Ds. P. Honkoop overleden Stichting Chr. U.LO. school Stellendam Plaatselijlc nieuws Kennedy In Bonn Nieuws uit Zeeland Prof. Dr. H. Berkhof en Dr.K.H.E.Gravemeyer Huwelijksfeesi ie Goedereede Dinsdag 25 juni 1963 No. 3199 Chr. STREËKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Nestor van de predikanten der Geref. Gemeenten CENTRALE VEILING Middelharnis Raad gaf volledige medewerking 35e jaargang PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdjjk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Voor diegenen onder onze lezers, die kerkelijk meeleven en speciaal de Hervormden onder hen zullen de na men in het opschrift van dit artikel niet onbekend zijn. Prof. Berkhof is sedert enige jaren kerkelijk hoogleraar van wege de Ned. Herv. kerk aan de Rijks universiteit in Leiden en één van de meest prominente leiders van de mid- denorthodoxe richting die in deze kerk als verreweg de grootste en machtigste groep in de synode de vele raden en commissies en de kerkelijke pers de lei ding in handen heeft. Hij is een knap theoloog, een boeiend spreker en een bekwaam schrijver van boeken en bro chures, vooral op kerkhistorisch gebied. Reeds toen hij nog predikant was in Zeist, was zijn landelijke invloed op kerkelijk gebied zeer groot. Als over tuigd Bartiaari heeft hij in sterke mate bijgedragen tot de koersveranderingen in de Hervormde Kerk na de oorlog, die resulteerden in de invoering van de nieuwe Kerkorde in 1951. Dr. Gravemeyer, die thans 80' jaar is en derhalve al een aantal jaren eme ritus, was in zijn actieve periode even eens een zeer invloedrijk man in de Hervormde Kerk. Na tot 1940 predikant te zijn geweest,werd hij één maand vóór de Duitse inval in ons land benoemd tot secretaris van de toenmalige Algeme ne Synode. Als zodanig heeft hij met grote moed en onverzettelijkheid het verzet van de Hervormde Kerk geleid tegen de dictatuur van de nazi's. In dat opzicht heeft hij grote verdiensten ge had voor de kerk, hetgeen o.a. beloond is door zijn promotie tot doctor honoris causa in de theologie vanwege de Utrechtse Universiteit. Dr. Gravemeijer heeft steeds behoord tot de confessionele groep en is een aanhanger van de ideeën van Hoedemaker en Kohlbrugge. In 1946 trad hij af als secretaris der synode en werd toen algemeen gedele geerde. In die eerste na-oorlogse jaren kreeg hij grote bekendheid doordat hij samen met de vrijzinnige Prof. Banning en de midden-orthodoxe Prof. Kraemer het land doortrok om de kerkleden en de predikanten voor te lichten omtrent de veranderingen, die de topleiding van de kerk beoogde met de betrekking tot de nieuwe organisatie en de integratie der richtingen. Dat hij samen met ge noemde professoren van andere richting optrad, heeft toen zeer velen, waaron der ook schrijver dezes, hogelijk ver wonderd. IVIaar Dr. Gravemeijer, meen de toen nog, dat via de uitgestippelde „nieuwe koers" zijn oude Hoedemake- riaanse ideaal van een belijdende volks kerk verwezenlijkt zou kunnen worden. Hij was trouwens niet de enige opti mist. Zelfs prof. Severijn heeft meege werkt aan de opstelling van de nieuwe kerkorde en verwachtte er ook goede dingen van evenals vele Geref. .Bonds predikanten. Men zal zich nu echter afvragen, waarom wij de namen van prof. Berk hof en* dr. Gravemeijer in dit artikel hebben bijeengevoegd. Het antwoord luidt, dat beiden kort geleden redevoe ringen heben gehouden, die nogal stof hebben opgeworpen, doordat de inhoud ervan een diametrale tegenstelling vormde. Prof. Berkhof hield zijn rede voor een pas opgerichte vereniging het „Convent voor een nieuw politiek othos' Ze is interkerkelijk en blijkens haar beginselverklaring staat ze een nieuwe zedelijke denkwijze (ethos) in de poli tiek voor, die enerzijds is gebaseerd op de afwijzing der kernwapens en ander zijds op het aanvaarden van een vreed zame coëxistentie met de communisti sche landen. Dit Convent" gaat dus volkomen akkoord met het atoompaci- fisme der Herv. synode en haar opvat tingen inzake de internationale politiek met name t.o.v. de Sovj et-Unie. Het is weer één van die selecte groep jes van intellectuelen, die ons land po litiek onveilig maken en die een soort satellieten vormen van ,Kerk en Vrede" de bekende pacifistenorganisatie, die veel lawaai maakt, maar slechts 2500 leden telt. Het blijkt nu dat Prof. Berk hof ook zo'n atoompacifist is, wat ons niet verwondert. De redevoering die hij uitsprak, had in grote lijnen de volgende inhoud. Hij prees de Herv. synode, omdat zij de enige kerk op de wereld is, die een ethische beslissing in afwijzende zin heeft durven nemen ten aanzien van de kernbewapening. Het rapport van 1962 daarover vond hij een feit van kerk historische betekenis en hij kenschetste liet als een profetische vermaning. Hij vraagt zich af wat de Hervormden nu zullen gaan doen: een gravamen (be zwaar) indienen, zich aan de uitspraak onderwerpen of de kerk verlaten. De positie van de Herv. kerk is volgens hem anders geworden: ze is niet meer de exponent van het volk, maar ze is sterk tegenover het volk komen te staan en ermee in spanning gekomen. Hij ziet in het kernwapenprobleem een nieuwe antithese. Anderzijds constateert hij dat het rapport in het parlement praktisch door niemand verdedigd is en dat er zelfs een breuk is ontstaan tussen kerk en staat door de brief van staatssecre taris Calmeijer. Eigenlijk zouden de Herv. legerpredikanten, die dit blijven, bij de synode een gravamen moeten in dienen. Deze synode bedoelde geen po litieke stunt, maar ze moest met Luther zeggen: Hier sta ik, ik kan niet anders. En prof. B. eindigt met deze zin: „Het heeft de Heilige Geest blijkbaar goed gedaoht, dat de synode zo handelde en ook bij doordenking van deze materie zal die Geest haar weer leiden." Dr. Gravemeyer, die enige weken vroeger sprak, kende dus deze rede niet Hij liet een heel ander geluid horen. Het is bekend, dat hij ernstige bezwaren heeft tegen de ontwikkeling van het kerkelijk leven na de oorlog en dat hij zwaar is teleurgesteld in de richting, waarheen de Herv. kerk zich beweegt. In een herdenkingsdienst van de bevrij ding te Leiden distancieerde hij zich scherp van het synodaal rapport over de kernwapens. Hij meende dat het een totale vertekening geeft van wat de Bijbel over vrede zegt. Het maakt er een caricatuur van. Dr. G. zei, dat onze militairen zich van deze synodale zend brief niets behoeven aan te trekken, omdat er geen autoriteit aan toegekend kan worden. Ze behoren gehoorzaam te zijn aan de overheid, door God over ons gesteld. De spreker zag het standpunt der synode in het licht van een van de Bijbel losgeslagen humanisme. Onze lezers behoeven niet te vragen, met welke van de beide sprekers wij bet eens zijn. De artikelen, die we destijds over het rapport schreven, lieten geen enkele twijfel over ons standpunt. Het deed ons daarom goed, de mening van Dr, Gravemeijer te lezen, die wij volko men delen. Alleen hebben we nooit be grepen waarom hij in 1945-46 zo opti mistisch kon zijn omtrent de nieuwe koers. Hij kende het geheel der kerk beter dan wie ook en toch hielp hij mee de nieuwe orde te vestigen. De gang van zaken moet voor hem wel een grote deceptie zijn. Maar het geluid, dat hij nu liet horen, is in elk geval ondubbel zinnig. En de tegenstelling tussen beide sprekers culmineert o.i. in de door ons vetgedrukte zinnen; Berkhof zegt, dat de synode door Gods Geest werd en zal worden geleid en Gravemeijer kent geen enkele autoriteit aan haar uit spraak toe! Hier ligt, dunkt ons, het kernpunt. B. annexeert de Geest voor een door hem toegejuichte syndonale bewering wat men van een Bar- thiaan niet zo gauw zou verwachten en doet dit zelfs in permanentie wat volgens onze lekenkennis van die theo logie helemaal vreemd is. Het zou be tekenen, dat de synode „onfeilbaar" ge sproken heeft. De roomsen hebben se dert 1870 een onfeilbare paus, de Her vormden dus volgens B. nu een „ex ca thedra" sprekende onfeilbare synode! En dat nog wel op een niet-theologisch punt als kernwapens! Dit lijkt ons pro fessorale studeerkamerromantiek. Dr. G staat blijkbaar ook op dit standpunt: de synode heeft oj, dit punt geen autori- tiet. Hij raadt daarom aan, wat wij ook steeds geschreven hebben: zulke uit spraken voor kennisgeving aannemen! Het indienen van gravamina zullen we ook maar nalaten, want waar zouden we moeten beginnen en waar eindigen? Het lijkt ons het beste al 'die idealis tische professoren maar rustig te laten oreren, af en toe hun wereldvreemde ideeën te signaleren en verder te ver trouwen op de nuchterheid van ons kerkvolk, die groter is gebleken dan de synode dacht. Ondanks de hoogdraven de woorden van prof. Berkhof blijkt ze met haar kernwapenrapport heel wei nig succes te hebben gehad. Te Yerseke is zondagmorgen in de leeftijd van 71 jaar overleden ds. P. Honkoop predikant van de Gerefor meerde Gemeente aldaar. Hij is tien maanden ernstig ziek geweest en heeft zondaig 16 sept. 1962 voor de laatste maal in zijn gemeente gepreekt. Zijn stoffelijk overschot zal donderdag 27 juni a.s. te Rijssen worden ter aarde be steld. Ds. P. Honkoop is 8 december 1891 te Stolwijk geboren. Na de lagere school te hebben doorlopen, ging hij in de veehandel. In 1929 werd hij door het curatorium der Geref. Gemeenten toe gelaten tot de studie aan de Theologi sche School te Rotterdam, waar ds. G. H. Kersten docent was. In 1933 werd hij candidaat en nam in hetzelfde jaar het beroep aan naar 's Gravenhage, waar hij door zijn leer meester ds. G. H. Kersten als predikant werd bevestigd. In 1947 verwisselde hij deze standplaats met Rijssen, waar hij verbleef tdt 30 mei 1956. In de vaka- ture van "(wijlen) ds. F. J. Dieleman nam hij het beroep aan naar Yerseke, welke gemeente hij dus zeven jaar ge diend heeft. Ds. P. Honkoop was voorzitter van het curatorium van de Theologische School, deputaat van de emerituskas, lid van de commissie voor administra tie van „De Saambinder", met nog eni ge andere functies. Onder zijn leiding viel het besluit tot de bouw van een nieuwe grote kerk van 1100 zitplaatsen met pastorie, verenigingslokalen enz., die thans in aanbouw is aan de Molen- laan en nog dit jaar zal gereedkomen. De begrafenis De begrafenis is bepaald op a.s. don derdag te Rijssen; vooraf zal om 10 uur des voormiddags in het kerkgebouw der Geref. Gemeente te Yerseke een rouwdienst worden gehouden, waar ook alle toespraken enz. zullep plaats vin den. Wie deze dienst zal leiden was ons bij het schrijven van dit korte over zicht, nog niet bekend. Ds. L. Rijksen te Rotterdam-W. zal dit niet kunnen doen, daar zijn echtgenote zeer ernstig ziek is. Na afloop van de rouwdienst zal het stoffelijk overschot naar Rijssen worden vervoerd. Op deze laatste tocht zullen alleen de familie en de kerkeraadsle den hem begeleiden, welke laatsten de overledene grafwaarts zullen dragen. Het gelukkige bruidspaar A. C. Baas- V. Dam, wordt na de huwelijksvoltrek king op het gemeentehuis te Goederee de (j.l. vrijdag) enthousiast opgewacht. M)3t haar prachtige witte bruidsjapon en het exclusieve boeket orchidieën, waar tussen ook Lelietjes van Dalen, oogstte de stralende bruid veel bewon dering. Op de Markt, voor het raad huis zag het zwart van de mensen, die het gelukkige paar even wilden zien. Deze grote belangstelling spreekt voor zich wanneer men weet dat de heer Baas onderwijzer is aan de Lagere School te Ouddorp en mej. v. Dam ge ruime tijd ambt ter secretarie van de gemeente Goedereede is geweest. De klas van de heer Baas luisterde het ge heel nog eens extra op door met ver sierde bogen een erepoort te vormen. In de Ned. Herv. Kerk werd het hu welijk bevestigd door een broer van de bruidegom, dominee C. Baas te Nieu- werkerk a.d. IJssel. Veiling van maandag 24 juni 1963 Barima Middel 22,80—32,—; id. drie- lingen 20,60—22,40; Peulen 210,—; Sla 10,10; Bloemkool A 49,------55,—; id. B 35,------39,—; id. C 25,—; id. D 20,—; To maten 120,------133,—; Postelein 39,— 42,Spinazie 44,—; Senga 114,'------144, Talisman 138,------179,—; Siletz 110,------ 132,—; Gorella 156,—; D. Evern 112,—; Juspa 185,—; Vola 205,------215,—. Veilingsvereniging „Zuid-Beveland" Goes Kruisbessen Exp. 61—66, II 33. Aardbeien zonder dop. Regina I en II 122. Senga Sengana I en II 119. Red- gauntlet I en II 8494. Talisman I en II 84—94. Mach. Frühernte I en II 84— 94. Aardbeien per doos. Regina I 2634, II 16—36, III 21. Talisman I 30^1, II 30—34. Senga Sengana I 27—38, II 22— 32. Redgauntlet I 32—45, II 26—36, III 17—23. Cambridge Vigour I 44. Glasa I 36. Merton Princes II 36. Aardbeien met dop per kg II 67—114, III 60—71. Rode bessen per doos I 60. Earley Rivers per In de gemeenteraadsvergadering die gisteravond (maandag) werd gehouden heeft de raad unaniem in principe be sloten tot stichting van een u.l.o.-school in deze gemeente. In eeni uitvoerig voorlichtend prae- adlvies» dat we hieronder laten volgen werden de raadsleden nader ingelicht. Het advies luidt als volgt: Het bestuur van de vereniging tot 'Stichting en Instandhouding van Chr scholen voor Uitgebreid Lager Onder wijs te Goedereede heeft op 18 juni 1963 verzocht om medewerking ingevolge ar tikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 in verband met de stichting van een 2- klassige Chr. U.L.O. school te Stellen- dam. Bij dit verzoek is een verklaring over legd, waaruit blijkt, dat deze school zal worden bezocht door 30 leerlingen, af komstig uit Ouddorp, Goedereede, Me lissant en Stellendam. Het minimum aantal leerlingen, dat een zodanige school moet bezoeken, be draagt ingevolge het thans geldend wet telijk voorschrift 29. Het ligt in de be doeling, dat deze school zal worden ge sticht nabij de provinciale weg, alhier, op grond, welke in eigendom toebehoort aan A. Keijzer, L. Visser en G. Kievit. Twee van deze eigenaren hebben zich reeds bereid verklaard de grond aan de gemeente te verkopen. Met de 3e eigenaar zijn nog onderhandelingen lo pende. Na aankoop van deze grond door de gemeente moet deze aan het school bestuur worden overgedragen. De heer J. v. d. Tol, onderwijzer aan de Chr. U.L.O.-school te Middelharnis is inmiddels door het schoolbestuur tot hoofd van de nieuwe school benoemd; deze heeft de benoeming aanvaard. Het bestuur is nog bezig een tweede leer kracht aan te trekken. In afwachting van het gereedkomen van een houten noodschool zullen 1 klas in het „oude raadhuis" en 1 klas in 't Haegse Huus" worden ondergebracht, waarna beide klassen een onderdak zul len vinden in een noodschool welke zal worden opgericht nabij de Eendrachts- weg op grond in „kavel 9" sectie B. nr. 113 (ged.) tot aankoop waarvan inder tijd reeds is besloten. Het schoolbestuur heeft het Hooid van de Technische Dienst verzocht de des betreffende plannen nader uit te wer ken, waarbij het dus eventueel moge- zal zijn met bepaalde wensen van het gemeentebestuur rekening te houden. Het bestuur en het hoofd van deChr. U.L.Oschool te Middelharnis hebben ten aanzien van de onderhavige school alle medewerking toegezegd en inm.id- dels verleend. De uitvoering van de vorenbedoelde plannen betekent ingevolge de circulai re van de Minister van Birmenlandse Zaken van 12 sept. 1962 voor de ge- rneente een extra jaarlijkse uitkering uit het gemeentefonds. Indien de nabij de Eendrachtsweg op te richten nood school t.z.t. na het gereedkomen van de definitieve school niet meer nodig zal zijn, gaat de eigendom daarvan en van de bijbehorende grond weer op de ge meente over. doos II 48. Earley Rivers per kg II 150, IH 60. Perziker pen stuk I 23—24, II 19, III 7. Groenten. Per stuk: Bloemkool AI 44—52, AH 34—51, Bil 22—33, CII 17, afw. 12—28. Kropsla I 4—5,50. Per bos: Kroten I 9—13. Selderij 6. Per kg: Peulen 140—170. Postelein II 15—16. Tuinbonen I 30—35. Doperwten I 86. Groene kool I 23—24. Spitskool 20—22. Zeekraal 75—80. Uien 12—13. Rabarber I 79. Oude aardappelen 5 7. Vr. aardappelen grote 2631, drie- lingen 20—28, kriel 22—23. Voordat met de uitvoering van een en ander wordt aangevangen, zal door het schoolbestuur een verklaring worden overgelegd, waarbij het zich verbindt als waarborgsom een bedrag van 15»/o van de stichtingskosten in de gemeente kas te storten. Afgezien van het feit, dat de totstand koming van meerbedoelde school in het bijzonder voor de gemeente van groot belang moet worden geacht, dient de gevraagde medev/erking indien aan alle wettelijke vereisten wordt voldaan, het geen het geval is, in principe te worden verleend. Hierna zal door het college met het schoolbestuur nader overleg worden ge pleegd. Verwacht wordt dat vóór dit tijdstip het advies van de Inspecteur van bet Lager Onderwijs zal zijn bin nengekomen. T.z.t. wordt door het schoolbestuur het bestek voor de bouw opgemaakt dat met de beschrijving van het terrein en een omschrijving van de eerste inrich ting, daaronder begrepen meubilering en leer- en hulpmiddelen aan de ge noemde inspecteur wordt gezonden, die ook hierover advies uitbrengt, nadat deze de bouwkundig inspecteur heeft gehoord. De noodzakelijke urgentie-ver klaring van het Ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen zal zo spoedig mogelijk worden aangevraagd. Op de met een en ander gemoeide kos ten wordt t.z.t. nader teruggekomen. DIRKSLAND Uitslag P.V. Gevl. Vrienden vanaf St. Denis. D. Hameete 1, 6, 10, 12, B. i Doorn 2, 7, 8, 18, Joh. Doorn 3, 14, B. Leijdens 4, 9, Gebr. Smit 5, 11, 21, A. Mans 13, 15, W. v. 't Hof 16, 17, B. Grootenboer 19. I HERKINGEN Burg. Stand. Ondertrouwd: T. Ra- meijs, 19 jaar te Melissant en M. T. van der Velde, 19 jaar, te Herkingen. Kerknieuws. A.s. donderdag des sav. 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente voor te gaan ds. Vogelaar uit Zoeter- STELLENDAM Gevonden: Groen gemêleerd meisjes- vest, kinderzonnebril, herenpolshorloge. Verloren: pak met zakken. Door de aannemer De Blok is te Stellendam bij de nieuwbouw borden met verboden toegang geplaatst, van wege toenemende vernielingen in en bij deze nieuwbouw. De ouders wordt op het hart gedrukt hun kinderen van de nieuwbouw vandaan te houden. Onder meer werd een nieuw schuurtje onder I de teer gesmeerd en werden bekistingen I en dergelijke afgebroken. Een en ander i leverde een behoorlijke schadepost op. I Ook de stratenmaker ondervindt last I van de jeugd. Zij breekt kantplanken en breekt gedeelten van een nieuwe straat op. Daar wij toch met plezier naar de uitbreiding kijken is het ons aller zaak dat deze ongestoord en zon der ergernis en geldelijke schade kan doorgaan. Roode Kruis Bloedtransfusie. Uw bloed kan mensenlevens redden, heeft U daar wel eens over nagedacht? Leg deze dringende zaak dan niet naast U neer, nu het Nederlandse Roo de Kruis een beroep doet op alle man nen en vrouwen van 1865 jaar. Komt U dan heden dinsdag in het 't Haegse Huus, des sav. vanaf 6.30 tot 9.00 uur. Wij zullen U erg dankbaar zijn voor uw bloed nu het Roode Kruis zoveel nodig heeft. i Uitslagen P.V. „De Duif" vanaf Creil afstand 303 km. Een beeld van het bezoek van President Kennedy aan Bonn, maandag: in de villa „Hammer- schmidt" werd deze foto gemaakt van de Amerikaanse President met mevrouw Luebke, President Luebke en mevrouw Skivoner, poserend op het terras. THOLEN Kerknieuws. Ds. K. Schipper Ned. Herv. predikant te Ederveen heeft be dankt voor het beroep naar Tholen. Geslaagd. Mej. W. Meerman slaag de te Middelburg aan de rijkskweek school voor het eindexamen onderwij zeres. Jïoofdïeidster. Bij de aan de Oplei dingsschool voor het Christelijk kleu teronderwijs in Zeeland te Middelburg gehouden examen behaalde mej. D. C. Bax haar akte hoofdleidster, Mej. Bax heeft haar benoeming als hoofdleidster te Katwijk aangenomen. Eigenzinnige broTufietser. De jeug dige bromfietser P. C. S. moest vrijdag j.l. voor de kantonrechter komen omi- dat hij de stad hier onveilig maakte door niet rechts te houden en niet uit te wijken voor een hem tegemoet ko mende auto. De eis tegen deze eigen zinnige bromfietser luidde voor beide overtredingen 20,boete. De kan tonrechter, mr. W. E. van Kloten, wij zigde deze eis in een boete van 20, voor het niet rechts houden en een boete van 100,waarvan 85, voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Te hard gereden. De heer A. B. uit Scherpenisse werd er van verdacht in de bebouwde kom met een grotere snel heid dan 50 km te hebben gereden. De heer A. B. beweerde dat het meetap paraat van de politie niet deugde. De verbalisant, wachtmeester T. F. J. K. uit Tholen, verklaarde wel goed te hebben opgenomen. Na de aanhouding was het instrument getest en in orde bevonden. De kantonrechter vonniste daarop A. B. tot 20,— boete. BRUINISSE Gemeenteraad. Vrijdag 28 juni a.s. des sav. 19.30 uur komt de raad der gemeente in openbare vergadering bij een. ROZEN Nu staan de tuinen vol met rozen Het zomerfeest is ingegaan. Wie zou zich niet een wijl verpozen En vrolijk langs de perken gaan? Waar rozenbloesems heerlijk geuren. Zich bulgen over 't groen gazon. Of heel hun volle schoonheid beuren Om zich 't ontplooien in de zon. Een schoonheid die het hart doet beven, O Schepper, God van mijn bestaan. Mocht in de zomer van mijn leven. Ik zó voor u te bloeien staan. Lanerta. KLEUTER VERDRONKEN DEN HELDER, Op de verjaardag van zijn vader is de tweejarige Evert Scheffer verdronken in het 25 cm diepe water van de Mfolengracht in Den Hel der. Een vriendje van de kleuter waar schuwde de vader, die het lijkje uit het water haalde. (AÏg. Dagbld.) 1, 3, 14 M. V. Lenten; 2, 12, 15, 16, 17; D. V. Lenten; 4 C. Koese; 5, 8 J. v. Es; 7, 9, 10, 13 Ours v. Seters; 6 J. v. Dam. Orleans afstand 459 km. 1, 3, 9, 12 Ours v. Seters; 2, 14 Du Pree Melis sant; 4, 5, 7, 10 D. V. Lenten; 6, 11 C. Koese; 8, 13 M. v. Lenten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1