Ooitgensplaat wacht toekomst Inpoldering Hellegatplaten geeft 400 ha. landaanwinst Planologen zijn van deel: ALLEEN BIJ CO-OP ELK TWEEDE PAKJE Nieuwe lamp valt in als stroom uitvalt Nieuwjaarsrede Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 14 januari 1964. De electrische (zak)lantaarn met bat- terijvoeding is een gebruiksvoorwerp van algemene bekendheid, dat vrijwel in geen huishouden ontbreekt. Wanneer door een defect in de stroomtoevoer het licht uitvalt is dit apparaatje een red der in de nood, om maar te zwijgen van zijn bruikbaarheid bij autopanne en dergelijke gelegenheden. Men heeft nu op een betrekkelijk eenvoudige manier een uitbreiding gegeven aan het ge bruik van dergelijke lantaarns, die het ei van Columbus schijnt te zijn. Men kan thans in de Ver. Staten electrische toortsen kopen, die op vaste plaatsen binnenshuis of in de auto worden aan gebracht en die automatisch worden ontstoken, wanneer de normale stroom toevoer uitvalt. Daar zij aan het electrisch net zijn ver bonden, worden de batterijen automa tisch opgeladen zolang ze niet in ge bruik zijn. Efen relais schakelt de lamp in zodra de normale stroomvoorziening uitvalt. Voor ziekenhuizen en bedrijven, waar 't nachts gewerkt wordt en bij het uitvallen van de stroom grote moeilijk heden kunnen ontstaan een uitkomst (DIA.) GO-OPTHEE 25 GENT OOEDKOPEE! Ooitgensplaat zal door zijn unieke ligging in het grote Deltagebied uitgroeien tot een plaats van zeker 15000 inwoners. Uiteraard kan niet voorspeld worden binnen welke tijd dit bereikt zal worden, zeker is dat de planologen aan Ooit gensplaat een grote toekomst toedenken Zij hebben hun gedachten neergelegd in een in opdracht van b. en w. van deze gemeente opgestelde structuurschets voor deze plaats. B. en w. kunnen nu aan de hand van deze schets bij het vast stellen van uitbreidingsplannen e.d. bepaalde in de schets aangegeven richt lijnen volgen. Burgemeester W. M. v. d. Harst heeft j.l. woensdagavond de raad uitvoerig over de schets geinformeerd. Het meest fantastische lijkt de inpol dering van de Hellegatplaten die binnen niet al te lange tijd verwezenlijkt zal kiurnen worden. De inpoldering zal een landaanwinst van niet minder dan 400 ha. opleveren. Met het igereedkomen van dit werk zal Ooitgensplaat een direkte verbinding krijgen naar de rotonde voor de Haringvlietbrug en de be schikking heben over een uniek recreatiegebied. D.m.v. grondmonsters is n.l. vastgesteld dat slechts een derde gedeelte van de te winnen gtond voor agra rische doeleinden is geschikt te maken. De rest er van zou kimnen worden be bost en aan andere belangen (recreatie) dienstbaar kunnen worden gemaakt. Recreatie, het toverwoord van deze tijd zal zeker velen naar Ooitgensplaat en het gebied rondom deze plaats trekken. Daarvoor is Ooitgensplaat ideaal gele gen aan de grote verbindingswegen naar Brabant en Zeeland en aan een ideaal watersportgebied. Ook zal langs het Hellegat een strand worden gecreëerd wanneer de scheepvaart en de eb en vloedstroom daar door de aanleg van de Volkerakdam verdw^enen zullen zijn. Een en ander zal Ooitgensplaat maken tot een ideaal woon- en recreatieoord. Mede daardoor zal de gemeente zicji sterk uitbreiden, de planologen voorzien zelfs een bevolkingsgroep tot 15000! De inpoldering De gemeentelijke grens loopt precies door het midden van de vaarwaters rond Ooitgensplaat. In 1813 in de tijd van de Franse overheersing is dit zo vast gesteld en Hellegatplaten liggen derhalve op grondgebied van Ooitgensplaat. De in te polderen drie hoek ligt tussen de toegangsweg naar de brug zoals die nu wordt aangelegd en een nog aan te leggen dijk vanaf de ha ven naar het z.g. Deltaplein bij de brug. De uiterste punt van de driehoek vlakbij de brug, die door zijn natuur lijke ligging eveneens bij Ooitgensplaat behoort, ligt op grondgebied van Nu- mansdorp. en deze plaats zal er derhal ve aanspraak op kunnen maken. Een en ander zal bij de wet moeten worden ge regeld omdat alleen wijzigingen wor den erkend als gevolg van natuurlijke oorzaken wat hier niet het geval is. In de nieuwjaarsrede, die de voor zitter in deze eerste vergadering in het nieuwe jaar uitsprak, werden overwe gend tevreden en dankbare klanken gehoord. „Het is alsof wij na het ieder afzonderlijk, maar toch ook weer ge zamenlijk herbeleven van de kerstbood schap wee.T nieuwe moed en inspiratie hebben ontvangen en ook hernieuwde werklust en dadendrang om het gehe le- bestel van boeiende en gevarieerde bestuurszaken, dat voortvloeit uit het gemeentelijk democratisch gouverne ment, w^eer aan te vatten" aldus de voorzitter. Spreker wees verder op het 150-ja- rig bestaan van de Staten-Generaal, dat verleden jaar is herdacht. Voor Ooit gensplaat is het jaar 1813 een jaar van bijzondere historische betekenis, om dat toen het fort Prins Frederik - toen Duquesne geheten - op de Fransen werd heroverd waarbij de burger Klaas de Vos zo'n grote rol heeft gespeeld, waar door diens naam altijd aan dit gebeuren verbonden zal blijven. De voorz. wees ook op de uitzonderlijke betekenis die de afsluiting van dit 150 jarig tijdvak heeft, nu ons land aan de vooravond staat van een Europese Integratie. Voor Flakkee wordt een nieuw tijdperk in geluid nu het dit jaar uit zijn isole ment verlost zal worden. Spreker stak een pluim op de hoed van de pers die hij de geschiedschrijver van het eiland noemde, en die de goodwil van het eiland al zo menige goede dienst heeft bewezen. Inzonderheid dankte de voorz. de plaatselijke correspondent voor ons blad, de heer P. in 't Veld. De laatste foto die vire verleden jaar van Ooit gensplaat publiceerden was van het casco van het eerste te Ooitgensplaat gebouwde jacht. De werf, de Construc tie een Sciïeepsbouw Mij Ooitgensplaat heeft zich van een ruime order-porte feuille kunnen voorzien, aldus spr. Over dit onderwerp doorgaande kan ik w^el vermelden, dat de geruchten rondom de personeelsvermindering van de Le vers Zeepfabriek ongegrond zijn geble ken zo vervolgde hij. Opheffing van de vestiging wordt in geen geval overwogen, w^el daarentegen enige per soneels uitbreiding! Dat het overige en wel voornaamste, het agrarische bedrijfsleven ondertus sen voortgaat met moderniseren blijkt wel uit de totaalcijfers over de laatste tien jaar van de sedert 1953 gestichte bedrijfsgebouwen, samen 32, met een jaargemiddelde vari 7%. Als primeur voor Flakkee valt daarbij te vermelden, dat het de Gebr. van Gurp zijn, die voor het telen der komkommers, thans over een volledig verwarmd complex warenhuizen 'beschikken. Aan boom gaarden is in deze gemeente in het af gelopen jaar 7 ha aangeplant, terwijl een verdere aanplant van 4 ha in voor bereiding is. Ik begin zelfs te geloven in een wedloop tussen het aanleggen van boomgaarden en het vaststellen van ons uitbreidingsplan in hoofdzaak, hetgeen overigens voor onze stede- bouwkundige adviseurs, voor onszelf en voor de provincie een aansporing is, niet te lang te overleggen. De woningbouwvereniging Beter Wo nen vierde het vorig jaar haar 25-jarig bestaan met de eerste-steen-legging van het tot dusver grootste door haar ge stichte complex, nl. van de 42 centraal- verwarmde bejaardenwoningen, waar van de gereedkoming dit jaar mag wor den verwacht. Dorp bijgewoond Wanneer ik nu, anno 1964, nog eens nalees, hetgeen in 1795 door de Neder- landsche Stad- en Dorpbeschrijver werd opgemerkt aangaande Ooitgensplaat, t.w. „Het Dorp, hetwelke meer dan 120 huizen bevat, is zeer vermakelijk en zeer dicht met aanzienlijke huizen be bouwd, en van ruime straten voorzien" dan komt het er op neer, dat onze jeugdige woningbouwvereniging in de laatste 10 jaar, met 127 ofwel inclusief de bejaardenwoningen in 1964, met 169 woningen ons dorp van 1795 er nogeens royaal heeft bijgebouwd, terwijl er in de particuliere sector sedert 1953 nog weer 41 woningen bijkw^amen. De huisvestingssituatie in de kom althans geeft geen al te grote proble men meer, de knelpunten zitten voor namelijk in Achthuizen en de Lang- straat waar, van de 19 ingeschreven woningzoekenden er maar liefst 10 (bij na 50%) reeds sinds 1954 te boek staan, 2 sinds 1955, 1 sinds 1957, 3 sinds 1961, 2 sinds 1962 en 1 sinds het vorig jaar, niet medegerekend degenen, wie in 1963 een woning werd toegewezen. Het to taal aantal woningzoekenden bedraagt 72 (vorig jaar 80). Er kon 45 maal een woning v\rorden toegewezen, terwijl 7 gevallen hetzij door vertrek of zelf voorziening werden afgevoerd, 20 wo ningzoekenden werden in 1963 bijge schreven. Weliswaar hebben de prijzen van ver werving van gronden en die van uit gifte na te zijn bouwrijp gemaakt, even als alle andere kosten de neiging tot sterke stijging. Vooralsnog bedraagt de prijs per m2 hier iets meer dan 17, en wat meer zegt: er is voor particulie re (bungalouw)bouw een zeer aantrek kelijke oppervlakte beschikbaar. Daar voor begint men ook van elders be langstelling te tonen. Inwonertal Het is meestal toe te schrijven aan een verscheidenheid van oorzaken, wanneer het inwonertal toe- of af neemt. Het verschijnsel van afneming wordt hier al sinds jaren als een euvel beschouwd. Een van de voornaamste punten van gemeentebeleid is dan ook al enkele jaren gericht op het tot stil stand brengen en zo mogelijk naar bin nen richten van die migratie en wel door te trachten de achterstand op ve lerlei gebied van openbare voorziening in te halen en te zorgen voor een zo veel mogelijk aantrekkelijke en even wichtige woongemeenscliap. En ik ge loof nu te mogen zeggen, dat onze voor zieningen op tijd gereedkomen en dat wij niet ver af zijn van het moment, dat wij maar nu in de zestiger jaren van de twintigste eeuw, de dorpsdich- ter over Ooitgensplaat uit den jare 1795 kunnen nazeggen en welk een waarde heeft dat niet in deze tijd van verontreinigde lucht, onsmakelijk drink water en gebrek aan groene velden op het vasteland „Elk die het buiten leven mint. Die in Natuur zijn wellust vindt. Smaakt in dit dorp en zijne dree- ven. Al 't zoet van een eenvoudig lee- ven." Onderwijs Maar heren, één zwaluw maakt nog geen zomer, en het is dan ook te vroeg om bepaalde conclusies te trekken uit het feit, dat het bevolkingsaantal gedu rende 1963, in tegenstelling tot de getal len met 2 cijfers van voorafgaande ja ren, met slechts 1 persoon is afgeno men tot 2957. Ook over het onderwijs een enkele opmerking: Het aantal leerlingen bij de kleuterscholen vertoont weer enige stij ging zijnde in totaal 136 in 1963 (131 in 1962). De kleuterschool in de Langstraat moest m.i.v. 1 januari 1963 worden ge sloten wegens gebrek aan een bevoeg de kracht. Het aantal leerlingen bij het lager onderwijs daalde van 497 in 1961 tot 447 in 1963, Op 16 september 1963 waren er op scholen te Mïddelharnis inge schreven 105 en met uitzondering van de b.l.o. leerlingen 101 leerlingen uit Ooitgensplaat, hetgeen van alle ge meenten met uitzondering van Som- melsdijk (103) het hoogste aantal is en daarin, samen met Ouddorp de meeste, t.w. 36 leerlingen aan de technische school levert. Tenslotte nog iets over de algemene beleidspunten: Door de lange winter is 1963 voor velerlei voornemens een kort jaar ge weest. Te kort om de vele plannen, die er waren, geheel ten uitvoer te brengen, te kort ook, omdat de tijd, die nodig is voor de voorbereiding van ka pitaalsobjecten aan de gemeentelijke en aan de provinciale kant elk jaar een stukje langer schijnt te moeten worden en er, wanneer een rijksgoedkeuring nodig is, eensklaps met één of twee jaar méér gerekend moet worden. In zo'n geval moet dan meestal de be groting weer worden herzien als ge volg van de inmiddels opgetreden kos tenverhoging en als het dan eenmaal op de uitvoering aankomt blijken ook de levertermijnen van de materialen weer verlengd te zijn. Dit alles heeft niet alleen begrotingstechnische bezwa ren, het leidt ook tot veel meer inten sief overleg binnenskamers met de verschillende autoriteiten en adviseurs. Dat overleg is vaak moeizaam, maar nuttig, tijdrovend, maar onmisbaar en het heeft het nadeel daardoor lange tijd aan de openbaarheid te zijn onttrok ken. Zo is het om meer concreet te zijn met: de realisering van een streekplan als gevolg van het structuurplan; de vaststelling van een uitbreidings plan in hoofdzaken; de aanwijizing en legalisering van industrieterrein de vaststelling van een uitbreidings plan in onderdelen voor Achthuizen, waarmede ondertussen goede voortgang wordt gemaakt; de bestudering van de sociografie van de Langstraat, waaromtrent ik u in 1964 een nota in het vooruitzicht stel; de uitwerking van het principebesluit tot de aanleg van een zwembad; de inpoldering van de Hellegatpla ten; de huisvesting en verzorging der bejaarden, meer in het bijzonder de voorziening van warme maaltijden en het scheppen van een conversatiegele- genheid (sociëteit); de algehele riolering van Achthui zen; de exploitatie van het fort Prins Fre derik; de geleidelijke sanering van de Mo lendijk enz. enz. Voor de gehele gemeente is een uit breidingsplan in hoofdzaken in voor bereiding en een herziening van het uitbreidingsplan voor de kom. Teneinde vorm te geven aan de ge dachten, welke b. en w. binnen de eerst volgende tien jaar verwezenlijkt ho pen te zien is door het Instituut voor Stad en Landschap een structuurschets gemaakt. De structuurschets Daartoe behoort het maken van een loswal aan het Volkerak, noordelijk van de op wens van de PPD geprojecteerde spoorlijn (als onderdeel van de zg „Maasroute"). Er is kans, dat een der gelijke loswal in aansluiting op het al daar geprojecteerde industrieterrein, kan worden gerealiseerd als zogenaamd „aanpassingswerk" ingevolge de Delta wet. Daartoe behoort ook het inpolderen van de Hellegatplaten, waaromtrent het generale overleg is afgesloten en tot overeenstemming heeft gevoerd. Die in poldering zou een landaanwinst van tenminste 400 ha betekenen. Dit is ech ter land, waarvan grondonderzoek heeft aangetoond, dat slechts ongeveer een derde geschikt is (te maken) voor agra rische doeleinden. Het overige gebied kan echter bebost worden en aan ver scheidene belangen dienstbaar gemaakt worden. Het voornaamste al is het dan voorlopig nog niet zover een rechtstreekse verbinding met de Ha ringvlietbrug ontstaat, waardoor het openbaar vervoer naar Rotterdam dóór de gemeente kan gaan. De kosten ervan zijn bekend. De vraag is nu in studie op welke wijze deze kosten zullen kun nen worden bestreden en vervolgens op welk tijdstip het werk zal kunnen wor den uitgevoerd. Uitbreiding Achthuizen Voor Achthuizen is er een geheel nieuw uitbreidingsplan in onderdelen in wording, met een capaciteit van 410 nieuwe woningen en van 13 winkels. Het zal in staat stellen tot drastische sanering van de onbewoonbare behui zingen. Daardoor en door de aanleg van een samien met de gemeente Den Bom mel uit te voeren rioleringsstelsel zul len de voornaamste, reeds jarenlang door de Achthuizense raadsleden in beide gemeenten gesignaleerde, vraag stukken kunnen worden opgelost. Aan de gedachten is voorlopig vorm gegeven op een kaart, welke ik ter ken nismaking heb doen ophangen. Nadat nog enkele wijzigingen zullen zijn aan gebracht, zullen, naar ik hoop dit jaar, de voorstellen tot vaststelling ervan u bereiken. Het zal u na deze uiteenzetting dan ook niet verbazen, dat ik evenals indertijd van de achtereenvolgende in dustrialisatienota's van de regering met voldoening heb kennisgenomen van de motie, welke de Provinciale Staten van Zuid-Holland nauwelijks een maand geleden hebben aangenomen en waarin gepleit wordt voor: Ie. de hand having van „het groene hart" van Hol land; 2e. een snel tot stand komen van recreatiegebieden; 3e. de noodzaak, dat het rijk bijdraagt in het onrendabele deel van nieuwe spoorwegen. Al is deze motie kennelijk uitslui tend bedoeld voor Grote Broer Vas teland, het is opnieuw frapperend, dat zij evenals Indertijd de industrialisa tienota's het eiland Goeree Over- flakkee als het ware op het lijf ge schreven is. Ik neem echter aan, dat de structu rele vraagstukken na de ingebruikne ming van de Haringvlietbrug van een andere orde zullen zijn en in een an dere schaalverhouding zullen liggen, dan die wij tot dan toe hebben gekend. Dit zal onvermijdelijk consequenties met zich brengen t.o.v. het aanleggen van normen voor dit gebied. Het zal ook intensieve medewerking vereisen van allen, die het voorrecht hebben in de ontwildtelingsmogelijk- heden een rechtstreekse of zijdelings aandeel te hebben. Ik moge u dan bij het volvoeren van de wachtende taak in 1964 met de toe passelijke woorden van de Spreuken- dichter toewensen „dat de wijsheid ko- me in uw hart, de kennis uw ziel zal sieren, bedachtzaamheid over u zal wa ken, verstandigheid u zal behoeden, om. u te redden van den bozen weg en van den man, die verkeerde dingen spreekt, van hen die de rechte paden verlaten om op duistere wegen te gaan" aldus besloot de voorzitter. De heer L. Hokke dankte de voorz. voor de goede en hartelijke wensen en wenste hem wederkerig namens de raad het beste voor het nieuwe jaar. en hoopte dat de raad samen in goe de samenwerking en gezondheid zou mogen regeren. Spr. bestempelde de raad als zeer actief. Naast de grote din gen die staan te gebeuren zullen ook kleine zaken onze aandacht vragen al dus de heer Hokke. We staan thans voor een tijdperk dat ons noopt verder te denken dan de grenzen van onze eigen gemeente meende spreker. Hij hoopte dat de raad zou mogen regeren en be sluiten nemen onder de leiding Gods. Subsidie neutrale kleuterleidster opleiding. Van het bestuur van de Nutskleuter- leidstersopeleiding was een verzoek ontvangen tot een subsidieverlening van 0,25 per inw^oner. De heer Hokke wist dat er in andere gemeenteraden op het eiland nogal wat gekrakeel over deze aanvragen is ge weest. Hij betreurde het dat er nu twee opleidingen zijn, maar het bestaan van de een is net zo goed op zijn plaats als de ander, meende hij. Spr. wilde wel aan de subsidie verlening de voorwaar de verbinden dat de meisjes gedurende tenminste drie jaar na hun opleiding op Flakkee werkzaam blijven. Ze worden met ons eigen geld opgeleid en we wil len daar ook het profijt van hebben. De heer Moerenhout vond deze su- gestie van de vorige spreker zonder meer ondemocratisch. De heer Leijdens S.G.P. meende dat de Prot. Chr. opleiding voldoende mag worden geacht, temeer daar deze op leiding voor ieder openstaat. De neu trale opleiding noemde spreker louter een reactie van de S.O.K. tegen het christelijk onderwijs. Ze hebben slecht zeven leerlingen." Spr. wisit dat door enkele gemeenten geen subsidie zal worden verstrekt. Fi nancieel zullen ze dus niet uitkomen meende spr. die daarom vreesde dat de gemeente wanneer het verzoek werd aangenomen nog wel eens voor rare consequenties zou kunnen komen te staan. Spreker zei principieel tegen het voorstel te zijn. De voorz. meende dat het inconse quent zou zijn de meisjes de voorwaar de op te. leggen ten minste 3 jaar op Flakkee werkzaam te blijven, dit was ook bij de Pr. Ohr. opleiding niet als voorwaarde gesteld. Spr. meende dat er trouwens onmogelijk een sanctie aan kon worden verbonden. Hij wees er op dat de Nuts het goed recht heeft sub sidie te vragen. De Overheid mag hierin niet partijdig zijn. De subsidie toekenningen moesten aldus spreker voor het volgend jaar opneiuw worden bezien, nu was geen leerlingenaantal als maatstaf gesteld en het is niet ge zegd dat alle leerlingen het diploma behalen. De voorz. gaf het voorstel in stem ming. Tegen waren de S.G.P. leden Leij dens en Van Dam. Aankoop grond Op 3 sept. werd besloten het fort Prins Frederik met bijbehorende grond in erpacht te nemen, terwijl in deze vergadering b. en w. werd gemachtigd de tot de singel toehorende percelen t.b.v. de aanleg van een zwembad aan te kopen voor 0,50 per m2. De minis ter van financiën heeft thans de inspec teur der domeinen gemachtigd deze overeenkomst te sluiten met dien ver stande dan aan het gehele Singel aan de gemeente wordt verkocht voor 0,60 per m2. Dit betekent dat nu in to taal inbegrepen de percelen die aan vankelijk zouden worden gekocht to taal 1.77.84 ha, moet worden aange kocht. B. enw. achten de koopprijs niet on billijk en stelden de raad voor tot aan koop te besluiten. De heer Hokke had uitgerekend aan koop totaal 6000,0 zou kosten. Hij vond de prijs van 0,60 cent, temeer om dat een groot gedeelte van de opper vlakte uit slechts igrasstroken bestaat wel erg veel.. Vijftig cent zou voldoen de geweest zijn meende hij. Oe voorz. vond de prijs ook aan de maat. De domeinen zijn goede kooplie den" meende hij. Al lijkt erfpacht goed koper, het is toch beter de grond in eigen bezit te hebben" aldus de voorz. Wanneer de raad niet tot aankoop zou besluiten zou er weer met domeinen moeten worden onderhandeld en zou er wel 1% jaar heengaan eer b. enw. weer met een voorstel konden komen. De grond zal niet tegelijk in zijn ge heel worden geëxploiteerd. Een gedeel te zal kunnen worden bestemd voor bungalouwbouw of zo nodig worden betrokken in het gemeentelijk uitbrei dingsplan. Nog tien bejaardenwoninigen Aan het bestaande complex van 42 bejaardenwoningen wil de Woning- bouwvereen-. nog 10 woningen aanbou wen. Zij verzocht de raad haar de be nodigde grond ter grootte van plm. 916 m2 te verkopen tegen 15,per m2. De raad ging akkoord. Voor de bouw hiervan en voor 4 wo ningwetwoningen tb.v. personeel CS. M. verleende de raad de bouw en grond voorschotten. Subsidie Wit-Gele Kruis Achthuizen Het Wit-Gele Kruis te Achthuizen kampt over de jaren 1961 en 1962 met aanzienlijke tekorten. De subsidie is op 29 febr. 1960 bepaald op 20»/o van de contributie opbrengst vermeerderd met 25"/o van de jaarwedde van de wijk- verpleegster. Voor 1963 is de subsidie geraamd op 1338,Het bestuur va:: het Wit Gele Kruis verzocht deze sub sidie te verhogen met 40''/o. Inmiddels is b. en w. gebleken, dat in verband met de verhoudingsgewi''; kleine verzorgingsgebieden van dezo gelijknamige vereniging te Oude Tongt in de toekomst slechts een rijksbijdra ge zal worden verleend in de kosten var. één wijkverpleegster voor beide ver enigingen, waardoor uiteraard een be langrijke bezuiniging kan worden ver kregen. Hier staat evenwel tegenover. dat dan het vervoersprobleem van du wijkverpleegster ook nader bezien za; moeten worden. Zij stellen daarom voe: in afwachting van de door voormelde. verenigingen in deze te treffen regelin gen, het eerder genoemd verzoek van de Wit-Gele-Kruisvereniging te Achthui zen voorshands alleen in te wUligen voor het jaar 1963. De raad ging ak koord. Uitbreiding hertenkamp De plaatselijke brandweervereniging heeft verzocht een gedeelte van het huidige Spuiplein in te mogen richten als hertenkamp. De leden van deze vereniging hebben spontaan aangeboden de hieraan verbonden werkzaamheden als het aanbrengen van de omheining en het bouwen van een blokhut als nachtverblijf, zelf uit te voeren en ver zoeken alleen de hiervoor benodigd: materialen beschikbaar te stellen. Een gedeelte van dit terrein was aan vankelijk bestemd voor de bouw va:: een muziektent, terwijl de alsdan res terende grond was gedacht als speel weide voor de (ongeorganiseerde) jeugd. Nu deze tent inmiddels elders in de gemeente in aanbouw is en door dt binnenkort te verwachten ingebruik stelling van het nieuwe sportveld voor meld terrein ook niet meer als speel weide beschikbaar behoeft te stellen, mede gelet op de algemeen gewaar deerde ontspanning die reeds met hetj bestaande kamp aan jong en oud wordt geboden, stellen b. en w. voor het ver zoek van de brandweervereniging toe te staan en voor dit doel een credie! te veteren van 2500,—. De heer Leijdens vond het een mooie suggestie. Het hertenkamp had de dijk heel wat aantrekkelijker gemaakt. „Ik zie zoiets liever dan dat de jeugd er misbruik van maakt meende spreker Hij attendeerde op het bouwvallige krol dat er nog staat wat hij onsierlijk en niet ongevaarlijk noemde. De heer van Vliet vond het wat crui dat de eigenaar van het kippenhok een; brief had gekregen met zijn hok te verdwijnen, terwijl in een eerdere ver gadering was besloten dat het mochtl blijven staan. „Daar wordt wel een bevredigde op lossing voor gevonden verzekerde de voorz. Over aankoop van de bouwval zijn onderhandelingen gaande. Aangekocht werd een stuk grond ter grootte van 3500 m2 van het R.K. kerk bestuur te Achthuizen. De grond ligt bij het nieuwe sport terrein dat binnenkort in gebruik kan worden genomen. De grond wordt ge-, bruikt voor woningbouw en wordt door| de gemeente voor 1,per m2 overge-| no'men. Aan architect Koole te MiddeUiarnis] werd een stuk bouwgrond in het uit breidingsplan Langeweg West in optie gegeven. De heer Koole vroeg dit voor een cliënt die hierop een woonhuis wi'l bouwen. Rondvraag| De heer van Vliet attendeerde op i onhoudbare toestand bij de bushalte Hl de Kerkring. Het was spr. zelfs geble-| ken dat de bus er 's zondags niet eenil kwam. Er hadden mensen al een uuri staan wachten. Spr. had toen de R.T.Ml gebeld die hem vertelde dat de b"! al weer op het station in Middelharnis| stond. De voorz. antwoordde dat hierove'l met de Rijksverkeersinspectie en R.T.M, overleg is gepleegd. Binnenkot'l wordt de halte die nu verkeerd bleel'l te staan verplaatst, waarschijnlijk naar het Weespad. Dan informeerde de heer van Vli«l naar het te bouwen kleedlokaal op h6l| sportveld. De voorz. antwoordde dat hierove'l besprekingen gaande zijn. In de vol-l gende raadsvergadinrg komt een voor-f stel tot verhuur van het veld. De heer Jacotose anttendeerde op - gevaarlijke knik in de oprit vanaf Finse woningen naar de Galathesediilfl (Vervolg op pag. hiernaa BOULEVl Fervolg Gen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 2