Begin van kabeltrekken op pylons Grevelingendam Muiti- of bilaterale hulp? Bij de opening van liet zwembad te Oude Tonge Huldiging diir. G. A. 1. Opsteiten iiternatioitaal gezelschap bezocht Deltawerken vierde lOO-jarfg bestaan Stellendamse salonboot gaaf weer op Grevelingen varen Vakantiegangers naar het Streekmuseum Dinsdag 2 juli 1963 No. 3201 Chr. STRèEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrydagavond Zeven drijvende bokken komen er aan te pas Consumptie - oesters voor 98% door vorst vernield Druk bezochte receptie te Middelharnis KERKNIEUWS 25 jaar kassier Boerenleenbank te Nieuwe Tonge Kwestie Coöperatieve Raiffeisenbank te Stellendam 35e jaargang PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sonomelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Bij de hulp aan de onderontwikkelde gebieden doen zich allerlei problemen voor. Eén van de belangrijkste en in ons land het meest omstreden vraagstuk is (Jat van de vraag of de hulp multilate raal of bilateraal gegeven moeten wor den of in het Nederlands gezegd: moet ze geschieden via internationale orga nen zoals de Wereldbank, de UNESCO, de EEG en andere instanties uit een ge zamenlijk (multilateraal is veelzijdig) bijeengebracht kapitaal dan wel door tweezijdige (bilaterale) overeenkomsten, gesloten tussen het gevende en het te helpen land rechtstreeks. Hierover heerst speciaal in Nederland groot ver- scliil van mening. Bij multilateralevhulp bestaan er geen direkte verbindingen tussen het helpen de en het ontvangen land. Ze wordt dan n.!. gedistribueerd door genoemde or ganen, vooral door de Wereldbank. Bij bilaterale hulp weet het geholpen land van wie het komt. Over 't algemeen vinden de politici in ons land, dat de laatste methode geen aanbeveling ver dient. In hun onpraktisch idealisme me nen ze, dat het beter is de hulp naam loos te geven. Nederland staat hierin echter vrijwel alleen, want de andere Westerse hulp geschiedt 9CF/0 op bila terale basis, terwijl bij ons QO^/o op multilaterale basis wordt verleend! West-Duitsland helpt voor TS'/o bilate raal, Engeland voor 80*/o, Frankrijk voor gS'i/o en de Veren. Staten eveneens voor gsVo. Dat zijn toch wel sprekende cijfers. Daar komt nog bij, dat onze verte genwoordigers bij de internationale or ganen blijkbaar lang niet zo handig zijn als die van andere landen om voor de hulp iets terug te krijgen. België b.v. had in 1962 bij de Wereldbank 45 milj. dollar gestort en leningen verstrekt voor 10 m. IVlaar het kreeg in dat jaar uit de onderontwikkelde landen voor 120 miljoen aan orders. Nederland daarentegen gaf 55 m. plus 30 m. aan leningen en kreeg slechts voor 30 m. aan orders. Ergo: België kreeg met minder hulp 4 maal zoveel orders. Met de E.E.G.-hulp, die dus ook multi lateraal is, is het nog treuriger gesteld Ons land draagt daarin voor SVo bij, maar van de 574 aanbestedingen voor allerlei projecten in de Afrikaanse lan den, waar de E.E.G. hoofdzakelijk werkt (vroegere Franse koloniën) werd aan Nederland niets gegund, terwijl Frank- rijlt 75"/o in de wacht wist te slepen. Duitsland, Italië en België moesten delen. Desondanks blijft onze regering en ons parlement eveens de voor- kem geven aan multilaterale hulp. De argumenten daarvoor zijn de vol gende: een rechtstreekse verhouding crediteur-debiteur wordt vermeden. Ne derland heeft onvoldoende financiële middelen om op deze wijze op ruime schaal hulp te verstrekken, zodat we slechts enliele landen zouden kunnen lielpen, wat de relaties met andere na delig zou kunnen beïnvloeden, en ten slotte beschikt ons kleine land niet over het administratieve apparaat om effi- tief toezicht te houden op een rationele en economische besteding der gelden. Deze motieven voert Min. Luns aan in zijn jongste nota. Wel erkent hij, dat er ook voordelen aan verbonden zijn: het gevende land krijgt meer bekendheid en er kunnen op die wijze culturele en sociale betrekkingen ontstaan tussen beide landen; het contact kan leiden tot het plaatsen van orders door het ont vangende land; en omdat het grootste deel van de internationale hulpverle ning bilateraal geschiedt, zouden wij in een minder gunstige positie kunnen ko men als we het ook niet zo doen. Zijn conclusie blijft echter luiden, dat deze wijze van hulp toch maar aanvullend moet blijven. Hoewel wij het altijd in heel veel opzichten met Min. Luns eens geweest zijn, kunnen we hierin zijn standpunt beslist niet delen. Wij zouden de zaak willen omdraaien en derhalve de bila terale hulp regel en de multilaterale tot uitzondering willen maken. De eerste heeft veel meer voordelen dan de laat ste: er is meer een direkte band tussen het gevende en het ontvangende land; er kan efficiënter onderhandeld wor den om de uit te voeren projecten beter af te stemmen op de behoefte; wij we ten precies wat er met ons geld ge beurt; niet een wonderlijk „neutraal" internationaal comité beschikt over ons geld, maar wijzelf; wij kunnen ook zelf de landen uitkiezen, die we willen hel pen en daarbij in aanmerking nemen of er voor ons ook economische mogelijk heden in zitten; we kunnen ons con centreren op landen, die het waard zijn geholpen te worden doordat ze de hulp doelmatig en nuttig besteden; wij kun den op deze wijze goodwill kweken voor ons land in bepaalde gebieden, wat bij multilaterale hulp onmogelijk is, want (leze geschiedt „blind", en tenslotte kan er beter toezicht gehouden worden op de projecten, die gefinancierd worden, omdat internationale organen altijd een slechte controle hebben. De bilaterale methode is ook veel be ter bruikbaar bij de technische hulpver lening. Het gaat namelijk niet alleen om iinaciele bijstand, maar niet minder om net verstrekken van hulp op het gebied Van de z.g. Know-how, de kennisover dracht, waardoor een kader wordt ge kweekt, dat de economie omhoog kan brengen. Dit geschiedt al jarenlang b.v. door beurzen en andere opleidingsfaci- hteiten voor studenten, die in het hel pende land studeren, maar ook door in Door het 1500 ton grote sleepschip Al berto, schipper Struyf uit Rotterdam, is de laatste vracht stortsteen aange voerd, voor de sluiting van de Noord- Grevelingen. Op het terrein bij de Oostkop haven een gedeelte van de vroegere Krammer plaat ligt nu plm. 200.000 ton stortsteen en grove Maasgrint, die bestemd zijn om het nu nog 1100 meter brede gedeel te van de Grevelingen tussen Krammer plaat en Goeree-Overflakkee te dichten. Zoals bekend wordt dit deel van de Grevelingen niet met caissons afgeslo ten, zoals de laatste jaren gebruikelijk was, maar met behulp van een kabel baan, waarlangs de stortsteen in z.g. gondels boven het sluitgat wordt ge bracht en daar gestort. Door stagnatie in de aflevering van de gondels, die in Frankrijk worden ge maakt, zal ook de sluiting later geschie den dan oorspronkelijk was gepland. Maar toch werkt men door en deze weck begint men met het z.g. trekken van de kabels. Dat wil dus zeggen dat de kabels op de z.g. pylons of kabel- masten worden gemonteerd, een kar wei waarvoor niet minder dan 7 grote drijvende bokken zijn gecharterd. Tijdens het trekken van die kabel, dat tot ongeveer half augustus zal du ren, zal de Grevelingendam, die van de zijde van Bruinisse over SVa km. gereed is en die steeds open stond voor ver keer naar de Oostkop, worden afgeslo ten. Auto's zullen niet verder dan de sluis of brug over de sluis mogen ko men. Een uitzondering wil men maken voor de kinderen, omdat het strand, ongeveer 500 meter van de brug zulk een aparte atractie vormt voor de Duivelandse jeugd. Maar verder dan het strandje mogen ook zij niet komen, omdat men geen risico's wil lopen, bij de uitvoering van het bovengenoemde werk. de achtergebleven gebieden zelf middel baar en technisch onderwijs te stimu leren. Nederland is bijzonder geschikt voor opleiding op waterbouwkundig ge bied en op dat van de tropische land bouw, de laatste vanwege onze rijke er varing in Indië. Uitzending van deskun digen is een andere vorm van hulp, waaraan grote behoefte is. De vraag er naar neemt steeds toe, maar het aan tal beschikbare krachten neemt af, om dat als gevolg van de hoogconjunctuur hier minder experts bereid zijn een uit zending te aanvaarden. In dit verband moeten we ook wijzen op het Ameri kaanse „Peace Corps" (vredescorps), dat ook in ons land navolging gaat vinden. De uit te zenden jongeren moeten goed geschoold zijn en verstandig geselec teerd voor bepaalde landen. Ieder be grijpt dat deze hulp het best op bilate rale basis kan geschieden. Er gaan in ons land steeds meer stem men op om aan de bilaterale hulp prio riteit te geven. Enige tijd geleden drong mr. dr. van de Mandele erop aan. Hij wil de hulp economischer organiseren, omdat hij van mening is, dat het geld thans voor een groot deel in een bo demloze put terecht komt. Dit is des te erger doordat Nederland naar ver houding al zeer veel bijdraagt, n.l. drie maal zoveel als Amerika als men let op de bevolkingscijfers en de nationale In komens. Hij ziet van al de miljarden nog weinig resultaat. De volken blijven honger lijden en de landbouw blijft ach terlijk. Ze blijven coquetteren met de communisten en chanteren. En hij wijst er terecht op, dat alle Westerse landen samen niet voldoende kapitaal hebben om over de hele wereld welvaart te brengen. Wij moeten dus een keuze doen en normen stellen. Ons geld moet zo gebruikt worden, dat ook onze eigen welvaart ermee gediend wordt. Daarom is hij tegen multilaterale hulp, omdat een klein land dan niets over zijn eigen hulp te zeggen heeft, Hij acht het veel beter de landbouw, die de hongerlijden de volken moet voeden, vooruit te hel pen dan grootscheepse industrialisatie objecten op touw te zetten. Ook meent hij, dat we in de eerste plaats landen Schreven we deze week, dat er voor de Deltawerken in de Grevelingen ook internationale belangstelling bestaat, een zo internationaal georiënteerd ge zelschap als donderdag de gast was van de heer ir. P. H. van der Weele c.s., zal niet gemakkelijk in Nederland in een dergelijke samenstelling zijn te vinden. In het uit ruim dertig personen be staande gezelschap waren allerlei men sentypen en alle rassen, zoals die voor komen in de bekende Bos atlas, verte genwoordigd. Men zag er de Nigeriaan naast de Zuid Afrikaan van Nederlandse af komst, waarbij de Canadees naast de Koreaan, inwoners van India, waarbij zelfs iemand met de traditionele tul band, zakelijke Amerikanen, naast tem peramentvolle Italianen. Aan de Technische Hogeschool te Delft wordt namelijk jaarlijks een cur sus georganiseerd, voor personen uit alle landen die in hun vaderland zijn afgestudeerd en een zekere technische graad hebben behaald. Nederland wil daarmee zijn goede naam op het gebied van de waterbouw kunde hoog houden en geeft de gele genheid aan hoge Overheidspersonen, om van de kennis en de kunde van de Nederlandse Ingenieurs en professoren te profiteren. De cursus zoals die jaarlijks wordt georganiseerd staat dan ook op zeer hoog niveau en de deelnemers bekleden in hun eigen vaderland stuk voor stuk zeer hoge posten. Donderdag werd op een excursie Wil lemstad en Bruinisse bezocht en ir. van der Weele leidde persoonlijk het hoge gezelschap rond. moeten helpen die Westersgezind zijn of voor Westerse denkbeelden open staan. Dat heeft politieke betekenis. En het zijn juist deze landen die meest over geslagen worden, omdat ze niet chan teren! Ook prof. Hanrath liet zich onlangs in deze geest uit. Hij vindt multilateraal geld weggegooid geld en is voor de hulp van land tot land. Internationale orga nen zijn te idealistisch, te onpraktisch en te politiek. De invloed van Neder land op de besteding van multilaterale gelden is een fictie. Wij hebben, zegt hij terecht, genoeg problejnen in eigen land om met geld te smijten. We zullen zelfs moeten oppassen zelf niet onderontwik keld te worden: onze arbeidsprodukti- viteit gaat achteruit, de E.E.G.-concur rentie neem.t toe, de situatie in de land bouw is benard en we sturen deskundi gen naar Afrika terwijl we zelf het wo ningprobleem niet baas kunnen! Er zit veel waarheid in zijn opmerkingen. De conclusie moet zijn, dat onze hulp bila teraal moet worden verleend en gebon den aan bepaalde regels, waardoor een efficiënte besteding ervan mogelij Is is. De salonboot Lodewijk, die reeds in 1961 en 1962 menige toerist een kijkje liet nemen op de Deltawerken in de Grevelingen is van 1 juli af, weer gaan varen, zodat ook gedurende de va kantie maanden 1963, de mogelijkheid bestaat om een tocht over de Grevelin gen te'maken en daarbij'de kabelbaan in wording van dichtbij op te nemen. Eigenaar is zoals bekend de heer L. Visser uit Stellendam. Kapitein is de heer S. Muller. De heer Joh. van 't Le ven is in militaire dienst, zodat als tweede opvarende, tevens de man die belast is, om de toeristen te vertellen, wat er allemaal te zien is, is de heer A. van Gilst Wz. Miuller en van Gilst hebben al eerder samen gevaren en ongetwijfeld zullen ze beiden in staat zijn, de bijzonderhe den van de Deltawerken en het pano rama dat een tocht over de Zeeuwsche Stromen biedt op een wijze „aan de man" weten te brengen die moeilijk voor verbetering vatbaar is. Nadere inlichting over deze tochten zijn verkrijgbaar bij de V.V.V. te Brui nisse. De laatste week van juni, de week van de Kruiningse kermis, was van oude tijden af, de week waarin de oes terkwekers gingen overwegen of het nog geen tijd werd de dakpannen of coUecteurs te water te laten, omdat de mogelijkheid van oesteriarven in het water aanwezig was. Werd met de komst van het Instituut voor Visserij onderzoek niet meer gere kend met een kermis te Kruinigen, die al lang tot het verleden behoorde, toch komt uitgerekend in de laatste week van juni genoemd Instituut met zijn berichten voor de oesterkwekers. In dit eerste bericht dat donderdag verscheen, constateert Dr. Korringa dat van de consumptieoesters zeker DSVo door de vorst is vernietigd, zodat ook al uit dien hoofde weinig broedval kan worden verwacht. Ook is het Schelde- water nog niet op de vereiste tempe ratuur van 17% graad Celcius. In de genomen watermonsters kwa men plm. 10 larven per 100 liter water voor. Broedval van betekenis kan daar uit niet voortvloeien. BRUINISSE Kerkdienst. Woensdag 3 juli 's avonds half acht zal de heer J. van Prooijen van Grafhorst voor gaan in de Oud Geref. kerk. Wij vestigen er de aandacht op, dat het Streekmuseum, gevestigd in het Kerkstraatje te Sommelsdijk alle werk dagen (behalve des maandags) voor be zichtiging geopend is en wel des na middags van 1 tot 4.30 uur. Voor vakantiegangers is het een be zienswaardigheid van betekenis omdat men er kan waarnemen hoe onze voor ouders geleefd, gewoond en gewerkt hebben. Er is o.m. een aparte kamer met vondsten van een Romeinse nederzet ting bij opgravingen te Goedereede; een afdeling Schutterij en Visserij enz. Bij zonder mooi is de Fiakkeese kamer en keuken compleet ingericht zoals deze in een vorige eeuw was gemeubileerd. En nog veel meer. De bezoekers worden rondgeleid door een suppoost die een explicatie geeft en e.v. vragen gaarne wil beantwoorden. De entreeprijs bedraagt 50 cent per pei'soon, kinderen 25 et. Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Rotterdamsche Bank N.V. hebben maandag 1 juli j.l. alle 445 kantoren in Nederland op dezeljde dag en hetzelfde uur gerecipieerd. Het kantoor te Middelharnis heeft in Hotel Meijer receptie gehouden die zeer druk was bezocht. De directeur, de heer J. de Snayer kreeg zeer vele handen te druk ken. Het podium in de zaal was bezet met tientallen fraaie bloemstukken. Uiteraard kon van de hoofddirectie, dva uit zes man bestaat op de kleinere plaatsen niemand aanwezig zijn, omdat deze heren zich moesten vertegenwoor digen in de steden Rotterdam en Am sterdam. Het kantoor te Middelharnis is plm. 45 jaar geleden tot stand gekomen. Er waren toen twee directeuren t.w. de he ren A. Tiggelman en J. Zaaier. Laatst genoemde is van de bank weggegaan waarvoor In de plaats kwam de heer J. Kerling, die in 1946 werd gepension- neerd. Zijn opvolger was de heer J. Blankerts. In 1956 had de heer Tiggel man de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en bleef de heer Blankerts al leen directeur tot 1959. In 1959 aanvaardde de heer J. de Snayer het directeurschap, die was overgeplaatst van Emmeloord in de Noordoostpolder. De Rotterdamsche Bank te Middel harnis is in die 45 jaren enorm in groei toegenomen. De personeelsbezetting be staat uit totaal 12 man. Procuratiehou der is momenteel de heer W. Plomp. Te Ouddorp bestaat sinds 10 jaar een correspondentschap wat gevoerd wordt door de heren de Bakker en te Stellen- dam is er vorige maand een tot stand gekomen, dat door de heer F. de Geus wordt beheerd. Op alle landbouwbeurzen wordt we kelijks door de Rott. Bank zitting ge houden. De instelling van de Rotterdamsche Bank heeft ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan een charitatieve geste gedaan aan het Sophia Zieken huis te Rotterdam door een schenking van 100.000,Aan de Economische Hogeschool in de Maasstad is eveneens 100.000,geschonken. Het personeel krijgt bovendien zes nieuwe bungalows en een zwembad in het vakantieverblijf van de Bank, te Nunspeet. Molen MIDDELHARNIS „de Dankbaarheid" in verval. lelijk De uit 1849 daterende korenmolen „De Dankbaarheid" te Middelharnis raakt lelijk in verval. De eigenaar, de heer J. J. Campfens, op wiens terrein de molen staat heeft reeds onderhan delingen aangeknoopt omtrent een mo gelijke restauratie met de Ver. de Hol landse Molen, wat echter geen resultaat opleverde. Evenmin kwam tot nu toe antwoord op de aanvrage van een sloop vergunning. De heer Campfens vind het nu wel erg gevaarlijk worden. Enkele dagen geleden is een groot gedeelte van de houten omloop omlaag gestort. Dit gevaarte kwam gelukkig nog op het verlaten terrein terecht, maar wat zou er zijn gebeurd als het op de weg te recht was gekomen? vraagt de eigenaar zich af. -O- NED. HERV. KERK Beroepen te Emst, Hardinxveld, Oud- Beijerland C. v. d. Bergh te Polsbroek, Woudenberg J. v. Rootselaar te Delft. Bedankt voor 't Harde J. H. Cirkel te Huizen; Arnemuiden J. v. d. Haar te St. Maartensdijk; Scherpenzeel P. J. Bos te Sprang; Vriezenveen en Papen- drecht J. Jongerden te Bruchem; Olde- broek en Tholen K. Schipper te Eder- veen. ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. ONTHULLING PLAQUETTE. De Zweedse ambassadeur in ons land, Z.E, Brij- nolf Eng, onthult de plaquette die naast de entree van het bad is aangebracht Zoals zeker bekend zal zijn werd uit het Zweedse hulpfonds een gift van f 35.000,ontvangen voor de bouw van het bad. DE EERSTE REDDING. Het was gelukkig maar een gefingeerde redding, die de Ouddorpse reddingsbrigade hier zo serieus uitvoert. De drenkeling wordt op het droge gebracht waar hij een verdere „behandeling" ondergaat. De be langstelling voor het prachtige werk dat deze stoere knapen verrichten is steeds erg groot en meerderen die bij Ouddorp in zee in moeilijkheden kwamen danken aan deze jongens hun leven. Ln besloten kring is maandagmiddag de kassier van de Coöp. Boerenleen bank te Nieuwe Tonge, de heer G. A. J. Opstelten ter gelegenheid van, z\ijn 25-jarig ambtsjubileum aan deze Bank gehuldigd. Het kantoor, reeds een kwarteeuw het domein van de heer Opstelten, was in een bloemenzee ver anderd en iedere kast en hoek ging schuil achter een prachtig bloemstuk of fruitmand die er bij tientallen bin nen waren gekomen. Het gehele bestuur van de Bank, met uitzondering van de heer J. M. van Es, die door omstandig heden verhinderd was, was aanwezig, t.w. de voorz. de heer G. J. Buth; secr. P. Vreeswijk; de heer D. van Es be stuurslid; de voorzitter van de raad van toezicht de heer J. H. van Strien, de oud-voorz. de heer M. S. Kardux en de heer L. van Es, lieten eveneens geen verstek gaan. De voorzitter, de heer Buth deed een greep in het verleden, waaruit hij ver scheidene herinneringen opdiepte uit de tijd dat de heer Opstelten als kassier was benoemd. Men schreef toen 1 juli 1938 en de tijden waren bar slecht. Een sollicitatie leverde dan ook een groot aantal candidaten op, waaruit uitein- dalijk de heer Opstelten „de juis te man op de juiste plaats" werd be vonden zoals spreker het zich nog her innerde. De Bank groeide slechts lang zaam, waaraan de slechte tijden na de crisis, waarna de oorlog kwam en na de oorlog de sanering debet waren. Spreker releveerde hoe het jonge gezin Opsteiten in 1939 hun tegenwoor dige woning hadden betrokken. Er was toen door de Bank een oude kolen- schuur aangekocht die werd verbouwd tot het huidige Bankgebouw met de kassierswoning. Het gezin werd direct door de Nieuwe Tongse bevolking op genomen, het werd zelfs door hen ge dragen. Spreker wees de jubilaris op de grote zegen een opgroeiend en sfeer vol gezin te mogen hebben. Verder releveerde spreker de grote toewijding waarmee de jubilaris steeds de Bankzaken had behandeld en de prettige sfeer die er steeds tussen be stuur en kassier had bestaan. Ook bracht spreker een woord van dank aan mej. Rietje Helleman die de heer Opstel ten reeds enkele jaren in de in gewikkelde Bankmaterie ter zijde staat. Dan kwam de grote verrassing, de heer Buth was n.l. niet met lege han den gekomen. Hij overhandigde de ju bilaris voor zijn 25 jaar trouwe dienst een gouden Pontiac horloge met de op merking dat dit net zo stipt op tijd werkt als de heer Opstelten zelf! Niet minder groot was de verrassing toen de heer Buth ook voor mevrouw Opstelten een cadeau te voorschijn haalde wat eveneens een gouden horlo ge bleek te zijn. Een geheel verraste en gelukkige mevrouw Opstelten dank te de heer Buth hartelijk voor dit prachtige geschenk. Dankwoord De heer Opstelten bracht daarna de voorzitter hartelijk dank. Spreker releveerde de slechte toestanden ten tij de van zijn benoeming, toen men niet zo gemakkelijk een betrekking kreeg. Hij vertelde dat hij zelf uit het boe- renmilieu stamt, wat hem bij zijn aan passing in Nieuwe Tonge heel goed ten dienste was gekomen en dankte voor de voortreffelijke samenwerking en persoonlijk contact met het bestuur van de bank, waarna hij de hoop uitsprak dat hij zijn werk nog enkele jaren zal mogen blijven voortzetten. De kassier van de Coöp. Raiffeisen bank „Stellendam en Goedereede" te Stellendam de heer M. J. van Oosten brugge heeft middels het bestuur en de raad van toezicht met ingang van 14 juni j.l. ontslag gehad in zijn funktie. Hiertegen is door betrokkene in kort geding beroep aan getekend bij de pre sident van de Arr. Rechtbank te Rotter dam. De heer v. Oostenbrugge is in dit kort geding, dat welbegrepen een orde maatregel is, een behoorlijk maandgeld toegewezen en het bestuur is ontzegd hem uit de dienstwoning te ontzetten in afwachting door deze president van de beslissing van de algemeene leden vergadering van de Bank. In het belang van de Bank hopen wij dat de moeilijkheden zo spoedig mogelijk worden opgelost, te meer, daar deze Bank kan bijdragen in de ontwik keling van Stellendam.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1