De kerkelijke kaart van Nederland Dhr. J. van Kooy bij auto-ongeluk om liet leven gekomen Melissant nam nieuwe hogedruk nevelspuit in gebruik Herkingen gaat een fraai bejaardencentrum stichten Plaatselijk nieuws Weer een ongeluk op de Oirksiandse dijk s). 36e jaargang Dinsdag 10 december 1963 No. 3245 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZraD-HOLLAM>SS EN ZEEUWSE EILANDEN Vertchynt tweemaal per week: dinsdag- en vrydagavotid Ruwe handen Schrale huid Twaalf zelfstandige woningen'^met verzorgings- en ontmoetingscentrum „Joy-rldSng" eindigt tagers een nrauur Jdag, lods brtel en 14. Iniet ean- iten zijn zo- öun- We Ir j.l. Iver- Ivrij- root- laar- In epu- lene- Ivee- "joen •land pBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Soznmelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 2017 Giro 167930 mÊamBmmamaamimÊmÊimaBiÊmmBimmsmÊamÊmi^mmmmÊmmmÊmÊÊÊiaa^im ABONNEMENTSPRIJS 2,13 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. 1 Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft, evenals bij de Volkstelling van IW, een boekwerk doen verschij nen, dat alle gegevens bevat omtrent de kerkelijke verhoudingen in Nederland in I960. We hebben verloden jaar al eens de globale cijfers daarvan gepubliceerd en van Goeree en Overflakkee de gespe.. ciliceerde van elke gemeente. In dit boek staan alle gegevens over ieder van de 994: (in I960) gemeenten in heel Ne derland, wat de kerkelijke gezindten be treft. Bovendien behoren er een vijftal grote kaarten bij, waarop met verschil- fende kleuren en arceringen in zes groe pen percentages de dichtheid is aange- «even in elke gemeente apart van de rooms-katholieken, de protestanten als geheel, de hervormden, do gereformeer den (allen samen) en de buitenkerkelij ken. Men ziet op deze kaarten dus met één oogopslag, waar een bepaalde ker kelijke groep het meest geconcentreerd is. Voor degenen, die belangstelling heb ben voor ons kerkelijk leven in verband met de statistiek is dit boek dus een zeer interessante uitgave. De kosten zijn f 9.25. We kunnen er natuurlijk niet aan denken de inhoud ervan zelfs maar bij benadering te gaan weergeven en even min om de vijf kaarten in verkleind formaat te gaan afdrukken. Het bekij- ijen daarvan zouden velen, dunkt ons anders wel interessant vinden, want ze geven een prachtig beeld van de kerke lijke kaart van Nederland. We zullen dus sleciits hier en daar een greep doen en ons speciaal bezig houden met de verspreiding van de diverse kerken over ons land. Als we bij de grootste kerkformatie in ons land, n.l. die van de Rooms-Ka tholieken, die thans 40,4''/o van onze to tale bevolldng omvat, gaan beginnen dan zien we op de desbetreffende kaart direld dat de provincies Limburg en Noord-Brabant onze specifiek roomse gewesten zijn. Limburg heeft 94 en Noord Brabant SöVo roomsen. In eerst genoemde provincie liggen vrijwel alle percentages r.k. tegen de 100 aan. Er zijn zelfs 6 (van de 111) gemeenten, waar iedereen rooms is. Ze liggen in ieder geval boven de 80°/(i. De weinige gemeenten, die enigermate een uitzon dering vormen, moet men in de mijn- gebieden zoeken, waar nogal wat pro testanten wonen, zoals in Brunssum, Heerlen, Hoensbroek. In Noord-Brabant wordt een uitzondering gevormd door het noordwesten, het land van Altena en de stad Eindhoven. Deze provincie met zijn 141 gemeenten heeft dus maar één stad met een relatief laag percen tage r.k., n.l. 79 Er wonen 9"/o N.H., -SVo gereformeerden, 2°/o van de overige ker ken en ruim 6'/o buitenkerkelijken. Noord-West-Branbant (de gemeenten Dinteloord, Fijnaart, Willemstad en Klundert) hebben een protestantse meerderheid, benevens Sprang-Capelle en 's Gravenmoer, die de meeste pro testanten hebben, resp. 89,7'"/o en 92.2»/o. Het aantal roomsen is daar dus zeer gering. Toch wonen in Dinteloord nog 45<'/o roomsen, in Fijnaart 49'''/o, in Wil lemstad ll»/o en in Klundert 34»/o. Het Land van Altena heeft weinig roomsen in Werkendam slechts IVo, Almkerk 0.6 Eethen 3'»/o en Woudrichem 5»/o. In Zeeland overheerst het protestan tisme: ruim 26''/o is r.k. Deze zijn gecon centreerd in Oost-Zeeuws-Vlaanderen, maar ook wel in West-Z.Vl. en in twee gemeenten op Zuid-Beveland n.l. 's- Heerenhoek en Ovezande wonen er veel De eilanden zijn overigens overwegend protestants. Zuid-Holland heeft maar enkele ge meenten met eeii r.k. meerderheid, n 1 Wateringen 80»/o, Monster 53, Schiplui den 62, Nootdorp 71, Leidsendam 59. Zoeterwoude 76, Alkemade 88, Warmond 69, Voorhout 87, Noordwijkerhout 89. Lisse 61 en Sassenheim 53. Ze liggen allemaal in het Westland of in de bloem bollenstreek. In Noord-Holland zijn de r.k. het meest geconcentreerd in de streek, lo pende van Egmond naar Enkhuizen. De gemeenten met meer dan 8CVo r.k. zijn: Egmond-binnen 88, Limmen 89, Heer Hugowaard 80, Oude Niedorp 81, Obdam 93, Opsmeer 84, Ursem 85, V/ognum 84 Wervershoof 96, Hoogkarspel 82, Groote broek 93 en Bovenkarspel 85. In die tuinbouwstreek ligt ook nog een aantal gemeenten met tussen de 50 en BOVo r.k. En voorts mogen we niet vergeten Vo- lendam. Het percentage daarvan ken nen we niet, want het dorp vormt een Onderdeel van de gemeente Edam, maar het is voor het overgrote deel r.k. Daar door heeft Edam 78»/o r.k. Heel Noord- Holland heeft er SO^/o. De provincie Utrecht telt er 32"/o. We kunnen hier moeilijk aparte gemeenten gaan noemen, want ze zitten nogal ge lijkmatig verspreid. Het dunst zijn ze gezaaid aan de zuidoostgrens: Veenen- daal b.v. heeft er slechts 5Vo en Leer- sum 7»/o. Schalkwijk staat het hoogst met 88. Gelderland met SgVo r.k. heeft deze voornamelijk geconcentreerd in de Oos telijke Betuwe, de Lijmers en een drie tal gemeenten in de Achterhoek aan de Duitse grens, n.l. Lichtenvoorde gOVo, Eibergen 50 en Groenlo 87. Overigens is de Achterhoek zeer overwegend pro testants. De Véluwe, vooral het noord westen en midden heeft weinig r.k. Al leen aan de Veluwezoom wonen er meer: Wageningen 22»/o, Renkum 26, Arnhem 40. In Overijssel, dat 32»/o r.k. heeft, wo nen deze vooral aan de Duitse grens. Dat zijn de gemeenten Tubbergen met 91»/», Denekamp 87, Weerselo 96, Olden- zaal 85, Ootmarsum 91 en Losser 73. Ook Raalte, middenin de provincie heeft veel r.k. n.l. 78'/o, terwijl het dichtbij gelegen Rijssen er slechts 10 heeft. Onze drie noordelijke provincies tel len weinig r.k.: in Groningen maar 6"/o in Friesland 8 en in Drenthe ook 8. In Groningen is Kloosterburen de enige plaats die sterk uitsteekt, n.l. met 47"/o r.k. (in 1947 42'"/»!). Da oorzaak daarvan hebben we nog niet kunnen opsporen. Verder zijn er slechts 4 gemeenten met een percentage tussen 10 en 20. Bij de rest van de in totaal 56 gemeenten is het aantal r.k. zeer gering. In Friesland vindt men de hoogste percentages in de Zuidwesthoek, n.l. Gaasterland met 23 Doniawerstel m.et 29, Workum met 23 en Bolsward (het hoogst) met 40''/o. Ook het eiland Ameland lieeft er veel, n.l. 35'>/i). In alle overige gemeenten liggen deze cijfers laag. In Drenthe zitten de meeste roomsen in de zuidoosthoek: Emmen met 22, Schocnebeek zelfs met 40 en, Coevorden met 28'''/o. Overal elders is het "/o zeer laag. Tot zover over de R.K. Kerk, We stappen nu over naar de kaart van de Ned. Herv. kerk. Die van de „Protestan ten" zullen we m.aar niet aparr nemen. Alleen merken we op dat Nederland eigenlijk geen protestants land meer ge noemd kan worden, want 40,4''/o is r.k. en 18,4Vo buitenkerkelijk, dus schieten er slechts 41,2Vo over voor alle prote stantse groepen samen, minder dan de helft en slechts een fractie van een per cent hoger dan de r.k. De Hervormden zijn zeer verspreid over de 9 niet-room- se provincies met zeer uiteenlopende percentages. Daar het gemiddelde voor heel Nederland nog slechts 28.3"/o is, zijn er niet zo bijzonder veel gemeen ten, v/aar ze boven de 50 of de 80'Vo lig gen. Het sterkst geconcentreerd zijn ze in een brede strook, die vanaf Zeeland via de Zuidhollandse eilanden, de Al- blasser en Krimpenerwaard, de Neder- Betuwe, de Veluwe, West-Overijssel en Drenthe loopt en in Groningen met zijn vele onkerkelijken en gereformeerden verzandt. De meest Hervormde provin cie is Drenthe met se'/o, dan volgt Zee land met 43 en het laagst ligt Noord- Holland met 20. Dit komt door de 36»/o onkerkelijken die daar wonen. Mot Friesland en Groningen ligt het ook on geveer zo. Friesland heeft SSVo Her vormden, maar 24''/o onkerkelijken en Groningen resp. 39 en 29*/o. De Neder- Betuwe, de Alblasserwaard de Hoekse Waard en Goeree en Overflakkee zijn wel de meest Hervormde streken van ons land. In de Hoekse Waard, is dit percentage 73,4 en op Goeree en Over flakkee 71,2, dus wel heel veel boven het landelijk gemiddelde. Dit komt doordat de formele onkerkelijkheid er zeer ge ring is. Bij oen ernstig verkeersongeluk bij de plaats Gameren (nabij Zaltbommel) is zaterdagavond om het leven geko men de 37-jarige heer J. van Kooy, tot voor een week Rijkshavenmeester op het havenhoofd te Middelharnis. Het ongeluk gebeurde in een dichte mist. De wagen een Citroen 2 CV. waarin het slachtoffer met vrouw en kind reed werd op een kruising door een vrachtwagen die geen voorrang verleende gegrepen met het verschrik kelijke gevol;^ Mevr. van Kooy werd met haar 9-Jarig zoontje zwaar gewond naar een zielienhuis te Zaltbommel ge- Vermelden we aan de binnenzijde van ons blad een ongeluk met een volks wagen die over de kop sloeg, maandag middag had op de Dirkslandse dijk weer een ongeval plaats. Mevr. de Wit-de Gast (van do .slagerij te Dirksland) kwam rijdende met een Taunus te slip pen, gleed van de weg af de berm in en kwam vervolgens met een flinke klap tegen een boom terecht. Het voorfront van de wagen wei'6 geheel ingedrukt. Mevrouw de Wit, die klaagde over pijn in de borst is met een hersenschudding in het ziekenhuis te Dirksland opgeno men. bracht. Thans is hun toestand redelijk. Dg begrafenis van het slachtoffer is bepaald op morgen (woensdag) op de begraafplaats te Brakel. Het bericht van het ongeluk is op Flakkee met ontzetting ontvangen, te meer, omdat de heer van Kooy vooral bij de vele chauffeurs waar hij beroeps halve mee in aanraking kwam alge meen geacht werd en zich een prettig en goede vriend toonde. Het gebeurde is te moer tragisch om dat de heer van Kocy sinds een week op eigen verzoek naar de plaats Hecrewaarden was overgeplaatst waar hij promotie maakte tot opzichter. Maandag zou hij zijn werk beginnen. Fi 40-90«"SP'^'' E.T.I.-noia over vaste oeververbinding over de Westerscheide Vrijdag j.l. is van het Economisch Tech nologisch Instituut voor Zeeland een nota verschenen, die tot titel draagt „De vaste verbinding over de Westerscheide Daarin wordt een analyse gegeven van het verkeer over de .veerdiensten en de verkeérseconomische betekenis van en vaste oeververbinding. In het komende begrotingsbehandeling van de Prov. Staten van Zeeland zullen Gedeputeer de Staten ongetwijfeld hierover hun nadere zienswijze te kennen geven. Het is ook niet uitgesloten dat bij de behandeling van de Rijksbegroting voor Verkeer en Waterstaat deze nota nog op tafel komt, al zal over deze vaste ver binding' uiteraard eerst de nodige studie moeten worden gemaakt. De fonkelnieuwe hogedruk nevelspuit die zaterdag te Melissant in gebruik werd genomen rijdt haar eerste rondje. De gehele bemanning zit in de dubbele cabine. Foto rechts: Op het terrein naast Melishof" werd de eerste brand ge blust. Al demonstreert de spuitgast niet de juiste houding, duidelijk is de ne- velwolk te zien die onder een druk van plm. 40 atmosfeer het pistool verlaat. Het pistool behoort n.l. als een geweer te worden gehanteerd. De nevelwolk beschermt dan het gezicht tegen vlam men en hitte. Uitvoerig verslag van de ingebruikname van j.l. zaterdag vindt U aan de binnenzijde van dit nummer. Zoals wij onlangs hebben gemeld is men reeds enige tijd bezig met de voor bereiding van een plan voor öe stichting van een bejaardencentrum in deze ge- meiente. Deze voorbereiding is thans in een zodanig stadium gekomen, dat het college aan de raadsleden een nota heeft gezonden t«neinde daarop machtiging tot uitvoering te verlirijgen. Hierin wordt gezegd, dat het treffen van voor zieningen op het gebied van de bejaar- dcaliuisvesting niet beperkt mag blij ven tot de bouw van complexea bejaar denwoningen zoals tot nu toe is geschied Hoewe! deze woningen ongetwijfeld in een grote behoefte voorzien, bieden de ze toch niet voldoende waarborgen voor een meeromvattende verzorging van öe bejaarde ingezetenen, bijv. op het gebied van verwarming, waardoor, zij tevens ontlast worden van de beslommeringen verbonden aan het stoken van kachels. Verder is gedacht aan het scheppen van mogelijkheden voor verzorging in geval van tijdeiijlte hulpbehoevendheid, zoals bijv. het centraal bereiden van warme maaltijden, iets waaraan veelal geen of onvoldoende zorg kan worden besteed. Tot een meeromvattende ver zorging tegen vereenzaming kunnen voorxieningen getroffen worden door het creëren van een ontmoetingscen trum in de onmiddelijlie omgeving van de bejaardenwoningen. Van groot be lang is ook dat bejaarden zo lang mo gelijk zelfstandig gehuisvest en in de hun vertrouwde omgeving woonachtig blijven. Bouw en inricliting Met dit complex van factoren voor ogen hebben b. en w. getracht een aan vaardbaar plan te ontwerpen in samen werking met de heer C. Both, architekt te Dirksland, die aldaar met een soort gelijk plan ervaring heeft opgedaan. Voor het verkrijgen van een goede in druk van dit plan heeft het college er een maquette van laten maken. Hfet plan bestaat uit twaalf geheel zelfstan dige bejaardenwoningen in 2 woonla gen met in het midden een woonruimte voor de beheerder(ster) en een ontmoe tingscentrum voor de bewoners. Het ge hele gebouw wordt centraal verwarmd. De keukenakkomodatie van de wo ning van de beheerder(ster) is van een zodanige capaciteit, dat een gelijktijdige bereiding van een maalijd voor circa 15 personen gewaarborgd is. Het zal uiter aard tot de uitzonderingen behoren dat deze capaciteit volledig behoeft te wor den benut. Zeer geschikte plaats Als plaats van vestiging is de keuze gevallen op het perceel bouwterrein grenzende aan het talud van de Schar- loodijk, waarop onlangs een aantal krot woningen is gesloopt. Het gehele terrein ter grootte van circa 2500 m- is eigen dom der gemeente. Deze plaats biedt vele voordelen voor het onderhavige projekt. Als zodanig noemen wij: 1. De samenvoeging van het genoem de dijktalud met het bouwperceel, waardoor een fraai stedebouwkundige- en ruimtelijke voorziening kan worden verkregen, die in belangrijke mate zal bijdragen tot verbetering van het aan zien van het dorp. 2. De aanleg aan de voorzijde van het gebouw van een grote siertuin, waarin de bewoners van het centrum zich kunnen verpozen. 3. Een alleszins bevredigende „aan kleding" van de Scharloodijk, die er thans na de liquidatie van de krotwo ningen haveloos uitziet. 4. De mogelijkheid tot uitvoering van aanpassingswerken aan genoemd dijktalud in R.A.W.-verband, dus een werkgelegenheidsobjekt v^aarvan de kosten ,begroot op 25000,voor lOO'Vo voor rijksrekening komen. Hierdoor worden de stichtingskosten van het be jaardencentrum aanzienlijk gedrukt. De Ned. Heide Mij, die dit R.A.W.- objekt in voorbereiding heeft verzeker de dat de kans op een spoedige uitvoe ring zeer reëel is. Wat de uitvoering van het bouwwerk is de bedoeling dat het complex zal worden gebouwd op voet van de WoningVi/et, waarbij met veel waardering gewag mag worden gemaakt van de tegemoetkomende houding van de zijde van de provinciale direktie van de volkshuisvesting en de bouwnijver heid, met name de medewerking die is ondervonden van de heer Mackenzie, de hoofdingenieur-direkteur van deze rijks dienst. Het is zelfs mogelijk dat met de uitvoering van de bouw op korte termijn kan worden begonnen, omdat een voor lopig contract van aanneming met de heer M. Osseweijer en Zn. te Oude Ton ge. Kosten va-n huur Deze exploitatie valt in twee delen uiteen, n.l. die van de bejaardenwonin gen en die van het centrale gedeelte. De woningen worden op norhiale wijze verhuurd, tegen een prijs van circa 20,por week. De bewoners betalen bovendien een omslag in de kosten van brandstof voor de centrale verwarming, berekend op 3,per week. Er wordt van uitgegaan, dat iedere be jaarde in de gelegenheid dient te wor den gesteld een woning te huren. Is men daartoe zelf financieel niet in staat dan zal het ontbrekende door de gemeente worden verstrekt in het kader van de Algemene Bijstandswet, die zoals be kend, op 1 januari 1965 in werking treedt. Het beheer Het centrale gedeelte kan onder be heer worden gesteld van de Burger lijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg, die dan tevens een nieuwe taak krijgt en niet met opheffing wordt be dreigd door de Inwerkingtreding van de eerder genoemde wet. Ook haar eigen vermogen wordt daardoor veilig gesteld ten dienste van dit beheer. Hiertoe strekkende voorstellen zullen gelijktij dig worden gedaan. Verder wordt over wogen voorstellen te doen tot het in brengen van de middelen van het Adop tiefonds ten behoeve van dit beheer. Voor zover genoemde fondsen alsdan nog niet toereikend zouden zijn voor de financiering van het geheel der cen trale voorzieningen verwacht het col lege dat niet tevergeefs een beroep zal kunnen worden gedaan op de medewer- ding van de beide plaatselijke kerken. Uiteraard kunnen omtrent de andere aspecten van deze zaak eerst in een la ter stadium meer definitieve beleids lijnen worden uitgestippeld. IVIIDDELHARNÏS Kerstavond Ned. Chr. Vrouwenbond Op donderdag 12 dec. a.s. wordt uit gaande van de Ned. Chr. Vrouwenbond in de Jeugdliaven te Middelharnis een Kerstavond georganiseerd. De kerstmeditatie zal gehouden wor den door ds. L, S. den Boer, Chr. Geref, predikant te Sassenheim. Het Kerstver haal zal gelezen worden door mevr. Wesdijk-Sprong, afgewisseld door zang van mevr. Keur-v. d. Herik te Melis sant. Kerkdienst. Donderdag 12 dec. des avonds 7 uur, hoopt voor de Ger. Ge meente alhier voor te gaan ds. P. Blok te Dirksland. Boawvaltva-kantiebontsen. Het ver zilveren van bouwvakvakantie bonnen voor Kerstmis en nieuwjaar vind plaats op vrijdag 13 december na 7 uur bij G. Overwoei, Pr. Marijkestraat 11, Middel- liarnis. Gevonden voorwerpen. 4-delige hou ten duimstok; 2 Tomadorekjes; ring met 2 sleutels; bruine portemonnee met drukknopsluiting; grijze handschoen; rechts; paar motorwanten; ring met 3 sleuteltjes; blauw-groene vulpen; rode kinderportemonnee met ritssluiting; ge blokte herensjaal; etui met 8 schroe- vendraaiertjes; blauw wollen i^inder- handschoen; tekenpasser; paar licht bruine herenhandschoenen; 100 jute zakken, gemerkt J,L,H,; groen wollen kinderwantjes; wit portemonneetje; jongensfiets merk Gazelle; paar witte wanten. Verloren voorwerpen: Gouden broche (Zeeuwse knoop); pompje van bromfiets of motor; doublé herenpolshorloge; bruin lederen tas; rode boodschappentas bruine fietstassen; zwarte gummiebroek groen v/ollen kinderwant; bruin lederen portemonnee; blauw wollen muts; bruin lederen dameslaarsie met steunzooï; groene step met crème spatborden; knot wol (groen-blauw); aktetas met studie- boeken; geruite muts (zwarte piet); bruin sède want; gebreid boord; geel- blauwe wollen want; zwart manches ter jas. Inlichtingen omtrent bovenstaande voorwerpen op het Groepsbureau der Rijkspolitie te Middelharnis, Ring 36. SOMMELSDIJK Praatmiddag C.B.T.E. Voor de kring Goeree-Overflakkee van de Chr. Boe ren en Tuindersbond wordt op donder dag 12 december a.s. een praatmiddag belegd in het Herv. Verenigingsgebouw „Vita Nova", van Aerssenstraat 5 te Sommelsdijk. Aanvang 's middags om 2 uur. Op deze vergadering kan men terecht met alle vragen op het gebied van de organisatie, het land- en tuinbbouv/be- leid, grond- en pachtzaken, enz. enz. Voor de beantwoording van de vragen uit de vergadering hopen namens het Dagelijks .Bestuur van de C.B.T.B. Hol- land-Branbant aanwezig te zijn de he ren: C. Barel te Oudemolen; P. J. Breg- man te Leidschendam; P. van Damme te Dubbeldam; drs. K. C. van Kempen te Achthuizen; S. Baar te Haarlem; mr. D. J. Krajenbrink te Haarlem. Inlevering vakantiebonnen. De Kerst inwisseling vakantiebonnen bouwvak ken kan vrijdag 13 dec. a.s. plaats heb ben van 78 uur bij M. Driesse, Prin- scsselaan 5, alhier. HERKINGEN Kerkdienst. As. woensdag des sav. 7 uur hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland. Betalmg zitplaa.tsen. A.s. donderdag 12 dec. des sav. van 78.30 uur zal er in de consistoriekamer der Ger. Gem. zitting worden gehouden tot ontvangst van zitplaatsengelden. Verzilveren vakantiebonnen. Van 13 dec. tot 21 dec. 1963 bestaat er gelegen heid tot het doen verzilveren van va kantiebonnen voor de landbouw tot ten hoogste f 100,in totaal. Hiervoor zal zitting worden gehouden door de penningmeester J. Looij in de Herv. School op zaterdag 14 dec. van 67 u. Burg. Stand over de maand nov. 1983. Geboren: Maatje, dochter van J. van der Velde en A. L. Looij; Johanna, dochter van D. Berkenbosch en G. Otte. Overleden: J. de Wachter, oud 92 jaar, weduwe van L. Drooger; Neeltje Polder, oud 93 jaar, weduwe van A. M.'unters. Gehuwd: J. de Jong, oud 29 jaar, ba- venwerker en M. P. Melissant, oud 22 jaai", beiden wonende te Herkingen, Ingekomen: J. Knape van Sommels dijk. Vertrokken: P. J. van Zielst naar Sommelsdijk en E. Munters naar Rot terdam. *jUitvoering Zangvereniging. Op 13 dec. a.s. aanvang 7.45 uur zal de zang vereniging Herkingen een uitvoering geven in Ons Huis in samenwerking met de verenigingen uit Dirksland, Sommelsdijk en Ouddorp, Belangstel- MIDDELHARNIS Wie zich zondagavond met de V.W. stationcar van de heer J, H. de Wit uit Dirksland schuldig heeft gemaakt aan het bij de jeugd populaire „joy riding" is de politie (nog) niet bekend. Wel mag worden verondersteld dat de clandesti ne chauffeur niet erg in de rijkunst be dreven was omdat hij in de weinige tijd die hem gegeven werd al kans zag de v/agen onzacht tegen een huis te zetten en wel zodanig dat spatbord, voorfront en portier flink beschadigd werden. De dader nam na het gebeurde snel de benen en kon door de politie nog niet worden aangehouden. De heer de Wit had terwijl hij de kerkdienst van de Geref, Kerk te Mid delharnis bezocht zijn wagen in een van de sloppen langs de Nieuwstraat aldaar geparkeerd, met de contactsleu tel in het slot en zonder de portieren te hebben gesloten. Na de kerkdienst vond hij zijn wagen afgesloten, kenne lijk reeds door de „joyrider" gedaan om daarna zijn slag te slaan. De (heer de Wit is daarna naar huis gegaan waar hij de reserve sleutels had. Korte tijd nadat hij 'hierover de politie had inge licht kwam op het bureau de melding van de botsing. Vandaag (dinsdag) wordt de wagen op vingerafdrukken onder zocht. lenden zijn hartelijk welkom. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij het bestuur. Collecte. De opbrengst van de col lecte ten behoeve van het Nederlands Oorlogsgravencomité (Klaproosdag) heeft opgebracht een bedrag van f 35,25. OUDDORP Kerkdienst. A.s. woensdagavond 7 u. hoopt in de Herv. Kerk voor te gaan dr. Kruithoff. DEN BOMMEL Kijkavond Chr. Nat. School. De jaar lijkse kijkavond van de Chr. Nationale school te Den Bommel is vastgesteld op D.V. woensdag 11 december 1963 des avonds van 6.30 tot 9.30 uur in de school Tevens is er dan gelegenheid om met de onderwijzers te spreken over de vor dering van de kinderen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1