Quddorp's raad op de bres voor eigen bevolking WENNEKER Plaatselijk nieuws Dringen om beroepsmilitair te wordei Brug vermoedelijii 20 juli in gebrul Onteigende bouwgrond wordt niet aan vreemden verkocht 'n Heitje voor 'n karweitje Goede Vrijdag QOlQOthA Jaarvergadering Chr. Nationale School Verenigingsraad Ooltgensplaat Koningin Juiiana rijdt ais eerste over de brüi BluSz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 27 maart w. Is het te rechtvaardigen dat de gemeeente bouwgrond, die zij t.b.v. haar uit breidingsplannen 'heeft onteigend, uitgeeft voor particuliere bouw aan personen buiten de gemeente of zelfs buiten de landsgrenzen. De meerderheid van Ouddorps raad die woensdag morgen in het openbaar vergaderde ziet hierin tegenover de eigen bevolking een grote onbillijkheid. Het voorstel van b. en w. tot verkoop van een stuk bouwgrond in het uitbreidingsplan „Horrelshoogten" (onteigende grond) aan de heer H. v. d. Gijze te Middelharnis werd met 7 tegen 4 stemmen verworpen. De tegenstemmers wensen de toch al beperkte opper vlakte bouwgrond te bestemmen voor eigen burgers. Wanneer de grond aan ieder willekeurig iemand wordt uitgegeven zal de gemeente spoedig weer moe ten gaan onteigenen. Al voerde de voorzitter verschillende motieven aan die verkoop aan personen buiten de gemeente billijken, de meerderheid bleef op haar standpunt en nam enkel de voorstellen aan waar het verkoop aan eigen burgers betrof. De heer G. Tanis (a.r.) sprak als eer ste de wenselijkheid tot het beperken van de uitgifte aan eigen burgers uit. Hij wees erop dat de grond ver beneden de geldende prijs van de eigenaars is overgenomen en dat wanneer de grond aan ieder kan worden verkocht, de ge meente straks weer zal moeten onteige nen. De voorzitter verdedigde het voor stel van b. en w. en voerde aan dat er in het ondehavige geval sprake is van familiebanden met Ouddorp. Verder meende de voorzitter dat de grond te duur is om er gewone woningen op te bouwen „dat is alleen voor de rijken der aarde weggelegd" meende hij. De hoge grondprijzen waren aldus de voor zitter het gevolg van het feit dat er op deze gronden recreatie kan worden aan getrokken. Verder wees de voorzitter op het feit dat de raad wel grond verkoopt aan personen van buiten de gemeente die al enige tijd in Ouddorp gevestigd zijn. G. Tanis: „We hebben de belangen van de Ouddorpers te behartigen", „W!e hebben ze grond uit hun handen moeten breken" vulde de heer de Jong aan. Voorzitter: „Door toet voor anderen onmogelijk te maken via wettelijke weg grond te krijgen zet u de poort open, waardoor andere grond zo duur ver kocht kan worden." „Men werkt al vijf jaar aan het re- creatieplan"" repliceerde de heer G. Ta nis. Obidat er in het kader van dit plan nog geen grond beschikbaar is, worden voor bouwgrond zulke hoge prijzen be taald. Als er recreatiegrond zou zijn zouden de prijzen voor bouwgrond wel lager zijn" meende hij. 'Wethouder Grinwis zei zich aan te sluiten bij de tegenstemmers". Als iemand particiüier wil bouwen is het aan hem hoeveel hij voor de grond be taalt" meende hij. De heer Komtebedde (V.V.D.) meende dat wanneer iemand een behoorlijke prijs wil betalen er nog bouwgrond ge noeg is. „ledere gemeente probeert mensen aan te trekken maar wij gaan ze weren" verweet spreker. „We zijn toch allemaal burgere, in dit geval zelfs Flakkeeënanrs" pleitte de heer Santifort. De voorzitter bracht toet punt in stem- rning, voor waren de heren Santifort, Komtebedde Koek en weth. Voogd. Tegen waren Weth. Grinwis, de Jong Aleman, J. Tanis, G. Tanis, H. Tanis en C. Hoek. Discussie verhuur woning Een ander nagenoeg congruent geval was het voorstel tot verhuur van de ge meentewoning Oosterweg 105 aan de P. C. Appel, Boompjes 5 alhier. De woning die de heer Appel wil be trekken wordt bewoond door de heer P. van Dam die de woning waarin de heer Appel thans woont achter de sme derij van van Dam wil betrekken, welke bedrijfswoning tot voor kort werd be woond door de heer M. van Damme die zelf een huis heeft gebouwd. Reeds voor de derde keer kwam het voorstel ter tafel zij het eerst als een meerderheids- voorstel, thans als een voorstel van het gehele college. De heer Santifort verbaasde zich dat nadat het voorstel tweemaal is afge wezen nu weer in behandeling komt. „We duperen, nu 79 woningzoekenden die hiertegen zullen protesteren" ver zekerde hij. De voorzitter antwoordde dat de lijst van woningzoekenden in dit geval niet ter sprake komt, er wordt niemand be nadeeld maar enkel wordt dit bedrijf van van Damme geholpen. Weth. Grinwis. „We verliezen er geen woning mee". „Appel staat op de woninglijst num mer 80" protesteerde de heer Santifort. „Maar hij woont" bracht de heer Kom tebedde in het midden. De voorzitter probeerde met een voor beeld de raad te overtuigen. „Als ik in het belang van de gemeente mijn wo ning moet ontruimen mag ik dan een andere woning vragen. Ik hoef me dan toch niet op de woninglijst te laten in schrijven?" De voorzitter wees erop dat de raad steeds ja heeft gezegd wanneer door een particulier bedrijf omwisseling van een woning plaats vond, nu zegt de raad voor de eerste keer nee. „Het is natuurlijk niet te verwezen- lijlcen" zo kondigde weth. Voogd zijn opmerking aan „Ik zou graag zien dat ze allemaal zoals van Dam hadden ge daan. Van Dam heeft indirekt voor Ap pel een woning gebouwd. „Wlie zou er anders hebben gedaan" vroeg de heer Komtebedde zich af. „Er komt een woning vrij, dat is het essentiële punt vond de toeer H. Tanis, wat de voorzitter pertinent ont kende, er komt geen woning vrij. „Als we geen toestemming geven komt de woning niet leeg" begreep de heer J. Tanis. De voorzitter wees erop dat de wo ning waarin Appel momenteel woont een bedrijfswoning is, wanneer A. op straat wordt gezet moet de gemeente zorgen voor een passende woning". Zover zou ik het laten komen, ik wil graag die man helpen maar dan op een wettige manier" vond de heer H. Tanis. „U houdt een toestand die ontoelaat baar is voor dit bedrijf" verdedigde de voorzitter. Bij stemming waren de he ren H. Tanis, C. Hoek, Santifort, Ale man, de Jong tegen. Voor waren de heren J. Tanis, G. Tanis, Komtebedde, weth. Grinwis en weth. Voogd en Koek. Onder de ingekomen stukken bevond zich de circulaire van de Ver. van Zuid- Hollandse gemeenten houdende het ver zoek een krediet van 4cent per inwoner beschikbaar te stellen voor de aanbie ding van het nieuwe provinciehuis. „'n Behooorlijke prijs" vond de heer Koek, het kost 100.000,—. De voorzitter deelde mee dat in de bijdrage een groot verschil kan be staan. Spreker wist dat in de provin cie Zeeeland toen het Zeeuws provin ciehuis in gebruik werd genomen iedere gemeente zijn eigen wapen heeft ge geven. Over de omvang van toet ge schenk voor toet Zuid-Hollandsch pro vinciehuis waaraan een bijdrage werd voorgesteld kon de voorzitter niets meè_ delen. .De raad ging akkoord met de motie van de gemeenteraad van Strijen, be treffende de verkeerssituatie op en na bij de Barendrechtse brug met het ver zoek daaraan bij de minister van ver keer en waterstaat en bij het college van G.S. adheasie te betuigen. Tevens betuigde de raad adheasie aan het be sluit van de raad van de gemeente Utin- geradeel die er bij de Min. van Binnen landse Zaken met klem op aandringt dat de gemeenteclassificatie zo spoedig mo gelijk wordt afgeschaft. Verhoging wedden wethouders Onder de ingekomen stukken was te vens een circulair^ van G.S. houdende het bericht dat voorzover de raad van oordeel mocht zijn dat de be zoldiging van de wethouders een her ziening behoeft een raadsvoorstel tot verhoging van de wedden in wel willende overweging zal worden geno men. Het college stelde voor de wedden van 1650,— tot 2340,— te verhogen De heer Koek inföiiiieerde of de werkzaamheden van de wethouders zo omvangrijk zijn geworden dat de ver hoging verantwoord is, waarop de voor zitter antwoordde dat dit in het kader van de huidige loonsverhogingen zeker het geval is. „Dan heb ik heel wat uurtjes voor niets gewerkt" concludeerde de heer Koek. „Doe het maar, dan krijgen we er misschien ook wat bij" adviseerde de heer Santifort. De heer G. Tanis wees erop dat de wethouders zich steeds voor ieder be schikbaar stellen, ze worden nogal eens aan hun jas getrokken en ook worden ze dikwijls thuis bezocht, wist de heer Tanis. Hij meende dat dit moet worden beperkt omdat de gemeente al die uren niet kan betalen. „Laat ze een paar zituren houden" suggereerde de heer Santifort. „In Middelharnis verdienen de wet houders meer" wist de heer H. Tanis, waarop de voorzitter antwoordde dat dit afhankelijk is van het zielental in de gemeente. Zonder stemming werd het voorstel daarna aanvaard. Verhoging presentiegeld Tevens werd voorgesteld toet presen tiegeld van de raadsleden te vertoogen van 12,50 tot 15,—. „Veel te laag" vond de toeer G. Tanis. Weth. Voogd vond 20,— tot 25,— ver antwoord omdat een raadsvergadering een dag in beslag neemt. De heer de Jong meende dat het pre sentiegeld moet blijven, hij wilde het niet zien als loon. Ook de heer H. Tanis vond 15,— te weinig. De raad ging akkoord met een verihoging tot 20,—. Op aanvrage van de heer M. Klijn Ireneweg 8 alhier om algehele onthef fing van zijn aanslag 1964 in de baatbe lasting en het verzoekschrift van de heer C. Westdij k Ireneweg 4 alhier 1964 om herziening van zijn aanslag in de baatbelasting 1964, werden niet ontvan kelijk verklaard. De heer Santifort zag voor de toeer Klijn geen direkte baten aanwezig, zoals in de gemeentewet gesteld. Hij meende dat Klijn zeker gedeeltelijk moet wor den tegemoetgekomen „We zouden eigenlijk allemaal in de belasting moe ten worden betrokken" vond de heer Santifort. De voorzitter antwoordde dat dit al een hele tijd heeft gespeeld en dat hij college en raad de mening had postge vat dat de geschiedenis van Ouddorp stilstond. Er werd niet gedacht de be woners van de Ireneweg ooit grond zouden verkopen, nu wordt de grond te gen zeer hoge prijzen verkocht voor wo ningbouw. Aanleg van de wegen maakt het heffen van baatbelasting verant woord. Het zou ondoenlijk zijn de grote kosten van aanleg en onderhoud te dragen zonder verdiscontering in de be lasting" aldus de voorzitter. „Als er moeilijkheden zijn kan het burgerlijk Armbestuur wel helpen" ver onderstelde de heer de Jong. „Daar kan altijd een beroep op wor den gedaan" antwoordde de voorzitter, dit staat echter wel los van deze belas ting. De volgende voorstellen werden acto- tereenvolgens aangenomen. Wijziging van de gemeentebegroting voor de dienstjaren 1963" en 1964; idem van de begroting van het Woningbedrijf voor de dienstjaren 1963 en 1964. Vast stelling van de bezoldiging van de on derwijzeres in de nuttige handwerken voor meisjes aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs per 1 jan. 1964. Idem van het bedrag der touurvergoe- ding voor de Ned. Hervormde Kleuter- sctoool „Prinses Margriet" over het jaar 1963; Idem van de vergoeding per lokaal en per kleuter voor de Ned. Hervormde Kleuterschool „Prinses Margriet" over het jaar 1963. Idem van het voorschot op de vergoe ding per lokaal en per kleuter voor de Ned. Hervormde Kleuterschool „Prin ses Margriet" over het jaar 1964. Onbewoonbaarverklaring van de wo ningen Oostdij kseweg 33 en Kelderweg 11. Wijziging van de legesverordening 1960. Sluiting van een geldlening bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten, groot 800.000,—, zulks voor de fi nanciering van de kosten van uitvoe ring van bestek 5a van het riolerings- plan. Rondvraag De heer H. Tanis vroeg hoever men met de bouw van de brandweergarage is, waarop de voorzitter antwoordde dat hieraan wordt gewerkt. De heer G. Tanis wees erop dat er in de nieuw bestrate wegen gevaarlijke ga ten zitten die hij wekelijks wilde laten nagaan. De voorzitter antwoordde dat de Tech. dienst hieraan aandacht schenkt. De heer Santifort complimenteerde met de mooie straatverlichting. Hij zag graag enkele lictotpunten geplaatst vanaf Garage Poortvliet tot aan de bocht in de Prov. weg. Verder vroeg spreker of het college wil verhinderen dat de mooie lantaarnpalen worden volgehan gen met richtingbordjes e.d. De EMGO zal als eigenaar van de palen worden gevraagd geen toestem ming te verlenen voor het hangen van bordjes zonder voorkennis van toet ge meentebestuur. De heer M. Aleman was ook vol lof over de nieuwe verlichting. Hij had echter klachten gehoord in de zin van Op het dorp is het een zee van licht en buiten het dorp is het nog pikdonker. „We gaan uitbouwen naar buiten zover onze financiën reiken" aldus de voor zitter, maar om financiën te krijgen rhoeten we ook mensen aantrekken" voegde hij er veelzeggend aan toe. OOLTGENSPLAAT Donderdag 2 en vrijdag 3 april a.s. kunt u de Padvinders weer verwachten. Ze komen karweitjes verrichten voor hun eigen beweging. Jeugdwerk kost veel geld, maar het geld is goed be steed aan onze toekomstige volwassenen De padvinders willen er graag voor werken. U kunt ze o.a. de volgende kar weitjes laten doen: boodschappen, tuin harken, vaat wassen, hond uitlaten, zil ver poetsen, stoep schrobben, schoen- poetsen, opruimen, aardappels schillen, autowassen, enz. enz. U krijgt van de jongens -een zegeltje. Plak dat op de deur en u krijgt geen geloop meer. Wilt u voor ieder karwei tje minstens een kwartje betalen. De Nederl. Padv. Vereniging rekent weer op u en ze danken u bij voorbaat voor uw medewerking. Nederlandse Padv. Afd. Flakkee OUDE TONGE Opbrengst collecte. De tijdens de bidstond in de Ned. Herv. Kerk gehou den kollekte heeft 1064,25 opgebracht. De opbrengst van de collecte voor noodlijdende kerken en personen beliep 119,66. Op deez' heuvel werd voltrokken, 't Vonnis aan der Heeren Heer. Hier is 't niet het bloed der bokken. Noch der rammen dat vloeit neer. Neen, hier leekt uit spijkerwonden 't Bloed van 't zondeloze Lam. Die onschuldig, tocto de zonden. Gans vrijwillig op Zich nam. Golgotha, daar zwijgt de Hemel. En de hel is aan het woord. Jezus hangt daar in 't gewemel. Van demonen een in soort. Godes Zoon moet gaan doorwaden, 't Diepste diep der lijdenszee. Hij gaat onder, gans beladen. Met des sterv'lings eeuwig wee, Jezus zal de schuld betalen. Daar geen schepsel hier op aard' In die afgrond neer kon dalen. Heeft Hij Zicto bereid verklaard. Zie, dit alles moest gebeuren. Om Gods uitverkoren Kerk, Zij die in dit mesech treuren, Te verlossen door Zijn werk. De hel breekt los, de lastertaal Klinkt Jezus in de oren. Hij bad vergeef hun boos gesmaal. Waarmee zij MJij doorboren. In den dood moest Hij voor doden, Naar 't rectotvaardig rectot van God. Jezus torst de vloek en noden, Borgbetalend voor uw lot. Gans verlaten van Zijn Vader, Roept Hij uit: Het is volbractot! Maar! 't Verworven heil komt nader, Jezus bloed is vol van kracht. O Sion Gods, zo duur gekocht. Met 't bloed van uwen Koning. Hij werd in alles zwaar verzocht. Zijn kruisdood, uwe kroning. Kom pelgrim in dit tranendal. Laat Jezus hand u leiden. Hij plaatste Zich in uwen val En zal van u nooit scheiden. Sla vol heimwee 't oog naar boven. Naar de eeuw'ge zaligheid. Daar zult gij Hem eeuwig loven. Voor het heil, u toebereid. M. J. C. S. SOMMELSDIJK Uitslagen Damvereniging Denk en Zet van maandag 23 maart Afd. I: W. V. d. Welle—K. Vis 1—1; L. BruggemanJ. Lodder 20; A. KrijgsmanA. Verolm.e O2. Afd. II: A. V. Gulik—I. Koese 2—0; L. Schellevis—H. Noordijk 2—0. Afd. III: J. Verbiest—W. v. Dongen 1—1; H. V. Es—L. V. d. Veer 0—2; M. BreemanJ. Verhoeckx 20; H. Schel levisJ. Nagtegaal O2. MELISSANT Spreekbeurt. Zaterdag 4 april a.s. des avonds half acht, hoopt voor de Kiesvereniging alhier ds. M. Tanis van Barendrecht een spreekbeurt te ver vullen in de kerk der Geref. Gemeente aan de Beatrixlaan. OOLTGENSPLAAT Leerlingen aantal achteruit door veroudering bevolking De ledenvergadering van de Chr. Nat. Schoolvereniging te Ooltgensplaat die vorige week werd gehouden in „Elthato", was slechts matig bezoctot. Er waren 24 leden aanwezig wat door de voorzitter, de 'toeer D. F. Okker ten zeerste werd betreurd. Na de gebrui kelijke opening las de secretaris, de heer J. M. van Rossum de notulen en het jaarverslag over 1963. Er zijn mo menteel 150 kinderen op school. Gelei delijk gaat het leerlingen aantal ach teruit, wat moet worden toegeschreven aan de veroudering van de bevolking. De jonge gezinnen trekken naar het vasteland om daar hun werk te ver richten. Er gingen 26 kinderen van school af en er werden 21 nieuwe leer lingen ingeschreven. De onderwijzers H. Boom en B. Boender vertrokken naar elders. De heer Boom kreeg een be noeming naar Leiden en de toeer Boen der ging met pensioen. Beide toeren werden nog toartelijk bedankt voor toun ar'beid bij het onderwijs verricht. Me vrouw Bom-Vermaas was weer zO' be reidwillig om een van de opengevallen plaatsen in te nemen, terwijl als nieu we onderwijzer werd benoemd, de heer j J. J. Meijer te Oldehoeve. Ze zijn bei- den reeds in dienst getreden. j De heer G. J. van Kempen deed ver- j slag namens de kas-kommissie. De re- 1 keningen werden in orde bevonden, waarna de penningmeester, bij mon de van de administrateur, de heer J. J. Brinkman de rekening van een toe lichting voorzag. De aftredende be stuursleden, de heren J. M. van Ros sum en Jac. de Bonte Wzn. werden her kozen. In de kaskommissie 1964 wer den benoemd, de heren C. J. Korteweg A.Jzn., B. de Vos Mzn. en als reserve Joh. Bom. In de rondvraag werden min der belangrijke zaken besproken. Wel werd de mededeling gedaan, dat er woensdag 23 maart ouderavond zal zijn. Op verzoek van de voorzitter ging de heer J. W. Korteweg Dzn. voor in dank gebed, nadat toij vooraf liet zingen Ps. 79 4 en 7. Hierna werd de vergadering gesloten. OUDE TONGE Inlevering vakantiebonnen. De in levering van de vakantiezegels voor de Bouwvakken zal plaats vinden op woensdag 1 april a.s. des nam. 7 tot 9 uur nam. 35 zegels kunnen worden in geleverd bij de penningmeester L. Brinkman Bernhardstraat 1. Prijzen veldvruchten van woensdag j.l. Gerst 24—26; haver 22—24; erwten (schokkers) 4048; erwten (kl. gr) 35 43; maanzaad 45—54; karweizaad 90— 115; capucijners 40—53. Handel matig. Vergadering Groene Kruis. De afd. „Het Groene Kruis" te Oude Tonge hoopt op donderdag 2 april a.s. des n.m. 7.30 uur in het vereen, gebouw aan de Kolfweg haar algemene ledenvergade ring te houden. DEN BOMMEL Benoeming secretaris. Met ingang van 18 maart 1964 is tot secretaris van de ruilverkavelingscommissie benoemd de heer P. Bom, Boomgaardspad te Ool tgensplaat zulks in de plaats van de heer A. L. Munters, die per gelijke da tum eervol ontslag is verleend. Mogen in Nederland de advertenties, waarin gevraagd wordt beroepsmilitsii te worden, weinig effect sorteren. Het tegenovergestelde doet zich voor ij j; jonge onafhankelijke staat Kenia. Na de muiterij van januari jongstlefe moest het leger met enige honderden militairen aangevuld worden. In verse plaatsen werden aanmeldingstoureaus opengesteld. In Kiamboe bij Rj robi (de foto werd hier gemaakt) werd het bureau door meer dan 1.000 jon-, mannen bestormd. De deur bezweek zelfs onder de opdringende menii Slechts vier mannen werden aangenomen, de overigen moesten teleurgesfelj worden. In deze omgeving is veel werkloosheid. Verslag ledenvergadering van de Verenigingsraad op woensdag IS maartl des nam. 8 uur in het Verenigingsgebouw 't Centrum te Ooltgensplaat. ft genwoordig 25 leden. De voorzitter, de heer W. M. van der Harst opent it vergadering en heet de aanwezige leden welkom. Spreker zegt dat het tijd tot tijd noodzakelijk is dat de problemen van de verenigingen gezam lijk besproken worden. Hiermede zijn de belangen van alle verenigingen diend. Daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen, OTOernn' derd vastgesteld en. getekend. De secretaris, de heer P. Bom, brengt uerslij uit van de voornaamste gebeurtenissen, die zich in de Verenigingsraad en in het verenigingsleven van Ooltgensplaat in 1963 hebben voorgedaan. In dit verslag zegt de secretaris o.m. het volgende. De Verenigingsraad behoefde in 1963 in geen enkel geval voor moeilijkheden bemiddelend op te treden. Zodoende werden er maar twee toestuurs- en twee ledenvergaderingen gehouden. 4 bestuursleden hebben hun functie neergelegd, t.w. ds. P. Huijsmans, de heren L. Hokke, Mt Heyykoop en W. Voogd. Ds. Huijsman wegens vertrek naar Franeker, de heren M. Heykoop en W. Voogd wegens gezoindheidsrede- nen en de heer L. Hokke wegens druk ke werkzaamheden. In de vacature van ds. P. Huijsman werd benoemd de nieuwe Geref. pre dikant, ds. A. W. Meeder, in de vaca tures van L. Hokke en W. Voogd wer den benoemd de heren E. Beekman Ockels en A. Hotting A.Cz. De vaca ture van de heer M. Heijkoop werd niet voorzien. In de plaats van de heer W. Voogd werd tot ontvanger van de Verenigings raad benoemd mevr. M. L. Geerst- Quispel. Voorts werden in 1963 verschillende jubileums gevierd. De muziekvereniging U.D.I. herdacht haar 70-jarig bestaan; de Coöp. Boerenleenbank herdacht het feit dat zij 60 jaar bestond en de Wo ningbouwvereniging vierde op 14 mei 1963 haar 25-jarig bestaan, terwijl de Verenigingsraad op 1 okt. 1963 haar eerste lustrum vierde. De sportvelden werden in juli 1963 goedgekeurd en zullen dit jaar tot gro te blijdschap van de sportverenigingen in gebruik worden genomen. De Verenigingsraad heeft zicto voorts verdienstelijk gemaakt voor de Vluch- telingenactie op maandag 21 oktober 1963. Agendabureau Ook de problemen van de muziek- tent werden tot bevrediging opgelost. Maar voor het Agendabureau wordt door de Verenigingen weinig medewer king verleend. De Verenigingen worden hier zelfs de dupe van. Het niet overleg plegen met het Agenda-bureau van de Verenigingsraad heeft o.a. tot gevolg dat heden avond twee belangrijke ver gaderingen in deze gemeente worden gehouden, n.l. de ledenvergadering van de Chr. Nat. School en de ledenverga dering van de Verenigingsraad. Meer dere personen wilden gaarne beide ver gaderingen bezoeken, maar dat was nu niet mogelijk. Slechts een tweetal ver enigingen hebben in de afgelopen win ter hun ledenvergaderingen en uitvoe ringen met het Agenda-bureau be sproken. De Speeltuinvereniging leidde in 1963 een kwijnend bestaan, hoe de moeilijk heden van deze Vereniging de aandacht had van de Verenigingsraad. Uit het jaarverslag van de Ontvan ger blijkt dat in 1963 is ontvangen 628,51 en uitgegeven 60,65, zodat het batig slot 'bedroeg 567,86. Fraaie bladwijzer Tot leden van de Commissie tot het nazien van de rekening over 1964 wor den benoemd mevr. P. van Rossum-Ta- nis en K. van der Velde. De voorzitter zegt dat mevr. P. van Rossum-Tanis vorig jaar aarmierking heeft gemaakt dat van een vereniging meerdere leden aan de stemming deel nemen. Daar elke vereniging maar een stem mag uitbrengen zullen maatre- gelen worden getroffen dat zulks in het vervolg niet meer mogelijk is. Op voorstel van de voorzitter wordt besloten een fraaie bladwijzer te ont werpen, die niet spoedig naar de pruUe- mand verhuist, maar die dienst b doen voor de notulenboeken van i verenigingen. Ook de kerken en sctale moeten zo'n bladwijzer hebben, iii licht zal dit succes hebben. De heer Ph. van der Mast is van m ning dat er wat moet worden g om het Agenda-bureau zo goed mof lijk te laten functioneren. Hij hoopt de beoogde maatregel het gewenste» sultaat zal geven. Vervolgens vraagt de voorzitter il er al een comité gevormd is voorè opening van de sportvelden. De i A.'Hotting zegt dat dit nog niet is gt daan, maar dat dit de aandaclit t van de sportverenigingen. Bnii De voorzitter zegt dat de brug tiisei Flakkee en de Hoekse Waard verni* delijk op 20 juli a.s. in gebruik zil worden genomen. Met zekerheid 1 dit echter begin mei 1964 worden ge zegd. Volgens de voorzitter ligt I' een belangrijke taak voor de verenijit gen om deze historische dag voor 1 eiland een feestelijk karakter te ge» Het is de bedoeling dat H.M. de U ningin de eer wordt verleend het eeisl over de brug te rijden. Getracht het eiland hierbij tegenwoordig zijnes dat alle muziekverenigingen van G» ree en Overflakkee hun medewerkii! verlenen om de feestvreugde te verin gen. Later zal de officiële opening van 4' brug plaats hebben. Het ligt in de i doeling dat Zijne Exc. de Minister vsi Waterstaat wordt uitgenodigd. Daarna wordt nog over het problss" van de Speeltuin gesproken. Algern* is men van oordeel dat van de zij* der ouders weinig belangstelling^'' staat voor de speeltuin. De voorzittf wil nu de bejaarden bij het speeltuii- werk betrekken. Op de bejaardemn»' dagen kunnen b.v. lezingen worden 8" houden en filmpjes worden gedraa over het speeltuinwerk. De heer Beekman Ockels verklaard zich bera op korte termijn een lezing over onderwerp op de bejaardenmiddag f houden. Misschien zijn er voor de 1«' jaarden nog wel taken, b.v. het vej- zorgen van de beplanting en het scM' deren van de hekken, enz. Op voorstel van de voorzitter Wi besloten om medewerking te verien aan de Anjercollecte in juni a.s. D* het Anjerfonds veel doet voor het cul turele leven, zullen de vereniginS'" van hun kant trachten deze Anjer*' tie daadwerkelijke steun te verien* De heer C. P. Beije vraagt of oude sportveld in de toekomst als baan kan worden gebruikt. De voorz. zegt dat hij in pri» bereid is hieraan medewerking te w lenen. Zuieiniii" Mevr. P. van Rossum-Tanis hoe het staat met de plannen van aanleggen van een zwembad. De voorz. zegt dat de plannen heel klaar zijn, en dat de grond is gekocht. Et moet edhter nog een ploitatie-overzicht gemaakt word Men komt op de exploitatie-reken"» nog een belangrijk bedrag tekort, ïw er bestaat een goede kans dat voor deel van dit tekort een oplossing s vonden kan worden. jj, De voorz, sluit de vergadering o" dankzegging voor de medewerliing de leden aan de belangrijke beslj" en besprekingen, niet alleen in het lang van de Verenigingen, maar v de gehele dorpsgemeenschap. liet

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 10