m KORIËMEGliZm De vierde pariner: de V.V.D, Meditatie ben met ulieden Begrafenis dhr. J. de Bakker ie Ouddorp Kennedy kijki over de muur të Oyde loiiie vmfil morien geopend Vrijdag 28 juni 1963 No. 3200 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG YOOR DE ZUID-HOLLAJMDSE EN ZEEUWSE EILANDEN I. 1 V er schijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond lüITENLAND fe;^-'iMiDDELHflRNis -m^yi/^zsmm In leven ouderling der Geref. Gemeente Betaling abonnement per giro I" Fruümaiideii en Fruitbakfes »^De ^ruitcentrale" 35e jaargang PKINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Eedactie en advertentiea: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdgk Tel. (01870) 26 29. na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Na bijna zes weken „informeren", eerst door prof. Romme en daarna door Dl', de Kort de laatste was nog steeds niet aan tiet stadium van de formatie toegekomen is dan eindelijli de knoop doorgehakt: er zal, als er tenminste geen verdere strubbelingen komen, een kabinet worden gevormd, bestaande uit de drie grote cliristelijke partijen, te genwoordig ook wel de christen-demo cratische partijen genoemd, plus de V.V.D. Dit betekent, dat de P.v.d.A. is uitgeschakeld en weer in de oppositie moet. We behoeven wel niet te zeggen, dat deze gang van zaken, in aanmei-king genomen do partijverhoudingen in ons land, onze i;'istemming heeft. In enkele artikelen hebben we ons ondubbelzin nig uitgesproken voor dezelfde keuze als die Dr. de Kort thans gedaan heeft en het is dus vanzelfsprekend, dat wij ons daarover verheugen. Het is echter nodig, alvorens nader liierop in te gaan, dat we ter voorko ming van m.isverstand twee opmerkin gen maken. De eerste is, dat onze in stemming met een kabinet van het ty pe-De Quay beslist niet betekent, dat wij het in alle opzichten eens zijn met de politiek, die dit soort regeringen voert. Naar onze mening is deze, zij het in mindere mate dan bij een Itabinet met socialisten, toch nog te dirigistisch, overaccentueert ook zij te veel het so ciale element en streeft ze te weinig naar beperking van de staatsuitgaven en vermindering der belastingen. De tweede is, dat men uit onze voorkeur voor de V.V.D. boven de P.v.d.A. niet moet concluderen, dat dit een princi piële voorkeur is. In dit opzicht wijzen we zo allebei af. De V.V.D. is een uit gesproken vrijzinnige partij en b.v. een fel voorstander van de openbare school, wat wij niet zijn. Bovendien hebben we o.a. grote bezwaren tegen haar politiek inzake de commerciële televisie. Maar wat onze sociaal-economische inzichten betreft, staan we veel dichter bij haar dan bij de P.v.d.A. En daar deze sec tor van het regeringsbeleid zeer sterk domineert in deze tijd, spreekt het van zelf, dat wij liever de nu gekozen com binatie zien optreden. Er is in brede kringen ernsti.8:e ont stemming gerezen over de methoden, die zowel de informateur als de forma teur hebben gebruikt om tot een keuza van de partner te komen. Bijna zes we ken heeft het hele land in onzekerheid geleefd of de P.v.d.A. dan wel de V.V.D de uitverkorene zou zijn, terwijl toch de stembus overduidelijlï gesproken had. We hebben daarover reeds uitvoe rig geschreven en zullen dit dus niet herhalen. Zeker tiüeederde van ons volk wenst geen socialistische invloed in de regering. Dat konden zowel prof. Rom me als dr. De Kort aan de hand van de verkiezingscijfers registreren. Ze deden echter alsof de stembus niet gespro ken had, handelden dus allesbehalve democratisch en gingen proberen met heel andere gegevens tot een eindcon clusie te komen. Een eindeloos m-anipu- leren met allerlei programpunten gedu rende 40 dagen leidde tenslotte, als on ze politieke intuïtie ons niet bedreigt, evenmin tot de mogelijkheid van een duidelijke keuze en daarom heeft Dr. De Kort de knoop moeten doorhakken, daar hij blijkbaar wel inzag zo ook niets verder te komen en bovendien de pu blieke opinie zeer duidelijke tekenen van ongeduld en ontstemming ging ver tonen. Hij beweert wel, dat uiteindelijk toch de houding van de P.v.d.A. en de V.V.D. beslisten, maar dit gelooft vrij wel niemand. Er zijn bij deze onverkwikkelijke gang van zaken o.i. heel andere factoren in liet spel. Men moet de hele zaak zien in het licht van de dubbelzinnige posi tie van de K.V.P. Er zijn in die partij een tamelijk groot aantal voorstanders van samenwerking met de P.v.d.A. Ook prof. Romme behoort daarbij en verder ca, de leiders van de roomse vakbewe ging. Deze laatsten vormen een zeer machtige pressiegroep. Ze doen in pro gressiviteit in niets onder voor de P.v. d.A. en in feite zijn het roomse socia listen. Zij hebben dus een voorkeur voor de P.v.d.A. en moeten van de „con servatieve" V.V.D. niets hebben, want dat is de partij der kapitalisten. Het was dus zowel voor prof. Romme als voor Dr. De Kort wel heel moeilijk een directe keuze te doen. Om de K.V.P. bijeen te houden moest daarom een methode worden uitgevonden, die het mogelijk zou maken dat de P.v.d.A. zichzelf uitschakelde of althans op aan nemelijke gronden door de formateur uitgeschakeld kon worden. Want de meerderheid van de K.V.P.-fractie ffl ook Dr. De Kort zelf prefereert de V.V.D. Maar op deze manier zou dan de linkervleugel geen bezwaren meer kunnen maken. De formateur kreeg het echter niet gemakkelijk. De P.v.d.A. bleek zo belust op ministerszetels, dat ze bereid was tot slke concessie. Prof. Vondeling heeft ^'erteld, dat zijn fractie het voor 99%«/o met het program van de formateur eens Was! Zij liet zich dus op die wijze liet uitschakelen. Het werd nog moei lijker toen de K.A.B, via de „Volks krant" een dagelijkse actie begon ten '^ate van de P.v.d.A. De druk werd steeds zwaarder o.a. door middel van 6en berucht geworden stuk in die krant, Waarin zelfs rnet sociale onrust gedreigd Werd. De felheid van deze actie is, dunkt ons, mede hieruit te verklaren, dat de voorzitter van de K.A.B., de heer Middelhuis, er niet in geslaagd is in de En ziet. Ik hen met ulieden al de dagen tot de voleinding der we- i reld. Amen. j (Matth. 28 20) Een betekenisvolle opdracht is aan de gemeente des Heeren gegeven. De op dracht om het Evangelie Gods te ver kondigen, aan alle volken. Dit is geen opdracht, waarmede wij lichtvaardig mogen handelen, alsof het van ons goeddunken zou afhangen, of v;ij het werk der zendirg zouden ter hand ne men of niet. Het is kort en goed schuld, grote schuld, dat door onze gemsenten zo lang de zendingsopdracht van Ko ning Jezus is veionachtzaamd. Wij die nen elkander terdege op die schuld 2 wijzen. Zou hot niet kunnen, dat vanwege onze zondige nalatigheid de Heere Zelf getuchtigd heeii, daar zovele pijnlijke en smartelijke gebeurtenissen de ge meenten hebijen beroerd? Wat hebben wij met de boodschap van het Woord des Heeren gedaan? Hoe hebben wij over de heidenen gedacht? Hoe over onze naaste buren? Neen, wij behoren met ware verootmoediging ons voor de Heere te vernederen, dat wij een zo krachtig gegeven bevel zo zeer hebben laten liggen. Wij hebben het maar aan de anderen overgelaten. Daarenboven hebben wij onze kritiek de anderen niet onthouden, zodat wij ook onze beurzen gesloten hebben voor hen, die in gehoorzaamheid zijn uitge gaan om het moeizame werk van de zendin.g ter hand te nemen, want zij de den het naar onze gedachten zeker wel verkeerd, omdat zij van ons niet uit gegaan waren. Maar wie onzer ging heen om de Boodschap van vrije gena de voor gi'ote zondaren, temidden van een donkere heidenwereld te prediken? Paulus zei: „Ik ben beiden Joden en Grieken een schuldenaar." Wij lezen, dat toen de stad Samaria belegerd was geweest en de Heere de vijanden verjaagd had, enige melaat- sen in het vijandelijke kamp gekomen waren en een grote overvloed van voed sel vonden en van tent tot tent gin gen, zij tot elkander zeiden: „Wij doen niet recht; deze dag is een dag van goe de boodschap, en v/ij zwijen stil 2 Kon. 7 9). Nu zij beseften, dat zij niet recht deden, omdat zij de boodschap verzwegen en wel zelf genoten, maar hun broeders in de stad van honger lie ten verkommeren. Nu, wij doen ook niet recht door on der de heidenen stil te zwijgen van het heil, dat de Heere bereid heeft en dat aan ons door de grote goedertiereniieid des Heeren is bekend gemaakt. Wat voor redenen zouden v^ij kunnen hebben om stil te zwijgen? Zien wij op de gevaren, die aan het werk verbon den zijn? Zien wij op de grote moeilijk heden, die liet werk met zich mede brengt? Zien wij op de lasten, die het werk der zending ons zou kunnen opleg gen? Ach, wat zijn wij dan kortzichtig. Want toen de Heere liet zendingsbevel gegeven heeft, heeft Hij er een belofte aan verbonden en wel deze: „Ziet, Ik ben met ulieden al de dagen tot aan de voleinding der wereld." O, gewis, wanneer wij hot werk alleen zouden moeten ter hand nemen, dan zouden wij licht redenen hebben ons te verontschuldigen, omdat wij niet in .staat waren om dat te verrichten, maar wanneer Koning Jezus een bevel geeft, is er een belofte aan verbonden, en het is een gezegende belofte, v/ant laten wij op de inhoud er van eens letten. V/ie is het, Die hier zegt: ,Ik ben met ulieden?" Het is de verheerlijkte Immanuël, Die zoeven betuigd heeft: „Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde." Hij is het. Die in de hemel aan de rechter- hand Gods zit en Die vandaar over alle dingen regeert, tot het welzijn van Zijn gemeente hier. Alles is in de handen van Hem gesteld. Het goud en het zil ver, het vee op duizend bergen. Hij re geert over de koningen der aarde; de harten van de vorsten der wereld zijn in Zijn handen, zodat Hij die weet te neigen tot alles, wat Hem behaagt. Hij beschikt over alle middelen en kan die tot de dienst van Zijn Koninkrijk aan wenden. Hij is het, Die hier zegt; „Ik ben met ulieden". ABONNEMENTSPRIJS 2,13 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Ds. A. Vergunst Rotterdam Tweede Kamer te komen hij kwam niet op de kandidatenlijst van de K.V.P. .en wellicht daardoor deze vakcen trale tot rancuneuze druk overging. Een andere moeilijkheid voor Dr. De Kort werd de weigering van Mr Toxopeus om nog verdere concessies te doen en zich steeds weer te laten uitspelen te gen de P.v.d.A., waardoor de laatste tenslotte inderdaad in een gunstiger po sitie kwam, want de V.V.D. is niet tot 99% "/o instemming gekomen! En ten slotte dit deed de deur dicht ver klaarden Mr. Beernink, de leider van de C.H.U. en naar m.en aanneemt ook dhr. Van Eysden voor de A.R.P., dat zij een besliste voorkeur hadden voor de V.V.D. Men begrijpt dus in welk een onmogelijke positie Dr. De Kort zich had gemanoeuvreerd. Zijn methode om via een programprocedure tot een keu ze te komen, was mislukt, want er dreigde een verkeerde kandidaat uit de bus te kom-on. Hij moest nu wel overgaan tot datge ne, wat prof. Romme en hijzelf direct na de verkiezingen hadden moeten doen: een keuze op grond van poli tieke beginselen en van de stembusuit slag. Dit heeft hij tenslotte ook gedaan. Er zat voor hem niets anders meer op dan in zee te gaan met de V.V.D., om dat de mee.rderheid van de K.V.P., de A.R. en de C.H. dit wensten. Intussen zijn wij het eens met vrij wel de gehele Nederlandse pers, dat de gevolgde methode van kabinetsformatie ondanks de slimme opzet in alle op zichten af te keuren is. Eerst was er dat gemanipuleer met de programs van vijf partijen en daarna bleek, dat dit tot een averechtse oplossing zou leiden doordat de P.v.d.A. zich vrijwel volle dig liet desocialiseren! Toen hebben de heren Toxopeus en Beernink ingegre pen en daardoor De Kort uit zijn im passe gered. Alleen zal hij nu aan de hand van de programpunten moeten aantonen, dat de P.v.d.A. moest afval len. We zijn benieuwd hoé hij dat voor elkaar zal redeneren. Ofschoon we hopen, dat de forma teur erin zal slagen een sterk kabinet van het type-De Quay te vormen, moe ten we eerlijk zeggen, dat de hele gang van zaken op ons de indruk maakt van grote stunteligheid en onhandigheid. We zij het zelfs met „Het Parool" (soc.) eens, dat dit gemodder een bijdrage le vert tot de afbraak van het politieke normbesef en de eerbied voor ons poli tiek systeem niet zal verhogen. Het re sultaat, waartoe men kwam, juichen we toe, maar de methode lijkt nergens naar. Het is wel zeer onwaarschijnlijk, dat Dr. De Kort zelf minister-president zal worden. Hij heeft bewezen, daarvoor niet de man te zijn. De K.V.P. heeft een zeer slechte beurt gemaakt en de P.v.d.A. zal daarvan een dankbaar ge bruik maken. De onderhandelingspro gramma's zullen daartoe goede diensten kunnen bewijzen. En verder moet het nieuwe kabinet rekenen op een zeer scherpe rode oppositie^ al is het de vraag of die effect zal sorteren. Het is daarom te hopen, dat er een team van bekv/ame en energieke ministers komt. Als prof. De Quay zich niet beschik baar wil stellen als premier en we kunnen ons voorstellen dat deze zeer sympathieke en zachtmoedige man er weinig voor voelt zich weer vier jaar bloot te stellen aan geconcentreerd rood spervuur laat Dr. De Kort dan zo verstandig zijn de leiding van de nieu we regering in handen te geven van de A.R. prof. Zijlstra. Dan zijn we zeker van een doelbewust, krachtig en ver standig beleid. Naschrift. Nadat dit artikel geschre ven was, kwam het bericht, dat Dr. De Kort zijn pogingen tot kabinetsforma tie had opgegeven. Het was duidelijk, dat hij zichzelf in een onmogelijke po sitie gemanoeuvreerd had, waaraan echter prof. Romme eveneens schuldig staat. De nieuwe formateur zal naar onze mening er goed aan doen direct uit te gaan van een vierpartijen-kabi- net inclusief de V.V.D. In Den Haag is men over het algemeen van gevoelen, dat dit ook inderdaad wel zal geschie den. Kennedy in Europa Miljoenen Westduitsers hebben Ken nedy een ontvangst bereid die alle ver wachtingen verre overtrof. Volgens waarnemers wint het besef veld bij de Duitsers dat ze de Amerikaanse hulp voor de verdediging van hun land niet kunnen missen. De verschillende rede voeringen die Kennedy heeft gehouden onderstreepten dit nogeens: telkens weer viel de nadruk op de versterking van de Atlantische gemeenschap en op de morele verplichting van de Verenigde Staten, West Duitsland te verdedigen tegen een eventuele aanval. Kennedy heeft onder andere een ge sprek gevoerd met de Amerikaanse am- assadeur in Moskou, Kohier. Zij heb ben de mogelijkheden voor een verbod op kernproeven onder ogen gezien en de verhouding Oost-West besproken. In de Paulus kerk te Frankfort aan de Main heeft Kennedy voor een aantal regeringsfunctionarissen een magistrale rede gehouden, die volgens verslagge vers in stijl en woordkeus deed denken aan de beroemde redevoeringen van Winston Churchill. Ook hierin legde de Amerikaanse president de nadruk op de samenwerking. Hij merkte onder meer op dat er geen Duitse of Ameri kaanse problemen bestaan, maar alleen wereldproblemen. Daardoor zijn de vrije landen onderling afhankelijk. Van Frankfort ging de reis van de president naar Berlijn, waar hij met eigen ogen de beruchte muur zag. De Oostduitse autoriteiten hadden er ech ter voor gezorgd dat Kennedy geen blik kon slaan in de Oostelijke sector van de stad en omgekeerd dat de Oostduit sers geen glimp van hem konden op vangen. Geheel onverwacht kwam het bericht dat de Russische premier Chroestsjow a.s. zondag een bezoek zal brengen aan Oost-Berlijn. Dit zal wel bedoeld zijn als een tegenzet in verband met Kenne dy's bezoek aan het Westen. In de ouderdom van bijna 76 jaar is zaterdag 22 juni overleden de heer Ja cob de Bakker, in leven ouderling van de Geref. Gemeente te Ouddorp. Vanaf de instituering van deze gemeente in 1930 maakte hij deel uit van de ker- keraad; eerst als diaken, daarna als ouderling en is van deze kerk altijd de bezielende kracht geweest, daar hij een man was versierd met grote gaven van hoofd en hart. In 1962 heeft hij zijn ambt wegens ziekte neergelegd en is zaterdag j.l. na een langdurig lijden ontslapen. In het particuliere leven was de heer de Bakker schoenmaker, vroeger ook zadelmaker) welke zaak hij in 1955 heeft overgedaan om rustig te gaan le ven. Dinsdagmiddag is onder grote be langstelling zijn stoffelijk overschot ter aarde besteld, waarbij ds. P. Blok te Dirksland de begrafenis heeft geleid. In het sterfhuis heeft ds. Blok gesproken uit Jes. 51, bijzonder stilstaande bij het 11e vers: „De vrijgekochten des Heeren zullen met gejuich tot Sion komen." De toespraak op het kerkhof culmi neerde in het berijmde vers uit Ps. 68: „Gij hebt ellendigen dat land, bereid door uwe sterke hand, o Israels ontfer- mer!" Ds. Blok vertelde daarbij dat in de laatste dagen van zijn leven de ziel van br. de Bakker bijzonder was ver ruimd. In 'het licht van de genoemde Psalm was de overledene geen geoe fend en begaafd ouderling en ook geen geziene man, maar een ellendige, een vreemdeling, een balling. De vrijgekoch ten, de viitverkorenen hebben echter volgens de Psalmist een prijs te wach ten, en God doet een daad, want hun is het land bereid, d.w.z. Hij neemt ze op in Zijn heerlijkheid. Dit mocht ook van ouderling de Bakker gezegd worden. Ouderling T. Koek memoreerde een en ander uit het leven van de gestorve ne, hoe hij in de ambtelijke bediening de gemeente vanaf de oprichting altijd tot hulp en steun is geweest. Hij sprak daarbij ook de omstanders toe, er op wijzend wanneer de arbeid van ouder ling de Bakker hen niet tot zegen was geweest, dit eenmaal tegen hen zal ge tuigen. De bedienaar dankte daarna voor de bewezen eer. Met de heer Jacob de Bakker is een geachte persoonlijkheid uit de gemeen te heengegaan, die bij allen, van wel ke kerkelijke gezindte ook, zeer was bemind. Nu het 2e kwartaal 1963 is af gelopen verzoeken wij hen die gewoon zijn het abonnementsgeld per giro te betalen, voor het 3e kwartaal 2.15 op onze giro X67930 over te schrijven. Men kan het ook voor 2 kwartalen of voor een geheel Jaar gelijk doen. Doe het in ieder geval vóór u met va kantie gaat, het vereenvoudigd onze administratie! Betaling per giro geeft het gro te voordeel, dat u de zeer hoge incassokosten misgaat. Over schrijving per giro kost weinig moeite en u verdient er geld mee! De administratie. Voorts is er nogal wat te doen over het feit dat de Amerikaanse president op zijn Europese reis Frankrijk over slaat. Hij heeft kennelijk geen behoefte om onder de gegeven omstandigheden met De GauUe te gaan praten. De Fran se pers is tamelijk kritisch gestemd en wijdt opvallend veel aandacht aan het bezoek dat De GauUe volgende maand aan Bonn zal brengen. De vorige maal dat De Gaulle West Duitsland bezocht, werd ook hij zeer enthousiast ontvan gen, maar gevreesd wordt dat na Ken nedy's bezoek zijn populariteit wel iets zal zijn gedaald. Ondanks de ratifica tie van het Frans-Duitse verdrag en ondanks de pei-soonlijke relaties tus sen De Gaulle en Adenauer zou het Duitse volk zo nodig toch voor Ameri ka kiezen, zo wordt in de Franse bladen met enige spijt geconstatee;-:d. Kennedy's bezoek aan Engeland valt op een wat ongunstig tijdstip, nu Mc Mlillan de handen vol heeft aan de af- faire-Profumo. Ook in Italië komt hij niet zo gelegen in verband met de nog steeds voortdurende regeringscrisis. Het is nog niet zeker of de nieuwe paus hem in audiëntie zal ontvangen. De afspraak voor een bezoek aan het Vaticaan was wel gemaakt met paus Johannes. Een nieuwe paus De aartsbisschop van Milaan, kardi naal Montini, is tot paus gekozen. Hij heeft de naam Paulus VI aangenomen. Montini werd al in 1958 genoemd als mogelijke opvolger van Pius XII. Maar vooral na het overlijden van Johannes XXIII werd hij als één van de meest serieuze kandidaten beschouwd. Zijn verkiezing is dan ook geen verrassing, v/at blijkt uit het feit dat het conclaaf slechts twee dagen heeft geduurd en dat er slechts vijf maal is gestemd. Giovannie Battista Montini, die thans 65 jaar is, is de zoon van een jurist. Hij studeerde bij de Jezuïeten en v/as la ter onder meer werkzaam op het staats secretariaat van hst Vaticaan. Als zo danig onderhield hij intieme betrekkin gen met Pius XII. Deze bood hem in 1953 de kardinaalshoed aan, die Mon tini echter weigerde. Pas onder Johan nes XXIII werd hij kardinaal. Sinds 1954 was hij aartsbisschop van Milaan. In deze stad deed hij van zich spreken als vurig bestrijder van het commu nisme. Het is altijd moeilijk voorspellingen te doen omtrent het bewind van een paus. Het enige dat we op dit ogenblik met zekerheid weten, is dat het Vati caans concilie, door Johannes georgani seerd en met diens dood automatisch geëindigd, zal worden voortgezet. M!aar overigens lijkt er tussen Roncalli en Montini nogal verschil te bestaan. De eerste behield de gemoedigheid van de plattelander, de tweede heeft iets van de exactheid der rechtsgeleerden en iets van het fanatisme der jezuïeten. Of dat verschil óók in beider pontificaat merkbaar zal zijn, weten we niet. De naamkeuze (die bij de pausen altijd een soort programma inhoudt( wijst erop dat Montini geen slaafs navolger van zijn voorgangers wil zijn. Niet Pius, niet Johannes (hoewel dat zijn eigen doopnaam is) maar Paulus, een naam die sinds 1621 niet meer door een paus is gedragen. Waarom hij deze naam gekozen heeft is moeilijk te gissen. Is het een herinnering aan Paulus III, de paus van het concilie van Trente? Of is het een teruggreep naar de apostel Paulus en diens theologie? Hoe weinig dit laatste ook door vele protestanten v/ordt gehoopt, het zou weleens kunnen zijn dat romaniserende figuren binnen het protestantisme zich na verloop van tijd minder gelukkig voelen met deze paus dan met zijn voorganger. Als kardinaal immers maakte Montini een nogal starre indruk tegenover de protestanten. Wat het politieke aspect betreft, Ron calli was een vredelievend mens en trotseerde nog kort voor zijn dood de toorn van de curie door de schoonzoon van Chroestsjow in audiëntie te ontvan gen. Montini, die zich heeft doen ken nen als de aartsvijand van het com- Woensdag heeft president Kenne dy in West-Berlijn een bezoek ge bracht aan de beruchte muur tus sen oost en west. De Amerikaanse gast kijkt hier samen met zijn gastheren vanaf een speciaal plat form (links) over de muur naar de Brandenburger poort, waar de Oost-Berlijners grote borden met teksten bestemd voor de presi dent hebben neergezet. £.V« Morgen, zaterdag 29 juni te 13.45 uur zal de Zweedse Ambassadeur in ons land. Excellentie Brijnolf Eng, het het Zwembad de „Koepel" openen. Het programma luidt: 12.15 uur zal ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de overstromings ramp 1953 door de Zweedse Ambassa deur een krans worden gelegd bij het m.onument op de massabegraafplaats te Oude Tonge. Na afloop hiervan zal door het gezel schap een wandeling door het dorp wor den gemaakt. Route: Voorstraat, Kerk- ring, Kolfweg, plan „Oost", Willem straat. 14.00 uur vertrek naar het recreatie centrum; 14.15 uur Vlaggenceremonieel door schoolkinder enen het spelen van de volksliederen van de beide landen. Aan de dames van resp. de Zweedse Ambassadeur en de burgemeester zal een bloemstukje worden aangeboden; 14.30 uur de Voorzitter van het Bouw- comité en een uit 10 personen bestaan de vertegenwoordiging van de vrijwil ligers, dragen het bad symbolisch over aan het gemeentebestuur; 14.40 uur dankwoord burgemeester aan vrijwilli gers; 14.50 uur Speech door Ambassa deur en de onthulling van de plaquette; 15.25 uur dankwoord burgemeester. De ze draagt namens het gemeentebestuur het zwembadcornplex aan de stichting voor de Lichamelijke Opvoeding en de Sport te Oude Tonge; 15.30 uur Dank woord door de voorzitter van de Stich ting; 16.00 uur zwemdemonstratie en wedstrijden. De demonstraties zullen worden ver zorgd door de bekende Ouddorpse Red dingsbrigade. De zwem wedstrijden wor den georganiseerd door en voor de be volking van Oude Tonge. Deze wedstrij den zullen bestaan uit: a. schoolslag; b. vrije slag; c. bordjes duiken. Speciaal in het opmaken van B. V. d. VEER Telefoon 2682 Westdük 36 MIDDELHARNIS munisme, lijkt niet een figuur die vrien delijke gebaren naar Moskou zal ma ken! We kunnen ons vergissen, maar we verwachten van deze paus, zowel in religieus als in politiek opzicht, een enigszins strak beleid. Daarmee wil niets ongunstigs gezegd zijn. Met vrien delijkheid en geestigheid, waardoor de vorige paus zo'n sympathieke indruk maakte, worden wel veel verschillen verdoezeld, maar géén problemen op gelost.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1