Sproeivliegtuigje plofte neer bij Ooitgensplaat Hulpverlenings- problemen Meditatie Dhr. H. Y. Wageningen te Herkingen llCKORTENEGsZOON Twee brommende dames botsten tegen luxe wagen Betaal voor de vakantie uw abonnementsgeld Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Ik ben met ulieden Kweek solide, vlotte I RENTE I TERUGBETALING 3.60% STRIKTE van uw geld Vgeheimhouding NUTSSPAARBANK voorstraat 36 MIDDELHARNiS Fruitmanden en Fruitbakjes ,^De ^ruitc&Htrale" B. V. d. veer V.. Prins Bernhard reikt Erasmusprijs 1963 uit aan prof. Martin Buber Twee inzittenden uit brandend wrak getrokken Voor BETER lU PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tariet •^Ve kunnen or niet aan denken zelfs jar bij benadering een enigszins vol- ■ipïljg overzicht te geven van alle moei- liiklieden, die zich voordoen in de pro blematiek van de hulpverlening aan de achtergebleven gebieden. Ze zijn zo tal rijk en zo gecompliceerd, dat we daar- van moeten afzien. We hopen echter" dat uit de diverse artikelen, die we de laatste tijd aan dit onderwerp hebben gewijd, wel duidelijk zal zijn geworden, dat de Westerse landen hier staan voor een vrijwel onoplosbaar probleem. We zijn liet er allen wel over eens, dat om verschillerjde redenen hulp dringend )den is in allerlei vorm, maar we 2ien ook, dat er weinig van terecht komt en dat de kloof tussen de rijke en de arme landen niet kleiner, maar groter wordt! Een deskundige op dit gebied vorspelt, dat terwijl momenteel 1/0 van de rijkdommen der wereld in handen is van 18»/o der bevolking, in 1970 deze cijfers waarschijnlijk resp. 'o en 80Vo geworden zijn. Indien dit zo zou zijn, dan is de kans niet gering, dat deze ontwikkeling regelrecht naar een wereldcatastrofe leidt. Het is echter niet verantwoord, dat de Westerse landen met dit vooruit zicht in defaitisme gaan vervallen. Al zijn ze met al hun rijkdom en welvaart niet in staat de honger en de armoede te doen verdwijnen, ze zullen toch in elk geval moeten pogen te helpen waar en voorzover dit mogelijk ia. Tot dus ver is de hulpverlening tamelijk chao tisch geschied, te massaal en te onge controleerd. Ze zal daarom veel meer gecoördineerd moeten worden, wat ook op bilaterale basis best mogelijk is. Ze is nu te veel versnipperd. De Vereen. Staten, Engeland en de E.E.G.-landen over deze drie gaat het in hoofdzaak zullen in gemeen overleg moeten vaststellen, welke landen ze voor hun rekening nemen. Daarbij verdient het aanbeveling prioriteiten toe te passen en allereerst landen te helpen, die eni ge waarborg geven, dat ze er door de hulpverlening ook werkelijk economisch bovenop kunnen komen. Het is toch ten enenmale onmogelijk ze alle tegelijk efficiënt te helpen. Er is dan ook een goede kans, dat niet een te groot per centage van de gelden nutteloos of ver keerd wordt besteed. Vooral wanneer men zoals in Nederland deze hulp steeds gaat opvoeren, heeft de belas tingbetaler er recht op, dat zijn geld niet in een bodemloze put terecht komt. Alleen die landen moeten geholpen worden, die geen bezwaar hebben tegen controle op de besteding. Zulk een con trole moesten wij ook toestaan bij de Marshall-hulp. We weten wel, dat de nieuwe staten hypernationalistisch zijn en zeer naijverig op hun souvereiniteit, maar ze vergeten, dat ook de rijke lan den tegenwoordig niet meer volledig souverein zijn. Zij kunnen in een tijd van toenemende wereldintegratie en het ontstaan van een wereldeconomie geen lOO'Vo zelfstandigheid meer eisen. De landen, die willen blijven volhar den in een overspannen nationalisme, zullen moeten begrijpen, dat het Wes ten waarborgen moet hebben, dat nieu we nationalisaties achterwege blijven en dat de politieke toestanden worden gestabiliseerd. Willen of kunnen ze dit niet, dan moeten deze landen maar af geschreven worden. Ook moet hulp ge weigerd worden aan die landen, welke geneigd zijn tot socialistische of com munistische experimenten. Het is namelijk o.i. ontoelaatbaar, dat men allerlei niet-capabele of corrupte regeringen maar enorme kapitalen in handen geeft, die ze niet efficiënt willen of kunnen besteden en die tenslotte aan onze eigen economie onttrokken wor den. Wanneer er geen behoorlijke ga rantie is voor een doeltreffende beste ding, kan men deze gelden beter geven aan landen, die er een nuttig gebruik van maken. Zo is het naar onze mening in de huidige omstandigheden onver antwoordelijk om b.v. Indonesië met Nederlands staatskapitaal of staatsga ranties voor te investeren bedrijfskapi talen of leveranties te gaan helpen, daar dit land in zulk een economische en monetaire chaos verkeert, dat elke fi nanciële hulp, zolang het roer niet ra dicaal omgegooid wordt, volslagen nut teloos is. Het is nodig in de toekomst een goede selectie toe te passen bij het Inlezen van de landen aan wie men hulp wi] verlenen. Daarbij lijkt het ons ge wenst om bij voorkeur z.g. projecthulp te geven, die dus bestemd is voor be paalde vitale industrieën, scholen, zie kenhuizen, irrigatiewerken etc. een methode die door West-Duitsland, dat een speciale minister voor ontwikke lingshulp heeft, veel wordt toegepast. Een zeer speciaal punt betreft het gebruik van de overtollige landbouw- voorraden van de Westelijke landen, met name van de V.S. Het is bekend, ^at daar gigantische hoeveelheden graan liggen opgeslagen in de silo's. Het is onverkoopbaar, want de hon gerende landen kunnen het niet beta- Alleen de opslag kost 1 miljoen dollar per dag! De V.S. willen ze wel •gratis erheen brengen, maar dan pro testeren andere landen weer, om dat ait de markt drukt. Enkele jaren gele den stuurden ze voorraden vetten naar inclia en Pakistan, maar toen kwam er ook protest o.a. van Nederland! Het is ™s zaak, de nodige voorzichtigheid te oetrachten in dezen en deze hulp te Bewaren voor bijzondere calamiteiten. trouwens, als al deze onvoorstelbare &rote Amerikaanse voorraden werden En ziet. Ik ben met ulieden al de dagen tot de voleinding der we reld. Amen. (Matth. 28 20) II Wat betekent het, dat Hij met ons is? Wel, dat Hij altijd dadelijk tegenwoor dig is om hulp te verschaffen, om gele genheden te openen, om bezwaren te overwinnen, om bergen te slechten en om alles te doen, wat tot de komst en bewaring van Zijn Koninkrijk van node is. Wij kunnen vanzelf in het bestek van deze zendingsmeditatie niet de geheel troostvolle inhoud van deze doorluchte toezegging van Koning Jezus uitwer ken. Het bevat dan ook meer, dan ooit mensen zullen kunnen zeggen. De waar heid van dit woord is door de loop van bijna twintig eeuwen bevestigd. Zo Koning Jezus dit woord niet ver vuld had, de kerk zou er reeds lang niet geweest zijn, maar Hij heeft haar behoed en, bewaard. Geen mensen, van hoe grote kwaliteit zij en hun werken ook geweest zijn, hebben de kerk des Heeren kunnen in stand houden door de loop der eeuwen heen; maar ook geen mensen, nnet hoe brute kracht ook werkzaam geweest om de wijngaard des Heeren te vertreden, hebben de grote werken des Heeren kunnen teniet doen. De Heere Zelf heeft er voor ingestaan en heeft Zijn woord vervuld: Ik ben met ulieden. Dit woord is een woord voor vandaag, want de Heere zegt, dat Hij er is; niet alleen, dat Hij er zal zijn en dat Hij welhaast dus komen zal, maar, dat Hij er nu is. Neen, wij kunnen dit altijd niet zien. De mens, die tasten en waarnemen wil, vraagt dikwijls: Is de Heere er; maar alleen het geloof er kent de Waarheid van Zijn heilig spre ken. „Ik ben met ulieden". Hij is dus ook in de tijd, waarin wij nu leven, met Zijn gemeente op aarde aanwezig en daarom staat de zaak van Zijn Koninkrijk er nooit hopeloos voor. Wat spreken wij dikwijls over de zaak des Heeren alsof wij die overeind moe ten houden en alsof het niet de Heere Zelf is. Die het beloofd heeft; en wat spreken wij ook menigmaal alsof de Heere niet een getrouw waarmaker van Zijn Woord zal zijn. Wij mogen het ver val wel opmerken; wij moeten ook spre ken over wat verontrust; wij moeten vermanen, waarschuwen en van drei ging gewagen, maar niet dan met het doel om de hopenden op de Heere op te wekken om Zijn op woord te pleiten en de vervulling van de noden van Koning Jezus te begeren. Hij heeft gezegd: ,Ik ben met ulieden' En onder die ulieden waren niet alleen de discipelen te verstaan. Het formulier om de dienaren des Woords te beves tigen spreekt er ons dan ook terecht van dat deze woorden op Zijn kerk in het geheel zien en op de dienst en predi king des Woords, want ten aanzien van de dicipelen alleen konden deze woor den niet gesproken zijn, daar zij niet tot het einde der tijden zouden leven. Nu, de prediking van Zijn woord blijft onderhouden en God zal die naar Zijn welbehagen onder alle geslachten op de aarde zegenen, totdat ook allen, die door Zijn hand tot het leven verkoren zijn, zullen toegebracht zijn. Geve de Hepre een weinig geloofsver trouwen, om af te zien van alle, menig maal moedbenemende omstandigheden; van alle menselijke onmogelijkheden, maar om gedachtig aan het bevel uit te gaan en het Woord des Konings te vermelden ook onder de geslachten der heidenen. Rotterdam ds. A. Vergunst opgericht 1849 Onder voortdurende controle van de Nederlandse Spaarbankbond (be schermvrouwe H.M. de Koningin) en de Nederlandse Bank. vrijgegeven, zouden ze slechts toerei kend zijn om alle ondervoeden in de wereld één maand aan voedsel te hel pen! De beste methode om hulp teverle- nen is die, welke gericht Is op een structurele verbetering van de econo mische positie der onderontwikkelde landen, dus ontwikkeling van de land bouw door mechanisatie en irrigatie, waardoor de produktiviteit wordt op gevoerd; door vestiging van basisindus trieën en verbetering van de infrastuc- tuur, dus de aanleg van spoorwegen, wegen en havens; door bevordering van het onderwijs ter bestrijding van het analfabetisme en technische en ad ministratieve opleiding; door een be tere woningbouw en hygiëne enz. Het is n.l. zo, dat de situatie in die landen zelf de oorzaak is van de geringe groei- snelheid der economieën. Zij zijn on derontwikkeld op allerlei terreinen: techniek, onderwijs, te veel grootgrond bezit, gebrek aan geschoolde arbeiders en ambtenaren, zelfs onbekwame rege ringen in menig land, niet voldoende kapitaalkrachtige ondernemers, politie ke instabiliteit en nog veel meer. Zo lang deze factoren niet verbeterd zijn, is er weinig kans op economische groei. Tenslotte nog iets over de hulp van Nederland. Deze m.oet, evenals die van andere landen, onderscheiden worden in directe overheidshulp, dus uit de publieke kas èn de particuliere kapi taalstroom naar de onderontwikkelde landen, die uiteraard ook in sterke ma te bijdraagt tot de bevordering van hun economie. In de Nota van Minister Luns van verleden jaar is daarover een aan tal cijfers te vinden. De Nederlandse overheidshulp bedroeg in 1960 onge veer 220 miljoen gulden, maar daarbij waren Suriname, de Antillen en ook nog Nieuw-Guinea inbegrepen. Via het E.E.G.-Ontwikkelingsfonds werd 100 miljoen gegeven. De particuliere kapi taalstroom bedroeg in dat jaar in to taal ruim 700 miljoen gulden. Men ziet dus, dat ons land heus niet zo weinig doet. De Tweede Kamer is echter de me ning toegedaan, dat de hulp van de Overheid veel te gering is. Speciaal de P.v.d.A.-fractie wil ze sterk opvoeren, maar ook de andere grote partijen zijn van gevoelen, dat er meer gebeuren moet. Ze zijn het erover eens, dat er tenminste l'"/o van ons nationale inko men beschikbaar gesteld moet worden. Daar dit ongeveer 40 miljard gulden bedraagt, zou het erop neerkomen, dat Nederland jaarlijks 400 miljoen op de begroting zet voor buitenlandse hulp. De P.v.d.A. vond ook dit nog niet ge noeg en stelde voor, dat daar bovenop nog 200 miljoen gevoteerd moet wor den als overheidssteun voor investe ringsgaranties, exportkredietverzeke ring, leningen in het verband van con sortia e.d. Dit is echter door de Kamer verworpen. Wij vinden, dat de Kamer wel heel gemakkelijk beschikt over onze OOLTGENSPLAAT Woensdagavond reden twee meisjes, Henny D. en Corrie B. met een brom mer tegen een luxe wagen bestuurd door landbouwer Jac. K., die op de Oudelandsedijk bij melk- en zuivelhan- del W. Mourik een vrachtwagen uit Ouddorp passeerde die aldaar ledig ma teriaal stond op te laden. De dames hadden achter de vrachtwagen moeten blijven maar wilden passeren toen de luxe wagen uit tegenovergestelde rich ting kwam. Zij botsten tegen de voor kant van de auto, hoewel de bestuurder zeer langzaam reed. De meisjes kwa men te vallen, werden op veel plaatsen gewond en konden niet meer lopen, i Door de heer K. werden zij naar dr. i Kramers gebracht, die hen na de eer- I ste hulp te hebben verleend doorzond naar het ziekenhuis te Dirksland. Bij onderzoek werden geen been- en arm breuken geconstateerd. Zij konden naar i hun woonplaats terugkeren. De auto en de brommer (die zij van een jongeman uit Sommelsdijk hadden geleend) wer den licht beschadigd. i I NIEUWE TONGE Burgf. Stand. Geboren: Elizabeth, d.v J. van Wageningen en L. Scherpenisse; Barbera, d.v. C. M. Visser en B. J. Vijf- huizen; Dina Wilhelmina, d.v. P. Broos hoofd en M. van Dam, i Gehuwd: Anton Wilkes, oud 21 jaar en Catharina Melissant, oud 19 jaar. Overleden: Cornells Brooshoofd, oud 70 jaar, echtgenoot van Cornelia Don kersloot; Angenietje van Alphen, oud 71 jaar, weduwe van Bart Campfens. Speciaal in het opmaken van Telefoon 2682 Westdjjk 36 MIDDELHARNIS belastinggelden. Met 400 m.iljoen staan we naar verhouding al boven Amerika, n.l. 33 gld. per hoofd der bevolking tegenover 25 gld. in de V.S. Waar is dat voor nodig? Er moet natuurlijk ge holpen worden, maar binnen de grens van het mogelijke. Ook hier dreigt, evenals op nationaal niveau, het soci ale idealisme op de duur onze solide economische ondergrond kapot te ma ken. Maar daarover zijn onze sociale politici altijd heel luchtig heengehup- peld. De postkwitanties voor het abon nementsgeld 3e kwartaal gaan de zer dagen die deur uit. Zij die ge woon zijn per giro te betalen kun nen dit nog doen vóór 12 juli a.s., daarna worden de kwitanties af gegeven verhoogd met de incasso kosten. Deze kosten kunt U ver dienen, door 2,15 op onze giro rekening 167930 t.n.v. N.V. Eilan- den-nieuws over te schrijven. Doe het, eer U met vakantie gaat! Administratie N.V. Eilanden-nieuws Dinsdagmiddag te ongeveer twee uur is een Pipercub vlieigtuigje van het Lutshtvaartsproeibedrijf van de heer K. van Beek te Melissant neergestort. Het vliegtuigje wilde juist landen op een terrein in de kleine Anna Wilhelmina polder, om aldaar sproeinüddelen te la den. De twee inzittenden^ de 27-jarige ongehuwde piloot R. Veenhuizen uit Alphen aan de Rijn en de 17-jarige Henk van Putten te Melissant, werden in ernstige toestand naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd. Het Luchtsproeibedrijf van de heer Van Beek te Melissant heeft het deze langdurige regenperiode veel orders voor sproeiwerk. Vooral voor erwtenge wassen, omdat men met de sproeiwagens bijna niet op het land kan komen. Van uit de lucht gaat dit zonder het bescha digen van gewassen. In de Kleine Anna Wilhelminapolder was een vliegveldje op het klaverland ingericht, waar twee pipercubs regelmatig landden om sproei middelen te laden om daarna op te stij gen en in de omgeving het erwtengewas met bestrijdingsmiddelen te besproeien. Men was er de gehele dinsdagmorgen mee bezig geweest. Des middags is de Superpipercub P,H.N,-EY, met als vlie- tuigje bestuurde is een ervaren piloot. Hij was vóór die tijd militair-vlieger en heeft er 2600 vlieguren opzitten. Voor de eerste week was hij in dienst bij het Luchtvaartsproeibedrijf van de heer Van Beek, die zeer over het werk van de heer Veenhuizen tevreden is. Geen foto Van de vormeloze rest van het vlieg tuigje hadden wij gaarne een foto ge plaatst. Dit is ons echter onmogelijk gemaakt door de politie, die zei op dracht te hebben er niemand bij te la ten. Dit gesprek voerden wij in de naaste omgeving van het overschot van het vliegtuigje. Wanneer er gevaar voor een ontploffing aanwezig zou zijn ge weest, waren zij er zelf ook vandaan moeten blijven, dunkt ons. Toen we er toch eenmaal waren, was er, volgens ons, geen reden ons te verbieden een foto te maken. Woensdag heeft Z.K.H. Prins Bernhard in het Koninklijk In stituut voor de tropen in Am.ster- dam de Erasmusprijs 1963 uitge reikt aan de filosoof prof. Martin Buber. Op deze foto tijdens de plechtigheid v.l.n.r.: H.M. de Ko ningin, die applaudiseert, prof. Buber, H.K.H. Prinses Beatrix en Z.K.H, de Prins. BRUINISSE Benoemd. Tot onderwijzeres aan de kleuterschool te Bruinisse is benoemd mej. C. Loeve te Leiden. Geslaagd. Op het te Am.sterdam ge houden examen vakbekwaamheid speel- goedhandel slaagde onder meer onze dorpsgenote Nellie Braber. Ze ontving haar opleiding van „Stivo" te 's Gra- venhage. Juni natte maand. De maand juni 1963 was een natte maand ook voor Oostelijk Duiveland. Er viel namelijk 82.2 mm. neerslag, terwijl 55 mm. de normale hoeveelheid is voor deze maand. Tot 13 juni is het droog weer geweest, van de overige 17 dagen heeft het 13 dagen geregend, zodat deze 82.2 mm. in deze dagen is gevallen. Tophoe- veelheden vielen op 14 juni (21 mm.) 28 juni 11 mm. en 30 juni 14 mm. ^a&ei Fabrieken Zevenbergen genier de heer Veenhuizen naar Melis sant gevlogen, waarbij hij de 17-jarige Van Putten, die op het bedrijf werk zaam is, heeft meegenomen. Tussen een en twee uur zijn ze weer terug gevlogen en hebben toen vlak voor de landing waarschijnlijk motorpech gekregen en zijn van een twintig meter hoogte neer gestort. Moeilijke redding Het grondpersoneel, waaronder de heer M, Wielaard en de landbouwers M- V, Nieuwenhuijzen te Ooitgensplaat en Cor van Kempen en de Gebroeders Van Vliet, commissionairs te Oude Ton gen zagen dat er iets niet goed ging. Het vliegtuigje bevond zich vlak bo ven de landingsbaan op een perceel bouwland van de heer P. van Es, op naar schatting 20 meter hoogte, toen plotseling de motor stil viel. Daar de Pipercub juist een bocht maakte, had het geen glijvlucht en viel loodrecht naar beneden. De omstanders snelden er direct heen om hulp te bieden. Het vliegtuigje vloog in brand zodra het de grond raakte. Men probeerde met mod der en nat gras de brand te blussen. Dat bleek niet te gaan en men stelde alles in het werk om de inzittenden te bevrijden, wat na veel moeite gelukte. Zij moesten door een klein raampje worden getrokken. Ijlings werd dok ter Kramer te Ooitgensplaat gebeld, die vrij spoedig ter plaatse was om eer ste hulp te verlenen. In zeer ernstige toestand zijn de beide inzittenden naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd. Het vliegtuigje is geheel uitgebrand. De Rijkspolitie heeft de Luchtvaart inspectie te Schiphol er in betrokken, welke een onderzoek heeft ingesteld naar de oorzaak. De heer R. Veenhuizen, die het vlieg- Op zaterdag 29 juni j.l. werd ten hui ze van zijn werkgever, de heer C. Ta- nis aan de Westdijk te Dirksland on der Herkingen het heugelijke feit her dacht, dat dhr. H. van Wageningen 40 jaar werkzaam was op de boerderij van de heer Tanis, n.l. 13 jaar bij de hui dige werkgever en 27 jaar bij de vorige eigenaars Gebrs. Tanis, thans wonende te Dirksland. In zijn toespraak verwelkomde de heer Tanis de fam.. Van Wageningen, burge meester Bos, de heer M. Buth, als ver tegenwoordiger van de Holl. Mij. van Landbouw en gemeente-secretaris Van der Ster. Spreker wees op de goede ver standhouding die er gedurende al die jaren tussen werkgever en werknemer geweest was. Het is begrijpelijk, dat er een enkele keer in al die jaren wel eens moeilijkheden waren die komen in de beste families voor maar door we derzijds begrip waren die altijd weer spoedig uit de weg geruimd. Het is aan de ene kant jammer, al dus spreker dat er in die 40 jaar zoveel in de landbouw is veranderd. Veel is gemechaniseerd en gemotoriseerd. Dat is zeer zeker nodig in verband met de weinig beschikbare werkkrachten, doch de aardigheid is er toch wel wat af. Wat was het.vroeger een mooi gezicht als er geploegd werd met 3 paarden voor een ploeg. Romantisch is het hui dige bedrijf niet meer. Spreker dankte de heer Van Wageningen hartelijk voor zijn gedane arbeid in de afgelopen ja ren en hoopte, dat hij weer spoedig ge zond op stee zal verschijnen, daar hij de laatste' maanden ziek was geweest en nu weer aan de beterende hand was. De bekende enveloppe met inhoud werd door de heer Van Wageningen in dank aanvaard. Ook de heer C. Tanis te Dirksland, thans bijna 76 jaar oud over handigde de jubilaris een enveloppe met inhoud en dankte hem voor zijn aandeel in de arbeid toen hij nog werkgever was. De kinderen van de heer Tanis lie ten hun dank vergezeld gaan van een kistje sigaren en mevr. Van Wagenin gen werd verblijd met een bloeiende plant. Hierna verkeeg de burgemeester het woord en deze zeide gaarne gevolg te hebben gegeven aan de uitnodiging om dit jubileum bij te wonen en het pret tig te vinden op deze wijze kennis te maken met de inwoners. Een dienstver band van 40 jaar is wel reden om er even bij stil te staan. De landbouw is een bedrijf en zeker in deze streek met een geheel eigen karakter. De arbei ders worden nauw bij het werk betrok ken en de geaardheid van de bevolking is zodanig, dat zij zeer aan de bodem zijn gehecht. Het gevolg hiervan is, dat de arbeider zich zeer nauw verbonden voelt aan het bedrijf; Spreker wenste Van Wageningen weer een goede ge zondheid toe. Met dit jubileum was hij reeds in kennis gesteld en heeft dit doorgegeven aan onze Vorstin, die deze feiten steeds bijzonder waardeert en daarom verheugt het spr. Van Wage ningen te mogen begiftigen met de ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in Brons. Hierna spelt de burgemeester de medaille op de borst van de jubilaris en feliciteerde hem. hartelijk met deze onderscheiding. De heer Van Wageningen verzocht de bur gemeester zijn dank hiervoor aan Hare Majesteit over te brengen. Vervolgens verkreeg de jubilaris uit handen van de heer Buth het diploma van de Holl. Mij van Landbouw voor 40 jarige trouwe dienst. De heer Tanis dankte de sprekers voor hun aanwezig heid waarna men nog een poosje bijeen bleef om over „die goeie ouwe tijd" te praten. -•-'. NAAR DE I |VliD0ELHRRNI5-TEL:Z328

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1