tweede pak Plaatselijk nieuws lekker en gezond Nieuws uit Zeeland Predikbeurten huis met erf BEDFORD Molen te Den Bommel in andere lianden drukwerk Wij di Nieuwe gezichten bij ploegwedstrijd LJ.C. Van onze adverteerders Muziekiianifel Bernard presenteert „Pfiillcorda" Eei vis Een werkend volk heeft recht op recreatie Verkoop bij inschrijving Vier Loonploeger werkte zich in tempo naar de overwinning Garage iCnöps i^M eau fröotJai de heerlijke drop-bonbori Moeilijke positie van Gezins zorg en Maalschappelijl( werk op de Bevelanden Wijziging week-end dienst dierenartsen Ettense Veemarkt ORGEL Voor alle CENTRALE VEILING IVIiddelliarnis familie-e rB;CS=03ï5?ffi Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I B U W S" Vrijdag december 1983 vrijdag 6 dec De ploegwedstrijd, die greorganiseerd werd door de Landbouw Jongeren Club afdeling Flakkee, is na tweemaal te moeten worden uitgesteld, zaterdag ge houden. Voor de tijd van het jaar was de grond redelijk en er verschenen 16 deelnemers aan de start. Voor de eerste maal is er ook een wedstrijd gehouden met twee-scharige ploegen. Dit op verzoek van meerdere deelnemers. Door de jury moest worden gelet op de beginvoor, aanstorting, op de voren zelf, op de geploegde sneden, de dekking van de stoppel, het afwer ken van de geer, het afwerken van de derde wendakker, de eindvoor, het in zetten en uitliohten en algemene in druk, terwijl de voordiepte op 2224 cm. gesteld was. De wedstrijd is later gehouden dan andere jaren. De voortdurende regen val is daar oorzaak van, maar niet in geringe mate het moeilijk te verkrijgen van land. 'Dit jaar zijn er andere mensen naar voren gekomen, dan men gewend 'is. Jan van Loon een knaap die voor de derde maal met een ploeg werkte, werd tweeide bij de 1-scharige ploegen. Jan is in' militaire dienst en had verlof ge kregen om aan de wedstrijd deel te ne men. Eerste in zijn afdeling werd de heer R. van Putten, die eveneens in mi litaire dienst is, maar njeer met een ploe| heeft omgegaan dan Van Loon. Uitblinker Bij de twee-scharige ploegen werd de heer D. Peeman te Middelharnis eerste. De heer Peeman doet voor de eerste maal m.ee aan deze wedstrijd. Wedstrijd routine heeft hij helemaal niet, maar hij is van het standpunt uitgegaan: „Als ik net eender ploeg dan anders, rnoet het goed zijn". Dat was ook zo, want hij kreeg de wisselbeker. De heer Peeman is loonploeger en ploegt jaarlijks een groot deel van Flakkee om. Vroeger werkte hij met paarden en mensen die het kunnen weten, vertelden ons: „Die lui kun je er altijd uithalen". Hij, was als eerst^ klaar, ver binnen de "gestelde tijd. Hij was ook één van de weinigen die precies op diepte ge ploegd had. Regelmatig 23 cm. Hij kreeg een uitbundig applaus, toen de voorzitter van de L.J.C, hem de wissel beker en de beker, die hij in eigendom mag houden, overhandigde. Het was een welverdiende zege. „De heer Peeman heeft bijzonder snel gewerkt, naar wedstrijdbegrippen. Dat houdt niet in, dat we allemaal snel moe ten werken", vond de heer Heijboer, van de Landbouw Voorlichtingsdienst. „Men moet de tijd durven nemen, want het is gebleken, dat die tijd er volop was, want niemand heeft er langer overge daan, dan de vastgestelde tijd. Het snel- ploegen heeft veel nadelen, zoals de arsering van de sneden. Wanneer we maandag de punten moesten vaststellen zouden de prijzen welliciht geheel anders zijn. In ieder geval is de grond, die be werkt werd, voor inzaaien gereed. De grondeigenaren behoeven helemaal niet ongerust te zijn, dat de structuur van de grond is verminderd. Integendeel!" aldus de heer Heijboer, die veel plus punten kon opnoemen voor de ploegers. Er is een groot stuk land omgeploegd, en de heer Heijboer zei er van over tuigd te zijn dat de erven De Haas-Van Dorsen tevreden kunnen zijn over de nu afgeleverde grond, evenals de be heerder, de heer A. Slis en de heer C. van Rumpt, die het machinale werk op de boerderij voor zijn rekening neemt. De heer Heijboer dankte hen hartelijk voor hun bereidwilligheid en beloofde de vergadering, de betreffende mensen hartelijk te gaan bdanken voor het be schikbaarstellen van het land. Uitslagen De jury-leden,: voor de twee-scharige ploegen, de herlh, M. van der Baan, J. C. Vogelaar, C. Geluk en A. J. Jaobs, kenden de prijzen toe aan: D. Peeman 377 pnt. de wisselbeker en de beker voor de eerste prijs; C. v. Pe- perstrate, 361 pnt. een beker; J. Rood- zand, 340 pnt. eri een medaille; P. Noor dermeer 324 pnt. (de vorige bekerhou der); G. van der Mast 318 pnt; P. van Noord, 308 pnt.; H. de Jonge 303 pnt. De jury-leden voor de een-scharige ploegen waren de heren P. Warnaer, P. Vogelaar, P. de Wit en A. Heijboer. De prijzen gingen naar: R. van Putten 403^/» pnt. de wisselbeker en de beker voor de eerste prijs; J. van Loon 385V2 pnt., een beker; A. van Al phen 363 pnt., een medaille; J. van der Vlugt 358V2 pnt.; J. van Eek, 358 pnt.; C. Breen 338 pnt.; De Jonge, 327 pnt.; J. de Wit 319 i)nt.; A. van Rossum 271 pnt. De heer D. Peeman ploegde met een Super Major-trekker en een twee-scha rige Ransomes, type T.S. 82. De heer R. van Putten met Massey Ferguson-trek- ker en een éénscharige Rumptstad kan- telploeg. i Ondanks de sminder prettige weers- omstandighederi het was in de mid daguren bijzonder mistig is er met enthousiasme gewerkt hetgeen een be lofte inhoudt voor de volgende wed strijd. De winnaar bij de twee-scharige ploegen, de heer D. Peeman te Middelhar nis ontvangt de wisselbeker en de beker die hij in bezit mag houden uit han den van de heer B. v. d. Velde. Als laatste supersnufje van electro- nische toonweergave heeft Philips een zeer apart muziekinstrument, met tal loze toepassingsmogelijkheden op de markt gebracht. Muziekhandel Bernard te Middelharnis, die er altijd direkt bij is om iets nieuws en van gerenommeerd merk te presenteren beschikt thans over een exemplaar van deze „Phili- cordia" en de heren Bernard waren zo vriendelijk ons het instrument te de monstreren, of wat in dit geval veel belangrijker is, te laten horen. Wij had den een deskundige op het gebied van orgelmuziek meegenomen en deze toon de zich direkt enthousiast, niet alleen over de zeer bijzondere speelkwalitei- ten van het instrument, maar vooral ook over de perfecte geluidsweergave, over mixtures, de zeer gemakkelijke bespeel baarheid en vele mogelijkheden om het instrument te benutten. De Philicorda is tot stand gekomen na uitgebreid researchwerk van de Phi- lipsingenieurs. Met heeft een volslagen eigen karakter, waarbij klankkleuren zijn' toegepast, die individueel en in combinatie voor de veeleisende muziek- kenner verantwoord zijn. De toepassingsmogelijkheden zijn le gio; men kan de Philicorda gebruiken in het gezin, maar ook op scholen, voor begeleiding van koren, als solo-instru ment en in een amusementsorkest je, steeds is het of een volledig instru ment of een ideale partner. Wat klank betreft heeft de Philicorda nauwelijks zijn weerga, temeer orndat de speeltafel er van op ieder modern, goed functionerend radiotoestel kan worden aangesloten, zelfs met nagalm! De Philicorda kan klinken als een kerkorgel, maar ook als een harmonium en moderne wijsjes kunnen met mo derne klankkleur er eveneens uit ge toverd worden, in alle schakeringen en nuanceringen. Vroeger schafte ieder, die het zich maar enigszins veroorloven kon, een piano aan voor de muzikale ontwikke ling van het gezin; velen en terecht doen dat nog, maar daarnaast staat een grote groep, die wel gaarne een muziekinstrument van klasse zou wil len bezitten, maar voor wie plaatsruim te, hoge aanschaffingsprijs enz. een be lemmering zijn. Juist voor dezen is de Philicorda het aangewezen instrument het is qua vorm ontworpen voor de huidige woonruimte, modern van vorm, maar bescheiden van afmetingen, ge makkelijk te vervoeren in de auto en laag in prijs. Het klavier van de Philicorda telt 49 toetsen en gaat van C tot C3, maar door middel van schakelaars kan de stemming 1 of 2 octaven worden ver hoogd. Hierdoor heeft men praktisch de gehele omvang van het pianoklavier ter beschikking. Bas- en discantdeel kunnen gescheiden worden en men kan 17 accoorden laten klinken. Voorts be zit de Philicorda nog octaafkoppelaars, klankkleurschakelaars met honder den variatiemogelijkheden een vi- bratoschakelaar, volumeregelaar, ba lansregelaar, en keuzeschakelaar Ie voor volledige Philicorda, voor inschakelen van een grammofoon of bandrecorder men kan een plaat zelf begeleiden en voor uitschakeling van het kla vier voor aansluiting op grammofoon of [radio. De nagalm vermelden- wij al en zelfs kan men een hoofdtelefoon aan sluiten, zodat men de luidsprekers van het instrument niet behoeft te gebrui ken en de huisgenoten niet worden ge hinderd als met het instrument wordt gestudeerd. Firma Bernard zal gaarne geïnteres seerden met alle voorlichting en een demonstratie ten dienste staan. En om niemand af te schrikken, omdat men al licht denkt met een moeilijk te bespelen instrument van doen te hebben: de Phi licorda'geeft ook eerstbeginnenden al direkt veel vreugde, omdat het niet no dig is het gehele klavier te beheersen! Gaat u eens luisteren en u zult even veel bewondering hebben voor dit nieu we produkt van Philips als wij en als allen, die er als deskundigen kermis mee maakten. Middelharnis - Telefoon 2043 HAAST U! iL PRIJS SOMMlELSDIJK Zangavond Bijhei Kiosk Vereniging te Amsterdam' Uitgaande van de Bijbel Kiosk* Ver eniging zal zaterdag 7 december 1963 D.V, een zangavond worden gehouden in de Herv. Kerk te Sommelsdijk. De bekende radiozanger Kees Dee- nik zal enkele liederen zingen en de samenzang leiden. Verder wordt medegewerkt door Chr. Gem. Zangver. „Jubilate Deo' te Mid delharnis; Dameskoor „Ons Koortje", SommelsdijkMiddelharnis; Mannen koor „Ons Koor", Sommelsdijk-Middel- harnis; gezamenlijk o.l.v. de heer Ger- rit Zoon. Organist: de heer Gerrit Zoon. Predikant: ds. H. C. Bultman. Aanvang 8 uur. Toegang voor ieder vrij. OUDDORP Filmavond Veilig Verkeer. Het Ver bond Voor Veilig Verkeer te Ouddorp, zal op dinsdag 10 december 1963, te 19.30 uur in het verenigingsgebouw te Ouddorp een amusante filmavond hou- den voor leden, 'huisgenoten en beken den. Toegang vrij. Uitslagen dammen op 2 dec. 1963. Jeugdafdeling: Jan Hameeteman Henk Florestein O2; Jaap BreenLeo Akershoek 20; Ton v. RinzenBas Bakelaar 0—2; KI. Tanis—Koos Goede- gebuur 20; Jan BreenAb Goedege- buur O2; Arie BakelaarKoos Goe- degebuur 20; Leo AkershoekKoos Goedegebuur 20; Teun BakelaarTon V. Rinzen 20; Jaap BreenDik Flo restein 20; Jan HameetemanKL Ta- nis O2; Bas BakelaarJan Breen 2 —0; J. Pijl—Dik Florestein 0—2. Wederom mochten we j.l. maandag enkele nieuwe jeugdleden begroeten. El ke maandagavond om half zeven wordt er gespeeld. Nieuwe leden hartelijk welkom. Afd. IA: G. Tanis—D. Sperling uit gesteld; Joh. Moerkerk—Ja'c. West hoeve O2; Goed gedaan Hans. Vol gende keer nog wat sterker spelen; KI. Tanis^P. van Dam 11. Geluk ge had. Piet. Afd. IB: L. Moerkerk^Kr. Westhoe ve 0—2; A. Meijer—Kr. Verhage 0—2. Volgende week -wordt er gestart met dammen voor het persoonlijk kampi oenschap van het eiland. Deze partijen zijn altijd heel interessant. In het ver enigingsgebouw te Ouddorp wordt op 16 dec. 1963 een van deze wedstrijden ge speeld. Belangstellenden, hartelijk wel kom. Toegang vrij. NIEUWE TONGE Gevonden voorwerpen: een paar zwarte oliepijpen, een bankbiljet van f 10,—. Verloren: een portemonnaie met een inhoud van f 10,een paarse dames handschoen. Vakantie in Zuid-Afrika. De heer en mevrouw Gravendeel, resp. hoofd en onderwijzeres aan de Christelijke La gere School hopen hun Kerstvakantie door te brengen in Zuid-Afrika. In verband hiermee hebben de eer ste en de zesde klas een Kerstvakantie van 14 december tot en met 21 janu ari 1964. 20 cent per rol Naar wij vernemen heeft de Coördi natiecommissie voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op Noord en Zuid-Beveland verkeert in financi ële moeilijkheden, die een bedreiging van het werk vormen. Als gevolg hier van heeft de Commissie zich tot alle gemeentebesturen op de beide Beve landen gewend met het verzoek het suibsidie voor gezinszorg en maat schappelijk werk voor 1964 te verhogen. Dit werd gisteravond besloten in een vergadering in de „Prins van Oranje" welke bedoeld is als de eerste van vijf voorlichtings bijeenkomsten voor raads leden. De andere vier vergaderingen zullen achtereenvolgens worden gehou den te Baarland op 10 december, Kort- gene 12 december, Kruiningen 18 de cember en Heinkenszand 19 december. De kosten, vertoonden aan de gezins zorg en het maatschappelijk werk zijn de laatste jaren zeer toegenomen. Als hier geen inkomstenverhoging door middel van hogere subsidies van de ge meenten tegenover staat acht de Coör dinatiecommissie, waarin alle instellin gen voor gezinszorg en maatschappelijk werk vertegenwoordigd zijn, het voort bestaan van dit zegenrijke werk in ge vaar gebracht. De subsidie bedraagt momenteel 30 tot 35»/o van de exploita tiekosten. Deze percentages zouden minstens met 15 omhoog moeten om een sluitende exploitatie te verkrijgen. Als ook het rijk het subsidie zou ver hogen zou kunnen worden bereikt dat het totaal subsidie op 80*'/o werd ge bracht. Omdat thans in de Bevelanden een geheel verschillend retritoutiestelsel wordt gehanteerd, streeft de Commis sie er naar om dit over de gehele linie gelijk te trekken, teneinde elke onder linge concurrentie uit te sluiten. Voor a.s. weelsL-end heeft dokter Wag ner, dierenarts te Dirksland dienst, tel. 01877-281). De tegenstrijdige vermel ding in het 2e blad van dit nummer komt dus te vervallen. De korenmolen te Den Bommel eige naar de heer A. Loltker, is dezer da gen onderhands verkocht en in ande re handen overgegaan. De molen is nu eigendom van de heren A. Eversdijk te Kruiningen en aannemer Verburg te Wolphaartsdijk, dezelfde die de mo len te Herkingen hebben gekocht. De Bommelse molen zal worden ge- restaureerd en voor vakantiedoeleinden worden ingericht. Was er eerst sprake dat de molen zou worden gesloopt het staat nu wel vast dat deze een fraaier aanzien zal krijgen en voor het dorpsschoon blijft behouden. Op de veemarkt van woensdag 4 de cember 1963 werden aangevoerd 35 runderen en 7 stuks kleinvee. Het aan bod van runderen was zeer gering, de handel gedrukt en de prijzen aan de la ge kant. Het aanbod van slachtvee was ma tig, de handel stug en de prijzen sta biel. Prijzen: kalfkoeien 600—1250; guste koeien 550—775; kalf vaarzen 8001200; pinken 400575; graskalveren 225—350; biggen 5580; lopers 80—100; paarden 600—900; vette koeien 3.00—3,20 per ki- Jo geslacht. - NIEUWE TONGE Jongeman bekneld Op het erf van de heer D. C. Admi raal aan de Zuiddijk heeft dinsdag avond om ongeveer 7 uur een ernstig ongeluk plaats gehad, doordat een trek ker met aanhangwagen achteruit reed, waardoor de jongeman H. Kievit, wo nende in de Kerkstraat bekneld raak te tussen de aanhangwagen en een muur. Hij wilde een schop weghalen die achter de wagen lag. Dokter M!. de Jager, die spoedig ter plaatse was, achtte onmiddellijke over brenging naar het ziekenhuis te Dirks land noodzakelijk, waar een ingedrukte borstkas gekonstateerd werd. De toe stand van de patiënt is op het ogenblik redelijk. yergadering Bloembollenveremging. Op maandag 9 december 1963 's avonds om half acht is er ledenvergadering van de Bloembollenvereniging, afdeling Flakkee in Café Osseweijer te Nieuwe Tonge. STAD AAN 'T HARINGVLIET Burg. Stand. Overleden: M. Osse weijer 88 jaar, wed. van H. v. d. Gij ze. OOLTGENSPLAAT P?'edifcant beroepen. Door de kerke- raad van de Herv. Gem. is een beroep uitgebracht op ds. B. M. Meijndert te Waarder (bij Woerden). Men is, want 't is goedkoper Met vis nu uit te brand Ze wordt veel verkocht, maar Er is verschil in, want Vers gebakken scharren Of zo uit het net Schollen, bot en wijting Haring, „moddervet" Kabeljauw, „de beste" Schelvis niet te klein Bokking en makrelen Rolmops, extra fijn Stokvis kan niet beter Garnalen „ongepeld" Koop je nooit te duur, als Je er TAMBOER om belt Waterweg - Middelharnis. THOLEN Kerknieuws. De door de Ned. Herv. Gemeente beroepen predikant, ds. J. Th. Casander te Oosterwolde, bracht dinsdag j.l. een bezoek aan Tholen en ging des avonds voor in de dienst des Woords. SCHERPENISSE Onder invloed. In de nacht van zon dag op maandag heft de politie te Ber gen op Zoom de automobilist A. G. uit Soherpenisse aangehouden wegens het rijden onder invloed van sterke drank. De politie maakte procesverbaal op en trok zijn rijbewijs in. - ST. ANNALAND Kerknieuws. Donderdag 12 december a.s. des avonds 7 uur hoopt alhier voor te gaan in de Ger. Gem.ds. Chr. van Dam van Werkendam. Collecte. Zondag 8 dec. a.s. zal in de Ger. Gemeente alhier een collecte worden gehouden ten behoeve van de Christelijke Kleuterschool. Uienveiling van dinsdag 3 dec. 1963 Uien middel 15,0214,86; uien bonken 18,50; uien drielingen 15,------15,80; uien picklers 20,99. Gemiddelde prijs per honderd kilogram. Aanvoer 107 ton. Benoeming. In de vacature van de heer J. den Hollander, die naar Oud- Beijerland vertrok," is tot onderwijzer aan de Openb. Lagere School te Sint Annaland met ingang van 1 dec. 1963 benoemd de heer Mars. Willemse uit Steenderen (bij Zutphen). Ongeval. Het dochtertje van de heer J. Doorn uit de Joanna Mariapolder trok in een onbewaakt ogenblik bij haar grootmoeder een pan met koken de melk over haar lichaampje. Het bij na twee-jarig dochtertje kreeg hier door ernstige brandwonden. De ijlings ontboden geneesheer dokter A. C. J. Nooteboom achtte overbrenging naar het Algemeen Burger Gasthuis in Ber gen op Zoom noodzakelijk. Verkiezing ambtsdragers. Zoals we reeds hebben gemeld, zal de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te St. Annaland met twee diakenen en één ouderling worden uitgebreid. In de vacature ouder ling Johs. Overbeeke Nicsz., die be noemd werd door de kerkeraad als ouderling met bijzondere opdracht, is gekozen de heer G. J. i^reas, die al meer zitting als zodanig heeft gehad in de kerkeraad. Verder werd diaken W. Goedegebuure gekozen als ouderling. Ouderling P. J. van de Repe werd her kozen. Als nieuwe diaken werd geko zen de heer Lt. I. Goedegebuure. Wan neer deze broeders hun benoeming of hun herbenoeming aannemen, moet er nog een nieuwe diaken gekozen wor den. ST. PHILIPSLAND Kerkdienst. Donderdagavond 12 dec. a.s. om 7.30 uur zal ds. W. Suijker een zendingsavond houden. Alle belangstel lenden zijn hartelijk welkom. Inenting tegen polio. Vanwege het gemeentebestuur is een circulaire huis aan huis bezorgd, waarin de bevol king, in verband met de in de omge ving heersende polio, de gelegenheid geboden wordt de kinderen van 3 maanden tot 18 jaar oud te doen inen ten. Burg. Stand. Geboren: Martinus, zoon van J. Neele en G. Moerland; Frans Stoffel, zoon van J. A. Stols en L. op de Hoek; Maria Johanna, doch ter van J. M. Ligtendag en S. E. van Dijke. Huwelijken: C. Neele, oud 23 jaar en W. E. de Jonge, oud 22 jaar. Overlijden: Ohristiaan Wisse, oud 48 jaar, echtgen. van L. K. v. d. Bijl. Ingekomen: J. P. Vogelaar van Nij- kerk; J. van Sliedregt van Dinteloord; J. J. W. de Jonge van Zierikzee; S. E. Kempeneers van Zierikzee. Vertrokken: C. de Visser naar Hil versum; J. Wagemaker naar Krimpen a.d. IJssel; M. A. den Engelsman naar Wassenaar; P. J. van Dijke naar Vrees wijk. Goede recreatie voert tot presta tie. Draagt bij tot grotere wel vaart en neem een spaarboekje! U zorgt dan voor persoonlijke re creatie. Het is voordelig en ge makkelijk. Dagelijks tot ieder be drag opvraagbaar. BOERENLEENBANKEN RAIFFEISENBANKEN £ï£5£®SSï£~S5S~SXS!S^S5SS:ÊS£J£5£5S5S5S5P<^cs( ZONDAG 8 DECEMBER 1963 MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur kand. J. H. v. d. Bank te Vee- nendaal. (Extra collecte voor het Bouw fonds. Ger. Kerk 10 uur ds. G. c Muntingh en 6 uur ds. P. A. Zeilstra Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. fl, C. V. d. Ent. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Kerk (vrijgemaakt) 10 en 4.30 uur lezen. Herv. Kring „(jg Oecumene" 10.30 uur dr. J. Godthelp te Rotterdam. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. Bultman, (v.m. H. Doop, Extra collecte voor de Gen. Kas.) -I Rem. Kerk 10 uur ds. G. Ch. Duin- ker uit Vlaardingen. (2e collecte voor de diaconie). DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur dhr. C. J. Kesting. (Extra collecte voor de kerkvoogdij). Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. B. J. Wiegeraad. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MteLISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Exalto. (v.m. H. Doop). STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. H. J. Smit en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Ger. Kerk 10 en 6 u, ds. van Driel van Ouddorp. (bedie- njn'g H.A.) - GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. J. H. Vlijm. (Extra collecte voor de zondagsschool). OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. van Vliet. (Extra collecte voor" het Orgelfonds). Doopsgez. Gem, 9.30 uur dhr. v. d. Dool uit Rotter dam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk Dorps huis 10 uur ds. B. J. Zaal en 6 uur ds. J. van Vliet. (v.m. H.A. en nam. dankz. H.A.) Vereen, gebouw 10 uur dhr. C. J. Kesting en 6 uur ds. B. J. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Jonkers. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9 en 4 uur ds. P. van Wake ren. Ger. Kerk 10.45 uur ds. P. A. Zeilstra em. predt. te Middelharnis en 6 uur ds. Noordhof van Den Bom mel. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur le zen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur dhr. A. Terlouw en 6 uur ds. T. van 't Veld. Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. Noordhof. (bed, H.A.) OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u, ds. T. van 't Veld en 6 uur ds. H. J. Smit. (v.m. H.A. en nam. dankz. H.A) Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. Meeder. Ger. Gem. 9.30 en 6 urn- lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en G.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dhr. C. Vroegindeweij en 3.30 uur ds. H. J. Smit. van een te GOEDEREEDE aan de Kerkstraat, kad. bek. gem. Goedereede sectie A no. 534 groot 83 ca. Eigendom van de heer Joh. Melissant te Goedereede. Behoudens toestemming b. en w. onmiddellijk in ge bruik te aanvaarden. Briefjes in te leveren ten notariskantore te Goederee de uiterlijk 16 dec. 1963, waar verdere inlichtingen zijn te verkrijgen. Betaling der koopsom uiter lijk 30 dec. 1963. Notaris Risseeuw Te koop licht gebeitst, massieve mooie lage notenkast met Subbas, fluit enz. 190,—. W. DE VOS, Nijverheids straat 20, Zuidland. VERLOVING- ONDERTROUW- VISITEKAARTJES en ROUWBRIEVEN ADVERTENTIES en abonnees op het Eilan- den-nleuws bij J. KASTELEIJN Goedereede Uienveiling van vrijdag 6 december '63 Klasse I: Grof 17,95, middel van 13,— naar 12,50; drielingen 14,11. Klasse II: Grof 17,—, middel 11,—; drielingen 13,picklers maat 25-40 18,29, maat 20-30 10,—. Aanvoer 30 ton. LEEN KORT en ALI VA^ nam ke geven U; se ouderS; iroorgeno waarvan ).V. zal lerdag 19 ;eme lam. <;erkelijke ËSO uur in -_ te Stellendarr feerwaarde ienomen de plaal „a -9 dec ;entehuiz he >ude Tonge, Suiddijk 65 5 d Stellendam, Sendrachtsdi; Jleceptie: 19 lot 6 uur H liddelharnis Toekomstig a leem". Oude Heden over diepe droefl pe des eeu in het zi Dirksland, liefde rtian huwd-, gro grootvader, huwdbroedi heer CORNELIS DE eehtgei Elizabetl eerder we< Pietemei in de oude jaar en 7 n Ps. 1 Stellenda Wed. E. Hilversur ■A. J. de W. de L "Rbttèrdai F. de Le T. de Le Stellenda J. M. a C. H. M Hilversui Wed. C. Stellende C. V. d. A. V. d Hilversu A. de L J. de M. S. H C. Hlars Canada: M. Hars M. Har Hilversu E. J. va M. van Stellend; S. J. d6 Stellendan Spuipad De teraarc D.V. plaa maandag nam. 2 u dam. Heden ov( liefde br en oom AD UA in de ou< jaar. Dirkslai Wed. I Zuidlan Wed. OudeT L. Ou H. C. Oud- M. J. G. Voj Aalsme J. Hai G. v. neven Oude Tor >.TE KOOP met A. J. de Soi

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 2