,De Oecumene' Gladiolententoonstelling Gratia '63 Eerste gondel voor kabelbaan wordt gemonteerd schouwspel van kleur en schoonheid Plaatselijk nieuws Dodelijk ongeval op de bouwput BEDFORD Dode en zwaar gewonde bij autoiiotslng te Arnemuiden Zaterdag komt de Commissaris der Koningiif naar Melissant Lozing afvalstoffen in riviermonden 36e jaargang Dinsdag 20 augustus 1963 No. 3213 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Ruim 1300 bezoekers te Ouddorp Garage Knöps Gondeliers zullen straks de zweefbaan proberen PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdjjk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Enige tijd geleden ontvingen we van één onzer lezers een schrijven, waarin hij er zijn verwondering over uitsprak, dat in ons blad nog nimmer iets geschreven was over de Hervorm de Kring „De Oecumene" te Middel- harnis. Hij was van mening, dat „Ei- landennieuws", als zijnde een Christelijk streekblad „op gereformeerde grond slag," hierin toch wel een voorlichten de taak had en hij stelde het op prijs, als wij in dezen een duidelijk geluid lie ten horen. Inderdaad zou het voor velen wel verhelderend kunnen werken, wanneer wij over deze groep en haar verhouding tot de officiële Hervormde kerk eens één en ander vertelden. We hadden er dan ook al meermalen over gedacht, maar werden ervan weerhouden door de overweging, dat het hier in feite gaat cm een intern Hervormd-kerkelijke aangelegenheid, die men beter in eigen kring kan behandelen. Anderzijds is het echter ook zo, dat ons blad, al heeft het een interkerkelijk cachet, zich toch ook tot taak stelt, op kerkelijk gebied voorlichting te geven. Bovendien heeft E.N. zeer veel Hervormde lezers, die zich voor dit onderwerp zullen interes seren. En tenslotte kan iedereen in Ne derland, van welke kerk ook, via de l<erkelijke pers kennis nemen van de actuele kwesties, die in elke kerkge meenschap leven, zodat deze toch eigen lijk nog slechts in geringe mate als volkomen „intern" kunnen worden be schouwd. Gezien de laatste overwegin gen willen we dan ook wel aan het ver zoek van onze lezer voldoen, waarbij we echter de restrictie moeten maken, dat we toch rekening ermee moeten houden, dat E.N. geen Hervormd ker kelijk blad is. Om misverstanden te voorkomen, merken we nog op, dat de schrijver van de hoofdartikelen in ons blad zelf tot de Ned. Herv. Kerk be hoort. De activiteit van de leidende perso nen der groep, die zich „De Oecumene" noemt, is naar buiten gekomen na het vertrek van ds. Poot. We menen te we ten, dat het daarop volgend beroepings- werk van de kerkeraad er niet vreemd aan was en er in ieder geval wel van invloed op is geweest. Het is nu een maal een feit, dat de Hervormde Kerk in Nederland in de loop der historie, met name vanaf de dertiger jaren van de vorige eeuw, een richtingenkerk is geworden (tegenwoordig spreekt men veelal van „modaliteiten"). Daardoor is zij in de praktijk een kerk, waarin men sen van alle mogelijke theologische op vattingen en inzichten samenwonen, zo wel predikanten als lidmaten en doople- den. Tot aan de jongste wereldoorlog sprak men van gereformeerden, confes sionelen, ethischen en modernen of vrij zinnigen, in welke richtingsgroepen zelf ook weer allerlei nuanceringen voor kwamen. Na 1945 is deze indeling enigs zins veranderd onder invloed van_ theo logische ontwikkelingen, die al vóór de oorlog waren begonnen en waarvan de opkomst van de z.g. dialectische theolo gie van Karl Barth de allervoornaam- ste was. De Gereformeerde groep is gebleven en zelfs in kracht toegenomen, een deel der vrijzinnigen de linker zijde bleef ook, zij het zeer ver zwakt, als groep bestaan, maar de mid dengroepen van vroeger, n.l. de links confessionelen, de ethischen en de rechts-vrijzinnigen, gingen nu de op permachtige hoofdmacht vormen, die thans bekend staat als de „midden-or- thodoxie", een term, die afkomstig is van prof. Berkhof. We releveren dit om de situatie .in Middelharnis te kunnen plaatsen in het algemene kader. Vele eenvoudige kerk leden op Goeree en Overflakkee meten wellicht de toestanden en verhoudingen in de Hervormde Kerk te veel af aan die op ons eigen eiland, waar in alle dertien kerkelijk-Hervormde gemeen ten een z.g. gereformeerde bondspredi- king wordt gevonden, wat intussen niet betekent, dat alle predikanten en an dere ambtsdragers bij de Geref. Bond behoeven te zijn aangesloten. In Mid delharnis hebben vroeger in de 19e eeuw ook wel vrijzinnige predikan ten gestaan en ethische of confessione le. De laatste was ds. Bruining, die on der de confessionelen kon worden ge rangschikt. Het kerkbezoek was toen gering. Wij hebben hem in onze jeugd meermalen gehoord. Een groot deel van de gemeente vond echter geen gees telijke bevrediging in zijn prediking en stichtte o.a. onder leiding van wijlen dhr. Jan Vroegindeweij, de latere wet houder en vader van vier bekende pre dikanten, een gereformeerde evangeli satie, waar men des zondags geestver wante predikanten van elders liet op treden. Het grootste deel van de ge meente kwam daar samen. Omstreeks 1916 ging ds. Bruining met emeritaat en de toenmalige kerkeraad beriep ds. Pop, die van gereformeerde bondsrich ting was en in 1917 zijn intrede deed. Hij was de eerste van deze richting, de kerkeraad ging om, de evangelisatie werd opgeheven en hij preekte voor een stampvolle kerk. Sedertdien is de Hervormde gemeente van Middelharnis gereformeerd gebleven: Ds. Alers, ds. Den Oudsten, ds. Blok, ds. Goedhart en laatstelijk ds. Poot waren zijn op volgers. Zo zijn tenslotte alle gemeen ten op Flakkee vroeg of laat gerefor meerd geworden, het laatst Herkingen en Stad aan 't Haringvliet, die het langst een confessionele prediking had den. Gezien de geestelijke differentiatie in de Hervormde Kerk is het vanzelfspre kend, dat niet alle Hervormden zich in deze situatie kunnen schikken. Aller eerst de vrijzinnigen niet. Zij gingen in Middelharnis en Sommelsdijk al jaren geleden bijeenkomsten houden van de Protestantenbond, doch braken tenslot te met de Hervormde Kerk door over te gaan naar de Remonstrantse Broederschap. Maar ook kwamen er steeds meer Hervormden, veelal z.g. „import" een benaming, die we in zuiver zakelijke betekenis bedoelen en zeker niet in onaangename zin die elders een andersoortige prediking en liturgie gewoon waren geweest. Een groot deel van hen behoort tot de in tellectuelen. Ze kwamen vanwege hun werkkring op het „zware" Flakkee te recht. Het zijn dus geen buitenkerkelij ken, maar ze prefereren een andersoor tige prediking. Ook onder hen zijn uiteraard allerlei nuanceringen, maar in het algemeen kan men ze beschou wen als aanhangers van de middenor- thodoxie. Ze vinden de prediking in de plaatselijke kerken te veel gerefor meerd georiënteerd, te dogmatisch, te piëtistisch, te onderwerpelijk of bevin delijk, te veel gebaseerd op de oude be lijdenisgeschriften, niet openstaand voor de nieuwere theologie, te indivi dualistisch, te wettisch, te weinig evan gelisch, te mystiek, te veel op de uit verkiezing gericht, niet universalistisch genoeg, te weinig gericht op het gelovig aannemen van Gods beloften in Chris tus en te veel op de onmogelijkheid van 's mensen kant om tot geloof te komen. Eij formuleren het verschil tussen hün opvattingen en de „Flakkeese" zo: wij zijn voorstanders van een blijmoedige en de anderen van een zwaarmoedige prediking. En voorts hebben ze bezwa ren omtrent de inrichting van de kerk diensten: deze duren veel te lang, men zingt alleen psalmen en verwerpt de gezangen, er wordt te langzaam en niet ritmisch gezongen, de nieuwe Bijbel vertaling wordt afgewezen, in één woord: de litui-gie is te ouderwets en houdt geen rekening met de nieuwere opvattingen. Ziehier in het kort de tegenstellin gen gereformeerd tussen de theologi sche en liturgische opvattingen, zoals de „Oecumene" deze ziet, van de beide tegenover elkaar staande „modaliteit ten". We zullen er hier niet dieper op ingaan, want dat zou ons te ver voe ren en een hele serie artikelen vergen. We volstaan met het constateren van het feit, dat hier inderdaad sprake is van principieel-theologische verschil len: enerzijds de gereformeerde of oud- calvinistische theologie, anderzijds de rijk genuanceerde algemeen-christelijke opvattingen van het evangelie, zoals die leven in de midden-orthodoxie. Men is in de laatste kringen zeer tole rant wat de leer betreft, omdat men zich verenigt op „geest en hoofdzaak". Van daar ook de naam van de groep „de Oecumene", waarmee men wil uitdruk ken, dat men geen exclusief theologisch standpunt wil innemen, maar allen wil omvatten, die tussen gereformeerd en links-vrijzinnig in staan. We hopen, dat we het standpunt van „de Oecumene" aldus goed hebben geformuleerd. Zoals er echter onder de voorstan ders van de „Oecumene" verschillen bestaan in benadering en accentuering van de evangelische waarheden, zijn deze er ook, zij het in mindere mate, onder de gereformeerd Hervormden. Dit verliest men teveel uit het oog. Mten scheert alle „Gereformeerde Bon ders" over één kam, zowel wat de pre dikanten als de leden betreft. Dat is ook de grote fout, die verschillende schrijvers over Flakkee maken, niet al leen de romanschrijvers als Rudolf van Reest en K. Norel, maar ook de socio logen als ör. Saai en dr. Meertens. Zij vereenzelvigen de extreme richting der valse lijdelijkheid met het geheel en hebben dan gemakkelijk spel. Intussen moeten we vaststellen, dat afgezien van deze extreme groeperin gen er nochtans een principiële kloof is tussen de gereformeerden en de mid den-orthodoxen, die zich thans ook op Flakkee kerkelijk gaat manifesteren. J.l. vrijdag en zaterdag is te Ouddorp de jaarlijkse door de gladiolentelers- vereniging ^p ons eiland georganiseerde gladiolententoonstelling GRATIA 1963 gehouden. Samengebracht in een van kleuren tintelende show werden de „troetelkinderen" van de Flakkeese gladiolentelers getoond, de organisato ren waren dan ook van mening dat deze vijfde tentoonstelling de vorige verre overtrof. Burgemeester J. A. Kleijnenberg van Ouddorp, die vrijdagmid dag de opening van de in een zaal van het Ver. gebouw ondergebrachte ten toonstelling verrichtte, sprak van „een tempel van schoonheid." Aan deze ten toonstelling zijn steeds waardevolle prijzen verbonden, waarom de telers zich jaarlijks in een sportieve wedstrijd werpen om met een goed en zo mogelijk het beste product uit te komen. Eerste prijswinnaar van dit jaar was de heer N. van Heukelen te Dirksland met Oscar, met 120 punten behaalde hij de wisselbeker. Door de aanwezigen werd voor de opening van de tentoonstelling wijlen de heer Jan Oostdam herdacht, als een populaire en geziene persoon lijkheid, die de Flakkeese telers steeds ter zijde heeft gestaan. De voorz. van de gladiolentelers ver- de heer P. E. J. van Weenen te Nieu we Tonge onthulde in zijn openings woord hoe de gladiolenteler van voor jaar tot voorjaar intensief bezig is met de speculatieve gladiolenteelt, hij staat er mee op en gaat er mee naar bed! Wat op Flakkee wordt geteeld, wordt met vakkennis, gepaard met liefde tot de teelt verzorgd" meende spr. Als re den waarom de tentoonstelling dit jaar te Ouddorp werd gehouden noemde hij het feit dat er naast de vele ne- derlandse touristen ook vele buiten landers zijn, waarin spr. een zekere reclame zag naar het buitenland. Eni ge ogenblikken stilte werden daarna betracht ter nagedachtenis van de op ons eiland welbekende figuur Jan Oost dam, medewerker van de H.B.G. te Lisse. Wijlen de heer Oostdam heeft de Flakkeese telers steeds met deskundige en waardevolle adviezen ter zijde ge staan, waarom zijn ontbreken op deze tentoonstelling werd gevoeld als een ge mis. „Zijn liefde tot de gladiolenteelt heeft hij aan Flakkee overgedragen" zo besloot spr. FlaMcee als een bloem In een lyrische beschouwing schetste burgemeester Kleijnenberg het ont staan en de gestadige groei van het gladiolenareaal op ons eiland. Na de oorlog hadden de kwekers in een schuchter pogen 4 ha aangeplant die in 1956 10 jaar later reeds 196 ha. bedroeg en uitgroeide tot 271 ha in 1963, over 531 telers. Het Nederlands areaal bedraagt 1947 ha waarom het Flakkee se hiervan een belangrijk deel vormt. Spr. meende, dat, wat hier werd ten toongesteld en wat door vakmanschap, samenwerking en doorzettingsvermogen was tot stand gebracht schier niet is te evenaren;" hier treedt de mens naar voren om te voldoen aan de opdracht van zijn Schepper, n.l. de natuur te be geleiden. Spr. noemde de gladiolen in hun spel van kleur en schoonheid de lelieën van het eiland en vergeleek Flakkee met een bloemknop, wachtend op de open breking, om bij de ontsluiting haar vol le schoonheid te ontplooien. Optimisme Ir. Kers, Rijkstuinbouwconsulent in welke functie hij op het eiland grote bekendheid geniet liet zich zeer opti mistisch uit over de Flakkeese gladio lenteelt en haar perspectieven, er zit climax in! verzekerde spr. De telers zijn op de goede weg, ze brengen goede rassen in prima kwaliteit, die nog ver betert door betere teeltwijzen. De heer J. Tanis, vertegenwoordiger HOBjSiO te Lisse stak eveneens een pluim op de Flakkeese telershoeden. Spr. meende dat dit jaar een goed ge was mag worden verwacht en bij blij vend gunstig weer wordt het zelfs een top seizoen! verwachtte hij waarom hij de telers er op wees hun schuren klaar te hebben voor het volgend seizoen. JWeer aandacht! De heer P. Oostveer, directeur van de veiling H.B.G. dankte voor de her denking van wijlen zijn medewerker Jan Oostdam. In zijn verder woord liet spr. een dringend beroep horen aan de regering en de organisaties uit de fi nanciële wereld meerdere aandacht te schenken aan de boUencultuur, daar waar een groot aantal mensen met inzet van al hun kennis en krachten bereid is deze verder te ontwikkelen. Spr. hoopte dat Flakkee door de tentoonstel ling Gratia 1963 eens extra onder de schijnwerper van de publiciteit zou ko men. Het eiland verdient dit! Spr. was er van verzekerd dat de boUencultuur een steeds grotere plaats zal gaan in nemen. Moge ieder zich bewust worden wat op Goeree Overflakkee in de gla- diolencultuur tot stand werd gebracht" zo besloot spreker. De 46-jarige G. Jansen uit Melissant verongelukt Vrijdagmorgen heeft zich een zeer tragisch ongeval voorgedaan op de bouwpt in het Haringvliet, wat de 46- jarige G. Jansen uit Melissant het le ven heeft gekost. De heer G. Jansen reed 's morgens half zeven naar zijn werk; hij was reeds op de grote bouwput en reed over het zgn. padje langs de magazijnen, toen er uit van de zijwegen een zware cement-vrachtwagen kwam. De heer Jansen-zag het niet en kwam ongeluk kigerwijze met zijn hoofd tegen de vrachtwagen terecht. Hij had gen val helm op en werd met een schedelbasis- fractuur opgenomen en moest zo snel mogelijk naar het ziekenhuis worden vervoerd. Medische hulp heeft niet meer mogen baten; vrijdagmiddag half vier is hij aan de gevolgen overleden. De heer Jansen laat een weduwe en 5 kin deren achter. Het tragische van het geval is, dat dhr. Jansen een half uur vroeger op het werk moest zijn en daarom op een brommer reed. Andere dagen reed hij met een groep mee in een volksbusje. Zondag 18 augustus zou hij 48 jaar zijn geworden. De verslagenheid in de gemeente Me lissant en onder zijn collega's is groot en er is grote deernis met het zv/aar getroffen gezin. Voor opening nieuw Verenigings gebouw „Melishof" Zaterdag 24 augustus a.s. zal de opening plaats hebben van het nieu we gemeentelijke Verenigingsgebouw te Melissant, waarvoor men de passende naam „Melishof" heeft uitgedacht. De opening zal plaats hebben door de hooged. gestr. heer mr. J. Klaasesz. Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid Holland, Het tijdstip is be paald op 14.15 uur. Genodigden die per auto komen wor den verzocht hun auto te parkeren aan de Binnenweg en niet op of voor het terrein van het Verenigingsgebouw. Middelharnis - Telefoon 2043 Bij een fi'ontale botsing tussen een duitse personenwagen en een vracht wagen uit Wolphaartsdijk op de krui sing van Arnemuiden heeft vrijdagmid dag de bestuurder van de personenwa gen, de 27-jarige in duitsland wonende Griek Lout hiros Gioulzides het leven verloren. Zijn passagiere, een 17-jarig duits meisje werd zeer ernstig gewond. Het ongeluk is zeer waarschijnlijk het gevolg van te hard rijden op de drie sprong aldaar, waarbij de wagen slipte en frontaal tegen de zware vrachtwagen botste die werd bestuurd door C. J. K. uit Wolphaartsdijk, De ravage was ont zettend. Dokter M. L. v. d. M,oer ver leende de eerste hulp waarna de slacht offers naar het gasthuis in Middelburg werden vervoerd, waar de Griek bij aankomst bleek te zijn overleden. Donderdagmiddag arriveerde aan de Oostkophaven te Bruinisse met het mo- torschip Gelderland van kapitein Ver- heij uit Sleewijk de eerste gondel voor de kabelbaan met behulp waarvan de Noord Grevelingen zal worden gedicht en daar stonden de mannen van Kloos Kinderdijk al gereed om gondel en toe behoren in ontvangst te nemen en straks met de montage onder aanwijzing van een Frans ingenieur te beginnen. Dezelfde firma monteerde ook de ka belbaan zelf. De in Frankrijk vervaardigde gondel, die nog door negen andere zal worden gevolgd heeft de vorm en de grootte van een flinke autobus. Het inwendige bestaat uit een indruk wekkend instrumentarium van knoppen en wijzertjes, waarmee de motoren die eveneens zijn ingebouwd moeten wor den bediend. Remmen op de kabel be horen eveneens tot een belangrijk on derdeel van het instrumentenbord, met zijn franse opschriften. Ook bij het uitladen had een franse ingenieur de leiding, want kabelbanen fabriceert Nederland nog niet. Helemaal uit Grenoble kwam het transport per vrachtauto, maar van Dordt af moest het transport over wa ter geschieden. De toegangsbruggen van de pontons van de veerpont te Zijpe eertijds onder delen van een brug over de IJssel bij Eefde zijn nu eenmaal voorzien van een overspanning die een hoog beladen vrachtauto niet doorlaat, zoals menige hoog opgeladen vlas auto al tot zijn schade ondervond. Het 10 ton wegende gevaarte zal spoedig op de 94 mm dikke kabel wor den gemonteerd. De gondeliers die voor dit goed betaalde werk zullen worden opgeleid kunnen dus straks hun 310 pk sterke motor starten en hun luchtdoop op de Zeeuwse Sessellift te ondergaan. Velen zullen zeker wel een tochtje per zweefbaan willen maken eer men met het eigenlijke werk, het storten van de steen in netten verpakt, gaat beginnen om het 1200 meter brede sluit gat te dichten. De eerste van de tien gondels, die langs de kabelbaan aan de Grevelingendam zullen zweven, wordt aan de Oostkop uitgeladen. Het is net een autobus zon der wielen en het zal straks een fantastisch gezicht zijn wanneer er tien gon dels hun rondjes over het sluitgat maken. Dhr. N. v. Heukelen te Dirksland die met „Oscar" de wisselbeker behaalde. DIRKSLAND Burg. Stand. Geboren: Leendert, zoon van M. Kalle en T. I. Melissant; Lena Pieternella, dochter van J. van Eek en N, M. Knape; leneke Pieternel la Alida, dochter van H. Schaaf en C. Heerschap; Catharina Jannetje, doch ter van M. Melissant en C. van Mou- rik; Marina Francijntje, dochter van J. van der Linde en G. Lodder. Getrouwd: M. W. Roeper en C. I. 't Hart; C. I. van der Veer en K. van der Klooster. Overleden: Balten van der Mast 77 jaar, weduwnaar van L. Sarelse; Lydia Cornelia Born, 77 jaar, ongehuwd; Eli zabeth Verschoor, 81 jaar, echtgenote van C. Witvliet; Catharina Bechtum, 84 jaar, weduwe van I. M. Breeman; Jan Redert, 73 jaar, weduwnaar van P., Verduijn; Bastiana Stoffelina van der Meide 74 jaar, echtgenote van A. de Keizer; Krijntje van der Wende, 59 jaar, echtgenote van W. Koek; Antho- nie Pape, 78 jaar, weduwnaar van K. Boelaars; Jacobus Witvliet, 67 jaar, echtgenoot van A. Melissant; Marina Lamport, 79 jaar, weduwe van H. Groo- tenboer. MELISSANT Kerkdienst. Donderdagavond 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente (Bea- trixlaan) voor te gaan ds. P. Blok (bev. ambtsdragers). STELLEND AM Opbrengst collecte. De Roode Kruis collecte welke begin juni in deze ge meente gehouden is heeft opgebracht het mooie bedrag van 1018,Gevers en geefsters hartelijk dank. Doopaangifte. A,s. vrijdagavond om 8 uur is er in de consistorie der Ned. Herv. Kerk gelegenheid tot doopaan gifte, Doopbediening zal plaats vinden op zondag 1 sept. a.s. Verjaringsfonds. Het verjaringsfonds in de Ned. Herv. Kerk bracht over de maand juli 218,30 en de collecte voor het Bijbelgenootschap 129,50 op. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst Oud Geref. Gemeente. Woensdag 21 aug. a.s. des avonds 7 uur zal voor de Oud Geref. Gemeente voor gaan ds. E. du Marchie van Voorthui- zen te Leersum. (Zie verder de adver tentie in dit nummer). Kerkdienst Geref. Gemeente. Don derdag 22 aug, a.s. des avonds 6,30 uur Naar aanleiding van in de ge meenteraad van Stellendam ge stelde vragen over het lozen van vergiftige afvalstoffen in de ri viermond van de N, Waterweg, waardoor de vis- en garnalen- stand schade zou worden toege bracht, heeft burgemeester J. Kleijnenberg inlichtingen ge vraagd en daarover het volgende medegedeeld. De afvalstoffen van de fabrie ken langs de Rijn en andere ri vieren worden in een schip opge vangen en in de Noordzee twee mijl van de zuidelijke pier van de N. Waterweg bij een sterke eb- stroom gelost. Om schade aan de visstand te voorkomen worden de afvalstoffen aan boord van het schip reeds met 5 delen zeewater vermengd vóór dat ze in zee wor den gespoten. De lossing geschiedt onder toe zicht van het Instituut voor zui vering afvalstoffen in samenwer king met de Visserij inspectie, on der leiding van de bioloog dr. Korrlnga. zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. W. Hage te Klaaswaal. Verkiezing ambtsdragers. In de Ger. Kerk is een vacature voor ouderling door vertrek van de heer H. Boom naar Leiden, Door de kerkeraad is het volgende dubbeltal gesteld: H, J. van Beusekom en W. Tiggelman Sr, Ver kiezing zondag 25 aug, a,s, na de mor- gendienst, Bouwland verkocht. Een perceel bouwland in de Mariapolder, groot 12, 50,90 hektaren, thans nog in gebruik bij de erven van de heer P, Bom Hzn, is via notaris J, de Vries te Dirksland verkocht aan de hoogste inschrijver, de heer H, L, Schilperoort alhier, STAD AAN 'T HARINGVLIET Wedvlucht van de P.D. verengiging De Rode Duif op zaterdag 17 aug, vanaf Creil. Afstand 302 km. Aankomst Ie duif 9,36,10. J. de Vos 1, 11; A. C. Kop penaal 2, 4, 5, 9. F. V. d. Valk 3; De Gans Kamerling 6, 7, 8, 10.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1