Diamanten echtpaar te Dirksland Gouden jubileum dlir. K. v. Oostende, Ooitgensplaat Politiek op school? OPEL Biddag A. Bette, J. Bette-de Ruiter Dinsdag 12 maart 1963 No. 3171 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Vijftig jaar op het landbouwbedrijf van familie Jac. Korteweg Leest de advertenties! Predikbeurten Gariage Knöps CENTRALE VEILING IVUddeiharnis 35e jaargang PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tei. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per nam. Bij contract speciaal tarief. Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond We kunnen het erover eens zijn, dach ten we, dat het hoogst noodzakelijk is de nog steeds tanende belangstelling voor het politieke leven zoveel mogelijk te activeren. Ieder staatsburger is aan zichzelf en aan de maatschappij, waarin hij leeft, verplicht op dit terrein mee te leven. We willen het zelfs nog ster ker stellen: wij hebben van Godswege een roeping om mee te strijden op het publieke terrein des levens, omdat het hier behalve over allerlei materiële za ken in principe gaat om de geestelijke strijd, die ook en met name in deze sec tor van het leven zich duidelijk open baart. Wie zich daaraan onttrekt, ver zaakt zijn plicht. De grote vraag is echter, hoe deze roeping en deze belangstelling levendig gemaakt kunnen worden. De methoden moeten voor ouderen en jongeren ver schillend zijn. Over de eersten zullen we het nu niet hebben, want ons onderwerp handelt over de jeugd. Het is ook het meest efficiënt met haar te beginnen. Als reeds in de leerperiode de proble men van het staatkundig leven syste matisch aan de orde worden gesteld, is er een goede kans, dat er blijvende belangstelling wordt gekweekt. Dit kan natuurlijk ook op onze jeugdverenigin gen, speciaal op de J.V. en op de jeugd- organisaties van de politieke partijen, maar deze bereiken te weinig jongeren. Daarom is het naar onze mening nodig de school in te schakelen, veel meer dan tot dusver gebeurt. We willen hierbij op de voorgrond stellen, dat het hier beslist niet gaat om voorlichting op basis van engere partijpolitiek. Deze is taboe op de school Geen enkele onderwijzer of leraar zal het dan ook in zijn hoofd halen b.v. te gen de verkiezingen op de les propa ganda te maken voor een bepaalde po litieke partij, alleen reeds uit hoofde van het feit, dat hij dan zonder twijfel in conflict komt met zijn bestuur en met de ouders. Dit betekent niet, dat hij in 't geheel niet over de politieke par tijen mag spreken. Bij de staatkundige vorming behoort ongetwijfeld ook ken nis van het partijstelsel in binnen- en buitenland. Maar dit moet objectief ge schieden, al kan uiteraard rekening worden gehouden met de grondslag van de school. Op de roomse scholen is het al heel eenvoudig: daar kan zonder ge vaar voor repercussies een keuze ge maakt worden vóór de K.V.P. Bij het Prot. Chr. onderwijs is het al moeilij ker, omdat er meerdere partijen van deze richting zijn en bij het openbaar onderwijs moet men vanzelfsprekend zich van elke voorkeur onthouden, zo wel naar rechts als naar links. Hoever men dus kan gaan bij het bespreken van de partijen en hun beginselen, hangt in hoge mate af van de school soort en de schoolbevolking. Hoofdzaak moet echter zijn, dat dit onderwijs zich richt op het aanbrengen van basisken nis inzake de binnen- en buitenlandse politiek en het aankweken van belang stelling daarvoor. Dit kan o.i. gerust al beginnen op de lagere school. Nu deze zesklassig is ge worden, zijn de mogelijkheden wel meer beperkt dan toen er ook nog een zeven de en later een achtste klas aan verbon den waren. Uit persoonlijke ervaring kunnen we zeggen, dat er op deze leef tijd vooral voor actuele dingen zeer be- shst al belangstelling bestaat. Zo herin neren we ons, dat we in de dagen van de Hongaarse opstand in 1956 's mor gens op school komende, als eerste vraag van de leerlingen hoorden: moes ter, vertelt u vandaag over Hongarije? De kinderen waren er vol van en hun ouders niet minder! We hebben toen 's middags een uitvoerige les gegeven met. de kaart erbij, eerst een stukje aar drijkskunde, toen geschiedenis en ten slotte de politieke situatie. Met de toen gelijkvallende Suez-crisis hebben we hetzelfde gedaan. De kwestie-Berlijn, de oorlog in Korea, het Nieuw-Guinea- probleem, de situatie in Zuid-Afrika kwamen eveens aan de orde. Het aantal onderwerpen op het gebied van de in ternationale politiek, die op een bepaald moment actueel zijn, is groot genoeg om over gebrek aan stof niet te klagen te hebben. De onderwijzer kan bovendien in dreigende situaties, zoals de laatste jaren voorkwamen bij de kwesties om Berlijn en Cuba, ook nog optreden als kalmerend element voor ouders en kin deren. Wij hebben meermalen gecon- -stateerd, dat zeer velen, juist door ge brek aan kennis van de internationale verhoudingen, spoedig in paniek raken. Als dan de kinderen op school vroegen zou er oorlog komen? daartoe door de ouders geïnspireerd hebben we al tijd gezegd (althans na 1945): dat loopt wel los! Later hoorden we dan, dat menigeen weer gerustgesteld was. Bij het ulo en het middelbaar onder wijs is naar onze mening politieke vor ming beslist noodzakelijk. Het is on verantwoordelijk een zo belangrijke sec tor van het leven te behandelen als quantité négligeable. Gelukkig behoort het vak staatsinrichting bij elk school type tot de verplichte vakken, terwijl ook bij maatschappijleer in de mam moetwet over de hele linie voorgeschre ven allerlei politieke onderwerpen ter sprake kunnen komen. Op de kwes- school is het o.i. al heel noodzakelijk Meraan aandacht te besteden. Het is al leen jammer, dat er meestal niet zo heel veel van terecht komt. Het studie programma is zo overladen en de tijd voor speciale politieke onderwerpen zo beperkt, dat van een systematische be handeling op de m.o.-scholen geen spra ke kan zijn. te meer omdat de „training voor de eindexamenvakken voorrang heeft. Uit enquêtes, door enkele dag bladen ingesteld bij de „middelbare" jeugd, is gebleken dat er met name bij de jongens een verheugende belangstel ling voor bestaat. Men achtte vrijwel algemeen de politieke voorlichting op de scholen onvoldoende en een heel les uur per week nodig. De tegenwoordige jeugd is zeer zelfstandig en wenst per soonlijk te beslissen over de latere par tijkeuze. Ze staat zeer kritisch tegen over traditionele opvattingen en ver langt een alzijdige voorlichting. Dit kan alleen systematisch gebeuren bij het on derwijs door leraren, die geen partij- fanatici zijn. Bij het vak geschiedenis kan heel wat leerstof verdwijnen om plaats te maken voor meer actieve stof. Wat heeft de jeugd aan het jaartal 843 (verdelings verdrag van Verdun) of aan een opsom ming van alle graven uit het Hollandse Huis? Dan kan men beter het Verdrag van Rome van 1957, dat de grondslag legde voor de E.E.G., behandelen en in plaats van een uitvoerige behandeling der middeleeuwse geschiedenis die van de laatste 100 jaar meer gedetaileerd aan de orde stellen. Gelukkig ziet men dit steeds meer in. De hiaten zijn zo groot, dat daarin dringend verande ring moet komen. Dit geldt zowel voor de internationale politiek als voor onze Nederlandse partijverhoudingen en de positie van ons land in de zozeer ver anderde wereld van na 1945. Wat we"'t de tegenwoordige opgi'oeiende jeugd van de laatste wereldoorlog, van de misdaden van het nationaal-socialisme, van de Jodenuitroeiing, van de naoor logse fenomenale machtsontwikkeling van het communisme, van het dekolo nisatieprobleem etc. Omtrent al deze dingen heerst bij jong en oud een schrikbarende onkunde. Wie de dagbla den wil bijhouden op dit gebied, moet beschikken over een ondergrond van aardrijkskunde, historische en politieke kennis, zonder welke het ten enenmale onm.ogslijk is de samenhang der dingen te begrijpen. Waar kan deze kennis be ter aangebracht worden dan op de scho len? Trouwens, als het daar niet ge beurt, gebeurt het nergens. Om onderwerpen behoeft men niet verlegen te zitten. We noemden er al enkele, maar ze zijn met tientallen te vermeerderen: staatsvormen (republiek of monarchie, democratie of dictatuur), werking vstn het parlementaire stelsel, geschiedenis en beginselen der politieke partijen, de grote ideologieën: socia lisme, fascisme, nationaal-socialisme, communisme (met stalinisme, trotzkis- Willig liggen verse voren stil te wachten op het zaad. Straks zal 't graan zich laten horen als de wind het ruisen laat, en uit blauwe lucht gaat gloren 't felle licht van 't zongelaat. Laten wij met lege vaten tot de grote Gever gaan; ons alleen op Hem verlaten, wie zal zonder Hem bestaan? Meten wij met ónze maten. Zijn maat wijst iets anders aan. Wil ons armelijke pogen met Uw gunst bekronen, Heer! Zullen w' ook maar iets vermogen, één wenk, en we zijn niet meer. Leer ons opzien naar de hogen bij ons zwoegen keer op keer. Geef ons telkens nieuwe krachten om te werken wat Gij eist. Leer ons trouw Uw wil betrachten, gaan de wegen die Gij wijst, onverdiende zegen wachten omdat Gij genadig spijst. M.N. me, titoisme etc.) christelijke staatkunde diverse maatschappijbeschouwingen, onderontwikkelde gebieden, Verenigde Naties, statenorganisaties als E.E.G., N.A.V.O. etc. verhouding Oost-West, het gele gevaar; het pacifisme, het kern wapenprobleem, de wereldpositie van de Veren. Staten enz. enz. Bij het vak economie kunnen de voornaamste poli tieke onderwerpen besproken worden, die deze sector raken zoals conjunctuur- politiek, handelspolitiek, het financieel beleid, diverse sociale vraagstukkken etc. Helaas zal het tijdsgebrek, waarmee men altijd worstelt, slechts een zeer summiere behandeling toelaten. Er is echter al veel gewonnen als men erin slaagt de belangstelling voor politieke zaken te stimuleren, want dan volgt zelstudie in deze richting later automa tisch. We weten, dat de politieke partijen, die zo graag de kiezers willen activeren voor hun verlangens, het dezen niet ge makkelijk maken politiek mee te leven. Daarvoor werkt hun optreden dikwijls te afstotend. Nochtans blijft het beslist nodig, dat ieder staatsburger met enige kennis van zaken de politieke ontwik keling kan beoordelen en beïnvloeden, want anders zakken we meer en meer af naar een dictatuur der partijleiders. In hun bescheiden huisje beneden aan de Onwaardse dijk in de buurtschap Kralingen, dat dicht tegen Dirksland ligt aangeplakt maar niettemin bij Som melsdijk behoort is voor het echtpaar A. Bette J. Bette de Ruiter de tijd ver vlogen en hebben ze gedurende vele lange jaren lief en leed met elkaar ge deeld. Hij 83 en zij 85, maar beiden zijn niettegenstaande hun hoge leeftijd nog bijzonder vitaal. Morgen herdenkt het echtpaar dat ze zestig jaar geleden in het huwelijk traden en toen we naar aanleiding van dit heugelijke feit met de oudjes een praatje maakten dribbel de vrouw Bette bedrijvig heen en weer terwijl de heer Bette rustig het jachtige leven langs zich heen laat ijlen en in tens van zijn pijpje geniet. Het echtpaar trad op 13 maart 1903 in het huwelijk en van de zestig jaar die ze nu getrouwd zijn hebben ze er niet minder dan achtenveertig in het huisje waar ze nu nog in wonen door gebracht. Hoewel zorg en moeite ook hen niet bespaard zijn gebleven was er toch ook weer de grote vreugde toen hun enige kind, een zoon werd gebo ren, die nu al weer 58 jaar is en in Den Haag woont. Hij heeft vier kinde ren die op hun beurt samen weer vier kinderen hebben waardoor de oudjes nog een flinke uitbreiding van het ge slacht mogen meemaken. De zoon en de kleinkinderen zullen zich deze heugelijke dag zeker niet on betuigd hebben gelaten. De oudjes komen niet zoveel van Vrijdagavond vierden de families K. van Oostende en Jac. Korteweg in het verenigingsgebouw „Het Centrum" te Ooitgensplaat het feit dat de heer Van Oostende vijftig jaar geleden in dienst trad van het landbouwbedrijf Korteweg Naast de bovengenoemde families lieten de besturen van diverse verenigingen, waarvan de heer Van Oostende de voor uitstrevende kracht is geweest, zich niet onbetuigd. De heer Korteweg releveerde, dat ze elkaar bij de paarden hebben leren ken nen en daarna alle ups en downs, die het bedrijf heeft meegemaakt, samen hebben moeten verwerkeut „Het zwaar ste werk, heb je me altijd uit handen genomen, want in jouw ogen waren er weinigen, die je daar geschikt voor vond. Voor de andere mensen op het bedrijf ben je een joviale kerel geweest en we zien met weemoed de dag tege moet, waarop je je pensioengerechtig de leeftijd bereikt. We kunnen je echt niet missen, want je was en bent de steunpilaar voor het bedrijf. Dat heb je bewezen bij oorlog en ramp, toen we van het bedrijf moesten verdwijnen en daarna weer terugkeren. In de loop der jaren heb je wel betere baantjes kun nen krijgen. Baantjes die beter betaal den, maar toen hebben we mïiar een compromis gesloten en zodoende heb je medezeggenschap in het bedrijf gekre gen en we zien er tegen op onze com pagnon te moeten missen," zei de heer Korteweg, die in zijn felicitaties ook mevrouw van Oostende betrok, die haar man door alle moeilijkheden, zoals ziek te, een grote steun geweest is. Burgemeester W. M. van der Harst voorspelde dat het een witte raaf zal zijn, die in b.v. 1985 een 40-jarig ju bileum zal vieren, omdat hij op een en hetzelfde bedrijf is werkzaam geweest. „Al wat vooroorlogs is, is goed, vinden we, en dat komt ook uit bij mensen, die thans een jubileum vieren. De tij den zijn veranderd en daarmede ook dt standvastigheid van de werknemers. Daarom kan ik beide families hartelijk feliciteren," aldus burgemeester Van der Harst, die waardering zei te heb ben voor het vele en zware werk, dat de jubilaris op het bedrijf heeft ver richt en daarnaast nog ruimte heeft gevonden zijn belangstelling te tonen voor maatschappelijke en kerkelijke functies. „Het is niet moeilijk mensen in een bestuur te benoemen, maar het is een zeldzaamheid, iemand te vinden, die zich met hart en ziel achter het werk stelt. Het doet me genoegen, van al de ze verenigingen mensen aan te treffen op dit jubileum," vond de heer Van der Harst, die waardering kon hebben voor het enorme werk, dat al die ad ministraties enz. van de jubilaris heb ben gevergd. De heer Van Oostende is raadslid geweest vanaf 25 jan. 1949 tot 3 sept. 1962, waarna hij deze taak aan jongeren overgaf. Hij was kerkeraadslid vanaf 2 janu ari 1947 tot heden, waarvan meerdere jaren als diaken en ouderling. Een loodzware functie bekleedt de heer Van Oostende in het bestuur van Gezinszorg Oost Flakkee, om nog maar niet te praten over de moeilijkheden, die hij als lid van de woonruimtecommissie heeft te verwerken. Een dankbare taak heeft de heer Van Oostende gehad in het bestuur van de vereniging Klein Grondbezit, waarvan de huurders nu eigenaar zijn en boven dien is de heer Van Oostende 7 jaar zondagsschoolleider geweest en 23 jaar notabel van de Ned. Herv. Kerk. Namens de burgerij dankte de bur gemeester de heer Van Oostende voor alles wat hij voor de gemeenschap deed en nog doet en feliciteerde hem en zijn familie met het gouden jubileum en hoopte, dat hem nog vele jaren ge schonken zullen mogen zijn voor allen die hem nodig hebben, zowel in het ge zin, als in de gemeenschap, waarbij de burgemeester hem een fraai bloemstuk aanbood, namens het gemeentebestuur. De heer Van Oostende hoopte, dat hem de kracht gegeven zal zijn nog wat jaren in het bedrijf werkzaam te zijn. „We hebben elkaar deze 50 jaar het volste vertrouwen gegeven, waar voor ik u zeer erkentelijk ben en waar in ik ook graag uw vrouw wil betrek ken. De tijd van koffie drinken, was een hoogtepunt van de dag. Het perso neel is altijd welkom in uw woning. Dat had men mij trouwens al gezegd, toen ik bij u werd aangenomen," zag de heer Van Oostende terug op zijn vijftigjarige loopbaan. Felicitaties en geschenken Namens de woonruimtecommissie sprak de heer Joh. Korteweg Wzn. „De zelfde mate van trouw en begrip hebt u ook voor de woonruimtecommissie," aldus de heer Korteweg, die de jubila ris, namens de woonruimtecommissie een rookstandaard aanbood. De heer C. A. van Loon sprak na mens de C.B.T.B., afdeling Flakkee, die reeds voor de derde maal bij de familie Korteweg kwam, om een der perso neelsleden een oorkonde te overhandi gen. „Dit is een zeldzaamheid en voor de afdeling bijzonder aangenaam. Uw mensen hebben begrepen, dat het be roep van landarbeider een volwaardig beroep is en zeer afwisselend. De jon geren hebben weinig animo meer in het vak, maar dat heeft een diepere achtergrond. De ontwikkeling geeft thans ook de jongeren veel mogelijk heden," aldus de heer Van Loon. Namens de kerkvoogdij en de man- nenvereniging bracht de heer A. Neels hulde aan de jubilaris. Namens beide verenigingen bood de heer Neels de jubilaris een boekebon aan. Drs. K. C. van Kempen, voorzitter van de Stichting Gezinszorg Oost Flak kee, vond het fantastisch, dat de heer Van Oostende 50 jaar bij een en de zelfde baas gebleven was. „Het werk van de stichting is spectaculair. Hoewel ik de voorzitter ben, zien we u als de vader van het werk," aldus de heer Van Kempen, die de jubilaris een fraai cadeau aanbood. Nadat de meisjes van gezinszorg, ge kleed in het uniform, een passend ge dicht hadden voorgedragen, sprak mej. Kelderman, maatschappelijk werkster te Ooitgensplaat en noemde de heer Van Oostende de morele leider en prees de jubilaris, „omdat hij een van de weinigen is, die in een wereld vol haast, altijd de tijd kan nemen ona iemand te woord te staan en te helpen waar dat nodig is," aldus mej. Kelder man, die de jubilaris een boek aanbood geschreven door dr. Van Gelder, het welk handelt over verschillende gods diensten. Ook de heer L. Hokke, die namens de C.H.U.-kiesvereniging sprak, bood de heer Van Oostende een fraai cadeau aan. Namens de collega's sprak de heer Joh. Huijer. Hij sprak over de vele ja ren, dat de groep werknemers met el kaar is opgetrokken en de hartelijk heid, die ze van de heer Van Oostende hebben ondervonden. „Het zal moeilijk zijn voor je opvolger om je te evena ren", dacht de heer Huijer en namens de collega's bood hij hem een keurig uitgevoerd boekwerk aan. Het gezelschap bleef nog een tijd ge zellig bijeen, eigenlijk blij, dat dit ju bileum nog geen afscheid betekent en de heer Van Oostende verzekerde zijn collega's en de familie Korteweg, dat hij, zo God het wil, ook na het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd, het bedrijf nog trouw zal blijven, als dit nodig mocht blijken. Dankwoord Aan het slot van de avond heeft de oudste zoon de heer J. v. Oostende uit Spijkenisse zich met gelukwensen tot zijn ouders gericht en overhandigde namens zijn broer en zuster een enve lop met inhoud voor het kopen van een boekenrek. Van de familie Korteweg kreeg het echtpaar eveneens een enve lop met inhoud. De jubilaris dankte ieder afzonder lijk, bovenal God, die hem tot hiertoe geleid had. Hij gewaagde ook van de grote steun van zijn echtgenote wat hem stimuleerde in zijn arbeid. Door de heer Korteweg werd deze mooie avond besloten. huis, een enkele keer nog eens in Dirks land, maar de winter met zijn kou en gladheid hebben dit de laatste maan den onmogelijk gemaakt. Hoewel ze tot de gemeente Sommelsdijk behoren ko men ze daar alleen maar om te stem men, „je kunt daar maar komen om een hoop geld uit te geven", zo denkt vrouw Bette er over die het maar lie ver op Kralingen houdt. De heer Bette heeft een druk en hard leven achter de rug, het was werken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Altijd maar sjouwen met stenen, want hij is vanaf zijn 16e jaar opperman ge weest waarvan 26 jaar bij metselaar Mooyaart. Hoewel hij niet erg spraak zaam is gaat hij toch aan 't vertellen, „Heel dat rijtje huizen waarin we wo nen heb ik op mijn rug gehad, en daar bij de Chr. School, die hele buurt heb ik ook versjouwd en dan, alsof dat nog niet overtuigend genoeg klinkt, ik heb het halve Dirksland wel op mijn rug gehad!" Nou krijgen ze niks meer op de rug zegt dhr. Bette wat laagdunkend, ze zetten overal maar elektrisch werk bij, maar vroeger, dat was sjouwen van 's morgen 5 tot 's avonds 8 uur! Ook heeft hij geen goed woord voor de mo derne bouwerij, de materialen die wor den gebruikt vindt hij nou niet be paald prima, 't Moet er allemaal voor een beetje naar toe en ze moeten d'r nog zat op verdienen. „Ik heb voor verleden jaar nog nooit een dokter gehad" zegt de heer Bette met gerechtvaardigde trots, maar dan wat weifelend: „alleen kreeg ik wel eens een steen op mijn hoofd, die zo hard aankwam dat er wel een dokter aan te pas moest komen" en verleden jaar moest hij in het ziekenhuis voor 'n operatie worden opgenomen. Vier we ken heeft het geduurd, vier weken waarin vrouw Bette iedere dag trouw haar man ging bezoeken, maar de oude baas is nu weer goed genezen, en hij •bewaart dan ook aan het ziekenhuis een dankbare herinnering en heeft alle lof voor de behandeling die hij daar heeft gehad. „Maar je hoort er niet hé" zeggen beide oudjes eenparig en daar houden ze het maar bij: „je hoort er niet!" Niet eenzaam De oudjes brengen hun dagen niet eenzaam door, ze gaan bijzonder graag naar de middagen die het Groene Kruis voor de ouden van dagen wekelijks or ganiseert en ze vinden het maar wat spijtig dat ze een lange poos niet heb ben kunnen gaan om dat de strenge winter het hen onmogelijk maakte, maar volgende week gaan we d'r weer op af hoor, beloven ze. Het gesprekje haakt nog even op de strenge winter en dhr. Bette vertelt dat hij in precies zo'n strenge winter geboren werd, in 1880, de eerste vijf minuten van het jaar zegt hij volledig heidshalve. Uit zijn jeugd weet dhr. Bette nog dat hij maar een kwartje per dag verdiende maar nu, hoewel ze van hun A.O.W. leven „rentenieren" zegt mevr. Bette schertsend, hebben ze het heel wat beter dan toen. Wie er allemaal zullen komen die dag? Ze weten het niet, hun zoon met zijn gezin daarop rekenen ze natuurlijk vast op en ze hebben beiden nog broers en zusters zodat ze deze heugelijke dag zeker niet samen behoeven te herden ken. Bij alle gelukwensen die het echt paar deze dag in ontvangst zal mogen nemen voegen we de onze gaarne bij. WOENSDAG 13 MAART (Biddag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 3 en 7.30 uur ds. C. Baas van Nieuwerkerk a.d. IJssel. (Biddag collecte). SOMMELSDIJK Herv. Kerk 3 uur ds. B. J. Wiegeraad en 7.30 uur ds. H. C. Bultman. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. V. Hensbergen en 7 uur dhr. C. J. Kesting. Ger. Gem. 18 en 7 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. C. Bultman en 7 uur ds. B. J. Wiegeraad. MELISSANT Herv, Kerk 10 en 7 uur ds. K. Ex^i^^ STELLENja^Bttsr. Kerk sav. 8 uur Nel^^^^^ NIEUWa^^^^^Berv. Kerk 2.30 en 7.30 ui^^^^^^Kaal. (Extra collec te voo^^H^^^H OUDE '^^I^^HP^- ^erk 7.30 uur ds. A. Jon^Smiptra collecte voor de kerk). STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 3 uur dhr. C. J. Kesting en 7.30 MIDDELHARNIS Kerkdienst Ned. Herv. Kerk. Vrij dagavond half 7 uur hoopt de beroepen predikant ds. B. Haverkamp van Groe nekan in de Ned. Herv. Kerk alhier voor te gaan. Jaarvergadering J.V. en K.V. De Jongelings- en Knapenvereniging der Ger. Gemeente alhier hopen vrijdag avond in het kerkgebouw aan de Chr. de Vrieslaan hun jaarvergadering te houden onder leiding van de consulent ds. P. Blok te Dirksland. Aanvang 7.30 SOMMELSDIJK Bibliotheek. Aan de lezers wordt medegedeeld, dat op vrijdag 15 en 29 maart a.s. boeken geruild kunnen wor den van 8.309.30 uur 's avonds. Op vrijdag 22 maart a.s. is er geen boe- kenruilen. Daarna hopenlijk weer op de normale tijd. DIRKSLAND Bedankt. Ds. P. Blok alhier bedankte voor de beroepen uit de gemeenten: Waardenburg, St. Catharines, Bonthui zen, Rotterdam (Pendrecht), Kampen, Leiden, Opheusden, Capelle a.d. IJssel, Wagcningen, Veen. HERKINGEN Wijziging aanvangstijden. Vanaf he den zullen de aanvangsuren der kerk diensten in de Herv. Kerk des morgens zijn half tien. Lentetekens. De schildpadden van de heer J. C. Huizer, die de barre winter onder de grond hebben doorgebracht zijn uit hun winterslaap ontwaakt, en maken het goed, ook de hagedissen zijn ontwaakt, en verkeren in goede wel stand. NIEUWE TONGE Jubileum. Vorige week was het 25 jaar geleden dat de heer P. van Moort Duivenwaardseweg 2 werkzaam is ge weest bij de heer K. Tanis „Zeezicht" te Battenoord. Dit feit is door de beide families intiem op stee gevierd, waarbij de heer van Moort waardevolle ca deaus ontvangen heeft. STAD AAN 'T HARINGVLIET Burg. Stand. Ondertrouwd: J. Kop penaal 23 jaar, commissionair land bouwproducten Stad aan 't Haringvliet en S. B. van Putten 21 jaar onderwijze res te Dirksland. Kerkelijke Huwelijksbevestiging. Op vrijdag 15 maart zal het huwelijk van J. Koppenaal en J. B. van Putten des nam. 2.30 uur in de Ger. Kerk alhier worden bevestigd. OOLTGENSPLAAT Tijdrede voor de S.G.P. Donderdag 14 maart a.s. des nam. 7 uur zal in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente door ds. H. P. Wijnmalen, Herv. predi kant te Maartensdijk (Utr.) een tijd- rede worden gehouden voor de S.G.P. De toegang is vrij. Muziekavond m,andolineclub. Op vrijdag 15 maart a.s. des nam. 7.30 uur zal in het Vereen, gebouw „'t Centrum" een muziekavond worden gegeven, o.l.v mevr. C. van Hassent-Van Nieuwaal, waaraan meewerken een groep jongens en meisjes met hun gitaars, mandoli ne's en blokfluiten. Woonhuis verkocht. Een woonhuis, staande aan de Kerksingel no. 28 en bewoond door mevr. P. Zoon-Fluit en eigendom van mej. A. Korteweg Dd. ging dnor onderhandse verkoop over aan de heer L. A. van Drongelen Jzn. Geen verlopen olie meer in de riolering storten Van de zijde van de gemeente komt het vriendelijke verzoek geen verlopen olie meer in de rioleringen te storten, daar deze olie wordt afgevoerd naar de Spuikom en voor het aldaar aanwe zige dierenpark zeer schadelijke gevol gen kan hebben. Ook na het spuien blijft de olie na verversing van het water nog bovenop drijven. Medewerking van geheel de bevolking wordt ingeroepen om dit te voorkomen. 'Middelharnis - Telefoon 2043 Uienveiling van dinsdag 12 maart 1963 Klasse I: Grove 20,70, middel 18,60— 18,50; drielingen 37,51—37,06, picklers 32,69; Aanvoer 57.000 kg. Klasse II: Grove 17,49, middel 16,47, drielingen 32,Aanvoer 16.000 kg. uur ds. J. H. Vlijm. Ger. Kerk 7.30 uur ds. A. V. d. Zwaag. DEN BOMMEL Herv. Kerk 2.30 uur dienst voor de kinderen en 7.30 uur ds. T. van 't Veld. (Extra collecte voor de kerk.) OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 7 uur ds. H. N. V. Hensbergen. (Extra col lecte).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 1