Riolering Oudeweiweg enz. te Dirksland lian doorgaan Ouderavond Chr. Nationale School te Den Bommel Beter Wonen" te Ooitgensplaat exploiteert 220 woningen Plaatselijk nieuws r BAN KG I Rol STRU Onverlichte auto dwars op de rijbaan VERHOGEN tot 3,72 Maar kost f 20.000 meer! ÈÈiTGRÖl Kantongerecht Sommelsdijk Tot ons genoegen kunnen wij U mededelen dat wij met ingang van 1 april a.s. DE RENTEVEKHOGING AAN SPAARDERS ZULLEN ONBEPERKTE STORTING VLOTTE TERUGBETALING if GEEN BEPERKENDE VOORWAARDEN UITSTEKENDE SERVICE Nu is 't nog aantrekkelijker te sparen bij de Nutsspaarbank. Besluit nu meteen, als U nog geen spaarboekje bij ons hebt, er onmiddellijk een te nemen en U kunt dan ook van die mooie rente mee-profiteren. WIJ ZIJN GEOPEND ALLE WERKDAGEN, OOK OP ZATERDAGMORGEN NUTSSPAflRBflNK voorstraat se MIDDELHARNIS Opgericht 1849 Tel. (01870) 2012 Bijkantoor: LANGEWEG 15, OOLTGENSPLAAT De Spaarbank waar uw guldens groeien tot bankbiljetten. GOEDEREEDE Ouderavond Openbare Kleuter school „llndré Marie" V.. NXSLaVENBURGS Ooitgensplaat leHket Verkop! bij insciir perce bouw! Bl&az. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 27 maartij,^ 27 maart ij Het verenigingsgebouw aan de Voorstraat was tot de laatste plaats bezet, toen de vice-voorzitter van de Chr. Nationale Schoolvereniging te Den Bommel de ouderavond opende. Geen wonder. Het succes van de vorige bijeenkomsten had de ouders weer in groten getale doen komen naar dit jaarlijks terug kerende schoolevenement. Nadat alle aanwezigen Psalm 146 1 hadden gezongen, opende de heer M. J. van der Linde de vergadering met le zing van een gedeelte uit Efeze 6, gebed en toespraak. Daarna kwam de heer A. van der Jagt, hoofd der school aan het woord. Uit zijn jaarverslag resumeren wij het volgende. Het aantal leerlingen op 1 jan. 1963 bedroeg 102, op 1 jan. 1964 110. Reeds dit jaar of anders zeker het volgend jaar, zal de groei van het aantal leerlingen bij een dergelijke ontwikkeling aanlei ding geven tot het benoemen van een vierde leerkracht. Spreker hoopte te vens, dat ook de bevoegde autoriteiten spoedig zullen inzien hoe noodzakelijk de bouw van een nieuwe school is. Per 1 aug. vertrok de heer D. Jansen naar het chr. u.l.o. in Leeuwarden. Tot 1 oktober werd mevr. M. van der Jagt- Broeren tijdelijk in zijn plaats benoemd. Op 1 oktober trad de heer R. L. van der Scheer uit Groningen in dienst. Voor het verkeersexamen slaagde 93 procent van het aantal leerlingen dat hieraan deelnam. Bij korfbalwedstrijden in Oude Tonge wist het schoolteam een eerste prijs in de wacht te slepen. Op verschillende kerkelijke bijeenkomsten zong het schoolkoor. Ook het leuke Ollie-B-studentenfeest werd in de herinnering geroepen. Aan giften voor liefdadige doeleinden en de zending werd in 1963 voor bijna 1300,door kinderen en ouders van de school bijeengebracht. Na dit jaarverslag voerden de leerlin gen van de hoogste klassen onder lei ding van het gezamenlijke personeel en met medewerking van alle aanwezigen een prachtig en vaak ontroerend Paas- declamatorium uit. In het bijzonder mo gen wel vermeld worden: het fijnzinnig blokfluitspel van een groep meisjes, de beschaafde zang van het koortje en de eerbiedige declamaties van Marrie Bo- german, Laura Lokker, Els Bakelaar,' Wim Buth, André Hermans en Hugo Verkerke. De bnig- Na de gezellige pauze, waarin weer heerlijke koffie werd geserveerd door mevrouw Bakelaar-Van Noort en haar dochter, kreeg de heer I. G. de Meijer inspecteur bij de vereniging C.N.S. en aardrijkskundeleraar aan de Chr. Kweekschool te Dordrecht het woord. Als onderwerp stond op de program ma's vermeld: „De Brug" lezing met dia's. De vele mogelijkheden, die een derge lijke titel biedt, werden door spreker ten volle, benut. Als aardrijkskundele raar nam hij de aanwezigen mee op een wereldreis, waarbij in het bijzonder aandacht werd besteed aan de vele soorten bruggen, die men overal aan treft. Terwijl men hoorde van oerwoud- enz. zag men tegelijkertijd deze staaltjes van menselijk vernuft door middel van de prachtige kleurendia's, die de heer De Meijer had meegebracht. Spreker had wel het psychologisch juiste moment gkozen om de eilandbe woners over bruggen te vertellen, nu de Haringvlietbrug zo in het middelpunt van de belangstelling staat. Bij het zien van de Brug der Zuchten" in Venetië merkte hij snedig op; U kent de Pont der Zuchten, maar zult straks de Brug der Vreugde kennen". „De brug" gaf echter aanleiding tot een 2e verhaal, n.l. dat van de „brugklasse". Als onder- wijsinspecteur vertelde de heer De Meijer over dit fenomeen, waarmee ieder kind in aanraking zal komen, wanneer straks de Mammoetwet in wer king treedt. Na het basisonderwijs (te genwoordig gewoon lager onderwijs) zullen de leerlingen in de toekomst de keuze hebben uit de volgende typen van onderwijs: 1. l.a.v.o. is lager algemeen vormend onderwijs (nu v.g.l.o., huishoudschool, 1. technische school, 1. landbouwschool); 2. m.a.v.o. is middelbaar algemeen vormend onderwijs (nu u.l.o.) geeft toe lating tot middelbaar beroepsonderwijs b.v. u.t.s.; 3. h.a.v.o. is hoger algemeen vor mend onderwijs (nieuw schooltype, het best te vergelijken met huidige m.m.s., maar dan voor jongens en meisjes), geeft toelating tot hoger beroepsonder wijs, b.v. h.t.s., kweekschool. 4. v.w.o. is voorbereidend weten schappelijk onderwijs (nu 5-jarig h.b.s., gymnasium, lyceum) geeft toelating tot universitair onderwijs. Aan al deze schooltypen zullen brug klassen worden ingesteld. In deze brug klassen zullen de leerlingen getest wor den op hun geschiktheid voor de vol gende klassen van dit schooltype. Mocht blijken dat zij niet geschikt zijn voor het door hun gekozen type, dan behoe ven zij niet nog eens de lessen in de brugklasse van een andere tak van on derwijs te volgen, maar worden zij di rect toegelaten in de tweede klasse (vol gend op de brugklasse) van de school „die bij hen past". Men voorkomt hier mee het verspelen van een studiejaar bij de overgang van basisonderwijs naar voortgezet onderwijs. Aan het slot van zijn betoog drong de heer De Meijer er bij de ouders op aan mee te helpen aan het slaan van een brug voor de kinde ren naar hun toekomst. Ook zag hij een brug in de samenwerking tussen school en huis. In dit verband bracht hij het belang van christelijk onderwijs voor kinderen van christenouders ter sprake opdat straks de kinderen verstaan wat het betekent christen te zijn in een ver anderende samenleving. In het slotwoord kon ds. T. van 't Veld niet nalaten om het prachtige beeld van de brug vast te houden. Hij wees de ouders op hun plicht de kin deren te wijzen en te laten wijzen op de brug naar Gods Vaderhart, die Christus voor allen wil zijn. Tot besluit zongen allen dankbaar ps. 105 1 en 3 in de nieuwe berijming. De collecte voor het Vrije Christelijk onder wijs bracht het mooie bedrag op van 83,70. Gecompliceerd geval Verd. D. H. W. te Dirksland zou op de Staakweg in het donker dwars op de rijbaan zijn onverlichte wagen tot stil stand hebben gebracht. Een automo bilist B. die achter hem reed was ge stopt en had zijn wagen met brandende verlichting langs de weg gezet. Een achteropkomende motorrijder S. was daarna op deze wa.gen gereden. Als gem. trad op deurwaarder van K. te Sommelsdijk. Als get. verscheen J. de G. te Stellendam. Get. had op zijn motor op de andere baan gereden en had de auto en daarna de motorrijder een zwenking om de stilstaande wagen zien maken. Get. meende dat de auto voor V4 gedeelte op de weg had gestaan, 75 cm. van de as van de weg" schatte get. Gem.: Verd. heeft verklaard dat hij met de voorwielen al op het rijwielpad stond en dat hij nog maar 75 cm. op de weg stond. Off. Verd. heeft een gevaarlijke situa tie ontketend door met „een deel op de donkere weg te staan „Als de accu niet meer laadt moet men andere maatre gelen treffen" meende hij en eiste 75 of 15 dagen. Gem. wees op tegenstrijdig heden in de verklaringen. Een in het verbaal genoemde get. verklaarde dat de achterlichten van de wagen wel brandden. Gem. meende dat er niets ge beurd zou zijn als B. zou zijn doorge reden. Verd. meent dat in de verkeerde rijwijze van B. de kardinale fout ligt en dat hij met zijn rijden het verkeer niet in gevaar heeft gebracht" aldus gem. die ontkende dat verd. de rijbaan geheel of voor een groot deel geblokkeerd zou hebben. De rechter kon uit de verklaring van de getuige niet lezen dat deze de bran dende verlichting had gezien zoals gem. aanvoerde, wel had deze get. naar het verbaal luidt de wagen op een afstand van plm. 15 meter zien staan. Gem. zal zijn betoog nog eens moeten herhalen als de civiele kwestie ter spra ke komt" voorzag de off. De rechter was overtuigd dat de wa gen voor een deel onverlicht op de weg heeft gestaan. Eis en uitspraak 60,— 12 dagen. Verd. J. W. te Middelharnis was met een bestelwagen toen hij om een inrit in te rijden in de Meidoornstraat aan de linkerkant van de weg reed plotseling naar rechts gekomen, waardoor hij een auto, die hem wilde voorbijrijden, be stuurd door verd. G. v. d. V. had aan gereden. Aan verd. v. d. V. werd ten- lastegelegd dat hij rechts had willen passeren. Verd. V. d. V. had naar hij vertelde de stoplichten van de wagen zien bran den. Daarom meende hij dat verd. links zou stoppen, waarna hij hem rechts voorbijreed totdat de wagen plotseling weer naar rechts kwam. Verd. W. wees erop dat het feit dat de stoplichten branden nog niet wil zeggen dat een wagen gelijk stopt. Ver der wees hij op het beperkte zicht door de spiegels waardoor de weg niet geheel kan worden overzien. „In het verkeer moet een zeker ver- trouwep kunnen zijn op normale reac ties" aldus de off. die het voorbijrijden van verd. v. d. V. niet als rechts inha len wilde beschouwen. Hij vroeg tegen verd. V. d. V. ontslag van rechtsvervol ging. Tegen verd. W. eiste hij 30,— of 6 dagen. De rechter waarschuwde verd. W. geen plotselinge manoevres meer te maken. Uitspraak conform. Voor v. d. V. volgde vrijspraak. Verd. L. d. S. te Nieuwe Tonge had op het fietspad langs de Langeweg op zijn brommer iemand aangereden die over zijn bromfiets gebogen stond. Het gebeurde in het donker bij dichte mist met 10 tot 15 meter zicht. Verd. had met een snelheid van 30 a 35 km. per uur gereden en het was onder deze omstan digheden niet meer mogelijk tijdig tot stilstand te komen. Verd. verklaarde dat hij door de mist de figuur op een afstand van 10 a 20 meter had gezien. Verd. die overigens meende dat hij minder dan 30 km. had gereden had niet meer kimnen stop pen. Off. „Onbehoorlijk hard"! Get. desk. C. de G. opperwachtm. van de verkeersgroep Dordt verklaarde dat verd. in de gegeven omstandigheden, gerekend met een maximum vertraging 12 meter nodig zou hebben gehad om tot stilstand te komen, dus minder af stand dan waarover hij zicht had. Verd. heeft met oogkleppen opgere den" meende de off. Hij eiste 40,of 8 dagen. Verd. pleitte voor een minder zware boete waartoe de rechter geen aanlei ding zag. Uitspraak conform. „Een harde les" klaagde verd. OUDE TONGE Doopszitting. A.s. zaterdag 28 mrt. zal in 'het Vereen, gebouw des nam. 7.30 uur doopszitting worden gehouden De doopbediening zal plaats hebben zondag 5 april a.s. Jaarverslag van de Woningrbouwver- eniging „Beter Wonen" te Ooitgensplaat over het boekjaar 1963, met nog een kleine terugblik over de afgelopen 25 jaren van het bestaan der vereniging. In 1963 stond er veel op spel. Ten eerste zouden wij het 25-jarig bestaan der ver eniging herdenken, wat dan ook op be scheiden schaal is gedaan, ten 2e zou den wij met ons bejaardenplan, een complex van 42 stuks woningen begin nen, wat gelukkig ook tot stand is ge komen, waarvan onze Edelachtb. Heer Burjgemeester W. M. v. d. Harst de Eer ste Steenlegging op 14 mei 1963 op plechtige wijze verrichte, en ten Se moest een begin gemaakt worden aan het igrote herstel en verbeteringsplan van de 52 oude woningwetwoningen. Het begin is gemaakt maar zowel het bejaardenplan als het herstel en ver beteringsplan zijn beiden nog lang niet klaar. Klein begonnen Als men al deze werkzaamheden zo opsomt, dan zou men wel eens kunnen denken, het is er op of er onder, nu wij zijn er zeer zeker niet aan ten onder gegaan, maar er bovenop zijn wij ook nog lang niet. De grote oorzaak hier van is wel dat de arbeidskrachten bij onze heren aannemers niet voldoende te verkrijgen zijn. Wij zijn dan ook net als iedere andere vereniging heel klein be gonnen, maar al groeit men nog zo lang zaam dan komt er toch een tijd dat men groot gaat worden en zo is het ook met de woningbouwvereniging gegaan, nog lang niet groot genoeg daar het wo ningtekort dit wel bewijst, zodat ons streven nog net als bij het begin onzer vereniging was en nog is; bouwvolume zien te verkrijgen, aannemers te zoe ken en verder met onze Plaatselijke en Landelijke Overheid de goedkeuringen en financieringsmogelijkheden zien te bemachtigen. Toen wij in febr. 1950 de eerste wo ningen in exploitatie brachten, n.l. 13 stuks aan de Esdoornstraat, met een huurwaarde van 4,35 per week, (de zelfde woning doet nu na alle huur verhogingen 11,40 per week en dan nog de nu verwachte huurverhoging van plm. 1,50, zodat deze woningen binnenkort op plm. 13,per week zullen komen) hadden wij een totale weekhuur van 56,55. Nu hebben wij 220 woningen in ex ploitatie en 2 winkels, met een totale weekhuur van 2453,25, dus wel een groot verschil en dan tevens hebben wij nog 191 geysers in exploitatie, welke wekelijks het bedrag van 95,50 aan huur opbrengen. Toen wij dan ook be gonnen had de vereniging nog niemand in vaste dienst, hoewel dat nu zijn: de heren Dorsman en Vervloet als vaste schilders, de heer Overbeeke als admi nistrateur, en de heer M. v. d. Vliet Jr. als huurinner, die dan ook allen hun werkzaamheden naar volle tevreden heid verrichten. Groot geworden Wij huisvesten nu momenteel 220 ge zinnen, met plm. 500 zielen. Al meer dan 25''/o van onze bevolking vindt on derdak in een onzer woningen. Daar wij nu 282 leden tellen en diverse niet-leden in een onzer woningen wonen wijst het uit, dat wij haast nog een honderdtal woningen tekort hebben voor onze le den. Nog verlangens ten overvloede. Dan nog een vraag aan de bewoners onze woningen, als er klachten zijn die als redelijk beschouwd mogen worden, komt dan naar het klachtenbureau, maar komt niet voor de allerkleinste onnozele gevallen, want dat laat wer kelijk onze onderhoudspot niet toe. Nu staan wij binnenkort voor het in ge bruik nemen van het bejaardencomplex Wij hopen en vertrouwen dat ook deze toekomstige bewoners in deze woningen met veel genoegen hun verdere levens- MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK Diploma typen. Op zaterdag 7 maart j.l. behaalden onderstaande personen het praktijkdiploma typen van de Stichting voor Stenografie en Machine- schrijven te Rotterdam. I De dames Riet v. d. Doel, Nelie Meyer en Carla Vroegindeweij te Sommelsdijk Wilna Both te Middelharnis en de heer Dammis Vroegindeweij te Middelharnis 1 kandidate werd afgewezen. HERKINGEN Diensten Ger. Gemeente. A.s. zon dag hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan student v. d. Poel uit Rotter dam, in beide diensten zal een extra collecte worden gehouden voor de Theol School te Rotterdam. Oud gemeente-werkman overleden. J.l. zaterdag is in de ouderdom van 90 jaar na een korte ongesteldheid over leden de oud-gemeentewerkman A. Doomhein. De overledene was de oud ste mannelijke inwoner onzer gemeen te, thans is dit de heer Jan Melissant die 89 jaar is en diens zuster de wed. Joh. Kievit-Melissant is de oudste in woonster, nl. 96 jaar. Groene Kruis verhoogt contributie. Tijdens de algemene vergadering van de Vereniging het Groene Kruis is be sloten, in verband met de financiële moeilijkheden van de vereniging, de jaarlijkse contributie te brengen van 10,— op f 12,50. Dit bedrag zal dan in twee termijnen worden geind. OOLTGENSPLAAT Paasgesohenken voor zieken en be jaarden. De afdeling Ooitgensplaat van 'het Ned. Koode Kruis heeft in verband met de komende paasdagen bij de zie ken in de kom van de gemeente,- te Langstraat en Achthuizen en bij hen die in ziekenhuis en sanatoria worden verpleegd een fruitschaal laten bezorgen De bejaarden van 80 jaar en ouder in genoemde plaatsen mochten een cake in ontvangst nemen. Een en ander werd zeer op prijs gesteld. Bijeenkomst bejaarden. De maande lijkse bejaardenmiddag in „Elthato" zal gehouden worden op woensdag 1 april om 2.30 uur. Oude en nieuwe bezoekers zijn hartelijk welkom. Donderdag 19 maart j.l. hield de Open bare kleuterschool „André Marie" te Ooitgensplaat haar jaarlijkse ouder avond in gebouw „'t Centrum". Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer A. Fün, kwam de hoofdleidster, mevrouw A. Beekman Ockels-van Apel doorn aan 't woord. Zij hield een school- praatje over de speeldrang van elk kind. Het kind leeft zich in z'n spel uit. Goed speelgoed is voor de ontwikkeling van het kind van groot belang. Ook de juiste begeleiding van het spelende kind eist de volle zorg. Bij de bestuursverkiezing traden me vrouw D. Buscop-van Putten, Mevr. W. Hobbel-Oorbeek en de heer A. Fun af. Gekozen werden mevr. A. E. M. de Jonge-Louwhoff, mevr. F. Duim-Hokke en de heer H. J. Bom.' Na de pauze hield mevrouw M. C. H. E. Kramers-van den Dorpe een causerie, over „Kleuter en Kleuterschool". Ze wees er o.a. op dat dwang in de opvoe ding meestal slechte resultaten heeft. In dat verband bleef mevr. Kramers ook even stil staan bij de „kinderangst". Vrijwel ieder kind kent z'n angsten. Het opgroeiende kind moet vooral rustig in de juiste banen worden geleid. Dr. P. J. H. Kramers nam daarna de leiding van z'n vrouw over. Hij draaide enige filmpjes o.a. „De barre winter van 1962-1963" en „Koninginnefeest in Ooit. gensplaat". De scheidende bestuursleden werden door mevr. A. van Dam-de Vos nog een presentje aangeboden. De voor zitter kon daarna in z'n slotwoord op een geslaagde avond terugzien. dagen hierin zullen mogen doorbrengen want deze nieuwe wijk wordt toch wel een zeer mooie dorpswij k, waar wij al len zowel oud als jong zeer trots op mogen zijn. Dan tevens nog woorden van dank aan de colleges van b. en w., die allen in deze 25 jaren aan dit ver kregen geheel hebben medegewerkt, en wel voornamelijk aan het huidige col lege van b. en w. daar deze zeer zeker de laatste jaren met ons als vereniging veel bemoeienissen heeft gehad. Tevens aan de Technische dienst dezer gemeen te in hun verschillende samenstelling, die ook allen hiertoe veel hebben bijge dragen en ook het verdere gemeenteper- sóneel, zowel administratief als het bui tenpersoneel, ook zij allen dank. Dan nog diverse architecten bureaus, die ook hun kunnen hebben laten zien. Tot slot nog woorden van dank aan de leden, deze hebben het vertrouwen in het be stuur gesteld en de machtigingen gege ven om diverse werken te doen laten uitvoeren, alzo zijn wij geworden, wat wij nu zijn. Verder nog dank aan de bestuursleden, die zitting gehad hebben of nog steeds zitting in het bestuur heb ben, alzo ook tot het Kommissarissen- bestuur, die toch allen veel werk be langeloos hebben verricht ten gunste van onze gemeente en haar inwoners, waarbij dan ook een wens, dat alles zo met volle ijver door zal gaan, niet dat wij ontevreden zijn over het nu reeds behaalde, maar toch zijn we nog lang niet voldaan. MAAK GEBRUIK VAN Gratis formulieren en interestvergoeding. Inlichtingen bij Middelharnis - Sommelsdyu Kade 5 - Tel. (01870) 22 68 Oud-Platenaar overleden. Op leeftijd van bijna 65 jaar is vo^*" week vrij plotseling in een zk-keniS te Rotterdam overleden, mevr, Adfa Vrij'hof-van Kempen, wonende Statb straat 1 te R'hoon, alwaar ook det grafenis plaats vond. Nieuwe admiTiistrateur Ruiberkj,..! ling „St. Adolfsland". Aan de heer a-l Munters te Den Bommel is op zijn viJ zoek eervol ontslag verleend als sec»! taris-administrateur van de Ruilvgi'l velingscommissie „St. Adolsflanj» Ooitgensplaat en Den Bommel. In jj ze vacature is benoemd de heer p, i^\ voormalig ambtenaar ter gemeente ss| retarie alhier. Het was dit Iteer maar een korte raads zitting te Dirksland, die dinsdagavond gehouden is. De vergadering had waar schijnlijk langer geduurd en er zou meer discussie zijn geweest, wanneer het verzoek van d© Geref. Gemeente op de agenda was blijven staan om een pas torie te bouwen aan de Ireneweg, daar de meerderheid van b. en w. hiertéigen was. Kort voor de raadszitting is dit verzoek ingetrokken, omdat men liever de bestaande pastorie wil restaureren of er een in de naaste omgeving zien te verkrijgen. Een belangrijk besluit dat reeds lang is genomen zal nu tot uit voering kunnen worden gebracht, n.l. de riolering van de Oudewei, Staak- en Vroonweg, waaraan Ged. Staten thans hun goedkeuring hebben verleend. Maar het kost 20.000,meer, gezien de in tussen verhoogde lonen en materialen. De voorzitter burgemeester H. Bos opende met gebed. De notulen werden behoudens een wens van de heer Best- man en een vraag en een opmerking van de heer T. van Prooyen goedge keurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Goedgekeurd werd de kolom winst en verliesrekening van de Woning bouwvereniging „Dirksland" over het boekjaar 1962 1963. Ook 'hier kwam het voorstel om ad hesie te betuigen aan een besluit van de gemeenteraad van Strijen, inzake de verkeerssituatie op en nabij de Baren- drechtse brug. De heer Bestman vond dit zeer op zijn plaats en de andere heren stemden hier mee in. De heer Brooshooft merkte op dat de brug oud is, te laag ligt en dikwijls open moet, waardoor lange wachttijden ont staan. Het voorstel vond aller instem ming. Dan was er nog een verzoek om adhe siebetuiging aan een besluit van de ge meente Uitingeradeel inzake afschaf fing gemeente-classificatie. Ook hier stond de raad achter, men vond deze classificatie een onding. De heer T. van Prooyen achtte de motivering niet zo sterk, het was z.i. niet juist dat er stond dat de kleine gemeenten er door ontvolkt werden. Door de vakbeweging is er reeds jaren op gewerkt deze clas sificatie weg te krijgen; spreker vond de adhesiebetuiging zeer op zijn plaats. „De onderwijzers hebben er wel veel mee te maken" zei de heer Brooshooft, „die gaan niet gaarne naar kleine plaat sen." Het voorstel werd aanvaard. Verkoop bouwgrond. Voorstel tot ver koop van IIOO m.~ bouwgrond aan de Irenelaan aan de heer J- W. de Geus, voor het bouwen van een woning met 13 garageboxen. Voor de woning is no dig 416 m^ grond a 16,per m^ en voor de garages 684 m^ grond a 12, per m2. De heer Brooshooft zag er een mooie afsluiting in deze hoek. Voor de garages zal ook wel ambitie zijn dacht spreker. De voorzitter merkte op dat b. en w. bet beleid zó gevoerd hebben, dat zij medewerking zullen verlenen aan deze bouw mits er ook garages komen. Er komt een pad langs van 3 meter, dat zich voortzet naar de Marijkelaan (een richtingverkeer). Het is het sluitstuk van het uitbreidingsplan aldus spreker. „Maar nu nog de Rijksgoedkeuring!" wierp de heer van Prooyen in het mid den. De heer van Es meende dat er wel afname zal zijn voor deze garages. Er wordt behoorlijk aan verdiend met de verhuur wist spreker en hij vroeg, waar om b. en w. deze grond op 12,per m2 had gesteld en niet op f 16,per m^ De voorzitter vond deze vraag begrij pelijk. Indertijd is er een differentiatie- prijs gesteld; bovendien heeft b. en w. overwogen dat dit achterliggende grond is en men wil ook de garagebouw stimu leren. Hoe hoger de prijs is van de grond hoe hoger de garagehuur. Weth. V. 't Geloof: het is geen bouw rijpe grond ook. De voorzitter: De koper moet het be- straten en rioleren, dus er komen voor de betrokkene nogal kosten overheen. Het voorstel werd daarna aanvaard. Pastoriebouw Geref. Gemeente Verzoek van de kerkeraad der Geref. Gemeente alhier tot aankoop van een perceel grond in het uitbreidingsplan „Centrum voor de bouw van een pas torie". Hierop was een breedvoerige toe lichting aan de raad gegeven. De voorzitter deelde mee, dat d dagochtend een schrijven van de 1 keraad was binnengekomen, waarjl werd medegedeeld, dat de ledenveiji dering van de Geref. Gemeente zich tj gen bouw op dit terrein had verldaaill en de pastorie liever zag verbouwi J een pastorie in de naaste omgevijtl Vandaar dat verzocht werd het vemell in te trekken. Over dit punt werd verder niet al sproken; het werd van de agenda atgt-l voerd. Was het verzoek gehandhaafd gi bleven, zou dit mogelijk een breedvotl rige discussie hebben uitgelokt. Goedgevonden werd de verhuring vul tuingrond aan de Tuinstraat (grond jJ dempte Gooi) aan de tegenwoordifj huurders a 0,03 per m^ vanaf noveif ber tot november. De heer Brooshooft informeerde otèl grond niet gebruikt moet worden vo»| parkeerruimte. De voorz. wilde nu niet direkt keerruimte creëren, aleer de verkeersJ problemen in zijn geheel waren befcl ken. Wel is intussen de parkeersitualjJ bij de Kaai opgelost, waar n.l, de smal-f Ie strook aan de haven, waar altijd e ge wagens geparkeerd staan. Een wijziging van de Legesveroriie-| ning werd aangenomen, en het wekelijkse lesuren vakonderwijs aaiiile| 0.1. school vastgesteld. Verstrekking bijdrage. Bij de i van het nieuwe provinciehuis op 11 mei 1 a.s. heeft de Vereen, van Z. HoUantol gemeenten besloten een geschenk aan te j bieden in de vorm van een mozaïek, dat geplaatst wordt in de scheiding! tussen het representatieve gedeelte ei 1 de Sta.tenzaal. Hiervoor wordt van de gemeente Dirksland een bijdrage i vraagd van 4 et. per inwoner of12( De raad ging er mee akkoord, Rioleringsplti 1 Destijds is op de begroting eenppl] geraamd voor de aanleg van de ric' ring Oudewei, Staakweg en Vroonwe! met bijkomende werken groot '3,0(111 Voor dit werk is thans een nieuwe bt groting opgezet en de kosten van f en ander worden wegens verschillende verhogingen nu geraamd op Voorgesteld werd het destijds ne crediet dus met 20.000,— te ver-1 hogen. De voorzitter merkte op dat hier i sproken kan worden van een onbevrfrl digend beleid. Twee jaar geleden is hier over reeds een besluit gevallen, wat ged Staten niet hebben goedgekeurd, tenzij 1 een rioolbelasting zou worden ingevoerd I Later is daar een principe-besluit ovei gevallen en dit aan Ged. Staten mee gedeeld. Er werd besloten dit op 15r per perceel te stellen wat G.S, op 25r 1 wilden brengen, wat ook is aangenomen- En toch kwam de goedkeuring voor ae- ze riolering niet, om andere redenen, betreffende de begroting. Nu is «M goedkeuring na veel navraag toegezegl Dit traineren zal de gemeente veel f kosten. De heer Brooshooft deed een voorstel de riolering in de sloot te leggen, de ne-1 woners aldaar konden dan direkt aan sluiten. De voorzitter zei dat de beooe- ling is, dat de riolering aan de linkef' kant van de Oude Wei komt. Als M' langs de sloot komt moet er aan de dere kant toch ook weer riolering men. De heer Brooshooft vroeg of de 20.P bij G.S. in rekening kan worden ge bracht? Hij wilde de heren althans ee" mooi bedankje schrijven! De voorzitter: „Dat hebben we al r daan". Hij merkte op, wanneer direk o^ goedkeuring was verkregen, dit veel i de kosten 'had gescheeld, gezien de loo"" en prijsverhogingen etc. Spreker hoop dat dit jaar nog aan de uitvoering K»J worden begonnen. Het voorstel wet daarna aangenomen. Correctie onteigcnmff een Voorstel inzake het toepassen van correctie op het onteigeningspla";^" doeling is dat niet meer o'^*^'°^.„ wordt, dan in het onteigeningsplay We zouden anders e.v. hele kie strookjes er bij moeten onteigenen de de voorzitter uit. De heer Brooshooft vond dit mug=e zifterij, waarop de voorzitter oP'f j dat het in de praktijk wel m^t vej_ betekent, maar de afbakening moet komen in overeenstemming zijn g,, uitbreidingsplan. De raad^ging ^r akkoord, waarna de vergadering gesloten. paraties kon |eller, beter en per 1 R. DE GRO Dubbele Rii Telef. (01870 SOMMELS1 <ESTDliKIS. - Hll lur Philips-tel p.95 per maa pruitbetaling, |ht van koop. 1 u thuis? Bel (010) 12 07 |>nds (070) 86: inder hinderlij Vit u zelf uw g |g borstelen "aCHAL. |aag gratis fold Pekhoudt, Zaï Bddelharnis. van eni Jde polder Niei lm te Stellend T sectie A 380 p groot 6.26.; F.eelten van Pi van pacht |ichtingen te inschrijvingi leveren vóó' mi 1964 ten ftaris mr. J. ?>s te Middelh

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 6