De moeilijkbeden In de landbouw Dokter P. J. de Man overleden Doop mammoettanker Esso den Haag Plaatselijk tiieuws Ontslag-kwestie kassier Ralffelsenbank SteHendam Goerees Koninklijke fanfare „apollü" aan de top Dinsdag 9 juli 1963 No. 3203 Chr. STRèEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Coöp. Raïffelsenba?ik Herkingen vierde halve eeuwfeest In memoriam J. J. C. de Lignie Ingezonden stukken H.K.H. Prinses^Beatrix verrichtte defplechtigheid Geslaagden 3-iarige cursus Handelsavondscbooi Afscheidsreceptie de heer en mevr. G. den Eerzamen CENTRALE VEILING Middelharnis Onvoorzishtige bromfietser door auto geschept 35e jaargang PKINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Over landbouwproblemen hebben we in onze hoofdartikelen tot dusver niet veel geschreven. De voornaamste reden daarvan is niet daarin gelegen, dat we deze bedrijfstak als van minder belang beschouwen en zeker niet voor Goeree en Overflakkee. In geheel Nederland telt ze nog altijd 10"/o van de beroeps bevolking en op ons eiland is dat per centage ongeveer 40. De landbouw le vert in ons land 10»/o van het nationale inkomen en 30»/o van onze totale ex port. Ze is dus nog altijd een zeer be langrijk deel van onze nationale eco nomie. Dat wij er slechts spaarzamelijk over schrijven wordt hierdoor veroor zaakt, dat landbouwproblemen een ma te van deskundigheid vereisen, waar over schrijver dezes niet beschikt. De zaken liggen zo gecompliceerd, dat het voor een buitenstaander zeer moeilijk is er zich een oordeel over te vormen en dat het eigenlijk beter is ze aan vakmensen over te laten. We hebben ons echter de laatste tijd eens in de landbouwzaken verdiept, omdat de moeilijkheden in deze be drijfstak sterk naar buiten zijn geko men. De actie van de „Vrije Boeren" in Hollandse Veld en op de Veluwe, de verrassende uitslag van de verkie zingen wat de Boerenpartij betreft, de sterk aangevochten positie van het Landbouwschap, de slechte inkomens situatie in een groot deel der bedrij ven, de miljoenensteun van de Over heid, de moeilijkheden op de wereld markt met de prijzen en de proble men, die de landbouw in de E.E.G. op haar weg vindt, dat alles is oorzaak geworden dat zij veel meer dan voor heen in de publiciteit gekomen is. Het gaat hier om een zeer nijver deel van onze bevolking, dat thans in een bij zonder moeilijke overgangs- en aan passingsperiode verkeert. Dat moet ons allen interesseren. Bovendien hebben wij als niet-agrarische Nederlanders in onze kwaliteit van consument en belas tingbetaler ook een rechtstreeks be lang bij de gang van zaken, want wij ondervinden de gevolgen in onze beurs. En tenslotte is gebleken, dat de land- bouwmoeilijkheden ook politieke conse- ciuenties met zich meebrengen. Alles bij elkaar reden te over dus om ons eens in de vraagstukken op dit terrein te verdiepen. We vleien ons niet met de hoop in dit en de volgende artikelen de totale landbouwproblematiek te kunnen be spreken. De bedoeling is slechts in gro ten lijnen aan te geven, waar en hoe de vraagstukken liggen. Men moet dus ze ker van ons geen voorstellen verwach ten voor een oplossing der moeilijkhe den, want daartoe zijn zelfs de deskun digen niet helemaal in staat. Het gaat hier trouwens, zoals we zullen zien, niet om specifiek-Nederlandse problemen, maar overal ter wereld verkeert de landbouw in moeilijkheden. Het is een internationaal vraagstuk, dat ook slechts op internationaal niveau kan worden opgelost, althans voor een aan merkelijk deel. Ter oriëntatie hebben we ons ver diept in een groot aantal rapporten, statistieken, redevoeringen, Handelin gen der Staten-Generaal, persbeschou wingen etc. We menen uit dat alles wel een behoorlijk overzicht te hebben ge kregen en daaruit putten we dan ook de vrijmoedigheid als buitenstaander één en ander over deze inaterie te schrij ven. Daar er in landbouwkringen zelf grote tegenstellingen bestaan men denkt aan de acties der „Vrije Boeren" tegen het Landbouwschap en de grote standsorganisaties kan het niet an ders, of niet iedereen zal het met onze conclusies eens zijn. Dat is echter he lemaal niet erg. We zouden het zelfs op prijs stellen, indien men van afwij kende meningen blijk geeft. Dit kan aan een goede voorlichting van het pu bliek niet anders dan ten goede komen. De grote betekenis van onze land bouw voor ons maatschappelijk leven en onze economie behoeven we eigenlijk niet uiteen te zetten. We noemden reeds enkele percentages om deze te adstru eren. Ze verschaft nog steeds aan ve len een bestaan. Het aantal arbeids krachten, dus bedrijfshoofden plus ge zinsleden en landarbeiders zal in totaal momenteel nog ongeveer 450.000 bedra gen. In 1959 bedroeg het, omgerekend in z.g. arbeidsjaareenheden dit is in de landbouw nodig vanwege het tame lijk grote aantal losse arbeiders en ge zinsleden, die slechts tijdelijli: meewer- Iven 431.000. Het is nu in verband met de gestaag voortschrijdende af vloeiing wel enkele tienduizenden la ger. In totaal worden akkerbouw, vee- tiouderij en tuinbouw op ongeveer 200.000 bedrijven uitgeoefend. Het over grote deel hiervan, n.l. 80"/», zijn ge zinsbedrijven, waar dus met eigen per soneel wordt gewerkt! Voorts zagen we, dat onze landbouw een zeer grote bijdrage levert aan de export. Onze gehele uitvoer bedroeg in 1961 naar de waarde 15,7 miljard gul den en daarvan nam de landbouw 4,5 miljard voor haar rekening. Dit is van buitengewoon groot belang voor onze handels- en dus ook voor onze beta lingsbalans. Ze moet ook wel veel im porteren, .vooral voedergranen, en we komen b.v. ook veel tarwe tekort voor ons brood, maar uiteindelijk overtreft de uitvoer de invoer ihet meer dan een miljard gulden. Wat de landbouw betekent voor onze voedselvoorziening hebben we in de oorlog gezien. Hadden we niet zoveel intensief werkende agrarische bedrij ven gehad, dan zou de Nederlandse be volking verhongerd zijn. In Engeland, waar de landbouw verhoudingsgewijs een veel geringer plaats inneemt, was de situatie toen veel ernstiger. In standhouding van een gezonde land bouwsector in onze economie is ook daarom zeer gewenst. Bovendien verschaft zij ook vele an deren werkgelegenheid: men denke aan de handel in landbouwprodukten, het vervoer per schip of langs de weg, de industrie, die landbouwprodukten ver werkt zoals zuivel, suiker, aardappel meel enz. Rotterdam heeft een omvang rijke graanhandel en transitoverkeer. Zoals we zagen levert de agrarische bedrijfstak ons land netto een miljard aan deviezen op. De opbrengt per ha is de hoogste ter wereld! Dit komt door ons gunstige kli maat en goede grond, door een inten sieve exploitatie van de bodem, door de buitengewoon goede voorlichting en door het landbouwonderwijs SO'/o der boeren heeft tenminste lager landbouw onderwijs gehad door het bijzonder hoge peil van de landbouwmethoden enz. Men heeft zich na de oorlog vooral toegelegd op het produceren van hoge opbrengsten en speciaal ook op verede- lingsprodukten. Ook melk, boter, kaas, varkensvlees en eieren. Door onze snel le bevolkingsaanwas en de welvaart kon de binnenlandse afzet stijgen, ter wijl de produktie voor export onder de huidige omstandigheden zelfs te groot is. Alles bijeengenomen vormt dus de landbouw een zeer belangrijk en on misbaar onderdeel van onze economie. dat beslist in stand gehouden moet wor den. Maar nu zijn er moeilijkheden en die zijn niet zo gering. Al bijna tien jaren vormt de landbouw een zorgenkind voor de overheid. Als we het goed zien zijn deze moeilijkheden in hoofdzaak aan passingsproblemen. Het betreft de afzet in het buitenland, de prijsvorming, de vlucht der arbeiders, de noodzaak van sterke mechanisatie, de positie van de kleine bedrijven, de verlaging van de kostprijs, de vernieuwing van vele be drijfsgebouwen, de problemen van de E.E.G. enz. De moeilijkheden resulte ren in een stijgende onrust speciaal on der de lileine boeren, zich openbarend in politieke actie en die tegen het Land bouwschap, De gewone burger begrijpt van dit alles niet veel. Velen, vooral de stedelingen, zien de boeren als een stel letje nogal achterlijke en primitief wer kende mensen, die buiten de cultuur leven. Ondanks de miljoenen steun, die ze van de regering ontvangen, klagen ze steen en been. Men constateert, dat velen van hen desondanks in een grote auto rijden. Zakenlieden uit industrie en handel hebben weer andere kritiek: de boeren kijken niet naar de markt, doch ze produceren maar raak, ook als de afzet niet lonend is. Dat doet een industrieel niet. Bovendien zijn vele bedrijven te klein. En is het wel nodig nog een landaanwinning te doen gezien de permanente overproduktie? We deden maar een greep uit de veel heid van kritiserende geluiden. Er blijkt uit, dat er menig misverstand heerst. Het is echter niet zo eenvoudig een duidelijk inlicht te geven in de agrari sche problanatiek, omdat alles nogal gecompliceerd is. Maar we willen er een poging toe wagen. In het Zuiderziekenhuis te Rotterdam is vrij plotseling overleden dokter P. J. de Man, voorheen praktiserend genees heer in de gemeente Nieuwe Tonge. Dokter de Man was lijdende aan het hart en kreeg vorige week maandag een ernstige aanval, waarom hij van zijn woonhuis te Barendrecht naar ge noemd ziekenhuis is vervoerd, waar hij maandagmorgen 4 uur in de leeftijd van 58 jaar is overleden. PIETER JOHANNES DE MAN is ge boren 24 dec. 1904 te Oostvoorne. Na de H.B.S. te Brielle te hebben doorlopen studeerde hij aan de Universiteit te Amsterdam, Toen hij zijn doktersbul had behaald werkte hij eerst in diverse ziekenhuizen, waarna hij zich te Nieu we Tonge vestigde, als opvolger van dr. Van Gelder, Dertig jaar lang is dokter de Man praktiserend arts geweest te Nieuwe Tonge, welke drukke praktijk hij om gezondheidsredenen aan de arts M. de Jager, afkomstig uit Middelharnis over gaf. Op zaterdag 1 juni j.l. is in „Ons Dorpshuis" een druk bezochte afscheids receptie gehouden, waarna het dokters echtpaar naar Barendrecht is vertrok ken om zich aldaar metterwoon te ves tigen. Al had dokter de Man zijn praktijk overgedaan behield hij de medische zorg van de sociale werkplaats „Binnenhof" te Middelharnis en bleef ook docent voor de kraamopleiding op Goeree Overflakkee. Uit dien hoofde kwam hij wekelijks naar ons eiland. Verder gaf hij eenmaal per week les aan de Aka- demie voor Maatschappelijk Werk te Rotterdam. Dokter de Man was in medische kringen een zeer geziene persoonlijkheid en bij de bevolking stond hij in zeer ho ge achting. Hij was een zeer innemend rustig man, die bij zijn patiënten hoog werd gewaardeerd, zoals bij vele gele genheden en ook Isij zijn afscheid van N. Tonge wel is gebleken. Bovendien had hij warme belangstelling voor al les wat rondom hem gebeurde en bij zonder wat er zich op het medische sociale vlak voordeed. Helaas heeft hij niet lang van een rustiger leven mogen genieten. Zijn plotseling heengaan zal niet alleen door zijn echtgenote en kinderen diep wor den betreurd, maar ook door de gehele bevolki]% van Nieuwe Tonge en zijn talrijke vrienden die hij op Flakkee heeft. De begrafenis is bepaald op donder dag 11 juni a.s. in zijn geboorteplaats Oostvoorne, nadat vooraf in de Ned. Herv. Kerk een rouwdienst zal zijn ge houden, die te 3 uur n.m. aanvangt. GOEDEREEDE Voedselvergiftiging? Het eten van garnalen is vermoedelijk de oorzaak dat het echtpaar J. Groenendijk-Groe nendijk, met hun dochter Corry wonen de aan de Burg. Breenstraat te Goe- dereede Havenhoofd in het ziekenhuis zijn opgenomen. Zij klaagden over krampen waarna dr. Bulthuis hen per ambulance naar het ziekenhuis heeft la ten vervoeren. De dochter is inmid dels teruggekeerd. HERKINGEN Na een langdufig lijden is in de leef tijd van 45 jaar in het Roode Kruis Ziekenhuis te Den Haag overleden de heer Johannes Jacobus Cornelis de Lig nie, oprichter en directeur van de Lig- nie's Mechanisatiebedrijf N.V. te Her kingen. Na de examens op de ambachtsschool werkte de heer de Lignie eerst in de smederij van zijn vader en ves tigde daarna een eigen bedrijf te Her kingen. Door de toenemende mechanisa tie in de landbouw begon hij zich op het gebied van landbouwmachines ge heel te specialiseren. De Vereniging Bedrijfsvoorlichting had een mechani- satie-club in het leven geroepen, die hun experimenten in samenwerking met de heer de Lignie uitwerkten. Zo is b.v. de Kemli bietenrooier ontstaan, en later legde hij zich ook toe op de bouw van zelflossende wagens. Het bedrijf moest een grote uitbrei ding ondergaan; er werden nieuwe fa briekshallen gebouwd op het industrie terrein te Herkingen aan de februari- weg en het werd omgezet in een Naam loze Vennootschap. Mede-directeur werd de heer C. Sie- ling te Melissant, de uitvinder van de automatische ploeg en van meerdere machines op land- en tuinbouwgebied. Als bedrijfsleider is onlangs aange trokken de heer H. Maan te Melissant. De heer de Lignie was een flink za kenman en een harde werker, die tijd nog moeite ontzag en ook het doorzet tend vermogen bezat om de nieuwe vin dingen zo bruikbaar mogelijk te ma ken en in de handel te brengen. Hij heeft in zijn leven de mechanisatie voor de land- en tuinbouw op velerlei gebied helpen bevorderen. Een slepende ziekte heeft helaas aan zijn leven een vroegtijdig einde ge maakt. De begrafenis is bepaald op woensdag 10 juli a,s. des nam. 2 uur te Herkingen, Naar aanleiding van het bericht in uw blad betreffende het ontslag van de kassier van de Coöperatieve Raif- feisenbank SteHendam en Goedereede verzoekt het bestuur der bank u het navolgende op te nemen in uw blad. Het bestuur van de Coöperatieve Raif- feisenbank SteHendam en Goedereede te SteHendam, deelt naar aanleiding van de mede deling in de pers ten aanzien van bo vengenoemd ontslag mede: 1, dat het ontslag aan de kassier der mate gemotiveerd is gegeven, dat de President van de Rechtbank te Rotter dam geen aanleiding heeft gevonden dit ontslag nietig te doen verklaren; 2, dat het vanzelfsprekend is dat het bestuur omtrent de uitvoering van dit ontslag waar het de financiële afwik keling en huisvesting betreft zich houdt aan de hiervoor gestelde normen, a, een huuropzegging is nog helemaal niet ter sprake geweest in het bestuur b, het voorstel van de President van de Rechtbank om voorlopig een afge rond voorschot te verstrekken in af wachting van de definitieve uitspraak, zodanig, dat bij de eventuele handha ving van het ontslag het toegekende bedrag weer moet worden terugbetaald, is door het bestuur aanvaard; 3, dat tijdens de komende Algemene Vergadering in bestuursbeleid in deze kwestie wordt behandeld; 4, dat de berichtgeving in de pers der halve niet de juiste gang van zaken heeft weergegeven. De plv. kassier. De Coöp, Raiffeisenbank te Herkingen in de volksmond nog altijd de Boe renleenbank vierde vrijdag j,l, haar 50-jarig bestaan. Er waren op dit jubi leum 3 jubilarissen; de voorzitter de heer C, Kardux (midden) was 33 jaar bestuurslid en voorzitter; de heer E, Kastein 26 jaar bestuurslid en de lieer P. Tanis (met boek) 28 jaar. De heer Kardux ontving een fraai boekwerk; de twee andere heren een lederen portefeuille. Een verslag is aan de binnenzij de van dit blad opgenomen. De koninklijke fanfare „ApoHo" te Goedereede heeft er j.l, zaterdag weer eens voor gezorgd dat de naam van hun befaamd korps en stadje alom daar het land met ere werd genoemd. Op het concours te Oirschot, bij Tilburg, waarin ze uitkwam in de hoogste afde ling, de B klasse van de Vaandelaf deling behaalde ze een schitterende eer ste prijs met lof van de jury. Van de maximum 120 te behalen punten wer den er niet minder dan 112 in de wacht gesleept. Verleden jaren waren het er 108, Er werden twee stukken gespeeld. Met het eerste nummer „Grand canon du Verdon" een ouverture van Meindert Boekei verdiende ze 57 punten, het 2e stuk „Ouverture Romantique" van G, Riff werd gehonoreerd met 55 punten. Met dit succes is Apollo nu gerangschikt in de hoogste gelederen van de Neder landse Korpsen waarom ze in febr, 1964 deel hoopt te nemen aan het concours te Arnhem waar de beste korpsen tegen elkaar zullen uitkomen. De dirigent de heer Vernooys kreeg een welverdiend compliment van de jury, waarvan o,m, Meindert Boekei deel uitmaakte. Zoals we reeds in ons vrijdagnummer vermeldden heeft H.K.H. Prinses Bea trix donderdag de gigantische tanker de Esso Den Haag gedoopt, die door Verolme voor rekening van Esso-Nederland werd gebouwd. Het schip lag toen op de rede van Scheveningen, ter hoogte van de bekende pier. Op de foto het moment waarop de Prinses met een zilveren bijltje het touw doorhakt, waarna de traditionele fles champagne met een kets tegen het stuurhuis komt zonder echter uiteen te spatten, dit gebeurde bij een tweede poging toen de Prinses met de hand de fles tegen het schip wierp. Rechts de pres. dir. van het Esso Nederland concern, de heer C. P. Smit, midden de heer C. Verolme. MIDDELHARNIS Van het diploma 3-jarige Handels avondschool slaagden de volgende da mes en heren: Dames: G. F. Couwenberg, Middel harnis; C. M. Edewaard, Sommelsdijk; L. W. Fris, Oude Tonge; L. Jongeling, Den Bommel; M'. C. Stolk, Melissant; M. E. Vis van Heemst, Sommelsdijk; M. Wielhouwer, Sommelsdijk. Heren; A. Bogerman, Den Bommel; D. Born, Middelharnis; J. Driesse, Mid delharnis; F. den Eerzamen, Goederee de; J. Mackloet, Sommelsdijk; J. A. Ne- lis, Sommelsdijk; J. A. Oud, Wliddelhar- nis; S. L. Tamboer, Dirksland; J. P. Tanis, Goedereede; D. J. Timmer, Nieu we Tonge. Afgewezen: 7 candldaten. In een volgend nummer hopen wij mededeling te doen van de bevorderin gen. Verbetering tijdsopgave kerkdienst. Aan de binnenzijde van dit blad staat vermeld dat de kerkdienst in de Geref. Gemeente alhier, waar ds. H. Rijksen van Gouda donderdagavond hoopt voor te gaan te 7.15 uur zal aanvangen. Dit moet zijn kwart voor zeven uur, SOMMELSDIJK Zoals reeds eerder gemeld zal de heer G. den Eerzamen, directeur van de Lagere Land- en Tuinbouwschool te Sommelsdijk, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, na afloop van het lopende cursusjaar de school verlaten. Het bestuur heeft de heer en mevr. Den Eerzamen een afscheidsreceptie aangeboden op vrijdag 19 juli a.s. en wel van 15.30 tot 17.30 uur in het ver- blijflokaal van de school. DIRKSLAND Geslaagd. Voor het MlU.L.O examen met wiskunde is geslaagd D. Rooze- mond Hz. Duivensport. Uitslag Rozendaal P.V. Gevl. Vrienden. D. Hameete 1, 2, 5, 8, 9, 18, 22; N. v. d. Groef 3, 13, 28, 30, 31, 37, 44, 46; B. Doorn 4, 20, 27, 34, 40, 45, 49; Joh. Doorn 6, 50; B. Leijdens 7, 15, 19, 57; C. Soldaat 10; Gebr. Smit 11, 14, 29, 39, 41, 47, 51, 55, 56; L. Arensman 12, 16, 17, 24, 33, 36, 48, 53; L. van Prooien 21; A. Mans 23, 35; B. Grootenboer 25, 26, 38, 58; W. Nieuwland 32, 54; J. Roodzand 42, 43; W. v. 't Hof 52. Uitslag van Corbeïl. L. Arensman 1, 4, 6, 7, 18; A. Mans 2, 12, 16; Joh. Doorn 3, 5; B. Leijdens 8, 20; W. v. 't Hof 9, 10; Gebr. Smit 11, 19; W. Nieuwland 13; B. Doorn 14, 15; N. v. d. Groef 17. HERKINGEN Kerkdienst. A.s. woensdag 10 juli hoopt des avonds half acht voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds. P, Blok van Dirksland, Veiling van maandag 8 juli 1963 Doré middel 19,------21,10; id, kriel 14,Barima middel 15,id, kriel 11,10, id, kriel 10,20; Sla 3,50—4,10; Peu len 130,------146,—; Bloemkool A 70,—; id. B 50,------53,—; Doperwten 32,------34, Bospeen 35,------36,—; Rode kool 21,------ 23,—; Rabarber 12,—; Tomaten A 80,—; id. B 85,—; id. C. 61,—; Rode bessen 92,—; Senga 45,------92,—; Talisman 74,— Frambosen 100,------130,—. NIEUWE TONGE Kerkdienst Geref. Gemeente. Woens dagavond 10 juli a.s. om half acht hoopt ds. Huisman van Vlaardingen voor de Geref. Gem. te Nieuv/e Tonge in de dienst des Woords voor te gaan. Kleuters met vakantie. In verband met de ziekte van mej. Hemelaar heb ben de kleuters van de Chr. Kleuter school vakantie tot 17 juli a.s. GOEDEREEDE Op de Prov. weg van Goeree naar Ouddorp ter hoogte van het Waterge maal is gisteravond te ongeveer 8.45 uur een vrij ernstig verkeersongeval ge beurd. Op de oprit, uit de richting Goeree sloeg de heer G. v. Wijk uit de Pieter straat te Goedereede met zijn brommer met een flauwe bocht linksaf zonder op het verkeer te letten. Op dat mo ment wilde hem een wagen passeren van het Cafébedrijf v. Beek te Goede reede, bestuurd door de heer Buis, die letterlijk alles in het werk stelde de bromfietser te ontwijken, wat hem zeer waarschijnlijk zou zijn gelukt wanneer de bromfietser niet op het laatste mo ment, toen hij de auto hoorde hij is hardhorend met een ruk weer naar rechts was gegaan waardoor hij door de wagen werd geschept. Hij kwam op de motorkap terecht en werd zo nog ongeveer 25 meter meegenomen waar bij hij flink werd gewond. Per ambu lance is de heer van Wijk naar het zie kenhuis vervoerd. OUDDORP Aanrijding. Op de drukke kruising Oosterweg-Nieuweweg, bij de melk- produktenfabriek „De Nijverheid" reed gistermiddag de 18-jarige C. A. uit de Burg. Hermansweg op een luxe V.W. De heer Akershoek werd licht gewond. OUDE TONGE Bromfietser door het raam Zaterdagavond reed de heer A. v. Kouteren uit de Langstraat met zijn bromfiets dwars door een ruit van het woonhuis van de heer van Oirschot, winkelier op de hoek Oostdijk-Voor straat. Vlak voor het kruispunt aldaar is de brommer waarschijnlijk geslipt, het was n.l. nat weer en met een klap vloog hij eerst tegen de muur en het raam van het huls en daarna tegen de grond. Hij had een diepe snijwond in de pols, en was aan het hoofd gewond; Nadat in de stromende regen dokter Voogd een noodverband had gelegd, werd het slachtoffer in bewusteloze toestand op een brancard in café de Weerd binnengebracht. Enige tijd later was de ziekenauto aanwezig om hem naar het ziekenhuis te Dirksland te ver voeren. Van Kouteren was met een vriend van Achthuizen ieder op een brommer naar Oude Tonge gekomen. Toen v. K. de slipper op de Oostdijk maakte vloog hij er bov enop, maar bekwam zelf geen letsel. Het gezin van Oirschot dat in de ka mer zat te eten schrok deerlijk toen er plotseling een bromfietser tegen het raam vloog, de bloemen uit de venster bank werden geritst en het glas tot op tafel viel. De politie heeft procesver baal opgemaakt. Kerkdienst. D.V. vrijdagavond 12 juli a.s. 's avonds 6.30 uur hoopt ds. Chr. van Dam, van Rotterdam voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan. Doopaangifte. De H, Doop bediening zal in de Ned, Herv. Kerk plaats heb ben op zondag 21 juli a,s. De doopzit- ting zal gehouden worden op zaterdag 13 juli a,s, des nam, 7.30 uur in de con sistoriekamer.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1