Het socialisme in de crisis Testen van trekkers door de Shell De G.0.7 ,Klaasje' op de proefvaart Wedstrijden Bescherming Bevoll(ing Loonsverlioging in de landbouw drie l Keijzer lieltaalt Ie prijs op orgefconcours Wrak van vliegtuig gevonden op Krammerplaat Ons nieuwe vervolgverhaal Klagers I De 0.0. 26 bliineis 2 dagen voorzien van Dinsdag 11 juni 1963 No. 3195 Chr. SÏREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Herlcingen behaalde de eerste prijs Drs. T. M. Gilhuis te Dordrecht komt spreken over Chr. V.H.M.O. Landbouwschuur te Dirksland afgebrand 35e jaargang PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond r iiiiiiBitTTniaririrMMMiMMrMiiMaraBwrTiiniiWMBMMMMwn^ ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Met de P.v.d.A. en met het socialisme in het algemeen gaat het niet goed. Bij de eerste Kamerverkiezing na de be vrijding (1946). toen de pas gestichte P.v.d.A. als doorbraakpartij op een gro te overwinning rekende, haalde ze slechts 28,3'°/o van de stemmen en na zeventien jaar propaganda voor socialis me en doorbraak kwam ze in 1963 niet hoger dan 28,0, dus nog lager. Sedert 1956 verloor ze 5»/o oftewel 15'"/o van haar stemmental in dat jaar. We zullen nu niet meer cijfers noemen; dat hopen we later nog wel eens te doen. Maar het blijkt, dat niet alleen de doorbraak een mislukking is geworden, maar dat de P.v.d.A. ook onder haar niet-confes- sionele kiezers grote verliezen lijdt. Het is dan ook geen wonder, dat de leiding met de handen in het haar zit en in een soort paniekstemming verkeert. De jongste nederlaag is als een bom inge slagen. Men had na vier jaar scherpe en onbarmhartige kritiek op het kabi net-De Quay gedacht flinke winst te maken, men had de kiezers een nieuwe kwaliteit van welvaart voorgespiegeld en nu blijkt dit alles averechts gewerkt te hebben. In 1958 had de partij 13 jaar in de regering gezeten, maar men ging toen ook vrezen voor stemmenverlies en daarom ging zij in de oppositie. Het is dus op twee manieren geprobeerd de teruggang tot staan te brengen, maar beide methoden zijn mislukt. Het is geen wonder, dat de leiding van de P.v.d.A. besloten heeft, naar de oorzaken van dit voor haar zo depri merend verschijnsel een diepgaand on derzoek in te stellen. Het zal niet een voudig zijn het juiste antwoord te vin den, want diverse factoren spelen hier in mee. Eén van de vragen, die hier rijzen, is b.v. of deze teruggang- of op zijn gunstigst gezegd de stagnatie van het socialisme in ons land een blij vende tendentie is of slechts van voor bijgaande aard. Prof. Kleerekoper meent in „Vrij Nederland", een socia listisch blad, dat het hier, gezien de cijfers van verleden en heden, om een blijvende situatie gaat. Hij is zelf so cialist, maar betoogt aan de hand van een groot aantal „droge, maar ook droevige cijfers," zoals hij schrijft, dat we leven in een periode van groeiende katholieke invloed en van extremisme naar links (P.S.P.) en rechts (Boeren partij) met een volkomen mislukking van de doorbraak. Wij geloven, dat er inderdaad gespro ken kan worden van een crisis in het socialisme. Deze dateert niet van van daag of gisteren, maar ze is al jaren aan de gang. Er heerst in leidende krin gen van de P.v.d.A. al geruime tijd een diepe verontrusting over de toekomst van het socialisme en men vraagt zich af, of aan dit socialisme niet eenzelfde lot beschoren is als aan het destijds in Nederland oppermachtig liberalisme. De socialistische prof. Polak schreef al een aantal jaren geleden: „De vreugde over het stervend kapitalisme is voorbarig. Hier geldt hodi mihi, eras tibi (heden ik, morgen gij)." Drs. Den tJyl schreef reeds in 1956 in het soc. tijdschrift „Socialisme en democratie"! „De socia listische beweging dreigt ten onder te gaan aan de vervulling van haar ide aal." Ook in het buitenland ziet men deze ontwikkeling. De Zweedse socia list Wigfors schreef: „De aantrekkings kracht van het socialisme neemt af naarmate zijn doeleinden worden be reikt." De Oostenrijkse socialist Pollak schreef: „De socialisten hebben door de emancipatie van het proletariaat en de realisatie van de welvaartsstaat de tak afgezaagd waarop zij zaten." En om er niet meer te noemen, de Engelse soci alist Crosland schreef: „Het socialisme is niet langer een mythe, omdat het een deel der werkelijkheid is geworden." Met andere woorden: door de actie der socialistische partijen is nu zoveel be reikt, dat vele kiezers menen, het het socialisme overbodig is geworden. Daarbij komt, dat het socialisme, in casu de P.v.d.A., niet meer het m_ono- polie heeft van de strijd voor sociale hervormingen, waardoor de wervings kracht aanzienlijk wordt bemoeilijkt. De andere partijen, speciaal de confes sionele, maar ook zelfs de liberale, zijn zo sociaal-progressief geworden, dat het moeilijk valt ertegen te concurreren. Als men ziet, wat de r.k. minister "Veld kamp en de a.r. staatssecretaris Rool- vink in de afgelopen jaren gepresteerd hebben op het gebied van de loonpo litiek en de sociale voorzieningen, dan komt men tot de slotsom, dat de P.v. d.A. dit moeilijk haden kunnen verbe teren bij een even goede gezondhou- ding van onze economie. Voorts doet zich de vraag voor of het socialisme van de P.v.d.A. nog wel een toekomstvisie heeft. Is er nog wel voldoende inspiratie? Behoort dit soci alisme, wat de politieke en culturele prestaties betreft, nog wel tot de krach ten van de toekomst? Wij stellen deze Vraag niet uit onszef, het is de socialist De Kadt, die in bovengeciteerd tijd schrift haar stelt! Is het niet zo, dat het te opportunistisch en te burgerlijk ge worden is? Een ander punt is de houding van de jeugd. Men heeft geconstateerd, dat de socialistische partij percentsgewijs steeds meer uit ouderen gaat bestaan. De rode jeugdbewegingen leiden vrijwel ih alle landen een weinig florissant be staan. De jonge arbeiders voelen zich Been proletariërs meer! Die tijd is voor bij. Velen voelen zich meer aangetrok ken tot het „midden." Ze willen .liever een individuele promotie dan opklim men als klasse. Simon Carmiggelt, de bekende schrijver van „Kronkels" in het „Parool", schreef in 1956 in dat blad: „Het socialisme vind ik een pui ke oplossing voor de mensheid. Maar mocht het ideaal ooit worden bereikt, dan zou ik er persoonlijk erg veel prijs op stellen dan ondergebracht te wor den in een liberaal natuurreservaat." Dat is openhartig en veelzeggend. De enige mythe van het socialisme lijkt nog die van de staat als promotor van de vooruitgang. Maar tegen dit staatsdirigisme komt steeds meer weer stand in alle partijen en zefs in de P.v.d.A. Met het toenemen van de wel vaart kan het gaandeweg verminderen, maar van dit dogma kan een echte socialist toich maar moeilijk afstand doen, ook al blijkt, dat de kiezers er steeds minder voor voelen. De grote fout van het socialisme is, dat het eerst een eeuw lang gebaseerd is geweest en in sommige landen .nog op de leer van Marx, die materialis tisch en atheïstisch is en bovendien we tenschappelijk volkomen onjuist is be vonden. Het had daarom geen oplos sing voor de diepste geestelijke noden. Het heeft veel te eenzijdig de materi ële dingen behartigd. Sommige socialis ten hebben dit ook beseft De Belgische schrijver Hendrik de Man wist het: „Het geluk bestaat niet alleen uit mate riële welvaart." En nu is door de P.v. d.A. de marxistische ideologie wel ver laten, maar deze werkt in de praktijk nog steeds door. De sociaal-economische aspecten van het leven worden overge waardeerd. Maar bevrijd van het marxisme si,aat het huidige socialisme onzeker in zijn doel, wezen en middelen. De oude ideo logie is weg, maar een nieuwe is er niet. Er is geen visionair toekomstbeeld en daarom is de begeestering verdwe nen. Polak zegt: „Er is geen intern ge loof meer." Hij bedoelt, dat de P.v.d.A. als zodanig geen geestelijke ondergrond heeft, maar haar leden vrijlaat hun so cialisme individueel te baseren op ka tholicisme, protestantisme of humanis me, dus op de doorbraak-ideologie. Zo liggen dus de geestelijke waarden bui ten de grondslag van de partij. De meeste leden willen slechts een socialis me op zuiver zakelijk-politieke grond slag. Er is een gebrek aan eigen visie op mens en samenleving. En zo gaat het Nederlandse socialisme op in utiliteit en opportuniteit. Zij a hele streven is „diesseits", d.w.z. slechts op het aardse leven gericht De socialistsche toneel schrijver Hermah Heyermans („Op hoop van zegen") beseft dit tenslotte, toen hij in 1924 op zijn sterfbed tot Frederik van Eeden zei: „Het ontbreken van de band met de eeuwigheid is de zwak heid van het socialisme." Na de marxistische is nu ook de door braak-ideologie en utopie achterhaald door de feiten. En zo heeft het socialis me geen woord voor de wereld in gees telijk opzicht. De transcendentale di mensie ontbreekt, d.w.z. er is geen re ligieuze fundering. Daarom kan het so cialisme ook .niet doordringen tot de diepste wortel van de crisis der moder ne cultuur: de religieuze ontworteling. Als de materiële behoeften van de mas sa bevredigd zijn, is het socialisme uit gepraat. En daarom bevindt het zich met de welvaartsstaat tegelijk in de De Shell Nederland Verkoop Mij. N.V. verleent de gebruikers van Shell-pro- ducten een grote service. Onlangs is er gelegenheid gegeven om luxe waigens te testen en verleden week bestond de mo gelijkheid op ons eiland om tractoren op vermogen te testen. De eigenaars van tractoren zijn opgeroepen door de fa. Witvliet (Fordgarage) te Middelharnis en de fa. de Lignie te Sommelsdijk, waaraan door velen gehoor is gegeven. In een paar dagen tij ds werden plm. 60 tractoren op een testbank van de Shell aan een onderzoek onderworpen. Het apparaat waarmee de test wordt uitgevoerd is een testbank op waterrem of vermogen. Het is een kostbare appa ratuur, die zo ongeveer 25 a 30 mille kost. Bedoeling van deze test is om na te gaan of het p.k. vermogen volkomen benut wordt. Belangrijk is daarbij of de motor op temperatuur draait, een motor die slechts voor de helft belast wordt, komt zelden of minder vlug op temperatuur. Tevens wordt controle uitgeoefend op de conditie van de motor kort gezegd: hoe staat het met het on derhoud bij de gebruikers. Door genoemde apparatuur wordt de motor stationnair draaiend afgetast op het toerental en opgemeten hoeveel li ters lucht langs de zuigers weggaan. De kleine gebreken die daarbij voor de dag Wij beginnen in dit nummer met een nieuw vervolgverhaal van W. Schippers, waarover we in ons vo rig nummer een korte beschrijving van de inhoud hebben gegeven. Het is een boeiend verhaal vol spannen de belevenissen, dat zeer zeker met genoegen bij onze lezers en lezeres sen zal worden ontvangen. komen, b.v. te weinig olie in de car ter, slechte opstelling van de brandstof- pomp enz. worden dan opgespoord en op een formulier vastgelegd. De eige naar kan dit dan laten herstellen. Bij de tests kwam vaak naar voren dat de accu's erg vuil waren en ook de luchtfilters (de ademhaling van de trek ker!) te weinig gereinigd werden. Ook bij remmen en sturen deden zich nog al eens gebreken voor, vooral aan de stuur inrichtingen waren mankementen, die nodig moesten bij gesteld. Zo'n service geeft een goede preven tieve werking te meer daar met de eige naars van de trekker de kleine gebre ken worden doorgesproken en gewezen op de noodzaak van geregeld onder-houd De dealers de Lignie en fa. Witvliet hebben er hun clientele met deze ser vice een heel goede dienst bewezen. De firma J. W. Mastenbroek te Som melsdijk depothouder van de Shell N.V. die alle Shell-tanks op ons eiland van olie en benzine voorziet heeft aan deze service ook meegewerkt en de heer Mastenbroek toonde bij beide garages zijn belangstelling. Was de meimaand koud en nat, met juni is het ook weer wat! 'k Hoor nu vele mensen klagen: „Wat is 't warm de laatste dagen, 'k wou dat er wat verkoeling kwam, want die warmte maakt je lam. Ik kan niet werken en niet eten, maar wel hele dagen zweten! 't Is al zoveel dagen droog!" En men kijkt eens naar omhoog naar de helder blauwe lucht, en men slaakt dan zucht op zucht. En zo tobt men alle dagen, steeds is er weer wat om te klagen. Nu te warm, straks weer te koud, dit niet goed, en dat is fout. Dan te droog en dan te nat, mensen hebben altijd wat! 't Waait te hard, of 't is te stil, nooit eens, zo men 't hebben wil! i. J. S. Op 27, 28 en 30 mei J.l. werden de jaarlijkse B.B. wedstrijden georgani seerd. Op 27 mei traden te Herkingen aan de ploegen uit Ouddorp, Oude Ton gen en Nieuwe Tonge. Het object aan de Scharloodijk benaderde tamelijk de werkelijkheid daar het een krotwoning betrof, die reeds gedeeltelijk was uit gebroken en waarin het moeilijk was te werken. Als eerste ploeg trad aan Oud dorp. De opgave luidde: blussen van twee brandbommen in het huis en een brandje buiten het huis en het redden van drie gewonden, waarvan één zwaar gewond. Ouddorp behaalde hiermede 194 Mi punt. Vervolgens kwam Oude Tonge aan de beurt met een resultaat van 183 punten en daarna Nieuwe Ton ge met 152 punten. Op 28 mei d.a.v. kwamen drie ploe gen uit te Oude Tonge en wel Middel harnis en Sommelsijk, daar de ploeg uit Ooltgensplaat verstek liet gaan. Middelharnis behaalde hier 210% punt en Sommelsdijk 164 punten. De laatste drie ploegen kwamen op 30 mei tegen elkaar in Ouddorp waar in de cichoreifabriek aan de Broekweg moest worden gestreden door de ploe gen uit Herkingen, Stad aan 't Ha ringvliet en Stellendam. Dit was even eens een moeilijk object daar de af te zoeken ruimte naar slachtoffers zeer groot was. Als eerste kwam Herkingen uit de bus met 241 punten. Stad met 180 pnt. en Stellendam met 151 punten. De finale moest dus worden gehou den tussen de ploegen uit Herkingen (241 punten), Middelharnis (210V2 pun ten) en Ouddorp met 194% punten. Deze vond plaats op 7 juni j.l. te Som melsdijk waar als object was uitgeko zen de achterzijde van het B.B. ge bouw. De eerste ploeg was Middelhar nis, die een aantal punten behaalde van 207, daarna kwam Herkingen met 239 punten en tenslotte Ouddorp met 209 punten. Burgemeester Nieuwenhuizen deelde als bestuurslid van de kring de uitslag mede. Spr. vond het belangrijk, dat het verschil in werken tussen vorig jaar en nu duidelijk tot uitdrukking gekomen was. Dit komt doordat er ge oefend wordt met de ploegen en er saamhorigheid gekweekt wordt. Hij fe liciteerde de ploeg uit Herkingen met het wederom behalen van de eerste prijs. De heer Tuinstra als H.B.B, feli citeerde eveneens de ploegen met het behaalde resultaat en wees er op, dat Herkingen de enige ploeg is met vrou welijke E.H.B.O.-leden. Misschien is dit een stimulans voor de andere ploegen om ook vrouwelijke leden in de ploeg op te nemen. Na nog een gezellig sa menzijn in het verenigingsgebouw Vita Nova te Sommelsdijk waar de D.S.V. van de afdeling Middelharnis-Sommels dijk haar beste beentje had voorgezet voor de verzorging van de inwendige mens gingen de ploegen weer huis waarts. Overzicht puntenwaardering Maximum Onderdeel: toe te ken nen punten: Toegekend aan: Middelharnis Herkingen Ouddorp 1. leiding en berichtgeving 2. brandbestrijding 3. reddingswerk 4. E.H.I.O/E.H.B.O.-werk 100 50 50 100 79 39% 33 55% 82 39 33 85 74 35 32 68 Totaal: 300 207 239 209 Enige tijd geleden is reeds bekend gemaakt, dat de werkgevers en werk nemers in de hoofdafdeling Sociale Za ken van het Landbouwschap tot over eenstemming waren gekomen over een verhoging van de lonen in de akker en weidebouw en de veehouderij met 13 cent per uur. Deze stijging hield drie elementen in: een directe verbetering met 5 cent; een tegemoetkoming voor de verkor ting van de arbeidstijd eveneens met 5 cent; en een bedrag van 3 cent voor het inhalen van de grote achterstand in de beloning van de landarbeiders. Thans heeft het Landbouwschap een schrijven ontvangen van de Stichting van de Arbeid, waarin deze haar stand punt ten opzichte van deze loonsverho ging meedeelt. De verhoging van 13 cent per uur wordt in beginsel goedgekeurd voor de provincies Friesland, Overijsel, Geldei'- land, Utrecht, Oost- en Midden-Brabant en Limburg, benevens voor het rayon Alblasserwaard-Vijfherenlanden in Z. Holland. Voor de overige hogere loon- j gebieden aanvaardt de Stichting van de Arbeid een verhoging van 12 cent per uur. De hoofdafdeling Sociale Zaken van het Landbouwschap heeft inmiddels met gematigde tevredenheid kennis ge nomen van het standpunt van de Stich ting van de Arbeid en besloten zich hierbij neer te leggen. Zoals bekend was voorts in de hoofd afdeling Sociale Zaken overeengekomen te streven naar een verkorting van de arbeidstijd in de akkerbouw met 50 uur per jaar en in de veehouderij met 60 tot 75 uur per Jaar. Hiermede heeft de Stichting van de Arbeid zich kunnen verenigen. De Vereniging van Christlijk Natio naal Middelbaar Onderwijs, hoopt vrij dagavond 14 juni a.s. in gebouw „Vita Nova" te Sommelsdijk haar Jaarver gadering te houden. Als spreker zal de ze avond optreden drs. T. M. Gilhuis te Dordrecht met als onderwerp: „Chr. V.H.Mj.O. juist nü!" Alle leden worden uitgenodigd. Aanvang 7 uur. De fonkelnieuwe motorkotter „Klaas- Je", de G.O. 7 van schipper J. Tanis van Goeree havenhoofd tijdens de proefvaart die woensdagmiddag vanuit Bruinisse plaats vond. Wanneer de „Klaasje" straks statig en sierlijk als zij is, de visgronden opzoekt zal zij een waardig vertegenwoordigerster zijn van de trotse Goereese vloot die zich meer en meer uitbreidt. In ons vrijdagnummer gaven we van de proefvaart reeds uitvoerig verslag. Zondagmorgen omstreeks 8.30 uur werd de bevolking opgeschrikt door de brandsirene. Door onbekende oorzaak was brand uitgebroken in de landbouw- schuur van de heer M. Poortvliet Kra lingen. Een buurjongen J. Treur be merkte de brand het eerst en klopte de bewoners w^akker. De brandweer werd onmiddellijk gewaarschuwd. De schuur was echter niet meer te redden, door de geweldige rookontwikkeling kon er niets meer worden uitgehaald. Gelukkig stonden er geen grote land bouw werktuigen in de schuur, wel twee kachels en kleinere werktuigen. Met man en macht werd begonnen het huis raad uit de woning te halen en bij bu ren onder te brengen. Gelukkig echter kon het huis behouden blijven. Het huis was slechts enkele dagen bewoond door J. Poortvliet, een zoon van M. Poortvliet, die verleden week pas ge huwd was. Het huisraad was dus fon kelnieuw, maar naar wij nader verne men was er niets kwijt en niets be schadigd. Hulde aan alle helpers. De schuur echter brandde geheel uit. De schade is aanzienlijk. ---------O--------- Op het nationaal orgel-improvisatie concours dat j.l. zaterdag te Bolsward is gehouden en waaraan vijf bekende organisten deelnamen, heeft organist Arie J. Keijzer te Middelharnis de eer ste prijs behaald. De heer Keijzer behaalde dit schit terende resultaat met een improvisatie op een thema van de bekende musicus Jan Mul. Gisteren (maandag) werd hij op het gemeentehuis ontvangen waar hij door burgemeester P. W. Hordijk werd gecomplimenteerd. De heer A. v. d. Nieuwendijk bracht namens de kerk voogdij van de Ned. Herv. Kerk de ge lukwensen over en de heer T. Stolk feliciteerde de heer Keijzer namens de Ver. van Orgelvrienden op ons eiland. Door plaatsgebrek kunnen wij eerst vrijdag van deze gelegenheid verslag brengen. No. 1. Herkingen met 239 punten. No. 2. Ouddorp het 209 punten. No. 3. Middelharnis met 207 punten. De G.O. 26 werd binnen 2 dagen van bokkentuig voorzien door de con structie- en scheepsre- paratie Mij. C.S.M. Oolt gensplaat N.V. Deze prestatie betekent dat de eigenaars G. Tanis en A. Eedert uit Goederee- de bijna geen verlies aan visdagen hadden. Zo nu en dan geeft de zee, een van haar geheimen prijs. Reeds vorig Jaar kwamen op de punt van de Krammer plaat in de Grevelingen delen bloot van een in de wereldoorlog neergeschoten vliegtuig. Dit vliegtuig was toen in het water gestort, niet gevonden en in het zand van de Krammerplaat gedron gen en door de werkingen van stroom en wind spoedig geheel met zand over dekt. Door het schuren van het zand kwam een en ander weer boven. Veel aandacht werd daar toen niet aan geschonken, maar nu dezer dagen de Pajkspolitie te Bruinisse getipt werd, dat ook nog menselijke resten bij het vliegtuigwrak waren aangetroffen, waarschuwde deze instantie op haar beurt de politie te water, die met de politieboot R.P. 18 een^onderzoek in stelde. De politiem.ensen uit Wémeldinge, hebben rond het wrak gegraven en in derdaad stoffelijke resten van de pi loot gevonden. Daarbij bleek tevens dat de machine een Messerschmidt was, dus een Duits vliegtuig. Ook alle vlieg tuigonderdelen, waaronder een coraple- te motor zijn door de politie meege nomen. Uit het motornummer hoopt men te kunnen nagaan welke bemanning het vliegtuig had, toen het 20 jaar geleden werd neergeschoten, om aldus te kun nen identificeren, wie indertijd in de Duitse Wehrmacht als vermist is opge geven. MIDDELHARNIS Nieuw Gxiinea herinneringskruisen uitgereikt Aan de ex-militairen I. J. Holster; J. Nagtegaal en G. W. J. Westland uit de ze gemeente die in Nieuw Guinea heb ben gediend zijn gisteravond (maandag) door burgemeester P. W. Hordijk de door de Min. van Defensie beschikbaar gestelde Nieuw Guinea herinnerings kruisen uitgereikt. De burgemeester liet dit vergezeld gaan van een hartelijke toespraak en gelukwens met hun be houden terugkeer. Vrijdag komen we hierop nog nader terug. Zilveren jubileum A. Vroege. De heer A. Vroege was vrijdag j.l. 25 Jaar in dienst bij Campfens Snelsorteerin- richting alhier. Dit Jubileum is te zijnen huize herdacht, waarbij hem door zijn patroon uit waardering een enveloppe met inhoud is aangeboden, 's Avonds kwam het personeel feliciteren die hem een geschenk aanboden. Ook was er veel belangstelling van vrienden en kennissen. Kerkdienst. Vrijdagavond 6.45 uur hoopt in de Ger. Gem. ds. Chr. van Dam voor te gaan. DIRKSLAND Bevordering. De heer A. L. Bette slaagde dezer dagen voor het examen Marechaussee Ie klasse. De bevorde ring, waarbij hij tevens zal worden be ëdigd volgt a.s. augustus. De heer Bette is ingedeeld bij de 5e divisie van de Kon. Marechaussee te Utrecht. Duivenvlucht. Wedvluchtuitslag P. V. Gevl. Vrienden Dirksland vanaf Creil afstand 300 km. Gebr. Smit 1, 3, 17, 27 L. Arensman 2, 4, 8, 13, 15, 16, 19, 20 W. Nieuwland 5, 9; Joh. Doorn 6, 11, 18 N. V. d. Groef 7, 21; B. Doorn 10, 12, 23 W. V. 't Hof 14, B. Leijdens 22, 25, 28 A. Mans 24, 26. A.s. donderdag inmanden voor de wedvlucht Orleans, aanvang 6 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1