Welk kabinet? komt een Clir. ULO-scliool Opper J. de Waard te Dirksland 25 iaar in Overiieidsdlenst Dokter en mevr. De Man nemen afscheid van Nieuwe Tonge Te Steilendam Meditatia De komst van de Trooster pinksteaen Glasvezel in reddingboten FIC KORTEWËGsZOOH Volgende week maar één krant RUSTIG EXAMEN Vrijdag 31 mei 1963 No. 3193 Chr. SÏRÈEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond •k ii ix ik ik Fruitmanden en Fruitbakjes ,*3)e ^ruitcentrale*' Receptie op 5 juni in „Onder de Wiek" Mijnhardt's Zenuwtabletten Zondagsdiensten artsen Elektrisch mes 35e jaargang PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdljk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. De stembus heeft op 15 mei gesproken en naar onze mening zeer duidelijk. De nederlaag van de oppositionele P.v.d.A. was zo evident, dat daarover geen ver schil van mening kan bestaan. Ze was des te verwonderlijker, omdat deze par tij het beleid van het kabinet-De Quay had afgekraakt en den volke had ver kondigd, dat zij het heel anders en veel beter zou doen. Het heeft niet gehol pen. Tweederde deel van ons volk heeft uitgesproken dat het niet van het socia lisme gediend is. Slechts 28"/o stemde op de P.v.d.A. De communisten en de pa cifisten kunnen we buiten beschouwing laten, want zij stellen zich buiten spel als Nederlandse politieke partijde eer sten willen ons land ideologisch en als staat uitleveren aan de Sovj et-Unie en de laatsten zouden hetzelfde bereiken via hun onwezenlijke eenzijdige ontwa peningsidealen. De conclusie uit de ver kiezingsuitslag is dus ondubbelzinnig: de grote meerderheid van ons volk wenst hoe ze verder ook over aller lei zaken denken moge een voortzet ting van het regeringsbeleid met een combinatie als in het kabinet-De Quay. Nu moet er dus een nieuwe regering komen. Iedereen, zelfs de leiders van de P.v.d.A., dachten dat dr. de Kort, de frac tievoorzitter van de K.V.P., opdracht zou krijgen voor de kabinetsformatie. Tot ieders verrassing werd echter prof. Romme, die enkele jaren geleden om gezondheidsredenen uit de actieve po litiek verdween, als informateur door de Koningin aangewezen. Op deze be slissing van de Koningin kunnen en mogen wij geen kritiek uitoefenen. Vol gens art. 55 van de Grondwet is de koning onschendbaar, hetgeen in staat- rechtelijke zin betekent, dat hij voor zijn regeringshandelingen niet ter ver antwoording kan worden geroepen. De verantwoordelijke personen tegenover parlement en volk zijn de ministers. In dit geval moeten er onder de adviseurs van H.M. geweest zijn dr. Beel, dr. Drees en de voorzitters der beide Ka mers die in deze richting hebben ge adviseerd, want blijkens uitlatingen der vijf fractievoorzitters uit de Tweede Kamer is dit advies niet van hen af komstig. In ieder geval werd een infor mateur benoemd. Vrijwel alle politici en politieke journalisten hebben deze procedure geheel onnodig gevonden en wij sluiten ons daar gaarne bij aan. De verhoudingen liggen zo klaar en duide lijk, dat een periode van „informeren" volmaakt overbodig en slechts tijdver lies moet worden geacht. Wat nu prof. Romme doet, had evengoed een forma teur kunnen doen. Het gevaar bestaat bovendien, dat dhr. Romme, die bedol ven zat onder de partij programma's, partijdesiderata, rapporten van minis ters en van fractievoorzitters, veel meer controversiële punten gaat ontdekken dan voor een vlotte formatie nodig is. Zijn taak is het pad te effenen voor een formateur, maar het kon wel eens zijn, dat er nog meer voetangels en klem men komen te liggen. Nu is het bij elke kabinetsformatie zo dat er zich achter de schermen heel wat afspeelt, dat wij nooit te weten ko men en dat slechts bekend is aan een klein aantal insiders. Achter die scher men wordt een politiek spel gespeeld, waarnaar ook de parlementaire Jour nalisten slechts kunnen raden. En nu lijkt het er heel veel op, dat dit thans weer gebeurt. Naar onze mening is het zeer waarschijnlijk, dat er ondanks de duidelijke uitspraak van het kiezers korps door bepaalde personen en groe peringen pogingen worden gedaan om toch nog de P.v.d.A. bij de kabinets formatie in te schakelen en de benoe ming van prof. Romme tot informateur kon daarvan wel eens een symtoom zijn Wat is n.l. het geval? De P.v.d.A. is doodsbang een nieuwe periode van vier jaar oppositie in te gaan. Ze heeft ge constateerd, dat haar uittreden uit de regering in december 1958 met als ge volg een oppositieperiode, waarvan ze verwacht had, dat ze zou leiden tot een klinkende stembusoverwinning, totaal averechts gewerkt heeft. Bovendien heeft ze nu kunnen vaststellen, dat een regering zonder socialisten in Neder land zelfs ongekend populair kon wor den en tot prestaties kon komen, waar op de P.v.d.A. alleen maar jaloers kan zijn. En voorts dat deze regering op sociaal gebied het geliefde terrein van de socialisten wetten en maat regelen tot stand bracht, die, hoe men er overigens over moge denken, bij de bevolking zeer werden gewaardeerd. Het bewijs is dus geleverd, dat ons volk vindt, dat het ook zonder de P.v. d.A, wel kan. En dat is voor deze partij een zeer kwalijke zaak met vergaande consequenties. Daarom wil ze nu weer graag regeringspartij worden en om dit te bereiken vrezen we, dat ze bereid zal zijn heel wat water in haar rode wijn te doen, zodat het moeilijk zal zijn haar af te wijzen. Maar er is nog iets. In de K.V.P. is een stroming, die een sterke voorkeur heeft voor samenwerking met de P.v.d. A. en die haar spreekbuis vindt in het bekende r.k. ochtendblad de „Volks krant". Deze krant is zeer nauw geli eerd aan de r.k. arbeidersbeweging, evenals het N.V.V. een niet te onder schatten zeer sterke pressiegroep. Al vóór de verkiezingen liet zij zich in de ze geest uit en ze doet dat nog. Het is o.i. ook helemaal niet toevallig, dat deze twee vakcentrales dezer dagen een ge zamenlijk sociaal program van wensen hebben gepubliceerd, blijkbaar met de bedoeling de kabinetsformateur onder druk te zetten en in een zekere richting te stuwen. „Maar de Trooster, de H. Geest, welke de Vader zenden zal in Mijne Naam, Die zal u alles leren, en zal u indachtig maken alles wat Ik u gezegd heb." (Joh. 14 26). „Wij zullen tot hem komen en zullen woning bij hem maken", zo luidt de be lofte van Christus aan allen, die de Heere beminnen. Hij en Zijn Vader zullen inwonen in mensenharten. On begrijpelijk!, nietwaar; maar daarvoor is het dan ook Pinksteren geworden, die kroon der christelijke vierdagen, die (voorlopige) afsluiting van de heils- feiten, waarop ziende Christus Kerk mag juichen: God in ons! God de Drieënige! Zo duidelijk openbaart Hij Zichzelf als de Drieënige in onze meditatie tekst. Christus, de Zoon spreekt hier. Hij zal de Vader bidden, en Die zal Hem verhoren en de (andere) Trooster, de H. Geest zenden. Durft ge de Drieëenhoid Gods te ont kennen, te loochenen? De God der Openbaring, de God der Schriften, de God van uw doop? Weet dan wel, wat gij doet. De Vader in de hemel zendt de H. Geest in Christus' Naam. Staan we daar eerst eens bij stil. In Christus' Naam: dat betekent, dat Christus na Zijn hemelvaart om de gave en uitstorting des Geestes gebeden heeft. Ik zal de Vader bidden, en Hij zal u een andere Trooster geven, op dat Hij bij u blijve in der eeuwigheid (vs. 16). Christus vertrekt, na Zijn vol brachte Middelaarswerk, van de aarde. Maar Hij zal Zijn Kerk geen wezen la ten (vs. 18); in de Geest komt Hij te rug; keert Hij weer tot Zijn Kerk. Daar toe heeft Hij, met in Zijn handen de kostbare betaal-prijs, geëist, gebeden van de Vader: de gave en genade des Geestes .En tien dagen na Hemelvaart stort God die Pinkstergeest uit op alle vlees. De Heilige Geest kan vele namen dragen, 't Is de Geest van oordeel en uitbranding; Hij heet de Geest der ge nade en der gebeden. Ook moogt ge Hem kennen, hopelijk, als de Geest van de aanneming tot kinderen, de Geest der verzegeling van dat kindschap Gods; de Geest der waarheid; en hier noemt Christus Hem „de Trooster"; zelfs heet Hij, in VS. 16, de andere Trooster. Christus is na Zijn hemelvaart de Trooster, de Pleitbezorger, de Voor spraak voor de Zijnen, bij God in de hemel. De andere 'JTrooster, die andere, grote Pleitbezorger en Voorspraak woont en werkt op aarde, in de harten van Christus' Kerk. Hij is de grote Leermeester en Indachtigmaker van al les wat Christus tijdens Zijn rondwan deling op aarde had onderwezen; wer kelijk doet Hij dat verstaan en roept het in de herinnering terug. Dierbare Trooster! Het troost-ambt van God de H. Geest; de Derde Persoon van de H. Drievuldigheid, is dus veel ruimer en meer-omvattend dan alleen maar het vertroosten van verslagen en verbroken harten. Ook^ dat, ongetwijfeld, behoort tot Zijn taak. Maar in Zijn troost-ambt wil God de H. Geest alles doen, wat noodzakelijk mocht blijken om de men sen, Hem ter bearbeiding aangewezen, de Schriften te doen verstaan, ze Chris tus deelachtig te maken en ze zo met God te verzoenen. Hoort het maar: Die zal u alles leren! Schone belofte. Te mogen verkeren in de leerschool van God de H. Geest! Hij opent de Schriften voor het verstand en het verstand en hart voor de Schrif ten. Wat moeten ze dan veel aan-, en veel af-leren. Ja, ze moeten eigenlijk alles nog leren. Als de kleinste van on deren aan beginnen; klasse 1 doorlopen. Het a. b.' c. van vrije genade leren spel len; leren bidden, leren opmerken, wat antwoord God geeft; leren strijden te gen satan, zonde en eigen vlees; leren vluchten tot Christus' borggerechtig- heid; leren zuchten om ontferming en genade; om vergeving door Christus' bloed. ALLES leren! Ook Christus' discipelen zijn van na ture zo vergeetachtig, zo hardleers, zo ongevoelig voor de dingen van Gods Woord en Koninkrijk. Christus had ze, o zeker, zovele dingen van Zijn Vader, van Zijn borgtochtelijk lijden en ster ven, van Zijn opstanding, en verhoging meegedeeld, maar de H. Geest moest hun alles zo in de herinnering terug roepen. Die zal u indachtig maken alles wat Ik u gezegd heb!, zo belooft de Heiland het aan de Zijnen. De H. Geest zal ze de woorden van eeuwig leven indachtig maken. Hij zal I de discipelen en apostelen inspireren. Laat Uw licht in 't diepe duister stralen met een felle brand; geef de dag weer nieuwe luister, die de zwarte nacht verbant. Laat Uw wind de dampen bannen van de zv/oele atmosfeer; vel ons, die de bogen spannen, en werp onze wapens neer. Leer weer spreken nieuwe talen, zodat ieder 't kan verstaan; dat w' Uw wonderen verhalen, die Gij hebt vanouds gedaan. Wil de harde harten breken door Uw onverwinbre kracht; geef de wereld 't wondre teken van Uw goddelijke macht. Blaas in dorre beendren leven, dat wij opstaan tot Uw eer; door Uw Geest wordt 't Heil gegeven! Leer ons smeken keer op keer. M. N. aandrijven, maken tot predikers van het Evangelie des kruises; ook door middel van perkament en papier. De H. Geest zal ze onfeilbaar doen optekenen de woorden en daden van Jezus Christus. Rijke belofte, nietwaar? Goddelijke Trooster, Die door dat heils-woord de eeuwen-door Uw volk en Kerk hebt willen bemoedigen en onderrichten. Indachtigmakende genade des H. Geestes, ook wij allen hebben die zo nodig. Om te gedenken aan onze zonden, om ze te 'belijden, 'ize-.te verfoeien voor Gods aangezicht. Om te gedenken, dat Jezus Christus in deze wereld kwam om de zondaren zalig te inaken. Om te gedenken, dat Hij een volk uit de duis ternis kan en wil roepen tot Zijn won derbaar Licht. O, zonder die H. Geest staat ge zo vreemd tegenover God de Drieënige en tegenover Zijn Woord en dienst, Zijn volk en dag! De H. Geest legt een band, een levens-, een liefde-, ja een eeuwigheids-band tussen allen die de Naam des Heeren leren aanroe pen in oprechtheid. Bidt ook gij om de H. Geest? God kan en wil Hem u geven; om Christus' wil en in Christus' Naam. Dan wordt het ook voor en in u: Pinksteren; •'orvuld-worden met de H. Geest. St. M'dijk (Zld.) Ds. J. V. d. Hr. Speciaal in het opmaken van B. V. d. VEER Telefoon 2682 Westdqk 36 MIDDELHARNIS Het is bekend dat prof. Romme een sterke voorstander is van samenwer king met de P.v.d.A. In het sociale vlak immers zijn de verschillen tussen de K.V.P., speciaal de linkervleugel daar van, en de P.v.d.A. meer theoretisch dan praktisch van aard. Het zou dus wel eens kunnen zijn, dat de informatori- sche werkzaamheden van dhr. Romme een bijdrage zouden kunnen vormen tot het open houden of open maken van de mogelijkheid van deelneming van de P. v.d.A. aan de nieuwe regering. En daar om betreuren wij het, dat deze tacticus van professie gelegenheid heeft gekre gen de zo duidelijke verkiezingsuitslag in haar consequenties voor de vorming van een nieuw kabinet te gaan ver troebelen en verdoezelen. Op het moment, dat we dit artikel schrijven, is prof, Romme nog steeds aan het „informeren". Gelukkig kornt hij aan de formatie niet toe, want die ligt buiten zijn opdracht. Dat zal een parlementariër moeten doen en de daar voor meest aangewezen persoon is dr. de Kort. Intussen zal het zoals vanouds weer de K.V.P. zijn, die beslist of er een regeringscombinatie zal komen met de V.V.D. of met de P.v.d.A. Met beide te gelijk lijkt ons uitgesloten, want dan is er in het parlement geen behoorlijke oppositie meer en dat kan alleen goed werken in tijden van nood. Het wordt dus in de komende weken een touw trekkerij van weinig, grootse allure. Wat de principes betreft, moeten wij uiteraard beide afwijzen. Maar rekening houdende met de parlementaire verhou dingen en onze sociaal-economisch-fi- anciële opvattingen kiezen wij onver bloemd voor een samengaan met de V. V.D. Als we zien, wat de P.v.d.A. in haar geschrift „Om de kwaliteit van het bestaan" als haar verlangens po neert, dan geloven we, dat zelfs een ge deeltelijke uitvoering daarvan funest zou zijn voor onze economie en zou in gaan tegen de belangen van zeer grote volksgroepen. Wij wensen wel minder, doch niet meer staatsdirigisme. Deze voorkeur betekent geenszins, dat een nieuw kabinet-De Quay wel licht onder een andere premier, als prof de Quay zich niet meer beschikbaar stelt ons politiek ideaal zou verte genwoordigen. Het pas afgetreden ka binet was ons ook nog te progressief. Maar in de gegeven omstandigheden lijkt het ons de beste oplossing. Wanneer er ondanks de cijfers van de stembusuitslag toch weer een kabi net met de P.v.d.A. zou komen, ware dit een slag in het aangezicht van de kie zers. We zouden dan in het vervolg Op 5 juni a.s. zal de opperwachtmees ter J. de Waard, postcomm,andant bij de Rijkspolitie te Dirksland 25 jaar in Rijksdienst zijn. Dit jubileum zal op genoemde datum worden herdacht in het Herv. verenigingsgebouw „Onder de Wiek" waar te 3 uur een receptie zal worden gehouden en waar politie-auto- riteiten en het gemeentebestuur zullen bij tegenwoordig zijn. Opper de Waard heeft een mooie staat imn dienst achter de rug en is een zeer geziene figuur hij zijn superieuren en collega's. De heer J. de Waard werd 7 aug. 1918 geboren te Enkhuizen. Zijn vader (die nu 80 jaar oud is) was timmerman en dreef er een wapenhandel bij; waarom de heer de Waard zeker een vak heeft gekozen, dat met wapens te maken had, want daar kon hij prima mee om gaan; hij heeft als schutter in de loop van de tijd vele mooie prijzen gewon nen. Na de lagere school ging hij naar de R.H.B.S. waar hij zijn 3-jarig diploma behaalde, In de militaire dienst kwam hij bij het 3e regiment cavalerie (rode huzaren) en werd na zijn gewone dienst tijd beroeps, tot na 3 jaar de bezetter ons land overviel. Zo maakte hij in mei ook wel kunnen ophouden met stemmen want dat heeft dan weinig zin meer als de heren politici de uitslag toch aan hun laars lappen. En als de A.R.P. en de C.H.U. hieraan zouden meewerken, voorspellen wij deze partijen niets min der dan een revolutie onder een deel van haar leden! 1940 de strijd mee aan de Grebbeberg, waar men van de geweldige overmacht moest zwichten. Dwars door de polders heen naar De Klomp wist men toen te ontkomen en manschappen en paarden te redden. Op 1 augustus 1940 kwam de heer de Waard bij de marechaussee en begon zijn loopbaan als Rijksveldwachter te Middelharnis. In 1943 werd hij overge plaatst naar Ouwerkerk (Schouwen- Duiveland) als postcommandant; in 1949 naar de groep te 's Heer Arendskerke (Z. Bev.) Na de bevrijding werd hij wacht meester bij de Rijkspolitie; in 1952 wachtmeester Ie klasse. Sinds augustus 1954 is de heer de Waard gestationeerd te Dirksland; in 1961 werd hij bevorderd tot opper wachtmeester en na het vertrek van opper Schilders postcommandant van deze groep en wnd. post comdt, van Herkingen. Het 'bewakingsgebied van deze groep is zeer uitgebreid en strekt van het Dirklandse Sas tot aan Batte- noord. De heer de Waard is zeer aan Flak- kee gehecht, niet alleen omdat hij in 1943 huwde met een Flakkeese vrouw (uit Ooltgensplaat) maar zeker omdat hij te Middelharnis zijn loopbaan be gon en ook omdat hij zijn hobby hij is een groot liefhebber van jagen vooral op eenden op ons eiland kan uitleven. Op 5 juni a.s. zal het de jubilaris zeker niet aan belangstelling ontbre ken. De heer de Waard is met hart en zie politieman en weet bij de uitoefe- Dokter en mevr. De Man te Nieuwe T voor hun woning aan 'het Korteweegje nieuwe woonplaats Barendrecht zullen Dokter De Man die bijna 30 jaar geme Nieuwe Tonge is geweest heeft om ge neerleggen. Elders in ons blad is verslag deze week met de geachte dokters-fa gehad. onge poseerden voor de laatste maal te Nieuwe Tonge alvorens zij naar hun vertrekken. ente geneesheer en praktiserend arts te zondheidsredenen zijn praktijk moeten opgenomen van een onderhoud dat we milie i.v.m. hun a.s. vetrek hebben Op initiatief van de Hervormde pre dikanten te Goedereede en Steilendam, resp. ds. J. H. Vlijm en ds. H. J. Smit is verleden jaar een vereniging opge richt, om te komen tot oprichting van een Christelijke ULO-school voor West- Flakkee. Er zijn tha.ns voldoende leer lingen om te kunnen starten, zodat per 1 sept. a.s. de cursussen zullen aanvan gen vooropig in een noodschool. j Was het eerst de bedoeling dat de school te Goedereede zou komen, deze plannen zijn nu gewijzigd de school wordt gevestigd te Steilendam. In een van de e.k, raadsvergaderingen zullen de plannen in de gemeenteraad ter ta- j fel komen, om m.edewerking te verle nen. Gedacht wordt de school te bou- wen in het uitbreidingsplan aan de Korteweg. Het bestuur van de Ver- j eniging heeft inmiddels sollicitanten op geroepen voor een hoofd en voor de nodige leerkrachten. De voorbereiding heeft in volledig overleg plaats met het bestuur en het hoofd van de Chr. Ulo de heer A, Westland te Middelharnis. Als de Chr. Ulo te Steilendam op gang is, zal dit een ontlasting betekenen voor de school te Middelharnis, die ieder jaar overbe zet is. En nu nog de Visserijschoolü Steilendam werkt met de plannen door en is ook 'bezig met het stichten van een visserij-school, waarmee bij voldoende deelname ook spoedig zal worden gestart. Vissers jongen, ook uit andere plaatsen kunnen zich opgeven ten gemeentehuize te Steilendam. j Aan de vraag naar een reddingboot met superieure kwaliteiten wordt sinds enige tijd door Amerikaanse fabrikan ten van glasvezel voldaan. Amerika's voornaamste rederijen stellen thans reddingboten in bedrijf, vervaardigd uit met glasvezel versterkt plastic. Fiberglas reddingboten zijn vooral door de activiteiten van de grootste firma op dit gebied, Owens-Corning Fiberglas, tot zo'n snelle ontwikkeling gekomen. In tegenstelling tot stalen boten kun nen zij niet zinken. Het uitzonderlijke drijfvermogen is te danken aan een nieuwe vinding, waarbij de ruimte tus sen de binnenste en buitenste wanden van de romp met urethan schuimplastic wordt opgevuld. Bij conventionele red dingboten wordt gebruik gemaakt van door schotten onderverdeelde drijf- tanks. (DIA). ^ÖOR BETE» ■:-^'-':-K>^-^'^-^-W^''\ l^»^ -— NAAR 0E 1 4 3 MIDDELHARNIS-TEUZaZS at ning van zijn beroep met de nodige tact op te treden. Daarom wordt hij ook bij de bevolking gewaardeerd en zal hij van velen uit de Dirkslandse burgerij op de jubileumdag gelukwensen ont vangen. A.s. week zal ons blad „Eilanden- nieuws" maar éénmaal verschij nen en wel op vrijdagavond 7 juni. Dit in verband met dat op maandag tweede pinksterdag niet geiuerkt wordt. N.V. EILANDEN-NIEUWS MIDDELHARNIS Gegrond op 1 O-tallen jaren ervaring Van Zaterdag 1 juni v.m. 12 uur t.m. dinsdag 4 juni v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Bakker, telefoon 2710, Sommelsdijk. Dirfcsla?id-Herfcmgen-MeUssant: Dienst heeft dokter Elvé, telf. 01877- 262, Dirksland. Oost-Flafcfcee; Dienst heeft dokter de Jager, telef. 01875-301, Nieuwe Tonge en dokter Buth tel. 01871-306, Den Bommel. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Wagner, dieren arts te Dirksland, tel. 01877-281. THOLEN Zondagsdienst ai'tsen. Zondag 2 ju ni hebben voor de gemeenten Poortvliet Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, tel. 01162-400 Poortvliet en dok ter Vermet, tel. 01676-415, Nieuw Vos semeer. DE ZENDING DES HEILIGEN GEESTES Ach, kwam dat krachtig g'druis, in 't huis mijns harten en 't vuur van 't Pinksterfeest. Zit stil, en neig maar 't oor, en hoor de kracht van 't Woord de vlammen van de Geest. J. van Lodensteyn. Een Amerikaanse firma heeft een elektrisch snijapparaat op de markt ge bracht, waarmee vlees, kaas of andere voedingsmiddelen met een minimuim aan inspanning kunnen worden gesne den. Het bestaat uit twee gelijke messen, die door middel van een elektrische motor 2000 maal per minuut in voor- en achterwaartse richting langs elkaar worden bewogen. Met het heft wordt alleen de richting van het snijvlak aangegeven. Het elektrische mes is geschikt voor het snijden van fruit, groenten, kaas, taart of brood en niet te vergeten vlees. De prijs van het mes bedraagt in Amerika 28 dollar. (DIA).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1