EIIMIDEtl-rtlEUWS Tweede plaats voor Noordermeer te SIchttiuizen f De nieuwe Kinderpostzegels Franse tarweoogst De dure vleesprijzen gria Nieuws uit Zeeiand BUITENLAND Ingezonden stukken Ploegkampioenschap Noord- en Zuid-Holland ^Cinderhoekje Broodbezorging abonnement per giro 3e blad Vrgdag 27 september 1963 No. 3224 Abonneert U op „Eilanden-nieuws" Steunt de SI.MAVI- collecte van 30 sept. t/m 5 okt. Betaling J MaleisiëIndonesië Indonesië heeft vorige week een felle campagne gevoerd tegen de federatie- Maleisië De woede richtte zich niet zo zeer op de Mialeisiërs als wel op de Britten. Maleisië is namelijk een vroe- ffere Britse kolonie en staat als zoda- ni" onder bescherming van het Geme nebest. Volgens de Indonesische uitleg is dit „neo-kolonialisme." Het rumoer om Maleisië bereikte z'n hoogtepunt in het in brand steken van de Engelse ambassade in Djakarta. Ver derwerden Britse eigendommen zwaar beschadigd, hetgeen leidde tot een scherp protest van Engeland en tot een vlucht van vele, in Djakarta wonende Engelsen. Het is een wonder dat En- oeland niet terstond de diplomatieke betrekkingen met Djakarta heeft ver broken, het in brand steken van een ambassade zou daarvoor toch wel een reden zijn geweest. In Londen gaat men van de veronderstelling uit, dat de storm wel zal luwen en inderdaad is de windkracht al wat afgenomen! Het probleem blijft evenwel bestaan. Indonesië haat Maleisië en betrekt ook Engeland daarin. Heeft Soekarno daar reden toe? Het lijkt ons toe dat hij allereerst de federatie Maleisië als een econo misch gevaar beschouwt. De vier lan den die zich hebben verbonden (Malak- ka, Singapore, Serawak en Sabah) zul len Indonesië minder nodig hebben dan voorheen. Er is echter ook een strategische kv/estle. Indonesië heeft uit militair oogpunt Serawak en Sabah Noord- Borneo) nodig en maakt daar inderdaad ook aanspraak op. En tenslotte zou de federatie Ma leisië een barrière vormen tussen Indo nesië en China. Inderdaad was dit één van de motieven tot de oprichting. Sa men zouden de vier landen sterker staan tegenover het opdringende com munisme. Daarom is de federatie niet alleen voor Indonesië, maar ook voor China een doorn in het oog. Te mer ken was dat nog niet, daar Peking min der fel heeft gereageerd dan Djakar ta. Waarnemers zijn van mening dat Peking zich koest houdt om redenen van tactische aard. Bovendien voert China liever ondergrondse acties door middel van de communistische partijen in diverse landen. Om dan maar niet te spreken van de moeilijkheden die het in eigen land hoeft, en van de verhou ding tot de Sowjet-Unie! Er is nog een vijand van Maleisië, namelijk de Filippijnen, maar daar vindt men het beter, eerst de kat eens uit de boom te kijken. De belangrijkste vraag, die we tot- nog-toe buiten beschouwing hebben gelaten, is: Zal de federatie-Mlaleisië op de duur blijven bestaan? Het is hoogst twijfelachtig. De interne pro blemen zijn zeer groot. Op het ogen blik valt het onderlinge verschil weg in de gemeenschappelijke af weerhou ding naar buiten, maar wat zal er ge beuren, wanneer Indonesië en de Fi lippijnen de federatie met rust laten? Er staan wel Britse troepen klaar om 'Maleisië tegen vijanden van buiten te beschermen, maar innerlijke conflicten, die er ongetwijfeld zullen komen, moe ten onderling worden opgelost. Het is de vraag of de federatie daarvoor de kracht zal hebben. Verenigde Naties Wanneer de Verenigde Naties telken- jare in september hun Algemene Ver gadering beginnen, dan dienen zich steeds weer dezelfde problemen aan. We noemen slechts: het kolonialisme, de apartheidspolitiek, de hereniging van Korea, de toelating van communis tisch China, de verhouding Oost-West, en dergelijke. Het is vermoeiend, ieder jaar weer dezelfde klanken te horen en te moeten vaststellen dat de V.N. niet in staat zijn, deze problemen op te lossen. Voorzitter van deze 18de Assemblee is Dr. Carlos Soza Rodrigues, de per manente vei'tegenwoordiger van Vene zuela bij de Verenigde Naties. Verras sing wekte het feit dat het voorstel om communistisch China toe te laten, ditmaal werd gedaan door Albanië. Tot dusver was dit steeds aan de orde ge steld door de Sowjet-Unie. Hoewel er steeds meer voorstanders komen voor dit voorstel, verwacht men toch niet dat Peking dit jaar al een meerderheid" zal krijgen. Als een der eersten voerde de Rus Gromyko het woord. Om te komen tot een verdere vermindering van de span ningen in de wereld stelde hij voor, een topconferentie te beleggen tussen „staatslieden op het hoogste niveau", zo mogelijk in het begin van 1964. De volgende dag heeft Kennedy de Assemblee toegesproken. Hij deed een klemmend beroep op de leiders van de Sowjet-Unie om tot vreedzame samen werking te komen. Het kernstop ver drag was een goed begin en opent pers pectieven voor verdere ontspanning. Oost en West moeten zich echter niet beperken tot vreedzame coëxistentie, ze moeten elkaar tot steun zijn, inzon derheid op het gebied van de strijd te gen de honger in de wereld, de hulp aan de onderontwikkelde landen en de verkenning van de ruimte. De rede van de Amerikaanse presi dent heeft op de aanwezigen een die pe indruk gemaakt. Gromyko verklaar de, dat de rede „verzoenend en hoop gevend" was, en beloofde, de tekst zorg vuldig te zullen bestuderen. Er heeft zich nog een incident voor gedaan, toen de afgevaardigde van Zuid-Afrika een rede wilde houden over de apartheidspolitiek van zijn land. Op. voorstel van Algerije zou er over gestemd worden, de apartheid als punt op de agenda te plaatsen. De Zuid- Afrikaanse gedelegeerde verzocht en verkreeg toestemming om de opvatting van zijn regering toe te lichten. Toen hij het spreekgestoelte had beklommen, ontstond er een massale uittocht uit de vergadering, met name van de Afri kaanse leden. Het was wel meer ge^ beurd dat enkele afgevaardigden de zaal verlieten uit protest tegen een be paalde spreker, maar nooit op zo gro te schaal. Toch heeft de Zuid-Afrikaan, zij het voor een klein gehoor, zijn rede nog gehouden. Hij betoogde onder meer dat Mijnheer de redacteur, Er wordt enorm geklaagd over de dure vleesprijzen, waar ik als rustend- slager wel eens een en ander over wil zeggen. Al heb ik de zaak aan kant ge daan, de gang van zaken in de slage rijen interesseert mij nog altijd. Inderdaad zijn de vleesprijzen geste gen; als ik echter de prijzen in de sla gerswinkels op het eiland na ga met die in onze grote steden, dan ligt het nog gunstig. Er is n.l. groot verschil in kwaliteit hier verkoopt men nog een pond varkensvlees voor 3,en in Utrecht voor 3,90! (dezelfde kwali teit). Dat is dus 1.80 per kg meer! Als ik de prijzen op het eiland na ga, dan nemen de slagers niet de hoogst toegestane prijs. Ergo, ook min der veel minder verdienen, dan de sla gers in de steden. Onlangs ben ik in Duitsland geweest, waar ik begrijpelijk óók nota genomen heb van de vleesprijzen. Deze liggen zo ongeveer 1/3 hoger dan in Holland. U moet maar eens met vakantie naar het buitenland gaan, dan komt U er wel achter! Als de E.E.G. doorgaat en alles gelijk wordt, zullen we dat nog wel meer in onze portemonnee ondervinden. Alles is duurder geworden; melk b.v. 6 a 7 maal zo duur als vroeger, eieren idem, boter eveneens, koffie, thee, sui ker, enfin noem maar op. De feiten zijn zo, ook met het vlees en vooral in het laatste speelt de kwaliteit de grote rol. Het komt er op aan, wat men voor zijn geld krijgt. Waarmee ik maar zeggen wil, dat het vleesetend publiek op ons eiland. Waarmee ik maar zeggen wil dat het vleesetend publiek op ons eiland nog niet te klagen heeft. Anders is het in de stad, waar de slagers zich strikt houden aan de geadviseerde ver koopprijzen naar de inkoop van de week. Voorbeeld: haas U,en 12,(Ie kwal. en extra); biefstuk 9,50 en 10,—; magere lappen 6,50 en 6,80; gehakt 3,80 en 4,10. Varkensvlees fricandeau 7,90 en 8,30. Lappen mager f 6,70 en 7,50. Karbonade rib j 6,40 en 6,70. Gehakt 4,— en 4,20 enz. Alles per kg. Ga nu zelf maar na, wat U de' slagers hier berekenen. j Dan is er nog iets waar ik de aan- dacht op wil vestigen. Slagers die een knecht hebben, beta len hiervoor met sociale lasten inbe grepen minstens 130,per week. Men belt vaak op, bezorg ons een pondje vlees, of soms een onsje worst en men houdt er geen rekening mee, dat het bezorgen aan uurloon zoveel kost, dat de winst er mee weggaat. Vooral, om dat de prijzen niet aan de kop staan. Ik adviseer als oud-slager: huismoe ders, haal uw vleeswaren zélf in de winkel. En dan nog wat: betaal con tant! Want dat eist geen extra admini stratie. Mijnheer de redakteur, ik heb 'mis schien wel wat veel plaatsruimte in uw blad gevergd, maar dit moest mij van het hart. Ik dank U er hartelijk voor. Mijn naam, die U wel bekend is, noem ik liever niet en- teken Een óud-slager. (Naam van de inzender bij de redak- tie bekend). de apartheid een binnenlandse aange legenheid is, waarmee de V.N. zich niet mogen bemoeien. Er zijn reeds stem men opgegaan, om Zuid-Afrika uit te stoten uit de volkeren-organisatie, als het zijn politiek blijft voortzetten. Dit zijn de kinderpostzegels 1963, die van 12 november a.s. t.m. 11 januari 1964 op alle postinrichtingen in Neder land verkrijgbaar zullen zijn. De serie is ontworpen door mevrouw A. Horo- disch-Garman in Amsterdam. De ze gels, die in twee kleuren offset worden gedrukt bij N.V. Joh. Enschede Zn. In Haarlem, beelden kinderrijmpjes uit. Zij blijven voor frankering geldig tot en met 31 december 1964. V.l.n.r.: Zegel van 4 et met 4 et toeslag, uitgevoerd in lichtblauw en donkerblauw „rijmpje" tante Nans zat op een gans"; 6 et, 4 et. kleuren steenrood en donkergroen, „in Den Haag daar woont een Graaf'; 8 en 4 et, lichtgroen en bruin, „Ik kwam laatst in een poppekraam"; 12 en 9 et, geel en paars, „Ooievaar, lepelaar, tak- kendief"; 30 en '9 et., rose en blauw, „Rije, rije ,rije in een wagentje". Zaterdag 21 september j.l. werd op het bedrijf van de heer Mansholt te Slootdorp de wedstrijd gehouden om het ploegkampioenschap van Noord- en Zuid-Holland. Van ons eiland waren er twee deel nemers, t.w. de heer P. Noordermeer te Achthuizen en de heer J. van Eek te Herkingen. De groep rondgaande ploegen telde 6 deelnemers, die stuk voor stuk zeer mooi werk te zien gaven. Elk foutje, hoe klein ook was dan ook bepalend voor de uitslag. Dit ondervond de Flakkeese deelne mer Noordermeer, die na een zeer goed en kaarsrecht uitgereden beginvoor een pracht aanstorting maakte, gevolgd door een foutloos geploegd perceel, doch de eindvoor enkele centimeters te diep maakte. Dit kostte hem enkele punten en de eerste plaats. Met 314% punt (slechts 2 punten la ger dan no. 1) behaalde hij een zeer mooie 2e plaats. Bij de kantel- en wentelploégen deed de heer J. van Eek mee. Met nog 7 andere werd ook hier een sportieve strijd gestreden die van Eek de tweede plaats opleverde, achter J. Boer uit Zuid-Beijerland. Ook hier was het geleverde 'werk uitstekend en de onderlinge verschillen zeer klein. Zowel Noordermeer als van Eek zul len hun organisaties vertegenwoordi gen op de Landelijke wedstrijd a.s. woensdag te Zevenbergen (N.B.) Zij behaalden deze prachtige resul taten (evenals de heer Boer) met HALSTEREN Bouw van Chr. School. Het archi tectenbureau Rampart en Muis te Ber gen op Zoom zal 1 okt. a.s. voor re kening van de Ver. voor Chr. Nat. school- en kleuteronderwijs in café Heefer aanbesteden de toouw van een lagere school aan de tourg. Elkhuizen- laan. Dit wordt dan de eerste chr. la gere school in Halsteren. Beste jongens en meisjes! Het is alweer de laatste keer in de maand september en jullie krijgen dan ook nu het laatste raadsel. Het is in zenden geblazen! Eerst dan SEPTEMBER-RAADSEL 4 X X X X X X X 1. stad, door vuur van de hemel ver woest. 2. Zoutzee. 3. Ontvangt een bedelaar. 4. Plaats waar Ahazia van juda stierf. 5. Vrouw van Nabal; later getrouwd met David. 6. Eerste pleisterplaats van de kinde ren Israels bij de uittocht uit Egyp te. 7. Voor de opperzangmeester, op de een psalm voor de kinderen van Korach. Op de kruisjeslijn, van boven naar beneden, moet de naam staan van een reus. Dit raadsel werd ingezonden door Jaap Kieviet, Sommelsdijk. BRIEVEN Corrie D., Biggekerke. Je had nog nooit een brief aan mij geschreven, maar het is toch een grote brief gewor den! Het is mooi papier, dat je van je buurmeisje kreeg. Je opmerking is goed: het was geen gouden koren meer, want het graan zag langzamerhand zwart. Die fouten heb je goed ontdekt. Gaat het naar je zin op de v.g.l.o.? Voortaan „Oom Ko" op de enveloppe zetten. Beijke den B., Herkingen. Dat is zo: de eerste dagen naar school na een lan ge vakantie is nooit fijn, maar het is gauw weer als voorheen. Heeft Hedie al gebruik gemaakt van het nieuwe zitje? Wat zal ze dat fijn vinden! Corrie S., Nieuwe Tonge. Hartelijk welkom in ons midden. Ik hoop dat je net zo trouw als Bep zal zijn. Uit je eerste briefje blijkt al, dat je er veel zin in hebt. Hebben jullie familie in Ridderkerk? Cofcfce V., Dordrecht. Eindelijk kan ik die nieuwe plaatsnaam schrijven. Het was al lang bekend, maar het kon er steeds maar niet van komen. Ik weet haast zeker dat jullie het al gewend zullen zijn. Jij en Woudie zéker wel, met zo'n mooie kamer! En fijn, dat er een lyceum is. Jullie zullen wel hard werken. Aja den B., Herkingen. Ik ben wel eens in Oosterhout geweest, maar nooit in de Katjeskelder. Nu ik alles heb gelezen, merk ik wel, dat het daar best uit te 'houden is voor een poosje. Die mensen sliepen toch niet op de lucht bedden op het water? Dan waren ze net als de eenden. Die zoeken ook het mid den van de vijver op om te slapen. Cobi S., Nieuwe Tonge. Een mooi ge schenk voor je verjaardag, maar het kost voordurend geld; dat kan niet an ders. Je hebt dan echter altijd mooie herinneringen aan vele dingen. Nu maar hopen dat er niet veel mislukt. Alles moet geleerd worden, hè? Annie den B., Herkingen. Nou, nou, heb jij A met wiskunde genomen? Van wiskunde zijn de meeste meisjes bang. Ze vinden aan algebra en meetkunde niets. Het oogsten is dit jaar wel heel bezwaarlijk gegaan. Het prachtige na- zomerweer is voor velen te laat geko men. Ans S., Nieuwe Tonge. Ja, als je voor het eerst naar de u.l.o. gaat, dan krijg je een tas vol met geleerdheid^ Als je dan bedenkt, dat dit alles bestudeerd moet worden, kan de moed wel eens in de schoenen zakken. Toch zal het wel mee vallen; het gaat langzaamaan en dan breekt het lijntje niet. Jannie H., Nieuwe Tonge. Toen je die wens deed van veel zon, zat ik er mid den in. Het waren de weken van de bouwvakkers. Jullie hebben een gedeel te van de vakantie nuttig besteed. Het is gezond en er is heel wat te verdie nen. Dat laatste is ook wel nodig, want veel dingen zijn duur, Bep S., Nieuwe Tonge. Van Gorrie heb ik het al gehoord en al vind ik het jammer, ik mag je niet tegenhouden. Jouw vakantiewerk, dat je zo graag doet, heb ik vroeger ook heel vaak ge daan. Ik vond het ook mooi. Toen was er jammer genoeg niet veel te verdie nen; nu gaat dat beter. Het ga je ver der goed, Bep! Door middel van je zus sen hoop ik wel eens wat van je te ho ren. Ook zelf mag je schrijven na tuurlijk. Lenie den B., Herkingen. Het gaat met jou net als met het nichtje hier boven. Er is overal een tijd van.en de werkzaamheden worden ook groter, en., je hoort ook niet meer zo bij de meisjes van acht en negen. Wees maar eerlijk! Ik ben blij te vernemen, dat je steeds met plezier hebt meegedaan. Dag Lenie, het beste verder! Jaap K., Sommelsdijk. Ik stond ver steld van de stapel raadsels, die je me gestuurd hebt. Wat ben jij ijverig ge weest in de vakantie. Die raadsel zul len me goed van pas komen. Heel veel dank ervoor. Vind je f rans zo'n snert- taal? Tóe, toe. Jaap, dat is wel wat overdreven, hoor!- Adri H., Nieuwe Tonge, Weer be dankt als sekretaresse van de zussen. Volgende keer hoop ik weer wel wat van je te horen, als een ander het sek- retariaat moet waarnemen. Tot schrij- vens dan! Ria D., Nieuwe Tonge. Een week naar Ouddorp is nog wat anders dan een dag, hè? Ja, bij „De Punt" heb je een prachtig gezicht over land en zee. Het is er mooier dan in jullie dorp. En toch is daar ook veel schoons te zien. Als je er maar ogen voor hebt. Elke dag is het weer anders. Hettie K., Sommelsdijk. Ook heel hartelijk bedankt voor de mooie raad sels. Dat hebben jullie beiden knap ge daan. Ik denk wel, dat ik ze allemaal kan gebruiken. Ik hoop dat het op de u.l.o. best naar je .zin zal gaan. Dat hoop ik volgende keer te horen. Dan v/eet je er meer van. WoMdie V., Dordrecht. Het is erg laat, maar toch nog hartelijk gefeli citeerd met je verjaardag. Een schitte rend rapport, vooral voor vlijt. Ja, als dat een hoog cijfer is, dan is er al veel gewonnen, want dan hebben we te doen met doorzetters. Die geschiedenis met die wesp is een verhaal apart. Ik wist echt niet, dat het gif zoveel teweeg kon brengen in een mensenlichaam. 'Nu zal je wel bang van die beesten geworden zijn. Ik ook. Matie K., Nieuwe Tonge. Niet veel meisjes schrijven mij, dat ze graag een brief schrijven. Ze schrijven wel, en velen ook grote brieven, maar toch. nee, ik begrijp het niet goed. Arme Jantje, hè? Is nu alles in orde? Daar horen we veel van de laatste jaren. Is het meegevallen vorige week? Diny H., Nieuwe Tonge. Een beetje bang moeten de leraars jullie wel ma ken, anders zouden sommigen geen klap uitvoeren, als ze wisten dat het zó maar ging. Voor jou zal het wel meevallen; ook dat vertellen voor de klas in een vreemde taal. Dat zou toch in de toe komst je „vak" worden? Of weet ik het niet goed meer, of vergis ik me met een ander? Tineke D., Stad aan 't Haringvliet. Nü zal je al weten hoe het gaat op de nieuwe school. Jan is ook pas begonnen en hij is trots dat hij al wat kan. Mis schien word je ook nog wel eert. beetje trots als je zoveel gaat weten straks. Ik ben blij dat het vooruitgaat met je. Je mag verschillende dingen nog wel niet, maar dat zal langzamerhand ook wel veranderen en dat is zo erg niet. De groeten van tante terug. Teuntje van G., Bruinisse. Mooi zo, dat je dat in je vrije tijd verdiende. Le ren kost geld, dus kan je het best ge bruiken. Is er nog geen nieuwe kabel? Het is wel een hele terugslag, maar toch zal de dam er wel komen. Dat denk je toch ook wel? Magda P., Den Bommel. Ik ben het met je moeder eens wat die weersge steldheid betreft. In de krant is er ook al over geschreven, over de regen in de oogst. Kind, ik zou ook graag aan wil len wippen, maar ik zie nog geen gele genheid. Ik zou al de kinderen wel eens een bezoek willen brengen, maar hoe moet ik dat aansteken? Gretha H., Middelharnis. Gelukkig dat het wéér op het laatst nog omkeer de en er een nazomer is gekomen. Het had ook regenweer kunnen blijven, nietwaar? Hoe gaat het met de bijles sen? Goed je best doen, hoor! Johan van G., Bruinisse. Jammer dat je de brief niet ten einde kon bren gen. Je werd ineens ziek. Ik weet van heel nabij wat zo'n ziekte is. De kin deren hebben het heel moeilijk en het kan onverwacht opzetten. Als een an der kind eens moet hoesten, dan is het bij zulke kinderen ineens erg. Ik hoop dat je het mag ontgroeien. Bedank je moeder maar voor haar moeite. Ik hoop dat je nu, als dit leest, weer de oude mag zijn. Truus O., Domburg. Nu is de rust zachtjesaan teruggekeerd in Domburg, denk ik. Of houdt het nog zo'n beetje aan? Er zijn mensen die altijd vakantie hebben. Maar jij hebt het nu ook weer. Dat begrijp ik niet goed. Mfisschien heb je het niet zo duidelijk uitgelegd. Krijg jij dat alléén misschien? Allemaal de brieven heb ik niet kun nen behandelen. Ik dacht dat ik ze al le zou kunnen beantwoorden, maar daar kwam nog een zetje. Dat moet dan maar wachten tot volgende week bij leven en welzijn. De hartelijke groeten van OOM KO. P.S. Inzenden! Rumptstad ploegen en Massey-Ferguson trekkers. Wij wensen hen oók a.s. woensdag veel succes in een sportieve strijd. In het warenhuis van de heer Cool- 'bergen te Oude Tonge, demonstreerde van Rumpt N.V., met Agria tuinbouw- trekkers. We zagen daar de gehele Agria-lijn van de 2V2 tot de 12 pk. Er werd getoond, dat er met een tweewielige Agriatrekker, prima ploeg- werk gel«verd kan worden. Ook is er met een spitmachine achter een 8 pk diesel gedemonstreerd, werk- breedte 82 cm. Het was een mooie combinatie die prima werk leverde en ten opzichte van handspitten een enorme besparing geeft. Tevens werd er met verschillende ty pen trekkers gefreesd; en het bleek mogelijk in één bewerking een prima zaaibed klaar te maken. Er zijn heel veel mogelijkheden met deze machines en een hele lijn werk tuigen is er snel aan te bouwen. Agria is de grootste tuinbouwtrekker- fabriek in Duitsland; het marktaandeel in Nederland is 40%, wat geweldig veel is. Nu er op Flakkee wat tuinbouw gaat komen was het interessant met deze machines nader kennis te maken. Vele mensen vonden het dan ook prettig dat van'Rumpt N.V. óók op het gebied van de tuinbouw de Flakkee se tuinder prima materiaal kan leve ren en de nodige service kan verlenen. Al is 't dat de minister Het nu nog niet gedoogd de bakkers zagen graag weer de broodprijs iets verhoogd. Sinds twee en twintig juli Gebeurde dit niet meer maar door de hoge meelprijs wil men dit nu weer. Bij ieder brood één cent dus zodat het toch nog loont ook wil men iets extra's, van die afgelegen woont. Het brood daar te bezorgen geeft veel te weinig winst daarop loeren de bakkers toch zeker 't allerminst. Als men niet meer dan bij een ander maakt wordt in afgelegen wijken Bezorgen maar gestaakt. Ongeveer een derde van de tarwe oogst in Frankrijk, die 5 a 6 miljoen ton bedraagt, kan door de „schot" al leen nog nn.aar dienst doen als vee- yoer. Dat betekent dat voor de dek king van de binnenlandse behoefte Frankrijk aanzienlijke hoeveelheden tarwe zal moeten invoeren. Dit voorjaar heeft Frankrijk bo vendien nog de verplichting op zich genomen 700.000 ton tarwe naar de volksrepubliek China uit te voeren. Als de Chinezen nakoming van dat con tract eisen, betekent dat een overeen komstige vergroting van de Franse im portbehoefte (Nw. Rott. Crt.) Het Plaatselijk SIMlAVI-Comité doet een warm beroep op alle ingezetenen. De actie moet slagen! V/anneer SIMAVI brieven van dokto ren krijgt van de volgende inhoud, dan moet zo'n arts toch geholpen worden. De dokter schrijft: „De acute operaties brengen je soms een wanhoop nabij als er intussen een paar honderd mensen voor de "deur staan te dringen Ik houd uiterlijk om half tien 's avonds op, anders houd ik het niet vol Er blijven nog elke dag velen die niet aan de beurt komen om inge schreven te worden en als ik 's avonds naar huis ga ligt de grond bezaaid met mensen die niet meer weg kunnen. De enige troost in de situatie is, dat je het toch béter ziet worden Ja, laat het beter worden, mede door de hulp van SIMAVI, door onze plaat selijke coUecte! KERKWERVE Kampeerterrein. Het gemeentebe stuur van Kerkwerve heeft plannen om aan de Weelweg een kampeerterrein te doen aanleggen. Nu het 3e kwartaal verstreken is, attenderen wij onze abonnees die gewend zijn te gireren, om voor het 4e kwartaal 1963 2.15 op on ze postgiro 167930 t.n.v. N.V. Eilanden-nieuws over te schrijven Daarmee worden de hoge incas sokosten bespaard. Men kan ook voor een half of voor een vol jaar gelijk gi reren. De gemakkelijkste vnjze voor giro-houders is betaling per „automatische giro". U kunt daar voor een machtigingskaart halen op het postkantoor. Het bedrag wordt dan door de girodienst van uw rekening afgeschreven, zon der dat u er een formulier voor behoeft uit te schrijven en kosten zijn er niet aan verbonden. Bij voorbaat zeggen wij u voor uw medewerking dank. De administratie SCHERPENISSE Burgel. stand over de mnd. au;gr.'1963 Geboren: Adriaan Jacobus Cornells z.v. M. J. Giljam en van J. C. Quaak; Willemina Dingena Johanna, d.v. W. M. Slager en van C. A. van As. Huwelijken: C. van Rijswijk 23 jaar en A. J. Slager 24 j.; J. K. Lindhout 19 j. en C. J. Polderman 19 j.; A. J. Gelok 24 j en A C. Hage 21 j. Ing'ekomen C. van Rijswijk van St. Maartensdijk J. L. Noom en echtg. van Tholen L. Goedegebuure van St. Anna- land. Vertrokken: C. J. Lindhout-Polder- man naar Poortvliet; A. C. Gelok-Hage naar Wijk bij Duurstede. THOLEN Blikseminslag. Tijdens het onweer in de nacht van maandag op dinsdag sloeg de bliksem in een boom in het Bosje vlak bij de molen de Hoop. Kerknieuws. Ds. J. van Doorn heeft eenberoep aangenomen naar de chr. ger. kerk te Doornspij k. Ds. H. Zethof Ned. Herv.predikant te Kockengen heeft bedankt voor het be roep naar Tholen. ST. ANNALAND Benoeming. De heer C. Verhoole uit St. Annaland, onderwijzer aan een Chr. lagere school te Middelburg is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Burger school voor uitgebreid lager onderwijs te Middelburg. Opbrenigst busjesactie. De over de maand september door de leerlingen van de school met den Bijbel te St. Anna land gehouden busjesactie ten bate van de Hemava heeft 29.17 opgebracht. RENESSE Kon. Willielminafonds. De te Renesse gehouden collecte voor het Kon. Wil helminafonds heeft 213,— opgebracht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 9