Het probleem Cuba Echtpaar P. Nagtegaai-v. Oudenaren te Meiissant 65 jaar getrouwd Meditatie MiKÓRflNEGilOON Besprekingen tussen OE THANT en FIDEL CASTRO BERNARD&ZN. Bijna frontbotsing door tegenligger bij avond Vrijdag 2 november 1962 No. 3136 Chr. STRElEKBLvy) OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN De dood niet zien •k -k i^ •k i? -ü In het leven van Henoch worden wij geconfronteerd met de heldendom van het geloof, Henoch wandelde immers met God! En hij deed dat in een tijd, die schijnbaar hiervoor geen ruimte meer liet. Hij deed dat in een wereld, die van God vervreemd was en Hem vergat, Henoch wandelde met God, toen bijna alle mensen op weg waren met de afgoden van hun tijd. Hij leefde na melijk in de wereld vóór de zondvloed, van welke Christus zegt, dat zij onbe zorgd was en totaal opging in de din gen van het leven, zonder zich ook maar enigermate te bekommeren om het ko mende gericht. Deze wereld, uit het slangenzaad opgegroeid, scheen in haar strijd met God en dus ook in haar strijd met hen, die met God wandelden de triumf te behalen. Het was de eeuw van Lamech, die de zonde be dreef en,,,, bezong. Het nageslacht van Kaïn had de aarde onderworpen. Het was de tijd, die in goddeloosheid alleen maar door de eindtijd geëvenaard zal worden, In deze godloze wereld, waarin practisch niemand meer aan God geloofde, wandelde Henoch met God, Hij roeide met God tegen de ster ke stroom van zijn tijd in. Dat was hel dendom! Dat was zijn geloof! i7 -U ir Vrienden hebben geen geheimen. Heeft de Heere Jezus niet tot Zijn vol gelingen gezegd: „Ik heet u niet meer dienstknechten, want een dienstknecht weet niet, wat zijn'heer doet, maar Ik heb u vrienden genoemd"? Wandelen met God in een Godvergeten wereld betekent het alleen met Hem Vv^agen, en alles aan Hem zeggen, Henochs leven was voor Zijn Vriend een geopend boek. Het was een spreken met Hem, een denken aan Hem, een liefhebben van Hem, Het was de vertolking van wat Asaf beleed: Voor platen en platenspelers Altijd gaaf huidje Motorrijder contra bestelauto Vraciitwagen druiite een Volitswagen in elitaar Fruitmanden en Fruitbaiiies »^e ^ruitcentrals" 35e jaargang PKINS HENDRIKSTEAAT 14 - POSTBÖX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijli Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. j 1 maandag kwamen de ochtendbla den met liet groot opgemaakte bericht De Cuba-crisis voorbij". Inderdaad kon zondag de spanning, waarin de wereld biina een week verkeerd had, als ge weken worden beschouwd, toen Chroestsjow aan Kennedy had medege deeld bereid te zijn de Russische raket- hasis op Cuba terug te nemen. De Ame rikaanse president had daartegenover beloofd Cuba niet te zullen aanvallen. Deze zaak wordt nu door de Verenigde Naties verder afgehandeld. Heel veel mensen, ook staatslieden, hebben zich weer eens in paniek laten brengen. De kranten helpen daaraan door hun beschouwingen dikwijls.ook nog dapper mee. Evenals verleden jaar met de kwestie-Berlijn zijn we volgens velen andermaal langs de rand van een derde wereldoorlog gegaan. Nu, eerlijk »ezegd, wij geloven er niets van. Onze fezers weten, dat wij nimmer hebben meegedaan aan paniekzaaierij. Dat is onverantwoordelijk gedoe en bovendien heeft de ervaring nu wel geleerd, dat Moskou doodsbang is voor een kern oorlog, evenals alle andere grote en kleine landen. Men schijnt in vele krm- oen de tactiek van de communisten nog steeds niet dóór te hebben. Het westen denkt, dat de Russen hun driegementen met oorlog werkelijk zullen uitvoeren, maar daarvan is absoluut geen sprake. Het is niets anders dan chantage op grote schaal en intimidatie. Ze zijn goe de psychologen en weten, dat deze me thoden probaat werden bij bange men sen. Ze profiteren van de bijkans hys terische angst bij velen in het westen voor de geheimzinnige macht van het Kremlin, een angst, die wordt aange wakkerd door pacifisten en soortgelijke lieden. Daardoor zijn de communisten in de gelegenheid stap voor stap, nu eens hier, dan weer daar, de kracht van het westen te ondermijnen, want het hoog ste ideaal, dat weten ze, van zeer vele Westerlingen is: vrede tot elke prijs. En dat nu geeft hun juist een vrijbrief om langzaam maar zeker en zonder grote oorlog hun doel: De wereld heerschappij, te bereiken. Wat de laatste weken gebeurd is, is daarvan het duidelijkste bewijs. Dank zij de angst voor atoombommen en de vredeswil van de vrije landen werd Moskou steeds brutaler. Het wilde weer enkele forse slagen doen op het politie- !;e schaakbord: zijn positie in Midden- jiuropa én in Amerika versterken via Berlijn en Cuba. Maar: zonder oorlog! Steeds weer opnieuw zijn de Russen be zig erachter te komen, hoever ze kun nen gaan. Hoe meer het westen retiteert hoe brutaler ze worden. Dit bleek dui delijk bij Cuba. De Amerikanen dreig den wel, maar deden niets. Kennedy hield veel te veel rekening met de even tuele repercussies in andere Ameri kaanse landen en bij de z.g. neutralis- tische staten. Hij aarzelde op Cuba in te grijpen. En dat ziende, ging Chroestsjow nog een stap verder: hij installeerde een raketbasis op het eiland van zijn vriend Castro. Maar dit betekende een pistool op het hart van Amerika! En hiermee ging hij nu juist even te ver. Dit was te veel voor de Amerikanen en het hele volk eiste van Kennedy een radicaal op treden, zo nodig met zware risico's. En Kennedy greep in op een manier, die Moskou niet verwacht had: met een blokkade, zonodig gevolgd door een in vasie. Wat bleek nu? Dat Chroestsjow haastig terugkrabbelde en zelfs beloof de zijn basis op te ruimen! Daarmee verhinderde hij een militaire nederlaag en redde hij, althans voorlopig, het Gas tro-regime. Tot welke conclusies kan deze gang van zaken ons nu brengen? Allereerst deze, dat Moskou terugkrabbelt als de kans op een wereldconflict met Ameri ka acuut wordt. Vervolgens, dat zijn hele tactiek ineenstort wanneer het Westen bevrijd zal zijn van zijn angst complex en bereid is desnoods met ri sico's het communisme een radicaal „tot hiertoe en niet verder toe te roepen. Voorts, dat de Sovj et-Unie geen atoom oorlog riskeert en het Westen dus in de kwestie-Berlijn evenmin aarzelend be hoeft op te treden. Tenslotte echter ook, dat het probleem-Cuba met deze oplos sing van de Sovj et-basis-kwestie zelf nog helemaal niet opgelost is. Kenne dy is n.l. nog even ver als een aantal weken geleden: het communistische ge zwel in het centrum van het Ameri kaanse continent is er nog steeds en zo lang dit niet is opgeruimd, blijft de rode bedreiging bestaan. Chroestsjow heeft door eigen schuld een zware nederlaag geleden, maar door deze compromis-oplossing want meer IS het weer niet heeft hij zijn actie- centrale op het westelijk halfrond be houden. Het was ons liever geweest, in dien dit broeinest van communistische acoiviteit tegelijk maar was opgeruimd. Maar we kunnen nu afwachten, hoe de positie van Castro zich verder zal ont wikkelen. Amerika zal niet m.ogen rus ten voor dat regime onschadelijk is ge- J^aakt, omdat het een dodelijk gevaar Detekent voor de rust en de veiligheid ^^•J ^et hele Amerikaanse continent. we geloven, dat het incident van ver- iecien week, dat de spanning in de hele Wereld, met name op woensdagmiddag ^uur (24 oktober), toen de blokkade in ging, tot het kookpunt bracht, een en- Miae betekenis heeft voor de toekom stige wereldpolitiek. We waren zo lang zamerhand op het punt gekomen, dat de Door het geloof is Henoch wegge nomen geweest, opdat hij de dood niet zien zou, en hij werd niet ge vonden, daarom, do.t God hem weg genomen had; want voor zijn weg neming heeft hij getuigenis gshad, dat hij Gode behaagde. (Hebr. 11 5) Het boek van Adams geslacht ver toont een eentonige regelmaat. Altijd weer is het hetzelfde refrein: komen- blijven-gaan. Anders gezegd: geboren worden - leven - sterven. Nog anders gezegd: vreugde - zorgen - droefheid. Er schijnt geen andere mogelijkheid. Zelfs bij Methusalem was het niet an ders. Schijnbaar hield hij het lang uit tegen de dood, maar tenslotte ging ook hij de weg van alle vlees om plaats te maken voor die na hem kwamen. Het is als met de zon: zij komt op, en zij gaat weer onder. Het is als met de wind: hij gaat naar het zuiden, en draait naar het noorden. Het is als met de beken: zij stromen onophoudelijk naar de zee, altijd weer naar dezelfde plaats. Het is eindeloos dezelfde weg, dezelfde richting, de niet-te-stuiten herhaling. Zo gaat het ene geslacht heen, en het volgende komt om op zijn beurt ook weer heen te gaan en de fakkel over te dragen aan hen, die de lege plaatsen innemen. De mensheid marcheert van de geboorte door het le ven naar de dood. Daarom laat elk hoofdstuk van Adams familieboek het zelfde schema zien. Dat is een vermoei ende en verdrietige zaak, tV fr iV De mens wordt derhalve geboren in het diensthuis van de dood. Dat is de ijdelheid van zijn leven. Dat is tegelij kertijd zijn diepe ergernis. De inge schapen levensdrang van de mens ver zet zich tegen de vernietiging van zijn leven. Hij wil leven, en niet sterven. Hij wil genieten, en de dood niet zien. Hij wil de ijdelheid van zijn leven, dat door de dood omvangen is, doorbreken. Maar deze poging is vergeefs. Wie leeft er immers, die de slaap van de dood spanningen tussen het Oosten en het Westen onverdraaglijk werden Er moest iets gebeuren. En nu is dit moge lijk door de grandioze blunder van Chroestsjow, Zijn prestige heeft in de wereld een gevoelige knauw gekregen. Het communisme heeft bakzeil moeten halen, Moskou heeft eruit kunnen le ren, dat Amerika niet straffeloos ge tergd en uitgedaagd kan worden. En daarom is het nu de tijd ook de kwestie- Berlijn op te lossen. Als het Westen ook hier een onverzettelijke houding aanneemt, zal Chroestsjow eveneens water in de wijn moeten doen. Dat hij bang is hier zijn vingers te branden blijkt wel uit het feit, dat hij al in no vember 1958, dus vier jaar geleden, dreigde een vredesverdrag met Oost- Duitsland te sluiten en dit nog steeds niet gedaan heeft! Het westen moet hem goed aan het verstand brengen, dat er evenals over Rood-Cuba ook voor West- Berlijn niet valt te onderhandelen, Aan dat gedrein van Moskou over Berlijn moet ook maar eens een eind komen! De crisis rond Cuba heeft ons ook nog andere dingen geleerd, b,v. een nieuwe openbaring van de mentaliteit der pacifisten. Deze vredesapostelen hebben zich weer lelijk in de kaart la ten kijken. Ondanks het feit dat de hele pacifistische ideologie van hun profeet Nehroe blijkens diens eigen woorden door de aanval van Rood-China op In dia is ineengestort, hebben ze weer dui delijk hun antipathie tegen Amerika en hun nauwelijks verholen sympathie voor het communisme doen blijken. Ze protesteerden wel tegen de blokkade van Cuba door de Amerikanen, maar niet tegen de dreigende raketten van de niet zal slapen? Het laatste, wat van een mens gezegd kan worden is: „en hij stierf". Toch heeft de dood niet het laatste woord. Dat heeft God. En Hij heeft de macht van de dood gebroken in de dood van Zijn Zoon. Daarin krijgt het leven van de mens, al is het door de dood omvangen, weer zin. Want het sombere refrein van het sterven wordt door de levensjubel vervangen, waar het leven zin krijgt in de geloofsver- bondenheid aan God. Wiens leven ge vuld is door het wandelen met God, die zal de dood niet zien. Die twee dingen behoren bij elkaar: het wandelen met God èn de dood niet zien. Daardoor wordt de ijdelheid van het leven, als ook de kringloop van de dood doorbro ken. Daardoor is het boek van Adams geslacht toch niet zo monotoon, als het lijkt, t:V Onze tekst begint ermee daarop de nadruk te leggen. Hij is door het .ge loof weggenomen. Zijn wonderlijk le venseinde was een zaak van gelóóf. Het was de bekroning van zijn leven, dat gedragen werd door het geloof. Dit weggenomen worden was het .natuur lijke" einde van zijn wandelen met God, Het wijst ons op de vriendschaps relatie tussen God en Henoch, Gods verborgen omgang vinden Zielen waar zijn vrees in woont; 't Heilgeheim wordt aan zijn vrienden Naar zijn vreêverbond getoond. Henoch wandelde met God! Want: God wandelde met Henoch! God heeft Zijn kind opgezocht midden in die spottende en afgodische wereld, en hem Zijn vriendschap geschonken. En He noch heeft de vriendschap met God van groter waarde geacht, dan de vriend schap van zijn wereld. Hij is met God op weg gegaan, dwars door de vreem- delingschap heen. Hij zag daarin een betere en hogere werkelijkheid, dan wat de wereld te zien geeft. Dat zag hij door het gelóóf, dat door de wereld niet gekend werd, Wie heb ik nevens U omhoog? Wat zou mijn hart, wat zou mijn oog Op aarde nevens V toch lusten"! Dat was Henochs levenslied, het lied van de vriendschap met God, gedra gen door het onblusbare heimwee van de liefde, 't Is mij goed, mijn zaligst lot. Nabij te wezen bij mijn God; 'k Vertrouw op Hem, geheel en al, De Heer', Wiens werk ik roemen zal. Ede, (Wordt vervolgd) Ds, E, F, Vergunst. «VOOR BETER f> ■"-■'^^^. 'yiiNAAR PE ^:*fMlbbÉLHfïRNISri-EL:23Z8 Sowjet-Unie op dat eiland. Men zou van pacifisten het laatste verwachten en het eerste niet. Maar dan kent men hun mentaliteit niet. Deze mensen zijn in hun hart zo anti „kapatilistisch", dat ze bij de keuze tussen Amerika en Rus land ook al spreken ze nog zo neu traal van de „derde weg" steevast de zijde van Moskou kiezen. Men verge lijke maar eens de twee telegrammen, die de excentrieke Engelse filosoof Rus sell aan Kennedy en Chroestsjow stuur de. Daar lag het meten met twee ma ten weer dik bovenop. Een ander droevig aspect van de Cu ba-crisis was de miserabele houding van vele westerse landen. Terwijl Amerika al geruime tijd bezig was en is het Cas- tro-regime door economische middelen op de knieën te krijgen, gingen zij hulp verlenen door hun scheepvaart be schikbaar te stellen. Wat te denken van de volgende cijfers? Van elke 1000 sche pen, die tussen 1 januari en 1 september Cubaanse havens aandeden, kwamen er 750 uit niet-communistische landen en daarvan 600 uit lidstaten van de N.A.V., O,! Hün tankers brachten 56 "/o van de Russische olie voor Cuba daarheen. En van de „droge" vrachten namen de niet-communistische landen 80 Vo voor hun rekening. Dat is nog eens solidari teit! Al waren wij allesbehalve te spre ken over de Amerikaanse politiek inza ke Nieuw-Guinea, in de strijd tegen de wereldmacht van het communisme is het nodig de gelederen te sluiten. De Engelsen haalden er zelfs de vrijheid der zee nog bij, toen de Amerikanen de blokkade afkondigden. Alsof dergelijke formeel-juridische overwegingen nog een rol mogen spelen wanneer de hoog ste levensbelangen van de vrije wereld op het spel staan! Gelukkig toonde het Westen op het hoogtepunt van de crisis een verblijdende eensgezindheid, maar dergelijke dingen rnogen toch niet meer voorkomen. Een volgende maal één en ander over Cuba zelf. MUZIEKHANDEL MIDDELHARNIS DIRKSLAND Beroepen. Ds. P. Blok alhier ontving een beroep naar de Gerei Gemeente te Aagtekerke op Walcheren, Hij bedankte voor Zaandam, Een beeld van de besprekingen in Havana tussen Oe Thant de algemeen secretaris van de V,N, en Fidel Castro de Cubaanse premier, v.l.n.r. om de tafel: Omar Loefti van de V.A.R.; Oe Thant, Hermane Tavares de Sa van Brazilië. Verder (aan de overzijde van de tafel): Raoel Roa, minister van buitenlandse zaken van Cuba; Fidel Castro, presi dent Dorticos van Cuba en Carlos Lechuga, hoofd van de Cubaanse delegatie bij de V.N. Ofschoon de mensen in oiize tegen woordige tijd in doorsnee ouder wor den dan vroeger, komt het toch niet zo heel voor voor, dat een echtpaar de vijf- en-zestig-jarige huwelijksvereniging mag herdenken;-. Dit heugelijke feit mag het echtpaar Pieter Nagtegaal en Maria van Oudenaren, wonende Molendijk 25 te Melissa7it op 5 november a.s. bele ven. Op die dag zal de heer Nagtegaal, die op 5 november 1874 is geboren ja rig zijn en dus 88 jaar oud worden. Zijn echtgenote vierde haar jaardag op 11 september j.l.; zij is geboren in 1877 en werd toen dus 85 jaar. Beiden zijn ondanks deze hoge leeftijd nog goed gezond; de heer Nagtegaal houdt nog steeds zijn naast het huis gelegen tuin bij, heeft de zorg over een paar varkens, die ze overigens niet zelf consumeren, maar voor de kinderen zijn bestemd. Met moeder de vrouw is het wat de vitaliteit betreft wel een beetje an ders gesteld, zij kan zich vanwege de rheumatiek in de benen in huis alleen met een stok verplaatsen. Vandaar dat zij veel bezig is met breien; het huis schoon houden, wassen enz. wordt door haar dochters gedaan. Zij is echter bij zonder levendig van geest, wat haar jong houdt. „Mijn moeder was ook altijd even op geruimd," vertelde zij ons, „ik kom uit een gezin van 15 kinderen en er was vroeger in de arme tijd heel wat te doen om zo'n groot gezin te onderhou den." Zelf weten ze daar ook van mee te praten. Hun huwelijk werd met 5 kin deren gezegend, waarvan er twee zijn overleden. Het leed is hun dus ook niet gespaard gebleven. Zij hebben 17 klein kinderen (waarvan er reeds 14 zijn ge huwd) en in totaal 22 achterkleinkin deren. Een zeer uitgebreid nageslacht dus. De heer Nagtegaal vertelde ons dat hij vanaf zijn jeugd tot 1921 in de landbouw bij meerdere boeren had ge werkt. Het loon was niet hoog; zeven van de twaalf maanden werken voor 70 cent per dag,wat in de maand juni opliep tot een gulden, in de oogst soms twee gulden per dag. Maar dan was het sjouwen! Hij had het geluk zelf een hoekje land te kunnen boeren en was zodoende klein-landbouwer tot 1956. Toen ze pas getrouwd waren woon den ze in klein huisje, de z.g. „pupe- benne" voor 70 et. per week (het loon van een dag werken). Na 2 jaar vestig den ze zich in een huisje aan de Mo lendijk waar ze 13 jaar hebben ge woond; weer later kocht hij een huis De heer L, van Kempen, meubileer- inrichting te Oude Tonge, reeds dins dagavond ongeveer half acht vanaf Middelharnis over de Langeweg met zijn vier weken nieuv/e Opel-Kapitan naar huis. Ter hoogte van Langendam kwamen twee tegenliggers, waarvan de achterste de voorste blijkbaar voorbij wilde. Deze auto kwam daarbij op de linkerrijweg, op de rijbaan van de heer van Kempen, die sterk afremde, wat echter niet verhinderde, dat hij werd geraakt. Hij stuurde de wagen in de berm, om erger te voorkomen, slingerde over de weg en kwam eindelijk tot stilstand. Zelf had de bestuurder geen letsel, maar zijn nieuwe wagen bleek ernstig beschadigd. Toen hij de schade stond op te nemen, stopte dhr, G, v, d. Valk, Waterweg, Middelharnis, die advi seerde er direct met de politie achter aan te gaan, want de auto die de aan rijding had veroorzaakt was doorgere den. De rijkspolitie uit Middelharnis heeft direct een onderzoek ingesteld, eerst aan het Havenhoofd te Middelharnis, daarna .op het parkeerterrein bij Hotel Meijer, Daar bleek een 12 jaar oude auto te staan, die kennelijke tekenen vertoonde, dat de aanrijding er mee was veroorzaakt. Het nummer werd opgenomen en in het hotel en in de bioscoop afgeroepen. De eigenaar bleek de heer Bas Koert uit Oude Tonge te zijn, tegen wie procesverbaal is opge maakt. De auto van dhr. Koert was niet verzekerd. Dit geval had een zeer ernstig on geluk kunnen veroorzaken en het moet wel een zeer onverantwoordelijke daad worden genoemd, dat de bestuurder is doorgereden. van de heer M. Wiegel aan de Bouw dijk tot ze in augustus 1925 hun huis Molendijk 25 kocliten, waar ze nu al 37 jaar wonen, met een prachtig uitzicht op weiden en landerijen. De heer Nagtegaal is in het jaar 1910 vier maanden in Amerika geweest, met het doel later met zijn gezin te emi greren. Zijn vrouw had toen namelijk vijf broers in Amerika, waarvan intus sen de oudste is overleden. Toen er van deze familie in Holland waren, haal den zij hem over mee te gaan naar Pa- terson U.S.A., maar het zinde hem er niet en hij vv'as blij weer in zijn ge boorteplaats bij vrouw en kinderen te rug te zijn. Het jubilerende echtpaar hoopt de herdenking van hun 65-jarige huwe lijksvereniging te vieren in het vereni gingsgebouw, daar men de grote familie niet alle in hun huisje zou'kunnen ber gen, zeker niet, als men nog vele vrien den en kennissen moet ontvangen. Het zal dit te Melissant zeer geziene echtpaar op 5 november a.s. niet aan belangstelling ontbreken. Bij de vele felicitaties die zij die dag in ontvangst hebben te nemen voegen wij bij voor baat de onze met de wens dat zij sa men een gezegende levensavond mogen hebben tot vreugde van allen die hen lief en dierbaar zijn. POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP Er zijn helaas weer een hele reeks van ongelukken te vermelden, die deze week op het eiland Goeree Over- flakkee hebben plaats gehad. Woensdagochtend circa half acht reed de heer W. P. van Loon uit Achthuizen naar zijn werk te Middelharnis (hij is monte'ar in de Fordgarage) en kwam op de Prov. weg onder Oude Tonge, ter hoogte van de boerderij Slis in aanra king met een bestelauto, bestuurd door de heer P. v. d. Veer, aannemer te Herkingen, Hij botste er van achteren met een geweldige klap tegen op, zo dat de motor van voren geheel in el kaar wrong. De bestuurder viel voor over op de weg en werd in bewusteloze toestand aangetroffen. Eerste hulp werd verleend door dokter Voogd, die een schedelbasis-, een kaakfractuur en meerdere verwondingen constateerde. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd. Zijn toestand is naar wij vernemen nog zeer ernstig. Hij kon donderdag nog niet gehoord worden. De bestuurder van de bestelauto geeft voor ter plaatse waar het ongeval zich voordeed, te hebben afgeremd. De rijkspolitie te Oude Tonge heeft proces verbaal opgemaakt. De heer J, J, v, d. Tol Nieuwe Ton ge (Batt. dijk) die dinsdagmorgen vroeg met de boot mee moest, zette maandag avond zeer laat zijn volkswagen alvast op de bepaalde plaats, om zeker te zijn met de veerboot mee te kunnen. Toen hij naar huis reed met een andere auto, kwam hij 3 grote vrachtwagens tegen, op weg om zich daar ook alvast in de rij te zetten. De andere ochtend bleek de volkswagen aan de linkerzijde zwaar te zijn beschadigd. Bij onderzoek door de politie kwam vast te staan, dat de vrachtwagen van J, Visbeen, transport bedrijf te Nieuwe Tonge de volkswagen bij het optrekken met de aanhangwa gen zo had geraakt, dat de linkerzijde grote schade bekwam. De politie heeft procesverbaal opgemaakt. Speciaal in het opmaken van B. V. d. VEEB Telefoon 2682 WestdQk S6 MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1