Graandrogerijen overbelast Op strenge winter volgde geen mooie zomer Coöp. bakkerq „Stellendam" kreeg moderne winkel Zebra-actie 1963 c v; Makreel 15 jaar RING-zegels Statistici kregen gelijk Dagaanvoeren van soms 350 ion Dr. J. Schouten overleden Wijkverpleegster uit Stellendam aangereden Bevestiging en intrede Ds. J. Karens Van onze adverteerders De nieuwe vuilniswagen Waterscliap De Dijlcring Flakkee Alle verzekeringen Ta ge Viiegtuigreclame werd groot succes Duitse kampioenskoe WEERPRAATJE De zeehengelwedstrijd Wethouder Moijses verricliUe de opening Vergadering 27 sept. a.s. Op weg naar Canada ziek geworden Centrale Veiling Middelharnis Botsing tussen trekker en auto Bladz. 2 „BIIiANDEN-NIEUWS" Vrijdag 13 september 1963 Vervolg van voorpagina Namens de classis Tholen, de parti culiere Synode en de Zeeuwse gemeen ten riep ds. W. Suijlïer de predikant in de classis een welkom toe met de wens dat de Heere hem een rijke bediening zal geven. Namens de studenten sprak student Bregman van Benthuizen de wens uit dat hij niet alleen gezant en een wachter, maar ook een herder der schapen zou zijn. Burgemeester A. A. v. Eeten riep ds. Karens namens het dagelijks bestuur van de gemeente Duiveland een harte lijk welkom toe nu de Ger. Gem. te Nieuwerkerk na 21 jaar weer een eigen predikant krijgt, waardoor men al die tijd was aangewezen op hulp van bui ten. Als zondags de 2 kerkklokken luid den gaan de kerkgangers in 6 verschil lende richtingen, aldus spreker, die het triest vond, dat er zo weinig eenheid des gelools is, ondanks dat we leven in een tijd van het oecumenisch gesprek. Hij had weinig hoop op verbetering maar deed een beroep op samenwerking waar dit mogelijk is, b.v. gezamenlijke kerkdiensten bij bijzondere gelegenhe den. Spreker dankte voor de ernstige woor den tot zijn persoon gericht en bad hem Gods bijstand toe in zijn mooie ambt m.et de wens dat hij voor velen ten ze gen zou zijn. De Herv. predikant ds. Westerhof sprak namens de Hervormde gemeente, de Geref. Kerk en de Chr. Geref. kerk (van de uitgetredenen waren geen afge vaardigden aanwezig, hoewel naar wij vernamen, de kerkeraad wel was uit genodigd. Verslagg). Ds. Westerhof zei, dat er drieërlei blijdschap was, ten Ie bij ds. Karens dat hij na zijn studie tot predikant is bevestigd, ten 2e blijdschap bij de Ger. Gemeente, die uit de lange lijst van beroepen boven bidden en den ken zegt men wel eens maar zeker boven denken weer een eigen predikant had verlu-egen. Ten 3e blijdschap bij de plaatselijke kerken, waarbij spreker dankte voor de uitnodiging, wat nooit eerder was gebeurd. Spreker zag daarin iets ten goede veranderd, er blijkt de bereidheid uit om op sommige punten samen te werken. Namens' de 3 kerken bood spreker zijn gelukwensen aan, me de voor het gehele gezin en hoopte dat de zegen des Heeren op de arbeid zal mogen rusten. Ouderling Jac. v. Kempen was de laat ste spreker, namens gemeente en kerke- raad. Hij haalde een en ander aan uit een predikatie van ds. Zijderveld te Middelburg over de rijke jongeling; toen de dicipelen vroegen: wie kan dan zalig worden, zei de Heere Jezus: wat bij de mensen onmogelijk is, is mogelijk bij God. Op dit laatste ging spreker door, hij mocht vast geloven, dat de aanname van het beroep in de gunste Gods was. Of er bidders voor zijn geweest liet spr. in het midden „Ik doe het niet om uwentwil" zegt de Heere. Waar zo ve le gemeenten vakant zijn is het wonder geschied. Spreker drukte de wens uit dat de Heere hem te spreken zal geven, dat hij een rover van de hel mag zijn, dat er in liefde zal worden samenge werkt en Gods eer in alles zal worden gezocht en bedoeld en Zijn Naam in al les zal worden verheerlijkt. Hij verzocht de gemeente ds. Karens staande toe te zingen de zegenbede uit Ps. 134 4. Ds. Karens dankte alle sprekers en legde daarna voor de eerste maal de zegen op de gemeente. Het was een blij de dag voor de Geref. Gemeente van Nieuwerkerk. Vermelden we nog dat ds. Karens in oktober a.s. zijn intrek in de pastorie zal nemen. Bij mij is weer te bekomen Die prachtige makreel Ze zijn gestoomd dus lekker En kosten echt niet veel Ook heb ik weer bokking Rechtstreeks uit de rook Benevens zure haring Want die heb ik ook Ze kunnen niet beter wezen Zijn van een goed adres 'k Verkoop ze los maar 'k iheb ze Ook vier stuks in een fles Dan heb ik ook weer rolmops Van de graat verlost 't Is vanzelf TAMBOER weer Waar 't alles niet veel kost. De grote Ring-reklame ter gelegen heid van het 15-jarig bestaan van de RING-zegel-aktie, onder het motto: „Doe mee en win een van de prachtige autopeds", is een waar succes gewor den. Op zaterdag 31 aug. werd er een vliegtuig-reklame uitgevoerd, waarbij het vliegtuig ook boven ons eiland ver scheen. De wedstrijd bestond uit een op dracht om precies de lengte van de sleep die achter het vliegtuig hing te raden. Er zijn onnoemelijk veel formulieren ingeleverd. Het bepalen van de uit slag heeft zeer veel tijd en werk in be slag genomen. In totaal zijn er Flakkee 51 autopeds beschikbaar gesteld. Bij elke deelnemende winkelier één. Voor de namen van de prijswinnaars en de juiste lengte van de sleep zie men het advertentie in dit nummer. Bij meer dere goede oplossingen heeft het lot be slist. Was er geen enkele gissing juist dan werd degene winnaar die er het dichtst in de buurt was. Dat ook in het buitenland de rund veefokkerij langzamerhand op een ihoog peil is gekomen bewijst een bericht in „Die Molkerei Zeitung". In West-Duits land heeft men thans ook melkkoeien die een levensproduktie van 100.000 kg. hebben bereikt. De eerste was „Lerche" een koe van het Oostzee-eiland Fek- marn die haar leven beëindigde met een totale produktie van 110.000 kg. De tweede is „Erna" uit Aderhusen bij Norden in Oost-Friesland die dit voor jaar de grens van 100.000 kg. over schreed. Het gemiddelde vetgehalte van deze in 1947 geboren melkkoe bedraagt 4.39»/o. STAD AAN 'T HARINGVLIET Op stad mag men niet klagen Straks dan krijgt men daar Een nieuwe vuilniswagen Misschien nog wel dit jaar Die we ze gaarne gunnen Omdat ze daar op Stad Echt niet meer zonder kunnen Ook Bas en Klaas weet dat Die twee zien binnenkort. Dan ook hun wens vervuld De open kar gaat weg, maar: Nog eventjes geduld! (van onze weerkundige medewerker) Toen de strenge winter adhter de rug was, blikten velen met hoop in het hart vooruit naar de zomer. Men herinnerde zich een „regel" uit de volksweerkunde, die luidt; „Na een strenge winter een mooie zomer." Een kapper uit Hengelo stookte het vuurtje nog wat op. Naar de statistici, die verklaarden, dat de kans op een zonnige meevaller juist heel gering was (zij keken over ertkele eeuwen terug) werd nauwelijks geluis terd. De wens is nog altijd de vader van de gedachte. Inmiddels is iedereen in ons land heel wat wijzer geworden. De bouwvakar beiders gingen weliswaar het twee pa tente weken zonneschijn en droogte strijken, maar over het geheel genomen kwam er een povere zomer uit de bus. Wij willen dit ihier nog even aan de hand van enkele Biltse cijfers aanto nen. De gemiddelde etmaaltemperatuur over de drie zomermaanden juni, juli en augustus bedroeg 15.7 gr. C, een waarde, welke 0.7 gr. C. onder normaal ligt. Van de 92 dagen, die de zomer telt waren er 59 aan de koude kant. De Bilt telde maar 7 zomerse dagen tegen 19 normaal. De zon scheen in de meteorologische zomer gedurende 513 uren hetgeen 94 uren te weinig was. Het regende teveel, gemiddeld in Ne derland 288 mm, tegen 224 mm normaal In Vlissingen viel 305 mm. in Maas tricht daarentegen slechts 216 mm. Natte augustus Uit particuliere waarnemingen is ge bleken, dat in augustus Borger de natste plaats is geweest. Daar werd 217 mm. gemeten. Hoog Soeren volgde op de voet met 216 mm. Ook Noord-Oost-Groningen, Oostelijk Friesland, Ypenburg en Sas van Gent en omgeving kregen meer dan 200 mm. neerslag, maar Maastricht hield het op slechts 72 mm. September is in de voetsporen van zijn voorganger getreden. De regen is de eerste dagen niet van de lucht ge weest en na vijf dagen hadden enkele stations met 50 tot 60 mm, al weer de normale hoeveelheid voor de gehele maand september binnen! (Plaatselijk in het Noorden). Deze nattigheid hing in de staart van de oude cycloon Beulah, die op de Noordzee haar laatste levensdagen sleet daarb ij min of meer als een magneet fungerend voor regenstoringen, welke er klaarblijkelijk genoegen in hadden haar regenlast te lozen op de Westelijke en Noordelijke kustprovincies. Voor een doorgaande verbetering is het noodzakelijk, dat er een belangrijke thogedrukgebied naar onze streken trekt Bij de Azoren ligt zo'n systeem, maar doordat het slechts passen op de plaats maakt, hebben wij er zo weinig aan. Zo lang dit zo is, stimuleert het juist de storingen een bezoek aan West-Europa te brengen. (Nadruk verboden) Voor hengelaars was 't wedstrijd Dit keer op Battenoord Men ving veel bot en paling Een groot en kleiner soort Geteld ruim zestien honderd Voorwaar geen klein getal Die kreeg men aan dé haken En tevens op de wal Ze werden wel gemeten. Zoiets geschiedt heel vlug Twee derden was te klein, dus Die gooide men terug Een visser weet zó hoort het, Daar 't anders wordt verknoeid Houdt nooit te kleine vis, want Dan wordt de visstand uitgeroeid. De winkel van de Coöp. bakkerij „Stel lendam", Voorstraat 41 te Stellendam heeft een complete gedaanteverwisse ling ondergaan. Van het onopvallende, te krappe bakkerswinkeltje is het een zich voortreffelijk presenterende zaak geworden, waarin het keurgebak, dat de bedrijfsleider de heer J. van Keulen met vaardige hand maakt eerst goed tot zijn recht zal komen. J.I. woensdagmid dag werd de winkel door afwezigheid van burgemeester Kleijnenberg door wethouder Moijses geopend, in tegen woordigheid van het voltallige bestuur. Carla gaf de sleutel Door het 5-jarig dochtertje Carla van de familie J. van Keulen werd op een gebakschaaltje aan weth. Moyses de sleutel gepresenteerd, wat de kleine meid goed afging, keurig deed ze haar woordje. Wethouder Moyses wenste het be stuur en bedrijfsleider van de Coöpera tie namens het gemeentebestuur veel geluk met de nieuwe zaak „Het was al dus spreker goed gezien de zaak aan het steeds groeiende Stellendam aan te passen. De voorzitter van de Coöp. de heer C. Keymel schetste hoe nodig de restau ratie was geweest en sprak er zijn vol doening over uit dat thans de verbou wing zo voortreffelijk was geslaagd, al leen door aanpassing was het mogelijk met de tijd mee te gaan meende spreker 40 jarig bestaan De Coöperatie te Stellendam is een van de weinige zuiver plaatselijke coö peraties die door de jaren stand hielden. Juist dezer dagen werd thet 40-jarig be staan herdacht. Het gehele bestuur be staat uit 10 leden. De hestor hiervan is de 87 jarige heer G. van Gelder, die de opening ook bijwoonde. De heer van Gelder was bij de oprichter, en is al die 40 jaar bestuurslid geweest, zelfs was hij nog een jaar secretaris. Bij de oprichting had de Coöp. 35 le den. Nu is dit getal reeds bijna vervier voudigd, terwijl een flinke klantenkring bestaat die geen lid zijn. Wat een drukte Direkt na de opening werd het al druk in de winkel en mevr. van Keulen met het winkelmeisje Nellie Kreeft hadden al direkt hun handen vol. If W' De Verenigde vergadering van het Waterschap „De Dijkring Flakkee" heeft tegen vrijdag 27 sept. a.s. een ver enigde vergadering belegd, te 2 uur in Hotel Spee te. Sommelsdijk. De agenda luidt als volgt. 1. Opening en beëdiging hoofdingelan den; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken en mededelingen; 4. Verhoging crediet voor de bouw van een loods te Batte noord; 5. Personeelsbezetting Techni sche dienst. Na afloop van deze vergadering zal een excursie worden gemaakt naar de bouwput in het Haringvliet. Hypotheken op huizen en landerijen tot 90»/o. Financiering van uw auto, motor, machines etc. Vlugge discrete behandeling. JOH. KNAPE - Tel. 231 - Ouddorp AUTOMATISCHE ASPERGESTEKEK Met behulp van een machine die be diend wordt door één man, kan een veld asperges van ca. 4000 m^ binnen een uur worden gestoken. Een werkje waar men met de hand 2 x zo lang over doet, aldus „De Tuinderij". De macihine is een Amerikaans pro- dukt en werkt met foto-electrische cel len. Wanneer de stralenbundel van een electrisch ook onderbroken wordt door een asperge, schiet één van de 7 dub bele armen waarmee de machine is uit gerust, naar beneden en een stalen draad die tussen de twee armen gespan nen is snijdt de asperge van onderen door. Via rubberschijven gaan de as perges vervolgens over een lopende band naar een verzamelbak in de ma chine. We moeten er wel op wijzen dat in Amerika „groene" asperges worden ge teeld en vragen ons af in hoeverre dit systeem bij onze „witte" aspergeteelt bruikbaar zou zijn. VOETGANGER 1. Sta stil voor u het trottoir verlaat; kijk naar linies, naar rechts en nog eens naar links. Kijk niet alleen naar het voertuig maar ook naar de bestuurder. Ziet hij u? 2. Blijf uitkijken tijdens het overste ken. Steek nooit aarzelend over. Wees duidelijk. 3. Loop nooit zomaar de zebra op; het rijverkeer kan niet plotseling stil staan. Geef de bestuurder kans u te laten voorgaan. 4. Bij glad en nat wegdek heeft een voertuig een langere remafstand nodig. Bij duisternis en slecht weer ziet men u later. 5. Steek zo mogelijk in groepjes over houd rechts op de zebra en help kinderen en bejaarden. BESTUURDER: 1. Nader een zebra altijd met een ma tige snelheid. U kunt er voetgangers verwachten. Rijd nooit intimiderend 2. Rijd nooit een zebra op wanneer u hem niet kunt overzien. Passeer een ander voertuig nooit bij de zebra. 3. Let bij links en rechts afslaan niet alleen op het rijverkeer, maar wees bedacht op zebra's om de hoek, ooIj als het verkeer door politie of lich ten wordt geregeld. 4. Wees bij slecht weer of duisternis nog meer bedacht op zebra's, die dan mirjder goed zichtbaar zijn. 5. Parkeer nooit op of tegen de zebra, maar blijf er tenminste 5 meter van daan. De zebraactie 1963 wordt gevoerd door de ANWB, de EVO, De Federatie Orga nisaties V. h. Personen Vervoer, de KNAC, de KNMV, de Koninklijke Ne derlandse Vereniging van Transporton dernemers, NOB Wegtransport, de NV BV, de Stichting Psychologisch Insti tuut voor Verkeersveiligheid en het Ver bond voor Veilig Verkeer. Steun ver leent de Centrale Politie Verkeers Com missie. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Vergadering N. Chr. Vr. Bond. De Ned. Chr. Vrouwenbond vergadert a.s. donderdag 19 sept. in „Jeugdhaven" Kerkepad Middelharnis. Spreekster is mej. D. Scheepmaker uit Rotterdam met het onderwerp „Het diaconale jaar" Aanvang half acht. MIDDELHARNIS Arch. ir. J. de Wilde te Breda zal voor het gemeentebest. een plan maken voor restauratie van het raadhuis te Middelharnis. Ook zal ir. de Wilde een plan maken voor restauratie van een woning aan de N.Z.-haven te Goedereede, zulks voor rekening van mevr. Meerwald te Rot terdam. DIRKSLAND De heer W. J. Nieuwland, van wie wij fin een der vorige nummers vermeldden dat hij met zijn kleinzoon voor een be zoek aan zijn zoon naar Canada is ver trokken is onderweg aan boord van de Rijndam ziek geworden. Hij kreeg een ernstige niersteenaanval waar de scheepsdokter niets aan kon doen. In de haven van aankomst Quebec (Frans sprekend Canada) moest hij in een zie kenhuis worden opgenomen. Zijn klein zoon is bij hem gebleven en zijn zoon met diens vrouw hebben hem vanuit hun woonplaats St. Thomas per vlieg tuig bezocht, een afstand van Holland naar Spanje. Op zijn eerste reis naar Canada, is dit voor de heer Nieuwland wel een ernstige tegenvaller. Hij is nooit tevo ren ziek geweest. Kerknieuws Ger. Gemeente. Ds. P. Blok heeft voor de beroepen naar Yerseke en Kampen bedankt. Onderhands verkocht. Het woon huis van wijlen wed. Ml. Grootenboer staande aan de Emmalaan is onder hands verkocht aan de heer H. Best- HERKINGEN Atlas in de sloof. Bij de graafwerk- zaamheden aan de riolering aan de Molendijk kantelde de Atlas van de dijk en zakte in de diepe sloof weg, gelukkig konden de aanwezige werk lieden zich in veiligheid stellen, (en' deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor, maar de Atlas moest door kraanwagen en dragline uit de putj worden gehesen. Het dochteirtje van M. Molenaar liep plotseling voor de bromfietser Jac. v. d. Velde de weg over, die haar aanreed, zodat zij met een diepe hoofd wonde moest worden binnengedragen, waarna zij op dokters advies in het ziekenhuis ter behandeling moest wor den opgenomen, v. d. V. had geen letsel. Burg. Stand. Gefcoren: Cornells, zoon van L. Markus en N. v. d. Velde. MELISSANT Kerkdienst. Dinsdag 17 sept. sav. 7 uur hoopt D.V. voor de Ger. Gem. Beatrixlaan voor te gaan ds. van Gilst van Lisse. STELLENDAM Uitslag vanaf Mans, afstand 150 km 1, 2, 11 Joh. Beeke, 3, 9, 12, 16, 19 Du Pree-Mi'elissant. 4, 14, 15 Ours v. sé- ters. 5 Kalle-Lokker. 6, 10, 17, 21, J. V. Dam, 7, 20 M. v. Lenten. 8, 13, 18 J. Koese. Koniugin Wilhelminafonds. De col lecte voor de kankerbestrijding bracht 633.85 op. Alle medewerkers hartelijk dank. STAD AAN 'T HARINGVLIET Wedvlucht P.D. vereniging de Rode Duif vanaf Mons, afstand 144 km, aan komst eerste duif 13.27.6 uur. A. C. Koppenaal 1, 2, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13. De Gans-Kamerling 3, 4, 5, 10. Uienveiling van vrijdag 13 september Middel 17,60; drielingen 18,20; picklers 25-40 26,19, id. 20-30 20,—. Aanvoer 35.000 kg. Nu de aanhoudende regens zijn op gehouden en de boeren al bijna een week gelegenheid Icregen het nog voch tige koren te dorsen, is het in alle dro- gerijen bijzonder druk en wordt koorts achtig gewerkt om de aangevoerde par tijen af te werken. Er worden soms dagaanvoeren van 350 ton in de dro- gerijen genoteerd. Wij hebben een kijk je genomen in de drogerijen van de Coop. Aankoop- en Afzetvereniging Goeree-Overflakkee G.A. aan de haven te Middelharnis, waar het evenals in alle andere drogerijen een drulcte van belang was. Dag en nacht wordt er doorgewerkt. Alle partijen graan, tarwe zowel als gerst, hebben zonder uitzondering een te hoog vochtgehalte. Het hoogste is geweest 34,9 "/o, nadat het droger werd, liep het vochtgehalte wel terug. De fabrieken accepteren maximaal 25°/o zodat iedere partij wordt teruggedroogd tot minstens 24»/o. Ter wille van de tijd wordt hiermee volstaan. De droger van de Caago heeft een ca paciteit van 2 tot 10 ton per uur, af hankelijk van het voohtgehalte. De prijs van het drogen in de diverse drogerijen varieert van 1,tot 3,— per 100 kg, naar gelang de vochtgraad. Van elke partij wordt een monster genomen en genummerd, waarvan kiem kracht en vochtgehalte wordt bepaald, wat zeer varieert. Er zijn partijen bij met een groot percentage schot, die be grijpelijk de minste opbrengst zullen hebben. Ook in de gerst komt veel schot voor. Voor brouwgerst is slechts 2*'/o schot toe gestaan, ligt dit hoger dan wordt Jiet voergerst, met gevolg een lagere prijs voor de boer. We geven hier een foto van de graan silo's van de Caago te Middelharnis. Het graan dat in de trechters wordt ge stort gaat via automatische weegscha len naar de droger, die een capaciteit heeft van 2 tot 10 ton per uur afhan kelijk van het vochtgehalte. Vanuit de cellen wordt het graan los in het schip geblazen. De „Leentje Johanna" van Hellevoetsluis neemt juist een vracht in en er ligt daarachter direkt weer een schip gereed om het graan bij de eleva tors aah de fabriek te brengen. Dr. J. Schouten, de vroegere voor man van de antirevolutionairen in Ka mer en partij en oud-lid van de Raad van State, is maandag te zijnen huize te Rotterdam, overleden. Hij had de leef tijd van tachtig jaar bereikt. De begrafenis is donderdag j.l. over eenkomstig de wens van de overledene in alle stilte, geschied. ZONDAG 15 SEPTEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Roelofsen te Zeist. (v.m. voorber. H.A. Extra collecte Fonds Chr. Belangen). Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. v. d. Ent. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Kerk (vrijgemaakt) 10 en 4.30 uur ds. C. A. Versluljs uit Breda. Herv. Kring „de Oecumene" 10.30 uur ds. H. Hu- ting Herv. predt. te Rotterdam. SOMMIELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. H. C. Bulman. (nam. H. Doop). (Extra collecte voor het Bouwfonds). Rem. Kerk 10 uur ds. G. Bloemen- daal uit Delft. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur dhr. C. J. Kesting. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Exalto. (Extra collecte voor de diaconie). Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. Netjes. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Gem. in' Ned. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. L. Kievit te Putten. (Exra collec te voor het Bouwfonds). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. J. Smit. (v.m. H.A. en nam. dankz. H.A.) GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. J. H. Vlijm. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. van Vliet. (Extra collecte voor het sanatorium Zonnegloren.) Ger. Kerk 2 x ds. G. van Driel. Ger. Gem. 2 x lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. Vroegindeweij van Lochem. NIEUWE TONGE Herv. Kerk Dorps huis: 9.30 uur ds. B. J. 2aal en 6 uur dhr. N. van Selm te Vinkeveen. (v.m. H.A. en nam. nabetr. H.A.) Vereen, gebouw 9.30 uur dhr. N. van Selm en 6 uur ds. B. J. Zaal. (nabetr. H.A.) Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Jonkers (Extra collecte voor het Ned. Bijbelgenootschap). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 uur dhr. C. J. Kesting en 6 uur ds. P. van Wakeren. (Extra col- Zr. Wilhelm, wijkverpleegster te Stellendam is j.l. donderdagavond vrij ernstig gewond geraakt toen ze met haar bromfiets in botsing kwam met een andere bromfietser. Het ongeluk gebeurde te Middelhar nis op de hoek Nieuwstraat (bij garage Knöps) Verlengde Eendrachtstraat. Zr. Wilhelm wilde vanuit de Eendracht straat de Nieuwstraat oprijden juist toen van links, uit de richting Som melsdijk de bromfietser S. Sprong na derde. Beiden werden tegen de grond gesmakt. Zr. Wilhelm moest in het zie kenhuis worden opgenomen. De heer Sprong liep flinke blessures op. lecte voor het Vereen, gebouw. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. H. de Valk. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur le zen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. T. van 't Veld. (Extra collecte Va rende Gemeente.) Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. P. van Wakeren en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. (Extra collecte BLO school te Middelharnis.) Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. G. F. Snel. em. predt te Nieuwveen. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. B. J. Wiegeraad en 2.30 uur ds. T. van 't Veld. iVIet baa blij riis boo pen J MIDDELHARNIS Op de kruising Langeweg^Kon. Ju- lianaweg (langs R.T.M, station) te Mid delharnis had dinsdagavond een flinke botsing plaats tussen een trekker en een vrachtwagen. De trekker bestuurd door de heer D. Kagchelland uit Oolt- gensplaat naderde vanuit richting Nieu we Tonge, terwijl de vrachtwagen van uit de Kon. Julianaweg de Langeweg op draaide in de richting Nieuwe Ton ge. De trekker botste tegen de wagen, werd een halve slag meegedraaid en zwaar beschadigd. De vrachtwagen van de fa. Peeman werd bestuurd door de heer G. A. Jonge jan. Opgelet! Bovenbedoeld kruispunt is zeer ge vaarlijk, temeer daar er geen stopbor- den of enige andere verkeersmaatre gel is genomen. De Nieuwe Tongse Langeweg houdt 150 meter vóór deze kruising op voor rangsweg te zijn. Dit wordt duidelijk aangegeven. Op de kruising bevindt men zich dus niet meer op een voor rangsweg noch voorrangskruising, wat dikwijls ten onrechte wordt veronder steld. Zeis C" m ja Ou hou TE beid staat Tel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 2