CAAGO xetterlaine Dhr. G. de Jager voor de 3e keer schaakkampioen van Flakkee adm. kracht bAAEGA Naar de Deltawerken Goudvisbakken Plaatselijk nieuws Kies dit merk Opel Rekord Horloges Herenringen Predikbeurten Motor D.K. Kleuterproblemen Vreemde kerkganger Flakkeese Rondvaartdienst Speciale Paasaanbieil GEEN GRliSMil en u kiest kwaliteit. Elegance én kwaliteitWat U ook kiest uit onze collectie, u zult ervaren: model en kleuren blijven onberispelijk mooi. herencostuum J. Keuvelaar ZEELAND Wed. A. Beurkens 101 jaar oud Reformatorisch Getuigenis in liet commerciële leven PREDIKBEURTEN Geref. Gemeenten in het Haringvliet op 2e Paasdag Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 27 maart i ^dagJTmaar Familie-tiei (ïedenavond fetdeHeerei lenhuis „Beix fcirksland, na Ingesteldiieid, lerheid des Wens, van Xgg te nemen Kefde vader, froot- en ov£ Ier broeder Iro'eder en oon ABRAH HOLLE» ■vveduwnaa Bïaria Borj de ouderdo laar en 7 maan ons van u\ ming overt dend. I Eefde: j. HoUemar M Hollema Vroe Brandon, Ca p HoUeman j C. Holler V. d. Ni( j Stad a. 't H; S. V. Neurei J. C. v. Nei Eefde: A. Enzerink E. Enzerink Ooltgensplaa A. M. Piete A. Pieterse j.Den Bomme J. M. Bakel j. Bakelaar [Trenton Can A. Hollema A. Hollema klein- en achterkleinl ^en Bommel, 23 m ï^oorstraat 14. Vrijdagavond 20 maart j.l. kwamen de sohaliers, die elkander in een sportieve match om het kampioenschap Flakkee bekampt hadden, in Hotel Meijer te Middelharnis bijeen, om getuige te zijn, dat dokter Wieringa, voorzitter van de Culturele Werkgemeenschap Goeree- Overflakkee aan de heer G. de Jager de trofee, die aan het kampioenschap ver bonden is, te overhandigen. De heler de Jager, die verleden jaar de trofee aan de gem. secretaris van Stellendam de heer Woudstra, moest af staan, heeft deze weer terugveroverd. Van de 5 kampioenschapswedstrijden heeft de heer de Jager er nu 3 in zijn voordeel beslist, wat wel een mooie prestatie is. In dit seizoen heeft de heer de Jager zich aanstonds aan de top geplaatst, en nadat hij de oud-kampioen de heer Woudstra verslagen had, was men vrij wel zeker dat de heer de Jager kam pioen zou worden, en hierin heeft hij zijn supporters niet beschaamd. Van de 9 partijen heeft de nieuwe kampioen er 6 gewonnen en 3 werden er remise, zo dat hij ongeslagen de eindstreep bereik, te. Van de tweede afdeling werd opper wachtmeester Littel te Stad aan 't Ha ringvliet no. 1. De heer Littel die ook clnbüd van de „Zwarte Pion" te Mid delharnis is, behaalde uit 9 partijen 8 punten, zodat hij met een voorsprong van 1 punt op dhr. Zout en dhr. Koster de leidinggevende figuur van de 2e afd. werd. Namens de voorzitter van de schaak club „De Zwarte Pion" sprak de heer Koese zijn blijdschap uit dat een speler van deze club, als kampioen van het eiland, de wisselbeker in ontvangst kon nemen. Toen dr. EUwe in 1935 wereld kampioen werd, laaide er een enthou siaste schaakrage op, waarna velen zich voorgoed tot dit mooie spel aange trokken voelden. Spreker hoopte dat ook dit hier het geval zou zijn, en hij vond de belang stelling, die er bij de jeugd op het ogen blik voor dit spel bestaat, een stap in de goede richting. „De Zwarte Pion" meende, bij de oprichting van de jeugd club, al optimistisch te moeten zijn, wanneer er 12 a 15 jongeren, lid zouden worden, maar het zijn er nu al 25, zodat er wel toekomst in zit. De heer Koese meende dat het spelpeil nog meer naar boven zou gaan wanneer men met de „overkant" contact zou opnemen. Door de geïsoleerde ligging van ons eiland was dit tot nog toe niet mogelijk, maar wanneer de brug dit jaar opengesteld wordt zit deze mogelijkheid er wel in, dienaangaande heeft de „Zwarte Pion" hieromtrent al enkele stappen onderno men, aldus spreker. Daarna gaf de heer Koese het woord aan de heer Hof te Ouddorp, wedstrijd leider van de Flakkeese schaakcompeti- tie, die de heer G. de Jager feliciteerde met het behaalde resultaat. De heer Hof bracht de felicitatie over van de oud- kampioen de heer Woudstra, te Stellen- dam, die wegens drukke werkzaamhe den niet aanwezig kon zijn. Spreker, was bij het naar Middelharnis komen, nog even bij de heer Dubbeld aange- weest, die onder behandeling van een chirurg staat, waardoor deze de schaak- competitie niet uit had kunnen spelen en ook hier niet aanwezig kon zijn. De heer Hof ging daarna over tot het bekendmaken van de uitslag die hier onder volgt: Afdeling I: 1. G. de Jager, 7Va pt. uit 9 part. 2. J. L. Woudstra 7 pt. uit 9 part. 3. Dr. K. J. Huisman, 7 pt. uit 9 part. 4. J. Boeter 5'V2 pt. uit 9 part. 5. C. Poortvliet 4V2 pt. uit 9 part. 6. J. J. de Jager 4 pt. uit 9 part. 7. A. Jansen 8. C. Sieling 9. C. J. Smit 10. D. van Ours Afdeling II: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. C. Littel J. Koster H. de Zout W. Peeman J. Troost W. van Seters W. Markwat M. Dubbeld K. v. d. Wende H. Noordijk 3 pt. uit 9 part. 3 pt. uit 9 part. 2'-/2 pt. uit 9 part. 1 pt. uit 9 part. 8 pt. uit 9 part. 7 pt. uit 9 part. 7 pt. uit 9 part. 6V2 pt. uit 9 part. 4 pt. uit 8 part. 3V2 pt. uit 8 part. 3 pt. uit 9 part. 2 pt. uit 6 part. 1 pt. uit 8 part. O pt. uit 9 part. In Afd. II .is door ziekte van enkele spelers niet geheel geheel uitgespeeld, maar de uitslag maakt hier geen ver schil door daar de kampioen C. Littel niet meer in te halen is. De heer Hof gaf daarna het woord aan de voorzitter van de Culturele Werkge meenschap voor Goeree-Overflakkee dr. Wieringa. Deze memoreerde dat de schaaksport een sport van vrienden is. Helaas gebeurt nogal eens bij wieler sport en ook wel bij voetbal, dat de deelnemers na afloop van een wedstrijd, elkaar met lege bierflesjes e.d. attri buten te lijf gaan. Doch dat is bij de schaaksport anders, hier scheidt met na het beëindigen van een partij als vrien den en er zijn deze vijf jaren vriend schapsbanden gesmeed tussen de deel nemers van deze kampioenschapswed strijden. Daarom staat deze denksport zoveel hoger dan andere sporten. Hij verheugde zich ook over het ent housiasme van de ware schaakspeler. Hij moest thuis meer dan eens over het schaakbord van zijn zoon heen stappen die dan op de vloer ingewikkelde pro blemen zat op te lossen. Om het enthousiasme van schakend Flakkee te bevorderen heeft de Cultu rele Werkgemeenschap 5 jaar geleden een trofee beschikbaar gesteld voor de kampioen van het eiland en deze trofee overhandigde spreker daarna voor de derde keer in die vijf jaren aan de heer G. de Jager, die deze in dank aanvaarde. Vervolgens bracht de nieuwe kam pioen hulde aan de wedstrijdleider de heer Hof door middel van een boek en aan de heer Visser propagandaleider met een kistje sigaren. Tot slot bracht de heer Visser dank aan de pers, inzonderheid aan „Eilan- den-nieuws" voor de snelle en goede be richtgeving die schakend Flakkee mocht ondervinden. Hiermede was het officiële gedeelte afgehandeld. 'k Liet de prijs weer zakken Wat 'k ook bewijzen zal, Van mooie goudvisbakken Zo helder als kristal. Ook heb ik ze ontvangen. Heel prachtig ingelijst. Die kunnen staan en 'hangen. Ook die zijn laag geprijsd. En dan heb ik tevens. Nu weer als voorheen, Hengelaars, benevens Mooi gekleurde steen. Rotsjes, ook met bloemen. Netjes, sterk als leer. Om alles niet te noemen 'k Heb op dit gebied nog meer. Wel moet ik, „wat geeft het" Iets zeggen over 't voer, ledere goudvis heeft het. Het liefste van TAMlBOER WATERWEG MIDDELHARNIS. <CN7N£7scr£NC>00<555NÏ?^^ DIRKSLAND Verzilvering vakamtiebonnen. A.s. zaterdag 4 april kunnen vakantiebon nen van de bouwvakken verzilverd worden nam. van 6 tot 9 uur bij T. Knops, Bosdreef 36, Dirksland. OUDDORP Jaarvergadering E.H.B.O. De afd. Ouddorp van de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. 'houdt op vrijdag 3 april haar 20e jaarvergadering, sav. 8 uur in het Vereen, gebouw. Bouwvakarbeiders. Vanaf 1 april tm. 8 april kunt u 35 dagzegels inleveren voor de aanstaande Paas- en Pinkster dagen bij uw P.V. Joh. Hameeteman, Oosterweg 41. Verzilvering vakantiebonnen. Een ieder die vakantiebohnen in wil wis selen voor de komende feestdagen wordt hiertoe in de gelegenheid ge steld van zaterdag 4 april tot zaterdag 11 april bij J. L. Meijer, Oosterweg 63, Ouddorp. GEVRAAGD wegens vertrek zo spoedig mogelijk Mnl. of vrl. Beginnend of gevorderd. Schriftelijke sollicitaties met opgave van leeftijd, opleiding en verlangd salaris voor 4 april 1964. Postbus 4 MIDDELHARNIS W J kenmerk van elegance en kwaliteit Kies Setterlaine bij: ►AMPFENS CONFECTIE Westdijk 22 - Tel. 2190 Middelharnis Te koop zo goed als nieuw kamgaren (Terlenka) Maat 50-52. Hoofdkleur: grijs. Telefoon (01873) 4 72 Ooltgensplaat Aangeboden In prima staat. M. KLINK Stellendam - Tel. 01879-231 de beste van alle tijdmeters Ook ruime sortering in de prijzen van 300,tot 800,—. voor monogram en met echte stenen Zandpad 32 Middelharnis Plaatst uw familieberichten in Eilanden'-nieuws ZONDAG 29 MAART (Ie Paasdag) MID'DELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper (v.m. bev. lid maten). Ger. Kerk 10 uur ds. G. C. Muntingïi en 6 uur ds. Noordhof van den Bommel. Ohr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. v. d. Ent. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Kerk (vrij gemaakt) 10 en 4.30 uur ds. G. Mul van Rozenburg. Oecumene 10,30 u. ds J. H. Grolle te Utrecht. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur kand. G. A. de Groot van Rotterdam en 6 uur ds. H. C. Bultman. Rem. Kerk 10 uur ds. L. Schenk (Doop- dienst). DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur dhr. C. J. Kesting. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. (nam. H. Doop). HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur dhr. Teriouw en 6 uur ds. B. J. Wiege- raad. Ger. Gem. 10 en 6 uur stu dent V. d. Poel. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. K. Exalto en 6 uur ds. P. v. Wakeren. Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. Netjes. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Gem. in Ned. 10 en 6 uur lezen. STELLENDAM! Herv. Kerk 10 uur ds. H. J. Smit en 6 uur ds. T. van 't Veld. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. Kesting en 6.30 uur ds. H. J. Smit. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. v. d. Vliet en 2.30 uur lezen, (voorb. H.A.) Doopsgez. Gem. nam. 7 uur dhr. Malipaard van Zierikzee. NIEUWE TONGE Herv. Kerk Dorps huis 9.30 uur dhr. P. v. d. Wetering van den Haag en 6.30 uur ds. N. H. v. Hensbergen. Vereen, gebouw 9.30 uur ds. H. C. Bultman en 6 uur dhr. P. v. d. Wetering. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9 en 10.30 uur ds. A. Jonker^ en 6 uur ds. A. Jonkers. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET HERV. Kerk 10.45 uur ds. P. v. Wakeren en 6 uur ds. K. Exalto. Ger. Kerk 9 en 4 uur ds. H. de Valk. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. T. V. 't Veld en 6 uur kand. G. A. de Groot van Rotterdam. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. B. J. Wiegeraad en 6 uur kand. J. H. v. d. Bank te Veenendaal. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. Meeder. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur kand. J. H. v. d. Bank en 2.30 u. ds. J. van Vliet. MAANDAG 30 MAART' (2e Paasdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. K. Schipper. Get Kerk geen dienst. Chr. Ger. Kerk 10 uur ds. H. C. V. d. Ent. 'Ger. Gem. 7 uur ds. P. Blok. SOMIMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. H. C. Bultman. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur d'hr C. J. Kesting. Ger. Gem. 10 uur ds. P. Blok. (bev. van lidmaten). HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. B. J. Wiegeraad. Ger. Gem. 10 uur lezen. MELISSANT Ger. Gem. 10 uur lezen. Ger. Gem. in Ned. 10 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. H. J, Smit. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. A. Jonkers. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. van Vliet. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur dhr. P. V. d. Wetering. Ger. Gem. 10 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. v. Wakeren. Ger. Gem. 9.30 uur lezen. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. kand. J. H. v. d. Bank. Ger. Gem. 10 uur student Ohr. v. d. Poel te Rotterdam. Oud Ger. Gem. 9.45 uur lezen. BRUINISSE Predikbeurten Ie paasdag. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. Jac. van der Sar. Ger. Kerk 10 uur ds. D. K. Wielenga van Wassenaar en 5 uur ds. G. den Heeten. Ger. Gem. 10 en 5 uur lezen. Oud Ger. Kerk 10 en 5 uur lezen. ST. PHILIPSLAND Maandag 23 maart mocht de wed. A. Beurkens 'haar 101ste geboortedag ge denken. Tijdens ihaar honderdste levens jaar is zij niet ziek geweest maar vlak voor haar verjaardag ging haar toestand door een korte ziekte achteruit, waar van ze thans weer is hersteld. Zij is steeds nog bedrijvig en vol belangstel ling voor allerlei gebeurtenissen. INGEZONDEN 'Het Eilanden-nieuws van 20 maart 1964 gaf als actueel nieuws aan haar lezers het bericht door, dat er een stichting getiteld „Reformatorisch Ge tuigenis in het Commerciële Leven" was opgericht. Dit ingezonden artikel is niet juist en geeft gegevens door, welke met de feiten in strijd zijn. De vrienden die een vergadering had den samengeroepen om eens met el kaar te spreken over de mogelijkheid een Reformatorisch getuigenis in het commerciële leven te geven hadden be sloten om zakenmensen uit te nodigen. Daarom 'hadden de predikanten, die in dit artikel z.g.n. als gasten uitgenodigd waren absoluut geen officiële uitnodi ging ontvangen. 'Op de vergadering in Den Haag was nadrukkelijk gezegd en besloten om van ons doel nog niets aan de pers door te geven omdat er alleen maar voorlopige besprekingen \yaren. Dit nieuws, be sprekingen is dus tegen de wil van de vrienden en de voorzitter van de ver gadering aan de pers doorgegeven. Terwille van de waarheid en de goe de verhouding tussen vrienden die de beginselen der Reformatie liefhebben ■ben ik verplicht U dit mede te delen. Middelburg. Ds. G. A. Zijderveld. Herkingen zit met een probleem de kleuterschool moet dicht. De Leidster gaat met pensioen, zij heeft haar werk verricht! De kleutermoeders zitten nu, met de handen in het haar, en denken, al die kleuters thuis hoe spelen we dat klaar! Daar staat nu zomaar een gebouw met „spulletjes incluis", en menig „adspirant-echtpaar" zucht: „Was het maar een huis". Hoe lang dat nu wel leeg zal staan? Misschien een hele tijd. Zoals u weet er wordt nu wel voor „leidster" opgeleid? Maar dat kan heel lang duren nog; men is daar zo niet klaar. Voordat men zo'n diploma heeft dat duurt vast menig jaar! Want men leert talen spreken ook, opvoeding en muziek, het wordt straks op de kleuterschool beslist wel Magnifiek!" Men leert er ook nog „Algebra", dat is beslist wel goed, Men weet wiskundig zeker hoe men „neusjes snuiten" moet! En trekt men straks de broekjes op, „'t gebeurt toch iedere dag" dan doet men dat „gediplomeerd" en met de „franse slag". Ja, ja, men gaat in Nederland met iedere dag vooruit! Vandaar, dat men in menig' plaats de kleuterscholen sluit! J.S. De inwoners van het lieflijke plaatsje Elspeet zijn nog vol van een klein in cident dat zich dezer dagen afspeelde tijdens de bidstond in de Nederlands Hervormde Kerk. Toen ds. Timmer zijn prediking hield, zag hij tot zijn ver wondering een boerin die voortdurend haar benen hoog optrok en daarbij on rustig op haar zitplaats heen en weer schoof. Ook andere dames voelden zich kennelijk niet op haar gemak. Ook zij draaiden onrustig op hun stoelen. De on rust in de kerk was nu ook weer niet zo groot dat de predikant zijn prediking daarvoor behoefde te onderbreken. Eerst na de kerkdienst vernam de do minee wat er was gebeurd. Een muis, die vermoedelijk in de jas zak van een boer had gezeten, begon tijdens het gezang een wandeling over de brede rug van zijn eigenaar. Het diertje kroop van de linker- naar de rechterschouder en bleef vervolgens eni ge tijd in de nek van de boer zitten om daarna zijn wandeling door de kerk voort te zetten. Een aantal kerkgangers die achter de boer zaten, volgde vol spanning het uitstapje van de muis, die tenslotte niet meer in de zak van de boer terugkeerde, maar ergens in het kerk gebouw een rustiger plekje vond. De boer die het muisje meebracht, zal voortaan voordat hij ter kerke gaat zeker al zijn zakken nakijken om geen lifters meer mee te brengen. (Gelezen in Elseviers Weekblad). ZONDAG 29 MAART Zuid-Beveland: Goes 9.30 en 6 uur ds. A. F. Honkoop en 2 uur lezen. Biezelinge 9.30, 2 en6 uur lezen. 's Gravenpolder 9.30, 2 en 6 uur student F. Harinck uit Goes. Hoedekensker- ke 9.30, 2 en 6 uur lezen Krabben- dijke 9.30 en 6 uur ds. W. Suiker en 2 uur lezen. Kruiningen 9.30, 2 en 6 uur lezen Nieuworp 9.30, 2 en 6 uur lezen Nisse 9.30, 2 en 5,30 uur lezen. Rilland Bath 9.30, 2 en 6 uur lezen. Waarde 9.30, 2 en 6 uur lezen We- meldinge 10 en 4.30 uur lezen. Wol- faartsdijk 9.30, 2 en 6 uur lezen. Yer- seke 9.30, 2 en 6.30 uur student West- strate van Borssele Borssele 9.30, 2 en 6 uur lezen. Noord-Beveland: Oolijnsplaat 10, 2 en 6 uur lezen. Kamperland 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. Kortgene 10, 2,30 en 6 uur lezen. Extra diensten: Borssele dinsdag 31 maart 7.30 uur ds. Chr. van Dam van Werkendam. Kamperland dinsdag 31 maart 7 uur ds. A. F. Honkoop Nieuwdorp donderdag 2 april 7.30 uur Student Weststrate. Kortgene 2e Paasdag 7 uur ds. A. F. Honkoop van Goes. Vertrek vanaf het wachtlokaal aan de haven te Stellendam 's middags 2, 3 en 4 uur. Bij voldoende deelname worden er half-uur dien sten gereden. Volwassenen 2,Kinderen 1, Voorstraat 56, Stellendam, Tel. (01879) 233 en 484 1 groot Paasbrood nei spijs voor j ji een lekkere slagn maar jTi en 200 gram heerliji; i Bitterkoekjes sleclifs 1J 8i9kicerij ZwanentJ Ring 8 MiddelhaJ AANGEBODEN: 250 cc. compleet met uitmsij t.e.a.b. 1 L. v. d. VELDE Ring 1 Ditks], Crème MARCHAL doeij middellijk uw grijze verdwijnen. Onschade* Verstevigt uw kapsel. Vraag gratis folder bij; D.A. Drogisterij: Ouddorp: Drog. Santill Stationsweg 1; f Stellendam: Delta Drojisi rij. Voorstraat 14. Ooltgensplaat: Hobbel, Ben. Molendijk il 6-v.aagci voor PïCKLERS. Voor picklers Aanbiedingen K. DE ■Ijkelaan 21

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 2