De schoolfflelk Reydon en De lager terug in ons land Oe polio-gevallen e Tbolen J^editatie Exploitatie vergoedingen lagere schelen ïgers RC:KORTEMËGaZ0ON Fa.O.ïanWezeiaZn. me jaargang Vrijdag 6 december 1963 No. 3244 i lychia- B. eiskosien Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Venchynt tweemaal per week: dinsdag- en vrydagavond De Priester-Koning d^^-i^z^-^^t-ty^t^ BUITENLAND Fruitüiasden en FruitbaRiss »^e ^ruiicentrale" Krantenberichten te veel opgeschroefd Middelharnis staat niet hoog fden, ter loning en 152- 233- Iper jaar. PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 2017 Giro 167830 d. Bijl aberg te C. La- Yerse- nd: Dor en Irgunst te len nog, ram pre- Jrijzinnige in schrik, Hij wei- maar de Zonder ider vra- rhorn liet e ik doop meid zult lal te ge- .rén later toen i^ jrdaad zo uatie van Enige weken geleden is in de Tweede Kamer bij de behandeling van de be groting van Sociale Zaken, afdeling iVolksgezondheid, de kwestie van de bubsidie van het Rijk op schoolmelk aan de orde geweest in verband met ■hft feit, dat de Minister deze jaarlijkse subsidie voor het jaar 1964 van de be- «roting had afgevoerd. Het betreft een post in totaal 1.100.000 gld. De heer Lamberts, Kamerlid voor de Pv.d.A. kwam hiertegenop en stelde aan het eind der beraadslagingen in «n motie voor, dat de Regering dit og eens nader in overweging zou ne- .len, omdat „de afschaffing van dit 'ubs'idie voor de schoolmelkverstrek- king ongewenst moet v/orden geacht." Er is over deze kwestie ook in de pers nogal wat te doen geweest. Er waren I ^zov/el in de Kamer als in de publici- ^eitsorganen vóór- als tegenstanders, ^tiangezien vele ouders, ook op het plat- Keland, hierbij betrokken zijn, lijkt het ^Bns wel nuttig deze kwestie in ons blad Puiteen te zetten, temeer omdat met na me de P.v.d.A. haar heeft gebruikt om weer eens te paraderen als de be- i schermster van de sociale belangen der bevoUiing. I Men stelt de zaak van die zijde na- L meiijk zo, dat door de intrekking van de rijkssubsidie de leerlingen van de lagere scholen nu ineens verstoken zul len zijn van hun flesje schoolmelk, om dat de ouders het bedrag dat anders uit subsidie betaald werd, niet kunnen I missen en er daarom mee zullen stop- pen. Dr. Lamberts zette een breed be toog op over het nut van die school melk en hij werd daarin gevolgd door dhr. Bruggeman van de P.S.P., terwijl vanzelfsprekend ook de communist Ja ger zich daarbij aansloot. Door afge vaardigden van de andere zijde werd er echter op gewezen, dat het in deze kwestie niet gaat over de waarde van de melk, in casu ook van de schoolmelk, voor de gezondheid van de kinderen, hoewel daai'over volgens het r.k. Ka merlid Dr. de Vreeze nog wel ver schillend wordt gedacht. Maar daarom draait de zaak niet. Het gaat erover, wie die verstrekking van schoolmelk moet betalen. Toen men in 1958 rijks subsidie hiervoor begon te geven, meen de de Regering blijkbaar, dat hier ook voor haar een taak lag. De Minister van Sociale Zaken Dr. Veldkamp, een zeer „sociaal" man, had op de begro ting voor 1964 dertig miljoen meer no dig en hij was van mening, dat hij nu de schoolmelksubsidie wel kon afschaf fen om geld voor andere doeleinden vrij te maken. Hij was blijkbaar de opvat ting toegedaan, dat met de gestegen welvaart de ouders thans best in staat zijn zelf dit bedrag te betalen. Het gaat hier slechts om een luttel bedrag n.l. om 6 cent per leerling per week per li ter melk, die de kinderen ontvangen, dus om het kapitale bedrag van 2,40 per jaar, zijnde de suppletie van het Rijk, die nu wegvalt. De ouders beta len al 35 cent per week. In feite gaat het er dus niet om, of de kinderen op school melk zullen moeten krijgen, maar oi de ouders dit al of niet geheel voor hun rekening dienen te nemen. Wij zijn met de grote meerderheid van de Kamer van mening, dat dit wel het geval is en dat dit ook, gezien de inkomens van tegenwoordig, beslist geen financieel bezwaar is. Als de huisvader per jaar twee a drie pakjes sigaretten minder rookt, is het bedrag er al en komt dit bovendien nog ten goede aan zijn eigen gezondheid en aan die van zijn kind. En mochten er gezinnen zijn, die door bijzondere omstandigheden (langdurige ziekte, gehandicapte vader etc.) het moeilijk kunnen betalen, dan kan altijd de Sociale Dienst van de gemeente bij springen. Wij zouden er daarom ook tegen zijn wanneer men nu ging pro beren het bedrag van de vervallen rijks subsidie te veranderen in een gemeen tesubsidie. Dit ligt n.l. precies in het zelfde vlak. Wij moeten af van het dog ma, dat de staat of in het algemeen de overheid maar voor alles en nog wat moet zorgen of moet subsidiëren. Dit is zeer in het bijzonder een taak van de ouders zelf. Dr. Lamberts argumenteerde zijn standpunt met mede te delen, dat de schoolkinderen te weinig melk drinken, dat 35"/o van die van 6 tot 10 jaar bloed armoede heeft en dat de voedingstoe stand van vele kinderen niet zo best is. Ten minste de helft van de kinde ren gaat 's morgens naar school zon der bij het ontbijt melk te drinken. Wij vinden het toch wel een wonderlijke redenering, dat de overheid subsidie op melk moet geven, omdat een groot deel der ouders zelfs in gebreke blijft, de kinderen zonder melk naar school te sturen! Als er een tekort aan con sumptie van melk is bij de kinderen en als hun voedingstoestand te wensen overlaat, dan is dat een schromelijke tekortkoming van de ouders. De pa cifist Bruggeman maakte het nog er ger. Hij wilde, dat wij evenals in dê ons omringende landen gebeurt, een school- ontbijt en een schoolmaaltijd verstrek ken, omdat veel vrouwen buitenshuis Werken en de gezinsleden op zo ver schillende tijden moeten ontbijten! Men staat er toch ook werkelijk versteld van, waar sommige ultra-progressieve politici mee durven aankomen. Vader- tje Staat is overal goed voor. Ds. Lamberts was voorts van mening, dat de ouders via de schoolmelksubsi die opgevoed moeten worden tot een beter inzicht in de voedingsproblemen van hun kinderen. Dr. de Vreeze wees er echter op, dat er al 25 jaar school melk verstrekt wordt en dat met sub sidiëring van gemeenten, rijk en Pro- duktschap Zuivel de resultaten nog niet Alzo spreekt de Heere der heir- scharen, zeggende: Zie, een Man, Wiens Naam is Spruite. Die zal uit Zijn plaats spruiten, en Hij zal des Heeren tempel bouwen; ja. Hij zal de tempel des Heeren bouwen, en Hij zal het sieraad dragen, en Hij zal zitten en heer sen op Zijn troon, en Hij zal priester zijn op Zijn troon, en de raad des vredes zal tussen die beiden wezen. (Zacharia 6 12 en 13) Al hebben de terugkerende Joden een dag van grote blijdschap gehad, toen het fundament van de nieuwe tem pel gereed gekomen was, na tv.'ee en veertig jaren heeft men nog niet 'vele vorderingen gemaakt met de voltooiing van het Godshuis. Allerlei oorzaken hebben het hunne er toe bijgedragen deze voltooiing te doen stagneren. Vijandschap en tegenwerking hebben zij heel overvloedig bij de bouw van de tempel ervaren. Maar toch is het volk in deze niet te verontschuldigen. Velen wonen in elpenbenen paleizen en zij laten het huis des Heeren woest. Daarom zendt God de profeten Hag- gaï en Zacharia, die het volk opwek ken om de bouw van de tempel te vol tooien. De Heere bemoedigt het volk in die tijd met heerlijke beloften, die de profeten in verband met de nieuwe tempel mogen uitspreken. Zulk een belofte vinden wij ook in het ons voorgestelde Schriftgedeelte, waarin Zacharia een wonderlijke be lofte mag doen in de Naam des Heeren ten tijde van een zeer merkwaardige gebeurtenis. In de Naam des Heeren moet Zacharia goud en zilver nemen van enigen, die uit Babel zijn terugge- «3u^ ■t^f-uT^ ^^l^l^^f^ daverend zijn. Slechts een derde van alle gemeenten doet mee en vermoede lijk ook ongeveer een derde van de jeugd van lagere en kleuterschool. Het loopt, wat de provincies betreft, erg uit een: er zijn er met VO'/o deelname; maar ook met lO'/o. De subsidiëring heeft de ze zaak ons blijkbaar in al die jaren weinig gestimuleerd. Hij was van me ning, dat directe voorlichting beter is en dat dit b.v. zou kunnen geschieden door inschakeling van diëtisten bij Kruisverenigingen. Mej. Ten Broeke Hoekstra van de V.V.D. sloot zich hierbij aan. Zij ge loofde niet, dat de ouders door de op heffing van deze subsidie de melkver- strekking minder belangrijk zouden gaan vinden. Misschien krijgt ze voor de ouders zelf meer waarde als ze deze zelf geheel moeten gaan betalen. En ze hoopte in ieder geval, dat de ouders voldoende verantwoordelijkheidsbesef zouden hebben om zich niet te laten weerhouden door het feit, dat ze nu 6 cent per week per kind meer moeten betalen. De heer Van Eibergen (A.R.) meende, dat de eerste verantwoorde lijkheid bij de Ouders ligt en dat het niet aangaat om algemene maatregelen te nemen als een deel van de ouders hun verantwoordelijkheid niet verstaat. Ook Mr. van Gelder (C.H.) kon zich met de schrapping van deze subsidie verenigen. Hij kon zich niet voorstel len, dat het bedrag van f 2,40 per jaar een rol speelt. Namens de Regering verdedigde Staatssecretaris Bartels het stopzetten van de subsidie. Hij wilde zich daarbij niet baseren op de uitspraken van me dische zijde o.a. van verschillende di recteuren van G.G.D.'s, dat schoolmelk- verstrekking niet nuttig zou zijn. Hij conformeerde zich aan het advies van de Voedingsraad, die ze wel aanbe veelt, maar hij overwoog, dat de ouders zelf primair verantwoordelijk zijn voor de voeding van het ,kind en dat zij in de huidige omstandigheden financieel daartoe alleszins in staat moeten wor den geacht. Een recent rapport van het Ned. Instituut voor Preventieve Genees kunde kwam tot de conclusie, dat de voeding van ons volk weliswaar te wen sen overlaat, maar dat dit een gevolg is van verkeerde eetgewoonten en dat hier in geen enkel opzicht het wel vaartsniveau in het geding is, aange zien dit op het ogenblik in Nederland meer dan voldoende is om voor een be hoorlijke voeding te kunnen zorgen. keerd en die dit goud en zilver als een offer voor het huis Gods met zich ge bracht hebben. Van dit goud en zilver moet Zacharia kronen maken en met deze kronen moet hij de hogepriester Josia kronen. Ter gelegenheid van deze kroning spreekt hij dan de bovenver melde schriftwoorden. Zie een Man, wiens naam is Spruite, Die zal uit Zijn plaats spruiten, en Hij zal des Heeren tempel bouwen. Wie is deze Man anders dan de gro te en beloofde Messias, Die een rijsken zijn zal, dat uit de afgehouwen stronk van Isaï zal voortkomen. Op de van de Heere gestelde tijd zal deze Spruite uit Zijn plaats spruiten en het grote werk, dat Hij zal doen is de bouw van de tempel. Hier spreekt de profeet niet over de tempel van steen, die eenmaal in Jeruzalem stond, maar van die tem pel, waarvan de Jcruzalemse tempel een afschaduv/ing was, n.l. de geestelijke tempel, die naar Gods bestek gebouwd zal worden op het fundament van Christus' uitnemende gerechtigheid en die opgetrokken zal worden uit de gees telijke stenen, die daartoe zullen wor den bij een vergaderd uit alle geslachten en natiën. Het bouv^ren van deze tempel is al leen aan Christus toebetrouwd en Hij zet dit werk nog voort, totdat de laat ste steen in dat geestelijke Godshuis zal zijn ingebracht. Waarom toch werd deze belofte uitgesproken bij een zo'n merkwaardige gelegenheid als de kro ning van de priester? Daarom, omdat deze Spruite in de tempel Gods zitten zal als een gekroonde priester, zitten op Zijn troon. Nu is dit één van de merkwaardige zaken, waaraan wij in dit verband onze aandacht geven moe ten, dat in Israël een priester nooit ko ning was en daarom geen kroon droeg en niet op een troon zat, en dat een koning de uitoefening van het priester- werk ontzegd was. We lezen van een koning, die bij het j altaar stond en offeren wilde, maar die 1 op slag melaats werd. Waarom was dit AmMrika Zoals de situatie zich op het ogenblik laat aanzien, zal er in de buitenlandse politiek van de Verenigde Staten na de dood van president Kennedy niet veel veranderen. De nieuwe president Johnson althans heeft uitdrukkelijk verklaard dat hij de koers van zijn voorganger zal voortzetten. Typerend voor zijn toekomstig beleid is dat hij alle naaste medewerkers van Kennedy heeft verzocht aan te blijven. Ongetwij feld zal dit zijn „inwerken" ten goede komen. De begrafenis van Kennedy vormde een gelegenheid om met vele regerings leiders van gedachten te wisselen. On der andere met president De GauUe van Frankrijk en met Mikojan, de eer ste vice-premier van de Sowj et-Unie heeft Johnson lange tijd van gedach ten gewisseld over de grote politieke vraagstukken. Uit het gesprek met De GauUe hebben waarnemers demis schien wat voorbarige conclusie getrokken dat er een verbetering zal komen in de betrekkingen tussen Ame rika en Frankrijk. Wat de andere contacten betreft, de president heeft regelingen getroffen voor bezoeken van de Britse premier, de Duitse bondskanselier en de presi dent van Italië. In de binnenlandse politiek staan binnen afzienbare tijd de verkiezingen voor de deur. Deze moeten worden ge houden in november 1964. Het ziet er dus naar uit dat Johnson zich spoedig zal gereedmaken voor de grote verkie zingscampagne. De strijd zal waar schijnlijk heftiger worden dan wan neer Kennedy was blijven leven. On getwijfeld zou deze voor een tweede ambtstermijn zijn gekozen. Johnson echter zal zich eerst de hoogste plaats in zijn eigen (democratische) partij die nen te verwerven. Als hij dit jaar, dat hem nog rest, een goede indruk maakt, dan zal zijn partij hem zeker candi- daat stellen, maar dan nóg wordt het een wedloop met de republikeinen. De republikeinen zullen zeker hun best doen, de eventuele zwakke plek ken aan te wijzen, en een van die Speciaal in het opmaken van B. V. d. VEEB Telefoon 26S2 WeatdQk 86 MIDDELHAKNIS Goede voorlichting is hoofdzaak. On danks jarenlange melkverstrekking op de scholen blijken de voedingsgewoon ten eerder verslechterd dan verbeterd. Als het ontbijt van de helft van de schooljeugd bedenkelijk van samenstel ling is, moet ér dan ook aan worden gedacht een ontbijt op de scholen te verstrekken? Dan gaan we de verkeer de kant op. Wij zijn het met de Staatssecretaris geheel eens. De grote meerderheid van de Kamer ook, want de motie van de P.v.d.A. werd aan het eind van de dis cussies verworpen met 74 tegen 38 stemmen. Alleen de P.v.d.A., de P.S.P. en de C.P.N, stemden vóór. De rode partijen met hun voorkeur voor staats zorg verloren dus het pleit. zo nadrukkelijk gescheiden? De koning was de persoon aan wie de oefening der gerechtigheid was toebetrouwd; hem was de wet des Heeren ter hand ge steld en het was zijn ambt die wet des Heeren te handhaven en het gedreigde vonnis te voltrekken aan hen, die de wet hadden geschonden. De priester daarentegen was de man, die bekleed was met het ambt, dat de barmhartigheid tot openbaring brengen moest. Daarom konden deze ambten ook niet in één persoon tot openbaring gebracht worden in Israels schaduw achtige eredienst. Geen koning kon priester en geen priester kon koning zijn. Barmhartigheid en recht konden niet in één persoon verenigd zijn. Maar ziet dan hier de heerlijkheid van die Man, die hier onder de naam Spruite wordt en die door de gekroonde Josia, de hogepriester, v/ordt afgebeeld. Deze Spruite, die de tempel Gods bouwen zal, zal zitten en heersen op Zijn troon en Hij zal priester zijn op Zijn troon, Hij zal zitten op de troon der gereclitigheid en vanaf die troon zal Hij als priester barmhartigheid be wijzen. Als koning zal Hij de eer der gerechtigheid handhaven en priester zijnde op de troon zal Hij geen barm hartigheid bewijzen, die de troon van gerechtigheid zal onteren, maar barm hartigheid die in volle overeenstem ming met de gerechtigheid ial zijn. Schijnt dat niet onmogelijk? Sluit ge rechtigheid geen barmhartigheid uit en sluit de ^barmhartigheid niet de vol doening- van de gerechtigheid uit? Zo schijnt h«t te zijn en zo is het ook, wanneer ,de luister van deze Spruite door ons niet gekend wordt. Wanneer de schuldige mens gedagvaard v/ordt voor de gerechtigheid Gods, weet de ziel niets af van dit wondere geheim, dat alleen in de openbaring van de Zoon Gods voor ons geopenbaard wor den kan. (WordÉ vervolgd) Rotterdam-C. Ds. A. Vergunst I MIDDÊLHnRNIS~TEtvZ3?8 zwakke plekken zal wel de rassenstrijd zijn. Jonhson wacht dus de moeilijke opgave om de lijn van Kennedy voort te zetten, daarbij toch zichzelf te blij ven, het Zuiden (waar hij zelf van daan komt) niet van zich te vervreem den, kortom, te bewijzen dat hij niet alleen voor de lopende ambtsperiode, maar ook voor een nieuwe termijn, een waardig opvolger van Kennedy kan zijn. Venezuela Zondag zijn in Venezuela de presi- denstverkiezingen gehouden. Er zijn daarbij nogal ernstige ongeregeldhe den gebeurd, en zelfs vielen er hier en daar slachtoffers. Een ongekend groot aantal kiezers heeft aan de oproep gehoor gegeven, zelfs meer dan 95 procent. M:et grote meerderheid is Leoni tot president ge kozen als opvolger van Bétancourt. Bei den behoren tot de democratische par tij. De aftredende president zal tot maart volgend jaar aanblijven. Bétancourt heeft bewezen opgewas sen te zijn tegen de linkse extremisten, die blijkbaar nauwe relaties onderhou den met Fidel Castro op Cuba. Zijn opvolger heeft al aangekondigd dat hij met evenveel kracht tegen hen zal op treden. Venezuela maakt de laatste jaren een gunstige uitzondering op de meeste La- tijns-Amerikaanse staten, waar revo luties en staatsgrepen geen zeldzaam heid zijn. Bétancourt 'heeft kans gezien de landbouw op peil te brengen. Voor betere economische toestanden zou nu ook de industrialisatie krachtig ter hand moeten worden genomen. Er is genoeg olie en ijzererts, maar er zijn nog te veel werklozeri. OUDDORP Uitslag verkoping woonhuis en schuur. Het woonhuis, schuur en erf van de erven M. Mastenbroek de Keij- zer, staan de aan Dorpsweg 9 te Oud- dorp, ingezet door dhr. Joh. Hameete- man op f 2400,is ten overstaan van notaris Risseeuw afgemijnd op f 26500,- door W. Akershoek. De gunning moet nog plaats hebben. NIEUWE TONGE Ouderavond Christelijke Lagere School. Maandagavond 9 dec. a.s. van half acht tot negen uur zal er gelegen heid gegeven worden aan de ouders der leerlingen van de Christelijke La gere School kontakt op te nemen met de onderwijzers. ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAJC ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Woensdagmiddag zijn de heren Reydon en de Jager met een toestel van de K.L.M, uit Rusland waar zij enkele jaren gevangen hebben gezeten in ons land teruggekeerd. Op de foto zien we de heer Evert Reydon met zijn zoontje op de vliegtuigtrap bij de aankomst op Schiphol. Achter hen de heer de Jager. Een (Hervormde) lezer uit Tholen schrijft ons, dat men ter plaatse niet erg ingenomen is met de krantenberich ten over de polio-gevallen, die veel te sterk zouden zijn opgeschroefd. Het is zeer juist en ook nodig schrijft de le zer, dat een besmettelijke ziekte wordt vermeld en de bevolking wordt ge waarschuwd. Het accent van de mees te berichten is verplaatst naar het prin cipiële vlak; men maakt er een geloofs kwestie van. Daarmee wil ik zo gaat de schrijver verder niet ontkennen dat deze ziekte zeer ernstig is; geluk kig kan worden vermeld dat het eer ste geval (een meisje) dat in het zie kenhuis was opgenomen thans weer thuis is en hoewel nog niet geheel ge nezen, thuis kan worden verpleegd. Door de sensationele krantenberich ten is bij de bevolking grote veront waardiging en ook angst gekweekt. Angst ook buiten het eiland Tholen. Uit betrouwbare bron was onze scri bent meegedeeld, dat telefonisch een bestelling in Tholen werd geannuleerd omdat die man bang was voor besmet ting. Hij wilde wel het bestelde be talen, maar niet ontvangen. Op een vergadering buiten Tholen werd aan een lid van die vergadering (die uit Tholen kwam) gevraagd of zij wel mocht komen, terwijl een ander lid vroeg „hoe durf je het aan om hier te komen". Weer een ander (ook uit be trouwbare bron vernomen) zegde zijn bezoek aan Tholen af. Zo gaat dat maar door. Kweken van angst dus. Anderen zijn verontwaardigd omdat vele ouders hun kinderen niet hebben laten inenten. Hun commentaar is; zij stellen hun kinderen en anderen in groot gevaar. Het is echter zo, dat niet alleen de kinderen van Oud Geref. ouders niet waren ingeënt, ook van andere ker kelijke groeperingen (Hervormden, Ge reformeerden en Chr. Gereformeerden) was dat niet het geval. Zelfs bij on- kerkelijken. Hier was het dus geen algemene prin cipiële kwestie (bij sommigen wel) maar van nalatigheid. Van paniek is er in Tholen geen sprake, al gaan er dagelijks heel v/at naar de dokter voor inenting. Buiten Tholen is er meer angst voor besmet ting dan hier. Neem maar de scholen sluiting in B. o. Zoona enz. Tot zover onze abonné. Wij meenden er goed aan te doen, deze ontboezeming in ons blad op te nemen, waardoor een ander licht valt op de overdreven kran tenberichten. <7s7^c>rs7s7^c>c>cNJ>Qc>CN^^ SliSKBlSVoor eik figuur, «rij elke leefti'jd en M betere gezondheid: CORSEnEH /0W1 EU HEREKGORDELS m Verkrijgbaar bij: |j|| Zandpad 1014 MroDELHARNIS !?v3sSsSïS5^;^5\5ïSï;^SïS>:3ïSnSsSv3\^^;^^^^ö>;3> Het C.B.S. heeft een overzicht gepu bliceerd van de van gemeentewege per leerling beschilfbaar gestelde vergoe dingen voor de exploitatie van de lage re scholen. De bedragen zijn zeer gevarieerd en zoals te verwachten was, blijven de vergoedingen nog stijgen. Bij het g.l.o. bedraagt deze stijging over 1963 ge middeld ongeveer f 4,tot f 7,bij het v.g.l.o. f 15,— en bij het u.l.o. f 10— per leerling. In het westen van het land vindt men de hoogste vergoedingen, enltele uit zonderingen daargelaten. De provincies Limburg en Noord-Brabant sluiten als gewoonlijk de rij. Dat de exploitatie vergoedingen aanmerkelijke verschillen vertonen, blijkt uit de volgende cij fers: Gemeente i.l.o v.g.l.o. u.l.o. Bellingwolde f 105,83 f 102,92 Muntendam f 54,50 f 180,23 Vlieland f 108,— f 93,50 Franeker f 41,75 f 50,29 Blankenham f 125,27 Hasselt f 48,71 Arnhem f 95,01 f 132,34 f 131,27 Didam f 45,— f 75,— f 60,— Amsterdam f 93,96 f 139,25 f 116,87 Rotterdam f 81,01 f 124,09 f 130,27 Middelharnis f 42,78 f 80,— f 56,06 Wemeldinge f 39,34 Maastricht f 57,60 f 80,70 f 76,06 Het hoogste bedrag verstrekt de ge meente Kulnre nl. f 172,86 voor het g.l.o. De laagste bijdrage vindt men in de gemeente Oudendijk nl. f 19,87. Als dit tenminste geen drukfout is. (Onze Vacatures) ^n Taak'')

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1