RTNBENDE*S ROOD Den Bommel heefi goede verwachiing van siruciuurscheis Stellendamse'drieling worilt|4 jaar N.V. Repliek op socialistische kritiel( Beperkte .L-diensten op 24 en 31 dec. k likt Nieuwjaarswensen a.N.W.3.-Wegenwacht ook tijdens feestdagen ing? op de weg Dinsdag 18 december 1962 No. 3149 f., b. de len PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Chr. SÏREËKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond UIT DE KEUKEN 35e jaargang prkepaa Savond gdienst nenzang I. Schrift Voord; 4, kjes" (a, Irstliedje leest, Th. Iciliaansé let koor: pangelie- geboren, Jar Roul horen, |d, West. Chris- Kunst- I door de veld van |m 105 :l J. V, d. |Chr. ge- Ouddorp Gloria' Haile- :bed. It na het lages nog |kon hier dan dat len Haag en loc- uit- 3r en ICHT Tons* leschiW loodsen rs) 4 89 73) 3 19 Voor de derde maal in Icorte tijd zien we ons genoodzaakt een speciaal arti kel te schrijven om ons te verweren te- oen 'bezwaren, bedenkingen en lichte of zware kritiek tegen en op de inhoud van sommige onzer hoofdartikelen. We doen dat met genoegen, omdat deze re acties in elk geval bewijzen, dat men onze pennevruchten goed leest. Om dat te bereiken, proberen we altijd interes sante en liefst wat kwestieuze, omstre den en actuele onderwerpen te kiezen en af en toe stellingen te poneren, waarvan we al tevoren weten, dat ze verzet zullen uitlokken. En wie kaatst moet nu eenmaal de bal verwachten, zodat we er ons eigenlijk meer over ver wonderen, dat we zo weinig in plaats van zoveel kritiek te incasseren krijgen. Het zijn in het bijzonder politieke on derwerpen, die aanleiding worden tot min of meer soherpe reacties. Dit is be grijpelijk, want in de politiek zijn veel mensen tamelijk overgevoelig. Vermoe delijk wordt dit veroorzaakt door het feit, dat in de politiek de machtskwes- tie een buitengewoon grote rol speelt. De zucht om te heersen is ieder mens, zij het in verschillende gradaties, nu eenmaal aangeboren. Daar behoeven we heus geen doekjes om te winden. Men kan dat al bij de jeugd constateren en tot zelfs in hoge ouderdom zie Ade nauer blijft deze eigenschap actief. Ze kan het meest vruchtbaar worden uitgeleefd in de politiek. Vandaar dat de partijen bij de stembus zo fel ageren tegen elkaar: het gaat er immers om, wie in het bestuur van staat, provincie of gemeente en de beste burgemeesters plaatsen in de wacht zal slepen. Gezien deze mentaliteit is het voor de schrijver van hoofdartikelen altijd een ietwat precaire onderneming over poli tiek te schrijven, althans in bladen, die geen uitgesproken partijkarakter heb ben. Voor de redacteuren van bladen als „Het Vrije Volk," de Volkskrant" en „Trouw" is het uiteraard veel gemak kelijker, omdat dit partijbladen zijn, waarin dus het eenrichtingverkeer geldt hoewel zij toch ook nog wel enigermate rekening moeten houden met diverse stromingen in hun partij. Wanneer wij echter in „Eilanden-nieuws" de nationa le en internationale politiek geheel gin gen elimineren, zou ons blad zeer be slist tekort schieten in zijn voorlich tende taak en vooral in het geven van principiële leiding. En dit laatste is bij de oprichting van ons blad voorop ge steld. Dat lang niet iedereen het met onze beschouwingen eens is, ligt voor de band. Onze lezerskring strekt zich uit over zoveel politieke sectoren, dat dit een onmogelijkheid is. Lezers, die zich niet in engere zin geestverwant aan ons blad voelen, maar het tooh lezen, moe ten daar rekening mee houden. Zij moe ten beseffen, dat ons blad bepaalde be ginselen voorstaat, die wij propageren en verdedigen en dat wij andere begin selen, b.v. liberale en socialistische, principieel afwijzen en die afwijzing ook pogen te rechtvaardigen. In dit licht dienen we ook te zien de aanval, die het socialistische raadslid Kleingeld lanceerde op ons blad in de beschouwingen, die hij hield bij de be handeling van de gemeentebegroting- 1963 in Middelharnis. We hebben de tekst van zijn rede thans voor ons lig gen en willen hem gaarne van repliek dienen. Daarin vertelt hij, dat de P.v. d.A.-fractie met de pers heel goede vrienden is en dat zij tegen geen van de journalisten iets heeft, maar dat de wij ze, waarop „Eilanden-nieuws" meent hoofdartikelen te moeten schrijven, be neden de maat is. De schrijver der hoofdartikelen staat dus niet zo lioog aangeschreven! Eerlijk gezegd verwon dert hem dat niet zo heel erg. Dit is nu eenmaal het lot van allen, die midden in de strijd der beginselen staan en ge woon zijn deze beginselen scherp te stellen. Dit wekt weerstanden op bij andersdenkenden, maar dat moeten we maar op de koop toe nemen. Schrijver dezes heeft dit ook in andere funkties dan die van journalist moeten doen b.v. Dij de stichting van christelijke scholen op ons eiland, waar hij bij betrokken was en waarbij hij zich de toorn op de hals haalde van gemeentelijke autori teiten, die er anders over dachten, doch hun plannen zagen mislukken. Of onze hoofdartikelen beneden de maat zijn, hangt er maar van af welke maat men aanlegt! Gemeten met die van het socialisme zullen ze ongetwij feld te licht worden bevonden. We ver moeden echter, dat onze opponent wel zal begrijpen, dat men bij het lezen van niet-geestverwante bladen apriori op meningsverschillen moet rekenen en dat men zich daaraan nooit moet ergeren. Wij lezen dagelijks ook „Het Vrije Volk" "êgrijpelijkerwijze met weinig instem ming, maar onze gemoedsrust wordt al leen verstoord als we b.v. symptomen yan demagogie bespeuren, want dit is m strijd met de christelijke en even zeer met de humanistische moraal. We veronderstellen dus maar, dat dhr. ■K-leingeld het ons niet kwalijk neemt, dat wij anti-socialistisch zijn, want dan zou hij geen goed democraat zijn. Zijn Bezwaren liggen blijkbaar in een ander Vlak, n.l. onze manier van schrijven, "at is een moeilijke zaak, want ieder vogeltje zingt nu eenmaal zoals het ge- Oekt is. Wij houden er niet van in ge sluierde termen te spreken of te schrij ven. Maar nu dan de concrete bezwaren. De spreker op genoemde vergadering wees erop, dat wij in E.N. van 37 febr. 1962 geschreven bebben, dat de P.v.d.A. vóór de verkiezingen lelijk in de knoei zat en erg ongerust was over de afloop ervan. Hij constateert echter, dat de partij achteraf zeer tevreden kon zijn en dat ze in Middelharnis 116 stemmen won en de grootste partij werd tegen alle hoop van E.N. in. We willen hier tegenover opmerken, dat hij twee ver kiezingen door elkaar haalt, want wij hadden het in dat artikel over de Sta tenverkiezingen en niet over die voor de Raden, En daarbij is de P.v.d.A. wel de gelijk achteruitgegaan; in 1959 behaalde ze 30,3 en in 1962 het percentage van 29,9 over het hele land en op Goeree en Overflakkee resp. 28,1 en 27,9 »/o. Overi gens is bet best mogelijk, dat een partij vóór de verkiezingen ongerust is en dat de uitslag toch meevalt! Die ongerust heid was niet alleen door ons, maar door velen geconstateerd vanwege de nervositeit en daardoor de felheid van een aantal leidende figuren. En wat on ze „hoop" aangaat, laten we maar rond uit vaststellen, dat die van dhr. Klein geld en die van de schrijver dezer hoofdartikelen steeds diametraal tegen gesteld zijn wat de uitslag van verkie zingen betreft. Dat is volkomen logisch en we moeten elkaar daarvan maar geen verwijt maken. Waar de winst van 112 stemmen op slaat, hebben we helaas niet kunnen ontdekken. Bij de raadsverkiezingen van 1962 kreeg de P.v.d.A. precies 56 stemmen meer dan in 1958. De spreker heeft voorts gezegd, dat wij de Flakkeese bevolking meermalen onmondig 'hebben verklaard en derhal ve gediscrimineerd o.a. met de bewering dat de mensen die op de P.v.d.A. stem men, niet eenö weten, dat dit een socia listische partij is. Hiertegen merken we op, dat we dit laatste inderdaad ge schreven hebben, maar erbij hebben verteld, dat dit onze eigen ervaring was! Dhr. Kleingeld zal wel van ons willen aannemen, dat wij daarmee uiteraard niet de bewuste, aangesloten partijgan gers bedoelen, maar een deel van hen, die zonder politiek mee te leven om ma teriële redenen op de P.v.d.A. stemmen. Hij weet toch evengoed als wij, dat het er met de politieke kennis bij een niet gering deel van ons kiezerskorps droe vig toijstaat. Dat is een onweerspreke lijk feit en dat komt bij alle partijen voor, alleen is het bij de één wat erger dan bij de ander. Wil hij dat onm.ondig- heid noemen, dan heeft bij daarin tot op zekere hoogte nog gelijk ook. Als onze opponent eens een groot aantal kiezers een politiek examen ging afnemen, zou hij tot schrikbarende conclusies komen- Dat weet hij zelf ook wel. De serie ar tikelen, die we over de politieke par tijen schreven, was daarom juist be doeld om dit euvel zo mogelijk te ver helpen! Die artikelen waren voor ons doen tamelijk objectief. Maar men kan niet van ons eisen, dat we bij onze beoorde ling de principes uitschakelen, zeker niet wat de linkse partijen betreft. Dat daarbij de P.v.d.A. het het zwaarst te verantwoorden kreeg, is vanwege haar belangrijkheid vanzelfsprekend. Van de A.R., C.H. en S.G. partijen hebben we een ihistorisch en objectief beschrijvend overzicht gegeven. Dat daarbij de S.G.P. een bevoorrechte behandeling heeft ge kregen, moeten we tegenspreken. De schrijver dezer artikelen behoort zelf niet tot de S.G.P.dus men kan moeilijk volhouden, dat „Eilanden-nieuws" een uitgesproken S.G.P.-blad is. Wat het wel is, kan men lezen in de kop van ons blad. De gemeenteraad van Den Bommel heeft goede verwachtingen van de nieuwe stnictuunschets, zoals die dezer dagen door de gemeenteraden van het eiland wordt behandeld. Men is het met het rapport eens, dat de ontwikkeling van de tuinbouw niet zo'n grote vlucht zal nemen, althans voor wat de eerste jaren betreft, als men aanvankelijk had gedacht. Men vindt het ook niet van bij zonder veel belang. Namens de fractie van de CHU sprak de heer J. Wesdorp er zijn vreugde over uit, dat de structuurschets aan de ver wachtingen van de bevolking voldoet en dat er een gesprek met G.S. aan staande is. „Toch zullen bij dit gesprek m-.i. nog wel enkele facetten wat sterker belicht moeten worden. Overziende het geheel van deze schets mag ik zeggen, dat men is uitgegaan van een gezonde, reële kijk op de huidige situatie, waarbij vooral opvalt dat men inziet, dat de stormach tige ontwikkeling van de industrie, zo als we die in de na-oorlogse jaren heb ben meegemaakt, zich niet in de vol gende tien jaar, met dezelfde progres sie zal voortzetten. Dit in tegenstelling met de rapporten zoals Randstad en Delta, aldus de heer Wesdorp. „Dat de ontwikkeling van de tuin bouw geen stormachtige ontwikkeling zal hebben is absoluut gerechtvaardigd. De geïsoleerde ligging van het eiland zal remmend werken en wanneer de brug verbinding er zal zijn, zullen er nog genoeg factoren zijn, die de ontwikke ling belemmeren, vooral de verzilting van de landbouwgronden is funest. Het zal allemaal nog niet zo vlug verande ren, als men wel zou denken. Toch is het nodig dat er wat gaat gebeuren, an ders zullen we in 1975 nog met honder den pendelarbeiders zitten en voor dit vraagstuk alleen al, dient men naar een drastische oplossing te zoeken", waarna spr. vervolgde: „Er is ook wel iets, dat ik in de struc tuurschets mis en wat in een streekplan toch zeker naar voren zal moeten ko men: men heeft zich geen bepaald doel voor ogen gesteld, hetwelk men wil be reiken en waarop men zijn plannen kan baseren. Volgens deze schets moeten we te veel afwachten en aan het toeval overlaten. We weten niet wat ze met ons van buiten het eiland, zullen gaan doen. We moeten te veel afwachten, wat an deren voor mogelijkheden zien. We zul len zelf met plannen moeten komen, an ders zullen we worden geleefd, inplaats dat we zelf leven. Dit moeten we tot iedere prijs voorkomen. Dit zullen we, voor de toekomstige ontwikkeling van het eiland voor ogen moeten houden en ons ten doel stellen dat er voor de ge hele bevolking voldoende werkgelegen heid op het eiland zal komen. De op lossing van het arbeidsoverschot in de voim van pendelarbeid is verkeerd. De pendelarbeid is in sociaal en cultureel opzicht voor de arbeiders funest en in economisch opzicht door de industrie ook niet te verdedigen. We zullen op het eiland werkgelegenheid moeten scheppen. Er wordt in de structuur schets wel aangegeven waar werkge legenheid kan ontstaan in de vorm van industrie en tuinbouw, ik mis echter stimuleringsplannen, die beslist nodig zullen zijn, daar een en ander te traag zal verlopen, waarbij bovendien het ini tiatief niet in eigen hand zal blijven. Beter is het met vereende krachten plannen te maken om tot bepaalde in dustriekernen te kunnen komen. De plaatsen daarvoor, in de schets aange geven, zijn wel juist gekozen. ï^aten we, de gehele bevolking tezamen, alles in 'het werk stellen en doen wat mogelijk is om de nodige industrie aan te trek ken, „De geschetste ontwikkeling van de tuinbouw en de gegeven richtlijnen zul len een werkelijke bijdrage tot het ver ruimen van de arbeidsgelegenheid kun nen zijn. Mocht men komen tot het stichten van één of meerdere voorbeeld tuinbouwbedrijven, dan hopen we, dat er toch zeker één in Oost-Flakkee zal komen, hetgeen ook geheel zal passen in de algehele structuurschets. „Ook de oprichting van een comissie met het doel gronden te verwerven ten behoeve van de tuinbouw, zal spoedig gerealiseerd dienen te worden. We ho pen' dan tevens, dat de commissie de be schikking zal weten te krijgen over de nodige geldmiddelen om haar werk te kunnen doen. Wellicht zal het nodig blij'ken, dat de overheid garanties ver leent bij het aangaan van geldleningen voor het vestigen van tuinbouwbedrij ven. De vestiging van intensievere tuin bouw en bloembollenteelt zullen de wel vaart van Den Bommel gunstig beïn vloeden," aldus de heer Wesdorp, die zei tevreden te zijn met de 200 toegewezen woningen tot 1975. Ten aanzien van het toekomstige wegennet kon de heer Wes dorp minder tevreden zijn. Hij zou lie ver zien dat de verkeersweg ten noor den van het dorp was gepland inplaats van rond Den Bommel. ,„Het kost veel goede cultuurgrond. Men zal niet onder ruilverkaveling uit komen op deze ma nier. Het offer dat Den Bommel zal moeten brengen staat niet in verhoding tot het nut van de verkeersweg. Het verkeer dat van deze weg gebruik zal maken, is zeer beperkt", vond de heer Wesdorp, die hoopte dat het niet zo zal „HOERA! WIJ GAAN NAAR DE KLEUTERSCHOOL!" Dat kan de Stel- lendamse drieling nu roepen. Want donderdag 20 december worden Laurie, Jan en Aren vier jaar en staan de deuren van de kleuterschool voor hen open. Ze zijn al kennis gaan maken, met mevrouw Van Oostenhrugge, het hoojd van de school, en mejuffrouw Den Eer- zaraen. De kinderen gevoelden zich di rect thuis, temidden van de andere Stel- lendamse jeugd en direct na de kerst- vacantie worden ze vaste klant! Dat zal een hele rust geven voor de moeder van de Brinkmannetjes, want het zijn gezonde, levenslustige kinderen en het valt niet mee, vooral niets 's winters als ze niet naar buiten kunnen, om hen de gehele dag bezig te hou den. Met mooi weer is dat geen pro bleem, want de drieling doet niets lie ver dan rondspeuren bij de woning bouw, welke vlak bij huis wordt uit gevoerd. Ze hebben er zelfs een speci ale vriend, de jonge bouwvakarbeider Arie Struik uit Goedereede. Als ze we ten dat Arie er is, dan zijn ze meteen de deur uit. Die belangstelling voor de bouwerij hebben ze vermoedelijk van vader meegekregen; de heer Brinkman is immers voorzitter van de woning bouwvereniging. Dat ze wel eens onder de verf en kalk, laatst zelfs dik onder de rode menie, thuis komen, dat neemt moeder maar. Het zijn nu echte, flinke kleuters ge worden met blozende snuitjes en per- zikenhuidjes. Geen wonder dat de heer en mevrouw Brinkman trots op de drie ling is. Geheel Stellendam is dat trou wens. Aan belangstelling hebben het meis je en dgytwee jongens nooit gebrek. In oktober .zijn ze zelfs al naar een natio nale vakbeurs geweest, waar ze nog dertien drielingen 39 lotgenoot] es dus aantroffen en dat door het organi serend bedrijf, de AKU, tot een groot feest voor de kinderen en hun ouders werd gemaakt. Op de foto v.l.n.r. Jan, Laurie en Aren. Donderdag gaat de vlag weer uit aan huize Brinkman en verwacht moe der weer de gehele dag „receptie". gaan als op het buureiland Schouwen en Duiveland, waar men smeekt om verlost te worden van de ketenen van een streekplan en dat het de gemeente besturen zal gelukken, de problemen die er thans zijn tot een geslaagde op lossing te brengen tot heil van de ge hele bevolking. Ook de heer W. Bakelaar (A.R.) zeg de graag zijn medewerking toe bij het tot stand komen van bet streekplan. Het deed hem genoegen dat men de streek agrarisch wil houden maar spr. vond het voor Den Bommel noodzake lijk dat er klein-industiie gevestigd wordt. „Dat alleen kan de oplossing zijn voor onze pendelarbeiders. De pendel arbeid is niet alleen gekomen vanwege de mechanisatie; het was meer de ver houding tussen werkgever en werkne mer; De landbouw is niet het beste ob ject voor de werknemer. In de land bouw immers hoor je toch nooit van een gratificatie of een geschenk bij bijzon dere dagen? En de drie wachtdagen bij ziekte. Daar heeft de boer in de regel nog nooit aan gedacht die voor zijn re kening te nemen. Heel anders is het in de industrie. Derik nou maar niet dat dat verandert bij fruitteelt of wat dan ook," betoogde de heer Bakelaar. De heer J. J, van Gelder (P.v.d.A.) zei dezelfde mening toegedaan te zijn „Je krijgt hier de mensen nooit in de bollen of zo, reken daar maar niet op", wist de heer Van Gelder met zekerheid. De voorzitter, burgemeester W. M. van der Harst, hoopte dat de toekomst verandering zal brengen in de pendel arbeid, omdat juist de meest vitale leeftijdsgroep pendelt. B. en w. stelden voor deze structuur schets voor Goeree-Overflakkee met de daarbij behorende toelichting te aan vaarden als basis voor een gesprek met het kollege van Ged. Staten over een toekomstig streekplan en de raad stem de hiermede in. Krediet woningherstel Aan de woningbouwvereniging Den Bommel werd een krediet verleend van 23.000,voor achterstallig onderhoud van 30 woningwetwoningen. De heer Wesdorp vond het geen manier van doen „Het geld is reeds besteed en nu vragen ze om een voorschot. Het werk is trouwens al verricht. We kunnen niet anders dan goedkeuren. Het is toch de moeite wel waard even een aavraag in te dienen?" vond spr. De voorzitter was het eens met de heer Wesdorp. „We zijn erg boos ge weest en, het bestuur van de woning bouwvereniging heeft haar excuses aan geboden, maar gedane - zaken nemen geen keer. In het vervolg zal dit niet meer gebeuren!" De raadsleden gingen akkoord met het voorstel van B. en W. Rondvraag Tijdens de rondvraag informeerde de heer L. Vervloet (KVP) naar de volks tuintjes in Achthuizen, waarvan de huurders bericht hebben ontvangen, dat het gemeentebestuur andere maatrege len zal treffen. De voorz. zette uiteen dat de grond nodig is voor aanleg van een weg, maar de resterende grond over de tegenwoordige huurders gelijk tijdig zal worden verdeeld. Dit houdt in, dat de tuintjes wat kleiner worden. De heer S. L. de Jonge (KVP) zou in het buurtschap Achthuizen graag het bord je „50 km." zien geplaatst. De voorzitter zei dit probleem reeds met de politie te hebben besproken, doch dat deze het nog niet noodzakelijk acht. „Ik heb het niet over „De Plaat" de politie is schaars en je ziet ze niet in Achthuizen", merkte de heer De Jonge op. „Dan zullen we Achthuizen tot de be bouwde kom moeten aanwijzen," vond de voorzitter en beloofde een en ander nader te zullen bezien. De restauratie van de Ned. Hervorm- NED. HERV. KERK Beroeper' te Zwartebroek B. Meijn- dert te Waarden; Zierikzee L. Boer te Haamstede; Tholen B. Haverkamp te Groenekan; Krimpen aan de IJssel J. Kooien te Reeuwijk. Aangenomen naar Hoogeveen J. v. d. Schie te 's Gravenmoer; „Zon en Schild" P. A. A. Klüsener, ziekenhuispred. te Delft. Bedankt voor 's Grevelduin-Capelle W. V. Tuijl te Rijssen; Oldebroek B. Meijndert te Waarden. Predikantenconferentie: Vanwege de Geref. Bond zal op 8 en 9 januari een predikantenconferentie gehouden wor den. Sprekers zijn ds. K. Exalto van Melissant, ds. J. v. d. Heuvel van Ede en ds. C. Noordegraaf van' Daarle. Ds. J. Boezer te Eethen en Drongelen die van zijn gemeente is losgemaakt en enige tijd geschorst is geweest, is thans door het Breed Moderamen der Gen. Synode weder beroepbaar gesteld. Ds. A. L. v. d. Smit te Maarssen nam afscheid van zijn gemeente wegens ver trek naar Dordrecht met de tekst: „Hebt dan de waarheid en de vrede lief. Na bevestigd te zijn door zijn zwager ds. E. E. de Looze van Hilversum met Joh. 1 6 en 7, deed hij de week daarop in trede te Dordrecht met 1 Tim. 1 15. Kand. G. Bos te Driebergen stelt zich 'beroepbaar. GEREE. KERKEN Beroepen te Scheveningen L. Loos- man te Bodegraven; Ens J. de Eoo te Sellingen; Lobith, kand. T, ten Napel te Velp; Middelburg S. v. Bekkum te Monster. Aangenomen naar 's Gravenhage A. Hofland te Sarnia (Canada); Lobith, kand. T. ten Wapel te Velp. Bedankt voor: Spijkenisse R. Beuke- ma te Ermelo; Diever H. Makkinga te Ezinge; Pernis J. Wolven te Urk. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zaamslag G. Blom te Meer4cerk; Sliedrecht G. den Hertog te 's-Gravenhage. Bedankt voor Oud-Beijerland J. Brons te Bunschoten; Rijswijk F. Har der te Kornhorn; Hilversum M. Nieu- wenhuyze te Amsterdam. Ds. J. P. Meijering t te Zierikzee overleed in de ouderdom van 82 jaar ds. J. P. Meijering, em. pred. van Maas sluis. De overledene werd in 1918 pre dikant te arendrecht en diende vervol gens de kerken van Nieuwpoort ('22-'27) Zwijndrecht ('27-'42) en Maassluis ('42- '46) waar hem emeritaat werd verleend. Daarna was hij nog enkele jaren hulp prediker te Klundert en vestigde zich tenslotte in Zierikzee. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Wolphaartsdijk P. Blok te Dirksland; Meliskerke en Giessen- dam A. Hofman te Zeist; Clifton (Cana da) H. Rijksen te Gouda; Kolamazoo (U. S.A.) A. Vergunst te Rotterdam; Rotter- dam-Zuidwijk K. de Gier te 's Graven hage. Bedankt voor Tholen en Veenendaal P. Blok te Dirksland; Dordrecht A. Ver- gunst te Rotterdam. de Kerk nadert zijn voltooiing en de heer Bakelaar informeerde of het plaat sen van de kerkklok wat verhaast kan worden. „De traditie van Den Bommel wil dat de kerkklok luidt bij begrafenis sen en bij het ingaan van de kerk," vond de heer Bakelaar. De burgemees ter beloofde met de ambachtslieden te zullen praten en hoopte eveneens dat de kerkklok weer spoedig zijn klanken over het dorp zal laten horen. Voorzover dit nog niet is gedaan kunnen voor, het Nieuwjaarsnum- mer nu nog nieuwjaarswensen worden opgegeven. Maar dat moet dan beslist deze week! Het nieuwjaarsnummer moet tij dig worden gereedgemaakt, opga ven hiervoor dienen uiterlijk vrü- dag 21 december a.s. in bezit te zijn. De administratie. Op de maandagen 24 en 31 dec. a.s. zal P.T.T. in het gehele land een be perkte dienst uitvoeren. Op beide dagen zullen alleen die kantoren, waar op za terdagmorgen spoedzaken kunnen wor den afgedaan en zegelverkoop plaats vindt, gedurende dezelfde morgenuren als op zaterdag voor het publiek zijn opengesteld, echter voor alle diensten. De A.O.W./A.W.W.-uitkeringen, die normaal van 24 t.m. 26 december zou den worden uitbetaald, zullen in het al gemeen in de periode van 17 t.m. 21 december betaalbaar worden gesteld. Omtrent de juiste datum van uitbe taling zijn op de postinrichtingen nadere inlichtingen te verkrijgen. Er zal op 24 en 31 decem.ber uitslui tend bestellingen worden uitgevoerd; de tweede 'bestellingen op die dagen ver valt derhalve. Op 23, 25 en 26 december, alsmede op 1 januari 1963 vindt de dienstuitvoering plaats als op zondag. Op 27 en 28 de- cem'ber fungeren de P.T.T.-diensten normaal als op andere werkdagen. Op 22 en 29 december wordt gewerkt als op zaterdagen. De naohtposttreinen rijden niet in de nachten van 24/25 t.m. 26/27 december, alsmede van 31 december/l januari en 1/2 januari. Op de dagen, dat normaal wordt ge werkt, zal bij' de bestelling, zowel als bij de buslichting en verzending reke ning worden gehouden met de te ver wachten drukte. Voor wat de Telegraaf- en Telefoon dienst betreft geldt, dat op beide kerst dagen en nieuwjaarsdag de dienst wordt uitgevoerd als op zondag; op 24 en 31 december als op zaterdag. De postCheque- en Girodienst zal op 24 en 31 december a.s. uitgezonderd voor spoedopdraChten gesloten zijn. In verband met 'het steeds toenemen de verkeer op de feestdagen rond de jaarwisseling zal de ANWB-Wegen- wacht zowel op beide kerstdagen als op Nieuwjaarsdag patrouillediensten verrichten. Van 10.00 uur tot 19.00 uur zullen alle Wegenwachtroutes zijn be mand. De mobilofoondienst van het We genwachtstation Pauwmolen gelegen aan rijksweg 13 (Den Haag - Rotterdam) zal tijdens Kerstmis en Oud- en Nieuw jaar gedurende het gehele etmaal in be drijf zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1