HAÜDEfi:tiaEIJWS let jaar dat ging I Flakkee Zaden n.v. - Oorpswegl- Sommelsdiik jubilea 1962 Terugblik op 1962 hiin Plaatselijk nieuws &2n. ELIE" ELIE" V. IJsclub „De Schaats vergaderde blad Vrgdag 28 december 1962 No. 3151 225 75 x180 to 80 80 O Itanuari |februari MODERNE BRILLEN 3. KEUVELAAR wenst personeel, telers, gelukkig en voorspoedig agenten en verdere relaties, vrienden en bekenden een 1963 toe. Tel. 2134 aedig ]963. IICHTING Dirksland een voor- froot g 1963 en pn de tijd efoon. 4 76 )nder S erlijk ikken uit- uiken inten. olide :190) t inte- istepie watten Jrverse 0x190 Naai- gewoonte geven wij hieronder een korte weergave van de voornaamste gebeurtenissen die in 1962 op het eiland Goeree-Overflakikee hébben plaats ge had. Wij stippen dit aan naet enkele regels, begrijpelijk kunnen wij daarmee niet voUedig zijn. Over het algemeen kan in 1962 nog gesproken worden van welvaart, we leven nog in de hoogconjunctuur. Zag iet er voor de landbouw op ons eiland jn het begin niet rooskleurig uit van wege het koude voorjaar, toen het slecht 'groeide en in vele gevallen ook droog 5yfas, het is alles meegevallen. In een logstoverzicht, dat we onlangs gaven, [onden we schrijven dat het de boeren liet slecht vergaan is. Ook de visserij- ikomsten zijn redelijk te noemen. Betreurd kan worden dat er nog veel jendel-arbeid wordt verricht, waardoor 3e werknemers lange dagen van huis ijn, maar de verdiensten waren goed. Jr 'wordt naar gestreefd om vestiging ran industrie te krijgen. De versche len structuurschets wijst- met klem op ieze noodzaak. Wat het verkeer betreft zijn er dit Jaar veel ernstige ongelukken gebeurd, raarvan meerdere met dodelijke afloop Van iedere maand geven wij hierover jen kort overzicht. Het nieuwe jaar begon niet best voor de 70 jarige commissionair A. v. d. Hoek ite Dirksland, die door een zware l^rachtwagen werd aangereden. Een Ipoet moest worden geamputeerd poor een felle brand op de bouwput in ■|iet Haringvliet op donderdag 4 jan. iverd het gezin Rikkerink dakloos. Hun "lalonwagen, alsmede een kantoor en op- iagruimte brandde uit Na 37-jarige jenst bij het onderwijs nam de heer A. Meulendijk afscheid als hoofd van te o.l.s. te Den Bommel Maandag 8 'januari werd in het Kurhaus te Sche- veningen een „hearing" gehouden in take het wetsontwerp tot herindeling jemeenten op Goeree-Overflakkee. On- jeveer 80 raadsleden van ons eiland, i waaronder zowel voor- als tegenstan- iers van het plan trokken naar Sche- ?eningen om aldaar de mening van dè ;aad naar voren te brengen. De 87- iarige heer W. M. de Korte (geboortig 3ude Tonge) te Tholen werd door Bchuttevaer gehuldigd tot schipper van het jaar. Zondag 7 januari was het W& jaar geleden dat ons dierbaar vor- menpaar H.K.H. Koningin Juliana en «;.K.H. Prins Bernhard in de echt wer- Ipen verbonden Te Stad stierf 7 jan. ijopTl jarige leeftijd'Wethouder D. Baar doos. Een ernstig spoorwegongeluk op :8 januari, nabij het dorp Harmeien 'dompelde heel Nederland in rouw. Bij na tweehonderd mensen verloren het leven. Onder de slachtoffers was Opper wachtmeester E. Kamerbeek te Middel- 'harnis, alsmede dhr. A. Komijn, leraar aan de Techn. school en woonachtig te Apeldoorn Te Tholen vierde op ^woensdag 10 januari dhr. C. v. d. Sande fzijn honderste verjaardag Een. groep van 30 jonge Franse vissers bracht een bezoek aan het Deltawerk en de vissershavens Donderdag 11 jan. ver gaderde het Waterschap de Dijkring rFlakkee. Het Waterschap kampt met een tekort van 7 miljoen terwijl nog ve le werken op het program.ma staan Te Amersfoort werd op vrijdag 12 jan. het stoffelijk overschot van de bij de treinramp omgekomen Wmr. Kamer beek ten grave gedragen In de week van 15 tot 21 jan. werden i.v.m. de aan sluiting van de Grevelingendam de werkzaamheden aan de Flakkeese kant begonnen Te Stellendam traden op dinsdag 16 jan. de eerste klaar-overs van het eiland „in dienst" Vrijdag 19 jan. werd de fluorideringsinstallatie in het Waterleidingbedrijf te Ouddorp in bedrijf gesteld De Land- en Tuin bouwschool te Sommelsdijk nam op donderdag 25 jan. de nieuw aangebouw de lokalen in gebruik. Te Dirksland nam woensdag 31 jan. dhr. Brooshooft afscheid als hoofd van de openbare school aldaar. Woensdag 17 jan. werd te Den Bommel in de Geref. kerk het nieuw door het Nationaal Rampenfonds geschonken orgel in gebruik genomen Dinsdag 30 jan. geraakte de salon- wagen van de heer Jan Hendriks Keij- ser, staande bij de vuurtoren in brand, "e 57-jarige heer Keijser kwam in de vlammen om Te Ooltgensplaat over leed op 31 jan. het oud raadslid M. Brinkman. De smid Ko Gebraad te Poortvliet nerde op 1 febr. zijn honderdste ver jaardag Wmr. L. A. Provily te Oude Tonge werd het 6000ste lid van de bond Van Chr. Politieambtenaren Vrijdag -i febr. ontstond brand in de Coaster "Wuta" op het Haringvliet Op 7 febr. aanvaardde Mr. E. Naayen zijn ambt als kantonrechter te Sommelsdijk Te Ooltgensplaat werd op dinsdag 13 febr. ae drukkerij van L. Vermaat door brand vernield De raad van Melissant nam als eerste op het eiland het besluit tot aanschaf van een nevelbrandspuit ^P 59-jarige leeftijd overleed op 13 febr. te Nieuwe Tonge het raadslid N. Kie vit De raad Dirksland besloot tot de Bouw van een bejaardencentrum aan ae Margrietlaan Stellendam nam ook Belangrijke besluiten, n.l. tot de bouw van een restaurant en van een Shell ywck Service station De 18 jarig oua Stadtenaar Joh. van Rossum ver ongelukte met zijn bromfiets te Goes p De heer C. van Rumpt werd 19 febr. n de vaka,ture van dhr. D. Saarloos rot wethouder van Stad aan 't Haring- wiet benoemd Te Dii*ksland werd "6 tweede Herv. Delta conferentie ge nouden Op 22 febr. werd de nieuwe ^eref. School te Middelharnis aanbe steed. MAART Op donderdag 1 maart overleed de heer M. Blok te Middelharnis in de „ouderdom van 76 j. Hij was gedurende 30 jaar lid van de kerkeraad der Ned. Herv. kerk De raad van Den Bom mel besloot tot aanschaf nieuw toren uurwerk en verlichte wijzerborden In het begin van deze maand werd te Middelharnis een openbare beroepen tentoonstelling gehouden Zondag avond 4 maart overleed te Oude Tonge plotseling dhr. C. A. Wisse, in leven directeur van de Boerenleenbank en wethouder dezer gemeente Te Oude Tonge overleed dhr. J. v. d. Maden be kend zakenman in deze gemeente Op 5 maart legde te Ooltgensplaat Marco Vetter de eerste steen voor woningbouw in plan Langeweg-west In de raads vergadering van 9 maart besloot de raad van Goeree tot aanschaf van ver plaatsbare muziektent Op de Dlede- rickse gorzen te Melissant stortte op 12 maart in een zware sneeuwstorm een lesvliegtuig neer. De 22 jarige piloot kwam om het leven De grote land- bouwschuur van dhr. Jac. Mosselman te Achthuizen brandde zondag 11 maart geheel af Donderdag 15 maart be sloten de Prov. Staten de veerboot Gor- cum V te verhuren aan de rederij v. d. Schuyt Woensdag 14 maart werd de Verolmewerf te Rozenburg de Esso Hampshire gedoopt. De Esso Hampshire is het grootste schip ooit in Nederland gebouwd. Na een spannende wed strijd in het Ver. Gebouw te Ouddorp ontpopte dhr. M. C. Knöps zich als de beste Flakkeeese dammer, dhr. G. de Jager bleef schaakkampioen de twee motorvletten van Rijkswaterstaat die dinsdag 13 maart in moeilijkheden ver keerden werden door de reddingsboot veilig binnengebracht Voor de ge meente Stellendam was de 20e maart een historische dag, Verolme besloot tot oprichting van de Scheepsbouw en re- paratiewerf Stellendam N.V." tevens werd in deze raadsvergadering besloten tot de bouw van een modern winkel centrum in plan-west Maandag 19 maart werd te Den Bommel de ruilver kavelingscommissie St. Adolphsland ge ïnstalleerd Vrijdag 23 maart werd de Sommelsdijkse brandweer ter gelegen heid van haar 30 jarig bestaan in nieu we uniformen gestoken Zaterdag 24 maart maakte te Herkingen een zweef vliegtuig een noodlanding de piloot bleef ongedeerd Dhr. C. F. Arends,- arts te Middelharnis nam van het Roo- de Kruis afscheid als colonnecomman dant Op woensdag 28 maart werden de verkiezingen voor de Prov. Staten gehouden. De verschillen op ons eiland waren niet groot hoewel het aantal stemmen van de rechtse partijen iets was teruggelopen. Van de grootste par tijen op ons eiland noemen we de per centages: P.v.d.A.' 27,9 »/o; S.G.P. 25,3 »/o en A. R. 20,5 APRIL Gebr. Struijk te Melissant waren de eersten met kleinverpakking aardappe len op ons eiland Donderdag 5 april werden de nieuwe paviljoens van het Paulina van Weel Ziekenhuis te Dirks land officieel opengesteld Te Som melsdijk werd de nieuwe zelfbedie ningszaak van fa. P. Kastelein geopend Te Middelharnis had op 9 april een zeer tragisch ongeval plaats waarbij de 5-jarige Jantje van Wezel, Oostvoorgors 32 te Middelharnis door verdrinking om het leven kwam Op 12 april over leed de 61 jarige havenmeester Herbert Fris te Middelharnis Woensdag 18 april besloot de raad te Stellendam de Stichting „Ontwikkeling Stellendam" in het leven te roepen Op woensdag 25 april had een zeer ernstig ongeval plaats met dodelijke afloop. De 24 jarige KI. Vroegindeweij J.zn. kantelde met de tractor in de sloot en kwam om het leven Op het Oranjefeest te Melis sant, maandag 30 april kwam de 9- jarige Hester Verhoeff bij een ongeval om het leven., MEI De nieuwe Prinses Irene school voor B.L.O. aan de Hobbemastraat te Middel harnis werd vrijdag 11 mei aan het schoolbestuur overgedragen Zondag 6 mei nam ds. G. Wursten afscheid van de Herv. Gemeente te Den Bommel Za terdag 12 mei werd het zuidelijke sluit gat in de Grevelingendam die straks Goeree-Overflakkee met Schouwen en Duiveland zal verbinden afgesloten De heer Cor Sieling deed weer een opzienbarende uitvinding van een auto matische boomgaardcultivator De heer H. van Rossum te Dirksland nam te 's Gravenhage afscheid als lid van de Prov. Staten Dinsdag 15 mei werd te Nieuwe Tonge de Kleuterschool Prin ses Marijke officieel geopend Te Ouddorp had maandag 21 mei een dode lijk ongeluk plaats waarbij de 39-jarige electricien C Koole te Ouddorp om het leven kwam Deze maand namen twee dijkraden van het waterschap de Dijkring Flakkè wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd afscheid, n.l. de heren P. D. Sieling te Melissant en N. G. Nieuwenhuizen te Ooltgensplaat Woensdag 30 mei wer den de gemeenteraadsverkiezingen ge houden Maandag 28 mei nam dhr. C. J. Oostdijk te Ooltgensplaat afscheid als secretaris van de polder St. Adolphs land Te St. Philipsland werd het nieuwe raadshuis door de comm, der koningin in de prov. Zeeland officieel geopend. JUNI Te Middelharnis kwam door architect L. Koole een ontwerp gereed voor de bouw van een groot Verenigingsgebouw met Streekfunfctie. Momenteel is het nog bij plannen gebleven De P.T.T. te Middelharnis kreeg bestel duwwa- gentjes Mevr. Geerts Quispel hoofd kleuterschool te Ooltgensplaat werd bij haar afscheid de ere-penning uitgereikt Burg J. V. d. Bos nam afscheid als burgemeester van de gemeente St. An- naland in verband met zijn benoeming tot lid van Ged. Staten Het water schap de „Dijkring Flakkee" stelde de vrijgestelde eigendommen belastbaar met uitzondering van de kerken De restauratie van de Geref. kerk te Brui- nisse kwam gereed De Zweedse ge zant legde een krans op het massagraf te Oude Tonge In de Noordelijke Grevelingengeul werden vier caissons gezonken voor de kabelbaan Oolt gensplaat neemt deel aan interprovin ciaal structuurplan. JULI Dinsdag 10 juli werd het nieuwe sta tionsgebouw van de R.T.M, te Middel harnis geopend Stellendam besloot een groot zwembad te bouwen, met fi nanciering vissersschepen werd een be gin gemaakt Op woensdag 4 juli ver dronk de oud Sommelsdijker dhr. H. v. d. Veer bij een aanvaring op de Nieuwe Maas De Sommelsdijkse brandweer behaalt de eerste prijs op selectie wed strijden De oud-Middelharnisser dhr. P. Louwerse verongelukte met zijn scoo ter te Zeist De Dirkslandse dijk werd afgeruwd tegen slipgevaar De heer J. Vet te Oude Tonge nam afscheid als hoofd van de Chr. School wegens zijn vertrek naar Westmaas De nieuwe groente kussa werd door de Gebr. v. d. Doel te Oude Tonge voor het eerst op de markt gebracht De verkoper A. Difkx te Oude Tonge in dienst van fa. Verkerke won in een wedstrijd een va kantie-reis naar Majorca Zaterdag 28 juli werd de officiersbul uitgereikt aan dhr. J. v. Oostenbrugge te Oude Tonge. passend bij UW uiterlijk |- "zatiofioosg irt,z/S7 MiDoeiHaRNis-^ I AUGUSTUS De 20-jarige Joh. Sprong te Oude Tonge kwam op zaterdag 4 aug. bij een auto-ongeluk om het leven Te Mid delharnis stortte op 15 aug. de kade muur nabij Nipius in Weth. J. H. Dijkers en de raadsleden L. v. Nimwe- gen en J. Blok namen afscheid van Sommelsdijks gemeenteraad De gla- diolententoonstelling „Gratia '62" werd te Dirksland geopend In deze maand begon men met de aansluiting van de Grevelingendam aan de vaste wal Het raadslid Keijzer nam afscheid van de gemeenteraad te Stellendam Op zondag 26 aug. deed ds. H. C. Bultman zijn intrede in de Herv. kerk te Som melsdijk Dinsdag 28 aug. ontstond een flinke brand in het woonhuis van dhr. Ottink te Dirksland. SEPTEMBER Op 4 sept. had de beëdiging van alle raadsleden op het eiland plaats In de ouderdom van 92 jaar overleed dhr. J. K. F. Blokhuis, in leven directeur van de gasfabriek te Middelharnis Maandag 3 sept. werd de Chr. Land- bouwhuishoudschool te Ouddorp in ge bruik genomen Zaterdag 8 sept. werd te Goedereede feestelijk herdacht dat het 650 jaar geleden stadsrechten ver kreeg Zondag 9 sept. had de beves tiging en intrede plaats van dh. T. van 't Veld in de Herv. kerk te Den Bommel Vrijdag 7 sept. zonk de drijvende as- faltfabriek bij het werk aan de Gre velingendam Donderdag 13 sept. is de eerste overspanning van de Haringvliet- brug op de peilers geplaatst Zondag 16 sept. nam ds. J. van Drenth na een 11-jarige ambtsperiode afscheid van de Herv. kerk te Ooltgensplaat Het oud schoolhoofd dhr. P. G. J. van Leeuwen legde de eerste steen voor de nieuwe Geref. school te Middelharnis Stel lendam ging een geldlening aan voor de bouw van een nieuw vissersdorp De R.T.M, aandelen gingen over in handen van de N.S. Op 27 sept. werd de eerste steen gelegd voor het nieuwe ge bouw van de Boerenleenbank te Stad aan 't Haringvliet De Boerenleen bank Middelharnis Sommelsdijk behaal de eind deze maand 7 miljoen aan spaargelden. OKTOBER Zaterdag 6 oktober werd de 5-jarige Agatha v. d. Bok te Ouddorp door een auto overreden en gedood In deze maand kwamen de plannen gereed tot uitbreiding van het rusthuis „De Goede Ree" te Sommelsdijk met de aanbouw van een vleugel met 20 kamers. Men is er Intussen reeds mee begonnen. Donderdag 18 okt. werd de eerste paal geslagen voor de nieuwe Chr. School te Dirksland De heer Cor Sieling te Melissant introduceerde een nieuw type bietenrooier Te Sommelsdijk had zondag 21 okt. een dodelijk ongeval plaats. De 51 jarige heer L. Mossel man verongelukte met zijn bromfiets in de Staverse weg De montage van de brug over de Grevellngsluis te Brui- nisse kwam gereed Bij een inter nationale ballontocht landden te Her kingen een aantal balonnen De 71- jarige J. Tanis te Goedereede kwam tussen een zware aanhanger terecht en verloor daarbij het leven De nieuwe werken aan de Prov. weg tussen Nieu we Tonge en Ooltgensplaat werden 29 okt. aanbesteed Donderdag 25 okt. bestond de Geref. Gemeente te Herkin gen 40 jaar, welk feit in een kerkdienst geleid door ds. P. Blok werd herdacht. NOVEMBER De P.T.T. te Middelharnis nam een elektrisch bestelwagentjes in gebruik Te Melissant overleed in de leeftijd van ruim 73 jaar dhr. M. v. d. Spaan, die in zijn leven vele bestuursfunkties be kleedde Zondag 4 nov. werd ds. B. A. Donkersgoed in ,de Herv. kerk te St. Philipsland bevestigd en deed 's mid dags zijn intrede Zondag 11 nov. werd bij een felle brand te Dirksland de landbouwschuur van dhr. C. Grooten- boer aan het Korteweegje in de as ge legd Te Sommelsdijk werd het nieu we grossiersbedrijf van dhr. A. Kool geopend Het hoofd van de school met v*ï;Siaftïf' - »-'<ü Naar gewoonte vermelden wij weer de jubilea die in 1962 geweest zijn, al kunnen wij daarin uiteraard niet vol ledig zijn. JANUARI Het echtpaar P. GroenendijkKnöps te Sommelsdijk vierde op 12 jan. hun 50 jarig huwelijksfeest Te Ooltgensplaat was op zondag 7 jan. het echtpaar Abr. Buscop-Huijer 40 jaar getrouwd Op- perwmr. P. Goedegebuure te- Ouddorp vierde zijn 25-jarig jubileum Het echtpaar L. W. Witvliet-v. d. Wekke te Dirksland herdacht 22 jan. haar 40-ja- rige huwelijksvereniging. De be- drijfschef Victoriafabriek afd. Dirksland dhr. Kleingeld was 19 jan. 25 jaar in dienst van deze mij. Dhr. A. Koote te Sommelsdijk werd koninldijk onder scheiden voor 40-jaar trouwe dienst bij de R.T.M. FEBRUARI De heer E. Prins te Melissant was 5 febr. 25 jaar in dienst van de P.T.T. ds. C. C. T. Postma v.h. Herv. pred. te Den Bommel herdacht 7 febr. zijn 25 jarige ambtsbediening Het echtpaar P. Poortvliet-Lugthart herdacht op 7 febr. hun 55-jarige echtvereniging Zaterdag 10 febr. stond het echtpaar J. Kievit-Bakelaar te Den Bommel in het goud Het echtpaar C. Verhage- de Korte herdacht op 16 febr. hun 40- jarig huwelijk Bij de brandweer te Nieuwe Tonge waren 6 manschappen n.l. de heren E. L. van den Doel, C. Luchtenburg, P. de Gast, A. van der Valk, Lrs van den Ouden en Lrs Wa ling 12V2 jaar betrokken Het echt- paa.r P. Bakelaar-Orgers te Goedereede vierde 16 febr. hun gouden huwelijks feest Het 65-jarig huwelijk van het echtpaar H, Schellevis-de Korte te Som melsdijk werd 26 febr. herdacht Op 23 febr. herdacht het echtpaar P. v. d. Doel-van Vliet te. Nieuwe Tonge hun 50 jarige echtverbintenis. MAART Koninklijk zilver werd op 1 maart uitgereikt aan dhr. M. Vroegindeweij te Stad wegens 40 jaar trouwe dienst op het landbouwbedrijf P. W. Vogelaar. Het echtpaar C. v. d, Linde-Menheer te Middelharnis was op 9 maart 40 jaar getrouwd Te Den Bommel werd dhr. T. Kreeft koninklijk onderscheiden voor 40 jaar trouwe dienst bij de landbouwer Buys Het echtpaar f), van Noord-v. d. Berg herdacht woensdag 21 maart de dag zij 60 jaar geleden in het huwelijk werden verbonden De Sommelsdijkse vrijwillige brandweer bestond 23 maart 30 jaar Het echtpaar Saarloos-v. d. Slik te Stad was donderdag 29 maart 50 jaar getrouwd Te Sommelsdijk stond op dezelfde dag het echtpaar de Bruin-HoUeman in het goud Even eens 29 maart was het voor de echtelie den Wittekoek-Korteweg 50 jaar gele den dat zij in het huwelijk traden. Koninklijk zilver werd toegekend aan dhr. K. Helleman te Oude Tonge, die 40 jaar in dienst wag bij de fa. Slis. den Bijbel te Sommelsdijk, dhr. J. W. Kommers overleed op zondag 18 nov. in de leeftijd van 52 jaar De 80 jarige heer H. van Heest te Middelharnis nam afscheid als penningmeester van de „Flakkeese Gemeenschap" De „Flak keese Gemeenschap" poogt Flakkee tot probleemgebied te verklaren Te Oolt gensplaat overleed op 45 jarige leeftijd de heer S. L. Birkhoff, die in deze ge meente verschillende functies vervulde Op 20 nov. werd het nieuwe orgel in de Herv. kerk te Melissant aan de kerk voogdij overgedragen. DECEMBER Op 2 dec. overleed te Middelharnis in de ouderdom van 92 jaar, dhr. C. Noor dijk, bekend afslager bij verkopingen. De mist bracht de eerste dagen van december voor het verkeer veel onge rief, de veerdiensten werden niet regel matig uitgevoerd Het structuurplan voor Goeree-Overflakkee kwam gereed In de gemeenteraad te Goedereede werd het voor het eerst openbaar Dinsdag 11 dec. deed de comm. der ko ningin een werkbezoek te Ooltgensplaat en opende het nieuwe verenigingsge bouw. Dinsdag 18 dec. werden op het raad huis te Stellendam de vijf commissies die te samen de stichting Ontwikkeling Stellendam' 'vormen geïnstalleerd. Op 18 dec. v/erden te Hellevoetsluis aan de heer J. Termaten, hoofd B.B. kring Zuid-Holland, waaronder ook ons eiland ressorteert de versierselen uit gereikt behorend bij de Orde van Oran je Nassau De Polders St. Adolphs land mag bij toestemming van de Hoge Raad van Adel een wapen voeren Wat er de laatste dagen van het jaar nog heeft plaats gehad vindt u in dit nummer. APRIL Op 1 april bestond de V.V.V. te Oud dorp 30 jaar Het echtpaar de Jong- Hoek te Ouddorp vierde woensdag 4 april haar gouden huwelijksdag Te Nieuwe Tonge was op 4 april het echt paar Felsbourg-Timmers 60 jaar ge trouwd Op 2 april werd mej. A. Jon- gekrijg te Sommelsdijk koninklijk on derscheiden wegens haar 40 jarig jubi leum aan de kleuterschool De Chr. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Goe ree-Overflakkee vierde het 25 jarig ju bileum Het echtpaar H. Trommel- Arensman herdacht op 16 april de 60- jarige echtvereniging Op donderdag 19 april stond het echtpaar A. A. Dek ker-Fluit te Nieuwe Tonge in het goud en op 21 april herdacht het echtpaar D. van Broekhoven-Bakker te Dirksland hun 40-jarige echtvereniging Op 28 april was het 40 jaar geleden dat het echtpaar J. G. Auperlé-de Leeuw te Middelharnis in het huwelijk trad Koninklijk zilver werd uitgereikt aan dhr. A. V. Wezel te Middelharnis we gens 40 jarige trouwe dienst bij de fa. A. J. Dijkers Aan de directeur van de Landbouwschool, dhr. G. den Eerzamen werden op 27 april de versierselen uit gereikt behorende bij de Orde van Oranje Nassau - Kon. onderscheidingen vielen ook ten deel aan dhr. A. W. Knöps te Dirksland De heer P. C. Tijl te Nieuwe Tonge die 30 jaar ge meenteraadslid is, ontving koninklijk goud Ook werden de heer A. de Lig- nie en dhr. Jac van Peperstraten te Oude Tonge koninkl. onderscheiden de laatste was 40 jaar in dienst op het landbouwtiedrijf van de heer D. v. Vugt Vrijdag 20 april werd te Ooltgens plaat dhr. J. L. Kom, postkantoorhouder gehuldigd wegens zijn 25-jarig jubileum bij de P.T.T. MEI Het echtpaar W. Kievit-Breur te Nieuwe Tonge herdacht op 8 mei de 40 jarige echtvereniging Voor het echt paar L. Fluit-Hartman te Oude Tonge was het 11 mei 40-jaar geleden dat zij in het huwelijk werden verbonden Da Landbouw bedrijfsvoorlichting op Goeree-Overflakkee bestond op 10 mei 25 jaar Op 26 mei was het echtpaar B. van Seters-Jelier te Stellendam 40 jaar getrouwd Op vrijdag 25 mei stond het echtpaar L. A. Wolfert-Hokke te Den Bommel in het goudTe Stad was op 26 mei het echtpaar C. H. Kna- pe-van Wezel 40 jaar gehuwd Het echtpaar F. van Zetten-Groeneveld te Middelharnis herdacht op 29 mei de 50 jarige echtvereniging. JUNI De 45-jarige echtvereniging van M. C. Noorthoek den Braber te St. Philipsland werd op 1 juni herdacht Dhr. A. A. F. J. Guérand was op 16 juni veertig jaar in dienst van de R.T.M. Hij werd ko ninklijk gehuldigd Het echtpaar C. Nooteboom-Brooshoofd te Nieuwe Ton ge herdacht op 16 juni hun 40 jarig hu welijk De heer P. Saarloos te Den Bommel werd koninklijk onderscheiden wegens 40 jarige dienst bij het gasbe drijf Het gouden huwelijksjubileum van het echtpaar T. Vroegindeweij- Grootenboer te Middelharnis werd op donderdag 21 juni herdacht De heer E. L. V. d. Doel te Nieuwe Tonge ont ving een koninklijke onderscheiding omdat hij gedurende veertig jaar de Herv. Gem als organist gediend had Mejuffr. Sien v. d. Nieuwendijk was 30 jaar bij Modehuis Nipius te Middel harnis. JULI Aan dhr. J. J. v. Oostentorugge te Dirksland werd koninklijk zilver uitge reikt wegens 40 jaar aan het notariaat Te Melissant werden twee zondags schoolleidsters n.l. mej. B. Mijnders die 25 en Mej. D. C. Tieleman die 40 jaar verbonden was gehuldigd, de laatste werd koninklijk onderscheiden Op vrijdag 13 juli herdacht het echtpaar K. Joppe-van Es hun 40 jarige echtvereni ging De heer G. A. de Koning te Middelharnis was 40 jaar bij de brand weer en ontving koninklijk zilver Het hulppredikerspaar W. Bouman-Pel- lekooren te Oud-Beijerland v.h. te Stel lendam was op 19 juli 50 jaar getrouwd Op 19 juli was het echtpaar A. Hol- leman-Borgdorff te Ooltgensplaat 60 jaar getrouwd Vrijdag 27 juli was het echtpaar C. Hottingh-Wielaard te Oolt gensplaat 40 jaar getrouwd Konink lijk zilver werd uitgereikt aan dhr. C. J. Oostdijk te Ooltgensplaat als secreta ris van diverse polders. AUGUSTUS Het 40-jarig huwelijk van het echt paar D. Heerschap-van Dam te Oud dorp werd op 3 augustus herdacht Het echtpaar C. Bakelaar-Braber te Den Bommel vierde op 4 aug. hun veertig jarige echtvereniging. Het vijftig jarige huwelijk van het echtpaar D. v. Kempen-de Braber werd 22 aug. dank baar herdacht Op 25 aug. was het echtpaar J. Bakelaar-de Graaff te Den Bommel 40 jaar gehuwd Het trans portbedrijf J. J. Taaie bestond 25 jaar De muziekvereniging „De Hoop" te Stellendam vierde haar 65 jarig jubi leum Te Middelharnis werd dhr. B. de Groot koninklijk onderscheiden we gens 50-jarige dienst bij Groothandel K. Vermaas Zn. te Middelharnis. SEPTEMBER Mej. A. Bakelaar werd koninklijk on derscheiden wegens ruim 40 jarige dienst bij de Rotterdamse bank Het ecthpaar R. v. Zanten-Les te Oude Ton ge herdacht op 19 sept. de 40 jarige hu welij ksvereniging De Coöp. Boeren leenbank te Ouddorp vierde het gou den jubileum Het echtpaar A. Klink- Guldemeester te Stellendam stond op 25 sept. in het goud Aan dhr. W. de Wit werd op 27 sept. een koninklijke onderscheiding uitgereikt wegens 40 jaar trouwe dienst bij fa. Vis van Heemst te Sommelsdijk. OKTOBER Het textielbedrijf fa. H. Braber te Dirksland bestond 50 jaar. NOVERIBER Het echtpaar P. Nachtegaal-van Ouden- naren te Melissant was op 5 nov. 65 jaar getrouwd Op vrijdag 9 nov. her dacht het echtpaar W. Meijer-van Kop pen te Ouddorp hun 40-jarige huwelijks vereniging Donderdag 15 nov. vierde dhr. J. Bentum te Middelharnis zijn 40 jarig jubileum als vertegenwoordiger van Unilever N.V. en werd koninklijk onderscheiden. DECEMBER Het echtpaar Joh. de Jong-Hartog te Oude Tonge vierded 1 dec. hun 40- jarige echtvereniging Op 13 dec. was het echtpaar A. Kleyn-van Veen te Goedereede 45 jaar in de echt verbon den De heer Anth. Visser te Middel harnis was deze maand 40 jaar pen ningmeester van de schilderspatroons- bond op het eiland Het goudenl huwe- lijks-jubileum van het echtpaar S. Voortman-Bosloper te Ouddorp werd woensdag 19 dec. herdacht De chr. Nat. school te Tholen toestond deze maand 50 jaar. OUDE TONGE ff Men schrijft ons: Woensdag 19 december j.l. werd door de IJsclub „De Schaats" te Oude Tonge haar jaarlijkse algemene vergadering gehouden, welke helaas slechts door een zeer klein aantal leden werd bezocht, wat jammer is, vooral gezien het feit dat na de behandeling van de algeme ne zaken een zeer belangrijk punt aan de orde kwam, n.l. de aftreding van het gehele bestuur. Om tot instandhouding van de ver eniging te komen, hetgeen men toch w^el als zeer noodzakelijk en nuttig moet zien, mede omreden dat op het gebied van de ijssport er vooral voor de jeugd het nodige gedaan kan en moet worden, hebben enkele van de aanwezige leden gemeend, zich voor het vervullen van de verschillende taken en te proberen tot een oplossing te komen van de vele moeilijkheden waarmee de ijsclub mo menteel te kampen heeft, te moeten in zetten en hebben daartoe een voorlopig bestuur samengesteld. Dat er vele moeilijkheden overwon nen moeten worden is een ieder die enigszins met de vereniging meeleeft wel duidelijk en vooral de afgetreden bestuursleden kunnen zich dat in het bijzonder voorstellen. Getracht zal wor den de problemen zo veel en zo goed mogelijk op te lossen en gehoopt wordt, dat men daarvoor op de medewerking zal kunnen rekenen van die personen en instanties die daartoe het hunne kun nen bijdragen. Dat de bestuursleden, die zijn afge treden een zeer moeilijke taak hebben gehad zal ieder duidelijk zijn en men kan alleen maar dankbaar zijn dat zij zich zoveel jaren ten volle hebben wil len geven voor het vervullen van die taak, hetgeen voor hen niet altijd even gemakkelijk is geweest, en men moet zelfs zeggen, ontmoedigend als men be ziet wat voor blijk van medeleven er meestal bestond van de zijde der le den, hetgeen men af kan leiden uit het resultaat van opkomst bij de algemene vergaderingen. Diegenen die zich dan ook nu tot taak hebben gesteld het doen floreren van de ijsclub spreken hierbij de hoop uit dat bij de eerstvolgende te houden al gemene vergadering uit de opkomst der leden zal blijken in hoeverre men zich bewust is van het feit dat het voortbe staan van de vereniging een algemeen belang inhoudt. DEN BOMMEL Gemeenteraad aanvaardde structuur schets. De gemeenteraad van Den Bom mel heeft in zijn vergadering van 13 dec. de structuurschets met de daarbij behorende toelichting aanvaard.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 5