Het nieuwe kabinet 25 jaar in dienst van Tante Pos Echtpaar L. Rorteweg-Vroegindeweij te Middelharnis, in het goud "^miL Meditatie Opening nieuw bankgebouw te Stad aan 't Hanngvliet Werkgroep „Beroeps overgang agrarische gezinsarbeidskrachten Ingesteld Vrijdag 26 juli 1963 No. 3208 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN De verheugde herder Besteller C. Poortvliet te Herkingen vond bij de post zijn bestaan èn zijn vrouw Fruitmanden en Fruitbakjes „^De ^ruitcentrale" 35e jaargang PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13. Sormnelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 - Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL, ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Nadat op 15 mei de verl^iezingen voor een nieuwe Tweede Kamer waren ge houden begon op 21 mei prof. Romme als informateur te werlcen aan de voor bereidingen tot de vorming van een l'ca- binet. Op 23 juli hield Minister-presi dent Mr. Marijnen met zijn team mi nisters de eerste bijeenlcomst en zo heeft dus alles bijeen de formatie onge veer negen weken geduurd. Het is op het laatst werlïelijk nog meegevallen. Mr. Marijnen zag kans na alle voor bereidend werk van anderen in korte tijd de resterende problemen op te los sen. Het leek erop, alsof de vorming van een parlementair kabinet door al lerlei factoren onmogelijk zou blijken en er tenslotte wellicht zelfs een zaken- kabinet uit de bus zou komen, maar doordat de politici daar doodsbang voor zijn, daar zulk een regering zich weinig van de parlementariërs pleegt aan te trekken, hebben ze uiteindelijk meege werkt om een spoedige oplossing van de moeilijkheden mogelijk te maken. Zo is dan ook de duur van deze kabi netsformatie, die eindeloos en uitzicht loos ging schijnen, beslist geen record geweest. In 1925 heeft het 113 dagen en in 1956 maar liefst 117 dagen geduurd. De lange duur van deze formatie in ons land is een gevolg van de ingewikkeld heid van de interne en externe verhou dingen in en tussen de vijf grote par tijen. Wat nu de samenstelling en de ver wachtingen, die we van het nieuwe ka binet hebben, betreft, zij het ons ver gund in alle bescheidenheid daarover onze mening te geven. Inzake het pro gram, dat deze regering denkt uit te voeren, zullen we moeten wachten met een beoordeling op de regeringsverkla ring, die minister-president Marijnen volgende week in de Tweede Kamer zal afleggen. Maar afgezien daarvan lijkt het ons wel mogelijk op grond van be kende gegevens een voorlopig oordeel te geven. De verkiezingsuitslag wees ontegen zeglijk in de richting van een gerecon strueerd kabinet-De Quay. Men stelde zich voor, dat enkele minister zouden vervangen worden en wat de hoofdlij nen van het te voeren beleid betreft, daarin behoefde geen verandering te komen, behoudens op landbouw- en woningbouwgebied. Uiteindelijk is het zó geworden, dat van de 13 minister uit het kabinet-De Quay er slechts 5 zijn overgebleven, zodat men van een recon structie niet spreken kan, temeer omdat de premier ook verdwenen is. Dat er zo weinig van het oude kabinet is over gebleven, zit echter grotendeels in het feit, dat de heren De Quay, Cals en De Pous, benevens mej. Klompé zich ten slotte niet meer beschikbaar stelden. Was dit wel het geval geweest, dan wa ren er slechts vier nieuwe minister no dig geweest. Het nieuwe kabinet als geheel bestaat zonder twijfel uit een aantal knappe en bekwame bewindslieden. Acht van hen hebben ervaring als minister of staats secretaris. Minister-president is Mr. Marijnen geworden. Hij was blijkbaar de protégé van prof. de Quay. Daarop hadden slechts weinigen gerekend. Als minister van Landbouw had hij tame lijk veel kritiek geoogst, hoewel gezegd moet worden, dat hij voor een vrijwel onoplosbaar probleem stond en zonder een briljant redenaar te zijn, zich toch in het parlement zeer goed kon verde digen en uitermate terzake kundig was. Aan een minister-president worden ech ter andere eisen gesteld. Hij moet ze delijk overwicht hebben, wat dikwijls door eeni hogere leeftijd dan de zijne 46 jaar wordt bevorderd, hij moet samenbindend en coördinerend kunnen werken enz. In hoeverre Mr. Marijnen hieraan zal kunnen voldoen, vermag niemand te zeggen. Het is wel een ex periment met een betrekkelijk jeugdige man, die geen algemeen-politieke erva ring heeft, zoals dr. Drees dr. Heel en prof. De Quay hadden. Dat hij op deze voorname plaats gekomen is, moet dan ook uitsluitend worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat de K.V.P. geen andere man beschikbaar had voor deze post. Deze partij moest en zou als grootste de min.-president leveren. Min. Cals viel uit om gezondheidsredenen. Overigens moeten we zeggen, dat min. Marijnen in de laatste fase van de for matie een grote voortvarendheid aan de dag heeft gelegd en blijkbaar slaagde in het oplossen van nog resterende moei lijkheden. Wij hadden liever gezien, dat prof. Zijlstra, de eerste kandidaat van prof. De Quay, dezen was opgevolgd. Maar dat nam de K.V.P. niet. Hier is toch wel duidelijk te constateren, dat partijbe lang boven landsbelang moest gaan, want ieder zal moeten erl^ennen, dat prof. Zijlstra voor premier meer capa citeiten bezit dan Mr. Marijnen. Helaas is prof. Z. nu helemaal uitgerangeerd Wij betreuren dat, want hij was een buitengewoon bekwaam minister van Financiën en van Economische Zaken. Wat de andere twaalf ministers be treft, dat Mr. Luns op Buitenlandse Zaken blijft, zullen de meeste Neder landers wel toejuichen. Hij heeft een zeer groot internationaal prestige opge bouwd, wat ons land niet anders dan ten goede Itan komen. Mr. Toxopeus Mijft op Binnenlandse Zaken. Hij is een tiekwaam man en een geroutineerd po liticus. Van de vijf fractieleiders heeft hij bij de kabinetsformatie zonder enige twijfel het best gemanoeuvreerd voor En thuis komende roept hij de vrienden en de geburen tezamen, zeggende tot hen: „Weest blijde met mij, want ik heb inijn schaap gevonden dat verloren was." Ik zeg uUedeii, dat er alzo blijd schap zal zijn in de hemel over één zondaar die zich bekeert, meer dan over negen en negentig rechtvaardigen, die de bekering niet van node hebben. (Luk. 15 6, 7) Vermoeid maar verheugd is de herder thuisgekomen met het afgedwaalde doch teruggevonden schaap op de schouders. Hij heeft het dier weer bij de kudde gevoegd en zicli naar zijn woning be geven. In zijn eenvoudige behuizing heerst op deze avond feestvreugde. Hij roept zijn vrienden, collega's en buren bij elkaar. Hij moet zijn vreugde kwijt, omdat hij zijn schaap niet kwijt is. Hij wil over de voldoening van het vinden spreken met mensen die hem begrijpen en in zijn blijdschap kunnen delen. Vanuit het onaanzienlijke herders hutje richt de Heere Christus dan plot seling de blik van zijn hoorders op de glorie van het hemelse paleis van de almachtige God. De vrolijkheid in de geringe stulp vormt een weerspiegeling van de verlustiging in Gods troonzaal. De Heere Jezus spreekt als Gods Zoon met groot gezag. De profeten hadden hun boodschap ingeleid met de formu le: „zo zegt de Heere". De rabbijnen en schriftgeleerden drukten zicii heel vaag uit: „Rabbi Schammai zei dit, rabbi Hillel zei dat, rabbi Eliëzer weer iets anders". Maar de Zaligmaker geeft on derwijs als één die macht heeft. Over het ontoegankelijke licht waarin God woont, getuigt Hij: „Ik zeg u: Zó is het in de hemel er is blijdschap over een zondaar die zich bekeert." Wij moeten er wel op letten, dat de Heiland geen massabekering in het vooruitzicht stelt. Wie op enorme volks bewegingen in de richting van het Ko ninkrijk Gods rekent, maakt zich valse illusies. Men kan zich voor dergelijke droombeelden niet beroepen op Chris tus. Hij richt juist de aandacht op en kelingen. Hij verklaart, dat de hele he mel ademloos de wederwaardigheden van liet iuuivluu volgt op de moeilijke weg der bekering. Wij moeten de bete kenis daarvan voor het kerkelijk leven goed begrijpen. Het is de weg van God de enkeling na te lopen. Het Evangelie noemt niet massabetogingen als oorzaak van vreugde in het paradijs, wel de be kering van één enkele zondaar. Blijd schap vervult de zalige gewesten nü, als de zondaar zich tot God wendt. De hemelse Vader zal zich verheugen in het eindgericht; er staat een toekomen de tijd er zal blijdschap zijn. In de voleinding der eeuwen zal er bij de Allerhoogste vergenoegdheid zijn over elke individuele zondaar die zich heeft bekeerd. Weet u, lezer(es), dat God over u vrolijk is geweest, omdat gij u tot Hem hebt gewend? Leeft ge in het geloof, dat God over u verheugd zal zijn in het einde der dagen, omdat ge als bekeerde in de rij der zaligen zu!t staan? Wat is het een ondoorgrondelijk wonder te ge voelen: God is over mij verheugd! Wie was ik, dat God zich met mij bezig hield? Wie ben ik, dat Hij over mij vro lijk is? Iets anders. Wij denken bij voorkeur in grote getallen. Het massale impo neert ons. Maar dit gevoelen is tegen gesteld aan Gods werkwijze. In de he mel is er blijdschap over één naamloze! God rekent met andere getallen en af metingen dan wij. In de prachtige he mel met zijn schitterende stenen schenkt God aandacht aan een arme weduwe, die één penninkje heeft ge stort in de offerkist. Het rijk versierde Godshuis zal aan de vernietiging ten prooi vallen al vormt het nu de trots der fiere Joden. De weduwe offerde in Gods oog meer voor Zijn dienst dan de vele rijken die een gave schonken van hun overvloed. De ene zondaar over wiens bekering er in de hemel blijd schap heerst, staat tegenover de negen en negentig rechtvaardigen die geen be kering behoeven. Wie worden er bedoeld met hen die geen beltering nodig hebben? Moet niet ieder mens wedergeboren worden? Zeer zeker. Misschien blijkt de bedoeling van de tekst het gemakkelijkst uit een voor beeld. Er bestaat een verhaal over een Farizeeër die zich in ziji:i hele leven slechts van één zonde bewust was. Eens had hij de gebedsriem eerst om het hoofd en daarna om de arm gelegd. Overeenkomstig het voorschrift moest hij deze handelingen in omgekeerde volgorde hebben uitgevoerd. Deze man is een toonbeeld van iemand die geen bekering nodig heeft. De tekst heeft dus niet het oog op gelovigen die geen be kering meer nodig zouden hebben, om dat ze al bekeerd zijn. Cliristus spreekt over mensen die niet weten wat zonde is. Omdat ze hun eigen schuld voor God niet liennen, gevoelen zij geen behoefte aan bekering. Hoe staat het in dit opzicht met ons? In de verschillende kerken zijn er dui zenden belijders van wie men niet kan zeggen dat het hun hartewens is om bekeerd te worden. Zij zijn er in hun eigen schatting veel te goed voor om als een tollenaar te worden omgekeerd en rechtgezet. Wat is een mens toch ver waand! En wat is een mens toch klein! Sla uw ogen eens op naar het univer sum, dat voor het huidige geslacht als het ware is opengegaan. De zon die ons verwarmt en verlicht, staat 150 miljoen kilometer van ons af. Het licht dat zij uitstraalt bereikt in 8 1/3 minuut onze planeet. De kracht die in de stof ver borgen ligt, stelt ons voor de noodzaak om met zulke enorme getallen te reke nen, dat nieuwe eenheden om te tellen worden gebruikt. Men meet met de me gaton. Wat is de mens? Niet meer dan een stofje in het heelal. Het geloof wordt niet verbijsterd door de grote getallen waarmee de weten schap moet werken. God zoekt de en keling. De gelovige weet, dat hij niet verloren is in het onmetelijke wereld ruim. Wij zijn Gods eigendom, want Hij heeft ons geschapen. Wij waren echter ondanks dat verloren door eigen schuld. Nadat God ons opzocht en vond, spreekt de Kerk, zijn wij in een nieu we, bijzondere, heerlijke zin Zijn eigendom. Er is verschil tussen hoeveel heid en hoedanigheid. Bij God is er blijdschap over één berouwvolle zon daar, een stofje en minder onder het liemelgewelf. Bij de mensen behoorde er ook blijdschap te zijn, wanneer een verdoolde tot bekering kwam. Wie evenwel, naar Farizeese trant, de kerkgang een verdienste acht, kent de vreugde van God niet. De Zaligmaker waarschuwde de vrome Joden door de ze gelijkenis, maar zij wilden niet ho ren. Zij bleven eX'en hard oordelen over afgedwaalden als sommige kerkgangers thans nog durven doen over het lot van „wereldse" mensen. Voor alle zondaren die zich beke- ren(!) is er echter de troost, dat Jezus Christus, in de wereld gekomen krach tens de zondaarsliefde van God, verlo renen opzoekt. Zalig wie door Hem ge vonden werd! Rütterdam-Delfsiiaven H. Goedhart, de belangen van zijn eigen partij. Over Dr. Veldkamp's aanblijven aan Sociale Zaken zijn we minder te spreken, We hadden gehoopt, dat hij zichzelf onmo gelijk gemaakt had, maar de formateur heeft hem niet durven laten vallen uit vrees voor een revolutie in de K.V.P. van de arbeidersbeweging, die in dr. V, hun sociale paladijn zien. We vrezen, dat deze lastige en ambitieuze bewins- man een naar onze smaak veel te links progressief beleid zal gaan voeren en nog menige moeilijkheid zal veroorza ken, daar hij zich zeker weet van de steun van de P,v,d,A. We hopen dan ook, dat de nieuwe minister van Finan ciën prof. Wltteveen zich schrap zal zetten tegen overmatige plundering van de schatkist. Wat de bezetting van dit departement betreft, verheugt het ons, dat dit in handen is van deze zeer knappe libera le professor in de economie. Dat waar borgt in elk geval een niet al te royale budgetpolitiek. Minister Van Aartsen ging over van Volkshuisvesting naar Verkeer en Wa terstaat, waar hij wellicht liever zal zit ten. Ook hij slaagde er, evenmin als zijn naoorlogse voorgangers, in het wo ningprobleem tot een goede oplossing te brengen. Dit zal nu geprobeerd worden door het K.V,P.-kamerlid drs. Bogaers We wensen hem veel succes. Hij moet een krachtige persoonlijkheid zijn, maar zijn vroegere banden met de Kath arbeidersbeweging doen ons vrezen, dat hij de woningwetbouw zal begunstigen, die naar onze mening achteruitgedron- VOOR BETER h^ -r—-" NflflB DE niDDELHRRNIS-TEL-ZSZS gen moet worden ten bate van de vrije sector. Mr. Scholten vervangt zijn partijge noot Beerman op Justitie. Hij maaict promotie: van staatssecretaris O.K.W. tot minister. Hetzelfde geldt van staats secretaris De Jong van marine, die mi nister van Defensie wordt. We mogen deze vlotte en humoristische gewezen duikbootkapitein wel sterkte toewensen op dit zo moeilijke en omvangrijke de partement, waar min. Visser niet veel plezier van beleefd heeft. Dat staats secretaris Bot minister van Onderwijs K'. en W. werd, heeft velen verwonderd. Hij is n.l. helemaal geen onderwijsman en er is wel een zeer grote hoeveelheid moed nodig om b.v. de mammoet-erfe nis van min. Cals op zich te nemen. Op Landbouw en Visserij komt de A.E. Mr. Biesheuvel, voorzitter van de C.B.T.B, Hij is doorkneed in landbouwzaken, ook internationaal. Maar hij staat voor een probleem, waar niemand een bevredi gende oplossing voor weet en dat steeds ingewikkelder wordt. Dat hij ook vice- minister-president wordt, is een succes voor de A.R. partij. Tenslotte werd prof Andriessen minister van Econ. Zaken. Aan zijn theoretische en ook praktische bekwaamheid valt niet te twijfelen. Maar hij scliijnt nogal links, dus zeer progressief georiënteerd te zijn. Wij hadden, eerlijk gezegd, veel liever min. De Pous gehouden! Opvolgster van mej. dr. Klompé op Maatschappelijk Werk wordt Mevr. 'Schouwenaar (V.V.D.) een vroegere lerares evenals haar voorgang ster. We krijgen dus weer een vrouwe lijke minister in het team. Wat de personen en hun capaciteiten betreft, ziet het nieuwe kabinet er niet slecht uit. We zullen ons oordeel dus voorlopig maar opschorten en wachten op zijn daden. Heden vrijdag 26 juli viert het echt paar Laurens Korteweg en Adriaantje Vroegindeweij, haar gouden huwelijks feest. Dit heuglijk feit vieren zij in het verenigingsgebouw De Jeugdhaven. Toen het echtpaar op 25 juli 1913 in Middelharnis in het huwelijksbootje stapte, hebben ze niet kunnen weten, dat hun een enervarend leven zou wachten. Bij alle narigheid, die de heer en mevrouw Korteweg hebben gehad, is er echter toch ook veel goeds ge weest. Zoals het vlak voor de mobilisatie en tijdens de eerste wereldoorlog met alle mensen gesteld was, was het ook met het jonge bruidspaar. De heer Korteweg moest weldra te rug naar militaire dienst en mevr, bleef achter. De ouderen weten wel wat dat betekende. Niet veel goeds, want het inkomen was dermate gering, dat het de moeite niet waard was. De heer Korteweg was ondertussen onderofficier geworden en kreeg gele genheid in dienst te blijven. Hiervan heeft hij echter afgezien en is na de mobilisatie teruggekeerd naar Middel harnis, Eén aardigheidje kon hij ver tellen over dienst, dat hem ook wel bij zal blijven en dat hij stellig aan zijn kinderen en kleinkinderen voor zal houden; hij heeft nooit straf gehad in dienst. Het echtpaar heeft 6 kinderen, 39 kleinkinderen en 5 achterkleinkinderen. Ze zijn her en der verspreid door het land en er woont er zelfs één in Cana da. Twee zijn er in Middelharnis blij ven wonen. Daar heeft het echtpaar veel plezier van. Hun dochter woont dicht bij hun en dagelijks gaat mevrouw daar de helpende hand bieden. Haar dochter heeft nl, 13 kinderen en er is altijd wel wat voor de kwieke en vlij tige grootmoeder te doen. De kinde ren zijn aan hun grootouders gehecht en ook zij onderhouden de familie be trekkingen trouw. Toen de heer en mevrouw Korteweg in het huwelijk traden was het een stra lende dag. Voor deze gelegenheid heeft het bruidje haar beste keuvel opgezet. Dat zal ze vrijdag niet doen, maar ze hopen op een even mooie dag als toen. Het echtpaar achter hun woning Oostdijk 61 te Middelharnis, waar ze graag willen blijven wonen, al staan er aan de overzijde van de straat woninkjes, die de naam eigenlijk niet meer mogen dragen. Ze kijken uit op de gemeentetuin, ze hebben de zon in hun huis en hart. zodat het gouden huwelijksfeest voor het 73- en 70-jarige echtpaar en alle kinderen en kleinkinderen onvergetelijk zal worden! Van zaterdag 27 juli v.m. 12 uur t.m. maandag 29 juli v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Dogterom, telef. 2121, Sommelsdijk. Dirksla.nd-Herkingen-Melissa.nt: Dienst heeft doirter Boot, telefoon 01877-227, Dirksland. Oost-FIafcfcee; Dienst heeft dokter Buth, telf. 01871- 306, Den Bommel en dokter Voogd, tel. 01874-259, Oude Tonge. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Terlouw, die renarts te Middelharnis, tel. 2357. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 28 juli hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Looijsen, tel. 01660-52, Tholen en dok ter Renes, tel. 400, Oud Vossemeer. Te Stad aan 't Haringvliet is dinsdagmiddag het nieuwe bankgebouw met kassierswoning van de Coöp. Raiffeisenbank door weth. A. E. Soldaat geopend Het nieuwe kantoor voorziet in een dringende behoefte omdat de oude be huizing sinds lang niet meer voldeed, het wordt per 1 aug. a.s. betrokken. Op de foto de voorz. van het bestuur van de bank de heer Vogelaar, die in het „Trefpunt" een openingsrede hield. Uiterst links weth, A, E. Soldaat, daar naast de heer Te Kolsté, van de Centr. Raiffeisenbank te Utrecht, uiterst rechts de heer J. A. van Nieuwenhuijzen voorz. van de Ring van Boeren leenbanken op het eiland. In Herkingen is, wat wij kortweg „de post" plegen te noemen reeds sinds lan ge jaren verpersoonlijkt in de fam. C. Poortvliet, waarvan de heer Poortvliet besteller is en mevr. Poortvliet-Wisse al sinds jaar en dag de veelomvattende taak van stationhoudster vervult, ter wijl zoon Jan zich ook al van een pos tale taak kwijt, door het bezorgen van telegrammen e.d. J.l. dinsdag herdacht de heer Poortvliet zijn 25-jarig dienst- jubileum te welker gelegenheid door superieuren en collega's de welverdien de loftrompet over het vele werk van de heer en mevr. Poortvliet werd gesto ken. De vele bloemen en bloemstukken die de gezellige woonkamer waar het intieme feest werd gehouden nóg gezel liger maakten accentueerden de grote waardering voor het dienstig werk dat de afgelopen 25 jaar door de familie Poortvliet werd verricht. Waardering sprak eveneens uit het felicitatiewoord dat de wnd, direkteur van het kantoor te Middelharnis, dhr. C. van Delft tot de jubilaris sprak. Spre ker zei zicli precies te kunnen indenicen hoe het gezin Poortvliet, dat geheel al leen het postale bedrijf te Herkingen voert de afgelopen jaren heeft gewerkt. Hij schetste hoe op 23 juli 1938 de heer Poortvliet, toen slager te Dirksland bij de P,T,T. in losse dienst was gekomen. Hij Ivreeg een voor die dagen niet te on- Speciaal in het opmaken van B. V. d. VEER Telefoon 2682 Westd^k 36 MIDDELHARNIS derschatten taak n.l. het vervoeren van de postzak(ken) vanaf de tram te Dirksland naar Herkingen en terug, dit alles per fiets, door het meesttijds on- barmhartigste weer, je moest wel levens gevaar lopen om thuis te blijven, over slechte wegen, om voor deze dagelijkse krachttoer aan het eind van de week voor elke rit 45 centjes te ontvan gen". In het begin waren het beroerde omstandigheden je werd als hulp aan genomen en kreeg allerlei karweitjes op te knappen, waarna het wel 20 jaar kon duren eer je een bestaan had bij de post" zei de heer van Delft. Begonnen met een uurtje groeide het werk van de heer Poortvliet al gauw uit tot een com plete dagtaak tot hij nu samen met zijn echtgenote het hele postbestel te Her kingen onderhoudt. Spreker vond het wel mooi als man en vrouw in hetzelfde bedrijf werken, zo ook hier, met dat verschil dat noch man noch vrouw in de gemaakte winst de len. De heer van Delft bleek niet met lege handen te zijn gekomen, namens de districts direkteur, de heer J. C. Kre- mer overhandigde hij diens schriftelijke gelukwens, waarna hij de jubilaris een enveloppe met inhoud overhandigde alsmede het speldje behorend bij het 25 jarig jubileum. De heer L, Jongejan, postkantoorhou der te Dirksland sprak zijn collega aan met „beste Cor". Spreker zei 25 jaar geleden niet te hebben verwacht dat de heer Poortvliet zo lang bij de post zou blijven, hij mopperde nogal over de be loning. De heer Jongejan vertelde hoe de besteller in spe een op een donkere avond, door verkeerd samenspel ver mist was geweest, zijn band was ge klapt. Door sneeuw en ijs duurde de reis Dirksland, Herkingen v.v. ruim 4V2 uur, terwijl het hele postapparaat te Dirksland naarstig naar hem speurde. Namens de collega's uit Dirksland en Middelharnis overhandigde spreker de jubilaris een prachtig boek alsmede een boekenbon. Vrouw en bestaan! In zijn dankwoord zei de jubilaris heel veel aan „de post" te danken, hij heeft er n,l. zijn bestaan en zijn vrouw ge vonden, die reeds kantoorhoudster was toen hij als bestelier in Herkingen kwam. Na de feestelijkheden van dins dagavond is de heer Poortvliet woens dagmorgen weer op de brommer gestapt om tijdens zijn 15 km, lange ronde de Herkingse ingezetenen van post te voor zien. )f De Directeur-Generaal voor de Ar beidsvoorziening, Dr. Ir. D. R. M,ans- holt, heeft een werkgroep „Beroepen overgang agrarische gezinsarbeids krachten" ingesteld. Deze werkgroep zal de bijzondere problemen in studie nemen, waarmee agrarische bedrijfs- hoofden, meewerkende zoons en overi ge meewerkende gezinsleden, die over gaan naar andere bedrijfstakken, wor den geconfronteerd. De werkgroep zal in het bijzonder onderzoeken welke bijdrage de arbeid- bureaus kunnen leveren om te komen tot een zinvolle, meer sociale begelei ding van deze beroepsovergang. Daar bij zal vooral ook aandacht worden be steed aan de coördinatie van de activi teiten van de arbeidsbureaus met die van anderen, o.a. die van de standsor ganisaties. BRUINISSE Prijzen voor gepavoiseerde schepen. In de etalage van de heer Jac, Lit- tooy te Bruinisse zijn een groot aantal zeer begerenswaardige artikelen uitge stald, die naast het zilveren wisselschip zullen dienen als prijzen voor de mooist versierde vaartuigen voor de vloot- schouw, op zaterdag 27 juli, de dag van het mosselfeest.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1