runoff FORD-GORSAIR j^ Fa. Witvliet Tel. 2073 Milldelharilis ERWTEN, BONEN en GLÜDIOLEN DE RUIMTE A G- LIGTERMOET S ZOON N.V. Babïisuis ,De Ooievaar' ONS KIND en >iiederlandl< vieren feest iu nog imtei Nieuws uit Zeeland vraa bab y 1/ Ladcknu MIDDELHARNIS wel beter Koelstra hinderwagens aan de lot;! Idag maart BUITENLAND Ontdek de snelle lijn de sportieve prestaties in een proefrit met de Door de gestroomlijnde vorm,- het vorstelijk Interieur en de krachtige motor bezit u met de Corsair een echt-Engelse wagen van allure. Weergaloos comfort l Plaats voor 5 volwassenen. Voorbank en stuur- versnelling of echte kuipzittingen en sportwagenpookje. Enorme koffer ruimte. Tapijt-vloerbekleding, fiberglas geluidsisolatie, verseluchtverwar- ming en ruitensproeier. Weergaloze prestaties! Met een 4-ciI. 1500 cc/64 pk motor voor een snelheid van 130 km/u. Volledig gesynchroniseerde 4-versnellingsbak, Een perfecte vering zorgt voor onvergelijkbaar rustig en soepel rijden- Vorstelijhe afwerking! Schijfiremmen op de voorwielen. Schuimrubber veiligheidsbekleding. Toch kost deze wagen minder dan vergelijkbare wagens: vanaf f7.375.- (af fabriek Amsterdam). Bel ons op voor een proefrit! met behulp van Het middel, dat onkruiden reeds tijdens de kieming bestrijdt (ook kamille) Toe te passen kort na zaaien of planten. Postbus 699 Rotterdam Tel. (010) 3 54 20 Zuid-Beveland „ZON EN SCHILD" en „HEBRON", Ned. Herv. psychiatrisch ziekenhuis te Amersfoort a. Meisjes b. Leerlingverpleegsters en leerling-verplegers Dros In wandelwagens Zaodpad 160 TeL 2357 Middeiharnis V.. INKOOPCOMBINATIE "NEDERLAND" 5o is straks uw herkenningsteken voor vele interessante jubileum-aanbiedingen, die u stuk voor stuk aan (deze zult herkennen. Oók aan prijs en dienstbetoon. Dankzij 5ojaar samenwerking tussen textielindustrie en detailhandel Profiteer straks van ve!e gouden 5o-aanbiedingen bij: Telef. (01870) 2088 niet duurder Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 13 maart 13 I Cyprus De resolutie, waarvan we reeds vo rige weelc melding maakten, is door de Veiligheidsraad aangenomen Hierin wordt secretaris-generaal Oe Thant gemachtigd, een politiemacht voor het eiland samen te stellen, die moet be staan uit militairen van „niet gebon den" landen èn van landen van het Gemenebest. Ook wordt Thant opge dragen een bemiddelaar aan te wijzen, die de partijen tot elkaar zou kunnen brengen. Met deze resolutie is echter het laat ste woord over Cyprus nog niet gezegd! Aanvankelijk waren vele landen bereid militairen voor bedoelde politiemacht te leveren, maar de officiële toezeggin gen zijn nog uiterst gering. Verschil lende landen blijken terug te deinzen voor de financiële lionsekwenties. Ook met een bemiddelaar wil het nog niet vlotten. Voorgesteld is de figuur van Rolz-Bennett, die uit Guatemala afkom stig is, doch deze is niet aanvaardbaar voor Turkije. De Turken hebben geen bezwaren tegen hem als persoon, maar vrezen dat hij niet de nodige capaci teiten heeft. Inmiddels zijn op Cyprus hevige ge vechten uitgebroken tussen Grieken en Turken. In de plaatsen Ktima en Pa- phos zijn verschillende slachtoffers te betreuren. Het blijft onduidelijk of het de Grieken of de Turken zijn, die deze schermutselingen uitloliken, maar het staat wel vast dat een van beide, of misschien beide partijen van de gele genheid gebruik maken, om voor de komst van. de V.N. troepen elkaar ver liezen toe te brengen. De toekomstige bevelhebber van deze troepen, de Indi ase generaal Gyani, heeft tevergeefs geprobeerd, de strijd te doen eindigen. Op het ogenblik is de toestand zéér gespannen doordat Turkije het besluit heeft genomen, zich tegen de Griekse Cyprioten te zullen verdedigen. Daar toe zijn alle Turkse verloven ingetrok ken, terwijl opnieuw een aantal oor logsschepen is uitgevaren. Dat gebeur de de laatste tijd wel meer, maar dat werd steeds uitgelegd als een manoeu vre, wat op dit ogenblik moeilijk aan te nemen is. Vietnam De Amerikaanse minister van defen sie, Mic Namara, bevindt zich momen teel in Vietnam, waar hij besprekingen voert met de Vietnamese leiders en de Amerikaanse functionarissen. Zijn bezoek is echter ook een prestige-kwes- tie en zelfs niet vrij van propaganda, om duidelijk te maken dat Amerika het bewind van minister-president Khau steunt. De Verenigde Staten zijn be zorgd over de invloed van de cornmu- nist-ische Vietcong-rebellen in het noor den, die de guerrillestrijders in het zui den blijkbaar van wapens en munitie voorzien. Ze zouden zelfs een aktie te gen Noord-Vietnam willen ondernemen. Het schijnt echter dat Mc Namara zo ver niet wil gaan, allereerst om de toom van de Sowjet-Unie niet op te wekken, ten tweede omdat het middel weleens erger kon zijn dan de kwaal. De Franse president De Gaulle heeft vorig jaar al gezinspeeld op de moge lijkheid dat Zuid-Vietnam de neutrali teit moet kiezen. Voor de Verenigde Staten lijkt dat veel op capitulatie, hoe wel ook daar stemmen zijn opgegaan voor een neutraal Vietnam. Ook onder de bevolking van het zuiden groeit het verlangen naar neutraliteit, hoewel er ook betogingen worden gehouden, waar bij aangedrongen wordt op een gewa pende aktie tégen het noorden. Dromen in goud (/nze verlovingsringen zijn toonbeelden van goudsmeedkunst. Degelijk en artistiek, geheel naar Uw eigen smaak! Kom en geniet van onze droomcollectie! Alle merken zijn voorradig. WINKELCENTRUM - BINI^ENWËG 45 TELEFOON 11.66.15 - ROTTERDAM Berlijn Met de kerstdagen en de jaarwisse ling hebben vele inwoners van West- Berlijn familieleden in de oostelijke sector van de stad mogen bezoeken. Dit geschiedde op vertoon van een tij delijke pas, die speciaal voor dit doel werd verstrekt. Aanvankelijk scheen dit ook met de aanstaande Paasdagen te zullen gebeuren, doch daarover is nu al heel wat te doen geweest. Het verzet tegen de nieuwe uitgifte van passen komt zoals te verwachten was niet van de .Oostduitse regering, maar van de regering in Bonn. De Bondsre gering vreest namelijk dat het afgeven van passen de gedachte opwekt als zou den Oost- en West-Duitsland gelijkge rechtigde staten zijn m.et een onderling diplomatiek verkeer, en deze gedachte is rechtstreeks in strijd met de West- duitse opvattingen. Op deze wijze zou den de tegenstellingen worden genivel leerd en zou de toenadering tot het communistische regime kunnen ont staan. De burgemeester van Berlijn, Willy Brandt, is het met het standpunt van de regering in Bonn in het geheel niet eens, maar bondskanselier Ei'hard heeft hem te verstaan gegeven dat hij zich dient te richten naar de wil van de re gering. Anders zou er binnen de bonds republiek zelf een "conflict ontstaan, hetgeen het comm.unisme in de kaart zou spelen. Griekenland Koning Paul van Griekenland is vo rige week vrijdag op 62-jarige leeftijd overleden. Reeds geruime tijd leed hij aan de meest gevreesde ziekte; de laat ste weken was zijn toestand zeer ver ergerd. Enkele uren na zijn dood werd zijn zoon Konstantijn als „koning der Hellenen" beëdigd. De nieuwe koning is nog maar 23 jaar en als zodanig de jongste vorst van Europa. Hij heeft zich kortgeleden verloofd met prinses Anne-Marie van Denemarken. Het hu welijk zal waarschijnlijk dit najaar worden gesloten. STAVENISSE Uitbaggeren haven. Het gemeente bestuur van Stavenisse heeft het voor nemen de Veerweg en de Stoofdijk te laten verbeteren en de haven uit te baggeren. ST. ANNALAND Orgelcollecte. Tijdens de drie kerk diensten op D.V. zondag 15 maart a.s. zal te St. Annaland in de Geref. Ge meente een extra collecte gehouden worden voor het orgel. Industrieterrein. De gemeente St. Annaland heeft het voornemen de ge dempte haven bouwrijp te maken tot industrieterrein. Het ligt in de bedoeling het terrein te egaliseren en het te be dekken met een teelaarde. Deze teel- aarde wordt hiertoe afgegraven van de dijkgedeelten, die vanaf de prov. weg lot de Cavethowerkplaats en bij de Klippelstraat. Voorts zal de Sluisstraat worden verbreed en een verbindings weg tussen de School- en de Zuid straat worden aangelegd. Ook zal elec- triciteitsvoorziening worden aangelegd. Nieuwe school. Voor rekening van de gemeente St. Annaland wordt door arch L. Beije te Veere een plan gemaakt voor de bouw van een openbare g.l.o. school met 3 lokalen. Woningbouw. Door het are. bureau Nelissen te Hoeven wordt voor reke ning van de gemeente St. Annaland een plan gemaakt voor de bouw van 8 zgn. keuzewoningen en 2 premiewoningen. Deze woningen worden dan gebouwd aan de Schoolstraat achter de bebou wing van de Nieuwstraat. Verbouwing woning. De heer J. van Eenenaam, Ring 4 te St. Annaland heeft het voornemen zijn woning te laten verbouwen. Arch. J. D. Dormaar maakt hiervoor een plan en diens begroting voor de verbouwing is 13.500, Jaarvergadering School met de Bij bel. Donderdagavond hield de vereni ging tot stichting en instandhouding van Scholen met de Bijbel haar alge mene jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer G. J. Breas, die liet zingen Psalm 119 14, voorging in ge bed en las Psalm 78 vers 1 tot en met 16, naar aanleiding waarvan hij een kort openingswoord sprak. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer Johs. B. van Dijke bleek, dat het aantal leerlingen op de school met de Bijbel tweehonderd 'bedraagt en het aantal leden van de schoolver eniging 274. Verder memoreerde hij het veertig jarig bestaan der school en de spreekbeurten van ds. W. L. Tukker en ds. J. G. Abbringh. Uit de rekening en verantwoording van de boekhouder, de heer J. van Luijk bleek, dat de kasrekening een bedrag aan beide zijden te zien gaf van 90.626,22. Op 31 december 1963 was er nog een bedrag van 81,36 in kas. De bankrekening gaf een bedrag te zien van 418,92. Het bedrag van de lopende rekening gaf een bedrag te zien van 10.758,26. De girorekening liet een bedrag zien van 55.905,13. De periodiek aftredende bestuursle den G. J. Breas en Abr. J. Duljzer M.Pz. werden met algemene stemmen herko zen, welke beiden hun herbenoeming aannamen. In de plaats van de heer G. van do Reest, die verslag uitbracht over de stand van zaken, werd na twee stem mingen tot lid van de Commissie van Schooltoezicht gekozen de heer Adr. Faso Wzn., die eveneens zijn benoe ming aannam. Bij de rondvraag deed de voorzitter de verblijdende medede ling, dat binnen afzienbare tijd er twee nieuwe scholen komen. Verder werd de wenselijkheid geuit, dat het volle dige personeel op de vergadering aan wezig is. Nadat tot slot nog gezongen was Ps. 119 7, sloot de secretaris, de heer Johs. B. van Dijke deze jaarvergadering met dankgebed. Burg. Stand over de maand febr. '64. Geboren: Mattheus, zoon van Jac. Matth. van 't Hof en P. J. Gunter; te Bergen op Zoom: Dignus Jacobus, zoon van Mar. Jac. Ampt en Adr. D: Goedegebuure; te Bergen op Zoom: Maria Pieternella Wimpje, dochter van L. Jac. Pape en Jac. H. Joh. Nelisse; Willernina Gabriëlla, dochter van Jac. Vroegop en M. J. Moerland. Overleden: Anna Gunst, oud 85 jaar, zonder beroep, gehuw^d geweest nnet Pieter Hage; Krijna Scherpenisse, oud 81 jaar, zonder beroep, echtgenote van Huibregt v. Dijke; te Bergen op Zoom: Adriana Willemina van Dijke, oud 76 jaar, zonder beroep, echtgenote van Ja cob Wessels; te Bergen op Zoom: Pie ternella den Haan, oud 70 jaar, zon der beroep, gehuwd geweest met Cor nells van Vossen; Willemina Gabriëlle Vroegop, oud een dag. Ingekom.en: W. Scherpenisse van Leer dam; L. van den Boogaart van Wemel- dinge; A. Baaij van V/emeldinge. Vertrokken: R. Hartman naar Zwolle. SCHERPENISSE Burg. Stand over de maand febr. '64. Huwelijksaangiften: Jac. Suurland, 22 jaar en A. M. Hage, 20 jaar. Overlijden: Catharina Andriesse, 83 jaar, gehuAvd geweest met Cornells Meriheere, eerder gehuwd geweest met boer, 72 jaar, echtgenote van Abraham W. Quaak. Ingekomen: I. W. van Daalen-van 't Wout van Maassluis. OUD VOSSEMEER Woningbouw. Voor rekening van de heer G. Plandsoen is de bouw van een woning aan de Rooseveltstraat opge dragen aan de fa. T. M. Hage te Oud Vossemeer. SCHERPENISSE Ds. Alblas heeft bedankt. Ds. P. Al- blas, Ned. Herv. predikant te Scher penisse, heeft bedankt voor het beroep naar Kamerik. ST. MAARTENSDIJK Fabriek voor plastic grondstoffen. De N.V. A. Jansen te Schoten bij Ant werpen heeft het voornemen te Sint Maartensdijk op het Industrieterrein een fabriek te laten bouwen voor het vervaardigen van plastic grondstoffen. Architect W. Pijpers te Werkendam heeft hiervoor een plan gemaakt met een begroting van 160.000, Gem,eentewoningen. Het gemeente bestuur van St. Maartensdijk heeft het voornemen aan de Beatrixstraat 4 pre- m.iewoningen te laten bouw^en. Woningbouw. Voor rekening van de gemeente St. Maartensdijk heeft archi tect H. Weertman te Goes een plan gemaakt voor de bouw van 17 wonin gen in het uitbreidingsplan, de Kosten worden geraamd op 264.418. GOES Zwaaikom voor schepen. Het ge meentebestuur van Goes heeft het voor nemen binnenlcort een nieuwe zwaai kom voor schepen in het havenkanaal van Goes te laten maken. De kosten hiervan worden geraamd op 210.000, Centrale Antirev. Kiesvereniging vetigadert. Het lid van de Tweede Ka mer, de heer T. Walburg zal spreken over „Actuele politieke vraagstukken" op de jaarvergadering van de Centrale Antirevolutionaire Kiesvereniging in de kieskring Goes. Deze vergadering wordt gehouden op zaterdag 21 maart in hotel „De Korenbeurs" te Goes. MEER AUTO VOOR UW GELR \mf pi Bni Bm r RESIDUREN g ÏIKU B GOES Woningbouw. In plan Zuid wil het gemeentebestuur binnenkort 102 wonin gen laten bouwen, onder architectuur van arch, bureau n.v. ir. S. J. van Emb- den te Delft. Dijkverzwaring aan de Westerschelde Door de Techn. Dienst van het Water schap de Brede Watering van Zuid Be veland is aanbesteed het verzwaren van de zeedijk langs de Westerschelde in de Willem Annapolder en Hoedekensker- kepolder. Van de 14 inschrijvingen was Gebr. van 't Verlaat cv. te Hardin» i de laagste met'/ 2.126.000,—. Jaarveiigadering Kamerkring Op zaterdag 14 maart hoopt de Kari kring Middelburg van de C.H.ü. i jaarvergadering te houden in „Dep van Oranje" te Goes. Op deze versjl ring zal het Tweede Kamerlid, jA W. Scholten, het woord voeren ovetj onderwerp „Fiscaal perspectief," Zomervergadering Z.L.M. De se Landbouw Maatschappij is ^jj mens haar zomervergadering te h( in Goes op 29 juni a.s. In de morgemj vergadert het hoofdbestuur. De U vergadering vangt aan om kwart o-j twee. van 16 en 17 jaar ter deelneming aan de aspiranten-opleiding ter opleiding voor het diploma Ziekenverpleging B. Sinds kort is er voor de leerling-verplegenden een theoretisch. en praktische vooropleiding van 6 weken. Het salaris bedraagt per maand boven kost, inwoning en be- wassing a. voor aspirant leerling-verplegenden 175,--------185,- b. voor leerling-verplegenden 216,62 273,65 4''/o vakantietoeslag per jaar, -k Aanschaffing eerste dienstkleding gratis. -Ar Tweemaal per maand teigenaoetkoming in de reiskosten voor bezoek aan het ouderlijk huis. •k Ruime vakanties. Sollicitaties te richten aan de geneesheer-directeur. geTmiddenin" Lt natuurbad ^anw., i^itstefc beid; 'S avond bossen op de kedieningsgelc EluUeman, ü-m iVpeldoorn. loaarne verzoi Bespree Huurpri Telefoon 23 44 De vern enig on u onze Binnenh fraaiing de meest verkochte kinderwagen in Nederland. Zeer grote sortering in alle kleuren en modellen. enorme keuze in verschillende wielhoogten. De nieuwste boxen met veiligheidsluiting in het moderne teak en ge kleurd. De BABY-MODE 1964 hangt klaar, de mooiste jurkjes, pakjes jasjes enz. enz. KOMT U EENS KIJKEN EN U SLAAGT ZEKER! 'AMILIE-BEB AREND VAN ES ADBIANA PETRONNELLA hebben de eer -- men wederzij d kennis te gever voorgenomen waarvan de volt plaats hebben D derdag 26 maa: n.ni. 2 uur te He Kerkelijke beve nam. 2.30 uur Herv. kerk te door de Weleer^ B. J. Wiegeraad. Dirksland, Boomvliet" 12 5o kan in 1964 voor u meer betekenen dan een getal 5o is het symbool van 600 selecte zaken die reeds 5o jaar hun inkoopvoordelen aan u doorgeven; inkoopvoordelen bereikt door samen kopen bij trkingen, Peutordijk 6 [.Gelegenheid tot i 26 maart na 8 der de Wiek" te tekomstig adi sht" Kortewef land. DANKBETl Voor de zeer ve! lijke bewijzen ming ons betoc plotseling overl mijn geliefde zorgzame moede groot- en overg zusier, schoonzu te JANNE' VAN ERKl echtgenot Jacob Flil ftuigen wij lan Bze oprechte di Inzonderheid di dr. Ouderkerk arre en zr. IfdevoUe beha Baar bewezen. En verder de b t die droeve da steun zijn ge gonderheid i Uit aller na; [Fam. Jac. addorp Z.-H. Hazersweg 41. DANKBET )or de zeer i lijke blijken ming ons betoo: ziekte en na h( van onze gelie nicht KLAASJE weduw Harrend ituigen wij or Ink. ronderheid a Oude en ds fan en bï fld, dr. Starre fok aan vrienden ^s in deze d |am zijn gew( Uit aller m en verdere pddorp Z.H. jidelandsewe ïeester, rozei soen enz. ïinaanleg en A. L. Ki anjelaan 12 Telefoon

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 10