet haar duimpje tel hl' l^nS heeft het geduurd? ^=neeft toch wel geslapen in die tijd? ■ze misschien over gaan schakelen op «linkerkant? Dat zou verstandig van '«r geweest zijn. jj^"J ^sn B., Herkingen. Het was eerst kort briefje, maar er kwam nog ij" ^^"vulling. Wie zou ook haar ver- cZ i "vergeten! Eh dan de mooie «autjes! Leuk dat Maaike in Goes L,i7 om gedacht heeft. Jullie zijn "st beste vriendinnen geweest. yje s. Bexkel. Je had de prijs j!!!i" ™ilen, kind! Dat heb ik al it VM gezegd, dat dit kan. Je bent ,jijT' erg blij mee, maar misscbien je toch liever eens wat anders. Fijn dat jullie nu een auto hebben. Nu is de schoonmaak denkelijk al klaar. Je moeder denkt wel: opgeruimd staat netjes. De spullen dan maar in de prul- lebak. Of ze gelijk heeft! Annie den B., Herkiagen. Over die jaarvergadering schrijf je wel het een en ander, hè? Toen je schreef was die dag nog in de toekomst; nu is het al verleden tijd. Welk gedicht heb je op gezegd? En ging 'het met het orgel spelen? Niet zenuwachtig geweest? Janneke S., Berkel. Je moet niet kij ken wat je zus schrijft. Het is niets erg al vertellen jullie hetzelfde. Jullie zou den dan het nieuws moeten verdelen en dat gaat toch ook niet Ieder schrijft gerust wat hij van belang acht. Prach tig, hè, 'dat horloge! Beijke den B., Herkingen. Ja, er was veel te schrijven voor de oplossingen. Nu bleef er niet veel plaats meer over voor een brief. Ik kan onmogelijk ra den hoeveel lammetjes er al zijn, want elke dag komen er misschien wel bij. Ik heb er nog maar gezien op een plaatje dit jaar. Hettie K., Sommelsdijk. Fijn hoor, dat je het boek zo mooi vindt. Nu had je er twee om te lezen, want je kan dat van Jaap ook ter hand nemen. En omgekeerd, hij dat van jou. Meisje, houd op vanspit in de rug. Ik heb het ge lukkig nog nooit gehad, maar ik heb er al veel van géhoord en ook dikwijls pijnlijke gezichten gezien. Hoe is het nu? Ik hoop op gunstige tijding straks. Lenie V., Middelharnis. Over vijf mi nuten moest je naar school. Nee, dan kan ik niet op een lange brief rekenen. Maar je belooft volgende keer meer te schrijven. En als je dan ook weer over enkele minuten naar school moet? Zon der gekheid, hoe gaat het blokfluit- spel? Leo K., SomTnelsdijk. Is de verkoud heid erger geworden? Of was het een voorbode van griep? Als je met rood mag schrijven, ben je toch al een hele baas. Groene schrijvers zijn er niet veel, denk ik. En komt het schrijven met paars wel eens voor? Dat zijn dan wel kinderen van de bovenste plank met schrijven. Han V., Middelharnis. Toen je schreef, zat je nog druk in de repeti ties. Die zijn nu een poosje in het kast je gezet. En hoe is de uitslag geweest? Jij weet het al en ik denk, dat je het me vast zal schrijven. Rien K., Sommelsdijk. Ik ben be nieuwd hoe het nu met je gaat. Toen je schreef lag je ziek te bed. Ik zag het op het tekeningetje, maar ik kon je toch niet kennen. Het was zo klein. Ik snap echter niet, dat je op bed zó mooi hebt kunnen schrijven. En dan die sier- letters! Dat „hollandse huis" (ook al op een tekening) zal wel opgeknapt zijn. Het is wel of jullie nu in een nieuw huis zitten! EUie V., Middelharnis. Ik kan uit je geschrijf goed wijs worden, hoor! Maak je maar geen zorgen. Zal je op dat prachtige cadeau goed passen. En zal je opletten dat het pompje steeds vast zit, want liet is wel eens gebeurd, dat het er uit glipte. En geregeld oppoet sen, begrepen? Jaap K., Sommelsdijk. Die week is waarschijnlijk wel langer geworden. De dokters beginnen in de regel met een korte tijd te noemen. Ik hoop ech ter dat hij de tijd goed heeft geschat. Dan is vader nu weer aan 't werk. De jongens staan er ook weer in. Voor jou is dat geen nieuwtje meer, hè? Adrie V., Sormnelsdijk. Eerst kon ik geen naam vinden, maar nu zie ik het; in een lange rij naar beneden. Je hebt gelijk; het is niet zo mooi geschreven. Je had misschien slaap. -Twintig vóór negen, dan moet jij niet meer aan je brief bezig zijn, maar al lang op bed liggen. Daar moet je van groeien. Denk je ook niet? Jannie H., Nieuwe Tonge. Twee volle kanten met oplossingen, dat was geen kleinigheid, maar je hebt je er goed doorheen geslagen. Je zuster heeft ook twee kanten volgepénd en dat was alles nieuws. Die .moest alles opstellen. Ik weet niet wie het zwaarder heeft ge had. Elias G., Middelharnis. Vind jij het fijn om weer een briefje te mogen schrijven? Wel, jongen, dan vind ik het fijn, dat jij dat tegen me zegt. Je hebt je best gedaan. Het is keurig, hoor! En nu heb je vakantie. Waar moeten jul lie heen? Agatha K., Herkingen. Heel goed ge daan, Agatha! Dat bijbeltje is prachtig. Als je er zuinig op bent, kan het lan ge tijd meegaan. Opoe heeft een hoge leeftijd bereikt, maar eenmaal komt er toch een eind aan, nietwaar? Dat zien we vaik genoeg. Niet ieder mag die leeftijd halen. Elks leven is bij de Hee re bekend. Adri H., Nieuwe Tonge. Je had veel te schrijven en er lag een dik boek op je te wachten, staat er. Ik moet je be wonderen, dat je er niet gauwer een punt achter gezet hebt. Ik waardeer dat zeer. Hoe heet dat dikke boek? Heb je het al uitgelezen? Ineke G., MidAelharnis. Nou, je kan natuurlijk dat vurig begeerde beest wel op je verlanglijstje zetten, maar ik ben toch bevreesd, dat er iets anders wordt uitgekozen. Wanneer is het? Je houdt mij wel op de hoogte, hè? Ik ben zeer nieuwsgierig of het uitkomt zoals ik denk. Ria D., Nieuwe Tonge. Ik weet echt niet wat de vierde kinderziekte is. Wil je me dat bij gelegenheid eens uitleg gen? En wat die andere drie dan voor ziekten zijn? Ik meen dat ik een adver tentie gelezen heb van de verjaardag van opa. Het is wel een dag geweest om niet meer te vergeten voor hem en voor jullie. Ellie G., Middelharnis. Je zag al uit naar de vakantie toen je de brief schreef. Nu is de vakantie dan echt gekomen. Ik hoop, dat je prettige da gen zal hebben. Het is fijn om een poosje uit de schoolsfeer te zijn, hé? En je doet weer nieuwe krachten op voor het werk, dat straks weer on herroepelijk moet volgen, als je ge zond bent. Heleen den B., Herkingen. Die zwar te lammetjes vallen dadelijk op. Daar om vinden de meeste mensen die inte ressant. En wat groeien die beestjes hard, hé? Fijn om ervoor te zorgen. Vind je de aardrijksliunde van Europa moeilijk? Het zal wel meevallen als je elk land apart gaat krijgen. Ineke R., Rotterdam. Best hoor, die cijfers voor orgelles! Maar de cijfers op de muziekschool mogen er ook zijn, zeg! Die kijkavond was beslist wel aar dig. Leuk van die ouders om iets in jullie kastje te stoppen, Dat hadden jullie ook wel verdiend, nietwaar? Hoe is het met broertje z'n arm? Zeg, lees ik dat goed? Krijgt de beste bij het ver- keersexamen een fiets? Dan allemaal je best maar doen. Adriaan den B., Herkingen. Ik begrijp je best, Adriaan. Het werk gaat vóór het brievenschrijven. De lammetjes moeten verzorgd worden; die kunnen niet wachten. En er zoveel te doen. Ze kunnen jou echt niet missen. Als je het in 't vervolg nog zo druk hebt, laat je Heleen maar een briefje klaar ma ken, hoor! Truus O., Domburg. Eigengemaakte raadsels behoef je niet op te lossen. Jammer dat je de vorige keer niet van de partij was, maar ik vergeet ook wel eens iets, dus neem ik je het niet kwa lijk. Er is bij jou ook geen vriendin netje, dat je er aan kan herinneren, want je bent daar de enigste. Was het leuk op het feest bij bure? Allemaal de brieven kan ik in de ver ste verte niet beantwoorden, maar ik hoop volgende keer er toch korte met ten mee te maken. Als je gezond mag zijn, zullen er een heleboel in het hoek- ke staan. Tot de volgende keer dan en denkt er aan: inzenden'. De hartelijke groeten van OOM KO. li 1 GOEDEREEDE Zaterdag 21 maart vond bij de scheeps werf Ton Bodewes N.V. te Franeker de tewaterlating plaats van de eerste door deze werf gebouwde hekkotter, bouwnr. F 21, de GO. 9. Dit nieuwe type kotter betekent een revolutionaire verandering in de kotter bouw. Er zijn reeds een 2-tal volgens dit idee gebouwde schepen in de vaart, welke zeer goed voldoen en veel han diger en gemakkelijker werken dan de normale kotters. Bovendien is de be drijfsveiligheid veel groter, omdat de mast ongeveer midscheeps staat en met name bij de boomkorvisserij het gevaar van omtrekken via de mast door de nieuwe constrtictie sterk wordt ver minderd. Ook voor de visgieken wordt een ge heel nieuwe constructie toegepast, een vinding van üe or.'^.".nhia'>ver van het schip, de heer G. Groenendijk uii Gr,^.- dereede, waarop reeds oktrooi is aan gevraagd. Het betreft hier een V-vormige con structie, waarvan de beide poten op de railing staan. De in het oog springende voordelen zijn, dat alle tuien vervallen en het werkdek geheel is afgeschermd tegen de eventueel slingerende zware stalen visboom. De indeling van het schip is zodanig, dat het geheel achterdek ruim is ge houden, waardoor een ongekend groot werkdek is ontstaan. De hoofdafmetingen zijn 21 x 5.40 x 2.70 meter; 49V2 brt. 310 P.K. Kromhout motor. Verder is een Hodi straalbuis aange bouwd. Overigens zal het schip van alle moderne instrumenten en apparaten worden voorzien, waarmede ongetwij feld een opvallende en zeer vooruit strevend schip aan de Nederlandse kot- tervloot zal worden toegevoegd. RIJMEN VAN TIJMEN strozak uit de mode! Fijn voor Jan Soldaat! Die dus in de toekomst Zachter slapen gaat Hij vindt dan z'n bedje. Echt toch wel gespreid De verdwenen strozak. Teken van de tijd Zal er meer nog volgen? Zal het zo nog zijn. Dat 'n elk zal zeggen „In de dienst was 't fijn Want je kreeg een bedje. Van het fijnste dons Nee hoor, zulk een strozak. Dat is niets voor ons". Lente stemt ons milder! Winter viel toch mee En de kolennota Stelt ons wel tevree Ja, nu nog de schoonmaak Die maakt alles goed Want het is het voorjaar Dat toch wonderen doet Botten worden lenig Iedereen word kwiek Onze voorjaarsschoonmaak Prima gymnastiek. Paashazen, Paaseieren, Rollade enzovoort 'n Elk heeft z'n keuze, 'n Elk sjouwt maar voort Paaskleren, o neen, Dat is ietwat te vroeg. We hebben nog buien Wellicht voor de boeg Paasvuren, ze branden. Maar soms veel te vroeg. Er is bij veel droogte. Wel brandstof genoeg! De brandweer is altijd. Bijzonder actief. Ze heeft zelfs met Pasen Geen rust. Asjeblief! Tij men MIDDELHARNIS De hoofdopzichter van de gascentrale Flakkee zal op 1 april a.s. 40 jaar werk zaam zijn bij het gasbedrijf te Middel harnis. In verband met dit jubileum zal op die datum te 3 uur het algemeen be stuur in een buitengewone vergadering in de Jeugdhaven bijeenkomen, waar de jubilaris zal worden gehuldigd. Middelharnis - Telefoon 2043 MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK A.s. week gaan de volgende clubs door. De bejaardenmiddagen en alle mu- ziekclubs. Ook de privéleerlingen wor den dan op de gewone tijden verwacht. De overige clubs gaan dus even vakan tie houden. Op maandag 6 april gaan alle clubs weer beginnen. Speciale avond voor de bejaarden. Op 7 april D.V. worden alle bejaarden van Stad, Sommelsdijk en Middelharnis in Nieuwe Tonge verwacht. Alle mensen dus van 65 jaar en ouder zijn welkom om deze avond daar door te brengen. Van de bejaardensoos in Nieuwe Tonge uit wordt deze avond aangeboden. In lichtingen hierover worden nader nog doorgegeven via een stencil. Wilt u de 7e april reeds noteren op uw kalender? Vakantiewerk. In de periode van 5 t.m. 14 augustus worden dit jaar de va- kantiespelen gehouden. Kinderen die deel willen nemen kunnen reeds nu hier rekening mee houden. Er wordt nog naar een aantal vrijwilligers gezocht om tijdens genoemde dagen leiding te geven. Informeert u eens aan het Diek- huus. Voljg-ende week geen ruilbeurs. In verband met de paasvakantie geen ruilbeurs. Volgende week zullen wij na der pbiceren wanneer de eerstvolgende ruilbeurs wordt gehouden. Alvast har telijk dank voor de sigarenbandjes die inmiddels zijn binnengekomen. Heeft iemand nog grote bandjes, dan heel graag. per pak 1.20 VERFROLLERS van 2,75 voor 1,75 In KWASTEN ruün gesorteerd. WED. J. KURVINK'S DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL OUDDORP OUDDORP Onfortuinlijke test-rit De chef monteur van Pesch garage bedrijf te Ouddorp, de heer K. Tanis, maakte vrijdagmiddag wel een erg on fortuinlijke test-rit, waardoor de eige naar van de wagen, de gem. architect de heer Labee zijn fonkelnieuwe glan zende Renault R8 deerlijk gehavend terugvond. Dhr. Tanis zou met de wagen na een service beurt een test-rit maken maar reed t.g.v. een naar hij verklaar de technische fout vlak voor café Kom- tebedde tegen een stenen paal, waar door de voorzijde van de wagen flinke schade opliep. Ouerstefcen.de hond aangereden. Door dat vrijdag op de Provinciale weg de hond van de fam. L. Grinwis vlak voor een Renault dauphine bestuurd door de heer A. Bezuijen de weg overstak raakte de bestuurder die trachtte het dier te ontwijken de macht over het stuur kwijt. De wagen kwam dwars in de berm terecht en werd aan de rech terflank flink beschadigd. De hond had' een gebroken poot. i I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 9