iiMiDEii-rnEiJirs Middelharnis l(ociit percelen grond en water in spuikom Oostpiaat Plaatselijk nieuws TECHNISCH ONDERWIJS froei van Techn. School te Middelharnis automobielen NUTSSPAARBANK MIDDELHARNIS Alle verzekeringen blad Vrijdag 6 maart 1964 No. 3268 lUlTENLAND A. V. d. Vliet Grondaankoop voor uitbreidingsplan Oostplaat Aankoop van schuur en grond aan O.-Achterweg Electrlciteits- tarieven zijn hoog Rente 3,60 over uw gehele tegoed ONBEPERKTE STORTING VLOTTE TERUGBETALING UITSTEKENDE SERVICE Brandalarmering GOEDEREEDE Ouderavond Chr. Lagere School Cyprus ind vorige week scheen de kwestie rus vrij hopeloos. Het overleg van veiligheidsraad en de bemoeiingen secretaris-generaal Oe Thant wa- volkomen vastgelopen. Daarbij am nog de door Engeland geopper- mogelijkheid, dat het z'n politietroe- 7ou kunnen terugtrekken. Makarios Ssarentegen zinspeelde op een plan om nolitietroepen van tweeduizend op duizend man sterkte te brengen. Het oeft nauwelijks betoog dat de Turk- Cyprioten zich tegen dat plan heftig hben verzet. „tussen bleef de Veiligheidsraad zich t het probleem bezig houden en andag werd er een meerderheid ge- den voor een ontwerp-resolutie over nrus Vijf van de zes niet-permanen- leden van de raad, namelijk: Boli- Brazilië, Ivoorkust, Marokko en 'rwegen gaven hun goedkeuring aan «n voorstel om een internationale po- "emacht te vormen, die onder toe- ht van de Verenigde Naties zal staan. Thant wordt in dit voorstel be- nid tot bemiddelaar voor Cyprus, e landen die bij het conflict zijn be kken, zouden dan moeten afzien van ies, waardoor de toch al gespannen stand nog zou kunnen verslechteren, ne genoemde vijf leden van de Vei- eidsraad hebben de betreffende re- utie ingediend om de meerderheid n de raad voor deze voorstellen te -nen. De gedelegeerde van Brazilië, ook namens de anderen sprak, waar '5uwde de raad, dat verwerping van »".e resolutie de toestand nog explosie- r zal maken dan ze op dit ogenblik "iet alleen wordt het bestaan van de ubliek Cyprus bedreigd, maar ook vrede en de veiligheid in het ooste- deel van de Middellandse zee. 'e raad heeft reeds een vergadering deze resolutie gewijd, maar kon niet tot volledige overeenstemming men. De vergadering is op het mo- -nt dat we dit schrijven voor de twee maal bijeen, zodat we over de uit- g nog niets dan gissingen kunnen -n. Het ziet er echter wel naar uit t overeenstemming zal worden be kt, al is het nog de vraag of bij- örbeeld alle leden zullen accoord an met de figuur van Oe Thant als -iddelaar. Voor deze functie werden k andere namen genoemd, onder an- -e die van PlimsoU, commissaris Australië in New Delhi, en ook die mr. Schürmann, de Nederlandse rmanente vertegenwoordiger bij de N. De mogelijkheid dat de Sowjet- ie haar veto over de ontwerp-reso- tie zou uitspreken lijkt op dit ogen- 'k niet groot, erwijl de Veiligheidsraad zich druk 2ig hield met het probleem-Cyprus bben de Griekse land- en zeestrijd- ac'hten grote manoevres aangekon- "d in de Egeïsche zee, tegelijk met n oefening van Amerikaanse en Turk- duikboten. Vanzelfsprekend is hier- or opnieuw spanning ontstaan. Vei ns officiële berichten uit de Verenig- Staten was de oefening met de rken al in december aangekondigd. Grieken echter hebben blijkbaar dit "enblik afgewacht, al wordt ook van 'ekse zijde gesuggereerd dat het tijd- vormgevmg Verlovingsringen kopen, de eerste stap op een eigen weg naar levensgeluk. Samen kiezen, samen kopen. Een intiem feest voor twee gelukkige mensen. Brunott toont U een enorme collectie die aan elke wens kan voldoen. op graveren kan worden gewacht WINKELCENTRUM - BINNENWEG 45 TELEFOON 11.66.15 - ROTTERDAM stip reeds lang vaststond. Dergelijke berichten zijn nu eenmaal moeilijk con troleerbaar, maar ze bewijzen in elk geval dat de spanning groot is en dat er spoedig een oplossing voor dit pro bleem moet komen. Vietnam Sinds het ogenblik dat de familie-: Diem van het Zuidvinamese toneel ver dween, hebben we niet zoveel aandacht meer aan Vietnam besteed. Dat wil echter niet zeggen dat daar nu alles pais en vree is! Er gaan zelfs hard nekkige geruchten maar misschien is de wens de vader van de gedachte! als zouden de Verenigde Staten van plan zijn de guerillaoorlog van Zuid naar Noord-Vietnam over te brengen. Anderen beweren met stelligheid dat deze geruchten de wereld ingegaan zijn via een „lek" bij de Amerikaanse ad viseurs. President Johnson zou daarom enkele van zijn naaste medewerkers een ernstige berisping hebben gegeven. Dat er echter iets aan de hand is, blijkt ook uit het feit dat de president op zijn persconferentie heeft gezinspeeld op de mogelijkheid van „represaillemaatrege len" jegens Noord-Vietnam. Volgende week zal de Amerikaanse minister van defensie, Mc Namara, naar Saigon ver trekken om te zien op welke wijze de strijd tegen de communistische Viet- cong-rebellen kan worden voortgezet. In Noord-Vietnam zijn bovengenoem de geruchten ook reeds doorgedrongen. De minister van defensie, die tegelijk opperbevelhebber van het leger is, heeft een waarschuwing doen uitgaan aan het adres van „de Amerikaanse impe rialisten en hun handlangers." Wanneer ze het grondgebied van Noord-Vietnam zouden schenden, of het luchtruim, of de wateren, dan zullen de gevolgen van deze agressie volledig voor hun verant woording komen! Het jaarverslag 1963 van de vereni ging Technisch onderwijs voor Goeree en Overflakkee is verschenen. In het be- beffende overzicht wordt teruggegre- ïn naar het feit dat de school 60 jaar ,ïleden is opgericht. iOp 18 september 1903 werd met het x:hnisch onderwijs (toen ambachts- iderwijs) op ons eiland gestart. Door ïstuur, personeel, inspektie en leer- ngen werd dit jubileum op 8 novem- 3r 1963 herdacht. In dit jubileumjaar kon een nieuw joogtepunt worden bereikt in het aan- ^1 leerlingen dat de school bezoekt. De toenemende groei van het tech- psch onderwijs op Goeree-bverflakkee Weekt wel heel duidelijk uit het vol- ïnde overzicht: '03 - de school begint met 25-jarig jubileum 3. jarig jubileum - 60-iarig jubileum In het verslag wordt dankbaar ge raagd van de medewerking, die van ele zijden wordt ontvangen; het geeft ie overtuiging dat het onderwijs zich raag verheugen ui een grote belangstel- "ng van onze bevolking. Het aantal mutaties in het personeel was zeer gering en in de behoefte aan 'oerkrachten, noodzakelijk door uitbrei ding, kon zonder moeite worden voor zien. Door leerkrachten en overig perso neel wordt op de meest prettige wijze nauw samengewerkt om het resultaat 'Sn de opleiding zo goed mogelijk te ^oen zijn. Voor de wijze waarop zij hun 7 ™et grote ijver en toewijding in oL van de schoolgemeenschap eoben vervuld wordt in het verslag ank gebracht. Iloor het toenemen van het aantal Wingen wordt de behoefte aan een anzienlijke uitbreiding van het gebouw oier. In de komende jaren zal hieraan tiet worden gewerkt. Er kon nog niet oraen begonnen met het geven van an-time of semi-part-time kursussen, oor gebrek aan lokaalruimte. nrf advieskommissies wordt bij- naer nuttig samengewerkt, de advie- «m bijzonder waardevol voor het palen van de beleidslijn, van de zijde van het bedrijfsleven orat veel belangstelling en medewer- 54 leerl. 97 leerl. 155 leerl. 367 leerl. king ondervonden, wat vooral tot uiting komt bij de nazorg. Aan het slot wordt dank gezegd aan allen die hun medewerking aan de schoolgemeenschap hebben gegeven met de wens dat de school in het belang van onze eilandbevolking verder zal mogen werken aan de opvoeding en de techni sche opleiding van de jeugd. Voor nieuwe en goede gebruikte onder volle garantie. GARAGEBEDRIJF Julianaweg 78 - Telefoon (01877) 7 64 Melissant WIE WOONT WAAR IN EIGEN HUIS? In Brussel is een aardig statistiekje gepubliceerd met betrekking tot de eigendom van woonhuizen. Daaruit blijkt, dat in Nederland voornamelijk woningen worden gekocht als geldbe legging: ze worden dus verhuurd en de eigenaar trekt er meestal niet zelf in. In België is precies het omgekeerde het geval. Eén- en meergezinswoningen worden in België voor 60»/o bewoond of ten dele bewoond door de eige naren. In Nederland is dit percentage slechts 29. In de overige landen van de Europese Economische Gemeenschap liggen de cijfers tussen deze beide uiter sten in. Voor Luxemburg is het percen tage 55, voor Italië 48, voor Frankrijk 40 en voor West-Duitsland 36. In dit laatste land verandert echter in recente tijden de tendens; de be langstelling voor huizenbezit als middel om in eigen huisvesting te voorzien neemt sterk toe en men verwacht dus dat dit percentage in de komende ja ren snel zal stijgen (DIA) HOUDT BIJ TELEFONEREN UW OOR STERIEL In Engeland heeft men een eenvou dig maar doeltreffend nieuwtje op hy giënisch gebied op de markt gebracht, dat voor telefooncellen en andere plaat sen, waar de telefoon veel wordt ge bruikt, goede diensten kan bewijzen. Een schijfje zelfklevend schuimplastiek wordt bevestigd zowel op het mond als op het oorstuk van het apperaat. Het materiaal van deze „Phone-O- Gene" heeft een afstotende werking op stof-, vuil- en bacteriënbevattendé deel tjes. Het is geïmpregneerd met een kiemdodend middel en eenvoudig schoon te maken. (DIA) De raad der gemeente MlddeUiamis kwam woensdag 4 maart bijeen. Afwe zig was wethouder L. v. d. Waal. De belangrijkste punten van de agenda be troffen aankoop van percelen grond en water in de Spuikom van de Oostplaat voor recreatie e.v. woningbouw en aan koop van igrond in hetzelfde plan Oost plaat van de heer A. Struik. Ook werd van de Burgelijke Instelling 2 ha. grond gekocht voor ruiling grond in de Oost plaat met de heer v. d. Slik. Verder viel een besluit voor nog een belangrijke aankoop n.I. een schuur en igrond aan de O-Achterweg voor 35000,ter verwe zenlijking van verschillende doeleinden Besloten werd de stukgereden weg op de Noordhaven of Sasdijk te draineren en te verbeteren. Nog geen probleemgebied! Na opening met het ambtsgebed volg de goedkeuring van notulen en ingeko men stukken. Onder de laatste was een schrijven van Ged. Staten als antwoord op een brief die n.b. een jaar geleden was verzonden. Na een jaar bedenktijd is het college van G.S. tot de conclusie gekomen, dat Goeree-Overflakkee nog niet aan de normen voldoet voor aan wijzing tot „Probleemgebied" Wel be staat de mogelijkheid incidentieel sub sidie te krijgerf in de kosten van aan leg van industrieterreinen (tot een maximum van 200.000,en t.z.t. aan gewezen te worden als „spreidingsge bied" en op grond daarvan te profiteren van een nog in het leven te roepen prijs reductieregeling. Verder werd besloten adhesie te be tuigen aan een motie, waarin de be zorgdheid tot uitdrukking kwam, dat het straks, wanneer de Haringvlietbrug is, vast zal lopen met het verkeer over de Barendrechtse brug. Aangedrongen wordt op spoedige bouw van de tweede nieuwe brug. Tot vertegenwoordiger in het bestuur van de Techn. School werd herkozen de heer P. de Jong. Bouw aanvrage afgewezen Dan was er een aanvrage tot bouw in het object Knorrenburg, wat b. e;n w. op grond van art. 18 van de bouw verordening meende niet ontvankelijk te moeten verklaren, omdat de bedoe ling van de bouw geprojecteerd was op een papiertje, dat aan duidelijkheid te wensen overliet. Mevr. van Groningen: De bestemming aldaar is toch agrarisch? Dat is de 2e fase" zei de voorzitter, die er op wees dat het nu ging over het niet-ontvankelijk verklaren van de aan vrage. De heer Tieleman vond het tekeninge tje wel duidelijk. Hij merkte op, dat Knorrenburg een eldorado is voor de kleine man en kon b. en w. in hun zienswijze niet volgen. Hij was van me ning de plaats daar te houden zoals ze is. „Dat is niet in discussie" weerde de voorzitter af. „Maar het heeft er mee te maken, dacht de heer Tieleman. Betrokkene wordt nu reeds bij voorbaat uitgesloten. De voorzitter: Op deze wijze kon geen bouwvergunning worden afgegeven. De heer Tieleman: Er gebeurt wel meer iets buiten de bouw-verordening om. Hij vond het redelijk dat het ge bouwtje daar werd geplaatst. De voorzitter: He gaat nu om de aan vrage, die niet aan de eisen voldoet. 'De heer Kleijngeld: Als de verzoeker dus een duidelijker tekening inzend, krijgt hij wel toestemming? De voorzitter; Dan wordt het opnieuw bekeken. De heer Tieleman vond het toch een beetje gezocht, omdat naar zijn mening het tekeningetje duidelijk genoeg was. De aanvrage werd niet ontvankelijk verklaard. Bij het Emgo-verslag 1962-1963 stelde de heer J. H. Koppelaar (s.g.p.) een vraag over de tarieven. Hij had n.I. in een dagblad een artikel gelezen, waar in de tarieven uit diverse provincies waren opgesomd en waarbij zulke grote verschillen waren te zien, dat de con sumentenbond zich er mee had bemoeid Wat Flakkee betreft lag dit b.v. 20»/o hoger dan overigens in Zuid-Holland. Het sterkste verschil gaf 40% te zien. Vooral de kleingebruikers waren het zwaarst getroffen; de consumentenbond had zich hierover gericht tot het minis terie van Econ. zaken waarbij was op gemerkt, dat er óf te grote winsten in de bedrijven werden gemaakt óf niet efficiënt genoeg werd gewerkt. De heer P. de Jong weet het verschil aan de geisoleerdheid van Flakkee en het nodige gebruik van meer kabels. Weth. M. K. van Eek had het artikel tje ook gelezen; met de direktie had hij er over gesproken. De direkteur de heer la Fleur zit in het bestuur van de con sumentenbond; spreker was meegedeeld wanneer een andere maatstaf was ge nomen bij de berekening had het voor Flakkee veel gescheeld. Het gaat er om welk uitgangspunt wordt bij een ta riefsberekening genomen aldus spreker. De heer Tieleman (a.r.) zei dat de ta rieven op Flakkee inderdaad hoger la gen dan elders, in andere afgelegen plaatsen was dit ook merkbaar. Flak kee heeft lange netten nodig, waarop naar verhouding weinig aansluitingen. De verschillen zitten z.i. in het vast recht, dat vastgesteld wordt naar de grote van de woningen. De voorzitter zegde toe, een en ander met het bestuur te zullen opnemen. Aankoop grond Spuikom Oostplaat. Dan kwam het voorstel ter tafel tot aankoop van percelen grond en water in de z.g. spuikom van de polder Oost plaat en van een perceel langs het Oost- Voorgors. We hebben het prae-advies hierover reeds in een vorig nummer ge plaatst. De heer v. d. Slik informeerde of het toch de bedoeling was langs het Oost- Voorgors woningen te bouwen? Anders vond hij de grond duur. De heer Koese had dezelfde mening. De heer Tieleman vond het totale aan tal m^ bij elkaar niet duur. De heer Koese vond deze redenering niet steekhoudend. Hij zag daar geen gebouwen komen. De voorzitter: Het is niet te overzien wanneer; later zeggen we misschien: hadden we die strook grond daar maar langs de noodslachtplaats. Bovendien was het bij de hele aankoop toedongen. De heer P. de Jong berekende de ge middelde grondprijs op 1.20 per m^. De heer J. v. d. Slik: Voor bouwgrond kan het, maar voor recreatie is het te duur. De heer Tieleman vond het achteraf toch duurder dan hij had gedacht, om dat hij een verkeerde berekening had gemaakt. Het voorstel werd daarna aan vaard. Hamerstukken. Een aantal voorstellen gingen daarna onder de hamer door, o.m. een wijziging van de gemeenschap pelijke regeling techn. dienst, een wijzi ging van het ambtenaren reglement en enige onderwijszaken. Geen bezwaar bestond er tegen het voorstel van aankoop grond van de heer A. Struik in het uitbreidingsplan in onderdelen Oostplaat. Zoals uit het in ons vorig nummer geplaatste prae-ad vies blijkt, hebben b. en w. om een goe de basis te hebben bij de onderhande lingen een aantal percelen grond laten taxeren, in dit geval ook van dhr. A. Struik. De raad ging er mee akkoord ook tegen de overname van een strook grond (om niet) van de heer Hobbel, die aan de W.-Achterweg een bedehuis bouwt, bestond geen bezwaar. Verbetering Sasdyk Over het stukgereden wegdek aan de Noordhaven of Sasdijk, waarover een voorstel was tot verbetering door het leggen van drainage, stond de heer P. de Jong wel verbaasd dat de weg al daar zo kapot was. De heer Koese onderstreepte dit, bij de overname is de weg door deskundi ge mensen in orde gemaakt en nu ge heel stuk. „Hoe komt dat" vroeg de heer Kleijn geld? De voorzitter antwoordde dat dezelfde vragen bij het college zijn gerezen. De waterafvoer blijkt onvoldoende te zijn geregeld; er heeft daar een dainage ge legen, die wellicht door het slaan van palen o.i.d. is vernield. De heer I. v. d. Slik schreef het toe aan het massale verkeer dat er langs die weg geweest is bij de afsluiting van de Vissersdij k. De heer Koese vond drainage niet direkt nodig omdat het water toch wel weg kan, maar na enige bespreking werd het voorstel om er 1750,voor uit te trekken aangenomen. Aankoop schuur en gr^nd aan. de Achterweg. Vervolgens kwam het voorstel aan de orde tot aankoop van de schuur en grond aan de Oostel. Achterweg van mevr. A. D. Noordijk-Hage voor 3500O „Wat doen we met die schuur"? vroeg mevr. van Groningen. Door verkopen of afbreken? Geopend aUe werkdagen, ook op zaterdagmorgen. VOORSTRAAT 36 OPGERICHT 1849 TELEFOON (01870) 20 12 Bijkantoor: LANGEWEG 15 - OOLTGENSPLAAT Een sociale instelling zonder winstoogmerk. De heer v. d. Ketterij had dezelfde vraag, als het alleen voor verbreding van het trottoir is, kon men z.i. wel met de wagenschuur toe. De heer v. d. Berge merkte op dat het publiek al wist, dat b. en w. de koop reeds had gesloten. De raad wist er niets van. „Dat bestaat niet?" wierp weth. van Eek in het midden. De voorzitter vond dit ook raadsel achtig. Het ligt soms met woonruimte zaken ook zo. Spreker was er over op gebeld door de notaris. De heer v. d. Berge vond de prijs wel hoog, als de schuur niet wordt afge broken, wordt hij dan verhuurd? zo vroeg hij; wordt hij wel afgebroken dan vond spreker de grond te duur. De voorzitter deelde mee dat bij b. en w. voor de aankoop verschillende re denen waren, ten Ie is er aanvraag voor bedrijven met een verzorgend ka rakter in de kom der gemeente; ten 2e bestaat er belangstelling voor de schuur ter compensatie van andere objecten en ten 3e kan de verbreding van het trot toir worden gerealiseerd. Deze koop is in principe geregeld, maar er nog niet door. Het college is reeds benaderd voor vestiging van een bedrijf; er bestaat dus mogelijkheid om een aantal kandidaten te helpen. Uit gangspunt voor de koop was om in een behoefte-element te voorzien. Het wordt een exploitatie van de grond en de schuur. „Worden nog verdere aankopen ge daan in de omgeving?" vroeg de heer P. de Jong, waarop de voorzitter ant woordde, dat dit niet is uitgesloten. „De schuur wordt dus niet afgebro ken?" informeerde de heer Koese. De voorzitter: Beslist niet, want er is belangstelling voor de grond èn van de schuur. De heer v. d. Slik merkte op dat de schuur een degelijk gebouw is. De heer Tieleman vond de prijs hoog; nu hij hoorde dat de gebouwen goed zijn lag het anders. ;,Ze zijn gewaardeerd door de Techn. dienst" deelde de voorzitter mee. Als het enkel was voor het doortrekken van het trottoir, zou de prijs te hoog zijn. De heer Koppelaar verzocht wel het prae-advies voortaan zo in te kleden, dat hetgeen nu door de voorzitter is meegedeeld enigszins duidelijk uitkomt Nu dacht hij, dat de aankoop alléén was voor doortrekking van de weg. De voorzitter antwoordde dat het be ter was geweest de raad tevoren in te lichten, maar soms zijn er zaken die elkaar doorkruisen. Het voorstel werd daarna aanvaard. Aankoop en ruiling igrwnd De voorzitter bracht tenslotte een voor stel ter tafel voor aankoop grond van de Burgelijke Instelling Maatsch. Zorg, wat door wethouder M. K. van Eek werd toegelicht. Deze deelde mee dat het in de bedoeling lag om 2 ha. 12 are grond aan de Staverse weg te kopen voor f 8000,per ha. voor grondruil in de Oostplaat. „Is het vrij van pacht?" vroeg de heer de Jong, wat weth. v. Eek bevestigend beantwoordde. De Burgel. Instelling verkoopt dus de grond in de gemeente; deze inbreng wordt geruild met grond in de Oostplaat. „De mensen zijn beter met grond dan met geld" dacht de heer v. d. 'Berge. Weth. van Eek: Er zijn er ook, die liever geld hebben. De voorzitter deelde mee dat de ge meente 4% ha. grond in de Oostplaat krijgt van de heer v. d. Slik, die deze grond (2 ha.) weer van de gemeente koopt. Mevr. van Groningen begreep dat de ze grond bedoeld was om de plannen voor de Herv. inrichting geestelijk zwakken te realiseren en vroeg toe het hiermee stond. De voorzitter antwoordde dat het uitbreidingsplan v/as goedgekeurd en er nu een definitieve regeling tot stand kon komen. Goedgevonden werd deze aan- en ver koop in een plan te verwerken, waarna de vergadering werd gesloten. MIDDELHARNIS Opbrengst collecte. De j.l. gehouden collecte t.b.v. „Draagt Elkanders Las ten" heeft opgebracht het bedrag van 942,65. Collectanten, gevers, en geef sters hartelijk dank. SOMMELSDIJK Uitslagen damvereniging „Denk en Zet" van maandag 2 maart Afd. I: J. Lodder—B. Vis 0—2, F. Noordijk^K. Vis O2, A. Knapet,. Bruggeman 0^2, A. VerolmeW. v. d. Welle 0—2. Afd. II: H. Noordijk—C. Polder 1—1, B. RoetmanP. Noordijk 2—0; L. Schel- levis—I. Koese 0—2, A. v. Gulik—C. Koene 0—2. Afd. III: J. VerhoeckxJ. Nagtegaal 0—2, H. V. Es—J. Verbiest 0—2, W. v. Dongen—L. v. d. Veer 0—2; S. Hoog- zand—H. Schellevis O2. H. Schellevis haalde hierna het hu zarenstukje uit door S. Hoogzand in de laatste competitie wedstrijd toch nog op de knieën te krijgen. DIRKSLAND' Mede in verband met de ingebruik neming van een nieuw schakelsysteem voor de brandweersirene is een wijzi ging gebracht in de regeling van de alarmering. Deze regeling is thans als volgt: 1. Een overdag plaats hebbende brand wordt eerst gemeld op het gemeente huis, telefoon 233. Bij een gehoor wordt de brand gemeld bij de brandweercom mandant, telefoon 486. 2. Een niet-overdag plaats hebbende brand wordt gemeld bij de brandweer commandant. Geeft diens telefoon geen gehoor, dan kan gebruik worden ge maakt van de reserve-telefoonnum mers 679 en 314. Binnenkort zal van gemeentewege bij alle telefoonabonnees in de gemeen te een kaart worden bezorgd, waarop deze en andere van belang zijnde tele foonnummers zijn vermeld. Verzocht wordt deze kaart een vaste plaats te geven bij het telefoontoestel. Boerenleenbank. De Coöp. Boeren leenbank hield dinsdagavond in De Schakel haar jaarlijkse algemeene le denvergadering. Uit de rekening 1963 bleek, dat aan spaargelden werd ont vangen 2.692.712 en terugbetald 1. 009. Aan voorschotten w^erden verstrekt 702.300 en terugontvangen 369,782. Aan rekeninghouders werd in lopende rekening verstrekt 15.462.320 en te rugontvangen 15.087.795. Het leden tal van de Bank was per 1 jan. 1963 463 en per 1 januari jl.: 494. Het aan tal spaarrekeningen bedraagt 2032. De rente voor 1964 werd vastgesteld op 3% pet.: voor hypotheekvoorschotten 5 pet en voor andere zekerheid 5% pet. Bura. Stand over de raaand febr. '64. Geboren: Maaike Cornelia, dochter van P. Heerschap en A. van Dijk. Vertrokken: W. Oudijn naar Brielle; A. van den Berg naar Velp; E. N. Pot hof naar Velp; H. L. Koomans naar Velp; G. Sint Nicolaas naar Velp; L. A. Sint Nicolaas naar Velp; L. Sint Ni colaas naar Velp; J. Breedreveld naar Stad aan 't Haringvliet; H. Burghout en gezin naar Alblasserdam. Hypotheken op huizen en landerijen tot W/o. Financiering van uw auto, motor, machines etc. Vlugge discrete behandeling. JOH. KNAPE - Tel. 231 Ouddorp STAD AAN 'T HARINGVLIET Burg. Stand. Overleden. P. Arens- man, 87 jaar, echtgenote van H. Trom mel. Ledenvergadering „Groene Kruis". De vereniging Het Groene Kruis zal heden vrijdagavond om 8 uur in het Groene Kruis gebouw haar algemene ledenvergadering houden. NIEUWE TONGE Op maandagavond von de ouderavond plaats van de Chr. Lagere School in het vereen, gebouw aan de Molendijk. De voorzitter opende deze vergade ring met te laten zingen Ps. 103 1, las vervolgens Matth. 18 1 t.m, 14 en ging voor in gebed. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het heugelijke feit dat het de tiende ouderavond was. Tevens nam de voorzitter afscheid van de ere-voor- zitter ds. B. J. Zaal, die Nieuwe Tonge gaat verlaten. Ook ibracht hij hartelijk dank aan de beide onderwijzes de he ren Gravendeel en Dorsman, die nu ook tien jaar aan de school verbonden zijn en noemde het een groot voorrecht dat zij nog zo lang hier gebleven zijn en in het begin de noodtoestand voor lief hebben genomen. De heer Gravendeel heeft met bijzon der veel plezier en zegen op deze school mogen werken en haalde nog verschU- lende herinneringen op uit deze be ginperiode, toen er les gegeven moest worden in een pas afgekeurd oude lie den tehuis. Als openbare les werd een Bijbelse Geschiedenis-les gegeven. Men was met een zekere schroom hiertoe overgegaan, omdat als er geen goede vnsselwerking tussen de ouders en de kinderen heerst, het zo gauw profaan wordt, wat ge lukkig niet gebeurd is. Deze les werd verzorgd door de derde klas onder lei ding van de heer Dorsman. Als onder werp werd gekozen de Tabernakel, om dat dit één der belangrijkste dingen is uit het Oude Testament. In de pauze werden de ouders van koffie voorzien. Na de pauze vertoonde de heer Gra vendeel zijn prachtige dia's, die hij de ze winter in zijn vakantie in Zuid-Afri- ka gemaakt heeft. Ds. Zaal merkte in zijn slotwoord op, dat op twee manieren Gods Woord ge bracht was, namelijk als Schriftuur en Natuur. Als slotzang gaf hij op Ps. 68 10 en ging voor in dankgebed.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 9