EIIAflDEn-niEUl» runotl' Sommelsdijkse brandweer verdiende bronzen medaille Is de voorlichting betreffende Zuid-Hfrika juist? Nieuwe DAFfodil Proeven in projekt-Gemini gaan voort heeft 30 verbeteringen Trezoor van de Delia 200 gulden lager in prijs! .Een zondag in Amemuiden 3e blad Vrgdag 13 september 1963 No. 3220 BUITENLAND Nieuws uit Zeeland Derde prijs op internationaal concours in Frankrijic Zondagsdiensten artsen Rij-examen in Daffodil s Rusland-China De tendenz van de afgelopen weken zet zich voort; verscherping van de be- trekldngen tussen de Sowj et-Unie en communistisch China ,en verdere toena dering tussen Rusland en Amerika. om met het eerste te beginnen: de Cliinezen beschuldigen thans de Russen dat ze herhaalde malen grensmoeilijk- heden hebben uitgelokt. Leiders van de Russische communistische partij zou den via hun organen en hun personeel in China tienduizenden Chinese burgers oedwongen hebben naar de Sowj et- Unie te Icomen. Protesten van de zijde van China hebben nimmer iets uitge haald: de Russische regering bleef wei geren, deze Chinese burgers te repatri ëren. Er zit echter nog meer „oud zeer". Op het Roemeense communistisch par tijcongres in 1960 heeft Chroestsjow een verrassingsaanval op grote schaal oedaan op de Chinese communisten. Voor latere kritiek van China heeft hij nimmer oor gehad. „Hij zou zijn eigen weg gaan." In 1956 reeds had het ver schil van inzicht zich afgetekend, tij dens de Hongaarse opstand. Als China toen niet in de bres was gesprongen, zou „de Sowj et-Unie het Hongaarse volk hebben overgelaten aan de terreur van de Westelijke kapitalisten". Dat zijn zo enkele van de Chinese grieven tegen de Russische kameraden. Intussen lijkt het erop alsof de cam pagne van China tegen Rusland (en om gekeerd) systematisch in elkaar is ge zet. Een paar dagen voor de vermelding van de zogenaamde grensincidenten verschenen er in de Chinese pers scher pe artikelen tegen kameraad Chroests jow persoonlijk. Hij is niets meer en niets minder dan „een verrader van het Russische volk en van het wereld- communisme." Zijn toenadering tot de imperialisten en kapitalisten van het Westen is daarvan een sprekend bewijs en dit is bepaald in strijd met de wil van zijn volk. Dit volk moet zich dan ook tegen het bewind van zijn leider verzetten. Op de Chinese beschuldigingen heeft de Sowj et-Unie onder meer geantwoord dat Rusland economische hulp biedt aan een groot aantal Chinese bedrijven. De handel van Rusland met China is echter de laatste jaren met twee-der de verminderd, door toedoen van de Chinezen. Bovendien heeft Rusland een aantal Chinezen die in de Sowjet-Unie verboden lectuur importeerden, uitge wezen; sommigen van hen hadden zich „schandelijk gedragen." Wat moet men nu van dit alles den ken? De wederzijdse beschuldigingen, waarin wel een kern van waarheid zal schuilen, zijn natuurlijk slechts symp tomen van veel dieper gaande geschil len. De grensconflicten dateren al uit de vorige eeuw, toen de keizer van China en de tsaar van Rusland elkaar bepaalde gebieden betwistten. China heeft toen nogal wat grond moeten af staan, waarvan het later weer gedeel ten heeft teruggekregen. (Birma, Pa kistan, India), IVlaar met de Sowjet- Unie kon het nog niet tot een akkoord komen. De broedertwist over de ide ologie is een goede gelegenheid om al die oude koeien weer eens uit de sloot te halen. Dat de huidige verhoudingen niet gunstig zijn voor een vreedzame oplossing van de grenskwesties is zon der meer duidelijk. Alabama Nadat hij vorige weelc zijn poging daartoe zag mislukken, heeft gouver neur Wallace van de staat Alabama opnieuw opdracht gegeven tot tijdelijke sluiting van vier scholen, die de ras senscheiding hadden opgegeven. De staatspolitie had op zijn bevel de toe gangen tot de scholen afgesloten. De president van Amerika, Kenne dy, heeft daarop de verzekering gege ven dat de Verenigde Staten daarop niet lijdelijk kunnen toezien, en dat hij door gouverneur Wallace zou worden gedwongen de federale troepen in te schakelen, indien deze zijn houding niet spoedig wijzigde. Het is niet bij een dreigement geble ven. Wallace houdt voet bij stuk en Kennedy heeft troepen naar Alabana gezonden om de rassenintegratie door te voeren. Dat wil zeggen dat de fede rale regering nu het heft in handen heeft en dat de nationale garde van Alabama niet meer onder gezag van Wallace, maar rechtstreeks onder Ken nedy staat. Op grond van deze maatregel kon den de negerkinderen terstond naar scliool, wat eciiter ook weer betogingen van de blanken tot gevolg had. Tot ernstige conflicten is het tot heden niet gekomen. Maar de toestand in Alabama is op dit ogenblik toch zéér gespan nen. Schiunan De vroegere Franse premier en een van de pioniers van de Europese ge meenschappen, Robert Scliuman, is op 77-jarige leeftijd overleden. Schuman, in 1886 geboren in Luxem burg, ihad rechten gestudeerd. Van 1919 tot 1940 had hij zitting in het Europese parlement. Na de bevrijding was hij tweemaal minister van financiën, twee maal premier, daarna weer minister van justitie en van buitenlandse zaken. Schuman behoorde tot de rooms-katho- lieke M.R.P. De overledene heeft het leeuwenaan deel gehad aan de totstandkoming van de Europese gemeenschappen. Als zo danig was hij de uitwerker van de idee en van Monnet. De Europese Gemeen schap voor kolen en staal iheete zelfs in het begin „het plan-Schuman". Hij was bezig een boek te schrijven over de op komst van de Europese beweging, dat hij echter niet meer lieeft mogen vol tooien. WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 TEL 11.66.15 ROTTERDAM MIDDELBURG Verbouwing. De banketbakkerij van dhr. W. de Visser in de K. Noordstraat ondergaat een ingrijpende wijziging. Het gehele interieur der winkel wordt voor zien van een hypermoderne winlïelin- ventaris. iVlen hoopt één en ander maandag a.s. voor het publiek te kun nen openstellen. Cursussen. Nog maar nauwelijks zijn de laatste toeristen verdwenen en krij gen de speciale toeristenmiddenstanders gelegenheid om adem te halen of het winterprogramma staat reeds voor de deur. De plaatselijke stichting voor Huis houdelijke- en Gezinsvoorlichting, Noordsingel 74 start reeds met een druk programma voor de laatste maanden van dit jaar. Woensdag 12 september zijn de naaicursussen weer begonnen in de Industrie- en Huishoudschool, die bij voldoende deelname ook gehouden zul len worden in een zaal van de „Ontmoe- tingskerk", 't Zand. Verder worden cursussen gehouden voor: fijne keuken, koken voor heren, Indische keuken en Bakken met en zon der oven. Ook start men weer met de cursussen bloemschikken en bewegingsleer. Ter wijl op 26 sept. een grote demonstratie zal worden gehouden in het Végé-ge- bouw der fa. Maljers, Achter de Hout tuinen door de N.V. Iglo. Aanvang half drie. Voor een eventueel, D.V. uit te geven bundel, getiteld: RUBIA PEREGRINA (De bloemenvelden temidden van bouwakkers, weiden en korenland) Boeket, op groensafier bordes geleid, een mozaïek op geluwgoud damast kleurenpalet in d' akkers ingepast: veeliheid van fleur, gebracht als heergeweid'. Verspreide bloemenvelde in bouwland, weide' en floraliën waar 't Ivoren wast, veldvrucliten staan al rondom opgetast: Augustus hoog wordt Flora toegeleid. Zo is die aanblik U een blij der maat te midden van der daden bronzen doen, te midden van der dagen zwaar beraad: een heilig welkom en ook een verzoen, verzoen des Eeuw'gen, die U schiep en schraagt, Die u met blijdschap gordt en niet verklaagt. 16 augustus 1963 CORN. J. CORDIS De Vrijwillige brandweer van Som- melsdijlï heeft haar supporters, de ge hele bevolking van Sommelsdijk, niet teleur gesteld. Verleden week dinsdag is het corps vol goede moed vertrok ken naar IVIulhouse (Frankrijk) om deel te nemen aan de tweede Internationale concours De iVIanoeuvres de Sapeurs- Pompiers. Bij voorbaat wisten de man nen van het corps dat het geen gemak kelijke opgaaf zou worden, omdat er corpsen aan deel zouden nemen, die da gelijks een paar uur oefenen, dus be roepsbrandweer. Om het daar tegenop te nemen is voorwaar niet eenvoudig en men rekende er op, dat men niet al te veel punten uit de bus te komen. Uit al le landen van Europa waren er vereni gingen: zelfs van achter het ijzeren gor dijn. Bij elkaar waren er 104 corpsen aanwezig. Het corps van Sommelsdijk wilde haar geluk beproeven. De mannen oefenen altijd trouw en ze zagen er een mogelijkheid in om een buitenlandse overwinning te behalen. Dat is hun ook gelukt. Ze verwierven een derde prijs! De reis is gemaakt door België, Lu xemburg en woensdagmiddag bereikte het corps het doel Mulhouse, waar de brandweerlieden werden opgewacht door de heer Van Keulen van de prov. griffie in Den Haag, die ziah met de ploeg gemeld heeft op liet wedstrijd terrein, waar de nodige formaliteiten verricht zijn en werden de mannen on dergebracht in een tentenkamp, dat ver zorgd werd door het Franse leger. Som melsdijk werd samen met een Belgische ploeg uit Roeselaar in één tent onder gebracht. De dames van de brandweer lieden logeerden in een klooster, waar de verzorging buitengewoon goed was. Woensdag was er een folklorische avond, waaraan alle landen deelnamen. Men heeft van het fraaie kleurenspel erg genoten en mede door deze gelegen heid met de volksaard van de deelne mende landen aan het concours kunnen kennismaken. Donderdagmorgen om acht uur kre gen de versahillende corpsen gelegen heid te oefenen met de brandspuiten op het wedstrijdterrein. Het was voor de Nederlandse en Duitse ploegen veel waard, dat ze daar gebruik van konden maken, omdat de Franse koppelingen verschillen van die van andere landen Ook woensdag was daar gelegenheid voor, maar toen waren onze Sommels dijkse mannen er nog niet. Tijdens de voor-oefening werd nog de nodige instructie gegeven. In tegenstel- Rubia Peregrina zwervende mede, vroeger hier te lande geteeld. Trezoor koffer van kostbaarheden heergeweid': heergewade hier: erkenning, hulde. Versvorm: Sonnet ling met wat men in Holland gewoon is n.l. het spreken onder de wedstrijd en het geven van bevelen, was dit op het concours verboden. Alleen de bevel voerder mocht de algehele opdracht en de machinist mocht nog vier comman do's geven. Dat was al. Vooral daarom was het noodzakelijk dat er geoefend werd. Om vijf uur donderdagsavonds was de opening, waarbij alle corpsen aan traden. Het was een praohtig schouw spel. Ieder land voerde zijn eigen vlag De commissaris van het district de heer M. Picard wenste alle deelnemende cor psen succes en hoopte dat het concours bij zou dragen aan meerder begrip tus sen de volkeren onderling. Sportieve strijd Vrijdagmiddag 3.40 uur begon de wed strijd voor Sommelsdijk na begroet te zijn door de voorzitter van de Kon. Ned. Brandweervereniging, burgemeester D. Rijnders van Nieuwer Amstel. De wedstrijd had een vlot verloop. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat er geen fouten gemaakt zijn. Het ging allemaal even vlot. Er was echter een tijdsverschil van enkele seconden met de eerste prijswinnaars. Daarna moest op een andere baan estafette gelopen worden. Na afloop van de wedstrijden werden de prijzen uitgereikt. Het was een verrassing voor het corps, dat de minister van justitie van Frankrijk een derde prijs, de bronzen medaille uit reikte, benevens draagmedailles voor de wedstrij dieden voor ieder deelnemend lid een diploma en een diploma voor de groep. Opgewekt werd de terugreis aan vaard. Maandagmorgen vertrok het corps uit Mulhouse en dinsdagavond werden de brandweerlieden uitbundig ingehaald door de bevolking van Som melsdijk, waaronder de burgemeester en leden van het gemeentebestuur, het be stuur van de Oranjevereniging en velen uit de omliggende gemeenten. De secretaris van de Oranjevereniging de heer H. L. van Kampenhout, bood tegelijk met de diploma's aan ieder deelnemend lid een boeket bloemen aan Het waren de heren: J. J. Bienefeld, M. Peekstok, P. van den Doel, G. van den Boogert, W. van der Ree, A. Knape, A. van der Velde, J. Vijfhuizen, L. Driesse en P. Kranse. De reisleider, de heer P. van Driel werd hartelijk dank gezegd en ook hij kon een bloemetje in ont- vangst nemen. (Ned. Z.-Afrikaanse werkgemeenschap opgericht) Te Rotterdam werd onlangs de stich ting Ned. Zuid-afrikaanse werkgemeen schap opgericht. Doel dezer stichting is begrip te wekken voor het beleid van de Zuid-Afrikaanse regering t.o.v. de verschillende rassen, tevens verstevi ging van de culturele, ekonbmische en godsdienstige banden tussen de beide landen. Het stichtingsbestuur is samengesteld uit verschillende groeperingen hier te lande, we noemen o.a. ds, G. A. Zijder- veld, predikant der Ger. Gem te Middel burg, dr. K. H. E. Gravemeijer, Wasse naar, H. L. van Kampenhout, Sommels dijk, P. Jongeling (GPV) M. W. Schakel (AR) dr. Turkstra (VU), Hilversum. Van bepaalde zijde uit dit stichtings bestuur deelde men ons het volgende mede: De banden met Zuid-Afrika vinden hun oorsprong in het tijdperk toen de Zevenprovinciënvlag over alle zeeën wapperde. Wat is er overgebleven van de nederlandse invloed in Noord-Ame- rika, Brazilië, Ceylon, Indië etc? Prak tisch alle overzeese gebiedsdelen zijn verloren gegaan. Alleen de volksplanting aan de Kaap de Goede Hoop is overgebleven. Het enige volk van Nederlandse oorsprong is nog te vinden in de Vrijstaat en Transvaal. Altijd is de band gevoeld met Nederland, vooral tijdens de strijd met Engeland 1899-1902. De bekende dr. A. Kuyper ging toen voorop bij de hulp verlening aan ons broedervolk. Ook is het Zuid-Afrikaanse volk nooit de moed vergeten van de jonge koningin Wilhel- mina die openlijk haar sympathie be tuigde door de „Gelderland" te zenden naar Z. Afrika om Paul Kruger op te halen. Het Zuid-Afrikaanse volk toont veel overeenkomst met het Nederlandse, krachtens godsdienst, taal, zeden en ge woonten, dit is ook begrijpelijk, want het meerder deel der blanke bevolking is van Hollandse afkomst. Ondanks alle pogingen om Zuid-Afri ka te verengelsen is dit nimmer gelukt, ons broedervolk behield haar eigen ka rakter. Hoe komt het dan dat we zover uit elkaar zijn gegroeid? Onkunde, misverstand, sensatie, ver keerde voorlichting. Zuid-Afrika is een zeer welvarend land, waar de zwarte bevolking het ve le malen beter heeft dan in de zelf standige staten van Afrika. Als voor beeld dient b.v. dat percentagegewijze meer negers in Zuid-Afrika in auto's rijden dan in de heilstaat Rusland in be zit zijn van Russen. Vooral wat de eco nomische ontwikkeling betreft kan Z. Afrika vergeleken worden met de Ver. Staten van N. Amerika. Het probleem van Zuid-Afrika is ech ter blank en zwart. En dan valt het woord „Apartheid", dat is echter een niet juist gekozen woord. Beter kan men spreken van een vier stromenbeleid, d.w.z. een eigen ontwikkeling voor het blanke ras, het zwarte ras, het Indische ras en de Kaapse maleiers. Praktisch iedere Hollander die in Z. Afrika komt wordt bekeerd tot de na tionalistische politiek der Zuid-Afri kaanse regering, daar dit de enige rno- gelijkheid is om tot een billijk samen gaan der onderscheidene rassen te ko men. Daarom is het zo jammer, dat de com munistische agitatie rustig kan door woekeren dank zij de al of niet bewust verkeerde voorlichting der moderne communicatiemiddelen. Met het doel de nuchtere en juiste waarheid hier tegenover te stellen is bovengenoemde stichting in het leven geroepen; samengesteld uit verschillen de groeperingen tracht men, ondanks bestaande verschillen, toch dat ene doel te bereiken en dat is, de politiek der Z. afrïkaanse regering te zien In haar juis te proporties zonder allerlei dubieuze sentimenten. Gelukkig staat genoemde stichting hier in niet alleen. Er is een duidelijke ken tering waarneembaar. Van de zijde der S.G.P. werden door dhr. van Dis enkele niet mis verstane opmerkingen gemaakt in de 2e kamer, ook werden enige be moedigende zaken, die op een kente ring wijzen, vernomen van de zijde van Z.K.H. Prins Bernhard. Gaarne verwij zen we ook naar een artikel in het aug. sept. nr. van „Sta vast" het maandblad van het „Oud strijders legioen", ge schreven door haar voorzitter dhr. P. J. G. A. Ego met als titel „De Anti- Zuid-Afrikaanse (blanke) campagne". Dhr. Ego, die Zuid-Afrika kort gele den bezocht heeft ,wijst in niet mis te verstane bewoordingen op de onwaar achtigheid van de politiek der Afro- Aziatische landen in de Veiligheidsraad en de Ver. Naties. Van zaterdag 14 september v.m. 12 uur t.m. maandag 16 september v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Dogterom, telef. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herkmgen-Melissant: Dienst heeft dokter Elvé, telef. 01877- 262 Dirksland. Oost-Flakkee: Diienst heeft dokter Voogd, telef. 01874-259, Oude Tonge en dokter Buth', tel. 01871-306, Den Bommel. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Terlouw, telef. 2357, Middelharnis. THOLEN Bij Lake China in Californië gaan de proeven met het project-Bemini ter voorbereiding van een dubbele Amerikaanse ruimtevlucht, voort. Op het ogen blik wordt gewerkt aan het perfectioneren van de wijze waarop de beide ruim- tevaarders t.z.t. de capsule met een schietstoel zullen kunnen verlaten, waarbij een model van de capsule wordt gebruikt Foto: Een als ruimtevaarder ge klede pop wordt in de namaakcapsule neergelaten om deze even later in een schietstoel met zeer grote snelheid te verlaten. Van Doorne's Automobielfabriek te Eindhoven heeft de autowereld verrast met haar nieuwste versie, de nieuwe snelle en zeer verfraaide Daffodil waar aan niet minder dan dertig veranderin gen en verbeteringen zijn aangebracht. De nieuwe Daffodil, ontworpen naar de eisen van de praktijk en van toet toenemende verkeer, is zoals haar voorgangers uitgerust met de unieke volautomatische transmissie, een voor ziening waarmee DAF de tijd ver voor uit is. Voor het rijden in het steeds rus telozer verkeer betekent dit een groot voordeel omdat dit een grotere oplet tendheid en vrijheid van handelen mo gelijk maakt. Recente proefnemingen wezen uit dat per uur stad-rijden met een schakelwagen 398 handelingen meer moesten worden verricht dan met een automatische transmissie! Ook wezen metingen uit dat de Daffo- dit om van snelheid O op 80 km. te ko men een zo korte tijd nodig iheeft dat ze tot de snelsten wordt gerekend. Bei de voorbeelden tonen overduidelijk de grote voordelen van de automatische transmissie aan. Op steile - rulle en vlakke wegen beschikt men steeds over de best aangepaste versnelling, terwijl men in niet te verstoren harmonie het gaspedaal „bespeelt." Uiterlijk heeft de Daffodil een opval lende verfraaiing ondergaan door de moderne, strak gestyleerde daklijn, waardoor voor de achter passagiers extra hoofdruimte vrijkomt. De stoelen n Zondagsdienst artsen. Zondag 15 september hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Phüipsland en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, tel. 01662-400 Poortvliet en dokter Vermet, tel. 01676-415, Nieuw Vossemeer. Daar de Herv. kerk ondanks herhaal de pogingen nog steeds geen eigen her der en leraar heeft, is de kerkeraad tot hiertoe er in geslaagd om^ predikanten en godsdienstonderwijzers aan te trek ken die bereid waren om de gem. des zondags voor te gaan in de bediening van Woord en Sacramenten. Het is wer kelijk niet eenvoudig om voor 52 zon dagen vervulling te vinden, te meer daar zich de gemeente als een eenling bevindt in „een uitiSioek van ons vader land" zoals één der predikanten uit Barneveld dit uitdrukte op Arnemui- dens kansel, daaraan toevoegende dat er „nood" was. Ouderling van Belzen zou wel iets meer kunnen vertellen van de moeilijkheden om steeds bij vernieu wing vervulling te vinden. Doch on danks deze zorgen mag met erkentelijk heid de betoonde hulp overdacht worden de gemeente tot hiertoe bewezen, en de verwachting voor de toekomst kan moedgevend genoemd worden, wanneer wij horen en lezen hoe onderscheiden predikanten en godsdienstonderwijzers de gemeente met liefde Jhet Woord heb ben verkondigd, wat ook zo dui delijk toleek uit het geen ds. Verkade uit Gameren in de daar verschijnende kerkbode schreef wat wij woordelijk zullen citeren. Ds. Verkade is op zondag 25 aug. de gemeente tot driemaal toe voorgegaan hen bepalende in de morgen en middagdienst bij de verloren zoon en 's avonds bij de oudste zoon. Over deze zondag in Arnemuiden schreef ds. „De laatste zondag brachten we door in Arnemuiden. Het lijkt daar wel op een historische zondag als de vrouwen met hun grote Zeeuwse kappen op naar de kerk komen. Een mooi gezicht de vrouwen met de witte kappen in het middenstuk en aan de beide zijkanten de mannen in het zwart. Ze zingen daar zeldzaam mooi. Niet te vlug en niet te langzaam en allen precies gelijk. O wat klonk dat eerbiedig. Het was alsof je één stem hoorde. Daar waren geen voor uitzingers en ook geen nakomers. Ik dacht, zo moesten we ihet bij ons ook eens proberen. De Heere is het waard en ons past het dat we Zijn psalmen met eerbied en ontzag zingen. De dien sten waren daar 's morgens en 's mid dags. De Heere gaf mij in het hart 's middags voor de dienst de kerkeraad voor te stellen om 's avonds nog een keer voor te gaan om de vervolgstof die we behandelden af te maken. De mannenbroeders vonden het goed. Ik dacht als er vanavond een 200 komen zijn nu comfortabele (kunstieder bekle de) fauteuils, breder en groter dan de vorige en zo uitgevoerd dat ze een per fecte zit en steun geven. ledere fau teuil is apart verstelbaar. De ruiten zo wel voor als achter werden tot een ma ximum glasoppervlak vergroot. Bloemlezing van verbeteringen Verder heef de nieuwe Daffodil een geheel gewijzigd dashboard en instru mentenpaneel, logiscih en eenvoudig in gedeeld en voorzien van lederbeklede stootrand; een veiligheidsstuur; gemak kelijke en uiterst eenvoudige bediening prima verwarming met twee defrosters een werkelijk ruime kofferruimte, al lemaal faktoren die de Daf tot een bij zonder aantrekkelijke wagen maken. De nieuwe grille, bumbers en wieldop pen zijn van roestvrij staal, wat een veel langere levensduur heeft als nikkel en tevens minder onderhoud vergt. De onderzijde van de wagen is getelecty- leerd om roestaantasting te voorkomen. De bandenm„aat is vergroot tot 145x13. De grotere z.g.n. lowprofielbanden heb ben 'n betere draagvermogen en maken een lagere bandenspanning mogelijk ter verhoging van het comfort, terwijl een nog betere greep op de weg en levens duur verkregen wordt. Minimum onderhoud Het onderhoud wordt tot een mini mum beperkt. Er zijn geen smeerpunten doorsmeren (2 liter!) om de 5000 km. De motor is voorzien van een nieuwe kar- burateur voor verdere beperking van het benzineverbruik. Bijgeleverd wordt een polyester afschermplaat die men achter de grille kan plaatsen zodra de buitentemperatuur beneden de +5° C. zakt. Verder een verbeterd droogludht- f il ter en uitlaatsysteem. Tijdens de proefrit die we op uitnodiging van de DAF dealer Blokland maakten kwamen we tot de conclusie dat in de Daffodil absoluut niet meer motorgeluid is te horen dan in andere wagens van deze klasse. De 2 cylinder, luchtgekoelde motor (voorin) is gemakkelijk toegankelijk, eventuele reparatie kan daarom in de kortst mogelijke tijd gebeuren. De nieuwe Daffodil isi te bezichtigen tbij de DAF dealer Blokland te Mid delharnis die u gaarne tot een proef rit uitnodigt. Voor nadere byzonder- heden zie men de advertentie elders in ons blad. Nu er op het eiland steeds meer Daf jes komen, hebben enkele autorijschool houders zich een Daffodil aangeschaft. Men kan in de Daffodil examen rijden mits men kan aantonen (op bet kente kenbewijs) dat men eerste eigenaar van een Daf is. Tevens kan dan ieder ge zinslid Daf examen rijden. Dit is niet mogelijk bij aanschaf van een tweede hands Daf, omdat men dan geen eerste eigenaar is. dan valt het mij mee. Maar wat denkt U? Er waren er in de derde dienst nog meer dan 500. Wie had dat kunnen ver wachten? De meesten waren blij dat er 's avonds weer kerk was. Het is te be grijpen want waar over gaan meestal de gesprekken in huis en hoe lidht gaat de jeugd langs de straat lopen. Waar kun je de zondag beter doorbrengen dan in Gods Huis en wat is er heerlijker dan te mogen luisteren naar de verkon diging van Gods dierbaar Woord? Het is een dag geworden die ik niet gauw vergeten zal. Wat hebben we toch met een wonderdoend God te doen. Ik hoor zeggen: Dominee, u hebt het niet best getroffen in uw vakantie. Het mooie weer was voorbij en u hebt veel regen gehad. Nu gemeente, ik heb daar weinig last van gehad. We zaten onder een dak en mochten vele vrienden en familie leden opzoeken. We hebben kostelijke ontmoetingen gehad. Dan moeten we wel eens aan Groenewegen denken: „Zoete banden die mij binden, aan het lieve volk van God". O als we daar eens toiji mochten behoren".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 9