De strijd om de lonen Ute zomen Nieuws uit Zeeland De heer M. Nijsse (v.ii. te Herhingen) 40 jaar bij liet onderwijs Sommelsdijk krijgt nieuwe industrie Plaatselijk nieuws Premie inkomensgrens verlioogd tot f 9800,- Ingezonden stukken Bravo Middenstanders Melissant Tecliniscli Hoofdambte naar Rijkswaterstaat in voorarrest Bij botsing 2 personen ernstig gewond 36e jaargang Dinsdag 8 oktober 1963 No. 3227 Ghr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Sinds 1954 onderwijzer aan de Chr. School der Ger, Gemeente te Middelburg Woonwagen-Staanplaats Philipslioofjesweg opgeheven Jaap Nieuwenhuizen geeft orgelconcert GOEDEREEDE Centrale Veiling Middelharnis PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDEXHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 utir 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2,13 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Onze nieuwe regering staat een paar maanden na haar optreden al voor een zeer moeilijke beslissing op het gebied van de lonen. Van de zijde der vakcen trales is een formidabele aanvaj op het kabinet-Marijnen ingezet, waarvan de afloop van grote politieke en economi sche betekenis zal zijn voor ons land. Wanneer men ons naar de achtergron den van deze actie vraagt, geloven we niet ver mis te zijn, wanneer we deze aanval kwalificeren als in hoofdzaak van politieke aard en opzet. De P.v.d.A. kan het niet verkroppen dat ze buiten de regering is moeten blijven en met name het NV.V. zal het nu het kabinet zo moeilijk mogelijk gaan maken. Het wordt daarbij trouw geholpen door de K.A.B., welks dagblad de „Volkskrant" maandenlang aanstuurde op een in hoofdzaak rooms-rood bewind. Geza menlijk hebben deze twee vakcentrales in de periode van de kabinetscrisis een verlanglijst gepubliceerd, die in feite van socialistische allure was. Het ligt er dik op dat de huidige loonactie, gezien de betrekkelijk onverwachte lancering ervan en de exorbitante eisen, die men stelt, welke met elk gezond economisch beleid spotten, een politieke stunt is om de regrering:-MariJnen ten val te bren gen en te komen tot een super-progres sief bewind, waarbij de P.v.d.A. is in geschakeld. Bovendien kan oud-staats- secretaris Roolvink wel eens gelijk heb ben, die als zijn mening uitsprak, dat er achter de stakingen in Amsterdam en Rotterdam communistische invloeden schuilen. Men moet zich niet op een dwaalspoor laten brengen door het feit, dat ook het C.N.V. meedoet aan de loonactie. Zelfs al zouden de leiders daarvan zich wil len dlstanciëren, ze zouden dat niet kunnen. Verlies van een groot aantal leden zou Immers het gevolg zijn. Ove rigens moet men zich van de verschil len tussen de vakcentrales geen over dreven voorstelling maken: in feite trekken ze in 99 van de 100 gevallen één lijn. Het is wel opmerkelijk, dat het mi nister Veldkamp is, die nu de aanval moet opvangen. Hij was immers de gro te favoriet van K.A.B, en N.V.V. tijdens de kabinetsformatie, omdat hij het pleit voerde voor deelname van de P.v.d.A. aan de regering. Het is te hopen, dat hij nu gaat inzien voor welk een poli tiek avonturisme hij zich leende zonder het wellicht toen te beseffen. De direkte aanleiding tot het loon- conflict was de kwestie van de koppel bazen in Amsterdam bij de A.D.M. en het acuut worden van het zwarte-lonen probleem. Er kwam onrust in de werk nemerswereld, speciaal bij de typogra- fen en in de metaal, twee bedrijfstakken die ervoor bekend staan, dat ze tot de best betalende behoren. De looneisen werden opgeschroefd en stakingen bra ken uit. De vakcentrales kwamen in ac tie en over de gehele linie kwam het loonfront in beweging. En nu wordt door deze de eis gesteld van tenminste Ift"/» loonsverhoging. Nu is het inderdaad een feit, dat er al geruime tijd misstanden bestaan in de arbeidssector, die op een ongezonde toe stand wijzen. Niemand weet het pre cies, maar er wordt beweerd, dat zeker 25'°/o van de uitbetaalde lonen in ons land zwart is, met name in bepaalde sectoren o.a. de bouwwereld. Zodoende bestaan er tegenwoordig drie soorten lonen: zwarte, die geheel onwettig zijn, grijze, die door trucjes worden gedekt en witte, die met de ca.o. lonen over eenkomen. Het spreekt vanzelf, dat deze situatie ondermijnend werkt op onze economie, doordat ze prijsopdrijvend werkt en een onwaarachtige toestand schept, terwijl de officiële loonpolitiek der regering, zoals die volgens de macro economische gegevens wordt bepaald, wordt ondergraven, zodat deze op de duur wel moet derailleren. Daarbij komt, dat het loon- en prijsniveau in ons land lager ligt dan in andere lan den, speciaal West-Duitsland. Vandaar het verschijnsel, dat enkele tienduizen den bouwvakarbeiders aan de andere kant van de grens zijn gaan werken, waardoor ten dele de geringe bouwca paciteit in ons land verklaard wordt. Ook de koopwoede van vele Duitsers, die in de grensstreken wonen in Neder land Venlo spant hier de kroon is hiervan het gevolg. Om hieraan een eind te maken, zou men of tot revalua- tie van de gulden moeten overgaan, waardoor automatisch onze prijzen t.o.v, het buitenland stijgen of lonen en prij zen hier een eind moeten optrekken. "Wat die verschillen met de andere E.E.G.-landen betreft, die zijn er inder daad. Dit behoeft evenwel helemaal niet te betekenen, dat er daarom in ons land een lager welvaartsniveua zou bestaan. Het gaat er maar om, wat men voor zijn loon kopen kan. Een Duitser ver dient wel meer, maar de prijzen zijn er ook hoger, zodat de reële lonen in Ne derland en Duitsland ongeveer gelijk liggen. In verband met het werken bui tenslands en met de toekomstige door voering van de E.E.G.-integratie ook op dit gebied zullen ongetwijfeld lonen en prijzen ongeveer gelijkgetrokken moe ten worden, maar het zou een economi sche dwaasheid zijn om dit in één grote manipulatie te verrichten. Zoiets moet, om schokken te voorkomen, geleidelijk geschieden. Deze schokken zouden zich in de eerste plaats voordoen in onze export. Juist door ons lage prijspeil heb ben wij nog altijd een sterke concur rentiepositie in het buitenland. Wan neer hieraan op eenmaal een radicaal eind wordt gemaakt, zal dit vergaande consequenties hebben voor onze export en derhalve voor onze betalingsbalans. In de economie hangt nu eenmaal al les met alles samen. De grootte van on ze uitvoer is van uitzonderlijk belang voor de werkgelegenheid. En nu komen we tot het kardinale punt in deze hele situatie: wat is in feite de oorzaak van het complex van verschijnselen dat zich thans aan ons voordoet? Dat is naar on ze mening de volledige werkgelegenheid die er nu al sedert jaren bestaat, anders gezegd: het gebrk aan een doeltreffend werkende arbeidsreserve. We komen hier aan een zeer penibele kwestie. De situatie op de arbeidsmarkt is momen teel zo, dat er zeker een tekort is van 100.000 arbeiders. Praktisch iedereen heeft werk. Dit is natuurlijk uit een sociaal oogpunt beschouwd prachtig. Wie zou verlangen naar de toestand van de dertiger jaren? Maar vanuit het ge zichtspunt onzer nationale economie zijn er enorme bezwaren aan verbon den. Doordat de werkgevers permanent verlegen ziten om werkkrachten, heb ben de werknemers zo'n sterke positie dat ze ook bij lage prestaties geen ge vaar lopen voor ontslag. Het gevolg is, dat de produktiviteit in ons land slechts een geringe groei vertoont, terwijl deze dan nog het gevolg is van mechanise ring en automatisering. Nochtans moet de éne loonsverhoging op de andere vol gen: sedert 194& hebben we er al onge veer 20 gehad. Maar deze loonsverho gingen moet gelijke tred houden met de stijging van de produktiviteit, anders loopt de zaak op de duur fout, want dan moeten deze hogere lonen betaald wor den uit de gelden, die anders voor in vesteringen in de bedrijven worden gebruikt. En dit leidt uiteraard tot af neming van de groei onzer produktie en derhalve van ons nationaal inkomen. De werkgevers zullen proberen, de hogere loonkosten ook te verhalen op de consument via de prijzen. Tot voor kort is oud-minlster De Pous er goed in geslaagd deze in de hand te houden, maar de laatste tijd merken we, dat de zaak uit de hand gaat lopen, hetgeen ze ker zal gebeuren bij een loonsverhoging van W/o. De vakbondsleiders beweren wel, dat de loonkosten gemiddeld slechts een derde deel uitmaken van de totale kostprijs der produkten en dat uit een loonsverhoging van 10'"/o dus geen prijsverhoging van dezelfde groot te resulteert, maar dit ligt zeer ver schillend en de produkten van arbeids intensieve bedrijven zullen danig in prijs stijgen. Wat is derhalve het resul taat? Dat het gelijktijdig opjagen van lonen en prijzen ons nog sterker dan thans het geval is de invloed doet on dervinden van de inflaöespiraal. De cijfers tonen dit aan. Van 1959 tot 1963 is de produktiviteit gestegen met 14*/(), terwijl de lonen omhoog gingen met 34"/». Er is al een inflatie sedert jaren aan de gang van 2:V2"*/o per jaar, maar als deze loonsverhoging van W/a moet doorgaan en er enorme prijsver hogingen ontstaan, gaat de inflatie d.w, z, de geldontwaarding, in versneld tem po door. En daarbij is niemand gebaat, de werknemers zeker niet. Op 15 oktober a.s, hoopt de heer M. Nijsse, thans onderwijzer aan de Chr. School der Geref. Gemeente te Middelburg (adres Veersesingel 39) de dag te herdenken dat hij veertig jaar geleden bij het onderwijs kwam. De heer Mi. Nijsse is geboren 28 oktober 1904 te Oud-Sabbinge (gem. Wolfhaartsdijk). Na afloop van de lagere school volgde hij de Rijks- normaalschool te Goes en was op 18-jarige leeftijd reeds oiiderwijzer. Zijn eerste standplaats was Koe- wgt wacht, waar hij 15 oktober 1923 in betrekking kwam. Het was een openbare school, scholen van de Ger, Gemeente waar de heer Nijsse toe behoorde waren er toen nog niet of slechts enkele. Van 1924 tot 1928 was hij onderwijzer in zijn geboor teplaats, eveneens aan een openbare school. Daarna is hij bij het Chris telijk onderwijs gekomen en wel te Herkingen, waar hij tot 1932 is geble ven. Van 1932 tot 1954 was hij verbonden aan de school der Ger. Gemeente te 's Gravenpolder en van 1954 tot heden aan eenzelfde school te Middelburg. Medewerker aan Eilanden-nieuws Te Herkingen heeft de heer Nijsse ge werkt onder het hoofd de heer J. W, van Houdt, die inmiddels te Rijssen is overleden, In die tijd nu 35 jaar geleden was ons blad „Eilanden-nieuws" in op richting, waaraan hij tot nu toe vaste medewerker is geweest. Al die jaren heeft de jubilaris een vaste rubriek in ons blad vezorgd, waaraan hij nog steeds met enthousias me werkt, waarvoor de copy iedere week stipt op tijd bij onze redaktie ar riveert. Jeugdwerk en zending De heer Nijsse is een van de figuren die zich geheel inzet voor het jeugd werk in de Geref, Gemeenten, Tal van jaren maakt hij deel uit van het hoofd bestuur van het Landelijk Verband voor Jongelings- en Meisjesverenigingen, Hij is vaste medewerker aan het jeugdblad „Daniël" Verder schrijft hij regelmatig in „De Saambinder" artikelen over het onderwijs. Vooral ook voor de zending verricht de jubilaris veel werk. Hij is medewer ker aan het zendingsblad „Paulus" en vervult voor de zending overal in het land spreekbeurten, „Een groot aandeel heeft de heer Nijsse gehad om te komen tot een zang- j vereniging van de Geref, Gemeente te Middelburg, Een 5-tal jaren is hij di- rigent van „Sursum Corda" geweest, I Onder zijn medewerking is ook een j zangvereniging te Vlissingen en te Oost Kapelle opgericht, Schijver en dichter De heer Nijsse heeft ook meerdere 1 boeken op zijn naam staan en wel de volgende: „Langs de Zeeuwse schor ren"; „Door woelig water"; welk boek je zelfs in het Engels is vertaald. Ver der „Rondom Scheldehof"; „In vreem de handen"; „Bij de gratie Gods" (ge dichten in verband met het jubileum van Koningin Wilhelmina 1938); „Licht op de Archipel". Het laatste is een zen- dingsverhaal. De dichterlijke gaven die de heer Nijsse bezit, met veel liefde voor de klassieke poëzie, willen we niet on vermeld laten, te meer, daar zijn ver- zenstaa n op de grondslag van Gods Woord en een Bijbelse levenstrek ade men. Over deze Christelijke kunst spre ken dichters van naam met grote lof. Veel van zijn verzen zijn in de loop van de tijd in ons blad en in andere bladen opgenomen. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de heer Nijsse hebben zijn vrienden de idee opgevat om een bundel van hem te laten verschijnen, onder de titel „Eer stelingen". Deze bundel is thans in druk en zal nog deze maand het licht zien. In ons blad wordt daar nader op terug gekomen. De heer Nijsse is een eenvoudig man, die zijn persoon liever niet voor het forum ziet getrokken; de jubileum- dag op 15 oktober a,s. zal echter ze ker niet ongemerkt voorbijgaan. Hij zal van het bestuur van zijn school, van zijn collega's en van zijn vele vrienden uit alle streken van ons land, gelukwen sen hebben in ontvangst te nemen. Bij voorbaat voegen we als redaktie daarbij de onze, met de wens dat het hem ge geven mag zijn de vele taken die hem zijn toebedeeld in gezondheid voort te zetten en ook, dat wij hem ook als mede werker aan ons blad nog lange tijd zul len mogen behouden. Het ministerie van sociale zaken deelt mee, dat dezer dagen de publikatie van een Koninklijk Besluit kan worden ver wacht tot verhoging van het bedrag waarover ingevolge de algemene ouder domswet, de algemene weduwen- en wezenwet, de algemene kinderbijslag wet en de kinderbijslagwet voor loon- trekkenden maximaal premie wordt ge heven. Deze premie-inkomensgrens, die thans 9000 per jaar bedraagt, wordt ver hoogd tot 9800. De verhoging zal 1 januari 1964 ingaan. OUDDORP Kerkdienst. D,V, woensdagavond a,s, hoopt voor de Ger, Gem, alhier ds, P, Blok van Dirksland om 7 uur voor te gaan. Vestiging Lederwarenfabriek waar voor 150 tot 200 -man werk komt Sommelsdijk kan zich verheugen, dat er zeer binnenkort een nieuwe industrie gevestigd wordt, n,l. een dependance van de Schiedamse Lederwarenfabriek N.V. te Tilburg, Deze industrie zal voor lopig gevestigd worden in de voorma lige Kleuterschool, die daartoe geheel zal worden ingericht. Later zullen nieu we fabriekshallen worden gebouwd, waartoe naar een geschikte vestigings plaats wordt uitgezien. Het bedrijf zal direct al met een 50- tal mannelijke werknemers beginnen; na een aanloopperiode zal dit kunnen worden uitgebreid van 150200 man. Dit wordt de eerste industrie op ons eiland waar hoofdzakelijk mannelijke werkkrachten worden aangetrokken. SOMMELSDIJK Eerste suikerbieten. De eerste suiker bieten voor de Suikerfabriek Putters- hoek zijn aangevoerd door H. v. d. Doel, Sommelsdijk. DIRKSLAND Aangereden. De 71-jarige heer C, Arensman wilde in het Korteweegje vanaf het fietspad met zijn brommer oversteken waardoor hij werd aange reden. Hoewel de aanrijding niet ern stig was, geraakte toch zijn arm uit de kom, welke de dokter in het ziekenhuis niet terug kon krijgen, zodat er eerst foto's van zijn arm gemaakt moeten worden, waardoor hij vorlopig in het ziekenhuis moet blijven, Burg. Stand. Geboren: H,, dochter van A, Knöps en J, Boeter; Catharina, dochter van C. Matsinger en D. Keur; Catharina S,, dochter van L, de Berg en C, S, de Geus; Adrianus, zoon van A, Hameete en L, E. van Welie. Getrouwd: C. van Heukelen 29 jaar en A, J. Witvliet 19 jaar. Overleden: J. A, Hameeteman 25 j,, C. van Dravik 79 jaar, echtg. van C, Koene; G. van der Valk, 78 jaar, echtg. van M. van Wezel; N. A. van Driel, 92 jaar, wed. van M. van Eek; C, Lodder, 65 jaar, echtg. van C. Tanis; D. Voge laar, 75 jaar, wedn. van M, A, Bom, Per 1 januari 1964 wordt de woonwa gens standplaats aan de Philipshoofj es- weg opgeheven. Dit besluit heeft de gemeenteraad in haar vergadering van j,l, maandagavond genomen, daar er van de omliggende huurders van lan derijen steeds meer klachten binnen komen. Over de bestemming van het terrein is nog geen besluit genomen. HERKINGEN Opbrengst collecte. De collecte in de Ger. Gem, ten bate van het Kinderte huis te Nunspeet heeft opgebracht 118,34. Zitgelden. A.s. donderdagavond van 78,30 uur zal er in de consistorie der Ger, Gemeente zitting worden gehou den tot de ontvangst van zitgelden. Meisjesvereen. vergadert. De Meis jesvereniging der Ger. Gemeente hoopt a.s. woensdagavond om 7 uur haar eer ste vergadering te houden, STELLENDAM Catechisatie. Op dinsdag 8 okt. a.s. hoopt men in de Ned. Herv. Kerk weer met de catechisaties te beginnen. Om half zeven de meisjes die nog geen 16 jaar zijn en om kwart over zeven de jongens en meisjes van 16 jaar en ouder. Op woensdag 9 okt. om kwart over zeven de jongens beneden 16 jaar. Er wordt een beroep gedaan op de ouders voor hun medewerking. Opbrengst collecte. De collecte die in deze gemeente gehouden is ten bate van de reclassering heeft opgebracht 96,70. Burg. Stand over de maand sept. '63. Geboren: Elizabeth, dochter van W. A. Kramer en B. van Oostenbrugge; i Cornelia Jannetje, dochter van A. J. v. I d. Nieuwendijk en E, J, Bolier. I Overlijden: Jannigje van 't Geloof, oud 79 jaar, gehuwd geweest met A. Troost. Huwelijksaangiften. H, Struijk, oud 22 jaar en A. P. Grinwis, oud 18 jaar; R. C. Wissel, oud 23 jaar en A. L, Je- lier, oud 19 jaar; L. van Oudenaarden, oud 26 jaar en W. A. Noorthoek, oud 23 jaar; J. Kooijman, oud 23 jaar en M. K. Bilkes, oud 20 jaar. Huwelijken: Jac. Kievit, oud 24 jaar en A. C. Kievit, oud 25 jaar; Jac. Mierop oud 21 jaar en M, P, Koese, oud 18 jaar H, Struijk, oud 22 jaar en A. P, Grin wis, oud 18 jaar. Ingekomen: Jac. MSerop van Ouddorp (Z,H,); G. J. van Oostenbrugge-Meijer van Ouddorp (Z.H.); A, I, de Meijer en echtgenote van Oostburg; E, Non van Goedereede; M, Mosselman van Som melsdijk; L. van Beek van Amsterdam; W. G. Lips en echtgenote van Dinte- loord. Vertrokken: A. C, Kievit naar Hel- levoetsluis; J, J, van 't Leven naar Lei den ;M. Witvliet naar Nieuw-Lekker- land; P. T. Bakelaar naar Goedereede; W. B. Moijses naar Goedereede;; D. J. Minderhoud en gezin naar Oostvoome; A, M. Zeedijk naar Sommelsdijk. gvg~gvg;g;gv-v5v2;g;g555g;2v5v2;gv5vjv5;^^ Libellen zwenken op hun lichte zwingen langs 't volle rietveld, dat te wuiven staat, en eend en meerkoet maken sidderingen in 't schitterwater, dat zich zonnen laat. Nog staan de populieren stil te zingen warmeer de wind de tere toetsen slaat. De herfst kan 't zomerlied nog niet bedwingen ofschoon het popelend blad al gelen gaat. Zij zullen zingen, door de wind gedreven, wanneer het avondrood de hemel kleurt, aan d' aard' gebonden, maar het hoofd geheven. Om zo te zingen in het late leven, als d' adem van de herfst de nerven scheurt, is rijke gunst, aan weinigen gegeven, M,N. OUDDORP Aanvang E.H.B.O. cursus. A.s. vrij dagavond 11 oktober sav, 8 uur begint in het Vereen, gebouw aan de Stations weg de nieuwe E,H,B,0 cursus, waar voor weer een groot aantal cursisten worden verwacht. Ouddorp's E.H.B.O, afdeling is een bloeiende vereniging en er bestaat voor deelname aan deze cur sus steeds grote belangstelling. Aanmel den a.s. vrijdagavond in het Vereen, gebouw. OUDE TONGE Invalide inwoners maakten mooi uitstapje Twaalf invalide inwoners uit onze ge meente hebben j.l. zaterdag een prach tig uitstapje gemaakt, georganiseerd door de afd. van het Roode Kruis,- Mét twee busjes hebben ze een flinke trip door Noord-Brabant gemaakt, 's Morgens werd in hotel de Schelde te Bergen op Zoom koffie gedronken, waar na de reis werd voortgezet naar de grensplaats Putte waar in hotel Cosmo polite een koffietafel werd geserveerd. De reis terug ging via Rozendaal, de Wouwse plantage en Oud Gastel naar Dintelsas terug. Namens de invaliden vanaf deze plaats hartelijk dank aan de afd, Roode Kruis, die hun een prachtige dag heeft bezorgd, OOLTGENSPLAAT Reizende bibliotheek. Boeken van de Reizende Bibliotheek zullen met ingang van 10 oktober weer elke donderdag worden uitgegeven in de 0,L, school aan het Weespad van 7 tot 7.30 uur namiddag, Ruira 600 ton bieten. Voor de fa briek te Puttershoek werden in drie da gen (van donderdag 3 tot zaterdag 5 oktober) 4 schepen met suikerbieten geladen, met een totale inhoud van 615 ton, Kerkdiensten. Voor de Geref. Ge meente zal donderdag 10 oktober a.s. des nam. 7 uur voorgaan ds. P, Blok te Dirksland. Voor de Oud Geref, Gemeente zal op vrijdag 11 oktober a,s, des nann, 7,15 uur voorgaan ds. L, Gebraad te St. Philipsland. (Zie verder de advertentie in dit nummer). MIDDELBURG Woensdag a.s. om 8 uur 's avonds hoopt de heer Jaap Nieuwenhuijzen, or ganist van de Herv. kerk te Dedems- vaart en woonachtig te Middelburg een concert te geven op het orgel van de Geref. Noorderkerk (Bogaardstraat) te Middelburg. De heer Nieuwenhuijzen is in Middel burg en omstreken geen onbekende. Reeds eerder concerteerde hij op boven genoemd kerkorgel en gaf enige maan den geleden ook een concert op het or gel van de Ger, kerk te Serooskerke op Walcheren. Ultimo oktober hoopt de heer Nieuwenhuijzen, in samenwerking met verschillende zangkoren, opnieuw in Serooskerke een uitvoering te geven. SCHERPENISSE Kerkdienst. Donderdagavond hoopt voor de Ger, Gem. alhier ds. Zijderveld van Middelburg om 7 uur voor te gaan, Burg. stand over de mnd. sept. 1963. Geboren: Johanna Cornelia, d.v, J, Kalkman en van C. J. Uijl; Cornelia Janna Geertruida, d.v, L, Goedegebuure en van J, M. Opree. Overleden: Dirk C, Slager, 84 j, w,v, C, M, Boogert; Marinus Noordijke 80 j. e.v. S. J. Hartog. Ingekomen: G. F. Pluut en gezin van Rotterdam. Vertrokken: B, Helleman naar Utrecht J, P. de Goffau naar Hilversum; C, J. Slager naar Delft, BRUINISSE Aanleg „brandpaden". In het plan „West" wil het gemeentebestuur van Bruinisse tussen de woningblokken „brandpaden of brandgangen" laten aanleggen. Wat een eenheid bij jullie om zo maar te sluiten op zaterdagmiddag 4 uur en bovendien dinsdagmiddag ook allemaal vrije middag! Hier in Middelharnis en Sommelsdijk is het anders. Dinsdag middag sluit 1/3 deel en de rest om 6 uur, behalve in het nieuwe gedeelte, daar is een winkelier tot 10 uur open, die valt buiten de moderne tijd. Zelfs de vakantie in Levensmiddelenbedrij- ven gaat niet door, al was het maar een week, zoals te Sommelsdijk. Waar is nu de Middenstandsvereniging, kan die daar niets aan doen? Hoogachtend, Een winkelier te Middelharnis (Naam van inzender bij de redactie bekend). Wegrens valsheid im. geschrifte Verdacht van fraude en valsheid in geschrifte is door de Rijksrecherche aangehouden en voorgeleid de 40-jarige A, Bons, Technisch hoofdambtenaar Ie klas bij de Rijkswaterstaat, wonende te Goedereede, Hij verblijft thans in voorarrest in het Huis van Bewaring te Rotterdam, De heer Bons heeft twee jaar te Goe dereede gewoond; september 1961 kwam hij in deze dienstkring, als op volger van de heer Mleras. MÜDDELHARNIS Beroepen. Door de kerkeraad van de Hervormde Gemeente alhier is een be roep uitgebracht op ds. K. Schipper van Ederveen, OOLTGENSPLAAT Vanmorgen omstreeks 6,30 uur heeft zich op de Langeweg bij de Veenweg te Ooltgensplaat een ongeval voorge daan waarbij twee personen ,i ernstig werden gewond en in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Uit Ooltgensplaat reed een Opel Ka- pitan stationwagen bestuurd door de 23-jarige landbouwer J. van Oostende met naast hem zijn vader de 53-jarige heer W. v, Oostende, Zij waren op weg naar hun land. Uit tegengestelde rich ting kwam een tractor met een lege bietenwagen, bestuurd door de heer P. Korteweg D.Hzn, Naar het schijnt is dhr. V. Oostende toen hij de tractor was gepasseerd iets te veel naar links uitgeweken waardor hij de aanhanger raakte met het gevolg dat zich een he vige botsing voordeed. De heer W, v, Oostende werd uit de auto geslingerd, zijn zoon kon zichzelf uit het autowrak bevrijden. W. v, O. was zeer zwaar gewond. Zijn zoon minder ernstig. Ze werden beiden door de plaatselijke arts dr, P. J. H. Kramers behandeld en daarna naar het ziekenhuis vervoerd. Van de auto is weinig meer over. Boven op het dak lag een portier! Het is nog een wonder dat zij er bei den levend zijn uitgekomen. De tractor chauffeur liep geen letsel op. De aan hanger kwam omgekeerd in de sloot terecht. Door de politie werd een en ander ter plaatse opgenomen. Vienveiling van dinsdag 8 oktober '63 Grof 17,—; Middel 16.70; Drielingen 19,18; Picklers 18,09. Aanvoer 58 ton.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1