llitlDBS-tllEUli/S K®^?Dampo van Andel 'endingsavond ie Dirksland Ds. Zijderveld hield zendingsrede Officier was niet iieledigend Jong en met de tijd mee Plaatselijli nieuws TIen jaar gezinszorg blad Vrijdag 13 maart 1964 No. 3270 ITHÉI Uit markt nemen 25.000 ton bintjes mislukking Waterstaat vindt behoud van mosselcultuur niet verantwoord Nieuwe mogelijidieden worden ontsloten Goed jaar voor Coöp. Boerenleenbank Ook jong en met de tijd mee: SPECIALE AANBIEDINGEN! BIJ UW KRUIDENIER Ettense Veemarkt Nieuws uit Zeeland Hoofdopziener Visserijpolitie met pensioen Biddag Niet alleen voor de agrariërs 's Heeren zegen is nodig voor alles Ora et la- bora. ■Deze week zijn in de diverse kerken biddagen voor de oogst göhouden. landerijen liggen weer klaar, gereed m het zaad aan de aarde toe te be- Lwen. En dan is het een goede ge- Zonte om jaarlijks een dag af te zon- Iren om de Heere te vragen, of Hij er lin zegen over wil .gebieden. Want we Lnnen, naar Paulus' woord, planten 1 nat maken, maar God moet de was- -jm geven. Ileder jaar staat men er in de land- I tuinbouw en ook voor de fruit- en Jdere teelten op nieuw voor, dat men ^eer planten en weer zaaien moet, maar nog niet weet wat men oogsten zal. Er zijn tegenwoordig veel middelen die de groei bevorderen die zeker mogen wor den toegepast de aartsvader Jacob deed het ook, 'hij legde geschilde roe den van populierhout in de drinkbak- Iten om de kudde te bevruchten en de Heere zegende het maar er zijn toch Ictoren waar de mens met zijn kunst- ierk niet aan kan, want we kunnen fet niet laten groeien noch bloeien. De Ivenaars van Farao konden door hun fezweringen zelfs geen levende luis hortbrengen en moesten zeggen: Dit is Jods vinger! (Ex. 8 19). Daarom is M zo nodig dat we in ootmoed en ieil diepe afhankelijkheid 's Heeren fcgen afvragen en die verbeiden. ÏHet gaat de boeren niet naar het lees, daar is in de kolommen van ons Bad al veel over te doen geweest. De Ipestie van lonen en prijzen, de bepa- ilgen van allerlei „sühappeni" en niet M minst de E.E.G. speelt daar een rol Maar het zaad moet eerst ontwikke- tot vrucht, wil er een product ko men dat verhandelbaar is, We zitten daarmee meteen, aan de secundaire kant van de zaak, want primair gaat het eigenlijk „Zaad voor de zaaier en brood voor de eter", zoals de Bijbel ons daar van spreekt. Hoewel het materiële van groot belang is. Nederland is de eeuwen door een agrarisch land geweest en 'helt thans over naar de industrie. We hebben het in dit venster over de biddag en nu is het opmerkelijk dat deze dag voor het merendeel alleen in de agrarische cen tra gehouden wordt. Op de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden b.v. heel sterk, ook op de Veluwe en nog wel andere streken meer. Alsof de zegen des Hee ren alléén voor de landbouw nodig is en niet voor alle andere nering en. hantering! We hebben toch allen de zegen des Heeren nodig, van hoog tot laag en welke arbeid wij ook verrichten. Zon der Zijn zegen zal er niets gedijen. Een dag van afzondering, een bid-dag is toch wel noodzakelijk, opdat we niet maar doorjagen in deze gehaaste we reld, maar eens even stilstaan om op te zien tot Hem, van Wie alle goede giften en gaven zijn af- en nedervloei- ende. En ook weer eens tot ons zelf komen. Helaas zijn de bid- en ook de dank- dagen op vele plaatsen afgeschaft, men laat het aflopen met een bid- en dank stond in de Zondagsgodsdienstoefenin gen. We hebben wel vele dagen voor eigen genoegen, maar zo'n dag kan er niet af! Geen tijd. We moeten alles zelf doen. Recht biddag houden zullen we eerst goed doen, als we met alles in onze on waardigheid tereöht komen. Wel zó, dat we al onze kradhten inspannen om te doen wat onze hand vindt om te doen, dus niet in lijdelijkheid gaan neerzit ten, maar in het 'besef van onze afhan- kelijikheid van de gever van alle goeds. Ora et la bora bid en werk. Als we het waarlijk zó mogen doen, zou het nog wel eens kunnen meevallen. Want wat dan de Heere doet, dat is goed. In tegenspoed geduldig, in voorspoed dankbaar. WAARNEMER. I Vrijdagavond 6 maart hield de Zen- mgskommissie der Gereformeerde Ge- heenten „Goeree en Overflakkee" haar fndingsavond i/n het kerkgebouvo van Ger. Gemeente te Dirksland. Als ireker was uitgenodigd de weleer waarde heer ds. G. A. Zijderveld van pddelburg, die een rede hield onder de ftel: „De zendingsijver van de Zuid \jrikaanse kerken." De opkomst voor leze avond was bevredigend. IDe pastor loei, ds. P. Blok, opende feze bijeenkomst door het laten zingen |an Ps. 87 1 en 2, het lezen van Ps. 87 |n het voorgaan in gebed. Ds. Blok prak een kort openingswoord en riep Hen een hartelijk welkom toe, inzon- ierheid de spreker voor deze avond, pe zioh de lange reis uit Middelburg «troost had, om als zendingsdeputaat |er Gemeenten, ook de zendingsvrien- «n op Flakkee iets te laten horen over |et werk der Zuid Afrikaanse kerken. Ds. Zijderveld, het woord verkrijgen- |e, zegde in de eerste plaats ds. Blok partelijk dank voor zijn hartelijke porden en zeide deze avond speciaal willen spreken over de grote zen- Bingsijver van het aan Nederland zo pauw verwante Zuid Afrika. Spreker srilde als uitgangspunt nemen Romei- &en 1 14. „Beiden. Griefcen. en harba ten, beiden wijzen en onwijzen ben ik fen schuldenaar." Ds. Zijderveld begon zijn rede met en korte levensschets van de grote tendingsapostel Paulus. Door de Heere perkoren ten eeuwigen leven, was hij pok verkoren tot het apostelschap. En |ij heeft gearbeid, nacht en dag, in 'Jein Azië, in Mjacedönië, ja zelfs in |e grote wereldstad Rome heeft hij bet Byangelie van vrije genade mogen pre- piken. Hij was een man Gods, vol vuur fen liefde tot het Evangelie, een man J0[ van de genade des Heiligen Geestes. En wat getuigde deze man nu van ^ijn werk? Wel, dat hij de minste der fpostelen was, niet waard een apostel Èenaamd te worden. Beiden Grieken en parbaren, beiden wijzen en onwijzen pen ik een schuldenaar. Paulus was vertuigd van zijn tekort. En wij, als Ipreker, zijn ook wij overtuigd van ons pkort in al onze arbeid? Zijn wij ge feest, die wij moesten zijn? Het zou |ons moeten ontroeren dat er in Neder- liand nog 2 miljoen moderne heidenen mn. Onze aartsvijand, het Rooms-Ka- |tnolicisme ligt aan onze poorten, in^n^ zouden wij moeten uitroepen: |"e Filistijnen over U! De zonde trekt Iti-T^door en het is geworden: yKaboth! want de eer is weggevoerd! J Men denke slechts aan de recente ge- löeurtenissen op paleis Soestdijk waar l'ooh een dochter van het doorluchte nuis van Oranje, is overgegaan naar ""/ntichristelijk Rome. Zij heeft hier- In ht 'gehaald door de roem- Ki il geschiedenis van Haar voorge- isiaeht Willem de Zwijger is gevallen l?a ''n "loi^rdend schot van Baltha- l«r Gerards, die daartoe gehuurd was |?oor de Jezuïeten. En wij vinden het ■Jammer en vreselijk, maar het is daar- l.'l onze dure roeping om te getuigen sgen de geest van ongeloof en afval. iPi 2'Jderveld kwam dan tot het [„If^^yk doel van zijn rede. Hij wees de geschiedenis van Zuid Afrika, IbnT ^'^^eer aan Nederland is ver- Idp 1 ^P^'^^er herinnerde aan de Ne- Il„ *"der Jan van Riebeeck die een fort loouvfde bij Kaap de Goede Hoop en [C ."daarmede een Hollands fundament l'egüe m het schone Zuid Afrika. Zo is lm Nederiandse volksplanting geko- I nen in Zuid Afrika. En dit land staat 'heden in de volle belangstelling van vrijwel de gehele wereld. Spreker besöhreef de onderlinge strijd van de Bantoes met de vele an dere stammen. Dergelijke stammen- oorlogen deden vernietigend werk. Ds. beschreef de verschrikkelijke Zoeloe- koning Dingaan, die zovele duizenden vermoord 'heeft. Zuid Afrika is een welvarend land. Het is een ruim land: 62 x Nederland, dun bevolkt, met schone steden en on afzienbare vlakten. En dit schone land staat in het centrum van de belang stelling. Het is tevens een doelwit van kritiek van de gehele wereldpers. Maar wan neer de goddelozen ons verachten, is dit geen slecht teken, aldus spreker. Want Zuid Afrika is een Calvinistisch volk. Van de 3 miljoen inwoners zijn er- 2 miljoen van Hollandse afkomst. Er zijn 3 grote kerken: de Nederduits Gereformeerde Kerk, die de volks'kerk genoemd wordt, met 1.200.000 leden. De Nederduits Hervormde Kerk met 200.000 leden en de Gereformeerde Kerk met 100.000 leden, ook wel de Dopperkerk genoemd. Het zijn algemeen Calvinisti- sdhe Kerken, vasthoudende de 3 For mulieren van Enigheid. Eh terwijl ons Nederlandse volk voor QO^/o Rooms is, is het Zuid Afrikaanse volk voor 90% Protestant! Nederland verroomst en het gebeurde met Prinses Irene is een teken aan de wand. En daarom mogen wij op 'het Zuid- Afrikaanse volk met recht trots zijn. Want niet alleen de alge'mene bescha ving is dit land binnengebracht, ook 'het Christendom is er gebracht. Spre ker vertelde dat hij daar de aloude Statenvertaling alsmede de „oude schrijvers" aangetroffen had. De lof zangen van Groenew^egen en Lodenstein zijn er nog 'bekend. Spreker noemde de beruöhte slag aan bloedrivier op 16 december 1836, waarvan nog elk .jaar gedaöhtenis wordt gehouden. Spreker zeide het een voorrecht te hebben ge vonden 'verleden jaar in Zoeloeland te zijn geweest en te hebben mogen staan aan het graf van Piet Retief en zijn 70 boeren, die zo lafhartig door Dingaan en zijn woeste krijgers zijn vermoord. En in dit land, waarin zoveel bloed is gevloeid, ligt het plan 'klaar om een Theologisc'he School voor jonge Zoeloe's te stichten, als een centrum voor de Evangelieverkondiging. Waar eens on schuldig bloed vloeide van Bantoes en Zoeleos, komt straks een centrum des Evangelies. Spreker tekende grote 'zendingsijver van de Nederduitse Gereformeerde Kerk, die een zendingskerk faeeft ge sticht van 1.600.000 leden. Deze Ban- toekerk is dus groter geworden dan hun eigen kerk. Ds. Zijderveld vertelde van zijn ont moeting met ds. Boshof, een schoonzoon van ds. Verwoerd. Zo zijn onder de lieden van het volk verschillende pre- .dikanten, als vroeger bij ons, toen een Trigland stadhouder WiHl|3mi III lop- voedde. En was Mlarnix van St. Alde- gonde niet de boezemvriend van de ■grote Zwij-ger? Spreker ihad een zie kenhuis van 2500 bedden gezien, uit sluitend gebouwd t.b.v. de Bantoene- gers. Spreker schetste de veelvuldige zendingsarbeid der Zuid Afrikaanse kerken als een lichtend voorbeeld, ook voor ons. Spreker wees op de toenemende ver- roomsing van ons land, en hield de persoonlij'k verantwoording voor ogen, daar het ons aller taak is om te getui gen voor de Naam en de taak des Hee ren. Ds. Zijderveld besloot zijn met aan- Het plan van het produktschap voor aardappelen om 25.000 ton bintjes van exportkwaliteit uit de markt te nemen en voor veevoer te bestemmen is een mislukking geworden. Slechts duizend ton kleibintjes zijn aan het schap ter overname aangeboden. Het produktschap gaat nu na of het uit de roulatie halen van de 25000 ton de lage prijzen op de aardappelmarkt wat omhoog willen tillen, maar teler en handelaar dachten er anders over. De aardappelen moeten gesorteerd zijn aldus het produktschap, zodat de aan biedingen in de eerste plaats van de handel moesten komen. Die handel kan op het ogenblik op de markt iets betere prijzen maken door de overnameprijs van acht cent per kilo die door het schap was vastgesteld. Het produktschap gaat nu na of het aanbod van 25.000 ton bintjes moet wor den herhaald tegen een hogere prijs dan acht cent, bijvoorbeeld tien cent, een bedrag dat ook door de centrale land bouworganisaties is verlangd. Als de schelpdierencultures in Zee land moeten worden behouden kost dat twee miljard gulden en dat is econo misch niet verantwoord. Het zou dan nodig zijn spuisluizen in de afsluitdam- men voor de Zeeuwse zeegaten aan te brengen met een capaciteit groter dan van de sluizen in het Haringvliet. Rijkswaterstaat heeft dat geantwoord op een van de vragen die de vereniging voor Zeeuwse visserij belangen Zevibel had gesteld na haar protestvergadering van december in Middelburg. De bur gemeester van Hulst, A. L. S. Lockefeer, die voorzitter van Zevibel en ook voor- ziter van het" Visserijschap is, vertelde dat op een vergadering van mosselkwe kers in Bruinisse. De aanwezige mosselkwekers meen den dat de raming van twee miljard fantastisch hoog was. Met eenvoudiger voorzieningen zou de Zeeuwse schelp- dierencultuur ook al kunnen worden be houden, meenden zij. Uit de vergade ring werd er op aangedrongen het pro ject van de kunstmatige oesterteelt in het Veerse Meer, indertijd ontworpen door ir. J. G. Snip, weer ter tafel te brengen. (Alg. Dagblad) dacht aangehoorde rede, met een ge deelte uit een gedicht van Totius: Oranje, Nederland en Zuid Afrika Ons is verborgen één. Ds. Zijderveld besloot deze avond met dankgebed, waarna nog werd ge zongen Ps. 74 18, 20, 21. Hierna dankte de voorzitter der kom missie, 'dhr. C. de Bode ds. Zijderveld voor zijn leerzame rede, ds. Blok voor zijn openingswoord en alle aanwezigen voor hun medeleven in het werk der 'zending. Per jaar wordt door onze kommissie plm. 2.500,aan de kas der Uitw. Zending afgedragen, wat met de di verse koliekten oploopt tot 4.000, per jaar, aldus de voorzitter. Na het zingen van Ps. 22 14, 16 be sloot ds. Zijderveld deze bijeenkomst met de zegenbede. De kollekte bracht ruim 450,op. Meer en meer auto's verschijnen op de wegen. Voor veel mensen nieuwe mogelijkheden. Uw harte- wensen gaan sneller in vervulling dan u denkt, als u nu een spaar rekening opent bij onze banken. Ruim IV2 miljoen spaarders pro fiteren reeds van de diensten van de BOERENLEENBANKEN RAIFFEISENBANKEN De officier van justitie van het kan tongerecht in Sommelsdijk heeft zich niet beledigend uitgelaten over de ge meentebesturen op Goeree-Overflakkee zo lazen we in het Alg. Dagblad. De woorden „aan hun laars lappen" (als zouden die gemeenten wet en overheid aan hun laars lappen) zijn helemaal niet gebruikt. In het betoog, waarin de be trokken officier van justitie wees op het compromiskarakter van de Zondagswet, heeft hij de S.G.P. niet genoemd. Dat antwoordt minister Scholten (jus titie) op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid ir. C. N. van Dis (S.G.), volgens wie de officier zich had begeven in een beoordeling van wat Ka mer- en raadsleden van de S.G.P. ten aanzien van de eerbiediging van de zon dag voorstaan en bepleiten. O'OLTGENSPLAAT Naam. wordt veranderd in Raiffeisenbank Vrijdag 6 maart j.l. werd in Hotel Hobbel te Ooltgensplaat de Algemene Vergadering van de Coöp. Boeren leenbank gehouden. De voorzitter, de heer J. A. van Nieuwenhuijzen opent deze vergadering en heet de aanwezi gen welkom. Hij spreekt de hoop uit dat de heren C. P. Hokke, Joh. Korte weg en H. L. Schilperoort, welke deze avond niet aan de bestuurstafel zitten, weer spoedig van hun ziekte hersteld mogen zijn. Door de kassier, de heer C. A. Roon, worden de notulen gele zen en onveranderd vastgesteld. De re kening en de balans worden hierna be sproken en zonder 'hoofdelijke stem ming goedgekeurd, terwijl ide winst ad 7.801.06 aan de reserve wordt toege voegd. Opmerkelijk is wel dat er in 1983 ongeveer voor 600.000,— aan nieuwe voorschotten werd verstrekt. Totaal werd er voor ongeveer 800.000 aan voorschotten en kredieten in de gemeente Ooltgensplaat uitgezet, waar uit ook weer wel het belang van de plaatselijke bank voor de dorpsgemeen schap blijkt. De totale spaargelden zijn in 1963 gestegen met ongeveer 354.000,wat gezien de slechte resultaten in de land bouw nog niet tegengevallen is, wan neer we zien dat er in I960 een stijging was met f 400.000,—, in 1961 met 400.000,— en in 1962 met 630.000,—. Het aantal dagboekposten is gestegen met 5000, hetwelk een stijging van de omzet betekende van 16 miljoen gulden in 1962 naar 19 miljoen gulden in 1963. Als lid van het bestuur werd deze avond herkozen de heer J. A. van Nieu wenhuijzen en als lid 'van de Raad van Toezicht de heer C. P. Hokke. Wegens strijkje werd combo, veleta werd twisten een liedje heet nu song. Uit romantiek? O nee. Nennen we een ring. Verlovingsring.Een rijke tentoonstelling. Bij van Andel.... Suggestion: voor hem de brede, voor haar de smalle uitvoering van 't zelfde model. CLAUDIA De elegante ring voor moderne mensen. In verschillende breedten. SAFFET Een modern symbool van stralend geluk, jonge mensen eigen... TRIANGEL Een ring als een twinke lende lente-symfonie. Alle ringen worden gegra veerd terwijl U wacht. C^NSTA^C BROADWAY De ge-liefde ring van vandaag. 7,8 en 10 mm. breedte. In geel en rood goud JUWELIER HOOGSTRAAT 164 - 152 BEYERLANDSELAAN 176 overlijden werden van de ledenlijst af gevoerd, de 'heren L. de Vos, Anth. Mar cus en M. Korteweg Azn. Nieuwe ruiam Vervolgens komt aan de beurt een wijziging in de statuten, waarbij voor gesteld wordt om. de naam van de bank te wijzigen in de naam van „Coöpera tieve Raiffeisenbank Ooltgensplaat". Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Van de rondvraag wordt gebruikt gemaakt door de he ren D. van Kempen, Joh. Breeman en L. M. Dorsman, welke vragenstellers door de voorzitter tot volle tevreden heid beantwoord werden. Belangrijke lezing Na dit 'huishoudelijke gedeelte volgt er een lezing door de voorzitter, de heer Van Nieuwenhuijzen, O'ver het on derwerp: „De betekenis van de EEG voor de Ned. Landbouw". De spreker geeft een zeer uitvoeri ge inleiding over dit onderwerp, waar bij ondermeer het ontstaan, doel en de huidige stand van zaken zeer ter zake kundig besproken w^orden, zodat de vergadering een goed beeld van een en ander wordt gegeven. Na deze le zing wordt van de gelegenheid tot het stellen van vragen een zeer druk ge bruik gemaakt. Uit de levendige dis cussie bleek wel zeer duidelijk dat het onderwerp de aanwezigen aangespro ken heeft. MIDDELHARNIS Op 25 maart zal het 10 jaar geleden zijn, dat de Stichting Gezinszorg Mid- delharnis-Sommelsdijk werd opgericht. De behoefte aan gezinsverzorging deed zich ernstig gevoelen na de overstro mingsramp in 1953. Toen alles een beet je op orde was op het eiland, heeft mede door het initiatief van de Flak- keese Gemeenschap de oprichting plaats gehad. In die tien jaar heeft de gezinszorg ongeveer 400 gezinnen geholpen. Er zijn zeven verzorgsters, w.o. één helpster. Jaarlijks wordt ongeveer 25000,aan loon uitgegeven; de tekorten worden gedekt door de gezamenlijke kerken in de beide gemeenten en door de bur gerlijke gemeente, terwijl een 30O do nateurs ƒ1,per jaar bijdragen. Het tienjarig bestaan zal niet worden herdacht al is het bestuur dankbaar voor wat ze in het afgelopen tijdperk voor de rnedemens 'heeft kunnen doen. DIRKSLAND Geslaagd voor Costumière. Te Utrecht slaagden voor het diploma cos tumière de dames Janny Keuvelaar en Hilda Springvloed-Dubbeld uit Middel- harnis; Mej. Hilde Verolme, Sommels dijk en Hanneke van Gurp uit Acht- huizen, Kitty Gebraad uit Oude Tonge; Sjaan Koningswoud en Klazien de Bruin uit Dirksland, Elza Krijger uit Melissant en Leny de Geus uit Her kingen. Zij genoten hun opleiding aan de Ensaid-Modevakschool te Dirksland. HERKINGEN Geslaagd. Mej. Leny de Geus Molen dijk 37 alhier, slaagde dezer dagen te Utrecht voor Costumière. Burg. Stand. Overleden (te Dirks land) Eliza Kastelein 63 jaar, eohtg. van K. C. Zeedijk. OUDDORP Examen Cursus Alg. Ontwikkeling Op zaterdag 7 maart vond in de Chr. School het examen voor de cursusu Al gemene Ontwikkeling plaats. Deze 2-jarige cursus stond onder lei ding van de onderwijzers W. den Hol lander en J. van Oosterom. Aan het examen namen 44 cursus ten deel. Hiervan slaagden 39 deel- nemers(sters). OUDE TONGE Kerkdienst Ger. Gem. A.s. zondag 'hoopt ds. P. Blok van Dirksland in bei de diensten voor te gaan. 's Morgens om 10 uur zal het H. Avondmaal wor den bediend en 's avonds 6 uur nabe- trachting. Op de veemarkt van woensdag, 11 maart 1964 werden aangevoerd 94 run deren, 27 stuks kleinvee en 4 paar den. Het aantood van runderen was zeer ruim, de handel levendig en de prijzen aan de hoge kant. Het aanbod van slachtvee was nor maal, de handel willig en de prijzen sta biel. Prijzen: kalf koeien 7001275; guste koeien 600—875; kalfvaarzen 850—1225; pinken 450—600; graskalveren 250400 biggen 6090; lopers 90110; paarden 800—1100; vette koeien 3.00—3.30 per kilo geslacht. Op zijn verzoek is bij besluit van de Minister van Financiën aan de 'heer M. S. van 'Hekke te Wemeldinge, hoofdop ziener bij het Bestuur der Visserijen op de Zeeuwss Stromen (de Visserij politie), met ingang van 31 mei a.s. eervol ontslag verleend wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd. THOLEN Geslaagd. De dames Gerda van Ger- ven en Jacqueline van der Velde slaag den dezer dagen te 's Hertogenbosch voor het diploma Vrouwelijke Vorming (A.V.V.) Burg. Stand. Geboren: Anna, doch ter van Jac. van Dijke en D. L. Berre- voets. Getrouwd: Adriaan Knuist, 24 jaar met Elizabeth Cornelisse, 21 jaar: Me lis van Duivendijke, 24 jaar met Maar- tje Cornelia Moeliker 22 jaar. Overleden: Anna de Korte 79 jaar, echtgenote van B. Krijger. Kerknieuws. Ds. D. Slagboom, te Urk 'heeft bedankt voor het beroep naar de Chr. Ger. Kerk te Tholen. Gegund. De verbouwing van de wo ning voor de heer P. Roggeband, Vos- semeersepoort 32 is bij ondershandse aanbesteding gegund aan de fa. A. J. Schot te Tholen. Bouw van een kantine. Door de fa. D. Burgers wordt voor de fa. J. C. de Waal en Z.n aan de Edisonweg een kan tine gebouwd ten behoeve van het per soneel van de fabriek. POORTVLIET Geslaagd. Mej. Joh. W. de Groen te Poortvliet slaagde dezer dagen te Breda voor het diploma coupeuse. OOLTGENSPLAAT Verloren en gevonden voorwerpen. Gedurende de maand februari zijn de volgende voorwerpen als verloren aangegeven: een wollen 'kindei'hand-i schoentje, lichtblauwe herenfiets, Ga zelle, 3 versn. Gevonden zijn: zeepbakje; 1 rijwiel pompje; een bos sleutels; wollen linker kinderhandsohoen; linker dames'hand- schoen, kindertasje. Inlichtingen bij de Rijkspolitie, kant- toor gemeentehuis. Burg. Stand over de maand febr. '64 Geboren: Jacoba, dochter van L. C. 'O'verbeeke en J. M. Kreeft; Leendert Comelis, zoon van C. de Ruiter en M. Hokke; Jacob, zoon van D. Kreeft Jacz. en D. Dekker; Anthonia Cornelia, doch ter van J. A. van Peperstraten en G. J. Heestermans (geboren te Dirksland). Overleden: Jan Neels 84 jaar, we duwnaar van J. Langeweg; Jacobus Brands 54 jaar, echtgenoot van A. C. V. 'd. SwalU'w; Maria Troost 83 jaar, weduwe van W. Kreeft, (overleden te Loosduinen). Gehuwd: Adrianus Pieter Faasse 24 jaar te Dirksland en Allegonda de Waal 29 jaar; Leendeii; Jozias Beije 23' jaar en Elizabeth Cornelia van Putten 22 jaar. Ingekomen: A. Verhoeff van Rotter dam; G. C. van Gent Ld. van Wemel dinge; M. de Bonte-van Sliedrecht van Nieuwe Tonge. Vertrokken: A. M. Risseeuw-Haart- sen naar Terneuzen; M. Alblas en ge zin naar Bussum; C. K. Breeman Johd. naar Rotterdam; A. Faasse-de Waal naar Den Bommel; C. J. v. d. Vliet Pd. naar Rottendam; A. M. Okkejr naar Den Bommel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 9