Stichting i,Het Dorp'' Het probleem der atoomwapens Thee-pauze TUINBOUW Oud Hervormd predikant 50 jaar in het ambt De lieer S. L. Birlclioff plotseling overleden Mievit's slagerij Dinsdag 27 november 1962 No. 3143 Chr. SÏREÏIKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Bungalowbouw en nieuw winkelcentrum te Dirksland CENTRALE VEILING Middelharnis Op FSakkeese postkantoren f 8253,77 ingeleverd f 1700," op Gladiolentêelt KERKNIEUWS UIT DË KERKEN Gebooriekaarïjes Woensdagkoopjes in 35e jaargang PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Eedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Als tweede in belangrijkheid van de wereldproblemen kunnen we ongetwij feld aanmerken dat van de atoom- of kernwapens. De dreiging daarvan hangt permanent als een donkere schaduw bo ven de aarde en bij elk conflict tussen de grootmachten Amerika en Rusland, dat "van latent acuut wordt, zoals Cuba en Berlijn, leeft de hele wereld in de orootste spanning. Het is begrijpelijk, dat er daarom over dit vraagstuk veel geschreven en gesproken wordt en ook, dat de standpunten hieromtrent sterk uiteenlopen. We menen, dat het zijn nut kan heb ben in enkele artikelen kortelings de verschillende aspecten ervan te bespre ken. De naaste aanleiding hiertoe von den we in de publicatie van de Ned. Herv. Synode, getiteld „Het vraagstuk Dan de kernwapenen," bedoeld als aan vulling op het Herderlijk Schrijven dier synode van 3 juli 1952 betreffende het vraagstuk van oorlog en vrede. De daar in vervatte beschouwingen hebben in de kerk, in de pers, in militaire en in politieke kringen, zelfs bij de regering men denke aan de reacties van staatssecretaris Calmeijer veel stof opgeworpen en het lijkt ons nodig, dat ook wij daaromtrent ondubbelzinnig on ze houding bepalen. Laten we beginnen met eeen korte uiteenzetting van aard en uitwerking der kernwapens, dan weten we in elk geval, wat een atoomoorlog in wezen betekent. Men spreekt ook van nucle aire wapens, een uitdrukking, die let terlijk vertaald, kernwapens betekent (Latijn: nucleus kern). Het gaat hier om de kern van de atomen. Wie wat natuur- ot scheüvunde heeft geleerd, die weet, dat alle materie (stof) in deze wereld teruggebracht kan worden tot ongeveer honderd elementen; dat zijn enkelvoudige hoofdstoffen, waaruit alle andere stoffen zijn opgebouwd en die langs scheikundige weg niet verder her leidbaar zijn. Deze elementen bestaan uit atomen, een woord dat is afgeleid van het Grieks atomos (ondeelbaar). Een atoom is het kleinste deeltje van een element, dat de eigenschappen er van kan behouden. Zo'n atoom nu be staat uit een kern, waarin één of meer z.g. protonen, die positief elektrisch ge laden zijn en ook neutronen, die niet geladen zijn, voorkomen. De atoomkern is dus positief elektrisch. Eromheen draaien de elektronen, weer andere deeltjes, die negatief zijn in gelijlte kracht als de kern, zodat het atoom zelf neutraal is. Nu hebben de elementen een ver schillend aantal elektronen in hun atoom. Het lichtste, n.l. waterstoj, heeft er slechts één, het daaropvolgende, he lium., twee en het zwaarste element, dat in natuurlijl?:e toestand voorkomt, uranium, heeft er 92. Het atoom zelf is natuurlijk onvoorstelbaar klein. Om er een indruk van te geven zou men kun nen zeggen, dat een atoom zich, wat de grootte ervan betreft, verhoudt tot een knikker als deze knikker tot de ge hele aarde! In een getal uitgedrukt be draagt de massa van een gemiddeld atoom 10 X 10 24 cm3, anders gezegd: één quadriljoenste deel van een cm3 (quadriljoen is 1 met 24 nullen erach ter). Meer zullen we er maar niet van zeggen, want schrijver dezes is allesbe halve een atoomgeleerde. Door de atoomgeleerden we noe men Rutherford, Niels Bohr (dezer da gen overleden), Joliot-Curie, Oppenhei- mor, Fermi is ontdekt, dat atoom kernen kunnen worden gesplitst door ze te beschieten met neutronen. Dan wordt niet alleen die kern gesplitst, maar er komen ook enkele neutronen vrij en die gaan weer andere kernen splijten, zodat er een z.g. kettingreactie ontstaat. Bij elke splijting komt er ener gie (kracht) vrij en dit geschiedt dan in permanentte als bij een lawine. Men noemt dat de kernenergie en deze kan zowel voor militaire als burgerlijke doeleinden worden gebruikt. In het laatste geval maakt men gebruik van de z g. kernreactoren zoals er bij Pet ten één staat en waarin dus deze re acties worden opgeweict. Het is zoals ieder weet de bedoeling om deze kern energie te gaan gebruiken voor kracht aandrijving zoals in schepen, vliegtui gen en elektrische centrales en ze zal dus op de duur de plaats gaan innemen van steenkool en gas. Voor de splitsing van atomen heeft men zware elementen nodig, n.l. ura nium of plutonium. Al vóór de laatste wereldoorlog was men met deze atoom- proeven bezig in Amerika. Engeland en Duitsland. Het is niet algemeen be kend, dat het de wereldberoemde wis- en natuurkundige Albert Einstein (f 1955)) is geweest, die in feite de gees telijke vader van de atoombom is ge- Worden. Hij schreef n.l. in 1939 in ver- Band rnet de oorlogsdreiging van Hitler een brief aan president Roosevelt, waar "J hij deze het denkbeeld van de atoombom aan de hand deed. Roosevelt |s iiierop ingegaan en zo begon in 1940 "i ^""srika het onderzoek. In Oak Rid- §8 en Los Alamos werden laboratoria en fabrieken gebouwd en in totaal heb- Ben 200.000 man aan het project ge werkt, maar slechts enkelen wisten wat J eigenlijk geproduceerd moest wor- oen. Hoewel de Engelsen het eerst er mee begonnen zijn, besloot men vanwe- f^ veiliger ligging en de grote kapi talen, die nodig waren er was meer öan 2 miljard dollar mee gemoeid, bleek later het onderzoek in Amerika te doen plaats vinden. De Duitsers waren er ook mee bezig, maar zij hadden ge brek aan uranium en de leiders aarzel den met hun plannen, zodat ze niet tij dig zijn gereedgekomen. Pas in de zomer van 1945 was de eerste atoombom gereed, te laat dus om nog tegen Duitsland te worden ge bruikt. Op 16 juli 1945 had in de woes tijn van Nieuw-Mexico de proefneming plaats, die uitstekend slaagde. Truman en Churchill waren het erover eens, dat men nu Japan ermee moest aanval len, dat nog altijd alleen doorvocht. En zo wierp op 6 augustus 1945 een Ame rikaans vliegtuig de eerste A-(atoom) bom in de wereldgeschiedenis uit op de stad Hirosjima op een hoogte van 10 km. Het was een uraniumbom met een kracht van 20.000 ton T.N.T. (trotyl). De zwaarste conventionele bommen, die op Duitsland en Japan waren uitge worpen, bevatten 20 ton T.N.T.zodat de A-bom 1000 maal sterker was. Er waren 300.000 slachtoffers, waarvan bij na 100.000 doden en 60»/o van de stad was totaal verwoest. Drie dagen later werd de tweede bom tevens de laat ste, die Amerika toen had op Naga saki geworpen. Dit was een plutonium bom. Eigenlijk had de stad Kokoera gebombardeerd moeten worden, maar de lucht daarboven was te bewolkt. Op 35 augustus capituleerde Japan onvoor waardelijk. Zo was in 1945 het atoomtijdperk in de oorlogvoering begonnen. Amerika was echter nog het enige land, dat de atoombom bezat. Het zette al spoedig de verdere onderzoekingen stop en demo biliseerde zijn strijdmacht, meenende, dat de Russen van het atoomgeheim niets wisten. Achteraf is gebleken, dat reeds vanaf 1942 alle atoomgeheimen aan hen waren uitgeleverd! Dat was grotendeels het werk van Claus Fuchs, een in 1934 uit Duitsland geëmigreerde wiskundige, die in Engeland genatura liseerd werd en daar in het onderzoek werd ingeschakeld. Vanaf 1942 gaf hij alle rapporten door aan een Russische agent in Londen en in 1943 werd hij betrokken bij de experimenten in Ame- rilia; ook van daaruit gaf hij alles door aan Sovj et-spionnen. Hij was echter niet de enige verrader; een hele rij ge leerden en anderen hielpen mee: Cha- pin, Weinberg, Pontecorvo (een Itali aan) Ethel, Rosenberg etc. Het was het meest lugubere verraad aller tijden. Zelfs Amerikanen deden mee zoals Greenglas. En in Moskou stapelden de rapporten zich op, zodat Stalin op het ogenblik, dat Truman hem in juli 1945 op de conferentie in Potsdam mededeel de, dat Amerika een atoombom had, daarvan al meer wist dan Truman zelf! Maar hij hield zich van den domme. Pas in januari 1.950 werd Fuchs ontmaskerd en in Londen gearresteerd. Een man uit het vrije Westen had het strengst bewaakte geheim, waarvan het grootste geluk of ongeluk der vrije wereld af hing, aan de Russen verraden. Toch duurde het nog tot 1949 voor de Russen zelf een atoombom konden fa briceren. Ze hadden uiteraard met de problemen van de grondstoffen en de laboratoria te worstelen, doch met be hulp van 200 gevangengenomen Duitse geleerde wisten ze toen ook het doel te bereiken. Daarmee was aan het Ame rikaanse monopolie, waardoor in de eerste naoorlogse jaren het communis me in bedwang gehouden kon worden, een eind gnomen. Er waren nu drie landen, Amilrika, de Sowjet-Unie en Engeland, die over atoombommen be schikten. Pas enkele jaren geleden slaagden de Fransen erin kernwapens te maken, zodat er nu vier atoommo- gendheden zijn. MELISSANT Dezer dagen zal Prof. Ds. W. A. Dek ker, die in 1916 te Melissant werd be vestigd als Hervormd predikant, zijn 50-jarig ambtsjubileum herdenken. Prof ds. Dekker is 2 jan. 1888 te Hoofdplaat geboren; op 24 nov. 1912 werd hij hulp prediker te Hollandse Veld in Drente in 1916 Herv. predikant te Melissant, welke gemeente hij in 1922 verwissel de met Krabbendijke. Daar verbleef hij tot 1926, diende vervolgens de gemeen te Losdcrp in de classes Appingedam, waar hij in 1953 zijn emiritaat verkreeg. Door het gereformeerd collegium van de Rijksuniversiteit te Debreczen in Hongarije werd tot ds. Dekl^er in 1914 benoemd tot professor honoris causa. Zijn woonplaats is Budel in Noord Bra bant. OOLTGENSPLAAT Maandagmorgen is op de leeftijd van ruim 45 jaar plotseling in zijn woning Voorstraat 41 overleden, de heer Simon Leendert Birkhoff. De overledene die van beroep smid was, heeft 's morgens nog normaal zijn werk verricht. Om 10 uur voelde hij zich niet erg in orde en ging toen naar bed. Zijn echtgenote, die leidster is van de Chr. Kleuter school, vond haar man bij haar thuis komst om ongeveer 12 uur dood op bed. De ontboden geneesheer constateerde een hartverlamming. Zijn hoogbejaar de vader, de 87-jarige C. D. Birkhoff die slecht kan zien, wist dat zijn zoon naar bed was, maar kan de zolder waar hij lag, niet bereiken. Hij wist ook niet dat het zo ernstig was. De overledene vervulde in de ge meente nog enkele functies. Vanaf 1951 was hij bestuurslid van de Oranjever eniging „Ooltgensplaat" en na de oor log in 1945 trad hij toe tot de Vrij willige Brandweer. In die 17 jaar dat hij hieraan zijn medewerking verleende was hij bestuurslid en enige tijd pen ningmeester van het corps. De heer Birkhoff had een prettig karakter. De deernis met de familie is groot. In de gisteren (maandagavond) ge houden raadsvergadering is de benodig de grond verliocht aan architect R. G. M. V. d. Valk te Zwijndrecht voor de bouw van 12 bungalows in het uitbrei dingsplan aan de Philipshoofjesweg. Aan dezelfde architect is de beno digde grond verkocht aan de Margriet laan voor de bouw van 6 winkelwonin- gen. Het verslag volgt in ons e.k. num mer. Uienveiling van dinsdag 37 januari 1962 Grove 22,—; middel 26,56—25,48; drie- lingen 35,10—35,04; picklers 25-40 31,10 idem 20-30 21,70. Aanvoer 82000 kg. DIRKSLAND Bej-oeper!.. Ds. P. Blok predt. Ger. Gemeente heeft een beroep ontvangen naar Haarlem en Lethbridge Alberta Canada. Oogstcollecte. De dankdag collecte heeft in de Ger. Gemeente opgebracht 8852,94 en 300,— voor de kweek school ,,De Driestar" te Gouda. Doopzitting. A.s. vrijdagavond hoopt de kerkeraad der Ger. Gem. te verga deren. Ouders die hun kinderen wen sen te laten dopen kunnen dan aan gifte doen om kwart voor acht. Doops- bediening a.s. zondag 2 december. Gevonden. Wie heeft een jutezak inhoudende een donkere jeklter en een gummibroek verloren nabij de Staak- weg in de weg van Seters?,Af te halen bij W. van Lenten, Burg. Zaaijerlaan 51, Dirksland. Vergadering Studievereen. der S.G.P. A.s. woensdagavond 7.30 uur hoopt de Studievereen. der S.G.P. te vergaderen. De heer Jac. van Rossum zal dan een inleiding houden over „Calvinisme in Nederland." Belangstellenden zijn y/el- kom. HERKINGEN De Chr. Zangvereniging „Zanglust" hoopt met medewerking van Zangkoren uit Middelharnis, Stad aan 't Haring vliet e.a. op vrijdag 7 december a.s. des avonds half acht een uitvoering te ge ven in het verenigingsgebouw „Ons Huis." De oogstcollecte heeft op de gehou den dankdag in de Ger. Gemeente op gebracht 1501.92. OUDDORP Met bromfiets gevallen. Toen de heer Chr. Mierop zondagavond met zijn per sonenwagen in het donker door de Dirkdoensweg reed, ontdekte hij in de dikke mist een zwart voorwerp midden op de weg. Aanvankelijk meende hij dat dit een jas of een zak was, maar na gedaan onderzoek bleek het de bromfietser C. W. uit Goeree te zijn die op de weg was gevallen en niet bij machte was de brommer te verwijderen. Dokter Ruize- veld constateerde een gebroken sleu telbeen. Gevonden voorwerpen. Sinds 1 sep tember 1962 zijn aan het Groepsbureau der Rijkspolitie te Ouddorp de navol gende voorwerpen als gevonden opge geven: een plastic kinderschoentje; een herenpolshorloge; twee sleutels; een blauwe regenjas; een wit kinderschoen tje; plastic regenkapje; zijden en ge breide sjaal; zwartlederen portemon- naie met inhoud; zacht plastic babybal; tweemaal een bankbiljet; bruine glacé dameshandschoen; broodmes met golf- snede; muntbiljet. Eventuele verliezers kunnen zich voor inlichtingen vervoegen aan genoemd bureau. Bureau bezet op alle werkdagen van 9 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. Visserij. De noteringen van donder dag aan de gemeentelijke vismijn wa ren: pelgarnalen met dagaanvoeren van 328 tot 495 kg 2,19—2.26; export (77 tot 108 kg.) 1,30; tong 3,12; tarbot 89; schar 68; wijting 53 en bot 40 cent, alles per kg. Haven. Uit de Ouddorpse haven ver trokken vijf schepen met suikerbieten, twee naar Puttershoek en drie naar Dinteloord; een schip met schroot van firma Hoek; er arriveerde een schip met pulp voor Goeree. Beurs. Noteringen van donderdag: Voor de Stichting HET DORP is en wordt ook op Goeree Overflakkee een aktie gevoerd, wat reeds een flink bedrag heeft opgeleverd. De winkeliers kregen vele lucifersdoosjes met in houd in ontvangst te nemen, die zij op hun beurt op het postkantoor hebben gebracht. De postkantoren zijn de- hele avond open geweest, te Middelharnis tot middernacht; de postbeambten heb ben spontaan vrijwillige medewerking verleend. Wij geven hier de bedragen door, die van de verscliillende post kantoren op het hoofdkantoor te Mid delharnis zijn binnengekomen. Middelharnis-Sommelsdijli 2913,05 Achthuizen 274,70 Den Bommel 516,- Diriisland 737,— Goedereede f 600,— Herkingen 22,64 Melissant f 211,53 Nieuwe Tonge f 532,24 Ooltgensplaat f 530,— Ouddorp 361,87 Oude Tonge 1003,86 Stad aan 't Haringvliet 286,63 Stellendam 264,25 Totaal 8253,77 Vandaag (dinsdag) kwamen nog meer bedragen binnen van landbouwers die buiten af wonen en van mensen die er gisteren te laat mee waren. Daarom heeft men op het postkantoor te Mid delharnis een bus geplaatst waarin gif ten kunnen worden gedeponeerd. Huis-aan-fiMis-coUecte De Lions-club organiseert een huis- aan-huis-coUecte in alle plaatsen op het eiland, behalve Ooltgensplaat, die het om bepaalde redenen iets later doet. De uitslag daarvan zal zaterdag a.s. bekend zijn. In het vervolg zal de Lions-club nog meer acties voor deze geldinzameling ontketenen. Heden dinsdagmorgen was het totale bedrag dat in de RAI te Amsterdam is binnengekomen de zeven miljoen gul den reeds ruim gepasseerd. De actie „Open het Dorp" wordt op alle mogelijke wijze gevoerd en er zijn vele verrassingen van te vermelden. Aan de Centrale Veiling te Middelhar nis heeft de fa. Gebrs. Hoogzand te Oudenhoorn 5000 kg uien beschikbaar gesteld die door de fa. Joh. Leune te Dirksland werden gekocht voor 1700 (normaal moesten ze 1300,opbren gen maar er is 400,door de fa. Leune opgelegd.) Deze 1700,zijn aan „Open Het Dorp" overgedragen. gerst 24—27; haver 22—25; tarwe 30— 31; groene erwten 4555; schokkers 55—75; sjalotten tot 110; uien 22—25; furoren 10 en eigenheimers 1314 et., alles per kg. NIEUWE TONGE Geslaagd. Verleden week vrijdag slaagde onze plaatsgenote mej. Trees van Moort voor het examen van kraam verpleegster. Havenberichten Battenoord. Ver trokken naar Dinteloord 3 schepen met suikerbieten met totaal 502 ton. Naar Puttershoek 2 schepen totaal 483 ton. OOLTGENSPLAAT Terug uit Nieuw Guinea. Met de „Waterman" waarmede 834 militairen van de Koninklijke Landmacht uit Nieuw Guinea repatrieerden is maandag in onze gemeente de heer L. de Vos Johzn. terug gekeerd. De ontscheping geschiedde maandagmorgen te Rotter dam. De heer De Vos is 8 maanden van huis geweest. Aan de ouderlijke wo ning Voorstraat 2 werd hem een goede ontvangst bereid. Bejaardenmiddag. Woensdag 28 no vember a.s. des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaarden middag worden gehouden. De kinderen van de O. L. School zullen deze middag komen zingen, terwijl er voorts enkele gedichten worden voorgedragen. De volgende middag zal even voor Kerst feest worden georganiseerd. Scheepvaart. In de week van 19 tot en met 24 november vertrokken er uit de haven 3 schepen met suikerbieten voor de fabriek te Puttershoek, inet een gezamelijke inhoud van 720 ton. Voor de firma Heuvelman kwam de Scheve- ningse logger no. 48 binnen, bestemd voor de sloop, terwijl er bij genoemde firma een schip met schroot werd ge laden. Vanaf de Galatheesehaven ver trokken er 5 schepen met suikerbieten voor de fabriek te Dinteloord, met een totale inhoud van 1048 ton. Dankstond Geref. Gemeente. In de Geref. Gemeente zal donderdag 29 no vember a.s. dankstond voor het gewas worden gehouden. De diensten zijn be paald om 2.30 uur en 7 uur nam. Voorganger ds. P. Blok te Dirksland. Gemeenteavond Herv. Gemeente. Woensdag 28 november a.s. des nam. 7.30 uur zal er in „Elthato" vanwege de Herv. Kerk een gemeenteavond worden gehouden, waarop een stemming zal plaats vinden betreffende de wijze van verkiezing van ambtsdragers in de eerst volgende zes jaar. Op een kampterrein in het bergachtige land in Jemen rust een groep mili tairen van de Verenigde Arabische Republielc uit tijdens een gevechtspauze. Een van de soldaten is bezig met het zetten van een pot thee in zijn buitenhelm In het blad van vrijdag 2 november j.l. heb ik het een en ander gepubli ceerd over het winnen en koken van de gladiolenkralen. De kralen moesten voor 15 november gezonden worden naar de opgegeven adressen. Door het late afrijpen van het gewas, was de rooitijd later dan normaal. Het was dus niet mogelijk de kralen op tijd weg te zenden. Er staan zelfs nog gladiolen in de grond. Het is nog mogelijk uw kralen alsnog naar de adressen te zen den. Deze kralen zullen dan later ge kookt worden, dan vorig jaar. Hier vol gen de „kookregels". Koofcregels 1 Bewaar uw kralen na het pellen zo warm mogelijlc tot 25 gr. C. Dit kan gerust vuil in zakken in een ver warmde ruimte. 2 Maalc de kralen voordat u ze weg zendt goed schoon. 3 Doe niet meer dan 25 liter kralen in een grofmazige zak. 4 Doe in en aan de zak een houten la bel. Schrijf hierop m.et tuinbouwpot- lood het ras der gladiool alsmede uw naam adres en woonplaats. Indien er Fusarium in voorkomt, dient u dit te vermelden. 5 Zendt de kralen zo spoedig mogelijk naar het adres waar ze bewaard worden, met een schrijven erbij waarin de gegevens in punt 4 nog- eens vermeld worden. De adressen zijn: E. Grin wis. Dijk stelweg 28, Ouddorp, Tel. (01878) 5 78; J. Groenendijk, Ringstraat, Sommelsdijk Tel. (01870) 25 14. Bedenk dat het koken van de kralen een noodzaak is, voor het welslagen van de Gladiolenteelt. K. E. SCHIK J. W. Frisostraat 14 - Middelharnis ass. R.T.V.O., tel. (01870) 22 60 Geslaagd voor examen theologie Voor het kerkelijk examen theologie te Utrecht slaagde de heer G. Voordijk te Oud Beijerland. NED. HERV. KERK Beroepen te Hoogeveen J. v. d. Schee te 's Gravenmoer; Papendrecht B. Ha verkamp te Groenekan. Aangenomen naar Veenendaal (6e pred. plaats) Dr. C. Graafland te Woer den; Goudswaard, kand. J. Vroeginde- weij te Bleiswijk. Bedankt voor Middelharnis H. A. v. Bommel te Leerbroek. Genderen, Arne- muiden, Haaften, Ter Aa en Zuilichem kand. J. Vroegindeweij te Bleiswijk. GEREF. KERKEN Beroepen te Souburg B. Wentsel te Oudewater, Rilland-Bath en Vianen kand. N. Schelhaas te Amsterdam. Em- men B. Smilde te Grootegast. Pernis J. Wolven te Urk. 's Gravenhage H. v. Duinen te Zwijndrecht; Diever H. Mak- kinga te Wilsum. Broek-Suawoude en Vv''itmarssum, kand. Baayens te Goes; Den Helder G. de Zeeuw te Ezinge. Bedankt voor Castricum D. Barten te Appelsga; Hardegarijp T. v. Belzen te Mariënberg. Geen keus? De kerk van Hillegers- berg is vakant geworden. Het beroe- pingswerk moet nog beginnen. Nu wordt echter al in de plaatselijke kerk bode de verzuchting geslaakt: „Wat ons benauwt is het feit, dat het aantal predikanten dat wij geschikt achten „zo klein is." En dat (zo verzucht op zijn beurt „kerknieuws") terwijl er vol gens het jongste handboek niet m.inder dan 1066 dienstdoende predilianten in de Geref. Kerken zijn. FAMILIE-BERICHTEN DANKBETUIGING Voor de zeer vele blijken van deelneming ons be toond bij het plotseling overlijden van onze gelief de man, vader, behuwd-va- der, broeder, behuwdbroe- der en oom de heer ANTEUNIS ADRIANÜS CORNELIS NIEUWLAND betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: Wed. A. Nieuwland- Doornhein Middelharnis, nov. 1962. Schoolstraat 38. worden btj ons diiect gedrukt vele variaties uw adres daarvoor is GEBR. DE WAAL Tel. 2729 Sommelsdyk DANKBETUIGING Voor de zeer vele bewijzen van deelneming ons be toond, tijdens het overlijden van onze geliefde moeder-, groot- en overgrootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante JACOMÏNA NELIS Weduwe van Jacob Slui betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. Uit aller naam: Familie Slui Sommelsdijk, nov. 1962. Kreekstraat 3. DANKBETUIGING Langs deze weg danken wij allen die tijdens de opening van onze nieuwe slagerij zo'n grote belangstelling hebben getoond, heel harte lijk. Familie Kievit Slagerij Westdij k 40, Middelharnis Een DIAPROJECTOR FOTO ROTSMA 500 gr. mager vleesgehakt 1,50 500 gr. magere doorregen buiklapjes 1,50 100 gr. botermalse biefstuk 0,75 500 gr. sappig hachévlees 1,80 500 gr. verse worst 2,80 500 gr. varkenscarbonade 1,90 biefstuk tartaar 3 stuks 1,35 150 gr. fijne ham 0,70 Een Zwanenberg's rook worst je 0,95 U kent toch ons adres Westdijk 40, Middelharnis. Een PRISMAKIJKER in feestverpakking. FOTO ROTSMA

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1