OufSe bakoven te Ouddorp die veel belangstelling trekt Is de giadiolenteeit op Goeree eo Over- flakkee dit jaar lonend geweest? Bejaarde vrouw (73) na aanrijding overleden BEDFORD Versohijningsdala Eiianden-nieuws Huldiging van de jubilerende heer J. V. d. Gijze te Middelbarnis |uws In Ziekenhuis Dirksfanrï 2000ste patient van liet jaar Een brug bij Heinenoord aargang Dinsdag 17 december 1963 No. 3247 ii Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Vertchynt tmceenu/d per week: dinsdag- en viydagavoiti In memoriam Johannes Hameeteman Garage Knöps P.T.T. tijdens de Kerst- en Nieuwjaarsperiode I DEN BOMMEL Mededeling van de redactie Demonstratie met nieuw visnet j Centrale Veiling Middelharnis Oder- [torla, i. fl8 PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelscmk Tel (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 2017 Giro 167980 ABONNEMENTSPRIJS 2,1B PER KWARTAAI. ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Sy contract speciaal tarief, De giadiolenteeit wordt op Goeree en jOverflakkee steeds meer uitgebreid. Dit laar waren 270 ha. met gladiolen be- blant Bekend is dat vele produkten die L ons eiland geteeld worden, maar weinig of niets opgebracht hebben. Hoe \s dat nu met de gladiolen Om te weten Lat men aan een teelt verdiend heeft i men eerst de kostprijs moeten be- *e!cenen. Hoe groot was de kostprijs in %63 van de gladiolen. Voor beginnende ien liuidige gladiolenkwekers is het zeer Jinteressant te weten waar de kosten zijn FVoor het gemak is alles omgerekend in lornse Roede is 15.3 m^ is 653 VR2 Sper ha., iomschrijving kosten per V.R. 1. Huur of waardering zaaiklaar I land f 2,— 12. Behandeling tegen bodem insecten 0.20 j 3 Bemesting 1 kg. mengmeststof en 1 kg. kas 0-55 4 Plantgoed gekocht of eigen gewaardeerd plantgoed 7.50 5, Ontsmetten van plantgoed f 0.15 1 6 Planten machinaal 0.30 17.' Onkruidbestrijding bespuiten wieden f 1. 8. Ziekte bestrijding 10 maal spuiten tegen roest 0.90 Ziekzoeken 0-30 9. Bloemen koppen f 1, 10, Rooien inclusief lichten en vervoer drogerij f 2-30 11, Drogen, pellen, sorteren, uit zoeken, tellen f 2.25 12, Afleveringskosten, transport naar veiling 0.60 veilingkosten 50*'/o veilen 50"/o In- en Verkoopbureau 1.30 Mandenhuur, omzetbelasting vakheffing. 13, Algemene kosten, administratie, contributie landbouwschap. Verlet uren, gereedschap, ver zekering. Rente verlies omlo pend kapitaal 1.65 Totaal 22,- Omgekeerd per ha. is dit 653 x 22,— i.s 14,366. Ondernemersrisico en onder- ncmerswinst is hierbij niet inbegrepen. Hoe was de oogst De oogst is tegengevallen. Er waren maar enkele kwekers die een prima ge was hadden. De meeste kwekers hadden echter een matig gewas. Er waren zelfs nog verschillende kwekers, die een zeer slecht gewas hadden. Dit werd mede veroorzaakt door het ras en de grond soort. Niet alleen in ons gebied, maar ook in de andere gebieden was de oogst slecht. Het gevolg hiervan was dat er maar weinig grote maten beschikbaar waren. De prijzen liepen daardoor zeer snel op. Jammer is het dat er maar wei nig kwekers van ons eiland meeprofi teren van deze ongekend hoge prijzen. ledere kweker weet wat hij afgeleverd heeft, en hoeveel hij geplant had. Nie mand beter dan de kweker zelf kan weten wat hij dit jaar aan de gladio len teelt verdiend heeft. Met behulp van deze kostprijsberekening kunt u ook een kostprijsberekening van uw eigen gla diolen maken. Probeert het eens, en u zult zien dat de kosten vaak hoger lig gen dan het op.het eerste, gezicht lijkt, Hoe liggen de kansen voor volgend jaar De plantgoedprijzen zijn zeer hoog. De prijzen die gemaakt kunnen worden OUDDORP In de leeftijd van ruim 70 jaar is te zijnen huize overleden de heer Johan nes Hameeteman, die tijdens zijn leven een belangrijke figuur was in toet ge meenschapsleven te Ouddorp. Twee en twintig jaar lang was hij dijkgraaf van de polder Oudeland, vanaf 1941 tot he den. En vanaf 1940 tot vorig jaar 1962 was hij bestuurslid van de polder W. Nieuwland. Deze funktie moest hij neer leggen wegens het bereiken van de 70- jarige leeftijd. Belangrijk is ook geweest de periode die hij heeft ingenomen als raadslid voor de V.V.D. waaronder nog enige tijd als fungerend burgemeester. Hij werd hd van de raad 1 sept. 1931 en was dit tot 1 sept. 1958, toen hij zich niet meer beschikbaar stelde. Van 8 mei 1945 (dus vlak voor de bevrijding) tot 15 maart 1947 was hij fungerend burge meester. Van 1954 tot heden was hij bestuurslid van de Drinkwaterleiding ■en van 19471958 afgevaardigde van de gemeente, voor de vergaderingen van de EMGO. Ook voor het Groene Krüïo-«o'rk.z;ette hij zich geheel in; van de afd. OudpMp was hij vanaf 7 september 1945 voor zitter. Het nieuwe wijkgebouw is ine- de onder zijn leiding tot stand gekomen. Jarenlang is hij bestuurslid en voorzit ter geweest van de S.B.Z., die inmid dels is opgeheven. Van de afdeling HoU. Mij. van Land bouw Goedereede en omstreken was hij vele jaren een actief voorzitter. Jarenlang was hij lijdende aan het hart, aan de gevolgen van deze kwaal moet hij ook zijn overleden. Met hem is een belangrijke persoon lijkheid die* op velerlei gebied met ken nis van zaken zijn stem liet horen, uit de gemeente Ouddorp heengegaan. De begrafenis is bepaald op voor 1964 zijn goed. De teeltkosten zul len in verband met de loonsverhogingen weer hoger liggen. De teelt wordtd us nog duurder. Er mag niets rnislukken, dit kost direkt geld. De teelt dient zo goed mogelijk behartigd te worden. Dan alleen hebt u kans dat u er een rede lijke winst uit haalt. Daarom raad ik een ieder die vaktechnische voorlich ting wenst aan, zich in verbinding te stellen met K. E. SCHIK Ass. Rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst, J. W. Frisostraat 14 Middelharnis, Tel. (01870) 22 60 Vrijdagavond omstreeks kwart voor zes, juist toen dokter H. M. v. d. Peppel uit Middelharnis met zijn auto de Dorpsdijk bij Stellendam passeerde, stak onverwacht de weduwe Johanna V. d. Ree-van Dam de dijk over. Dok ter V. d. Peppel kwam van de richting Ouddorp en de wed. v. d. Ree-van Dam wilde vanaf de Molenkade naar de Voorstraat. Er werd niet boven de voorgeschre ven limiet van 50 km gereden, maar de dokter kon niet meer uitwijken en de .botsing was van die'aard, dat de 73-jarige weduwe in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Aldaar is zij dezelfde nacht aan de bekomen ver wondingen overleden. Waarschuwingsbord noodzakelijk Dit is nu al het tweede dodelijke on geval dat op deze dijk bij het overste ken plaats had, Aan de Molenkade en Spui wonen veel mensen die over de dijk moeten om in het dorp te komen. Het is o,i. wel noodzakelijk dat er bor den worden geplaatst wijzend op de gevaarlijke oversteekplaats of dat er een zebra-pad wordt geschilderd. Bij het drukke verkeer over de dorpsdijk blijft oversteken zeer gevaarlijk, vooral voor oudere mensen en kinderen. Het duurt nog geruime tijd eer de tunnel wordt aangelegd, een of ander waar schuwingsbord zou hier o,i. wel op zijn plaats zijn. Middelharnis - Telefoon 2043 Postdienst Op woensdag 25 en donderdag- 26 de cember zal de dienstverlening zijn als op zondag. Op Vrijdag 27 december is de dienst uitvoering in het algemeen normaal; te Amsterdam, Rotterdam en 's Graven- hage zullen de ochtend- en middag- briefpostbestellingen echter aanvangen, als op maandag. Op zaterdag 28 december zal een nor male briefpostbestelling plaatsvinden. Ook zullen op die dag de vóór of op 24 december ter post bezorgde biefpakjes, aangetekende stukken en postpakketten besteld worden, voorzover niet reeds eerder besteld. Maandag 30 december en dinsdag 31 december zal de dienstuitvoering nor maal zijn. Op woensdag 1 januari 1964 is de dienstuitvoering als op zondag. Donderdag 2 januari zullen te Am sterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage de ochtend- en middag- briefpostbestel lingen aanvangen als op maandagen. In de periode van 24 december 1963 t.m. 3 januari 1964 zullen zo nodig ex tra buslichtingen worden uitgevoerd. POSTVERVOER De nachtposttreinen zullen niet rijden in de nachten van 24-25 t.m. 26-27 dec. 1963 en in de nachten van 31 dec. 1963 op 1 jan. 1964 en van 1 op 2 januari 1964 In de vroege ochtend van 27 december 1963 en 2 jan. 1964 zullen door P.T.T. extra expeditiemaatregelen worden uit gevoerd. Telegraaf- en Telefoondienst. Öpdé'beide kerstdagen en op nieïiw- jaairsdag zal de telegraaf- en telefoon dienst worden uitgevoerd als op zon dagen. Op vrijdag 27 dec: is de dienst uitvoering normaal. Aaiijiassing postzegelautomaten In verband' rngt de wijziging van de P.T.T.-tarievei. pgj. -^ januari a.s. zal nog deze week j^ggjj^ worden ge maakt met de ^^.^nassing van 1250 blauwe postzegelautï.^3tgj^ j^^ g^tg. maten voor zegels vau iq zullen dan bij inworp van een .^ub^eltie 2 postzegels van 5 cent leveren. MIDDELHARNIS Piotseling overleden Vrijdagavond is plotseling overleden de heer Jacobus Blok in de nog jeug dige leeftijd van 48 jaar. De heer Blok die ongehuwd is en met zijn moeder en zuster in de secr. Nijghstraat woont, klopte vrijdagavond bij de buren aan om te vragen de dokter te halen, daar hij zich onwel gevoelde. Hij is toen naar bed gegaan en helaas heeft geneeskundige hulp niet meer mogen baten, daar hij enkele ogenblikken la ter overleed. De heer Blok was in zijn leven zetter op de drukkerij Rooy v. d. Velde te Middelharnis. Hij werkte daar reeds ruim 20 jaar en was een zeer ijverig en plichtsgetrouw man. Wel gevoelde hij zich de laatste weken erg moe, door de drukte in het bedrijf stelde hij het maar uit om naar de dokter te gaan. Er doen zich de laatste tijd op ons eiland veel plotselinge sterfgevallen voor. Ook hier wordt ons weer toege roepen dat we bereid zullen zijn. De Ned. Herv. Lidmaten Vereen, brengt ter kennis dat in de vacatures van notabel zijn gesteld va. P. Peeman- M. Auperlee en A. Krijger vac. P. Ro bijn-J. J. Dambruin Jr. en C. Konings. De volgorde is alpnabetisch getseld. Stemming is D.V. vrijdag 20 dec. des avonds van 79 uur in doopkamer. Kerstfeestviering. De Kerstfeest vie ring van de Groen van Prinsterer School wordt gehouden op D.V. vrij dag 20 dec. a,s, des avonds om 7.30 uur in het kerkgebouw van de Ger. Ge meente aan de Chr. de Vrieslaan. Ouders en andere belangstellenden zijn hartelijk welkom. Kerstzanigavond in GerefKerk. In de Geref. Kerk wordt a.s. donderdagavond te 8 uur een kerstzangdienst gehouden. Medewerking verleent het Geref. Evan gelisatiekoor en de zangvereniging Ju bilate Deo uit Stellendam. Ds. Meeder uit Ooltgensplaat zal een Kerstmeditatie uitspreken. De toegang is gratis. DIRKSLAND Pjafi-demonstratie. Woensdag 18 de cember van 2.305 uur en van 79 uur zal een Pfaff naaimachine-demon stratie worden gehouden in het vereen, gebouw „De Schakel" alhier. Trekkingslijst Verloting P.V. Gevl. Vrienden. Ie prijs no. 285; 2e pr. no. 318; 3e pr. no. 939, 4e pr.s no. 294; 5e pr. no. 975; 6e pr. 998; 7e pr. no. 101; 8e pr. no. 898; 9e pr. no. 113; 10e pr. no. 386; lie pr. no. 671; 12e pr. no. 290; 13e pr. no. 738; 14e pr. no. 431; 15e pr. no. 871; 16e pr. no. 288. Prijzen afhalen Voorstraat 58 Dirks- land. Roo'de Kruis-vergadering. Woensdag 18 dec. a.s. des avonds half acht zal In het gebouw „Animo" aan de Secr. Rooijlaan alhier jaarvergadering wor den gehouden van de afdeling Roode Kruis alhier. Trouwe opkomst gewenst. Bestuur „Am-icitia". Op de laatst ge houden jaarvergadering heeft de mu- ziekvereen. „Amicitia" haar bestuur als volgt gewijzigd: C. de Bonte, voorz,; J. Lodder, secretaris; J. v. Gulik Gz., pen ningmeester; J. van Broekhoven en M. Slis, bestuursleden. A.s. vrijdagavond 20 dec. werkt de muziekvereniging mee aan de Kerstbij eenkomst voor Ouden van Dagen in het Ver. gebouw „De Schakel" en maan dagavond 23 dec. om 8 uur geeft Ami citia" haar jaarlijkse Kerstconcert in de hal van het ziekenhuis. MELISSANT Pfaff demonstratie. In het vereen, gebouw „Melishof" zal donderdag 19 dec. des nam. van 2.30 tot 5 uur een Pfaff-demonstartie worden gehouden. Interkerkelijke Kerstavond. Heden (dinsdag)-avond half acht wordt er een Interkerkelijke Kerstavond gehouden in het vereen, gebouw „Melishof". Het programma vermeldt o.m. opening en meditatie door ds. Exalto, declamatie door Mevr. Kommers, samenzang, blok- fluitgroep, o.I.v. dhr. Kippers en slot woord door ds. W. Netjes. Deze bijeen komst is voor ieder vrij toegankelijk. Kerkdienst. A.s. zondag hoopt voor de Ger. Gemeente (Beatrixlaan) voor te gaan student M'ouw van Rijssen. STELLENDAM Gevonden voorwerpen: Een bankbil jet van 25,een blauw plastic em mertje; een bruin lederen herenporte- monnaie. Terug te bevragen bij de po litie alhier. Bejaardenmiddag. De afd. Stellendam van de Ned. Ver. van Huisvrouwen zal op a.s. donderdagmiddag 19 dec. geza menlijk met de bejaarden Kerstfeest vieren. Aanvang 2.15 uur. Kerstzangavand Gem. Zangvereen. De Ghr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" organiseert a.s. vrijdag 20 dec, sav. 7.30 uur de jaarlijkse kerst- zan^ayond in de Ned. Herv. Kerk. Me dewerking verlenen het kinderkoor „Zangvogeltjés" en hét j.ëugdkoor „Klim op". De begeleiding verzorgt Adrie Ok-^: ker uit Ooltgensplaat. oor het gemengd koor zal o.a. worden uitgevoerd de can tate „Bethlehem" van H. W. de Wolf. Alle koren staan onder leiding van de dirigent C. C. van den Heuvel. De al gehele leiding is in handen van de edel achtbare heer Burgemeester J. A. Kleij- nenberg. De aanvang is bepaald op 7.30 uur. Programma's zullen u worden aan- De oude bakoven op de hofstee van de heer Rozenheek aan het eind van de Kool weg, trekt steeds de belangstelling van de touristen die te Ouddorp ko men. Er werd vroeger brood in gebakken door de bewoners; vanuit het huis je werd het deeg in de oven geschoven. Het is een schilderachtig en ook een antiek gebouwtje en daarom een geliefd object voor schilders en fotografen. Daar de kerstdagen ditmaal midden in de week vallen is het ons onmogelijk om a.s. week tweemaal met ons blad „Eiianden-nieuws" uit te komen. De verschijningsdatum voor de kerst- v/eek is bepaald op maandag 23 dec. a.s. omdat wij er voor moeten zorgen dat onze postabonnees de krant dins dag vóór Ie kerstdag nog in huis heb ben. De bezorging op Goeree Overflak- kee kan e.v. ook dinsdag plaats hebben. Vrijdag na de kerstdagen verschijnt ons blad dus niet. Het Nieuwjaarsnummer moet in ver band met de postbezorging op maandag 30 dec. uitkomen. De bezorging op Flak- kee kan ook op Oudejaarsdag geschie den; onze bezorgers krijgen bericht, wanneer de kranten per bus worden verzonden. Adverteerders gelieven met deze data rekening te houden en hun adverten ties vroegtijdig op te geven. Op de maandagen 23 en 30 dec. kunnen wij alleen nog een enkel familiebericht op nemen, maar meer niet, tenminste wan neer deze voor 10 uur v.m. binnen zijn. Correspondenten willen er ook wel rekening mee houden hun copy met 'berichten, predikbeurten e.d. tijdig op ons bureau te laten arriveren. geboden door leden van het kinderkoor en zijn ook op de avond der uitvoering verkrijgbaar aan de kerk tegen de prijs van 0,75, Comsultatiebwreau. De eerstvolgen de consultatiebureau voor zuigelingen worden gehouden op donderdag 2 ja nuari en woensdag 15 januari 1964. Kerstavond. A.s. maandag 23 dec. zal er een kerstavond gehouden worden in het Haegse Huus door de Ger. Kerk. Er zal een kerstsamenzang, een verhaal een declamatorium en een meditatie gehouden worden. De aanvang is 8 uur. Uw hele gezin en al uw kennissen mag U meebrengen. Dus ieder is hartelijk welkom. NIEUWE TONGE Kerstzangavond. De Chr. Gem, zang vereniging „Zanglust" hoopt een kerst zangavond te houden in ons dorpshuis op 24 dec. a.s. o.l.v. Joh. Hoogstrate. Medewerking verlenen de zangvereni gingen Dirksland, Herkingen en Stad aan 't Haringvliet. Aanvang half acht. Opening ds. B. Zaal. z OUDE TONGE Pfaff-demonstratie. Donderdag avond van 79 uur zal in ,het vereen, gebouw aan de Schoolstraat een Pfaff demonstratie worden gehouden. Opbrengst collecte. De gehouden collecte voor de kerk (verwarming) in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht de som van 242,14. KerstbejaardenTTi,iddag. Op dinsdag 17 dec. a.s. zal er voor de bejaarden een kerstfeestmiddag in het vereen, gebouw gehouden worden des nam. 2.30 uur. Kerstfeestviering. De Vrouwen ver. „Weest een Zegen" hoopt op dinsdag 17 dec. a.s. in het veren, gebouw een kerstfeestviering te houden des nam. 7.30 uur. De inleiding zal gehouden wor den door mevr. D.. Abresch-Breur. Beursberichten van vrijdag j.l. Gerst 24—27; haver 23—24; erwten (schok kers) 42—67; erwten (kl. gr.) 35—48; maanzaad 5054; karweizaad 90122; Capucijners 7082; uien 10; aardappe len (eigenh.) 13 et, bintjes 10—12, alles per.kg. Handel zeer slap. i Verzilvering vakantiebonnen. De ver zilvering van vakantiebonnen voor de landbouw met afdruk 1963'64 ter waarde van ten hoogste 100,—, zal plaats hebben op woensdag 13 dec. a.s. van 68 uur bij de penningmeester van N.C.A.B. L. Brinkman, Bernhardstr. 1. Verkiezing ambtsdragers. Bij de ge houden verkiezing van vrijdag j.l. voor ouderlingen en di.^ken, in de Ned. Hery. Kerk zijn gekozen als ouderling J. van Gurpen. Adr. Hartog Jz.; als diaken (vac. K. J. de Bruin) W. Maliepaard. j Mooie gift Anjerfonds Zuid-Hollaiid Door het Anjerfonds Zuid-Holland is aan het comité tot Uniformering van de Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht" bericht gezonden dat is beslo- ten in de kosten van aankoop der uni- formen een bijdrage te verlenen van f 1000,hetwelk de lasten aanmerkelijk verlicht. Dit is reeds de derde mcial dat deze vereniging een gift van het Fonds heeft mogen ontvangen. Uit één en an- i der blijkt dat de jaarlijk.?e collecten die ook in onze gemeente worden gehouden hun nut afwerpen voor de verenigingen ter plaatse. Moge dit een aansporing zijn om de collecten die in de toekomst ge- houden worden in de bijzondere aan- dacht van de bevolking aan te bevelen. Van deze gelegenheid moge tevens ge bruik worden gemaakt ook de aanriacht te vestigen op het .feit dar giften uit de bevolking voor dit uniformfonds gestort kunnen worden bij de plaatselijke Raif- ifeisenbank in den Bommel, waarvoor bij voorbaat-hartelijk dank wordt ge zegd. Kuisvuilophaaldienst. In verband met de Kerstdagen zal er op 27 dec. a.s, geen huisvuil worden opgehaald door de gemeentelijke reinigingsdienst. In plaats daarvan zal de vuilophaaldienst op maandag 30 december a.s. het huisvuil ophalen. OOLTGENSPLAAT Kerstavond. Uitgaande van de Chr. Gem. Zangvereniging „Jubilate", het Kinderkoor en de leerlingen van dé Chr Nat. School, zal er op woensdag 18 dec. a.s, een kerstavond worden gehouden in de Geref. Kerk. Aanvang 7,30 uur. Het openings- en slotwoord zal resp. worden gesproken door ds. A. W. Mee der, gereformeerd predikant en ds. P. van Wakeren, hervormd predikant. Aan het orgel Arie Okker. Het geheel staat onder leiding van de dirigent, de heer C. C. V. d. Heuvel en het hoofd der school, de heer G. Rietveld, Alle be langstellenden zijn hartelijk welkom. Kerstmiddag bejaarden. Voor de be jaarden zal een kerstmiddag worden georganiseerd op woensdag 18 dec. om 2.30 uur in „Elthato". Het belooft een goede samenkomst te worden waar alle bejaarden van harte welkom zijn. Het Paulina van Weel en Bethesda Ziekenhuis te Dirksland nam maandag 16 december voor de eerste maal in de geschiedenis van haar bestaan de 2000e patiënt op. In het jaar 1947 behaalde men voor de eerste maal de 1000ste, de laatste jaren waren het er zo onge veer 1800 en thans is een record be haald van tweeduizend patiënten per jaar. De patiënte die als 2000ste van dit jaar werd ingeschreven was de 16-ja- rige mej. Leni van der Sluis, wonende in de Hobius de Krijgerlaan te Som- melsdijk. Zij is werkzaam in het rust huis „De Goede Ree". Van het Huis heeft ze als aandenken aan deze ge beurtenis een pracht van een horloge ontvangen. Het personeel van het ziekenhuis vierde het feit met een tractatie bij de koffie. In de gehouden raadsvergaderingen te Middelharnis en Sommelsdijk zijn ta melijk lange algemene beschouwingen gehouden bij de behandeling van de be groting, dat we die sterk moeten bekor ten en over enige nummers uitsmeren. Te Sommelsdijk hield vrijdag het p.v.d.a raadslid D. Hoogzand een beschouwing van bijna zes getypte folio-vellen, waar voor een apart blad nodig zou zijn om dit af te drukken. In ons e.k. nummer zullen wij met een uittreksel moeten volstaan. In het laatst van het jaar worden opeenvolgend tal van vergaderingen gehouden, waarvan we de verslagen noodzakelijker wijze sterk moeten in krimpen. Voor de schippers-eigenaren van de vissersvloot van Ouddorp, Goeree en Stellendam zal door de fa. Jan Pen uit Lemmer een demonstratie worden ge geven met het nieuwe visnet „Helgo land". Dit net is geschikt voor betrek kelijk alle schepen waarmee zowel op pelagisch als op normale manier kan worden gevist op haring, kapeljauw, wijting en sardijn. De G.O. 7 zal voor deze demonstratie worden gebruikt. Ze vaart vanaf Scheveningen naar de bouwput. j De Kamer van Koophandel en fabrie ken voor Dordrecht en omstreken heeft in een openbare vergadering besloten toe te treden tot de gemeenschap Brug- verbinding Hoeksche Waard. Deze ge meenschap voert actie voor een spoedl- ge bouw van een brug bij Heinenoord, ter vervanging van de oude Baren- drechtse brug. Het bestuur gaf de ver zekering de aanleg van deze brug als een urgente zaak te beschouwen. Gisteren maandag heeft de heer J. V. d. Gijze te Middelharnis zijn zil veren jubileum herdacht als Rijkbe- vrachtingsagent op het bijkantoor van de Rijksverkeersinspectie te Midd,elhar- nis. Superieuren van „de dienst" te Rot terdam t.w. de hoofdinspecteur van ver keer J. J. Oster Jr.; de chef alg. zaken dhr. C. v. d. Berg; dhr. T. Heijkoop, chef afd. vervoer te water; familie, vrienden en kennissen o.m. de heren v. Zetten en H. K. Sandifort met wie de jubilaris beroepshalve in kontakt komt kwamen hem, gelukwensen. Mooier nog dan de fraaie cadeaus waren de spon- tane en hartelijke woorden van waar- dering die tot de heer v d. Gijze en echtgenote werden gericht. Steeds het juiste midden Van de Rijkshoofdinspecteur van ver keer, de heer J. J. Oster Jr. kreeg de heer v. d. Gijze een figuurlijk flinke schouderklap omdat hij gedurende 25 jaar de belangen van de binnenschip pers en van Overheid beiden naar bei der voldoening had behartigd. Dit was mogelijk geweest door naar spr. oor deelde steeds het juiste midden te hou den. Spr. zei het te betreuren dat ook op Flakkee de binnenvaart aan 't verdwij nen is welke ontwikkeling vooral bij het gereedkomen van de vaste verbindingen zich belangrijk zal toespitsen. Met de intrede van de nieuwe tijd zal ook de Flakkeese gemoedelijklieid gaan ver dwijnen verwachtte spreker. Hij ver telde een staaltje uit de tijd dat die gemoedelijkheid er nog in ruime mate was. In hotel Meijer logerende handels reiziger onder wie sprekers vader was het gezegde ter ore gekomen dat Flak kee opstond als de Middelharnisse boot floot. Prompt lieten de heren handels reizigers de boot 's morgens 3 uur flui ten. Of Flakkee of althans een 'klein gedeelte daarvan werkelijk opstond vertelt het verhaal niet. Met de beste wensen en traditione le overhandiging van de enveloppe met inhoud eindigde spreker. De heer C. v. d. Berg chef algemene zaken van de Rijksverkeerinspectie bracht namens de directie de geluk wensen over. Hij overhandigde de ju bilaris een cadeaubon. Ook de heer T. Heijkoop, chef afd. vervoer te water wenste de jubilaris geluk. Spr. die reeds voor de 55e maal op Flakkee kwam had naar hij vertel de bij de familie v. d. Gijze steeds een zoete inval gevonden. Van hem kreeg mevr. v. d. Gijze een mooie plant, de jubilaris ontving een helderzicht scherm, voor op de achterruit van zijn wagen. Zo is de jubileumdag voor de heer v. d. Gijze een feestelijke en blijde dag geworden. Veel is er gepraat over de binnenvaart wier belangen de heer v. d, Gijze steeds heeft behartigt. Dezelf de binnenvaart die gestaag door de veel minder romantische automobiel wordt verdreven. Op het kantoor op de Vissersdijk blijft niettemin de heer V. d. Gijze steeds aktief. De opmerking dat hij de laatste der Mohikanen is, was daarom bijzonder goed gevonden. Uienveiling dinsdag 17 december 1963 Klasse I Grove 17.97; Middel 12.50; drielingen 12.98—12.01; Klasse II Grove 15.52; Middel 10.30—9.30; drielingen 10.14—10.09; picklers 14.29. Aanvoer 92,000

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1