Mist bracht veel ongerief De historische ttvondmaalS' M heker van Ylissingen iHet probleem der atoomwapens Goeree-Overflakkee zat in zijn isolement ,iUw eigen nieuwe huis'' Meditatie pa C KORTEWEG aZOON BERNARD&ZN. Use jaargang Vrijdag 7 december 1962 No. 3146 Chr. SIRÈËKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN en goed te handen HAMEA-GELEÜEbüIiD Alleen 't beste... goed genoeg! Binnenvering Schuimrubber Abonneert U op dit blad Hij hééft verlost, Hif verlost, Hi| zal verlossen Kweek meer rente van uw geld NUTSSPAARBANK MIDDELHARNIS Slechts enkele veerdiensten uitgevoerd EXTRACT UIT HET ACTE BOEK VAN DE ENGELSCHE HERVORMDE KERK TE VLISSINGEN. Architect A. Koole voor Chr. Plattelandsvrouwen Aanleg verbindingsweg opgedragen Voor platen en platenspelers Vertegenwoordigers naar begrafenis Prinses Wilhelmina Fruitmanden en Fruitbakjes „^Ds ^ruitcentrale" PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond d rekent et een riji;, nine. Vita- maar ooi. Blue Band itamine-zc. Band - on lARNIS OS IA Uit de inhoud van de twee voorgaan de artikelen kan de conclusie getrokken worden, dat het in volle omvang uit breken van een oorlog met kernwapens tussen Oost en West praktisch het einde zal betekenen van de beschaafde we reld Tot dusver was het nog mogelijk na elke oorlog tot herstel van de sa menleving te komen. De laatste wereld oorlog met al zijn vernielingen en ver schrikkingen zijn we zelfs in snel tem po op wonderbaarlijke wijze te boven gekomen. Maar dit zal bij een totale kernoorlog niet meer mogelijk zijn. Prof. Röhling heeft de waarschijnlijkheid ge opperd van een toekomstbeeld, waarin door zulk een oorlog de blanke, christe lijke beschaving totaal is ondergegaan, en de gekleurde, doch biologisch ook ge teisterde mensheid in Azië en Afrika dan wellicht weer een nieuwe wereld zou moeten opbouwen. In elk geval kunnen we het erover eens zijn en dat geldt zowel voor pacifisten als niet pacifisten dat door de kernwapens het oorlogsprobleem sinistere afmetin- geftiheeft aangenomen en dat hun toe passing zal leiden tot een wereldcatas trofe van apocalyptische allure. Het is dus geen wonder, dat thans staatslieden, politici, geleerden, filoso fen, theologen en ook militairen zich ernstig bezighouden met dit probleem. In theorie is de oplossing ervan heel eenvoudig: laten de grote mogendheden de kernwapens afschaffen en afspreken zich te beperken tot de conventionele oorlogvoering. Dit is echter praktisch ruw of schraal ig de ad ïitrekt, ijgbaar bi)'^ Oranje'" rancier. nimmer te realiseren. Het atoomgevaar is thans alleen acuut door de fundamen tele tegenstelling tussen de communis tische en de vrije wereld, in feite door de permanente dreiging van een com munistische wereldoverheersing. Indien dit gevaar wegviel, ware er momenteel geen kans op een kernoorlog, want het staat absoluut vast, dat het Westen nimmer zijn toevlucht zal nemen tot het gebruik van atoombomm.en als zijn ge hele bestaan niet op het spel staat. Daartegenover is de communistische mentaliteit zo, dat de rode leidslieden van hun kant, wanneer zij het mono poli ervan zouden hebben, geen secon de zouden aarzelen van deze gunstige positie gebruik te maken om het door hen zo gehate en gevreesde Westen in één slag definitief uit te schakelen. Zij zouden en zullen nimmer bereid zijn de kernwapens vrijwillig op te geven en alle onderhandelingen over ontwape ning in Geneve zijn dan ook o.i. tot vol slagen mislukking gedoemd. Zelfs al zou men erin slagen tot een zeker vergelijk te komen met of zonder wederzijdse in ternationale controle op de naleving er van, dan is het nog zeer de vraag of men achter het IJzeren Gordijn er zich in feite aan zou houden. Het wantrou wen is wederzijds zo groot, dat men zich daarvan geen illusies moet maken. De kernwapens zijn er nu eentaaal en daar om zal in een wereldsituatie als we nu hebben en in een soortgelijke in de toe komst met eventueel andere grootmach ten men denke aan Rood-China geen enkele staat afstand doen van de mogelijkheid zich met deze wapens staande.te houden. Er is bovendien nog een ander be zwaar tegen afschaffing van de kern wapens gesteld, dat de Sovj et-Unie et- toe bereid zou zijn en deugdelijke con trole mogelijk ware, dan zouden beide machtsblokken moeten terugvallen op de conventionele wapens. IVIaar dan zou het^ militaire evenwicht tussen beide radicaal verbroken zijn. Het westen kan de atoomwapens niet missen, alleen reeds vanwege het feit, dat zijn conven tionele bewapening en mankracht verre beneden die van de Sovj et-Unie en Rood-China liggen. De dictatoriaal ge regeerde staten beschikken over een on uitputtelijke mensenmateriaal. In hun volledig gedirigeerde econom.ie kunnen ze hun bewapeningsindustrie tot onge kende hoogte opvoeren zonder zich te storen aan de gevolgen ervan voor de welvaart van hun volken. In Rusland b. V. kon de levensstandaard al veel hoger zijn dan nu, als niet een abnormaal hoog percentage van het nationaal inkomen Werd besteed voor de defensie, die voor dat land tevens agressie inhoudt. Zij, die voorstellen tot de conventionele wa- Pens terug te keren met uitsluiting van de kernwapens, zoals b.v. de Generale Synode van de Hervormde Kerk doet, vergeten dat het Westen dan ogenblik kelijk in de minderheid is. Thans is het zo, dat in de nog „koude" oorlog te genover meer dan 200 Russische divisies slechts nog geen 20 Westerse staan! In de Sovj et-Unie is een diensttijd van 2 a 3 jaar. Die zou dus in het Westen ook drastisch verlengd moeten worden en We weten, hoe moeilijk het al is de hui dige te handhaven. Het defensiebudget, "at nu in Nederland reeds 2Vi miljard uiden per jaar bedraagt, zou nog zeer Veel hoger moeten komen te liggen. Bo vendien waren er bij zulk een grote uit leiding van Tiet aantal divisies, luch- niachtsquadrons, tankafdelingen etc. ontzaglijk grote aantallen vrijwilligers ^n heroepspersoneel nodig, zonder wel- een moderne krijgsmacht niet meer Kan bestaan. De conventionele strijd- HAZET FABRIEKEN ZEVENBERGEN macht zou immers zo sterk moeten zijn, dat ze een voldoende afschrikking vormde tegenover de huidige Rode strijdkrachten, eventueel bij een een zijdige verbreking van een gesloten kernwapen-akkoord nog versterkt met nucleaire wapens. Ieder begrijpt, dat dit alleen reeds om praktische redenen on- m.ogelijk is. Zulk een bewapening zou zulke zware financiële en economische lasten op de Westerse volken leggen, dat de welvaart er ernstig door zou wor den aangetast. Een verhoging van de defensiekosten b.v. van 20 "k der to tale rijksbegroting (zoals nu) tot 40 "/o is politiek niet haalbaar. Dat neemt het volk niet. Dat offer brengt men niet. Het zou ook inderdaad een structurele aantasting betekenen van onze hele eco nomie en het daarop gebouwde wel vaartspeil. We zouden in een soort oor logseconomie moeten gaan leven met een sterke beperking der consumptieve uitgaven. Dat moeten de Russen nemen, of ze willen of niet, maar in democra tische, hoog gecultiveerde landen is dit niet doorvoerbaar in vredestijd. Vrijwel niemand staat erbij stil en het is ook eigenlijk een paradoxale situatie, maar in feite is het toch zo, dat het bezit van kernwapens in de Westerse wereld onze welvaart mogelijk maakt! Immers, wanneer w^e ze niet hadden, zou de rode vloedgolf ons al lang over spoeld hebben, zeker in de jaren 1945 tot 1949, toen het Westen praktisch ont wapend was, doch ook nu en bovendien maken zij het mogelijk er een betrek kelijk goedkope defensie op na te hou den. Trouwens, al zouden de Westerse volken bereid zijn een drastische wel vaartsvermindering te aanvaarden, dan zou naar de mening van de militaire deskundigen men kan het o.a. lezen in de brief van staatssecretaris Cal- meijer over de uitspraken 'der Herv. Synode en zelfs bij benadering nog geen evenwicht met het Oosten worden bereikt. Dit is alleen mogelijk via de kernwapens. Men vifeet, hoe dit nucleaire even wicht ontstaan is. In 1945 hadden alleen de Veren. Staten een atoombom. Het evenwicht tussen de V.S. en de S.U. was dus verstoord ten gunste van het eerste land. Omstreeks 1950 had de S.U. ech ter ook atoombommen, dus stonden Amerika en Rusland toen in beginsel weer gelijk. In 1952 kregen de Amerika nen) weer een voorsprong met de H-bom die echter niet lang duurde, want in 1953 had de S.U. deze ook reeds. En se dert dien bestaat de wedloop uit het uitdenken van middelen om de kern bommen in de kortst mogelijke tijd op vijandelijk gebied te brengen, n.l. door lange-afstandsraketten. Het is nu dit evenwicht op nucleair gebied, dat van de allergrootste bete kenis is voor het behoud van de vrede op de wereld. Deze betekenis zit hierin dat de atoomwapens een tegenstander ervan weerhouden tot de aanval over te gaan, omdat de gevolgen aan beide zijden catostrofaal zijn. De evenwichts- toestand is dus gebaseerd op de af schrikwekkende funktie van de kernwa pens. Zowel de V.S. als de S.U. rnoeten er bij elkaar de schrik inhouden. Daar voor zijn twee dingen nodig, ten eerste dat beide macht hebben elkaar te ver nietigen en ten tweede, dat ze van el kaar geloven in uiterste instantie deze kernmacht ook daadwerkelijk te zullen gebruiken, ook al zou dit voor henzelf mogelijk de vernietiging betekenen. Als de feitelijke toestand zo is en zo staan de zaken inderdaad momenteel dan kan het nucleaire machtsevenwicht gunstig werken. Amerika heeft bij de Cubaanse crisis onlangs ondubbelzinnig verklaard alle middelen te zullen ge bruiken om de agressie te keren en Chroestsjow bond in. Inzake Berlijn hebben de V.S. duidelijk gezegd, dat de ze stad zo nodig met alle wapens ver dedigd zal worden met het gevolg, dat Moskou tot dusver niet tot daden is overgegaan, al heeft het daar al vier ja ren mee gedreigd. Zo zien we, dat de „balance of terror", het schrik- of angstevenwicht zoals het wel genoemd wordt, tot nu toe goed gefunctioneerd heeft ten gunste van het Westen. Daar de agressor in het Oosten woont, dient juist het Westen over kernwapens te beschikken. Zo alleen wordt de „balan ce of power" het maohtsevenwicht, van West en Oost gehandhaafd. „Die ons uit zo grote dood verlost heeft en nog verlost, op Welken wij hopen, dat Hij ons nog verlossen zal." (2 Korinthe 1 10) IV Het leven der verlosten staat in het teken der hope. Naar het woord van Paulus, op een andere plaats: „Wij wah- delen door geloof en niet door aan schouwen". Maar de hoop heeft een vast funda ment. Paulus spreekt er in onze tekst van: „op Welken wij hopen", namelijk op God mag de kerk des Heeren haar hope en vertrouwen stellen, rustig te midden van de woedende baren. „Hoop op God, want ik zal Hem nog loven; Hij is de menigvuldige verlossing mijns aangezichts en mijn God" (Ps. 42). Hij is en heet dan ook terecht, „de God der Hope". Bij Hem is het veilig voor m.ensen, die anders een weerloze prooi zouden vormen voor de briesende leeuw, die rondgaat zoekende wie Hij kan verslinden. En daarom: vertrouwt op Hem, o volk in smart; stort voor Hem uit uw ganse hart. God is een Toe vlucht te allen tijde. Kijk, dat mag de beleving en ervaring zijn van de leven de Kerk des Heeren. In zes benauwdhe den geholpen en bijgestaan, zal Zijn ge zegende en hooggeprezen, lang- en vu- rig-verwachtte hulp in de zevende be nauwdheid haar stellig niet ontbreken. Daarom heet de psalmist diegene wei- gelukzalig, die de God Jakobs tot zijn Hulpe heeft (Ps. 146). Neen, de „hope" van Gods kinderen is er niet één op een wankele basis ge fundeerd. Zij vindt haar stevige onder grond in het woord van Gods belofte; haar enige pleitgrond in het Borgwerk van de Zone Gods; haar stuwkracht en vrijmoedigheid in de werkingen van Gods H. Geest; en haar bedoeling is om de God-der-hope steeds meer en steeds ootmoediger te leren kennen en te le ren grootmakeni, als de God, Die ze ,,nog verlossen zal". O, ziende op zichzelf, op eigen ver- zondigd bestaan, op eigen verdorven heid ook na ontvangen genade, is hun Paulus' verzuchting en bange klacht uit Romeinen 7, het slot, niet vreem.d: „Ik ellendig mens, wie zal mij verlossen uit het lichaam dezes doods?" Het schijnt werkelijk soms een onmogelijke zaak, dat gans Israël nog eens geheel vrij van ongerechtigheden de Heere de Drie- ënige Verbonds-God zal kunnen en mo gen grootmaken. En geldt zulks met be trekking tot het lichaam der Kerk als geheel, niet minder is dit van kracht met betrekking tot elk lid van Christus' lichaam. „Wie zal mij verlossen?" Maar word' ik ooit met bange vrees belaan. Dan zal op God mijn vast betrouwen staan" „Op Welken wij hopen, dat Hij ons nog verlossen zal". Paulus spreekt hier niet in het enkel-, maar in het meer voud. De hope is maar niet een particu lier bezit, van deze of gene, maar de hope is het deel van allen, die de Vader aan Christus ter verlossing heeft toe vertrouwd. Zij kunnen misschien niet allen in een bevestigd geloof uitroepen: „ik weet in Wie ik geloofd heb", maar wel mogen ze leren hopen op het heil des Heeren, daarvan spreken bij tijden en ogenblikken, het uitzicht in de hope op de vervulling van Gods beloften in Christus als van verre ontvangen, en met Paulus roemen, temidden van de verdrukkingen. Hij zal ons alsnog ver lossen. Geen klauw zal achterblijven in het Egypte dezer wereld. Gods werk is volm.aakt. Hij zal al Zijn welbehagen doen. Zo mogen we langs deze weg de kleinste in de genade toeroepen: Hoopt op God; menigmaal heeft Hij uw druk doen veranderen in geluk. Blijft op Hem hopen, ja soms gaat het ,,op hope tegen hope", als bij een Abraham; of, gelijk bij een Esther, in een weg van omko men aan onze kant: „kom ik om, zo ko- me ik om". Geen nood; Hij zal ze nim,- mer om doen komen. Hij Die uit de hel se banden en strikken kan en wil ver lossen, zal niet gedogen, dat één van deze kleinen verloren ga", maar Zijn ogen zien juist in erbarmen, op dezul ken neer. O Heere, laat niet varen de werken Uwer handen. St. M'dijk ds. J. v. d. Haar 'CX7^c^c^c^c^c^c;;;C^c^5^c^5^c^^g^;^;^;^;^;^^;^^c;^^ VOORSTRAAT 36 SOLIDE, VLOTTE TERUGBETALING STRIKTE GEHEIMHOUDING OPGERICHT 1849 Onder voortdurende controle van de Nederlandse Spaarbankbond (be schermvrouwe H.M. de Koningin) en de Nederlandse Bank. Chauffeurs in manchesterpakken, de handen diep in de zakken, groepten op het havenhoofd te Middelharnis hijeen zo nu en dan sloeg van een zware vracht wagen uit de dubbel geparkeerde rijen de motor aan, oni in de koude cabine wat warmte te krijgen. Mopperend liep een chauffeur met zijn bijrijder uit Hansweert heen en weer te ijsberen, door en door koud, hij wachtte al van af dinsdagavond 11 uur om te worden overgezet. Zo was het beeld van de zeer mistige woensdag 5 december; niet al leen aan het veer Middelhamis-Heile- voetsluis, maar ook te Den Bommel- Numansdonpi [en Sluishaven-Dintelsas. De Prinses Beatrix te Den Bommel heeft twee diensten gevaren 6 en 11 uur en 7 uur terug van Numansdorp de Gor- cum V Sluishaven-Dintelsas bracht het tot 6 diensten, maar Middelharnis-Hel- levoetsluis moest het bij één dienst la ten, hoewel de Dockyard XV die een prima radarinstallatie heeft een aan tal passagiers heeft overgebracht. Het is begrijpelijk dat het gehele ver voerswezen van en naar het eiland, daardoor totaal in de war is gelopen. Er is ook de gehele dag geen post ge weest; met de enige vaart van Middel- harnis-Hellevoetsluis kwam er post mee, die eerst 's avonds laat kon wor den bezorgd en afgehaald. Ook het busvervoer op het eiland had vertra ging en moest 's avonds worden stilge legd. Nu had men ofschoon men tegen de mist kon aanleunen mogelijk op het veer Middelharnis-Hellevoetsluis nog wel een enkele dienst kunnen uitvoeren de Haringvliet beschikt over radar en goede navigatiemiddelen, maar er waren faktoren bij het varend perso neel, die hen er van terug hield enig risico te nemen. Het is n.l. zo, dat bij de onlangs plaats gehad hebbende aanva ring van de Grevelingen met de Ha ringvliet door de directeur van de R. T.M. het personeel verantwoordelijkhe den zijn opgelegd, die niet te aanvaar den waren. Er is door hen aan de direc tie een prestatie-toeslag geëist die de directie niet wilde inwilligen. De ka piteins van de veerboten namen de ver antwoordelijkheid niet en intussen ver zamelden zich op de emplacementen een^ stroom van auto's en passagiers. De ka-' piteins wilden alleen varen als de op dracht van de directie of uit Helle- voetsluis werd gegeven. het geval wilde dat Hellevoetsluis nog veel dik ker in de mist zat dan te Middelhar nis, waardoor die opdracht uitbleef. Het valt te begrijpen dat er algemene ontstemming heerste onder de vervoer ders en de passagiers niet over de force majeur van de mist, maar over het verschil dat bestond tussen de R.T.M.-directie en het personeel van de veerdienst, waardoor in feite geheel Flakkee werd gedupeerd. Bovendien moet de radar-installatie van de Ha ringvliet niet geheel voldoen, hetgeen de kapiteins huiverig maakt om er ge heel op te vertrouwen. VOOR BETER :- §j0 NflflR DE MIDDELHnRNIS-TEL:Z3Z8 ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Opjtimil ?an ilen beker. In het Rijksmuseum te Amsterdam bevindt zich een oude zilveren avond- maalsbeker, die bij de eerste viering van het Heilig Avondmaal der Her vormden, in 1571 te Vlissingen in een kelder op de grote markt werd ge bruikt. De beker vi?erd vervaardigd door Jan Gouwels en vertoont in het midden het borstbeeld van een aanzienlijk per soon, ridder in de orde van het Gulden Vlies. Volgens Betje Wolf zou het de afbeelding zijn van keizer Karel V. De buitenzijde van de beker draagt het jaartal 1571 en het opschrift: „CHRIS TUS DIE SPREGHT, VIE DAER DORST DIE COEME: TOT MI ENDE DRINCKE VAN DAT VATER DAT CHRISTUS U GEFT, DIE EN SAL. IN DER EVICHEIT NIET MER DORSTEN. Joh. 7." Later heeft men daaronder gegra veerd: „den 5de Mei 1772 door Dr. Jus tus Tjeenk gepredikt in de Engelsche kerk te Vlissingen, alwaar deze kelk gebruikt is. Want gij zijt tot vrijheyt geroepen. Broeders, alleenlijcke en ge- bruykt de vrijheit niet tot een oorsaa- ke voor het vleesch, maer dient mal- kanderen door de liefde. Galaten 5 vs. 13." Van deze gebeurtenis is een proces verbaal opgemaakt, „Den 5e April 1772 verklaarde de pre dikant Justus Tjeenk Gal. 5 vs. 13 in de herdenking van Vlissingen ter bevrij ding van 't geweld der spaansche Tiran- ny etc. De H. Sabbath volgde. Het H. Nachtmaal was gehouden. Met vele godsdienstigheid en tot het gebruik der tafel was een zilveren kelk, thans eigen dom van de regeerenden Burgemeester E. Clijver, waarin twee honderd jaren geleden voor de eerste maal de gere formeerden in deze stad het H. Nacht- maal hebben gevierd, in een kelder op de groote markt, om reden de ONOP HOUDELIJKE VERVOLGING." De historische beker is jaren lang in het bezit gebleven van de familie Clij ver, totdat mejuffrouw Sara Levina Clijver het gedenkstuk aan de burger lijke gemeente van Vlissingen vermaak te, om in het archief bewaard te blij ven. De beker is hoog 16 cm en heeft een middellijn van 16 cm. De voet is 9 cm. Later is deze bijzondere avond- maalsbeker overgebracht naar het Rijksmuseum te Amsterdain. Mocht u soms een bezoek brengen- aan dit prachtige museum, let u dan eens op de historische AVONDMAALS- BEKER VAN VLISSINGEN. MELISSANT De gemeente Melissant heeft aan Aannemersbedrijf S. Bezuyen Zn. te Ouddorp onderhands opgedragen het aanleggen van een verbindingsweg tus sen de Prinses Marijke - en de Konin- in Julianalaan, met inbegrip van bijbe- behorende werken, voor 46.746 gld. Men had vroeger meer tijd nodig om een patroon en een stof voor een japon* te kiezen, dan voor het kopen van een huis," aldus architect A. Koole Mid delharnis, tijdens een bijeenkomst van Chr. Plattelandsvrouwen, afdeling Flak kee, in Hotel Meijer te Middelharnis. Volgens de heer Koole stelt men te weinig eisen aan een woning. „Men doet graag een ander na. Men wil een huis zoals die of die, maar men ver geet maar al te gemakkelijk, dat die mensen een andere geaardheid hebben en dat de samenstelling van het gezin wellicht anders is. „Men kan onmogelijk een huis kiezen uit een stapel tekenin gen. Het huis moet zijn aangepast aan de bewoners en niet andersom." Zo is het ook met de inrichting van de woning. Wanneer naen meubelen gaat kopen, is het verkeerd af te gaan op de fraaie etatalage's. Uw meubelhande- laar dient U gaarne van advies, maar dan moet hij ook alles van het gezin weten. In de toonkamers is er een enor me ruimte beschikbaar maar in de wo ning is het meestal anders. Dat brengt menigeen op een verkeerd spoor met alle nare gevolgen van dien. Het zal weldra blijken dat de meubelen, alhoe wel fraai van uiterlijk, niet in de wo ning passen," vond de heer Koole, die de dames verder op het hart drukte, niet te veel meubelen te plaatsen, om de eenvoudige reden, dat er dan te weinig leefruimte overblijft. De indeling van de woning vraagt eveneens alle aandacht van de aan staande bewoners. Men moet er, aldus de heer Koole, zorg voor dragen, wan neer de zon zich laat zien, de woon kamer er het meeste profijt van heeft. De vrouw brengt een groot deel van de dag in de keuken door. Daarom is het belangrijk dat die geriefelijk is in gericht en dat ze tevens niet te veel loopjes behoeft te maken naar de woon ruimte. Ze moet vanuit de keuken kun nen zien, wat er in haar naaste omge ving gebeurt. Aan de hand van verschillende teke ningen toonde de heer Koole hoe het wel en hoe het niet goed is. Lange gan gen zijn volkomen overbodig. Ze ver gen veel ruimte en vooral veel werk. Omstreeks 1900 ging men naar een am bachtsman, bestelde een woning zoals er een in de omgeving stond, ging er eens binnen in kijken en in korte tijd was een en ander beklonken. Er ver anderde niet veel aan zo'n woning. Mis schien een eikenhouten voordeur en met wat groter raam. De woonkamer kreeg meestal geen zon toebedeeld, maar in ieder geval was er een kamer, waar nooit iemand in kwam. Dat is op geen enkele manier goed te praten. Het was de wens van de bewoners en de ambachtsman bouwde wel. „Gelukkig leven we onder andere om standigheden. Er moet heel wat gepraat worden aleer men aan de bouw van een huis kan beginnen. Er is tegenwoordig veel variatie mogelijk. Dat is maar goed ook, want zodoende hebben de kinderen meer ruimte gekregen. Er wordt wel degelijk rekening gehouden met de kleintjes. Niet alleen met de bouw van de woning, maar ook met de inrich ting. Wanneer men met al deze fa cetten en eigenlijk nog veel meer, re kening houdt, kan uw huis, uw kasteel worden, aldus de heer Koole. MUZIEKHANDEL MIDDELHARNIS Een beperkt aantal gemeenten in ons land is in de gelegenheid gesteld ver tegenwoordigers te zenden naar de be grafenis van H.K.H. Prinses Wilhelmi na te Delft. Voor Goeree-Overflakkee is deze gelegenheid geboden aan twee gemeenten, Dirksland en Ouddorp, die resp. hebben afgevaardigd de heer Ot- tink en mej. A. A. van Splunder. --------O-------- DIRKSLAND Aktie „Open het Dorp" Van de School met de Bijbel alhier is bij de Lions Club te Middelharnis een nagekomen gift binnengekomen van 168,92 bestemd voor de actie „Open het Dorp". Speciaal in het opmaken van B. V. d. TEEB Telefoon 2682 Westd^k SS MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1