De ,Vrije Boeren' De heer J. Erkelens, Middelharnis 25 jaar in Rijksdienst Raiffeisenbanlc Residuren BEDFORD Fa. J. V. d. Wal Flakkees schaakkampioen Spaargelden nu reeds kort aan de 8 miljoen Dinsdag 26 maart 1963 No. 3175 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLAJTOSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt ttoeemaal per week: dmsdxig- en vrijdagavond Hoofdassistent-dienstgeleider bij de belastingen CENTRALE VEILING Middelharnis Coöp. Boerenleenbank Middelharnis-Sommelsdijk voortaan De vulkaanuitbarsting op Bali Garage Knöps Betaling abonnementsgeld per giro Kent U al? 35e jaargang PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tei. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. De ontruiming van drie boerderijen door de boeren met hun gezin, afge dwongen door het Landbouwschap met behulp van een grote politiemacht met als gevolg ernstige relletjes en het af branden van één der boerderijen heeft weer eens de aandacht gevestigd op een „brandende kwestie", n.l. de werking van de organen der publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Deze heeft al jaren lang verwikkelingen te zien gegeven, die nu in hevige mate zijn toegespitst en het laat zich aanzien, dat ze ook politieke gevolgen zullen hebben. We hebben een paar jaar geleden in enkele artikelen een overzicht gegeven van de P.B.O. en gaan dus hier niet op nieuw in op deze organisatie. We her inneren er alleen aan, dat het Land bouwschap het eerste orgaan was van de P.B.O., zoals deze na 1950 is gaan werken. Men weet, dat alle boeren hier bij aangesloten zijn, niet vrijwillig, maar uit hoofde van een door de wet opgelegde verplichting! Hoe is dat Landbouwschap, waar vele landbou wers bezwaar tegen hebben, nu ont staan? Het is van belang dit te weten, omdat de leider van de „Vrije boeren" de heer Koekoek en velen met hem be weren dat het onwettig tot stand ge komen is en dat de Hoge Raad verle den jaar zelfs heeft uitgesproken dat het geen rechtsgrond heeft en de boeren dus niet kan binden. Om met het laatste te beginnen, dit is zeer beslist niet het geval. De Hoge Raad heeft dit nimmer verklaard, doch alleen een vrijspraak gedaan inzake een vordering, omdat er een fout in de dagvaarding was. Wat de totstandkoming van het Landbouw schap betreft, deze is ongetwijfeld vol gens de voorschriften betrokken stands organisaties en die der werknemers alle of bijna alle besluiten tot deelneming aan de P.B.O. geschied. Wanneer de bij deze bedrijfstak betrokken standsorga nisaties en die der werknemers alle of bijna alle toesluiten tot deelneming aan de P.B.O., dan kan de S.E.R. het topor gaan daarvan, de regering adviseren tot instelling van een product- of bedrijfs- sohap voor deze sector van het econo misch leven. Dit is destijds ook gebeurd De besturen van al deze boeren- en ar beidersorganisaties hebben er zich vóór verklaard en het ligt voor de hand, dat deze belangrijke kwestie ook in de af delingen uitvoerig is besproken en de toetreding met meerderheid van stem men is aanvaard. Toen heeft de betrok ken minister een Koninklijk Besluit uit gevaardigd, waarbij het Landbouwschap werd ingesteld en daardoor waren auto matisch aUe Nederlandse boeren zon der één uitzondering opgenomen in de P.B.O. met als consequentie, dat ze ook allen verplicht zijn de jaarlijkse heffin gen te betalen. Nu kan men bezwaar maken tegen deze eventueel onvrijwillige inschake ling, maar feit is, dat de meerderheid, wellicht zelfs de grote meerderheid van de leden der boerenbonden er zich vóór verklaard heeft. Ware dit niet geschied, dan zouden de hoofdbesturen toch nim mer tot de P.B.O. hebben kunnen toe treden. Het is natuurlijk mogelijk, dat de voorlichting eenzijdig is geweest, maar dan moeten de leden zich maar al- zijdig oriënteren. Het is ook mogelijk, dat een groter of kleiner deel ervan er zich toen niet voor interesseerde en zelfs niet ter vergadering is gegaan. En de ongeorganiseerde boeren hebben uiteraard helemaal geen invloed kunnen uitoefenen op de gang van zaken, maar dat brengt hun positie nu eenmaal mee. In elk geval kan niet ontkend worden, dat het landbouwschap langs wettige weg is tot stand gekomen evenals trou wens de hele P.B.O. in 1950, die in de Staten-Generaal met overgrote meer derheid is aangenomen. Of men dus vóór of tegen deze P.B.O. is, doet hier niet ter zake. We kunnen ons best voorstellen, dat er boeren zijn, die er helemaal niets voor voelen, maar nu het Landbouwschap een wettelijke en wettige instelling is, rest hen niets anders dan trouw de heffing te beta len. Wie dit niet doet, handelt in strijd met de wet en loopt dus grote kans, dat hij gerechtelijk vervolgd wordt. De „Vrije boeren" van boer Koekoek heb ben geweigerd te betalen en na zeer lange tijd geduld te hebben geoefend is het Landbouwschap tenslotte tot execu tie overgegaan. Hiertegen is wettelijk niets te doen, evenmin als men langs gerechtelijke weg iets kan veranderen aan een belastingaanslag, die aan de re gelen van de wet voldoet. We moeten eerlijk zeggen, dat ook wij helemaal niet enthousiast zijn over die P.B.O. Wij willen ze zeker niet op één üjn stellen met de wettelijke positie van gemeenten en waterschappen, zo als dit thans van verschillende zijden is gedaan. Dit zijn natuurlijke en histo rische grootheden en geen kunstmatige zoals de P.B.O. Er zijn tegen deze laat ste zonder twijfel vele bezwaren aan te voeren en we hebben deze in de boven- aangehaalde artikelen dan ook naar vo ren gebracht. Maar daarom gaat het nu niet in de kwestie-Hollandse Veld. In een democratisch geregeerd land dient iedere staatsburger, of hij het met een Wet eens is of niet, de wet te eerbie digen, in casu de heffing te betalen. Wij moeten allemaal belasting betalen, zelfs heel veel tegenwoordig en we zijn het helemaal niet eens met de besteding daarvan! Dat zouden we zelfs heel an ders doen. ;viaar we hebben onze volks vertegenwoordiging zelf gekozen en de ze bepaalt in samenwerking met de re gering de bestemming ervan. Er is dus zowel voor deze belastingkwestie als voor de P.B.O. slechts één middel om tot Verandering te komen: een volksverte genwoordiging te kiezen, die er anders over denkt dan de tegenwoordige. Want zolang de Wet op de P.B.O. bestaat, zo lang blijft de verplichte heffing. En vol gens dezelfde wet is het zo, dat een be drijfstak, die eenmaal in de P.B.O. zit, er nooit meer uit kan. De heer Koekoek weet dit alles heel goed, althans dat behoort hij als leider van zijn „Vrije Boeren" te weten. Noch tans heeft hij de thans zo gedupeerde boeren bij Hoogeveen gestijfd in hun verzet, ja hen zelfs wellicht ertoe gead viseerd, ledere Nederlander mag op wettige wijize actie voeren tegen wetten of maatregelen, waarme hij het niet eens is, maar dit kan alleen via ons par lement. Boer Koekoek wil nu ook graag in de Tweede Kamer komen. Hij heeft met zijn partijtje een kandidatenlijst in gediend en het laat zich aanzien, dat hij een behoorlijk aantal stemmen zal halen. De ontruimingen in Drenthe zijn voor hem een prachtige reclame ge weest. Inderdaad is hij dan op de plaats, waar hij op geoorloofde wijze voor zijn standpunt kan opkomen. Hij zal ech ter een zware dobber hebben. We ge loven niet ver mis te zijn als we bewe ren, dat zeker van de 150 Tweede-Ka merleden er geen 10 zijn, die momen teel tegen de P.B.O. zouden stemmen. Aile grote partijen zijn en blijven er voor. En een eenling in de Kamer be reikt absoluut niets. Het heeft trouwens totaal geen zin een partij op te richten met zulk een beperkt doel. Politieke partijen moeten, willen ze enige zin hebben, een op alle facetten van ons staatkundig en maatschappelijk leven gerichte doelstelling hebben. Daarom willen we diegenen onder onze lezers, die wellicht neiging hebben om achter het vaandel van iboer Koekoek te gaan lopen, in alle ernst adviseren zich niet voor dit karretje te laten spannen. Wij zijn voorstanders van beginsel- en niet van belangenpartijen. Dit wordt een partijtje van zeer heterogene samenstel ling: liberale, protestants-christelijke en roomse boeren gaan er wellicht op stemmen; doch wat zal ze doen als er honderden andere problemen aan de or de komen, die met de P.B.O. en de land bouwpolitiek niets te maken hebben? De enig goede methode om indien men dat wenst in de P.B.O.-kwestie verandering te brengen is: de bestaande partijen tot andere gedachten te bren gen. Men zal dan moet en beginnen met actie te voeren in de boerenorganisaties Zolang de voormannen daarvan zulke fervente voorstanders van de P.B.O. blijven, zal dit met de Kamerleden ook het geval zijn. Deze zaak ligt nu een maal niet eenvoudig. Er zijn argumen ten vóór en tegen de P.B.O. aan te voe ren en het zal niet gemakkelijk zijn een andere constructie te vinden. In elk ge val zijn wij ertegen, dat er nieuwe be drijfstakken onder worden gebracht, van welker organisaties bekend is, dat ze er niets voor gevoelen. Vooral in vak bondskringen gaan stemmen op, die de P.B.O. met overheidsdwang willen op leggen in die sectoren, waar men er nog afwijzend tegenover staat. Indien de re gering en het parlement die kant op zouden gaan, behoeft men geen profeet te zijn om te voorspellen, dat de aversie 1 brede kringen ertegen bestaat, 1 neer zal toenemen. Als de voor- ers ervan willen ,dat de tegenstan ders zich democratisch zullen gedragen zullen ze zelf hij de verwezenlijking van hun ideaal niet tot ondemocratische middelen hun toevlucht mogen nemen. Dat zou geker nog meer koren op de molen zijn van boer Koekoek! En de actie van bet pas opgerichte comité van de Veluwse boer Voortman, die langs de weg van het recht wil werken, zou er eveneens zeer door worden gestimu leerd. Donderdag 28 maart a.s. jubileert de heer J. Erkelens, hoofdass. dienstgeleider bij de belastingen te Middelharnis, hij is dan 25 jaar in Rijksdienst. Reeds 17 jaar is hij op dit eiland werkzaam; eerst enige jaren te Dirksland en daar na te Middelharnis. Zijn ambtsgebied omvat de middenmoot van Flakkee n.l. de gemeente ivrharnis, Sommelsdijk, Herkingen, Dirksland, Melissant en Nieu we Tonge, zodat hij geen onbekende is in onze streek en zeker niet in de plaats waar hij woont, door de vele nevenfunkties die hij buiten zijn werk kring vervuld. De heer Erkelens is een echte self made-man, hij heeft zich tot de positie die hij nu bezit zelf geheel moeten op werken. Studeren op een middelbare school kon er thuis niet af, hij moest maar zien, dat hij zich een bestaan verwierf. Geboren te Alblasserdam 15- 10-1917 ging hij na de lagere school te hebben doorlopen op 18-jarige leeftijd in militaire dienst als beroepsmilitair bij de cavelerie te 's Gravenhage. Doel was een opleiding voor onderofficier, maar dit plan viel in duigen door de oorlogsdagen 1940'45. Na de capitulatie was hij eerst een tijdje in Millingen op de Veluwe om paarden af te richten, maar werd in juni 1940 gedemobiliseerd en kwam op wachtgeld. De bezetter had een baan voor hem in de Opbouwdienst, maar dit wilde hij niet; in december 1940 werd hij geplaatst bij de douane te Bla- del in N. Brabant, waar hij verbleef tot april 1943. Toen moest hij zich melden als krijgs gevangene; daar hij februari van dat jaar gehuwd was leek hem dit niet aan lokkelijk en besloot hij onder te dui ken. De Brabanters verleenden hem, daarbij alle steun, hij had veel lof voor deze mensen. Van de 16 maanden dat hij ondeirgedoken was, vertoefde 'hij bijna een jaar onder de grond. Tussentijds werd hij overgeplaatst naar Holwerd in Friesland, waar hij als ambtenaar zijn volle salaris kreeg. Dat was begin 1944 en gezien de situ atie steeds dreigender werd verbleef hij daar slechts korte tijd en besloot terug te trekken naar Brabant, waar in sept. 1944 de bevrijding volgde. Bij de belastingen Na de algehele bevrijding in mei 1945 kwam hij weer bij de grensdouane te Bladel. In 1946 werd hij overgeplaatst naar Dirksland als belastingambtenaar in de rang van grenscommies. In 1947 werd hij bevorderd tot assistent in de funktie van dienstgeleider. In 1950 werd hij overgeplaatst naar Middelharnis, aanvankelijk in dezelfde funktie. Deze overplaatsing- zinde hem in het eerst niet, maar hij en zijn echt genote voelden zich er spoedig thuis. In januari 1962 is hij benoemd tot hoofd assistent-dienstgeleider. Dagelijks kan men hem nu vinden in de z.g. „ambte- narenwacht" in een gebouwtje aan de Oranjestraat achter het belastingkan toor. Het gezin van de heer Erkelens heeft 3 kinderen, een dochter die verpleeg ster is in het ziekenhuis te Dirksland, een zoon die de technische school be zoekt en en meisje dat nog op de la gere school gaat. Nevenfunkties. In het gemeenschaps leven neemt de heer Erkelens ook een plaats in; hij is kerkvoogd van de Ned, Herv. Kerk te Middelharnis; voorzitter van het Chr. gemengd koor Jubilate Deo (dir. G. Zoon); tweede voorzitter van de Herv. Mannenvereniging, en be stuurslid van de Groen v. Prinsterer- school (v.h. voorzitter). Donderdag 28 maart a.s. des middags 2 uur zal de jubilaris te zijnen huize worden gehuldigd door de inspecteur uit Den Briel, die vertegenwoordigd zal zijn van de chef de bureau, de chef dienstgeleider, de heer de Vin, colle ga's, de Rijksontvanger en het perso neel van het belastingkantoor. Van 4.30 tot 6 uur 's avonds op die zelfde dag zal er in de woning in de Wilhelminastraat voor hen die dit wen sen gelegenheid zijn om te complimen teren. De gemeente-secretaris van Stellendam, de heer J. L. Woudstra schaakt zich naar het Flakkees kampioenschap. Uit de tien gespeelde partijen wist dhr. Woudstra met het hoogste aantal pun ten te eindigen. Woensdag werd hem de trofee door burgemeester J, A. Kleij- nenberg van Stellendam uitgereikt. Elders in ons blad is een verslag hier van opgenomen. Vienveiling van dinsdag 26 maart 1963 Klasse I: Grove 13,—; middel 13,51; drielingen 11,54; picklers 20,50; aanvoer 18000 kg. Klasse II: Grove 10,75; middel 9,50; drielingen 7,53; aanvoer 13000 kg. De Coöperatieve Boerenleenbank Middelharnis-Sommelsdijk, die nu voortaan Raiffeisenbank zal worden genoemd, kwam donderdagavond in Hotel Spee in openbare jaarvergadering bijeen. Er was zoals gewoonlijk weer een flinke opkomst. Tijdens deze vergadering werd door het bestuur de reke ning en balans 1962 gepresenteerd; uit de cijfers bleek dat op een zeer gun stig jaar mag worden teruggezien en de groei van de bank zich nog steeds voortzet. Zoals bekend werd in de loop van het jaar de 7 miljoen aan spaar gelden volgemaakt, bij de jaarafsluiting waren deze reeds weer opgelopen tot 7.518.046, dus een stijging van 15"/o. Zeer waarschijnlijk zal dit jaar de 8 niiljoen aan spaargelden worden gepasseerd. Het balans totaal groeide tij dens het jaar 1962 met 1,103.871,20 en kvram van 7.623.159,42 op 8.727. 030,62. Deze cijfers weerspiegelen wel de sterke groei van de bank. In het openingswoord van de voorzit ter de heer J, Doornbos stond deze al lereerst stil bij het overlijden van de vroegere voorzitter de heer Izak Bom, die hij herdacht om zijn krachtig be stuursbeleid en (door zijn beroep als landbouwer-veehandelaar) zijn grote bekendheid in deze omgeving, In 1911 werd hij lid, in 1934 bestuurslid en in 1951 voorzitter welke funktie hij tot 1957 vervulde en wegens gevorderde leeftijd opgaf. Tegelijk werden ook 12 overleden leden herdacht. Het jaar 1962 overziende schetste spreker dat de omzetten van de bank in stijgende lijn waren gegaan; voor de boeren was het jaar over het algemeen ook niet slecht. Alle oogstmachines konden gebruikt; wel zou het wenselijk zijn volgens spreker dat een algemene verkaveling tot stand kwam om effi ciënter te kunnen werken. Spreker wees in dit verband op de nieuwe pro vinciale weg, die dwars door het Oude- land komt en versnippering van perce len teweeg brengt. Aan het slot van de vergadering zou hij daar een kaart van laten zien. Aan de heer Jacob Edewaard, die het langst lid was van de Bank werd een kist sigaren gepresenteerd en aan de leden boven de 80 jaar eveneens een rokertje. Hef jaarverslag In het jaarverslag werd gememo reerd dat er in 1962 weer naar is ge streefd de kredietmogelijkheden aan te passen aan de speciale behoeften van de invidiuele agrarische bedrijven. Ook werd gewezen op het reeds genoemde spaaroverschot van het afgelopen jaar. De reserves stegen met 11.9 miljoen en bereikten ultimo december inclusief rente een niveau van 130.7 miljoen. De bank heeft zich in het afgelopen jaar intensief beraden op verbetering van kredietmogelijkheden voor land en tuinbouw, speciaal voor de finan ciering van oogstkredieten voor jonge boeren. Door de toename van de werkzaam heden moest vaak tot diep in de nacht worden overgewerkt, de bank is toe aan uitbreiding van personeel. Tijdens 1962 namen 2 dames hun ontslag in wiens plaats een mannelijke kracht (de heer A. de Visser) is benoemd, die de kas sier bij diens afwezigheid kan vervan gen en voorts 1 administratieve vr. hulp. Met beide is een goede keuze ge daan. De vergadertechniek van het be stuur is gewijzigd en meer afgestemd op snelle besluitvorming. Het aantal leden bedraagt thans 540. De spaarbank werd uitgebreid met 86 nieuwe rekeningen in totaal zijn er 2627 gewone spaarrekeningen, 47 jaar deposito's, 150 jeugdspaarrekeningen en 13 ambtenarenspaarrekeningen. De post uitstaande voorschotten steeg in 1962 aanzienlijk n.l. van 1.036.195,46 tot 1.559.682,17, een stijging dus van liefst 50'Vo. Van de Centrale Bank was per ultimo 1962 3.764.194,48 te vorde ren tegen een jaar tevoren f 3.354.916,33, wat wijst op een zeer ruime liquidi teit. Het rekeningcourantverkeer is sterk ontwikkeld; bedroeg de omzet in 1959 11.8 miljoen, in 1962 21,2 miljoen. Het totale effectenbezit was per 31 dec. f 1,347,379,33, De netto winst bedraagt over 1962 18,569,89, De rekening en balans 1962 werd toe gelicht aan de kassier de heer Tiele- man en daarna vastgesteld Voor de nieuwe woning van de kassier was een' afschrijvingspost geplaatst. De af tredende bestuursleden J. v, d. Doel en C. W. Keizer werden met grote meer derheid van stemmen herkozen. Daar na volgde statutenwijziging en wijziging huishoudelijk reglement. Vervolgens werd voorgesteld de naam van Boerenleenbank te wijzigen in „Raiffeisenbank" omdat het niet een bank is voor boeren alleen maar ook voor zakenmensen en middenstanders. Dit keurde de vergadering goed, alsook om het presentiegeld voor de leden te brengen op 2,(voorheen 1, Het rente-tarief voor spaargelden werd bepaald op 3,24"/(>; termijndepositos half jaar vast 3.50'»/o, één jaar vast 3.75'/»; hypotheken 4.75'"/o; voorschotten 5''/o; rek, crt, debetrente 5,25"/a en creditren te r»/o. Bankgiro De kassier de heer Tieleman hield daarna een causerie getiteld: „Bankgi ro ook voor U!" Hij zette uiteen dat het bankverkeer de laatste jaren enorm is toegenomen en voor ieder die zaken aan de hand heelt, of hij nu landbou wer is of middenstander een bankgiro niet meer te missen. Spr, noemde 5 waardevolle punten; ten Ie, dat men niet altijd kan bepalen hoeveel geld in huis nodig is; ten 2e dat contant beta len bepaalde bezwaren heeft, omdat men het gelijk moet boeken; ten 3e dat het niet mogelijk is alles contant te gaan betalen; ten 4e daï giraal betalen snel werkt; ten 5e dat geld ontvangen gemakkelijker gaat via de bank en men tevens een directe boeking zowel van uitgaven als inkomsten heeft. De heer Tieleman vertelde nog een en ander over de uniforme formulieren die voor alle banken geldig zijn en dat in de naaste toekomst uitsluitend met dagafschriften wordt gewerkt. Zonder een bankrekening wordt het moeilijk een zaak te beheren, ook voor de kleine bedrijven. Er werden over dit onderwerp enige vragen gesteld, die tot genoegen werden beantwoord. Aan het slot van de vergadering bracht de heer G. den Eerzamen naar voren om de wedde van de secretaris die per jaar slechts 250,ontvangt voor zijn werk, te verhogen. De voor zitter bleek voor zijn representief werk slechts met 50,te worden beloond, waar hij jaarlijks veel aan te kort komt Wel had de voorzitter dit voor de goe de zaak over, maar dit achtte de ver gadering niet juist. Na enige bespreking werd voorge steld de wedde van de secretaris op 500,te brengen en de vergoeding voor de voorzitter op 300,Het bestuur zal dit voorstel nader in overweging ne- SOMMELSDIJK Geslaagd. Een dezer dagen slaagde onze dorpsgenoot de heer J. v. Dijk voor het examen Radio-telegrafist 2e klasse. Aan de voet van de noordelijke helling van de Vukaan Agoeng staan Balinezen verloren en machteloos rond te kijken. De omgeving doet nog slechts den ken aan een maanlandschap. Middelharnis - Telefoon 2043 Het eerste kwartaal loopt deze week ten einde en wordt het weer tijd voor de betalingen van het tweede kwartaal. Wij verzoeken hen die gewoon zijn per giro te betalen dit nog de ze week te doen; als kwitanties per post moeten worden afgegeven ko men er de hoge incasso-kosten overheen. Wel attenderen wij er op 2,15 te gireren; er zijn er die steeds te weinig overmaken, waar wij dan weer correspondentie over moeten voeren. Wilt U onze administratie helpen vereenvoudigen door het juiste bedrag op uw giro-biljet in te vullen? Het giro-nummer is 167930 ten name tian N.V. Eilanden-nieuws Middelharnis. Bij voorbaat vriendelijk dank. DIRKSLAND Jaarvergadering K.V. der S.G.P.. A.s. zaterdagmiddag 30 maart hoopt de K.V. der S.G.P. te vergaderen in het verga derlokaal der Geref. Gemeente. Aan vang 3 uur. Burg. Stand. Geboren: Adriana d.v. J, Knöps en A. A. Troost; Hermanns, z.v. L. B. van 't Hof en A, v. d. Groef; Adriana, d,v, J. C. Koppenaal en A. Markwat. Getrouwd: J. Koppenaal, 23 jaar en B. I. van Putten, 21 jaar. Overleden: Leendert Bakker, onge., 37 jaar. Een prima onkruid-bestrijdings middel voor in erwten, bonen en gladiolen. Dit middel wordt drie a vier da gen na het zaaien of poten ge spoten en houdt het land het ge hele jaar vrij van onkruid. U behoeft nu niet bang meer te zijn van vijand no. I onkruid Kamille, want deze laat Residuren het gehele jaar niet meer door. KESIBUREN geeft een meer opbrengst. RESIDUREN is alleen verkrijg baar bij uw speciaalzaak. Julianaweg 36 - Telef(01877) 3 21 MELISSANT

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1