De Nestum brugkraan werd 8 meter breder Is. J. H. Vlijm nam afscheid van Herv. Gemeente te Goedereede tdswe ISK Dwaze vertoning in Sommelsdijks raad Plaatselijii nieuws H^-Sil en handen ruw? Ingezonden stukken De taak van de kerken IS6e jaargang Dinsdag 21 januari 1964 No. 3256 lieuvrsl P^'^ I'll ■■"Straat Chi. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GROPTOSLAG VOOR DE ZüID.HOLLA]MDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Grote belangstelling tijdens de afscheidsdienst Ontwikkeiingsdag Zeeuwse fruitteelt Ongerustheid over ontbreken aanvoerwegen naar Haringvlietdam Verbreding noodzakelijk i.v.m. het inhangen van de sluisschuiven CENTRALE VEILING Middelharnis m 1964,1 zonde ■en en poëten I pros- over bom IS |0 volt Denut- In lits- ledewerij [iddelbsil IELSDIJ| kbond Insdag 21J |b. afd. bejaaPi I rusthuis Jijk. Aani een Iventueel* >h of scj [ondersta*] tommerS' Boer, levr. V. 2013; 3, tel- W van 21 janu I voor all8| PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENSPRIJS 2,50 PER KWARTAAL- ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Zondagmiddag heeft Hervormd Goe- Ue afscheid genomen van zijn predikant L. J. H. Vlijm. Ds. Vlijm die de ge- taéente Goedereede sinds april 1939 heeft gediend heeft enige tijd geleden teen beroep aangenomen naar de nood- ^emeente Krimpen aan de ÏJssel. In de Baren dat ds. en mevrouw Vlijm in Goe- Hereede hebben gewoond en gewerkt hebben zij zich bij de bevolking zeer be- iiünd gemaakt en het verslapte kerke lijk- en verenigingsleven nieuw leven Ingeblazen. In een speciaal belegde af- fecheidsdienst waarop collega predikan- Sen en vertegenwoordigers van kerke lijke en overheidsinstanties aanwezig (varcn heeft ds. Vlijm gepredikt over Bohannis 1 36b „Ziet het Lam Gods" Waarin hij alle belangstelling voor zijn persoon afv.fees en de vele toehoorders heenwees naar het centrale punt, het tam Gods. Goedereede ziet zijn predi kant node gaan en vraagt zich met be zorgdheid af wanneer de nu ontstane Ipakature zal worden vei-vuld. Tot zo Bang hoopt ds. Smit van Stellendam het fconsiïlentsohap waar te nemen. Verzoeningsdienst Na votum en groet las ds. Vlijm voor uit Joliannis 3 vers 22 tot 36. Hij be paalde zijn gehoor bij Johannis 1 vers fa b „Ziet het Lam Gods". Zoals Johannis de Doper de schare rondom zich wees op Jezus die in hun nidden stond zo wilde ook ds. Vlijm in ^ijn predikatie zijn toehoorders naar lem wijzen wat ook op deze afscheids- niddag de enige taak was, waarbijhet aiet van belang mocht zijn wie er wijst, aldus spr. Het hart van waaruit de vin ger gericht wordt, is pas verblijd als leder ziet naar de Aangewezene. Dominee wees op de noodzakelijkheid de mensen op het Lam te wijzen, omdat ^ij zich van nature van Hem afkeren. De tekst zegt: „Hij was veracht en de bnwaardigste onder de mensen". Ook rij in Goeree hebben Hem niet geacht" aldus ds. Vlijm. Maar Zijn woord werkt ^n is werkzaam geweest.' Johannis de Doper vei-kondigde aan de Joden uit Is- j:aël de bekering als noodzaak voor het geslacht Abrahams. Het sneed diep bij cle Joden die de bekering slechts nood zakelijk vonden voor niet-Joden. „Heel andere mensen vond ik in Goe- tee", aldus ds. Vlijm. „Het woord „be kering" komt hier in ieders woorden boek voor, maar wij zijn even grote fijanden van Hem als de schare rondom jTohannis. „Was het toen Johannis pre dikte een wonder dat ieder zich niet van hem afkeerde, zo is het ook een wonder dat de mensen in Goeree zich onder het Rvoord stellen" betoogde ds. Vlijm die pang was dat het voor een groot gedeel- slechts koude plichtpleging was. Maar het woord heeft ook anders ge- verkt," wist spreker die een treffende t>rediking preekte over het plaatsver- !?angend lijden en sterven van de Heere ïezus Christus. Velen hebben het Lam tiiet aangenomen maar voor velen was de prediking der verzoening taal naar tun hart. Zij zagen het Lam en namen het aan. Zo ook bij Johannis, velen die hem aanhoorden keken naar Hem uit. [Tohannis moest er geheel tussenuit vallen. „Het gevaar is zo groot" aldus ds. Vlijm dat wie aan de dienstknecht vasthoudt vreemd wordt aan de Mees- |er". Wanneer de bruid de Bruidegom lieeft gevonden dan heeft de vriend van fle bruidegom afgedaan „Zie het Lam lods" en moge zo deze mijn blijdschap vervuld worden" zo besloot ds. Vlijm Zijn treffende predikatie. De gemeente zong hierna psalm 45 7. Dankwoord Ds. Vlijm dankte in de eerste plaats burgemeester Kleijnenberg en de wet- ■houders als burgerlijke overheid voor de igoede samenwerking die wanneer no- Idig steeds had bestaan. „U had steeds ■een open oog voor de noden die er be lstonden waaruit o.m. de stichting chr. iulo-school is opgericht", aldus ds Vlijm. fSpreker wees erop dat hij evenals b. en Iw. In dezelfde gemeente werkzaam is ■geweest wel op een ander vlak maar ■met hetzelfde doel n.l. de wereld voor |te bereiden op de komst van Hem omdat |de overheid tot taak heeft naar dat |woord te regeren. Hij bad hen kracht en wijsheid toe bij hun moeilijke arbeid. Van ds. P. van Wakeren uit Stad aan It Haringvliet, tevens preases van de |Classis Brielle en van de Ring Sommels- ■"ijk, had ds. Vlijm veel vriendschap en Isteun ontvangen, waarvoor hij hem har- Itelijk dankte. Spreker wees op het gro- |te goed wanneer de predikanten het met lelkaar eens zijn in het brengen van ■Aet Woord. Spreker wist dat hij in zijn ■nieuwe gemeente niet zo'n eensgezind- fheid zou vinden. Hij bad zijn collega's jkracht en gezondheid toe hun schouders |te zetten onder hun zware arbeid. Ook Ihrapht spreker een dankwoord tot ds. IStnit van Stellendam, voor de ontvangen Ivnendschap, raad en hulp. Hij dankte |ds. Smit dat deze het consulentschap |had aanvaard en bad hem Gods Zegen Itoe. Verder dankte ds. Vlijm de raden van [het eiland, waarvan vertegenwoordigers laanwezig waren, het bestuur van de Istichting chr. ulo Stellendam en van het Irusthuis alsook enkele broeders uit zijn I nieuwe gemeente. Verder richtte spreker een speciaal dankwoord aan de kerkvoogdij, de kos ter en de organist die hij allen kracht toebad om hun werk tot de ere Gods en tot heil van de gemeente te blijven be stendigen. Ook de schoolkinderen en de catechi- santen werden riiet vergeten. Spreker hoopte dat het godsdienstonderwijs op school de kinderen zou hebben geleerd dat er een Goede Herder is. Ook de ca- techisanten en de leden van de lidma- tenkring werd dank gebracht, dominee hoopte dat het onderwijs hen tot zegen zou mogen strekken. Van de kerkcraad had ds. Vlijm steeds veel steun, liefde en vriendschap ont vangen. Met elkaar waren steeds de be langen van de gemeente behartigd en spreker zei dit alles nu met grote wee moed los te laten. Anderzijds was hij dankbaar omdat hij de leiding met ver trouwen over kon geven. Hij bad hen de wijsheid en de kracht toe die nodig is om de kudde te weiden. „Geve de Hee re u Zijn zegen en Zijn kracht" zo be sloot ds. Vlijm. Toespraken. Burgemeester Kleijnenberg wist dat ds. Vlijm zijn werk in de gemeente met getrouwheid had verricht. Zonder aan zien des persoons. Hij klopte aan open en gesloten deuren. Hij dankte ds. Vlijm voor zijn medewerking aan de oprich ting van de Chr. huishoudschool en van de chr. ulo-school te Stellendam. „Als dienaar van uw Heer hebt ge gestreden geleden en geworsteld om Goeree de richting naar Hem te wijzen en veel wat u meende te doen stuitte op een muur van onwil" aldus burgemeester Kleij nenberg. .Steeds stond uw vrouw u terzijde en de pastorie was een oase van rust. De burgemeester wees erop en betreurde het dat nog maar weinigen op hun trouwdag hun toekomst in de kerk wil len beginnen wat ds. Vlijm zo graag had gewild. Mogen we ziende op God ook in de toekomst het goede voor onze ge meenten zoeken" zo besloot burgemees ter Kleijnenberg. Ds. van Wakeren dankte zijn collega voor diens werk in de classis Brielle, waar hij de reformatorische beginselen verdedigde. „De classis Brielle is niet aUeen door het Haringvliet maar ook door grote dogmatische verschillen van ons gescheiden" aldus ds. v. Wakeren. Spreker wist dat ds. Vlijm zijn arbeid steeds met bescheidenheid had verricht. Hij hielp zoeken naar de plaats van de kerk mede i.v.m. de toekomst na de ont sluiting van het eiland. „U gaat werken in een noodgemeente, maar u laat een gemeente in nood ach ter. Moge Hij uw arbeid bekronen met de grote Zegen dat er niet langer sprake zal zijn van een noodgemeente maar van een „gemeente van de Heere Jezus Christus" Moge God u en uw vrouw na bij zijn en moge u eeranaal ontvangen worden als de getrouwe dienstknecht" zo eindigde ds. van Wakeren. Namens de kerkeraad sprak de heer F. V. d. Laan. Spreker wees erop hoe Goeree toen ds. Vlijm zijn inïfede deed een braakliggend land was geweest. Bs. Vlijm had hier baanbrekend werk ver richt, waarvan de vruchten in de eeu wigheid zullen openbaar worden. Spr. releveerde wat onder de leiding van ds. Vlijm tot stand was gekomen, van groot belang noemde spreker dat een grote groep in Goeree meer kerkelijk is gaan denken. „U ontmoette veel weerstand maar u bleef staande, omdat u wist dat een ge zant grote vernederingen moet onder gaan", aldus de heer v. d. Laan. Spreker wees op het door ds. Vlijm ge nomen initiatief tot de aanleg van de kerktelefoon waardoor velen die aan huis zijn gebonden de dienst konden meebeluisteren. Spreker hoopte als kerkeraad met 's Heeren hulp het schip van de kerk de koers te laten volgen, die ds. Vlijm inge slagen was. Moge de Heere u en uw vrouw steeds gade slaan" zo besloot de heer v. d. Laan. Staande zong de gemeente de schei dende dominee en mevrouw Psalm 121 4 toe. „De Heer zal u steeds gadeslaan" Nederland staat bij de teelt van kas- groenten bovenaan in Europa. Dit heeft ir. W. van Soest rijkstuinbouwconsulent voor de groenteteelt in algemene dienst te Naaldwijk, woensdag meegedeeld op de ontwikkeiingsdag voor de Zeeuwse groenteteelt in Goes. Hij ziet de toe komst voor de Nederlandse telers met vertrouwen tegemoet. Voorzitter W. Joziasse deelde mee, dat in tegenstelling tot de komkommerteelt de teelt van sla en tomaten in 1963 over het algemeen goede resultaten heeft op geleverd. (Buiten verantwoording der redactie) Mijnheer de Redacteur, Het zij mij vergund naar aanleiding van de ingezonden stukken over het beleid van christelijke raadsleden te de zer plaatse, een geheel andere visie te geven, waardoor de schuldvraag aller eerst komt tot de plaatselijke kerken en dan pas tot de desbetreffende overheids- personen. Goede nota nemende van met na druk betuigde medewerker dit dat geen politiek maar om des gewetens vAl hem naar de pen deed grijpen om on christelijke daden van christelijke raadsleden te wraken. Van weerszijden zijn bijbelteksten aan gevoerd tot ondersteuning van beider verschillende inzichten in het gevoerde beleid. Er zijn nog andere bijbelteksten, welke eveneens leerzaam kunnen zijn ter beoordeling van bovenbedoeld geval. In Marcus 10 komen de Farizeeën tot Jezus en vragen Hem of het geoorloofd i.s dat een man een scheidbrief geeft aan zijn vrouw. Als wij deze geschiedenis lezen dan schijnt Mozes het niet al te nauw te nemen met het oorspronkelijke gebod van God. Niet principieel! Maar gelukkig geeft Jezus zelf een ge heel andere visie op deze handeling van Mozes. „Vanwege de hardigheid uwer harten heeft hij ulieden dit gebod gegeven". Ik moest daaraan denken bij het lezen van het verweerschrift van wethouder van Eek. Maar tevens zag ik dit als een vlammende aanklacht tegen de plaatselijke kerken de verzaking van hun plicht om getuige te zijn op de plaatsen der goddeloosheid vanwege de Eer van God. Vroeger was er een kansel op de ker mis en trokken predikanten de cafe's en bioscopen in. Tegenv/oordig blijft men liefst in eigen kringetje om als Farizeeërs de schare te vervloeken, wel ke de wet niet kennen. De profeten werden gezonden om ge tuigenis te geven. Denk slechts aan Jona Hij liep door de straten de stad Ninevé om roepende het oordeel aan te zeggen van Gods wege. Tegenwoordig moet men eerst naar de kerk komen om het oordeel aange zegd te krijgen. En via ingezonden stukken mag de wereld kennis nemen van het goddeloze bedrijf van zondag-ontheiliging op het voetbalveld. En dan nog notabene door middel van broedertwist! De Satan en de wereld kunnen daar weer eens hartelijk om lachen. Wat dunkt u! Zou het niet meer zin hebben als onze kerken met de voorgangers voorop, 's zondagsmiddags in optocht gingen naar het voetbalveld of naar de cafe's om te getuigen tegen het Godont- erende gedrag? Neen, geen kerkleden op het matje voor een kerkeraad, maar kerkeraad en voorgangers plus een ieder die de naam van Christus draagt in de schuld voor Hem, Wiens ogen vuurvlammen zijn en eens iegelijks werk in het gericht zal brengen. Wa'nneer door de kerken zelf initiatief gegeven wordt om daarwer- kelijk op de plaatsen van zondagsont heiliging daartegen te getuigen, dan zal zij ook tot steun kunnen zijn ten be hoeve van een overheid, die vanwege de hardigheid des harten méér moet toelaten dan zij zelf begeren. Alleen op bijbelse wijze kunnen de kerken en ieder lid in het bijzonder, voor God en de wereld een goed getuige zijn tot eer van God. Met dank voor de plaatsruimte. Middelharnis J. Koster-Verbiest De burgemeester van Hellevoetsluis, jhr. T. A.,J. van Eijsinga, heeft in zijn nieuwjaarsrede zijn ernstige verontrus ting uitgesproken over het feit, dat wanneer over vier jaar de afsluitdam in het Haringvliet gereed zal zijn, de aanvoerwegen er nog niet zullen liggen. Hij noemde het voor de gemeente Hellevoetsluis een onoverzichtelijke el lende, dat zelfs het tracée van de dam- menweg nog niet bekend is. Het ver keer, dat ongetwijfeld wel over de dam zal komen, zodra deze klaar is, zal dan moeten worden geleid over de bestaan de wegen van Hellevoetsluis, die voor verkeer van grote omvang ten enen male ongeschikt zijn. Veel zand nodig Burgemeester Eijsinga zei te hopen, dat de mUjoenen kubieke meters zand (er werden indertijd getallen genoemd van dertig miljoen tot tachtig miljoen) die in 1957 door Rijkswaterstaat werden aangeboden voor het opspuiten van de duinen en de buitendijkse terreinen langs het Haringvliet wellicht toch nog te voorschijn zouden komen, nu de mi nister van waterstaat onlangs meedeel de de recreatie een warm hart toe te dragen. De oorspronkelijk aangeboden hoeveelheid zand bleek volgens een in 1962 aan de gemeente Hellevoetsluis gezonden brief helemaal niet beschik baar te zijn, terwijl er toen bij het ma ken van de uitbreidingsplannen voor Hellevoetsluis als volledig rekening mee gehouden was. Men is in Hellevoet sluis nog steeds van mening, dat het zand wel beschikbaar is. De grote Nestum brugkraan op de bouwput in het Haringvliet die, nadat hij enige tijd geleden de laatste Nabla- moot voor het wegdek op zijn plaats had gelegd voorbestemd was om te worden gedemonteerd en verkocht te worden zal nog geruime tijd zijn dien sten op de bouwput kunnen verrichten. De kraan kan n.l. uitstekend ge bruikt worden voor het inhangen van de 200 ton wegende sluisschuiven en de scharnieren waaraan deze schuiven zul len bewegen. De werkzaamheden het bouwen van het wegdek en het inhan gen van de schuiven zouden aan vankelijk smaenvallen. Doordat echter de N.V. Nestum met de bouw van de nablaliggers sterk op het werkschema is ingelopen terwijl de bouw van de schuiven vertraging vond kon dit niet werden verwezenlijkt. Nu deed zich echter zoals uit de berekeningen bleek een grote hindernis voor. De kraan, die naar gelang de aanleg van het wegdek vorderde steeds meer achteruit was ge reden en nu aan het einde van het slui- zencomplex was aangekomen zou niet meer naar het begin van de sluizen te rug kunnen omdat er sinds aan de pij- lers de z.g. „ijsneuzen" waren gebouwd die dienen om in de winter het ijs te splitsen en te breken. De technici van „Werkspoor" welk bedrijf de schuiven maakt en monteert lieten zich echter door deze moeilijk heid niet uit het veld slaan en stelden voor de spanwijdte van de kraan met 8 meter te verlengen zodat de poot aan de rivierzij de de ijsneuzen ruim zou kunnen passeren. Daartoe werd een nieuwe rail aangelegd, 8 meter uit de bestaande voor zover die nog niet weis verwijderd. De N.V. Nestum gaf hier voor toestemming en verhuurde de kraan aan „werkspoor" die verleden week het karwei resoluut heeft aange pakt. Vrijdag kon men in de horizonta le balk van de kraan een grote gaping zien. Met takels en lieren werd de los staande poot gestut en overeind gehou den. Ter ondersteuning van de vrijhan- gende balk werd een noodconstructie aangebracht. Hierna kon het in te las sen stuk vanaf de grond worden opge takeld en ingehangen. Alles verliep zonder moeilijkheden en kwam binnen korte tijd voor elkaar. Van Werkspoor betekent dit een stukje goed reken werk, van Werkspoor en N.V. Nestum onderling een staaltje van goed samen spel. ---------O--------- Een groot deel van ons blad moesten we deze keer vullen met een verslag van een vrijdag j.l. gehouden buiten gewone raadszitting te Sommelsdijk aangevraagd door de P.v.d.A. fraktie, waarin felle kritiek is geleverd op een brief, die de secr.-boekhouder van de Burgert. Instelling M,aatsch. Zorg had laten uitgaan, op de door de heer Hoog- zand (p.v.d.a.) gehouden algemene be schouwing, inzake de beslissing van de regenten bij de verpachting van een drietal percelen bouwland. Zoals men zich uit het betreffende raadsverslag zal herinneren verweet de heer H. de re genten „boerenbedrog en vriendjespoli tiek" en ook de secr.-boekhouder Jan Knape Mzn, moest het ontgelden. Daar deze funktionaris ook gemeente-secre taris is, kon deze zich in de zaal niet verweren en voelde hij zich verplicht in een schrijven een vlammend protest te laten uitgaan, waarbij hij niet aUeen de regent Hoogzand maar ook de re gent weth. Edewaard onder handen nam, omdat de laatste zich met dhr. H. solidair had verklaard. In de raadszitting van vrijdag zijn harde noten gekraakt en heeft men el kaar flink de oren gewassen. Er wer-' den ook onparlementaire uitdrukkingen gedaan, die de voorzitter moest afha meren. Overigens liet de voorzitter het gevecht zo ver mogelijk zijn gang gaan rustig zijn pijp rokend, tot de storm was uitgewoed. Het werd een storm in een glas wa ter. De partijen zagen in dat ze toch te ver waren gegaan; de een nam dit, de ander dat terug en tenslotte werd ook de gehele brief teruggenomen! Dwaze vertoning. Te dwazer, omdat de heer Hoogzand opmerkte, dat hij zijn beschouwing hield om te laten zien, dat een p.v.d.a.- man, die in de grond moet wroeten, óók wel intellegent kan zijn, ook wel wat kan! Herrie schoppen en bijleggen! Ver warring in eigen gelederen, niet alleen bij de P.v.d.A. maar ook bij de A.R. Wij hebben in het ruim 35-jarig bestaan van ons blad al veel meegemiaakt, maar zo iets nog nooit! Waar alles openbaar is behandeld men heeft er nu misschien spijt van MIDDELHARNIS Burg. Stand over de n^aa^nd dec. '63. Ingekomen: G. Faasse van Sommels dijk; G. de Bruin en echtgenote van Dirksland; J. L. Boekholt en gezin van Stad aan 't Haringvliet; P. van Lunte- ren van Zeist; W. A. van 't Zelfde van Somm.elsdijk; M. H. Manneke van Dirksland; F. M. Kievit-Hartman van Oude Tonge; S. Kievit van Sommels dijk; A. L. Meiaard en echtgenote van Stad aan 't Haringvliet; D. Verhage- van der Waal en gezin van Sommels dijk; A. C. Kruik-van der Maden van Den Bommel; C. Schol en echtgenote van Zuid-Beijerland; W. C. Wülemse van Leiden; J. W. Hempenius van Zaan dam; I. Krijgsman en gezin van Rot terdam; M. G. Jacobi-van den Broek van Stellendam; L. Kievit en gezin van Stellendam. Vertrokken: J. Campfens naar Rot terdam; J. Lodder en echtgenote naar Schiedam; A. W. Peeman-Oversier en kind naar Oude Tonge; W. B. Lubber- ding-Siebelink naar Stellendam; W. van der Velde naar Oude Tonge; H. A. van Prooijen naar Rheden; C. Quist naar Oude Tonge; J. F. Driesprong naar Stad aan 't Haringvliet; W. en P. Waterman naar Sommelsdijk. Geboren; Gerrit Willem, zoon van J. de Ruiter en M. G. v. d. Waal; Lieven Jan, zoon van P. Kattestaart en A. N. Maliepaard; Anthonie, zoon van M. Mans en M. Hollaar; GeertrLiida, doch ter van T. Vroegindeweij en G. den Heyer; Maria Hester, dochter van J. Verwers en C. Doornhein; M)arinus, zoon van B. S. Vroege en J. M. v. d. Vliet; Hendrik, zoon van T. Stolk en J. Warnaar. - Huwelijken: J. Schipper, 30 jaar en G. Passchier, 28 jaar; H. van den Nieu- wenöijk, 27 jaar en C. Wesdijk, 26 jaar; M. Buijze, 23 jaar en M. E. A. Zaaijer, 20 jaar; M. B. Groenendijk, 20 jaar en M. A. Wijnhoff, 20 jaar. Overleden: J. Blok, 47 jaar; N. van Erkel-Knape, 73 jaar. waren wij als pers verplicht het ook in de openbaarheid te brengen. Jammer. Een pleizier deed men ons er niet mee, een dergelijke vergadering verslaan is geen pretje. Mogelijk dat onze lezers er wel „plezier" aan beleven. Ze kun nen een uurtje gnuiven. HERKINGEN Kerknieuws. A.s. zondag hoopt des voorm. 10 en des avonds 6 uur voor de Ger. Gemeente voor te gaan student Hakkenberg uit Veenendaal. In beide i diensten zal worden gecollecteerd voor i de Kweekschool „De Driestar" te Gou- I da. i Burgerl. Stand. Overleden te Dirks- I land: Cornelia Kik, oud 3 dagen, doch- ter van W. Kik en Neeltje Klink. I Woning aangekocht. De heer C. Hui- j zer Jz. heeft de woning staande aan het j Adoptieplein onderhands gekocht van de gemeente. OUDDORP j Zangavond „de Lof stem". Het man nenkoor „de Lofstem" hoopt a.s. 'vrij dag 24 jan. een zangavond te geven in i de Oude School. Medewerking wordt verleend door de koren uit Stad aan 't j Haringvliet en Nieuwe Tonge. Kerkdienst. Voor de Ned. Herv. Kerk i hoopt morgen, woensdagavond 7.00 uur i' voor te gaan ds. J. van Vliet. I NIEUWE TONGE Jaarvergadering Meisjesvereniging „Debora". Op woensdagavond 22 jan. a.s. hoopt de M.V. „Debora" der Ge- I reformeerde Gemeente haar derde jaar- vergadering te houden in het kerkge- bouw. Aanvang half acht. Bijeenkovist „Philatelica". Op woens dagavond om half acht houdt de Int. Ver. „Philatelica" haar maandelijkse bijeenkomst bij de heer F. Ch. Geerling, Burg. Mijslaan 2, Middelharnis. OOLTGENSPLAAT Rijkspolitie. De wachtmeester eerste klas van de Rijkspolitie, de heer P. A. Veltman is met Ingang van heden over geplaatst naar de groep te Middelhar nis, met voorlopig woonadres Sommels dijk. In zijn plaats is aangesteld de op perwachtmeester H. Otten te Borger Dr., die zich metterwoon zal vestigen Weesmolenstraat 33, aMer. Uienveiling van dinsdag 21 januari 1964 Klasse I: Grove 12,98; Middel 10,20; Drielingen 11.22. Klasse II: Grove 11,51; Middel 7,11— 6,19, Drielingen 9,74, Picklers 8,10. Aanvoer 67.000 kg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 1