Dokter C. F. lirends overleden kou gevat? M Verkoudheid ASPRO m Bemanningen van de RJ.M.-veerboien en assisterende ijsbrekers gehuldigd jtafM.nrJ9i m OPEL Predikbeurten ^3a^ Zeer geacht geneesheer in de gemeenschap Middelharnis—Sommelsdijk SNELLE BEVOLKINGSTOENAME IN EGYPTE BUITOfLAND Veilingberichten sss omdat II Skoda langer meegaat door uitzonderlijke degelijkheid een veilige Iteuxe mmmmmmmmM ^- englebert n.v. - dobbeweg - voorschoten tel. (oi 71 201 o* Voorkom Rillerig? Onprettig?'Vlug: HH^ifBHnTtiBi^wiinn Garage Knöps Zondagsdiensten artsen Een bloedzuiverende kuur met Eruschen Salt« Hardrijden voor scholieren te Oude Tonge ZEELAND Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 8 februari 1963 Woensdag 6 februari is in de leeftijd van 74 jaar overleden de heer C. F. Arends in leven geneesheer in de beide dorpen Middelharnis en Sommelsdijlc en tevens gemeentearts te Middelharnis. Zijn medische praktijk heeft hij' 40 jaar lang uitgeoefend, waarna dit is over gegaan op "zijn schoonzoon dokter H. M. B. V. d. Peppel. Dokter Arends was een zeer beminnelijk mens; zelf Flakkeeër van geboorte is hij ons eiland altijd trouw gebleven en wist met ieder op zeer prettige wijze om te gaan. Bij de Kon. Ned. Mij ter bevordering van de Geneeskunde, afd. G. O. stond hij zeer hoog aangeschreven. CORNELIS FRANS ARENDS is ge boren 24 oktober 1888 te Oude Tonge, waar zijn vader geneesheer was. Hij is dus opgegroeid in een doktersgezin; toen hij na afgestudeerd te zijn in Mid delharnis een praktijk overnam, heeft zijn vader die te Oude Tonge zeer gezien was hem bij tijd en wijle ver vangen. Op 1 september 1919 werd hij te Middelharnis aangesteld als gemeente arts, welke functie hij tot 1 jan. 1954 heeft vervuld. Medio 1959 toen hij 40 jaar arts was, heeft hij afscheid geno men van zijn patiënten en mocht hij in het Diekhuus een grootse hulde in ontvangst nemen. In maart 1962 nam hij afscheid als colonne commandant van het Roode Kruis, welke funktie hij sinds de oprichting van de afdeling (in 1943) heeft vervuld. Hij kreeg toen de titel van Kapitein. Veertig jaar lid was hij 'bestuurslid van de Groene Kruis afdeling en lange tijd docent van de afd. E.H.B.O. Bij het afscheid in 1962 van de E.H. B.O. werd van hem gezegd: U was geen docent, maar voor ons een vader." Herdenking in de gemeenteraad In de woensdagavond j.l. gehouden gemeenteraad is de overleden genees heer door burgemeester P. W. Hordijk herdacht, wat door de leden staande werd aangehoord. De burgemeester schetste dokter Arends als een zeer geziene persoonlijkheid die in het be lang van de volksgezondheid in beide gemeenschappen zich geheel heeft in gezet. Geboren te Oude Tonge voelde hij zich op het eiland thuis en ken de de bevolking naar hun aard en ka rakter. Ook op ander terrein trachtte hij de ontwikkeling te bevorderen, o.m. betreffende het Roode Kruis, Groene Kruis; op gebied van onderwijs als lid van de commissie van toezicht voor de Rijks H.B.S., de zwemvereniging enzo voort. Wij verliezen in hem een respec tabel ingezetene, aldus de burgemees ter, die de echtgenote en de kinderen troost toewenste met het verlies voor het gezin. De begrafenis zal plaats hebben op de 'alg. begraafplaats „Vrederust" te Middelharnis en is bepaald op maan dag 11 febr. te 2 uur namiddags. De Egyptenaren vermenigvuldigen zich op het ogenblik anderhalf keer zo snel als de wereldbevolking in haar ge heel en het geboortecijfer neemt steeds toe. Elke 42 seconden komt er een klei ne Egyptenaar bij; elk jaar driekwart miljoen nieuwe monden om te voeden. Over tien jaar zullen er acht of negen miljoen mensen meer in het Nijldal en in de Delta opeengepakt leven. Tenzij er iets aan wordt gedaan, op reusachtige schaal en snel, zal het beschikbare land de bevolkingsaanwas niet meer kunnen opnemen. „Zelfs als er door de stuwdam bij Assoean over vijf jaar 800.000 ha. nieuw geïrrigeerd land bij zou komen, zo le zen wij in het artikel Nassers wedloop met de geboortengolf in het februari nummer van Het Beste, „als de land aanwinningsprojecten er nog eens 200.000 ha. aan toe zouden voegen en als de industrie in staat zou zijn nog een miljoen mensen aan werk te hel pen zelfs dan zou deze hele vooruit gang door de huidige bevolkingsexplo sie worden tenietgedaan." E.E.G. Het Franse verzet tegen Engelands toetreding tot de E.E.G. en de daaruit voortvloeiende crisis in^ ihet westen is op het ogenblik het allesbeheersende nieuws in Europa en eigenlijk in de ge hele wereld. De reacties in het Westen variëren van teleurstelling tot woede over de houding van Frankrijk, of lie ver van De Gaulle, want dat de oorzaak van de starre Franse politiek bij de pre sident ligt, daaraan zal wel niemand twijfelen. Zo duidelijk heeft hij laten merken dat hij op zijn standpunt bleef staan, dat bij de Franse delegatie on der leiding van minister Couve de Mur- ville twee dagen eerder dan de bedoe ling was, naar huis heeft geroepen. Met andere woorden: Verder praten is zin loos, want Frankrijk doet geen drup pel water in de wijn. Engeland dat tenslotte de lijdende par tij is in het Westelijke geschil, heeft de slag nogal kalm opgevangen. De in fei te door De Gaulle weggestuurde onder handelaar Heath heeft in het Britse Lagerhuis een verklaring afgelegd, waarin hij allereerst zijn teleurstelling liet blijken. Anderzijds echter verheug de hij zich over het feit dat Frankrijk slechts de enige tegenstander is van Engelands deelneming aan de E.E.G. en dat de andere vijf landen unaniem vóór Engelands toetreding zijn, wat ze ook op ondubbelzinnige wijze hebben laten blijken. Deze vijf landen beraden zich op het ogenblik over, de stappen die thans moeten worden ondernomen. Er zijn stemmen opgegaan om Frankrijk nu meteen maar te isoleren, zodat het ge dwongen zal worden alsnog z'n houding te wijzigen. „Voor de keiharde feiten .ZQU, De Gaulle misschien nog wel opzij kunnen gaan," zo werd in ons eigen parlement opgemerkt. In Amerika wordt de Franse starheid hoog opgenomen. Zo zijn de ambassa deurs uit Londen, Bonn en Moskou naar Washington ontboden en in ver band daarmee was ook de pers op de hoogte gesteld. Kennelijk willen de Ver. Staten zich bezinnen op middelen om De GauUe tot rede te brengen. Het is nog de vraag wat er zal gebeu ren met het Frans-Duitse verdrag. Hier en daar kan men al horen beweren dat de Duitse Bondsrepubliek onder deze omstandigheden niet zou overgaan tot ratificatie van het met Frankrijk ge sloten akkoord. Van Brentano echter, de voorzitter van de christen-democraten heeft verklaard, het verdrag zo spoe dig mogelijk gesloten te willen zien. Hij blijft hopen dat de uitsluiting van En geland maar tijdelijk zal zijn en wil zo lang de Britten nauwkeurig op de hoog te houden. Maar hij ziet geen reden om de gesloten overeenkomst met Frank rijk ongedaan te maken. Inmiddels is in Straatsburg het Euro pese parlement bijeengekomen. Daar zal moeten blijken in hoeverre de geroem de eenheid van de vijf Franse partners inderdaad een feit is. Immers, ook on der de voorstanders van Engelands deelneming aan de E.E.G. zijn minstens twee meningen: de éne is dat men zich niets van Frankrijk moet aantrekken en gewoon doorgaan, de andere is dat de commissie zo niet verder kan werken en. dat eerst de onderlinge problemen moeten worden opgelost. De Engelse premier Mac Millian ver blijft op het ogenblik in Italië. Ook hij heeft zijn leedwezen uitgesproken over de misluklting van de onderhandelingen in Brussel, hoewel hij niet geloofde aan een permanente uitsluiting van zijn land uit de E.E.G. „De tijd dat één man en één volk Europa overheersten is voor bij" merkte hij enigszins cynisch op. De beide premiers, Mac Millan en Fan- fani hebben- voornamenlijk gesproken over de mogelijkheid de economische relaties tussen hun landen sterker te maken. Hoe de Sovj et-Unie op de crisis in het Westen zal reageren, vragen we ons nog steeds af. Wellicht zal Chroestsjow niet te veel zeggen omdat hij zelf ook met (Chinese) boter op zijn hoofd loopt. Kernproeven De Russen hebben vorige week toet informele overleg met Amerika en En geland over een verbod van kemproe ven afgebroken. De onderhandelingen zullen op 12 februari in Geneve worden hervat door de ontwapeningsconferentie waaraan zeventien landen deelnemen. Zoals we reeds twee weken geleden meldden, willen de Russen in principe wel inspectie op hun grondgebied toe staan, doch niet meer dan twee of drie keer per jaar. Dé Ver. Staten zijn van mening dat dit absoluut onvoldoende is voor een zo uitgestrekt land als de Sov- j et-Unie. In Amerika wordt nu overwogen de ondergrondse kemproeven te hervatten Dit heeft Dean Rusk de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken op zijn persconferentie meegedeeld. President Kennedy zal binnenkort hierover na dere mededelingen doen. De Ameri kaanse minister wees voorts met klem op de noodzaak van eendrachtige sa menwerking in het Westen, zulks met het oog op de druk die Rusland uit oefent op de vrije wereld. Coöp. Tuinbouwveiling „Barendrecht Omstreken" G.A. te Barendrecht Groenten: Andijvie 196213 aanvoer 200 kg. Sla (glas) I 35 aanvoer 5000 Staanglaskomk. 50-op 93, 40-op 97, 35- op. 78-88 30-op. 58, 25-op. 39, aanvoer 3500 st. Knolselderij kg 71-76, aanvoer 5000 kg. Knolselderij st. 10- 71-85, 12- 65-75, 15- 60-64, 18- 55-59 aanvoer 15000 st. Spruiten AI 170-206, BI 189-209, Dl 135-150 AH 115-150 Bil 86-103, aanvoer 37.000 kg. Witlof All 127-145, Bil 112- 135, aanvoer 25.000 kg. Rabarber 175- 188, aanvoer 1500 'kg, uien 30-41, aan voer 15.000 kg. Fruit: Cox's Oranje Pippin 65-op. 76- 107, 55-op. 33-39, 60-op. 54, 61. Goud- reinette 75-op. 61-65 70-op. 56-61, 65-op. 52-57. Laxton's Superb. 70-op. 49-52, 65-op. 45-46, 60-op. 31. Golden Delicious 70-op. 79-86, 65-op. 75-77, 60-op. 56-58, Aanvoer fruit 55.000 kg. H onverwoestbare motor -1089 cc - 43 pk - 125 km/u B oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg. H geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat Prijs-geheel ccmpleet- v.a.f52GC,- Prijs Combi v.a. ƒ6475,- SKODA RAI DEALER: Garagebedrijf J. C. v. d. WERF, Bouwdijk 343, Melissant, tel. 466 uitgaande van „De Top" der Ned. Herv. verenigingen op ons eiland. Woensdag 20 febr. a.s. hoopt boven genoemde organisatie een avond te be leggen in het gebouw „Onder de Wiek" te Dirksland die speciaal gewijd zal zijn aan de Waldenzen. Deze Waldenzen vormen een kleine Protestantse groep tussen de grote Roomse m.eerderheid in Italië. Zij wo nen in de valleien van Piëmont, van ouds een bakermat van oprecht geeste lijk leven. Reeds in de 4e eeuw treffen we er een bloeiend geestelijk leven aan. Zij ontlenen hun naam echter'aan een zekere Petrus Waldus, die omstreeks 1175. al zijn goederen verkocht en aan de armen uitdeelde. In 1532 sluiten zij zich bij de reformiatie aan en gaan een tijd van bittere vervolging en onder drukking tegemoet, tot hen in 1848 een zekere godsdienstvrijheid werd ge schonken. De bedoeling van deze avond is om u nader met deze vrij onbekende groep in Europa bekend te maken. Enkele voormannen (en vrouwen) uit de Herv. Geref. jeugdbeweging hebben vorige zo mer deze streek bezocht. Zij beschikken dus over nauwkeurige en recente gege vens. Dezen brengen zij tot ons in ge sproken woord, door solo-zang van Wal- denzische liederen, terwijl ons door middel van een aantal dia's de streek getoond zal worden "waar de Waldenzen""i wonen. Een streek, vol prachtig natuur schoon. Tenslotte is er gelegenheid aan een Forum o.l.v. Ir. R. Plomp te Zeist al lerlei vragen te stellen. Het doel van deze avond is om door middel van een collecte geld te verza melen voor de enige Prot. Chr. Mid delbare school in Italië, uitgaande van deze Waldenzen, welke een reformato risch karakter draagt en geen enkele subsidie van de staat ontvangt. Deze school staat in het plaatsje Torre Pel- lice en verkeert momenteel in financië le moeilijkheden. De dames en heren, die geheel be langeloos deze avonden verzorgen, ho pen natuurlijk een flink bedrag mee te kunnen nemen. Wie verhindert is deze avond bij te wonen en toch wil helpen, kan dat doen door een gift voor dit doel te storten op giro 294910 t.n.v. de Eerw. heer C. J. Kesting, Voorstraat 32 te Dirksland. Op het girostrookje vermelden „Wal denzen". Kaarten voor deze avond a 1.50 w.o. vervoer en consumptie begrepen is) zijn nog verkrijgbaar bij mej. zr. E. v. d. Starre, Dirk Doensweg 35 te Ouddorp en C. J. Kesting Voorstraat 32 te Dirks land. Wie prijs stelt op vervoer per ex tra bus, moet zich echter beslist vóór 11 febr. hebben opgegeven. Overigens is het aantal nog beschikbare kaarten zeer beperkt. Voorzie u dus tijdig. Vol gende week hopen we nadere medede lingen te kunnen doen. In een feestelijke bijeenkomst, geor ganiseerd door het comité IJsgang 1962/ 63", in de cantine van het „Binnenhof" zijn j.l. maandag de volledige beman ningen van de R.T.M, veerboten en de assisterende ijsbreliers voor hun moei zame werk dat ze gedurende de ijsgang hebben gedaan, en nog dagelijks ver richten, om de veerdiensten gaande te houden op grootse wijze gehuldigd. Aan de walkapitein, dhr. L. van Ours uit Hellevoetsluis werd door de voor zitter van het comité de heer J. de Lig- nie een cheque overhandigd ter waar de van 1313,13. Deze sympathieke ges te tegenover het veerbootpersoneel was mogelijk door de spontane medewerking van particulieren, zakenlieden, assura deuren, bodediensten, expeditiebedrij ven enz., die hiermede blijk gaven van hun waardering voor het werk van de ■bemanningen, waardoor het verkeer naar de overliant kon blijven doorgaan. Tevens werd ieder bemanningslid een oorkonde aangeboden als blijvende her innering aan deze barre winter. Met een stevige handdruk bezegelt de heer de Lignie de cheque zojuist aan de heer van Ours overhandigd. De bemanningen van de boten, en het comité met 'burgemeester Hordijk in hun midden. Middelharnis - Telefoon 2043 Van zaterdag 9 februari v.m. 12 uur t.m. maandag 11 februari v.m. 9 uur Middelharnis-Scmimelsdijk: Dienst heeft dokter Dogterom, telef. 2121, Sommelsdijk. Dirksiand-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Boot ,telef. 01877- 227, Dirksland. Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter de Jager, telef. 01875-301, Nieuwe Tonge en dokter Buth, tel. 01871-306, Den Bommel. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Wagner, dieren arts te Dirksland, tel. 01877-281. THÖLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 10 febr hebben voor de gemeente Poortvliet, Tholen, Nw. Vossemeer, St. Philipsland en Oud Vossemeer dienst dokter Looij- sen, tel. 01660-542, Tholen en dokter Renes, tel. 400, Oud Vossemeer. bleek in talloze gevallen een afdoende remedie tegen zelfs hardnekkige rheu- matische pijnen. Dat doen dan de zes minerale zouten, waaruit Kruschen is samengesteld. Die brengen de bloed zuiverende organen weer op gang. Het bloed gaat sneller vloeien en onzuiver- heden daarin kunnen zich niet meer vastzetten, doch worden afgevoerd langs natuurlijke weg. Waarom zoudt U de proef niet nemen? Een flacon Kruschen is gauw gekocht en U moogt U daarbij reeds verheugen in de wel daad, die U daarvan ondervindt. Vraag Uw apotheker of drogist Kruschen Salts. Onder ideale weersomstandigheden hield de ijsvereniging „De Schaats" te Oude Tonge, in samenwerking met het onderwijzend personeel woensdagmid dag j.l. wedstrijden in het hardrijden op de schaats voor de schooljeugd. Met de drumband van de muziekver. „Vooruit" werden de kinderen van de scholen gehaald en in optocht trok de stoet naar de ijsbaan in het Nieuw- land. Voor de vele kijkers en ook voor de organisatoren was het een lust de kin deren aan het werk te zien en te trach ten een ereplaats te veroveren. Vooral bij de kleinsten van 67 en 8 jaar, die soms met handen en voeten tegelijk probeerden de finish te halen, was de belangstelling groot. Een ver rassing deed zich bij de finale van de jongens van 11 jaar en ouder, Tonny V. Otzel die door iedereen als overwin naar getipt was kwam in de finale te vallen en moest zodoende ervaren, dat wedstrijden niet alleen een kwestie van schaatsen is, maar ook van uitkijken. De uitslagen zijn als volgt: Meisjes van 6, 7 en 8 jaar: 1. Ineke Fluit; 2. Ada Hagens Ad.; 3. Annie Pieterse. Jongens van 6, 7 en 8 jaar: 1. Hans Vervloet; 2. Giel v. Peperstraten; 3. Pe ter Hameeteman. Meisjes van 9^10 jaar: 1. Tiny Luij- endijk; 2. Margreet v. d. Vliet; 3. Joke V. d. Ven, Jongens van 910 jaar: 1. Paul de Vos; 2. Ko V. d. Tonnekreek; 3. Arend Stander. Meisjes van 11 jaar en ouder: 1. Fia Pollemans; 2. Riet v. Vugt; 3. Joke de Waal. Jongens van 11 jaar en ouder: 1. Hans Kerkhof; 2. W. de Berg; 3. Piet Tunmers. Tot slot willen we nog een woord van ZONDAG 10 FEBRUARI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. A. Jonkers en 6 uur dhr. A. Ter- louw. (Extra collecte voor het Bouw fonds). Ger. Kerk 10 uur ds. G. C. Muntingh en 6 uur ds. v. d. Zwaag. Chr. Ger. Kerk 8.45 en 4 uur in de Ger. Gem. ds. H. C. v. d. Ent. Ger. Gem. 10.30 en 6.30 uur lezen. Herv Kring Oecumene 10.30 uur v.m. ds. J. Kabel uit Vlaardingen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. H. C. Bultman. (Extra collecte Intern. Hulpverlening). Rem. Kerk 10 uur Prop. Schenkc uit Bussum. (2e collecte voor de diaconie). DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. Kesting en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. (nam. H. Doop). Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. T. van 't Veld en 6 uur ds. B. J. Wie- geraad. (Extra coll. Inw. Zending). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Exalto. (Extra coll. voor Tehuis geestel. hulpbeh. Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. Netjes. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Gem. in Ned. 10 en 6 uur lezen. STËLLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. J. Smit. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. J. H. Vlijm. (Extra collecte voor de kerk). OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. van Vliet en 2.30 uur n.m. ds. J. Ho- vius van Dordrecht). (Extra collecte voor het Orgelfonds). Ger. Kerk 2 X ds. G. van Driel. Ger. Gem. 2 x lezen. Doópsgez. Kerk geen dienst. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. B. J. Zaal. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur dhr. A. Terlouw en 6 uur ds. A. Jonkers. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. van Wake ren. (Bed. H.A. en dankz. H.A.) Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. v. d. Zwaag. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk lö uur ds. B. J. Wiegeraad en 4 uur ds. T. van 't Veld. (Bed. H. Doop). Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Noordhof. OOLTGENSPLAAT. Herv. Kerk 9.30 en lof uitspreken voor het bestuur van de ijsclub „De Schaats" die er voor zorgde dat alles buitengewoon goed verliep. Als men weet, en Oude Tongenaars weten het, onder welke omstandigheden dit bestuur moet werken, dan kan niet anders gezegd worden, dan dat Oude Tonge een zeer actieve ijsvereniging bezit. Ongetwijfeld zal men in de toe komst nog wel meer over de ijsver eniging „De Schaats" horen en lezen. 6 uur ds. J. Hovius van Dordrecht. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. Boes, em. predt. van 's Graveland te Nieuw Loosdrecht. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. N. van Hensbergen en 2.30 uur ds. J. van Vliet. Tholen. Ned. Herv. kerk 10 en 3 uur ds. D. Broere van Dinteloord Voorb. H.A. coU. Bijbelgenootschap Geref. kerk 10 uur leesdienst en 5 uur ds. van Egmond Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Ned. Prot. Bond 5 uur mevr. J. Brouwer uit Bergen op Zoom Chr. Geref. kerk' 10 en 6.30 uur ds. van Doom. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk 10 uur leesdienst en 6.30 uur ds. Ph. Leen- mans coU. verwarming Geref. kerk 10 eni 3 uur ds. Bouwman van Koog aan de Zaan Chr. Ger. kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdierist Geref. Gem. in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Stavenisse. Ned. Herv. kerk 10 en 6 uur ds. A. J. Jorissen te Utrecht Oud Ger. Gem 9.30, 2 en 6 uur ds. J. W. Sla ger. Soherpenisse Ned. Herv. kerk 10 en 2.30 uur ds. P. Alblas Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Poortvliet Ned. Herv. kerk 10 en 6 uur ds. J. van Dijk coll. orgelfonds, Ger. kerk 10 en 2.30 uur ds. Egmond Ger. Gem. 10, 2.30 en 6 uur leesdienst St. PhUipsland. Ned. Herv. kerk 9.30 uur ds. J. V. d. Haar en 2.30 uur dhr. Donkersgoed Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Anna Jacoba polder Ger. Kerk 10 en 2.30 uur ds. W. Haverkamp. THOLEN Kerknieuws. Sinds jaren wordt de 2e zondag van februari in vele Nede-- landse Protestantse kerken gevierd als jeugddag. Er wordt dan een jeugddienst gehou den voor de mensen van acht tot tach tig. In de Protestantenbond hoopt mevr. Brouwer uit Bergen op Zoom a.s. zon dagmiddag om 5 uur voor te gaan. Al len hartelijk welkom. Beroepen. Bij de Geref. Gemeente te Tholen is beroepen Ds. A. Hofman te Zeist. POORTVLIET Ir. Geuze leider N.C.R,V. forum. De 'heer M. A. Geuze landb. ingenieur te Poortvliet, voorz. van de Zeeuwse land bouw maatschappij, lid van de 2e kuiper voor de CHU zal binnenkort eenma&I in de maand voor de N.C.R.V. een forum leiden over onderwerpen die aan actua liteit zijn gebonden. Kerkdienst. Op dinsdag 12 februari 1963 hoopt in de Geref, Gemeente om 7 uur ds. van Dam van Rotterdam voor te gaan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1963 | | pagina 2