IIMIDEfl-flIEÜI/S foornaamste gebeurtenissen lp Goeree-Overflakkee in 1963 SH r administratie Boekbespreking Nieuwjaers wensen loon »len ihuis" Voor warmwaterzakken en bedkruiken naar: Maandag 30 december 1963 No. 3250 Ln. Fnge J. Keuvelaar H.V.SLaVENBURG'SBaNK 1363 blad 'ONge |»N 393 I wij pdig CONGÉ p.f. |TONGE pi. ITRAAT familie, Epoe- ■EN voor It af- popen ma- I van- Longe TONGE In gelvk- )NGE p.f. iden een Textiel lOON 366 enoten vij ons liet al- puivel- beswa- ■veran- Ewaren rONGE p.f. TONGE p.i Ie wensen lendijk ?4) 3 35 RECHT lEen voHs jaargang van een krant be- L een heel stuk historie. Lief en leed leelde zich weer af in het jaar dat *ter ons ligt, blijde, maar ook droeve, I zeer droeve gebeurtenissen. lUaar gewoonte geven we hieronder Ig korte opsomming van maand tot laand, wat er in 1963 zoal op ons goede Goeree-Overflakkee plaats had. Kteraard is het maar een aanstippen, Ie kunnen daarbij niet volledig zijn. JANUARI Het jaar 1963 zette niet mooi in. Goe- .overflakkee zat reeds Oude jaar in greep van de winter wat er in de iieuwjaarsnacht niet op verbeterde. in geweldige sneeuwstorm teisterde IS gewest en door de grote opeenho- ingen van stuifsneeuw op de wegen «den verschillende plaatsen geiso- jwrd. Deze jaarwisseling zullen we nog lang heugen! Er was ook een geweldige jjjgang op het Haringvliet die maanden de veerdiensten stagneerde en het ïervoer soms geheel lamlegde. Bij de jaarwisseling raakte de politie te Middelharnis met baldadige nozems lags. Zaterdagavond 5 januari was de „Ha ringvliet" in het ijs vastgevaren en bleef uren zoek. Door de zware ijsgang werden aan de bouwput voor de eerste maal in een coaster uien verladen. Te Stellendam werd een nieuw (nood) lokaal van de Ned. Herv. school in ge- hruil?; genomen. De bailybruggen bij de bouwput moesten door pontonniers met trotyl tegen kruiend ijs worden beschermd. In het laatst van deze maand vroor het nog zo hard en er lag zo'n solide ijs- laag op het Haringvliet dat Stadtenaars te voet, dit water naar de Hoekse Waard via Tien Gemeten overstaken. Vrijdag 25 januari brandde te Den Bommel de landbouwloods van A. H. Westdorp al. De bemanning van de veerboten van Heederij v. d. Schuijt ontving een ere penning van het gemeentebestuur van Ooltgensplaat en een cheque van 500,— van de gezamenlijke Flakkeese commissionairs voor hun doortastend optreden in de ijsperiode. Zondag 27 januari nam de Geref. pre- dilsant ds. P. Huisman afscheid van zijn gemeente te Ooltgensplaat. Op 30 januari overleed plotseling de heer Abr. Fopma te Sommelsdijk oud- leraar aan de Chr. Ulo te Middelharnis. Hij werd 67 jaar. Donderdag 31 januari veroorzaakte een gasontploffing te Oude Tonge een felle brand in de kruidenierswinkel van de heer IJ v. d. Tonnekraak. FEBRUARI 1 februari 1963 was het tien jaar ge leden dat de stormvloed een zee van el lende op ons eiland bracht. In bijna al le destijds getroffen gemeenten werd dit herdacht. Maandag 4 februari werden de be manningen van R.T.M, veerboten en as sisterende ijsbrekers hulde gebracht voor hun zwaar en moeizaam werk tij dens de ijsgang. Op 6 febi'uari overleed in de leeftijd V^n 74 jaar de gemeentearts te Middel- hfamis de heer Cornells Frans Arends. Aan het structuurplan „Drieprovin- ciëndam" waabij 14 gemeenten zijn be- troltken, hechtten G.S. van Zeeland, N. Brabant en Zuid-Holland hun goedkeu ring Eerst half februari konden de veer diensten regelmatig worden hervat. Vrijdag 22 febr. bestond de vissers vereniging „Ons belang" te Goedereede 50 jaar. Nog steeds speelde de ijsgang de veer diensten parten. Leek het aanvankelijk dat de veerboten sleepboothulp konden missen, eind februari werd weer assis tentie ingeroepen. -f Dinsdag 26 febr. werden door ge- ojeentewerklui op het Diederickse gors Mj Melissant een 90 tal varkens in ver- «faarloosde staat aangteroffen. -T Donderdag 28 februari aanvaardde dè gemeenteraad van Ouddorp het ge- taeentelljk recreatieplan, MAART we sympathieke adjudant van politie t^ Oude Tonge, adj. I. Benedick werd fiftr 1 maart benoemd in dezelfde func- te Putten. - Maandag 4 maart werd door de ijs- bfeker „Broederstrouw VI" de Stellen- diimse haven opengebroken, waardoor dé ingesloten vissersschepen weer kon den uitvaren. Op 9 maart herdacht mej. Titia ja- coba Slis te Middelharnis haar honderd ste verjaardag. Op donderdag 14 maart werd in de aula van de Techn. school te Middelhar nis de later gewraakte oriënte- i^gsavond gehouden om te komen tot oi^richting van een kleuterleidsteroplei ding. Duizenden zoetwatervissen in „de Vliegers" te Middelharnis bleken het slachtoffer van de strenge vorst te zijn geworden. "t De rattenbestrijding op ons eiland werd drastisch uitgevoerd. De Boerenleenbank te Oude Tonge bereikte de 4 miljoen aan spaargeld De V.V.V. te Ouddorp besloot tot de bouw van een nieuw dienstgebouw. -j Wijkzuster A. Bos verlaat de gemeen te Ooltgensplaat. -JDe B.L.B, te Ouddorp bereikte de 8 f,mij oen aan spaargelden. Op een „Schuttevaers" vergadering rd geprotesteerd tegen het laten ver valen van de Sommelsdijkse haven. ■^Den Bommel nam het gerestaureerde 'gfnieenehuis in' gebruik. "-* Op vrijdag 22 maart nam de bestu rend zuster C. E. Korver afscheid van het Paulina v. Weel Bethesda zieken huis te Dirksland. Te Ouddorp had op woensdag 27 maart een tragisch ongeluk plaats, de 9 jarige Abr. Krijn Zandburg verdronk in de vissershaven. De gemeentesecretaris van Stellen- dam de heer J. L. Woudstra werd Flak- kees schaakkampioen. Frits Kleingeld werd Flakkees dam- kampioen. APRIL Donderdag 4 april werd de Tweede overspanning van de Haringvlietbrug ingevaren. De heer J. C. Mesu werd tot hoofd van de Chr. School te Sommelsdijk ge ïnstalleerd. De Coöp. Boerenleenbank te Oolt gensplaat boekte de 5 miljoen aan spaar geld vol. Na 45 jaar voorzitterschap nam de heer P. D. Sieling afscheid van de land bouwvereniging te Melissant. De ruilverkaveling „Grijsoord" werd met meerderheid van stemmen aange nomen. De heer W. van Veen te Melissant kwam na een verkeersongeval op 10 april in het ziekenhuis te Dirksland te overlijden. De Raiffeisenbank Middelharnis- Sommelsdijk passeerde de 8 miljoen spaargelden. Te Oude Tonge werd een begin ge maakt van restauratie van kerk en to ren. Op een vergadering werd besloten tot oprichting van een Stichting voor op leiding kleuterleidsters op Chr. basis: de S.O.K. was hiermee van de baan. De nieuwe vissershaven te Stellen- dam werd 27 maart met enig ceremo nieel in gebruik gesteld. Te Ooltgensplaat deed zich het tragi sche ongeval voor dat de baby van de familie Fr. Schut door het omvallen van een kinderwagen in de woonkamer de dood vond. MEI Op 2 mei werd de eerste steen gelegd voor de nieuwe Chr. school te Dirks land. De raad van Middelharnis besloot tot aanleg van een jachthaven. Het bouwplan Verolmewerf kwam in de raad te Stellendam. Stellendam ontving van de heren Boomert en Veel te Den Haag een kapi tale schenking aan kunstvoorwerpen. De hoofdleidster van de Chr. Kleu terschool te Nieuwe Tonge mevr. N. M. P. Lauwerse-van Segers nam op 9 mei afscheid van deze school. Op woensdag 15 mei werden de ver kiezingen voor de Tweede Kamer ge houden. De restauratie van het kerkgebouw van de Chr. Ger. Gem. kwam gereed. De ingebruikname van kerk en nieuw orgel vond op 10 mei plaats. De dijkring Flakkee besloot aan her stel van de wegen 800.000,te beste den. De streekcommissie Vreemdelingen verkeer werd geïnstalleerd. Te Stellendam werden door een mijn- ontploffing veroorzaakte luchtdruk tal rijke ruiten vernield. De Woningbouw vereniging „Beter Wonen" te Ooltgensplaat herdacht haar 25-jarig bestaan. Woensdag 22 mei werd het nieuwe orgel in de Herv. kerk te Ouddorp in gebruik genomen. De Chr. landbouwhuishoudscholen te Dirksland en Ouddorp werden door de commissaris der Koningin Mr. J. Klaas- sesz officieel geopend, Het waterschap de „Sommelsdijkse polder" vroeg ruilverkaveling aan voor de polder het Oude Land. Het waterschap de ,,Oude Polders" te Middelharnis besloot drie polders onder een beheer te brengen. Dokter P. J. de Man, gemeentelijk ge neesheer te Nieuwe Tonge legde in ver band met zijn vertrek naar Barendrecht zijn praktijk te Nieuwe Tonge neer. Te Stellendam werd de Vereniging tot oprichting van een Chr. Ulo school opgericht. JUNI Vrijdag 31 mei ging te Ouddorp kan tonnier K. Westhoeve met pensioen. Zijn zoon Wim volgt hem op. Te Ooltgensplaat spoelde het stoffe lijk overschot van een Italiaans matroos aan. Op de Krammerplaat werd een vlieg tuigwrak gevonden, daterend uit de 2e wereldoorlog. Arie J. Keijzer behaalde de eerste prijs op het nationaal Orgelconcours. Te Oude Tonge werd een 29-jarigo vrouw door electrische stroom gedood. Ooltgensplaat kreeg haar 10e her inneringsbord van het Ned. Roode Kruis wegen de hoogste campagne-opbrengst. De heer A. H. v. d. Tol werd be noemd tot hoofd van de Chr. Ulo school te Stellendam. Meerdere gemeenten namen maat regelen tegen „doelloos bromfietsende jeugd". Een van de twee gashouders, te Mid delharnis viel onder slopershanden. Zaterdag 29 juni werd te Oude Tonge het openlucht zwembad „de Koepel" door de Zweedse Ambassadeur geopend Stellendam bestemde de molenpolder als recreatieoord. De Ger. predikant ds. A. v. d. Zwaag nam afscheid van zijn gemeente te Stad aan het Haringvliet. Zeven drijvende bokken werken aan het spannen van de kabel voor de ka belbaan. JULI Nabij Ooltgensplaat stortte een sproei vliegtuigje neer. De twee inzittenden werden uit het brandende wrak bevrijd Maardag 8 juli overleed in zijn woon plaats Barendrecht dr. P. J. de Man v.h. te Nieuwe Tonge De Coóp. Raiffeisenbank te Herkin gen vierde op vrijdag 5 juli haar halve eeuwfeest. Wegens 't bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd nam de heer G. den Eerzamen afscheid als direkteur van de Lagere Land- en Tuinbouwschool te Sommelsdijk. De heer P. Bom commies A ter se cretarie te Ooltgensplaat ging met pen sioen. De kabel van de kabelbaan werd aan de torens op de flakkeese wal gemon teerd. De muziekvereniging E.M.M. te Den Bommel nam nieuwe uniformen in ge bruik. Nieuwe Tonge besloot tot aanschaf van een nieuwe vuilniswagen. Dhr. Minderhoud nam afscheid als hoofd van de Ned. Herv. school te Stel lendam. Gedep. G. A. Deerenberg instal leerde de commissie ruilverkaveling „Grijsoord" I.v. m. interne moeilijkheden koos de Raiffeitsenbank te Stellendam een nieuw bestuur. Te Stad aan 't Haringvliet werd op dinsdag 23 juli het nieuwe bankgebouw met kassierswoning van de Coöp. Raif feisenbank in gebruik genomen. De Coöp. Raiffeisenbank te Stellen dam bereikte 4 miljoen aan spaargelden In de Molenpolder te Stellendam werd het eerste Molbil Oil station ge opend. AUGUSTUS Te Oude Tonge verdronk de 3-jarige H. Hogeweg. Te Middelharnis werd de 65-jarige A. A. Noordijk door een auto aangere den en gedood. Ds. H. de Valk Geref. pred. deed zijn intrede te Stad aan 't Haringvliet. De eerste gondel voor de kabelbaan arriveerde op de Grevelingendam. Middelhranis bestemde een terrein voor stichting Herv. inrichting voor geestelijk hulpbehoevenden. De walkapitein R.T.M. L. v. Ours overleed te Hellevoetsluis. Te Ouddorp werd de gladiolenten- toonstelling „Gratia '63" druk bezocht. Te Den Bommel ontstond een grote lek in de afvoer van het watergemaal. De heer G. Jansen te Melissant kwam door een ongeval op de bouwput om het leven. De commissaris van de Koningin opende het nieuwe verenigingsgebouw Melishof te Melissant. Donderdag 22 aug knapte de arm- dikke kabel over de Grevelingen tijdens het spannen af. Stellendam begroette haar 2000 ste ingezetene. De rijkspolitie tentoonstelling Raad en Daad te Middelharnis trok veel be zoek. Als nieuw besturend zuster voor het ziekenhuis te Dirksland werd benoemd zuster T. Spanjer. SEPTEMBER De nieuwe Geref. school te Middel harnis werd op 2 sept. in gebruik ge nomen. Dinsdag 3 sept. begon de chr. Ulo school te Stellendam haar lessen. Donderdag 28 aug. werd het derde deel van de Haringvlietbrug geplaatst. Ooltgensplaat nam fort Prins Frede- rik in erfpacht. Middelharnis besloot tot restauratie van het Raadhuis. Maandag 10 sept. werd uit de Lek haven te Rotterdam het stoffelijk over schot van de 24-jarige Ouddorpse va rensgezel W. Polie opgehaald. De Sommelsdijkse brandweer behaal de op de internationale wedstrijd in Frankrijk de 3e prijs. De oogst dreigde door aanhoudende zware regenval te mislukken. De graan drogerijen werden overbelast. In verscheidene gemeenteraden werd druk gediscussieerd over de tekorten in de explotatie van „Binnenhof", even eens over de aanvrage subsidiering Chr. kleuterleidster opleiding. Te Nieuwe Tonge werd de nieuwe chr. kleuterschool geopend. De chr. kleuterleidsteropleiding start te in de V.G.L.O. school. Te Middelharnis kwam de nieuwe jachthaven klaar, waardoor tevens een belangrijke verkeersverbetering werd verkregen. Door een val van een in aanbouw zijnde landbouwloods overleed in Nieu we Tonge de 25-jarige A. Hameeteman. De Melissantse winkeliers besloten als eersten op het eiland tot zaterdag middagsluiting. Woensdag 25 sept. „dook" wethouder Visser van Stellendam het instructie zwembad van Middelharnis open. OKTOBER Dinsdag 1 okt. overleed in het zie kenhuis dhr. D. Vogelaar te Stad aan 't Haringvliet. Het vierde stuk van de Haringvliet brug werd op de pijlers gelegd. Dirksland heft de woonwagenstand plaats Philipshoofjesweg op Woensdag 9 okt. werd met de bouw van de nieuwe vleugel aan „De Goede Ree" het hoogste punt bereikt. Vanaf de Deltahaven had die dag de eerste bruiloft plaats. De Garnalenpelsters te Stellendam staakten voor een hoger pelloon. De J.V. „de Zaaier" te Dirksland be stond op 16 oktober 50 jaar. Herkingen saneert op grote schaal en maakt plannen tot de bouw van een be jaarden centrum. Dinsdag 14 okt. overleed te Middel harnis de 100-jarige mej. Titia Jacoba Slis. Het vijfde brugdeel van de Haring vlietbrug werd geplaatst. De Stellendamse garnalenpelsters kregen meer pelloon, ze gingen weer aan het werk. De kleuterschool te Dirksland werd bij gebrek aan personeel gesloten. In de Rijksbegroting 1964 wordt de herindeling gemeenten op Goeree-Over flakkee weer aangehaald. Flakkee gaf met gulle hand aan de vluch telingenactie. NOVEMBER De eerste sluisdeuren van de schut sluis bij Stellendam werden gesteld. Te Stellendam werd de gerestaureer de Chr. Nat. School in gebruik genomen Te Den Bommel verdronk het 2'/2 jarig zoontje Abraham van de fam. v. d. Linde. Te Hellevoetsluis kwam de 54-jarige heer M. Kamerling bij een verkeers ongeval om het leven. Ds. A. W. Meeder Geref. predikant deed zijn intrede te Ooltgensplaat. De Techn. school te Middelharnis be stond 60 jaar. Dinsdag 12 november arriveerde op de bouwput de eerste schuif voor de spuisluizen. Ook werd de laatste Nabla- moot ingeschoven. Te Den Bommel werd de gerestau reerde Ned. Herv. kerk in gebruik ge nomen. De School met de Bijbel te Sommels dijk bestond 50 jaar. Weer was er een staking bij de gar nalenpelsters te Stellendam wegens verlaagd loon. Op 27 november arriveerde de eerste vracht garnalen van de fa. van Belzen uit Arnemuiden te Stellendam, de sta king werd opgeheven. Een andere staking diende zich aan bij de veerdienst en busvervoer van de R.T.M., gedurende enige dagen lag alle vervoer stil. De heer N. D. Human werd geïnstal leerd als hoofd van de Chr. School te Herkingen. Aan de binnenhaven te Stellendam werd de nieuwe fairbank in gebruik genomen. DECEMBER Zaterdag 7 dec. kwam de 37-jarige kantonnier J. v. Kooy (v.h. te Middel harnis) bij een auto ongeluk te Game ren om het leven. Melissant nam de nieuwe hoge druk nevelspuit in gebruik. Te Stellendam werd de 73 jarige wed. Joh. V. d. Ree-v. Dam aangereden en overleed aan de verwondingen. Voor het eerst sinds het bestaan van het Paulina van Weelziekenhuis te Dirksland werd de 2000ste patient (in één jaar) opgenomen. De decembermaand was overigens een zeer koude maand, met veel mist en wat het verkeer stagneerde en het vroor sommige nachten 8-10 graden. Zandpad Middelharnis Vereenvoudig uw eigen laat de Bank uw financiële be langen behartigen. Inlichtingen bij Middelhamia - Sommelsdijk Kade 5 - TeL (01870) 22 68 „Onze Vaderlandse Geschiedenis door Joh. van Hulzen. Vier delen in de Boeketreeks a 1.75. Uit gave J. H. Kok N.V. - Kampen. (4e herziene druk). De Vaderlandse Geschiedenis verteld door Joh. van Hulzen, is een bekend werk. Het wordt om de geschiedkundige zuiverheid veel als bron voor vertel lingen op school, alsook op verenigingen e.d. gebruikt. Het blijkt ook wel dat het gewild is want met deze uitgave ver schijnt de 4e herziene druk. Het is goed gezien van Kok in Kampen om het in de Boeketreeks op te nemen. Daardoor komt het nu onder ieders bereik, een complete Vaderlandse Geschiedenis voor vier maal 1.75 oftewel zeven gulden totaal, kan het goedkoper? En wie kan mooier geschiedenis vertellen dan van Hulzen? Daar komt bij, dat de geschiedenis loopt vanaf het begin van onze jaartel ling tot 1963 let wel tot 1963 dus geheel bijgewerkt tot nu toe. Het 4e deeltje loopt n.l. van 1939 tot 1963; we lezen er de bezettingstijd in van de duitsers, verlies van Ned. Indië, de be vrijding, de laatste 3 regeringsjaren van Koningin Wilhelmina, ook haar over lijden komt er in voor. Het regerings tijdperk van Koningin Juliana tot he- BELEEFDHEID ZONDER KOUVATTEN De beleefde taxi-chauffeur verlaat in de regel zijn bestuurderszetel om de deur naar de achterbank te openen, zo dra zijn passagier verschijnt, en hij doet dit nogmaals als zijn „vrachtje" ter plaatse van bestemming is aangeko men. Om de man deze, in zware regen of sneeuwbuien niet bepaald gezonde lichaanmsbeweging, te besparen is nu in een aantal Amerikaanse taxi's een apparaat aangebracht, waarmee één of beide achterdeuren van de bestuurders gesloten, zonder dat dit overigens te kort plaats af kunnen worden geopend en doet aan de vrijheid van de passagier om de deur te openen of te sluiten als hij daar lust in heeft. Bij de bestuurders plaats bevindt zich een metalen hand greep, waarmede althans één der deuren automatisch kan worden geopend of ge sloten. (DIA) WED. J. KUBVINK'S DROGISTEBIJ EN FOTOHANDEL OUDDORP den, de stormramp 1953 de nationale welvaart, enz. In ieder deeltje staat achterin een overzichtelijke tijdtaf el. Alle vier zijn de deeltjes rijk geïllus treerd met zeer fraaie tekeningen van Tjeerd Bottema en Hein Kraay. De om slagverzorging is van Hans Prins. Men kope deze vier deeljes en geve die de kinderen cadeau Want een volk dient z'n geschiedenis te kennen. Van den Courantier, die UE voorsiet van alt Nieuws uyt binnen- en bviytenlandt by het verscheyden van 't Jaer onses Heeren MCMLXIII en d' ingangh van het Nieuwe Jaer UE met heylwensch aangeboden. Strackx slaet de toorenclock haer twalef swaere slaagen, het Oude Jaer ging heen, het Nieuwe Jaer comt daagen. Wy sien een wyl terug, deels droevigh, deels oock bly, wat ging dat Oude Jaer toch schricklyck snel voor by! Het heuchi ons noch, hoe tusschen sneeuwbedeckte velden wy in het voorich Jaer de laetste Uren telden. Wat was het bitter koud, al was oock d' aenblick schoon. Wij dachten aan Heemskerk en Willem Barentszoan, die eertyds 't oude Jaer op Noova Zembla vierden en daerdoor onbedoelt beroemde Mannen wierden. Wij saten in ons Landt in. juyst dezelfde Kou, die maenden langh maer nyet voor Lente ruynien wou. Wij reeden op 'et Ys met waagens sonder Paerden, ^wy raeckten vast in sneeuw, die packend sich vergaerde. De brandtstof raeckte schaers, de Vaart was digt gevrooren. Wy liepen bibberent met deppen om de Ooren. De vroege Zoomer cwam, wy konden het gau mereken, vooral de arbeytslien, die in het Bouwvack wercken. Voor 't eerst sints Jaeren scheen voor hen de lieve Zon, toen hun Vacantie anders Reegentydt begon. Maer laes! Twos gauiw ghedaen, wy sagen Waaterstroomen van d' een op d' andre dag vanuyt de Woleken koomen. Het Graen lag plat te veld, men con het nyet vergaeren, het ving te rotten aen, het schot sat in de Aeren. De jonge mannen, in de Waapenrock ghekleedt, sy snelden gau ter hulp en dat verzachtte 't Leed. De Burghers koozen oock dit Voor jaer altemael de nieuwe Leeden van de Staaten Generael. Het was een lauwe Stryd en haest gheen Stryd te noemen, al stond elck staetsman op syn eighen werck te roemen. Er zat gheen spanning in, 't vermogt ons nyet te roeren, de Strydlust sat alleen maer by de Vrye Boeren, die sich nu mengen gaen inde Regeerings-saacken. En yedereen siet toe, ivat sy daer Maer gaen maecken. Oock buyten Neederlandt is het drock toe ghegaen. Men maeckte plannen reeds voor reysen naer de Maen. Sal strakx de Sov-jet-ster met deese Eer gaen sleepen of wappren van de Maen de Sterren ende Streepen? De simple burgher siet het alles nugter aen en denckt: voor myn Part loopt ge allen naer de Maen. Dat duurt een heele Tyd, dat neemt V Jaren vast en al die Tyd hebben wy van jeluy gheen last, Hoe meenigh burgher ging oock booven het Verstand wat sich heeft afghespeelt daer ginds in Engellandt. Hoe Jufvrou Kieler met haer veederligte Zeeden, een Dienaer van de Kroon con noopen af te treeden. En een Regeering op haer seetels sat te beeven in swarte sorg, beligt door glans van 't rosse Leeven. En hoe de Jonkvrou het noch soo wist uyt te cienen, met haer Memoiren noch een paer Ton te verdienen. Hoe wist de Spreukendigter ons reeds te waarschouwen in digterlycke Tael: Pas op voor vreemde Vrouwen! Och, had Profumo toch de Spreucken maer gheleesen, welligt sou hy dan nu noch steeds Minister loeezen! Hoedt U voor Vrouwen, oock al syn se vol van gratie, maar wat is Neederland dan tog een nette Natie. Mogt by ons een Bewindsman oovertolligh raecken, men can met goed fatsoen hem Burghemeester maecken! Soo ging 'et Jaer voorby, met goed'en slegte dingen. lek can s' in kort besteck nyet allemael besingen. lek can noch alleen met alle andre Menschen voor 't Jaer, dat koomen gaet, het allerbeste wenschen. Gy zult wel zugten, wanneer men als andre maelen Uw lieve centen aen Belastingh weg komt haelen. Maar beeter is het 't aen de Fiscus af te draeghen, dan langs de deuren om een Aelmoes moeten vraeghen. En soo heeft yeder Wolck oock weer een Silvren Rand, Leef maer gheluckig in ons vrye Neederland. Schoon 't elders mooyer schijn, 'et valt toch altydt teegen. Saluut! Een goed Nieuwjaar, en bovenal Gods Zeegen!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 17