Een verkiezings prognose Oriënieringsavond voor oprichiing cursus Kleuierleidsier motor D.K.W. Met cursus Kleuter- gestart Het bezoek van President De Oaulle Oroot vloerkleed Dinsdag 19 maart 1963 No. 3173 Chr. SÏREËKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLAlNfDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag' en vrijdagavond Volliswagen scliampte 6 bomen op Oudylandse dijk Grote belangstelling van ouders en adspirant-cursisten Voor toelating cursus goede vooropleiding noodzakelijk. CENTRALE VEILING Middelharnis vaste arbeider 4 fauteuils jonge hennen 35e jaargang PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijli Tei. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Over ongeveer twee maanden om pre cies te zijn op 15 mei, zullen er weer verkiezingen woi'den gehouden voor de Tweede Kamer van onze Staten Gene raal. Volgens art. 88 van de Grondwet worden de leden ervan gekozen voor vier jaren en aangezien de laatste Ka merverkiezingen in 1959 plaatsvonden, zijn alle leden thans aftredend. Daarom zijn alle partijen druk in de weer hun kandidatenlijsten op te stellen bij de meeste is dit al voorelkaar het pro- paganda-apparaat werkt op volle toe- en de Kamerleden, geholpen door an dere partijgenoten, zijn al op het ver kiezingspad ten einde zoveel mogelijk stemmen te winnen. Het kabinet-De Quay, dat ons land on geveer vier jaar geregeerd heeft (samen met de Koningin natuurlijk) zal de dag vóór de verkiezingen, zoals dat gebrui kelijk is, zijn aftreden aankondigen. Van de uitslag der verkiezingen en van de daarop volgende onderhandelingen tij dens de kabinetsformatie zal het afhan gen, welke regering er daarna zal op treden. Op de prestaties van het kabi net-De Quay in de afgelopen regerings periode en op de meest gewenste sa menstelling van het nieuwe kabinet ho pen we nog nader terug te komen. We willen in dit artikel alleen handelen over de vermoedelijke uitslag van de stembus en bij' uitzondering willen we ons dus eens wagen aan een voorspel ling, evenwel onder voorbehoud dat we deze vlak vóór de verkiezingen zo nodig nog kunnen herzien, omdat er in twee maanden nog wel één en ander op poli tiek gebied kan gebeuren, waardoor de keuze van de kiezers wordt beïnvloed. We zijn er ons van bewust, dat het maken van een verkiezingsprognose een hoogst riskante onderneming is, zelfs als men al tientallen jaren lang intens met de politiek heeft meegeleefd. Het is uitermate moeilijk te beoordelen hoe het kiezerskorps als geheel zal reageren op het beleid van een aftredend kabinet en op de door de diverse partijen gevoerde politiek. En toch blijkt merkwaardigerwijze, dat er steeds weer in dit kiezerskorps over het hele land gelijke tendenzen werken, die tevoren soms zelfs door de dcherpstc opmerkers niet werden gecon stateerd. Men is tegenwoordig ver ge vorderd in de wetenschap van de psy chologie, maar in de sector van de po litieke massapsychologie ligt nog een groot terrein braak. De ervaring heeft daarom geleerd, dat men vrijwel bij elke verkiezing voor verrassingen komt te staan. Een aantal politieke journalisten van onze grote dagbladen heeft zioh niette min aan prognoses gewaagd en we vin den het wel aardig de onze daaraan toe te voegen. We zullen daarbij proberen onze eigen wensen en vrezen ,wat de uit slag betreft, geheel uit te schakelen, want het zou onverstandig zijn, deze hier in te calculeren. Ook mogen sug gestieve bedoelingen geen rol spelen, m.a.w. al zouden voor een partij, die we een nederlaag toewensen de kansen goed staan, dan moeten we dit ronduit in cijfers tot uitdrukking brengen, on geacht de invloed, die hiervan mogelij kerwijs uitgaat. Het omgekeerde geldt uiteraard evenzeer. Alvorens onze prognose in de vorm van het aantal zetels, dat we iedere partij toedenken, te stellen, willen we er gaarne een toelichting bij geven. We laten dan de verschillende partijen de revue passeren. De K.V.P. staat er o.i. niet slecht voor. Het kabinet-De Quay heeft er in de ogen van vele Nederlan ders goed afgebracht en daar het spe ciaal een zeer progressieve sociale poli tiek heeft gevoerd, is er voor de roomse arbeiders weinig reden om op de P.v.d. A. te stemmen. Een verdere doorbraak van roomse zijde in die richting, zoals die met name in Brabant en Limburg aan de gang was, lijkt ons minder waar schijnlijk. Verder heeft de K.V.P. niet te kampen met dissidente splinterpartij tjes zoals andere partijen. En voorts staan op haar kandidatenlijsten een aantal namen van prominente figuren, die zich in grote populariteit mogen ver heugen: minister Luns en Mr. Van Rijckevorsel zijn ook buiten hun eigen kring populair; ook de ministers Cals en mej. Klompé hebben een goede naam. Het verlies van Prof. Romme zal, dunkt ons, van geen invloed zijn, mede omdat de R.K. kerk over een grote politieke discipline beschikt. Wel is er een aantal roomsen, die het met de Nieuw-Guinea politiek van Minister Luns niet eens waren, maar dit was slechts een kleine groep intellectuelen en die zullen daar om toch wel niet op de P.v.d.A. gaan stemmen. Alles bijeengenomen mogen we dan ook verwachten, dat de K.V.P. haar positie volledig zal handhaven en wellicht nog een zetel zal winnen, mede i.v.m. het groter bevolkingsaccres van de rooms-katholieken. De P.v.d.A. is zwaar gehandicapt door de stijgende invloed van de P.S.P. Wan neer dit pacifistisch partijtje niet be stond zou ze ongetwijfeld de K.V.P. in stemmental evenaren of zelfs overtref fen. Beide partijen hebben al jarenlang een ongeveer gelijke aanhang. De P.S.P. trekt haar meeste stemmen uit de kring van de P.v.d.A., waardoor de laatste ten opzichte van de K.V.P. in het nadeel gaat komen.'De vraag zal natuurlijk zijn of de P.v.d.A. nog voordeel zal trek ken uit het feit, dat ze nu vier jaar in de oppositie is geweest. Dit is zeer moeilijk te voorspellen. Over 't algemeen werkt zoiets wel gunstig voor de propaganda, maar het kabinet-De Quay heeft daar aardig wat tegenover gesteld. Het is echter niet onmogelijk, dat de P.v.d.A. wel wat garen zal spinnen bij de moei lijkheden in de V.V.D. Het zou wel eens kunnen zijn, dat de linkervleugel daar van ten dele gaat deserteren naar de PvdA. Kwantitatief is dit uiteraard niet te voorspellen. Onze conclusie is, dat deze partij enkele zetels beneden de K. V.P. zal blijven. De V.V.D. staat er slecht voor. Ze telt thans 19 Kamerleden, maar bij de Sta tenverkiezingen van verleden jaar zou ze er slechts 15 heibben gehaald. Daarna heeft deze partij steeds meer moeilijk heden gekregen: de kwestie Van der Putten bracht ruzie met haar eigen mi nister van Defensie Visser, onenigheid over het optreden hierbij van het Eerste Kamerlid Van Riel en grote verdeeld heid over het economisch-sociaal-finan- ciëel beleid. Vele jonge liberalen staan een zeer progressieve politiek voor, ter wijl er ook een zeer sterke conserva tieve vleugel is, die de V.V.D. politiek veel te „sociaal" vindt. Dit heeft al ge resulteerd in de oprichting van de Libe rale Staatspartij van Ridder van Rap- pard, die met een eigen lijst uitkomt. Ongeacht of deze een zetel haalt, zij zal in elk geval wel enige tienduizenden stemmen aan de V.V.D. ontti-ekken, ter wijl het waarschijnlijk is, dat er jonge ren overgaan op de P.v.d.A. Dat minis ter Korthals en staatssecretaris Stijkel niet op de kandidatenlijst wilden staan wegens meningsverschillen met de par tijleiding is eveneens een teken van zwakte. Daai'tegenover staat echter weer, dat minister Toxopeus een zeer handige zet heeft gedaan door nog vóór de verkiezingen de voorstellen inzake welvaartsvast pensioen in te dienen, waardoor wellicht ambtenaren voor de partij worden behouden. In hoeverre het aftreden van partijleider Prof. Mr. Oud van invloed zal zijn, is moeilijk te zeggen. Meestal speelt zoiets geen grote rol: men denke aan het zich terugtrek- kvp. pvda vvd arp nu 49 48 19 14 1962 50 46 15 14 1963 50 48 13 13 ken van dr. Drees. In ieder geval zal de V.V.D. menige veer moeten laten. De A.R. partij zal naar algemene ver wachting eveens achteruitgaan. Men kent de moeilijkheden in deze partij: de Nieuw-Guinea-kwestie, de ongelukkige kabinetscrisis rondom min. Van Aartsen het aanstaand aftreden van Dr. Bruins- Slot. Vele Hervormden vinden dat hun aantal kamerleden te gering is en voorts zijn er velen, die menen, dat haar poli tiek wat al te progressief gaat worden. De C.H.U. staat er ongetwijfeld goed voor. Zij zal stemmen krijgen van on tevreden A.R. en dito liberalen. Het is daarom waarschijnlijk, dat zij de groot ste protestantse partij zal worden, zo niet in zetels dan toch in stemmental. De S.G.P. is de meest stabiele partij Zij zal haar drie zetels zeker behou den. De P.S.P. maakt goede kansen min stens te verdubbelen. Wellicht speelt het rapport van de Hervormde Synode daar in ook nog een rol. Deze partij moet het vooral hebben van de vrees voor de atoombom. Gezien de ontevredenlreid in de A.R.P. is het waarschijnlijk, dat het Geref. Po litiek Veribond (G.P.V.) dat vier jaar geleden bijna een zetel haalde, thans wel aan de kiesdeler zal komen en in verband met de moeilijkheden in de V. V.D. is de kans groot, dat er ook een liberale splinterpartij komt n.l. de Li berale Staatspartij (L.S.P.) Tot zover de overwegingen, die ons geleid hebben bij het stellen van de prognose. Van de drie rijen cijfers, die daarop voorkomen, geeft de eerste het aantal Kamerzetels aan, dat de partijen op het ogenblik bezetten, de tweede het aantal ,dat ze zouden hebben bij een samenstelling van de Kamer op basis van de Statenverkiezingen van 1962 en de laatste vormt dan de voorspelling van de uitslag der aanstaande verkie- I zingen. We hopen er niet al te veel j naast te zijn! i I chu sgp cpn psp gpv Isp 12-3 3 2 13 3 4 4 13 3 3 5 1 1 OOLTGENSPLAAT Ledenvergadering Chr. Nat. School. Woensdag 20 maart des avonds 7.30 uur Zc.l in „Klthato" een ledenvergade ring worden genouden van de Chr. Nat. Schoolvereniging. De agenda vermeldt jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester en een bestuursverkiezing, aftredend zijn de heren A. v. d. Heuvel (herkiesbaar) en Jac. Korteweg Jzn. (niet herkiesbaar. Huwelijksbevestiging. Vrijdag 22 maart a.s. des nam. 2.30 uur zal in de Geref. Kerk de huwelijksbevestiging plaats hebben van Arend Kreeft te Stellendam en Maria P. v. d. Griend Ad., alhier. Voorganger ds. S. van Wouwe van Serooskerke (W.) Zangavond in „Elthato". Donderdag 21 maart a.s. nam. 7.30 uur zal in „El thato" een zangavond worden gehouden waaraan meewerken de Chr. Gem. Zangvereen. en het Kinderkoor „Jubi late", beiden uit Ooltgensplaat en de Chr. Gem. Zangvereen. „Soli Deo Glo ria" te Stellendam. Verder werken mee mej. T. Okker (sopraan) en de heer C. C. V. d. Heuvel (dirigent). Belang stellenden zijn hartelijk welkom. SOMMELSDIJK Met een flinke snelheid, die naar de politie veronderstelt voor deze gevaar lijke weg te hoog is geweest is vrijdag morgen de wagen van de 21-jarige ver tegenwoordiger W. B. uit Zwolle uit de vanaf Sommelsdijk eerste bocht in de Oudelandse dijk gevlogen. Het lichte wagentje, een luxe V.W. reed in de rich ting Dirksland en schoot naar de lin kerzijde van de weg, waar het, nadat het met niet minder dan zes bomen in aanraking was geweest zwaar geha vend tot stilstand kwam. De bestuurder leek er ernstig aan toe, waarom voorbijgangers direct een arts waarschuwden die de heer B. naar het ziekenhuis liet vervoeren, waar en kele gekneusde ribben werden gecon stateerd. Het wagentje was van voren volkomen in elkaar gedrukt en moest met een takelwagen worden wegge sleept. Hoewel het wegdek van deze beruchte weg verleden jaar is geruwd, waardoor het aanmerkelijk minder slip- gevaarlijk is geworden, blijven er nog steeds ongelukken gebeuren, die echter meestal te wijten zijn aan te hard en onverantwoord rijden. In 1957 heeft burgemeester P. W. Hordijk te Middelharnis pogingen aange wend om voor Goeree-Overflakkee te komen tot oprichting van een cursus voor opleiding kleuterleidster. Dit is toen gestrand omdat de adspirant cur sisten zich terugtrokken. Gezien er op ons eiland een groot vacuum is aan bevoegde kleuterleidsters heeft de oudercommissie van de openbare lagere kleuterschool dit oude plan nieuw leven ingeblazen. In de streekpers is een op roep geplaatst, die niet zonder succes is geweest. Er kwamen ruim 70 aanmel dingen binnen. Begrijpelijk zal hieruit een selectie moeten plaats hebben, om dat het merendeel geen voldoende vooropleiding heeft gehad. Om de ouders en toekomstige leerlingen voor te lichten welke eisen worden gesteld voor toe lating studie kleuterleidster en voor de examens, heeft genoemde commissie donderdagavond een vergadering belegd in de aula van de Technische school, waar de inspectrice voor het kleuteronderwijs in dit rayon mej. Glasz en mej. A. Stoll, inspectrice voor opleiding kleuteronderwijs te Amsterdam breedvoerig de Rijksvoorschriften hebben toegelicht. Er was grote belangstelling van ouders en toekomstige leerlingen; de aula van de Technische School was geheel bezet. Aan de bestuurstafel namen plaats de beide inspectrices; mevr. Bakker-Gail- lard en de heer Van Kampenhout als administrateur en burgemeester P. W. Hordijk als gast. In de zaal waren mede aanwezig de burgemeesters W. M. v. d. Harst Ooltgensplaat; C. Nieuwenhuizen Nieuwe Tonge en J. A. Kleynenberg te Ouddorp. De voorzitter de heer Van Kampen hout sprak een welkomstwoord en zette uiteen dat het een oriënteringsavond was om te zien of een cursus voor kleu terleidster op het eiland in het leven kon worden geroepen. Spreker hoopte dat dit zal lukken en slaagt het niet, weten we uit de toelichting van de in spectrices wat de mogelijkheden zijn en is de avond toch nuttig. De inspectrice mej. Glasz die daarna het woord verkreeg zette uiteen dat er op het eiland 22 kleuterscholen zijn, waaraan 37 leidsters zijn verbonden. Negen plaatsen zijn niet bezet, wat neerkomt op een tekort van 25 »/o. Zij betreurde dat de scholen niet volledig met kinderen waren bezet door gebrek aan bevoegde leidsters, het blijkt moei lijk te zijn deze op afgelegen plaatsen te krijgen. Van belang is dat in die ge bieden zelf opleidingsscholen komen; te Rotterdam zijn er 3 die hun afgestu deerde leerlingen kwijt raken in de stad zelf. Zij had hoop op Vlaardingen voor opleiding Chr. Kleuterleidsters, wat op niets is uitgelopen omdat ook deze school zijn afgestudeerden aflevert in de naaste omgeving. Verder wees zij dat er groot verloop is onder kleuterleid sters: zij trouwen bij wisjes! De inspec trice verheugde zich over de belang stelling van deze avond, het zal echter de vraag zijn of de adspirant-cursisten die zich hebben opgegeven voldoende vooropleiding hebben genoten om tot het gestelde doel te geraken. De uiteen zetting van wat daartoe nodig is, wilde zij aan haar collega mej. Sfoll overla ten. Mej. Stoll vond 22 kleuterscholen op dit eiland een hoog aantal, zij had er 12 minder gedacht. Kleuteronderwijs noemde zij een volksbelang van de eer ste orde, wat echter staat of valt met bevoegde leidsters. Op het eiland is geen officiële opleidingssschool, het pogen is iets te krijgen, dat op dezelfde wijze functioneert. Het Rijk geeft twee er kenningen: ten eerste een voorlopige, die echter volledig moet voldoen aan de Rijksbepalingen. Zo'n school moet ech ter bewijzen dat zij op verantwoorde lijke wijze werkt en dat er een redelijk aantal leerlingen slaagt. Het Rijk strooit n.l. niet met dergelijke „aanwijzingen en subsidies." Neem aan dat wordt gestart op een niveau dat net onder de aanwijzing ligt. Het Rijk weert een dergelijke school niet, niaar voor deze gevallen moet staatsexamen worden gedaan. Hiervoor is nodig ten Ie een behoorlijke voorop leiding; ten 2e voldoende praktische oefening in een kleuterschool die door de inspectrice van het gebied is goed gekeurd; verder moet een geneeskun dige verklaring worden overgelegd. Zonder meer worden toegelaten mis- jes met 3 jaar middelb. school met be wijs van overgang naar de 4e klas; can- didaten met einddiploma middelbare school krijgen vrijstelling voor Neder lands en Geschiedenis; meisjes met einddiploma Handelsdagschool, Ulo-di ploma onder rijkstoezicht afgenomen. Deze meisjes vormen op de scholen de hoofdschotel. De wet laat verder toe meisjes met ULNO-dipIoma; I.V.O b-diploma mits voldoende voor een reeks vakken o.a. talen en A.V.V.L.-diploma (van stich ting I.V.I.O.) Mej. Stoll merkte op: haal geen kin deren van school, laat ze eerst hun ulo afmaken! Zij, die geen van bovenge noemde diploma's bezitten, moeten exa men doen voor Ideuterleidster Ie ge deelte. Kandidaten die gezakt zijn voor Ulo op de wiskunde-vakken en meisjes die AW hebben zonder de aanvullende L. maken een zeer goede kans hiervoor te zullen slagen. Voor dit examen is een rijksprogramma vastgesteld, wat omvat Ned. Taal, opstel, zuiver schrijven; (diktee) lezen en naar aanleiding daar van een vraaggesprek, enige spraakkun- stige begrippen. Verder geschiedenis, o. m. alg. overzicht van Vaderl. Geschie denis, alg. gesch. vanaf de Fr. revolutie; aardrijkskunde Nederland, Europa, we relddelen; natuurkunde in eenvoudige vorm; biologie, rekenen, vreemde taal, vertaling in het Nederlands. Duur van de studie Begint men nu hier zonder opleiding heeft men 3 kansen, men kan eerst een jaar studeren voor het examen 1ste ge deelte. Zakt men daarvoor, dan kan men aan de beroepsopleiding beginnen en in dat jaar nog eens examen doen voor het Ie gedeelte. Zakt men dan weer dan heeft men nog een 3e kans in het tweede opleidingsjaar. Men kan dan in dat jaar examen doen voor het Ie gedeelte en indien raen daarvoor slaagt in 't zelfde jaar staatsexamen doen voor kleuterleidster. Slaagt men voor het eerste gedeelte niet, dan mag men ook geen examen doen voor kleuterleidster. (Zie vervolg op pag. 3) MIDDELHARNIS Voor beroep bedankt. Ds. B. Haver kamp van Groenekan heeft voor het op hem door de Herv. Gemeente alhier gedane beroep bedankt. DIRKSLAND Opbrengst collecte. De biddagcoUec- te gehouden in de Ger. Gemeente heeft 3516,59 opgebracht. HERXINGEN jaarvergad^ering MimjesverepAging. A.s. vrijdag 22 maart des avonds half acht, hoopt de moisjesvereniging der Ger. Gemeente haar,jaarvergadering te houden onder leiding van ds. P. Blok. STELLENDAM Inenting. Op donderdag 21 maart om 4 uur is er gelegenheid de kinderen tot 1 jaar te laten inenten tegen pokken. De inenting vindt plaats in het Groene Kruisgebouw door dr. Kreling. NIEUWE TONGE Veiligr Verkeersquiz. Op dinsdag 19 maart a.s. organiseert het Veilig Ver keer afdeling Nieuwe Tonge een Veilig Verkeersquiz met een paar mooie geld prijzen, die door 6 plaatselijke vereni gingen gewonnen kunnen worden. In de pauze zal er een verloting gehouden v/orden, terwijl er tevens enkele films vertoond zullen worden. Aanvang 8 uur, zaal geopend om 7.30 uur. Gymnastiekuitvoering. De Gymna stiekvereniging ..Sport Staalt Spieren" hoopt op woensdag 20 maart haar jaar lijkse uitvoering te geven in „Ons Dorpshuis". Aanvang half acht, zaal ge opend om. 7 uur. Ledenvergadering Boerenleenbank. Op vrijdag 29 maart a.s. zal de alge mene ledenvergadering van de Coöp. Boerenleenbank te Nieuwe Tonge ge houden worden in hotel Osseweijer. Aanvang 7 uur. De agenda met voor drachten en de tekst van de voorgestel de artikelenwijziging liggen op het kan toor ter inzage. Biddag Geref. Gemeente. Op woens dag 20 maart zal er voor de Gerefor meerde Gemeente biddag gehouden worden. Voorganger is student A. W. Verhoef van Capelle a.d. IJssel. Aan vang der diensten half drie en half ze ven. Deelname plm. 65 leerlingen Naar wij van de Sommelsdijkse com missie tot oprichting van een cursus voor kleuterlei(dsters vernemen staat het gezien de aanmeldingen vrijwel vast dat hiermee zal kunnen gestart. Er wa ren eerst 72 aanmeldingen, waarvan er na de voorlichtingsavond zijn afgeval len, maar ook weer bijgekomen. Het aantal dat zich heeft opgegeven draait om de 65 cursisten. Bedoeling is dat in september een zgn. brugklas zal beginnen waarin wordt opgeleid voor het eerste gedeel te van het staatsexamen; verder een eerste klas voor de eigenlijke kleuter- opleiding. Volgend jaar Sept. zal dan met 3 klassen moeten gewerkt, omdat dan de 2e klas van de eigenlijke op leiding er bij komt. Oprichting Stichting Aan de besturen van bijzondere en openb. lagere scholen, aan de colleges van b. en w. en hoofden van ulo-scho len is een circulaire verzonden, met de vraag of ieder dezer instanties een af gevaardigde benoemd voor een binnen kort te houden oprichtingsvergadering „Stichting opleiding Kleuterleidster". Het gezelschap in de balzaal van Huis ten Bosch in Den Haag. V.l.n.r.: President De GauUe, Ko ningin Juliana, mevr. De Gaulle en Prins Bernhard. Op de achtergrond v.l.n.r: de Prinsessen Irene, Margriet en Beatrix. Uienveiling van dinsdag 19 m.aart 1963 Klasse 1; Grove 15,------14,97; middel 19,22—18,02; drielingen 33,48, aanvoer 40.000 kg. Klasse II: Grove 12,05; middel 12,09; drielingen 23,picklers 33,aanvoer 20.000 kg. OUDE TONGE Ouderavond Chr. School. Op don derdagavond 21 maart a.s. zal in de aula van de school alhier, des nam. 7.30 uur een Ouderavond van de Chr. School gehouden worden. Agenda: Beant woording van de ingekomen vragen door een forum, gevormd door de he ren J. Ruizeveld, arts te Ouddorp; ds. A. Jonkers, Herv. predt. te Oude Tonge en dhr. v. d. Tak, paedagogiek leraar aan de Kon. Wilhelmina Kweekschool te Rotterdam; na de pauze zal dhr. J. de Vlaming van het blinden-in stituut „Barthimeus" te Zeist, met be hulp van dia's en geluidsband iets la ten zien en horen over „De wereld van het blinde kind." STAD AAN 'T HARINGVLIET Jaarvergadering Groene Kruis. Vrij dag 22 maart zal de vereniging Het Groene Kruis afdeling Stad aan 't Ha ringvliet haar ledenvergadering houden in het Groene Kruisgebouw. Aanvang 8 uur. Biddag. A.s. woensdag zal er in de Ger. Gem. biddag worden gehouden. Voorganger ds. P. Blok van Dirks land. Aanvang der diensten nam. 2.30 en sav. 7 uur. Te koop 200 cc W. DE BERG Kralingen 41 - Dirksland Gevraagd voor directe in diensttreding een in land- en tuinbouwbedrijf te Dirksland. Het gehele jaar werk. Brieven onder no. 3112 bur. van dit blad. TE KOOP: en een ronde tafel 15, per stuk. in prima staat 70, Adres te bevragen bureau van dit blad. Af te geven prima voor Ouddorp en omstreken P. TANIS Mz. Oudelandseweg 40, Tel. 254 Ooltgensplaat en omstreken D. RAS Pr. Bernhardstr., Tel. 2 91

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1