Nieuwe beschoeiïng voor gedeelte Sluisse haven Vliegveldje niet in ordei 100 gulden boete VERHOGEN tot 3,72 Vervolg Raad Ooiigensplaai Verbouw burgemeesterswoning NUTSSPAARBANK BEDFORD Verbouw burgemeesterswoning Afschaffing rondvraag Cadeau, van een ton Tot ons genoegen kunnen wij U mededelen dat wij met ingang van 1 april a.s. DE RENTEVERHOGING AAN SPAARDERS ZULLEN i^ ONBEPERKTE STORTING if VLOTTE TERUGBETALING GEEN BEPERKENDE VOORWAARDEN UITSTEKENDE SERVICE Nu is 't nog aantrekkelijker te sparen bij de Nutsspaarbank. Besluit nu meteen, als U nog geen spaarboekje bij ons hebt, er onmiddellijk een te nemen en U kunt dan ook van die mooie rente mee-profiteren. WIJ ZIJN GEOPEND ALLE WERKDAGEN, OOK OP ZATERDAGMORGEN Opgericht 1849 Voorstraat 36 MIDDELHARNIS Tel. (01870) 2012 Bijkantoor: LANGEWEG 15, OOLTGENSPLAAT De Spaarbank waar uw guldens groeien tot bankbiljetten. Kantongerecht Sommelsdijk Zonder licht bij dichte mist Verkeerslouten aan lopende band Garage Knöps Abonneert U op „Eilanden^riieu^ Blt^ldz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 24 Onderstaand vervolgen we hei raads- Yerslag van Ooltgensplaat, waarvan we in ons vrijdagnummer reeds een gedeel te opnamen. Afschaffing Rondvraag Over de afschaffing van de monde linge rondvraag zoals werd voorgesteld waren de meningen gelijk verdeeld. Bij stemming waren vijf voor- en vijf tegen (een raadslid afwezig) en' het voorstel werd tot de volgende vergadering aan gehouden. Nadat enkele tegenstanders o.m. de heren Leijdens, Moerenhout en van Vliet hun mening hadden gezegd antwoordde de voorzitter dat er sprake moet zijn van een misverstand. De rond vraag wordt niet als zodanig opgeheven maar in een andere vorm voortgezet. Op de mondeling gestelde vragen kunnen b. enw. niet steeds direkt een bevre digend antwoord geven en de voorzitter meende dat er soms de schijn moet heb ben bestaan dat de vraagsteller met een kluitje in het riet werd gestuurd. „De rondvraag was wel romantisch maar weinig praktisch" meende de voorzitter. De heer Hokke had de rondvraag al-' tijd gezellig gevonden. De raadsverga deringen dragen een vragend karakter evenals de rondvraag. „Als raadslid zou ik zeggen, houdt de rondvraag, maar als voorzitter zou ik het ook een bar lastig ding vinden!" „U zou het kunnen voorstellen dat ik bang zou zijn" lachte de voorzitter. „De parate kennis m.b.t. de vragen kan soms niet direkt ter tafel worden gebracht" meende de heer Hokke. Spr. vond daarom het schriftelijk vragen be langrijker en effectiever. De voorzitter wees erop dat het schrif telijk vragen van belangrijke vragen be langrijke voordelen heeft. B. en w. kun nen zich op de beantwoording voorbe reiden. Hij benadrukte dat een schrifte lijk gestelde vraag zeker niet in de vorm van een request behoeft te worden ge goten. De heer Leijdens stelde voor de rond vraag te handhaven en alleen de be langrijke vragen schriftelijk in te die nen. Bij de stemming waren voor het voor stel de heren Hottink; Groenendijk, Hokke en de wehouders van Es en de Vos. De stemming staakte met 5-5 en het voorstel wordt tot de volgende ver gadering aangehouden. Voorgesteld werd een bijdrage te ver strekken van 4 cent per inwoner voor medewerking aan een aan te bieden mo zaïek bij de ingebuikname van het nieu we „Provinciehuis". „'t Is weer maar f 120',verzuchtte de heer Hokke. „Het wordt een mooi gebouw is het nu nodig dat de gemeen ten er nog iets moois in aanbrengen, ik loop daar niet erg warm voor en het lijkt erop of we nu werkelijk Sinter klaas gaan spelen" aldus de heer Hok ke. „Als we de bij'drage over geheel Zuid-Holland nemen wordt dat het ka pitale bedrag van 110.000,becijferde de heer van Rossimi. Van Dam: Ik vind het niet noodzake- kelijk" Voorzitter: „Is het ook niet!" „Tot dusver worden onze besluiten nog vrij vlot goedgekeurd" lachte de voorzitter. Bij stemming waren vier heren tegen' n.l. van Rossum, Leijdens, Hokke en van Dam. Het voorstel werd derhalve aan- fanomen. De eetkamer van de burgemeesters woning die nu slechts een oppervlakte van 12 m2 beslaat zal met een gelijke oppervlakte worden uitgebreid. Op deze uitbouw komt een plat dak waardoor tevens voor de verdieping een balkon wordt verkregen. De raad hechtte hier aan haar goedkeuring met de stem van de heer van Vliet tegen. De heer Hokke betreurde het dat des tijds voor de bouw geen architect met betere inzichten was aangetrokken. De onbewoonbaarheid van de woning kwam z.i. duidelijk naar voren wanneer men de woning van binnen kent. De heer van Vliet zei huiverig te zijn van deze uitgave. Verleden jaar had de wo ning ook veel gekost. Spreker wilde met de verbouwing liever wachten tot er „betere tijden" komen. Ook de heer Leijdens begreep niet hoe de architect de ambtswoning zo onge- lukkig had ingedeeld. Ook begreep de heer Leijdens het standpunt van de heer van Vliet niet; die bestuurslid is van de woningbouwvereniging. „Noodzakelijk" concludeerde de heer Groenendijk. „Waar blijven we met de woning bij de samenvoeging" informeerde de heer Moerenhout. De heer van Vliet merkte op dat de raad destijds de indeling van de wo ning heeft goedgekeurd en daarom ook schuld heeft. De voorzitter repliceerde dat het oor spronkelijke ontwerp groter en heel an- des was geweest. De aannemer ging echter failliet en de woning werd afgebouwd, waarbij verschillende onderdelen niet werden uitgevoerd en op de bouw werd bezui nigd. Spreker wilde niet spreken van onbewoonbaarheid, maar de eetkamer heeft geen representatief karakter. Be tere tijden afwachten bestaat in de wo ningbouw niet" aldus de voorzitter. Met de heer van Vliet tegen werd het voor stel aangenomen. Gezamenlijke huisvuilophaaldienst In samenwerking met de gemeenten den Bommel en Oude Tonge zal een nieuwe vuilniswagen worden aange kocht en geëxploiteerd. In ons vrijdag- nummer hebben we dit voorstel met ex ploitatieoverzicht uitvoerig behandeld. Gecombineerd met dit punt werd be handeld het voorstel tot aankoop van een nieuwe vrachtwagen voor de dienst openbare werken. De heer Hokke wees op de moeilijk heid dat met de nieuwe lobbes op moei lijk te bereiken plaatsen vuil moet wor den gelost. Wat betreft de 1500 geplan de uren die de nieuwe vrachtwagen bij de openbare werken in gebruik zal zijn meende spreker dat hierin nog al wat staanuren zijn gerekend. De kostenbe rekening voor het ophalen van huis vuil was naar spreker meende te laag en de kosten van de vrachtwagen te hoog geraamd. De voorzitter verzekerde dat in de re geling zoals voorgesteld beslist voordeel zit. De voorzitter heeft de raad over beide punten uitvoerig geïnformeerd waarna beide voorstellen z.h.s. werden aangenomen. In dit verband wees de voorzitter erop dat er nog plannen be staan tot de bouw van een gezamenlij ke composteringsinstallatie, die zeker levensvatbaar zal zijn. Wijziging rioolbelasting Vastgesteld werd de wijziging veror dening rioolbelasting. De heer Hokke in formeerde of een gebouw dat alleen maar van de gem. riolering gebruik maakt voor afvoer van regen ook wordt gerekend als van de riolering gebruik makend, waarop de voorzitter bevesti gend antwoordde. De heer Groenendijk wees op enkele plaatsen (o.m. tussen de Julianastraat en Emmastraat) waar de afvoer zeer slecht is. Spreker meende dat daarom deze mensen ten onrechte rioolbelasting betalen. De voorzitter verzekerde dat voor bevordering en handhaving van de hygiëne het oog zeker niet zal wor den gesloten. Het door de heer Groe nendijk ter sprake gebrachte wordt ge restaureerd. Verhogfing btegrafenisrechten Het voorstel tot verhoging van de be- grafenisrechten werd zonder h.s. aan vaard. De begrafenisrechten voor een eigen graf werden verhoogd van 65, tot 100,en voor een algemeen graf van 45,— tot 80,—. Herstel beschoeiing Sluisseihaven De hoek van de loswal waar norma liter de bietenschepen aanleggen in de Sluisse-haven is sterk in verval. De to tale herstelkosten zullen naar raming 14.600,— bedragen. De heer Groenendijk informeerde naar de mogelijkheid de beschoeiing naar de sluis door te trekken en het eerste ha-- ventje te dempen. De heer van Vliet vond het niet een plaatselijk maar een Flakkees belang! Een der oorzaken van de slijtage van de beschoeiing is het ge regeld baggeren t.b.v. de veerverbinding Spreker wilde alle gemeenten aan het herstel laten meebetalen. Ook de heer Hokke prefeerde deze oplossing. De voorzitter antwoordde dat het col lege de demping van het haventje ook had overwogen, het gedempte gedeelte zou ook moeten worden beschoeid en dit zou daarom duurder komen. Dat Ooltgensplaat alleen voor de kosten zal opdraaien zijn de consequenties van het hebben van een veerhaven" aldus de voorzitter. Me het oog op de ontwikkeling wilde de voorzitter het haventje liever behou den, dichtgooien kan altijd nog. Verder is het college er van overtuigd dat de haven niet berekend is op een boot als de Gorcum V. Het voorstel werd aangenomen. Verho(ging reinigingsrechten De reinigingsrechten werden als volgt verhoogd: a. voor het tweemaal per week opha len van huisvuil van 6.50 tot 10, b. voor het eenmaal per week ophalen van het huisvuil van 3;25 tot 5, c. het ophalen van faecalien vindt niet meer plaats, zodat de hiervoor ge stelde tarieven kunnen vervallen; d. voor het ophalen van een tweede en volgende emmer 5,per emmer extra. De heer Leijdens merkte op dat nu, terwijl door aan de gezamenlijke aan schaf van een vuilniswagen de kosten van deze dienst worden verlaagd nu de reinigingsrecht met 50Vo worden ver hoogd. De heer Hokke meende daarentegen dat met de verhoging de reinigingsrech ten „nog maar een 'luttel bedrag vor men. De onkosten zijn daarmee nog lang niet gedekt", aldus de heer Hokke. De heer van Vliet onderstreepte deze opmerking. „We geven geld uit maar we moeten ook inkomsten hebben" merkte weth. de Vos op. De voorzitter zei bij de vo rige opmerkingen te hebben gedacht aan een tekening van Jo Spier, gemaakt voor de P.T.T. die een wegwijzer laat zien naar vier richtingen o.m. Australië en IJsland met het onderschrift: „U moet eens nagaan hoeveel het u zou kosten in al deze windstreken een brief te bezorgen. De P.T.T,. doet het voor 12 cent. „Ook de reinigingsdienst komt 52 x per jaar voor een gering bedrag bij u thuis" aldus de voorzitter. De heer Leij dens was tegen. Rondvraag Namen* de kerkeraad en een groot ge- Renteverhoging Op dinsdag 2 juli vorig jaar stortte vlak bij het door het luchtsproeibedrijf K. A. van Beek geïmproviseerd vliegveldje in de kleine Anna Wilhelminapol der te Ooltgensplaat een sproeivliegtuigje van dit bedrijf neer van het type Piper Super Cub. De piloot, R. M. Veenhuijzen en de mede inzittende de 17- jarige Henk van Putten uit Melissant werden ernstig gewond uit het bran dende wrak getrokken en ontkwamen maar ternauwernood aan een ver schrikkelijke dood. Bij het onderzoek en de omstandigheden waaronder het ongeluk was gebeurd onder leiding van de opperwachtmeester J. van Amers foort van de Rijksluchtvaartinspectie bleek dat het vliegveldje qua oppervlakte en de aard van de begroeing (lucerne) niet aan de daaraan te stellen eisen voldeed, al staat dit geheel buiten de oorzaak van het ongeluk dat zoals be kend plaats had vlak voor de piloot het vliegtuigje aan de grond wilde zetten. De kantonrechter Mr. Naaijen die vrijdagmorgen dit ongeval tijdens de kan tongerechtzitting te Sommelsdijk behandelde zag dit facet ook los van het ge beurde wat niet wegnam dat hij de exploitant van het sproeibedrijf de heer K. A. van Beek een boete van 100,oplegde, het knap betoog van de ver dediger Mr. F. W. B. Baron.van Lijnden te Rotterdam ten spijt, die meningen van ervaren piloten en zelfs een knipsel uit de Telegraaf aanhaalde om aan te tonen dat op het veldje gemakkelijk kan worden geland, waarna de (blijk baar zo goed als overtuigde) rechter de eis van 750,van de officier redu ceerde tot 100,De piloot die zonder bewijs van luchtvaardigheid had ge vlogen werd wegens verblijf in het buitenland bij verstek veroordeeld tot 200 Voor de raad van Luchtvaart zal de piloot zich op 8 april moeten verantwoor den voor het meenemen van de passagier en zal het technische aspect worden behandeld. Verd. V. B. bestreed dat de lucerne die op het veld stond te hoog zou zijn ge weest (50 cm. venneldde het verbaal) en dat de oppervlakte van het veld te klein was. Het veld -was zelfs groter dan was vereist. Bovendien stond de lucerne zo dun dat dit onmogelijk als obstakel kon worden aangemerkt, meende verdachte. De verb. wmr. J. van A. bracht het feit dat verd. onvoldoende toezicht heeft gehouden op het doen en laten van zijn personeel en op het terrein in direct verband met het ongeluk, waarmee verb, echter niet wilde suggereren dat hierdoor het ongeluk ontstaan zou zijn. Verb, vond de baan te kort en hij stelde verd. aansprakelijk voor het goed inge richt zijn van het veld. Het had naar verb, meende ook moeten worden voor komen dat met zijwind moest worden geland. Verb, verklaarde desgevraagd dat de vleugeltips bij de landing steeds tenminste 80 cm. van de grond blijven en dat het vli^tuig bij de landing wei nig of geen hinder zal ondervinden van stenen op het terrein. Maaien te schadelijk Als getuige a decharge werd gehoord J. M. V. O. te Stellendam, exploitant van de grasdrogerij die het veld aan het luchtsproeibedrijf voor het inrichten van een vliegveldje beschikbaar had ge deelte van de bevolking bracht de heer van Dam de voorzitter dank voor de volledige medewerking die de voorzitter had verleend om te verhinderen dat op biddag een film over Simson werd ver toond, welke voorstelling daarom niet is doorgegaan. Spreker noemde dergelijke films profaan en godslasterlijk. Deze films zullen de verzaking van God en godsdienst nog bevorderen" vreesde spr. Hij vroeg de voorzitter voor dergelijke films in het' vervolg geen vergunning meer te geven. De voorzitter zegde toe op dit punt bijzonder attent te zijn. De heer Leijdens attendeerde dat het dorp nog steeds overlast heeft van brommers, waarom spreker vroeg of er geen politietoezicht hierop wordt uitge oefend. De voorzitter zegde toe de po litie opdracht te geven hierop nauwlet tend toe te zien. De heer van Vliet informeerde waar om de verlichting van het torenuur werk nog steeds defect is. „We kunnen er niets anders aan doen dan bij onze elektriciens op spoedige re paratie aandringen" verzuchtte de voor zitter wat we met de regelmaat van een uurwerk doen! Hierna volgde sluiting. steld. Getuige verklaarde dat de klaver toen hij ze een week voor het ongeluk inspecteerde zeker niet hoger dan 25 a 30 cm. was geweest. De klaver stond erg dun enwas dermate door het z.g. „tuin- gras" verstikt dat verd. het voor het maaien al had prijsgegeven omdat hij naar hij verklaarde voor een vracht ze ker een halve dag moest maaien. Raadsman: Verb, verklaart dat de lu cerne 50 cm. hoog was! Get.: Was het maar waar! Raadsman: Kan verb, misschien met een liniaal een hoge pol hebben nage meten? Get.: Er zijn allicht uitschieters, maar de klaver was in de verste verte geen halve meter hoog. Get. verzekerde des gevraagd dat de lucerne met het tuin tjesgras een vrij vaste mat vormt. Get. had het gehele perceel, plm. 400 meter lang, aan het luchtsproeibedrijf ver huurd. De landingsbaan had hij naar hij verklaarde regelmatig gemaaid, het hele veld maaien zou te schadelijk zijn geweest. Er ontspon zich een drukke conver satie over de eigenschappen en de groei van klaver, waar zelfs get. v. O. als deskundige nog iets van opstak. Get. verklaarde dat lucerne wel 7 weken moet groeien om tot de gewenste hoogte te komen en enpassant verteld get. de rechter ter oriëntatie dat regen de groei tegenhoudt en er beslist om de groei te stimuleren geen stikstof wordt gebruikt omdat de lucerne zelf stikstof in de grond brengt. De off. achtte het tenlastegelegde be wezen. Het terrein voldeed niet aan de eisen die de direkteur van de Rijks luchtvaartdienst daaraan stelt. De off. zei niet te geloven dat verd. v. B. met het ongeluk als zodanig iets te maken heeft. De luchtvaartregelementen wor den door het personeel van verd. niet nageleefd en de hand wordt gelicht met verschillende formaliteiten" concludeer de de off. Hij betreurde dat door een on geluk bekend moet worden dat het ter rein niet in orde was, terwijl dit ook in het verleden is voorgekomen. De off. vond het landen op dit veld een hobbe lige geschiedenis en keurde het af dat de vliegers met het oog op de win9 aan één landingsrichting gebonden waren Hij meende dat een zijwaartse beweging met een spuittoestel funest kan zijn. De off. conclude'erde dat verd. v. B. onvol doende toezicht heeft uitgeoefend en mede gelet op wat in het verleden is gebeurd eiste hij een geldboete van 750,subs. 3 mnd. hechtenis. Landen op< een zaJkdoek Raadsman wees er allereerst met klem op dat het tenlastegelegde in feite niets te maken heeft met het ongeluk. De lan dingen op dit veld verliepen steeds voortreffelijk. Aan de hand van een fol der vertelde raadsman de rechter de bijzonderheden van de Piper cup. Er is maar een vliegtuigreparatiein- richting in Nederland n.l. de Nat. lücht- vaartschool en verd. merkt al voor de derde keer dat zijn toestellen, die hem 30.000,kosten niet behoorlijk zijn gerepareerd" aldus raadsman die als de mogelijke oorzaak van het neerstorten noemde dat een nippel dat scheef was gemonteerd was losgegaan, waardoor olie was weggestroomd waardoor tevens de brand was ontstaan. Verder meende raadsman dat het mee vliegen van de passagier niet van in vloed kan ^ijn geweest op de stabiliteit van het vliegtuig, naar het rapport zegt wel voor het gewicht. Komend tot het terrein beweerde raadsman dat dit ruimschoots aan de afmetingen had vol daan. Het terrein moet 300 x 60 meter van geschikte bodemgesteldheid zijn. Op zijn vraag wat bodemgesteldheid pre cies inhoudt had zelfs van Dalen hem niet veel wijzer gemaakt, vertelde raads man. maar hij veronderstelde dat men met deze bepaling bedoelt dat men geen moeras als luchtvaartterrein moet ge bruiken. Raadsman wees erop dat niet verweten wordt dat het terrein met lu cerne was begroeid maar enkel dat dit gewas te hoog stond waarom hij de schatting van get. zeer belangrijk vond. Ook was het terrein naar de bepaling eist vrij van alle hindernissen geweest. Raadsman verweet de off. dat in het bepalen van de strafmaat gelijk het j verleden in het gebeurde betrok. j Raadsman had een deskundige ge- raadpleegd die hem verwees naar een vijf jaar geleden deskundig opgesteld rapport waarin wordt gesteld dat grasgewas van 30 cm. hoogte gevaarlijk is voor het landen met vliegtuigen. Spr. hechte aan dit schrijven weinig waarde ten eerste omdat de opsteller nog nooit zelf gevlogen heeft,' lucerne is bo vendien geen grasgewas maar een vlin- derbloemige plant"'legde raadsman uit. d off. in zijn rvxtë ./yeamevr.jlx-hbP Het ongluk van enige jaren geleden dat de off. in zijn requisitoir ter sprake bracht gebeurde in een veld met graan van 80 cm. hoogte" aluds raadsman. „De Piper Cup is een zeer veilig vlieg tuig en zelfs vorsten worden ermee de lucht ingestuurd" opperde raadsman die deze bewering staafde aan de uitspra ken van bekwame vliegers, die door hem gevraagd alle verklaarden dat op een terrein als hier werd gebruikt heel gemakkelijk kan worden geland. Vervolgens haalde raadsman „de Te legraaf" te voorschijn waaruit hij het bericht las van de vlieglessen die Prin ses Irene momenteel neemt in een Piper Cup. Haar instructeur zou hebben ge zegd dat een Piper Cup zelfs zonder mo tor op een zakdoek kan worden neer gezet. Raadsman wees stellig af dat thans een soortgelijke overtreding was begaan als enkele jaren geleden. De hobbelige geschiedenis zoals de landing door de off. was genoemd vond raadsman maar een vage aanduiding. „Hier staat een achtenswaardig burger wiens luchtvaart bedrijf hem ter harte gaat en die de re gels wil naleven. Hij moet daarom niet met allerlei vaagheden worden aange vallen" zo viel raadsman uit. Hij vroeg vrijspraak. Uitspraak „Met van Daen te raadplegen komen we niet ver" aldus de officier. Raads man heeft steeds over vliegers gespro ken die het veld niet hebben gezien, vnj hebben hier iemand die dit wel heeft gezien. Verb, verklaarde daarop nog maals dat de baan beslist ongeschikt was geweest. De baan lag aldus verb, precies waar de klaver het dikst groei de. „Daar ben ik het volstrekt niet mee eens" protesteerde raadsman. De rechter oordeelde dat de overtre ding los moet worden gezien van het on geval en Z.E. liet ook het vorige onge luk buiten beschouwing. Verd. heeft niet voldaan aan de voorwaarden die aan de vergunnin gworden verbonden" concludeerde hij. Hij sprak uit 100, of 20 dagen. Verd. V. had gevlogen zonder lucht- vaardigheidsbewijs (hij had in de tot sproeitoestel omgebouwde Piper Cup niemand mogen vervoeren). Ook waren zijn brevetten formeel (nog) niet in orde Uiteraard was het ongeluk hierdoor niet veroorzaakt vonden de heren. Eis 300 of 2 maanden. 'Uitspraak 200,of 40 dagen. Drank verkocht zonder vergunning- Een week hechtenis onvoorwaardelijk hoorde de bejaarde verd. J. v. d. B. te Sommelsdijk tegen zich uitspreken. Verd. had in zijn primitef onderkomen uiteraard zonder vergunning drank ver kocht voor welke overtreding hij ook in 1962 al was veroordeeld. Al herin nerde verd. er zich niet veel van, de ge tuigenverklaringen maakten de rechter veel duidelijk. „Hoe het daar toe ging wordt duidelijk gekenschetst in het ver baal, het was bepaald geen frisse zaak" ergerde zich de officier, die hierover in het openbaar niet verder wilde uit wijden. Verd. beweegt zich op het ge bied van de kleine misdaad en dit moet hem scherp worden ingeprent. Hij eiste een week hechtenis onvoorwaardelijk. Ook de rechter vond de situatie „bij zonder ongewenst". De getuigenverkla ringen spreken duidelijk taal. Uitspraak conform. „De voorwaardelijke straf van 1962 zou nu wel eens kunnen worden uitgevoerd" vreesde de rechter. Verd. L. de B. te Oude Tonge was al daar verbaliseerd omdat èijn kenteken- verlichting niet brandde. De vorige zit ting had verd. dit ten stelligste ontkent, hij meende dat hij was bekeurd omdat zijn koplampen te fel brandden. Verb, wmr. V. V. die thans ter zitting aan wezig was verklaarde dat hij verd. wel degelijk had verbaliseerd zoals in de tenlastelegging vermeldt. Voor het te fel branden van de koplampen had hij verd. een waarschuwing gegeven. De off. vond dat de verb, correct gehandeld had, hij vond daarom het verweer van verd. onbegrijpelijk. Verd. heeft voor 5,kunnen schikken thans eiste de off. 10,met de opmerking dat het recht betaald moet worden. „Dat neem ik niet aan" protesteerde verd. Uitspraak 7,50 2 dagen. Verd. kan binnen 8 dagen beroep i,, aanvragen. "Twiji Evenals tijdens de vorige if zich kenmerkte door de vele tri len (velen waren verbaliseer(i J, bij mist geen groot licht voert als gem. op voor verd. J. j, harnis, G. v. E. eveneens te I nis. Verd. Ja was verbaliseetö' in dichte mist met stadslichten Gem. voerde toen aan dat het „grensgeval" betrof. Het feit iDalisant de „zichtbare" afstand was voor gem. een duidelijk t deze ook niet helemaal zekerv zaak was. Gem. beweerde datv stappen had gedaan wat z.i. jfj,, op ruim twee honderd meter, [i werd de vorige zitting aangehoj' verb. V. V. te Nieuwe Tonge t. Deze verklaarde thans dat verij'i hem aanhield met stadslichteti t was vergeten de grote lichten te"' ken. Om verd. ervan te overtuig» zicht te gering was had verb, de met 175 passen afgetrapt, wat n op 160 meter. „Net onder de grens" concludes rechter. Gem. wees erop dat bij de 1 van dergelijke gevallen steeds zal zijn van een zekere subjectivi'; wees er voorts op dat de omstaii! den die het al of niet met gtof rijden noodzaken elk ogenblik; veranderen. „Waarom niet de veilige weg delen" vroeg de rechter zich afj gem. aanvoerde dat verd. zeer v tig had gereden. De off. benadrukte dat bij mistj te lichten moeten worden ge beter gezien te worden. Zelf sej spat meer. Hij meende dat verd.i- van een totaal verkeerd standp" eiste 60,— of 12 dagen. Gem. hield het erop dat ert.. in het spel is geweest. Uitspraak/ 8 dagen. Middelharnis - Telefoon 20( Bij mist geen liclit je Met zijn lelijk eendje had verd! d. B. te Stellendam, zonder verli in dikke mist op de Dirkslandse gereden waarop prompt een volgde. Verd. voerde aan dat er mistli" hingen.en zonder licht was hijp ling in een dichte bank terecht. men. Rechter: Wanneer je mist zietr men moet je gelijk maatregels i waarom die nonchalance. Verder pleitte verd. dat hij i kunnen zien of zijn lichten bi een lelijk eend heeft geen controle!: je. De off. wilde met de omstandigl. rekening houden en eiste 40,- dagen, wat verd. wel wat veel omdat hij van zijn zakgeld roni. zien te komen. Rechter: De boetes worden beslij ger! Uitspraak conform met i schuwing dat verd. de op 75,kan rekenen. Ook verd. R. K. te Hillegom hai overtreding begaan. Verd. „Ik was me niet bewust d met kleine lichten reed." Rechter: Dat is juist het gevaar het automatisch rijden. Verd. vond de boete wel waartegen hij fel bezwaar maakte dat deze fout dagelijks ge: worden. De officier weet de overtreding nochalance en citeerde een dat de nonchalante mens straib is dan de criminele mens. Hij eistei of 10 dagen. Uitspraak conform. Buspassagiers ge In de zaak tegen verd. C. K. meisdij k, melkslijter en tevens schoolhouder trad als get. op A.vi te Ouddorp, chauffeur van de M bus, die krachtig had moeten re" toen verd. met zijn les(vracht)v. op een voorrangskruising aan de geweg te Middelharnis vlak voi bus overstak. Enkele buspassagiers gen door dit plotseling remmen! wondingen. Get. verklaarde dat toen hij deH sing naderde verd. voor de had stil gestaan maar ineens 1 stotend de kruising op was was juist geen botsing ontstaan" get. had verd. gevraaagd of hij de wonde passagiers schadeloos zou len wat verd. weigerde. „Het lesS^ in de autorijkunst is aan vele bede gen onderhevig en hier is van to sing „Schoenmaker hou je bij Je meende de rechter. Get. verklaarde dat verd. Üians verwonde passagiers schadeloos gesteld. „Ze zijn anders behoorlijk doore' gehutseld" vond de officier. Br 40,— of 8 dagen. Uitspraak Verd. J. P. te Oude Tonge was een autobus achteruit de kruising trixstraat—Kesperstraat opgered* waarbij hij een achteropkomende sonenwagen had aangereden. 'Vfl'''^ de uit waarom hij genoodzaakt teruit te rijden. Zit steeds iemand a in de bus waarbij die voer hem i Hij meende dat hij niet de wage" aangereden, maar de wagen lie* zat helemaal links. Er is daar vW en de andere bestuurder ^^^f'. kunnen zien. „Er stonden bo^f mocht geen verkeer uitkomen P verd. die er op wees dat na de ding de bestuurder noga! verda" koffie had gevraagd. „Als de d» in de man, is de wijsheid in de K losofeerde hij. De off. replicee™". de daar geplaatste borden no»^ wettelijke grondslag hadden. zoiets 4 d. Verd.: Erg dta ik voor -- j boet wordt". Uitspraak l^i"

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 2