Oude Tonge vertoont flinke bouwaktiviteit SKODA Onteigening Landbouwgron 4990 Aanschaf gemeenschappelijke nieuwe vuilnisauio Coöp. Ra iff eisen bank Middelharnis-Sommelsd boekte grote vooruitgang in 1963 E. V Quiz win C Getal Bezwaarschriften rioolbeiasting behandeld Rente 3,60 over uw gehele tegoed ONBEPERKTE STORTING VLOTTE TERUGBETALING UITSTEKENDE SERVICE NUTSSPAARBANK - MIDDELHARNIS een veilige keuxe geheel compleet Ir. J. Steenhuis hield lezing over: Diekhuusnieuws e 3-zits ba stof op stof op z\ 2 nieuwe wollen krr Rijwiel jekweg 7 bij S Ldvertee ^inderli Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 20 maari|^| gO maart_ De gemeenteraad van Oude Tonge kwam donderdag 12 maart bijeen. Er zijn te Oude Tonge nogal bouwalttivi- teiten, er werden besluiten genonien tot verkoop van grond in plan „Oost" voor de bouw van een woning met werk plaats en 6 middenstandswoningen. Ook werden enige panden aangekooht voor sanering. Een belangryk punt was o.m. de behandeling van een. aantal reclames «ver rioolbelasiing in de Stoofstraat; het kardinale punt betrof hier het „be lenden of in de onmiddelijke nabijheid van een straat waarin riolering is ge legd". De bezwaarschriften warden op duidelqke wijze toegelicht, zodat de raad zich met de voorstellen van b. en w. akkoord kon verklaren. Na de opening met het ambtsgebed door burgemeester W. M. v. d. Harst werden de notulen vastgesteld en de in gekomen stukken behandeld. Hieronder was een missieve van de heer H. C. Ouwens, die een loods heeft staan op het Handelsterrein en zich beklaagde, dat hij in zijn erfdienstbaarheden is aangetast door fa. van Schelven, die het tussenliggende slop heeft bebouwd. De gemeente heeft dit echter in erfpacht uitgegeven zonder dat erfdienstbaar heden zijn geregeld. De heer Groenendijk vroeg zich af dit nu zo maar kan gebeuren? „Hebt u de brief als antwoord van b. en w. gelezen?" vroeg de voorzitter. De heer Groenendijk: Ja, maar is het een openbare weg' De voorzitter wilde zich daarover niet in discussie begeven. Het is géén open bare weg, maar dat doet aan deze zaak niets af. Het is een civiel rechtelijke aangelegenheid, de betrokkene die zich benadeeld voelt, kan in beroep komen, men. Weth. Gebraad: Er staat zelfs een bord verboden voor onbevoegden! De voorzitter: Het spijt b. en w. dat het zo loopt; de burgers onderling moe ten dit maar bezien en uitmaken. De in gekomen stukken werden daarna voor kennisgeving aangenomen. Er volgden nu een aantal hamerstuk ken o.m. toekenning voorschotten aan besturen bijzondere lagere scholen; ver hoging bedrag per kleuter over 1962 aan het bestuur der R.K. kleuterschool; wij ziging verordening secretarie-leges; vast stelling bedrag uitgaven voor het o.l. onderwijs 1962; wijziging gem. begro ting 1963 en 1964 en vaststelling salaris verordeningen. Verkoop bouwgrond Door de heer J. Sprong, Julianastraat 77, was een aanvraag gericht tot het kopen van de benodigde bouwgrond in plan „Oost" voor de bouw van een wo ning met werkplaats aan de Arend straat. Van de heer W. Mooijaart, Emma- straat 47 was een aanvraag tot het ko pen van grond in plan „Oost" voor de bouw van 6 middenstandswoningen met garages aan „Grijsoord". Goedgevonden werd tot deze verkoop te besluiten tegen de vastgestelde grondprijs van 21,05 per m^. De fa. Seton verzocht 120 m^ grond in erfpacht te verkrijgen voor het bou wen van een opslagplaats voor butaan gas in flessen, alsmede een garage tot het onderbrengen van één of twee be drijfsauto's. Ook dit verzoek werd inge willigd en de erfpachtscanon gesteld op 0,35 per m^; de termijn van uitgifte werd gesteld op 30 jaren met het rege len van een optie, zoals dit met meer dere erfpachters van grond op het Han delsterrein is geschied. De heer J- Pulleman heeft het voor nemen een nieuwe woning te bouwen aan de Zuiddijk; daartoe zijn door hem aangekocht de pandjes Zuiddijk 9 en 10, met de bedoeling deze af te breken en daarvoor de bovenvermelde nieuwe wo ning te bouwen. Om echter deze woning te kunnen realiseren is een stuk grond benodigd van de inmiddels door de ge meente aangekochte- en gesaneerde wo ningen Zuiddijk 11 en 12 ter grootte van 90 m2. Door de dienst van gemeentewerken is op dit verzoek na een ingesteld on derzoek gunstig geadviseerd. De heer de Vin vroeg welke grond nu eigenlijk werd geruild. De voorzitter antwoordde dat het een ruiling was met bijbetaling van 90 m^ grond. Het voorstel werd goedgekeurd. In één der vorige vergaderingen is besloten tot ruil van grond in de Stoof- straat met grond op het Industrieterrein aan de provinciale weg; dit heeft des tijds geen doorgang gevonden en is overeenstemming bereikt tot ruiling van grond in de Jozefdreef. Het desbetref fende raadsbesluit werd daarmede in overeenstemming gebracht. Aankoop panden. Goedgevonden werd het voorstel tot aankoop van de navol gende panden: Heerendijk 1, eigenaar P. de Korte, Voorstraat 30, eigenaar J. S. van Oorschot en Zuiddijk 22, eige naar T. van Noord en Molendijk 73, eigenaar erven van Tilburg. Reclames rioolbelasting Station straat. Door de bewoners van de Stoofstraat zijn bezwaarschriften ingediend tegen de hen opgelegde aanslagen in de riool belasting 1963. De raad van beroep heeft zich destijds t.a.v. elke reclame inge laten met 3 kwesties n.l. reclameren binnen de gestelde termijn, indi viduele reclame en met collectief en de zakelijke kant in hoever het redelijk' is. 1. D. de Vos, Stoofstraat 27 had een reclame ingediend namens zijn moeder, wel binnen de gestelde termijn, maar niet individueel en werd niet ontvanke lijk verklaard. De reclame van D. de Vos behaald. Het is dus goed dat b. en w. zich formeel aan de verordening houdt; als het in optima formeel was gehouden had de collectieve reclame ineens in zijn geheel niet ontvankelijk kunnen wor den verklaard. B. en w. heeft dit niet gedaan, met als uitgangspunt, dat de verzoekers dit niet hebben geweten. Voorzover ze het binnen de gestelde tijd individueel hebben gedaan, zijn ze wel j ontvankelijk verklaard. Voor de ene I heeft het geleid dat het is toegewezen, I anderen zijn op zakelijke gronden afge wezen, j De gemeentewet kent een procedure I voor indienen van reclame, die echter moet worden gereleveerd. Men kan ver- j,„ zoeken niet eisen om te worden zelf werd ook afgewezen omdat zijn jAit,i ~u-*4.t j perceel „in de onmiddellijke nabijheid !f °-'^:/if,^l\?.r^lf..^^L"°±" van een riool staat. 2. Het beroep van reclamant H. Bo- german, Stoofstraat 22 werd gegrond verldaard. 3. Het beoep van J. M. de Leeuw, Kolf weg 7 werd afgewezen, omdat zijn perceel naast het riool van de Arend straat op 10 m. afstand ligt. 4. Chr. Maliepaard en 5 anderen hadden een collectief bezwaarschrift in gediend, wat niet ontvankelijk zou zijn verklaard, ware het niet dat later bin nen de wettelijke termijn individueel is gereclameerd. Voorgesteld werd D. de Berg (28); Chr. Maliepaard (26); Joh. Vervloet (30); Joh. v. d. Berg (24) en J. Vervloet (32) ontvankelijk en gegrond, verklaren. Ongegrond werd verklaard peceel Stoofstaat 3 van mej. C. Malie paard, gezien dit aansluit op het riool Bernhardstraat. 10. Het bezwaarschrift van J. A. Kan- ters. Kerkstraat 18, eigenaar perceel Stoofstraat 20 werd niet ontvankelijk verklaard, omdat deze het beroep niet bij de gemeente maar rechtstreeks bij H.M. de Koningin had ingediend. Het bezwaarschrift van A. Kanters, Kaai 28 werd eveneens ongegrond ver klaard, omdat het gebied, waarin de woning ligt geheel is gerioleerd. De heer D. Slis vond het niet erg soe pel toegepast. Er was iemand die ge vraagd- had gehoord te willen worden, wat niet is gebeurd. En nog iemand, die voor zijn moeder een bezwaar had in gediend (de heer de Vos). De heer de Vin was van dezelfde me ning; de toelichting van b. en w. vond hij verward. Er zijn er die collectief be zwaar hadden ingediend, hij meende dat hier een meer spoepele toepassing van b. en w. had moeten zijn. Het zijn een voudige mensen die dit doen, hij vond dat daar op gewezen had moeten wor den. Verder had hij bezwaar tegen toe passing art. 1 van de verordening, o.m. dat percelen „gelegen moeten zijn bin nen openbare landwegen" is nu' de Stoofweg daaraan grenzend? De Bea- trixlaan grenst b.v..,wel aan een sloot, maar niet aan een landweg. Spreker was het niet met de toepassing van de ze verordening eens, hij wilde er niet zo strak de hand aan houden, om deze mensen te belasten, ook al was het mis schien formeel juist. De heer O. A. van Loon nam aan dat het formeel juist is, maar sloot zich aan bij de woorden van de heer de Vin, gezien het daar alles nog in ontwikke ling is. De heer Groenendijk roemde ook niet over de soepelheid van b. en w. De zin: „in de onmiddelijke nabijheid van land wegen" is zeer elastisch. Er staan geen afmetingen bij genoemd. De heer van Eijkeren ondersteunde wat er door de andere leden gezegd was. De voorzitter antwoordde dat de ver ordening was goedgekeurd door de raad en door de Kroon. Alle panden vielen onder de verordening rioolbelasting;,had de raad gewild panden bij voorbaat uit te sluiten had dat gekund. Dat is niet gebeurd. Een nadere motivering over „onmiddellijke nabijheid is door de raad ook niet gegeven. Als de raad zich daar niet duidelijk over heeft uitge sproken, moeten b. en w. zich daarover interpreteren, o.m. bij arresten van de Hoge raad. Nu blijkt dat de jurispru dentie van de Hoge Raad soms 75 meter bepaald als onmiddelijke nabijheid. De ze afstand wordt op geen stukken na gesteld is dat de weg; het is niet moge lijk om iedereen te horen. Niettemin heeft b. en w. getracht zich in de situa tie van de bezwaarden in te leven. Het punt horen of niet horen is niet princi pieel aldus spreker; hij meende dat b. en w. zover mogelijk was gegaan in zake de soepelheid. De heer de Vin was het met dit betoog eens, al was er z.i. verschil tussen be- zwaar en beroepschriften. Het is niet juist dat een bezwaarschrift gemoti veerd moet zijn. Kunt u zelf iemand niet horen, moet u er iemand heen stu ren om ze te horen om n.l. de motieven te weten. De voorzitter liet daarna de bezwa ren stuk voor stuk de revue passeren. De heer de Vin merkte op, dat de bedoeling van het artikel was dat de woningen belenden aan de straat waar in riolering is gelegd. De voorzitter: Het is een alternatief, het is belenden of onmiddelijke nabij- heild. Het gaat er op, is die Beatrix- straat een openbare landweg, waarin een gemeentelijke riolering ligt. De heer de Vin (belasting deskundige) was het tenslotte eens met de definië ring „belenden of in de onmiddelijke nabijheid". Nadat de bezwaarschriften alle onder de loupe waren genomen, ging de raad in zijn geheel akkoord met de voor stellen, zoals ze door b. en w. waren in gediend. Aanschaf nieuwe vuilnisauto In opdracht van de colleges van b. en w. van Oude Tonge, Ooltgensplaat en Den Bommel, hebben de hoofden van dienst een rapport samengesteld om een gezamenlijke vuilophaaldienst tot stand te brengen voor genoemde 3 gemeen ten. Voorgesteld werd een kredietver lening van 50.000,-voor aanschaf van een nieuwe vuilniswagen. De heer D. Slis bleek daar niet ent housiast over te zijn, gezien dit de ge meente veel meer gaat kosten, temeer daar de gemeentelijke vrachtwagen dan waardeloos wordt. De ophaalfrequentie was op 2 X per week gesteld, ter-wijl misschien 3 x per week beter zou zijn. Bovendien wilde hij liever baas in eigen huis blijven; samenvoeging gemeenten mocht hier niet het spel zijn. Als het toch zou doorgaan, zal een DAF worden aangeschaft, waarvan spreker een bere kening gaf, die veel duurder bleek uit te vallen dan een Bedford. In Rotter dam heeft men onlangs 20 Bedford's aangeschaft, die wel bewezen hebben goed te zijn. De voorzitter prees het dat de heer Slis zich had beijverd om met cijfers te komen, spieker wilde niet op de aanschaf van een bepaald merk ingaan. De redenering van de heer Slis kwam z.i. hierop neer dat de consequenties anders komen te liggen. Door aanschaf van deze -vuilniswagen wordt de voorziening beter en moderner wat de frequentie betreft, kan 3 maal per week overwogen worden. De vracht wagen is afgeschreven en betaald uit de objecten waar deze voor diende en kan nog wel een poosje mee. De dienst wordt efficiënter en rationeler en is personeelbcsparend. Toevallig overwo gen alle 3 gemeenten een nieuwe vuil niswagen aan te schaffen, wat op zijn minst 3 X 24.000,zou kosten, terwijl men nu met 50.000',toe kan. Als daar een vaste chauffeur op is, in de standplaats Oude Tonge, kan een be- St5v5S»5^S^5^S^3^S^3^S^50^S^3^;ÏKIX3^ Geopend alle werkdagen, ook op zaterdagmorgen. VOORSTRAAT 36 OPGERICHT 1849 TELEFOON (01870) 2012 Bijkantoor: LANGEWEG 13 - OOLTGENSPLAAT Een sociale instelling zonder winstoogmerk. ÏS^i5i555i5y?£i555i5ïSi5i55555i5^^^^55i5i55555^^^NC;5>5sC55;c>c^;^>c>c^^^^C^>5^>£^;^^i5^c^ roep worden gedaan in de gemeenten om er twee gem. werklieden bij te ne men. Of het een DAF zal worden is nog niet uitgemaakt. De heer Slis blijkt goed geïnformeerd te zijn omtrent prijzen e.d. Het ligt wel voor de hand om te komen tot een bepaald merk, spreker wilde dat er wel enige vrijheid moet zijn in de gezamenlijke aanschaf. Wat over de sa menvoeging gezegd is was spreker het eens, dat dit zeker niet op korte termijn zal plaats hebben. De heer Groenendijk merkte op dat Oude Tonge toch met een chauffeur blijft zitten voor de auto. ,,Die kunnen we toch wel gebruiken aldus de voorzitter. De heer Slis kon zich niet met het voorstel verenigen. Ook de heer Groe nendijk niet. Daarom ging de voorzitter over tot stemming. Het voorstel werd aangenomen met deze twee stemmen te gen. (5-2) a H. ENGLEBERT N.V, - VOORSCHOTEN - TEL. (01717-2010) DEALER: Garagebedrijf J. G. v. d. WERF, Bouwdijk 343, Melissant, tel. 466 De Coöperatieve Raiffeisenbank „Mid- delharnis-Sommelsdijk" heeft thans ook zijn algemene jaarvergadering achter de rug. Deze bijeenkomst werd vorige week 12 m.aart als gewoonlijk in Hotel Spee te Sommelsdijk gehouden en mocht zich in ruime belangstelling der leden ver heugen. De bank heeft aan 1963 een goed jaar gehad, zoals bleek uit de re kening, de balans en de verlies- en winstrekening, die in uitvoerige vorm bij de convocaties waren gevoegd, en hetgeen met name naar voren werd ge bracht door de secretaris van het be stuur, de heer G. van Lente, in diens jaarverslag. „Op vrijwel alle punten is vooruitgang geboekt!" kon de sekreta- ris melden, hetwelk niet alleen de fi nanciële resultaten bleek te betreffen, maar ook de outillage van het kantoor. De direkteur, de heer Tieleman, kon in oktober een nieuw huis betrekken en daardoor kwam het pand van de bank geheel voor deze outillage vrij; er is nu een ruime ontvangstgelegenheid, waar vierpersonen tegelijk geholpen kunnen worden, er is een aparte ruimte voor de boekhouding in hoofdzaak, alsmede een privékantoor, terwijl men bezig is de bovenruimte voor bestuurskamer en archief in te richten. Voor wat de financiële resultaten be treft kon de heer van Lente wijzen op dat het bedrag der spaargelden met de creditgelden in lopende rekening boven negen miljoen zijn gestegen, ongeveer driekwart miljoen meer dan in 1962. Het balanstotaal maakte ook een sprong en kwam boven negen en een half miljoen. Deze stijgingen brachten uiteraard ook meer werk, zodat het aantrekken van een personeelslid meer nodig was. Het ledental steeg met 32 en beloopt thans 572. De spaarbank telt 3015 rekeningen, waarvan 174 ingevolge de jeugdspaar- wet. De verkoop van spaarzegels op de scholen is een groot succes gebleken. De post voorschotten heeft zich de laat ste jaren snel ontwikkeld; er staat nu voor ruim 2 miljoen gld. uit (In 1961 was dit nog maar 1 miljoen!) De toe name van de spaargelden is niet bij de Centrale Bank te Utrecht terecht geko men, doch in eigen kring belegd. Noch tans bezit de bank een grote liquidi teit, die ook steeds, volgens de bank- veiligheid voor alles, nauwlettend in het oog wordt gehouden. Grote omzet De omzetten in rekening-courant heb ben 21.250.000 gld. bedragen! Het effec tenbezit is gestegen tot 1.738.000 gld. Set reservefonds steeg met ruim 32.000 gld. tot 352.000 gld. De netto-winst be liep 20.424 gld. De sekretaris verklaar de aan het slot van zijn jaarverslag, dat de groei van de bank het bestuur met dankbaarheid vervult, 't Bestuur hoopt dat deze groei voort zal gaan en het is dan doorlopend bezig met de gedachte hoe alles verbeterd kan worden, waar wijzigingen van het systeem gewenst zijn enz. Dit heeft al geleid tot uitbrei ding van kredietmogelijkheden. nieuwe spaarvormen, snelle afwerking van za ken enz. Al het werk wordt zowel door de bestuurscolleges als door het perso neel met enthousiasme verricht. „La ten wij onze bank, die 63 jaar geleden werd opgericht door enkelingen en in tussen een vereniging van velen is ge worden, maken tot een hechte gemeen schap van boeren, tuinders, middenstan ders, particulieren, van groot en klein!" besloot de sekretaris zijn interessante jaarverslag, waarvoor hem, namens de vergadering, door de voorzitter de heer J. A. Doornbos, dank werd gezegd. De voorzitter zegde ook direkteur Tie leman hartelijk dank voor het samen stellen van de diverse rekeningen, die evenals het jaarverslag door de verga dering werden goedgekeurd en vastge steld. Voor het oudste lid van de bank, de heer Jac. Edewaard, ter vergadering aanwezig, had de voorzitter een verras sing in petto. De heer Edewaard kon een kistje sigaren in ontvangst nemen! In het verdere van het huishoudelijk deel der vergadering vond verkiezing van een lid van het bestuur en van de raad van toezicht plaats. Dit bleek wei nig moeilijkheden op te leveren, want de zittende functionarissen, resp. de heren M. K. van Eek en J. L. Koert, werden met overgrote meerderheid van stem men herkozen. Na afloop van de vergadering konden de aanwezigen hun presentiegeld in ont vangst nemen, hetwelk thans door het bestuur op 2,50 was bepaald en waar voor de direkteur een kistje val blin kende rijksdaalders had meegebracht. Onteigening van grond In het bovenstaande hebben wij de hoofdzaken vermeld van hetgeen tijdens de jaarvergadering van de Raiffeisen bank werd behandeld en besloten ter zake de bank zelf. Een groot deel van de vergadering, zo niet het grootste, werd echter in beslag genomen door een causerie over een aangelegenheid, waar mede velen op Goeree-Overflakkee en met name ook te Middelharnis en Som melsdijk, vooral in de agrarische kring, te maken hebben of te maken zullen krijgen n.l. de onteigening, c.q. vrijwil lige overdracht van gronden ten behoe ve van de realisering van gemeentelijke uitbreidingsplannen en wegenaanleg door rijk, provincie of gemeente. Deze causerie werd gehouden door de heer Ir. J. Steenhuis, direkteur van de afde ling grondzaken van de HoUandsche Mij. van Landbouw, te 's Gravenhage. Deze inleiding had de grootste aandacht van de aanwezigen en ontlokte nog vele vragen. Mede teneinde aanwezigen, die persoonlijke problemen op het genoem de gebied aan de heer Steenhuis wil den voorleggen, daartoe de gelegenheid te bieden, werd de vergadering, direkt na het openingswoord door voorzitter Doornbos met deze causerie begonnen. Ir.a Steenhuis meende, dat op Flakkee de problennen voor betrokkenen in hoofdzaak worden opgeworpen door de gemeentelijke uitbreidingsplannen. Zo dra men van zo'n uitbreidingsplan hoort, doet men goed na te gaan of men er grond in heeft liggen, want in dat ge val is het persoonlijk belang er direkt mede gemoeid. Men moet zonodig ook direkt bezwaarschriften indienen, want overschrijdt men de termijn daarvoor, dan verspeelt met het recht op beroep. De landbouworganisaties zijn altijd be reid tot helpen. Indien een gemeente een uitbreidings plan heeft aangenomen, zal het gemeen tebestuur steeds trachten de eigenaren, de pachters of de eigenaren-gebruikers te benaderen om in minnelijk overleg tot verkoop te komen. Maar de ge meente heeft onteigening als stok ach ter de deur. Bij onteigeningen krijgt men met veel soesah te maken. Men moet b.v. al direct een advocaat in de arm nemen. De rechten van de betrok kenen zijn in de w'et vast gelegd, maar hard gezegd: het gaat om de centen! Terwijl sommige zaken, zoals gehecht heid aan grond en bedrijf, niet te ver goeden zijn. Versohil in grondprijs Het verschil in grondprijzen, dat zich bij onteigeningen voordoet is groot. Spr. vermeldde gevallen in Noord-Holland, waar de ene gemeente 8 gld. en andere nog niet 1 gld. per ca. betaalt. Ei- is dus eigenlijk geen peil op te trekken. Het is een kwestie van rekenen en onderhan delen. Wat is b.v. de waarde van de gebouwen? Daar is een controverse over zelfs bij de deskundigen. De een zegt: als de grondprijs hoog is, is het ge bouwde niets waard. Spreker was het daarmee niet eens. Volgens hem moet het om de agrarische waarde gaan. Het slachtoffer is steeds de gebruiker van de grond. Want die heeft geen in komsten meer. Doch spreker meende, dat de landbouw terzake de schadever goedingen in de goede hoek zit. Want vastgesteld is, dat de gebruiker recht heeft op een inkomstenvergoeding over een zeker aantal jaren. Het bedrag wordt bepaald aan de hand van de boekhouding, liefst een bedrijfsecono mische boekhouding over b.v. vijf aan eengesloten jaren. Ir. Steenhuis besprak de rol die het winstsaldo, de rente van het bedrijfskapitaal, de eigen arbeid enz. bij de bepaling van de schadevergoe ding spelen. In het geval 'dat het ont eigening of vrijwillige overdracht van tuinderijen betreft, worden ook ver plaatsingskosten in aanmerking geno men. Pacbtkwesties Ir. Steenhuis wees voorts in zijn be toog op de grote rol, die het bezit van een wettig pachtcontract speelt. De pachter moet een goedgekeurd pacht contract geldig voor zes of twaalf jaar kunnen tonen. Spreker raadde in dit verband aan om in het algemeen geen genoegen te nemen met het aan bod van andere grond in huur voor één jaar! Pacht, die is aangegaan, nadat een uitbreidingsplan is vastgesteld, wordt niet voor vergoeding in aanmerking ge nomen, tenzij het pachtverlenging be treft en hetzelfde geldt t.a.v. verande ringen, die kennelijk zijn aangebracht om de schadeloosstelling te verhogen (b.v. gouw nog land beplanten met fruitboompjes!) De gebruiker van de grond moet ook in juridische zin de gebruiker zijn. De boekhouding moet in overeenstemming zijn met gebruik van de grond. In ge val er sprake is van deelgenoten in het bedrijf, moet dit juridisch zijn vastge legd. „Want voor de onteigeningsrech- ter gaat het met scherpe messen!" waar schuwde spreker. Hetgeen spreker naar voren bracht terzake onteigeningen voor uitb plannen gaat ook op voor or: t.b.v. rijkswegen, „alleen is a prijs daarbij niet om over naar hiiig schrijven". Een ander belangrijk punt, wai door Ir. Steenhuis werd gewezen treft het feit, dat als meerdere- verkopen de gemiddelde p; Daarom is het van belang, da- een uitbreidingsplan betrokkc: ren en gebruikers met elkaar plegen. Dat dit van belang is, is gei ken bij de overdracht van gronden behoeve van de rijksweg in Oostfl kee; door samenwerking is hier hogere prijs verkregen als rijkswife staat in het hoofd had. Niet zelf pruisj Tenslotte raadde spreker aan: zelf aan een liquidatie prutsen! Debj| gemeesters doen het ook niet zelj; i uw grond moet overdragen, vraag 4 bijstand van deskundigen. De staiil organisaties hebben er hun spetil diensten voor, er zijn ook particuE-J adviseurs. Maar zorg er in elk gt-f voor, dat uw recht er uit komt!" aisi Ir. Steenhuis. Tijdens de discussie, die op de e,| serie volgde, kwamen nog enige aspecten naar voren, o.a. de factoitj volgens welke de vergoedingen woi bepaald voor een hoeve en voor losliif Ontkennend antwoordde spreker i vraag of een bezwaarschrift tegen 8 uitbreidingsplan invloed heeft op vergoeding van belastingschade enli verschil, dat gemaakt wordt in ve: dingen aan de eigenaar en de gebnil ker van de grond; spreker vond, il men dit verschil moet zien weg te Kf ken. De vergoeding van belastingsclisi is een heel ingewikkelde zaak. Het gi| hier niet om vrijdom van belast: maar om opheffing van onrechtvaaidsl belasting! De discussie zou ongetwijfeld i ruime tijd gevoerd zijn, maar de vooj zitter moest er een eind aan teneinde het huishoudelijk gedeelte ï3| deze vergadering van de Coöp. Eaififi- senbank Middelharnis-Sommelsdijk i kunnen beginnen. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJE Ruilbeurs. Morgen is de luilbeffl open van 2-3 uur. Alle belangstefcl den zijn welkom. Als regel is vasisti steld dat alle exemplaren die wordeJ geruild in gelijk aantal v/eer terugwon den gedaan. Ruilt iemand een suiker-j zakje, dan wordt er weer een anderz' je voor in de plaats terug gegeven.! derling ruilen is ook toegestaan. ledtj een, jong of wat ouder is van harte? kom. Muziekuitvoering. Op vrijdag april wordt de jaarlijkse muziekuitv«| ring gehouden. Het geheel staat onfel leiding van de heer J. C. Verdonk. Nasi de jongens en meisjes van de clubs «1 privélessen zullen o.a. ook oud-Ieerlii-l gen van de heer Verdonk nredewerlai verlenen. Het aantal kaarten dat tel schikbaar is voor deze avond is well«| perkt. In de voorverkoop die nu is t gonnen kan ieder zich tijdig van kaa''! ten voorzien. Dagelijks aan het Di*ï huus verkrijgbaar. Paas-programma Paasontbijt. Gezien de grote belanJl stelling vorig jaar wordt er dit Ja"'.*! een paasontbijt gehouden in hetT-"' huus. Het Paasontbijt is voor die iets met het Diekhuus te mas heeft. Jong en oud verwachten we" ook graag op donderdagmorgen 7.45» Boterhammen meebrengen s.v.p. kopje thee en een ei worden van Diekhuus uit aangeboden. Fruitaktie. Rond pasen willen we ajl alle zieken denken, dat niet alleen." willen ook zorgen dat deze lï"^"^^",',, gezellifes krijgen. Iets van fruit. Sonê oud hebben hier aan meegewerkt. 1' in v/elke vorm dan ook is welkom W Diekhuus. De kinderen m^ken «a^ fruitbakjes van en vervolgens worden bakjes bij zieken afgegeven o.i .ook" het ziekenhuis. We rekenen gr3^=''%| medewerking van ouders, •^i^'^^fiVijjil andere belangstellenden. Voor he"" maken van deze bakjes is het P'?^, vrijdag 27 maart open. Ieder dienei' ■wil is welkom. Paasvakantie. Is de week na P^^f „-1 het Diekhuus gesloten. Met "S de komende muziekuitvoering 0 muziekclubs doorgaan. De ^^^^\g,t»| soos gaat ook door. De dames en' J welke gewend zijn te komen, u welkom. ■f 575,-, Vraag uw tische verf. op uit de Beste jon ïet derde raa |iiiet zo eenvoi |1 te maken. He pillende antw( |t toch goed is. Ier slecht één i ^len jullie zelf pen jullie het Jet het gevraaj Pt de hele zinn( ^ier is dan MAAR' Wie heeft Wie hebbi beroofd Wie hebb- smaad, gel Wie heeft liefdevuur Wie was 1 een kus Waarom schied? Wie was om genade Wie was kruis van Hij stierf volk. :ehi ve W£

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 6