De politiek van nmerilia Brand te Sommelsilijk Te Ouddorp ging^W.-busje over de kop Ernstig ongeval te Dirksland Brandweerkorps van Sommelsdijk behaalde eerste prijs Plaatseliik nieuws Ongeval dat nog goed afliep Vandaag, dinsdag 4 sept. wethouders verkiezingen Dinsdag 4 september 1962 No. 3119 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG ¥00R DE ZraD-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Venchynt ttoeemaal per, week: idinsdag- en vrydagavond Motor-ongeval onder Herkingen SisaI vatte vuur tijdens het drogen Volgend jaar promotie naar de 3e klasse 35e jaargang PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, SommelBdQk rel. (01870) 26 29, tut 6 uur 's avond* Tel. 2017 Giro 167930 ABOiniEMENTSPKIJS 2.18 PER KWAETAAÏ, AOVKBTENTIEPRIJS 12 cent per wm. BH contract «peciaal ttxisst Wie belangstelling en kennis genoeg lieeft om de internationale politiek bij tj houden moet tot de conclusie zijn ge komen, dat wij in een zeer kritieke pe riode van de wereldgeschiedenis leven. Uiteraard staat de ontwikkeling nooit stii, maar thans bevinden wij ons in een zeer gevaarlijke stroomversnelling, die iiet gevolg is van allerlei factoren. Oe voornaamste daarvan is wel de enorme revolutionaire invloed, die de tweede wereldoorlog heeft uitgeoefend in zijn gevolgen voor het totale wcreld- «ebeuren. De machtsverhoudingen zijn, vergeleken bij de periode vóór 1939, "rondig gewijzigd. De machtspositie van Duitsland en Japan is gebroken en dat is verheugend. Maar anderzijds moeten )ve vaststellen, dat het Britse wereld rijk uiteen is gevallen en dat ook Fran- Itrij'k met zijn velo overzeese gebieden in Noord-Afrika en Z.O.-Azië door het verlies daarvan zeer in betekenis heeft ingeboet. Het anti-kolonialisme, dat als een orkaan over de wereld gaat, heeft door de behaalde successen, die nog steeds doorgaan, de positie van West- Europa ten zeerste verzwakt en onder mijnd. In economisch opzicht moge het verlies der koloniën erg zijn meegeval len en beslist niet catastrofaal zijn ge weest, voor het prestige en de invloed op de wereldpolitiek van de vroegere toonaangevende landen is dit alles fu nest geweest. Daarbij komt, dat als ge volg van 'het verloop van de oorlog het communisme als de grote overwinnaar eruit te voorschijn is gekomen en dat Sovjet-Rusland thans tot de twee mach tigste mogendheden behoort. Het be heerst niet alleen een groot deel van Europa, maar zag ook kans via zijn partijkiezen voor de koloniale landen het Westen in Azië en Afrika zware sla gen toe te brengen. En tenslotte is er dan nog de opkomst van Communistisch Cliina in het Verre Oosten, dat een potentiële bedreiging vormt naast de Sovjet-XJnie van de hele vrije wereld. Temidden van deze verdeelde volke renwereld staat nu Amerika, juister uit gedrukt de Verenigde Staten als nog altijd machtigste mogendheid. Het is dit geworden door en na de tweede wereld oorlog. Daarvóór leefde het in vele op zichten in isolationisme en was zelfs niet eens lid van de Volkenbond Hitler is er ongewild de oorzaak van geworden, dat na 1945 twee grote lan den, die vóór 1939 zich weinig en zeker niet beslissend inlieten met de wereldpolitiek, thans de polen zijn, waaromheen alles draait. Denk maar eens één van deze twee grootmachten weg en ieder begrijpt, dat dan als op slag het hele aangezicht der wereld zou veranderen. Naar de mens gespro ken is het toch inderdaad, zo dat zonder de militaire en economische macht van Amerika de hele wereld thans reeds zou zuchten onder de heerschappij van het communisme. Alleen dit land beschikt over de middeleni om te verhinderen, dat de rode vlag met hamer en sikkel gaat wapperen over alle werelddelen. Deze positie van machtigste mogend heid, van aanvoerster en beschermster der vrije wereld legt op de regering van dit land en speciaal op president Ken nedy een ontzaglijke verantwoordelijk heid, waarover we zeker niet licht mo gen denken. Wij mogen dankbaar zijn, dat het Amerikaanse volk zich zulke grote offers getroost om in het bijzon der West-Europa te behoeden voor overweldiging door het Communisme. Dat heeft Amerika gedaan met zijn Marshall-plan, waardoor Europa met 40 miljard en Nederland met bijna 4 m.il- jard gulden werd geholpen. Dat heeft het ook gedaan en het doet dit nog met de militaire hulp in N.A.V.O.-verband, die ook in de miljarden loopt. We we ten wel, wat dit geen loutere filantro pie is doch wel degelijk ook een belang voor Amerika zelf, dat West-Europa te recht ziet als de eerste linie in zijn ver dediging tegen de Sovjet-dreiging. Dit aspect van de Amerikaanse politiek kunnen we niettemin niet anders dan «ankbaar constateren en accepteren. Dit vooropstellende, moet echter ook vastgesteld worden, dat er een steeds groeiende ontevredenheid is ontstaan over de lijn van de Amerikaanse bui tenlandse politiek. Deze ontevredenheid openbaard zich niet aUeen in de landen van West-Europa, maar ook in de Ver praten zelf. Er behoeft geen twijfel aan te bestaan dat Amerika een principieel anti-communistische politiek voert, al leen reeds uit zelfbehoud. Daarover gaat net ook niet. De buiten en in Amerika toenemende bezorgdheid over de poli- 'lek van Kennedy geldt de methoden, aie gebruikt worden, meer speciaal de nouding tegenover de zogenaamde neu rale landen, die grotendeels samenval len met de gedekoloniseerde gebieden in Azie en Afrika. Het gaat thans in de «.rote machtsstrijd tussen Oosten West erom of het communisme dan wel de «emocratiën erin zullen slagen de nieu we staten aan hun zijde te krijgen, l^rijgt Moskou deze in zijn macht, dan s het Westen naar de mens gesproken verloren. ^e historie van na de oorlog leert, dat j/f; Moskou eenmaal in zijn klauwen ec-tt, nimmermeer wordt losgelaten. ^nroesjtjow weet wel, dat het Westen seen oorlog begint om de bevrijding van S,7§f»Je, zelfs niet om die van Oost- van !i ''^^J ^^ïi ^st aftasten in h "mogelijkheden om West-Berlijn handen te krijgen zonder oorlog. In geval, gezien de dreiging uit Mos kou en Peking en de Russische vriend- schapspolitiek ten opzichte van de neu- tralistische landen staat het westen en speciaal Amerika voor de zeer moeilijke vraag, welke de meest doeltreffende po litiek is tegenover landen als India, In donesië, Egypte, Gliana etc. Daarover heerst groot verschil van mening on der de Amerikanen zelf. De regering-Kenne,dy blijkt op het standpunt te staan, dat ze ten koste van alles de heren Nehroe, Soekarno, Nas ser, Nkroema etc. moet bijstaan, ook tegenover de eigen bondgenoten. Daar om maakte Amerika (reeds onder Eisen hower) de Suez-oorlog in 1956 onmoge lijk en kon Nasser ondanks zijn ver pletterende nederlaag toch triomferen. Daarom steunde Kennedy de heer Soe karno in.zijn strijd om Nieuw Guinea. Daarom houdt hij zich neutraal in de kwestie-Kasjmir tussen Pakistan en India. Daarom verwaarloost hij do be langen van het kleine Israël om maar goede vrienden te blijven met de Ara bieren. Daarom durft hij Cuba niet aan te pakken, want anders zouden de La tijns-Amerikaanse staten misschien las tig worden. Hij verkiest de vriendschap met al die hele en halve dictators boven de sympathie van zijn eigen bondge noten. Hij weet, dat Amerika de laatste jaren in de vrije wereld enorm veel goodwill heeft verspeeld: Nederlanders (Nieuw-Guinea), Belgen (de Kongo), Portugal (Goa), Engelsen (Suez) en Fransen (Algerije en Indo-China), zij allen zijn gebelgd vanwege het feit, dat ze door Amerika in de steek gelaten zijn. En de Duitsers stellen zich de vraag, of het uiteindelijk met West- Berlijn ook niet zo zal gaan. De alge mene opinie in deze landen is, dat Ame rika bukt voor dictators, die hij steunt in hun aspiraties, zowel diplomatiek (Bunker) als met wapenleveranties. Kennedy ziet natuurlijk heel goed, dat de Am.erikanen op een zeldzaam bru tale wijze door al deze heren worden gechanteerd en dat ze van hun unieke positie tussen West en Oost in een bui tengewoon handig gebruik maken om Moskou tegen Washington uit te spelen en op die manier steeds hun doel te be reiken, maar hij weet blijkbaar niet, hoe hij uit zijn positie als gechanteerde moet geraken. Het bekende Amerikaanse miljoenen weekblad Life wees dezer dagen n.a.v. het akkoord over Nieuw Guinea ook op deze onverkwikkelijke situatie. Het stel de vast, dat Soekarno zijn zin kreeg door zijn dreiging met oorlog, desnoods met behulp van de Russen en dat diens me thode van agressie zeer lonend blijkt. Het beschuldigde Kennedy zelfs van verraad aan een vriend. Inderdaad, met deze politiek bereikt Amerika niets an ders dan dat de neutralistische dicta toren steeds agressiever worden en kans krijgen het oude kolonialisme, waar de Amerikanen zo'n hekel aan hebben, te vervangen door hun neo-kolonialisme, dat voor de betrokken gebieden veel en veel funester is dan het vroegere Ivolo- niale systeem. Toen was er tenminste nog opbouw, nu is er niets dan afbraak en chaos. Intussen werkt de driedeling in de wereld voor deze heren scdiitte- ren'd en daarom willen ze deze situatie graag bestendigen en zullen ze eigener beweging niet tot het communistisch blok overgaan, want dit betekent het einde van hun regime. Amerika zal daarom de dwangpositie, waarin het geraakt is, moeten doorbre ken. Dit kan alleen, door radicaal een eind te maken aan de chantage. Daartoe moet er en doelbewuste, rechtlijnige politiek gevoerd worden, zowel tegen Moskou als ten opzichte van de neutra len. Het moet ophouden vrienden tegen te werken en dictators te steunen. In- plaats van de slappe wankele, twee- slaclitige politiek, waardoor het bij de neutralen heus niet in de achting stijgt, doch slechts miiiachting opwekt, moet er komen een politiek van kracht, ge- ruggesteund door een onaantastbare militaire macht. Die alleen kan de Rus sen intomen en de neutralen tot partij- Idezen dwingen. Maandagmiddag omstreeks half vijf heeft een ernstig verkeersongeval plaats gehad in het Korteweegje te Dirksland. De heer P. J. Huizer uit Stad aan 't Haringvliet kwaii! op zijn motor van zijn werk bij de £a. Jan Roodzant te Dirksland en reed met een snelheid van ongeveer 40 km in de richting Middel- harnis. Vanaf die richting naderde op het rij wielpad, dat daar ter plaatse ophoudt en waar de wielrijders de drukke rij weg moeten oversteken, de bromfietser Joh. Gootjes uit Melissant die de weg moest oversteken waarbij hij waar schijnlijk de motorrijder die hij voor rang diende te verlenen wel aan zag liomen maar niettemin weifelde en doorreed met het gevolg dat de beide voertuigen met een geweldige klap op elkaar reden en de beide bestuurders op straat werden gesmakt. Zwaar gewond werd de bromfietser Joh. Gootjes per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. De motorrijder werd aan het lioofd en aan een oog verwond en klaagde over pijn in de maagstreek, maar kon door de politie worden verhoord; waarna hij naar huis kon worden vervoerd. Toen zaterdagavond omstreeks half twaalf de landbouwer M. Struik wo nende aan de Nollendijk te Melissant toevalligerwijs nog even wat pakken stro voor het vee van zijn land ging halen vond hij de motorrijder T. Best- man uit Herkingen bewusteloos liggen in de wegberm van de Westdijk, die van Melissant naar Herkingen loopt, met zijn D.K.W. motor boven op zich. Nadat hij de motorrijder had bevrijd waarschuwde dhr. Struik ijlings dokter Elvé die het slachtoffer direct naar het ziekeniiuis heeft laten vervoeren. Daar werd een zware hersenschud ding geconstateerd, zodat hij nog niet kan worden verhoord en de politie om trent de oorzaak van het ongeluk nog volkomen in het duister tast. Wel werd een diep-spoor van 86 me ter lang in de berm gevonden zodat kan worden aangenomen dat hij té hard heeft gereden en de macht over het stuur heeft verloren. Het mag een wonder heten dat het slachtoffer nog zo laat werd gevonden op deze eenzame dijk waardoor op tijd liLilp kon worden geboden. Vrijdagmiddag half een vormde zich in een van de loodsen van de heer J. Born aan de Dorpsweg te Sommels- dijk, in gebruik bij dhr. Jaap Masten broek een geweldige rookontwikkeling, wat het eerst werd ontdekt door de heer J. J. A. van Lint, die daar zijn auto- uitdeukerij heeft. De heer Mastenbroek was in deze loods bezig met het drogen van sisal, dat in grote pakken uit En geland was aangevoerd. Dit drogen had plaats met een z.g. Prior, die warme lucht aanvoert. In een van de droogvak- ken was op onverklaarbare wijze branc' ontstaan. Onmiddellijk werd de Sommelsdijksè brandweer gealarmeerd, die in een mi nimum van tijd ter plaatse was, gereed om water te geven. Er was echter zo'n sterke rookontwikl^eling, dat de brand weermannen het slechts enkele minuten in de loods wisten uit te houden. De brandweercommandant Bienefelt spoor de de mannen aan de vuurhaard met drie of vier stralen te bespuiten, waar- hij men de brand spoedig onder de knie had. De sisal is toen uitelkaar getrok ken om erger te voorkomen. Er lagen op het terrein honderden ba- Zaterdagmiddag heeft zich op de Provinciale weg bij Ouddorp, in de bocht van de Kruisweg een verkeers ongeval voorgedaan, dat nog betrekke lijk goed is afgelopen. Tussen 1 uur en half twee 's mid dags kwam een Volkswagenbusje uit IJmuideni in de richting van Ouddorp aangereden, bestuurd door de 18- jarige Bart van de Ree, die pas in janu ari j.l. zijn rijbewijs had verkregen. Als verdere inzittenden zaten in het busje zijn broer, zijn vader en zijn grootvader de heer Adriaan v. d. Ree. Het is een vissersfamilie afkomstig uit Stellendam die in IJmuiden woont en op weg was naar de haven van Ouddorp om een scheepje te kopen. Toen zij ongeveer in bovengenoemde bocht waren wees de grootvader naar links en zei tegen Bart: ,,Kijk daar ligt het haventje." De jongeman werd hier door afgeleid, kwam in de berm te recht en trok meteen de wagen té scherp op de weg. De gevolgen waren van die aard dat het busje omsloeg met de wielen naar boven en op het dak een eind over de weg schoof. De inzit tenden rammelden door elkaar: de be stuurder en zijn broer kropen er uit en kwamen met de schrik vrij. De vader werd lioht gewond maar erger was het met de oude heer A. v. d. Ree, die een zware hersenschudding had opgelopen. De doktoren Ruizeveld en Ouderkerk waren spoedig ter plaatse om hulp te verlenen; het gezelschap is voor onder zoek eerst naar de dokterswoning, ver voerd. Grootvader v. d. Ree moest lig gend naar IJmuiden worden getranspor teerd. Het gehuurde, nog nieuwe Volkswa- gerubusje, dat nog slechts 2,7000 km. had gelopen, was vrijwel geheel verwoest; het is enige uren later, nadat de Rijks politie opmetingen had verricht en fo to's had gemaakt, door de firma Pesch weggesleept. Er zijn gedurende de vakantietijd te Ouddorp weinig verkeersongevallen ge beurd, de naweeën komen nu achter aan. Zoals elders in ons blad te lezen is, hebben n.l. het afgelopen weekend, meerdere verkeersongevallen plaats ge had. len sisal gereed om te drogen, In Enge land hadden deze bij een brand water schade opgelopen en werden nu hier in Nederland gedroogd. Er stond steeds Cïin wacht bij, dat er in de loods niet zou worden' gerookt, omdat sisal zeer brandbaar is. Door krachtig optreden van de brand weer kon de loods worden gespaard. Wel nam de heer van Lint, die zijn werkplaatsen in een aangrenzende loods heeft, de nodige maatregelen om de on derhanden zijnde auto's er uit te halen. Bij deze brand is gebleken dat het noodzakelijk is, dat de brandweerman nen van maskers voorzien worden om bij een dergelijke sterke rookontwikke ling zonder levensgevaar hun werk te kunnen doen. SS Zaterdagmorgen in alle vroegte startte een groep van negen leden van het vrijwillig brandweerkorps van Sommelsdijk voor'een lange tocht, he lemaal naar Enschede, om daar te gaan deelnemen aan de landelijke brandweer wedstrijden, die de beste ploegen van Nederland naar voren moesten bren gen. De Sommelsdijkers hadden het al ver gebracht door op 14 april in hun 4e afdeling eerste te worden in de pro vinciale wedstrijd te Wassenaar en door hetzelfde resultaat te behalen tijdens de gewestelijke selectiewedstrijd op 7 juli te Leidschendam. Men vertrok reeds te 6.30 uur uit de eigen woonplaats en arriveerde eerst te ongeveer 12 uur in Enschede om al gauw daarop de voor deze wedstrijden geldende zware indi viduele en groepsproeven te moeten afleggen, onder de ogen van een op elke kleinigheid lettende jury van officie ren uit beroepsbrandweercorpsen van grote steden. Wedstrijdleider was het adj. hoofd van de beroepsbrandweer van Arnhem, de heer Maas. De Sommelsdijksè groep stond onder bevelvoering van commandant J. J. Bie nefelt en werd verder gevormd door de brandwachten Ie klasse, de heren M. Peekstok (Ie machinist), P. van Noord (2e machinist); W. van der Ree, L. Driesse, G. van den Boogert, P. van den Doel, G. Mackloet en A. Zaayer, met als reserves Ger. van den Boo gert en H. Verbiest. De ploeg werd be geleid door wethouder J. H. Dijkers en gemeentesecretaris J. Knape. Men moest kampen met tien andere korpsen. De wedstrijden werden gehouden op het goederenemplacement van de Ne derlandse Spoorwegen. Geen der man schappen wist tevoren welke proeven van bekwaamheid en vaai-digheid men individueel zou moeten afleggen, dit volgens de nieuwe regeling, waarbij er van wordt uitgegaan, dat ieder brand weerman alles moet kunnen! Dat alles bestaat en bestond in dit geval uit het bedienen van brandblusappa- raten, opstellen en beklimmen van lad ders, opvoeren van slangen, uitrollen en oprollen, alsmede koppelen van slangen en hier kon men omdat men op een spoorwegemplacement werkte ook nog de opgave inlassen van het leggen van een slang onder een spoor lijn door! Na deze individuele oefenen volgde MIDDELHARNIS De afdeling „Middelharnis" van het Nederlandsche Roode Kruis heeft het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis te 's Gravenhage tele grafisch bericht, dat heden door deze afdeling 1000,werd overgemaakt voor hulp aan de slachtoffers van de ramp in Perzië. Kerkdienst. O.V. donderdagavond hoopt ds. P. Blok van Dirksland voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan. Aan vang der dienst half 8. Wil degene die j.l. maandagmiddag een zwart vest meegenomen heeft, uit de bus van de R.T.M, dit terug be zorgen bij het station R.T.M, te Mid delharnis? dan de grote z.g. natte aflegoefening, ook weer met inachtname van de nieuw ste methoden. De Sommelsdijkers slaagden er in practisch feilloos door alle oefeningen heen te komen en wisten daardoor in hun afdeling vrijwillige brandweren beslag te leggen op de eerste prijs. Eer ste van de bedrijfsbrandweren werd een ploeg van PTT uit Amsterdam. Een bijzondere verrassing beleefde men voor de aanvang van de wedstrijd toen ploeg en begeleiders verwelkomd werden door de wethouder van finair- ciën van Enschede, de heer F. A. Pen, geboren Sommelsdijker. De burgemees ter van Enschede liet ook aan de heer Pen de eer om de grote zilveren beker in handen van commandant en ploeg leider J. J. Bienefelt te stellen. Door het behalen van dit fraaie re sultaat te Enschede heeft de vrijwillige brandweer van Sommelsdijk promotie naar de derde klasse voor volgend jaar weten te bereiken en wel volkomen langs de hiërarchieke weg. Bovendien ontving men reeds na af loop van de wedstrijd de, zij het nu nog officieuse, uitnodiging om volgend jaar deel te nemen aan de dan te houden Europese brandweerwedstrijden in West-Duitsland. Begrijpelijk, dat de succesvolle groep en de evenzeer verheugde begeleiders wel vermoeid want men kwam eerst te middernacht thuis maar in de allerbeste stemming de terugtocht naar Sommelsdijk hebben gemaakt. DIRKSLAND Burg. Stand. Geboren: Andries, zoon van W. Kreeft en M. Troost; Pietere zoon van H. Vogelaar en I. E, 'Thouten- hoofd; Hetty, dochter van A. de Graaff en F. A. van Gurp; Franciscus Jacobus Hendrikus, zoon van D. C. Melissant en H. G. van Opdorp; Pieternella Lientje, dochter van P. de Vogel en L. A. Meyer. Ondertrouwd: J. P. Janse 22 jaar en J. L. de Jong 18 jaar; H. G. van Zetten 29 jaar en J. L. Melissant 36 jaar. Overleden: Willempje van der Groef 64 jaar, echtgenote van M. van Damme; Anthony Roodzand, 87 jaar, ongehuwd; Jan van den Tol, 68 jaar, ongehuwd; Pieter Bakelaar, 74 jaar, echtgenoot van J. C. Borgdorff. Uitslag P.V. Gevl. Vrienden vanaf Vilvoorde. Joh. Doom 1, 22, 32, 39, 42; B. Doorn 2, 4, 11, 38, 40; Gebr. Smit 3, 5, 24; N. V. d. Groef 6, 8, 9, 12, 23, 28, 33, 37, 47; J. Mans 7, 13, 15, 19, 21, 30, 44, 50; J. du Pree 10, 31; C. Soldaat 14, 48; L. Arensman 16, 17, 25, 27, 35, 36, 46, 52; W. Nieuwland 18; B. Leijdens 20, 34, 43, 45, 49, 51; D. Hameete 26, 19; I. v. d. Groef 41. STELLENDAM Burg: Stand over de maand aug. '62. Geboren: Lijntje, dochter van T. J. van Lenten en T. 't Mannetje; Laurina Elizabeth Susanna, dochter van M. Grinwis en L. C. Troost; Marinus, zoon van G. van Lenten en J. J. Melissant; Johannes Falenteijn, zoon van A. C. de Jager en L. van de Kreeke; Gerrit Mar- tinus, zoon van L. Koese en K. van der Wal; Annette Yvonne, dochter van S. G. Snip en G. Schol ten; Daniël, zoon van C. van der Klooster en A. 'Troost; Teunis Aren, zoon van A. van de Ree en J. Brinkman. Overlijden: Lijntje Orgers, oud 77 jaar; Angenietje Klepper, oud 66 jaar, echtgenote van P. Bakelaar. Huwelijken: S. M. van der Vlugt, oud 30 jaar en M. A. van Dam, oud 21 jaar. Ingekomen: C. A. Dekking van Mon ster; S. M. van der Vlugt van Sommels dijk. Vertrokken: B. van Oostenbrugge naar Wormerveer; H. Sandjer en gezin naar Harderwijk; Joh. van 't Leven naar Terschelling. Vandaag, de eerste dinsdag in sep tember worden in alle gemeenten in Nederland de nieuwe raden beëdigd en hebben wethoudersverkiezingen plaats. Ook op ons eiland worden vandaag in alle plaatsen de raadsleden beëdigd: Vanmorgen had dit te tien uur plaats te Dirksland en te 10.30 uur te Ouddorp. In beide plaatsen ihadden de verkie zingen dezelfde uitslag als de vorige keer en zullen de zetels door dezelfde personen worden bezet. Te Dirksland betreft dit de heren B. M. Zoeteman (A.R.) en G. van 't Geloof (S.G.P.) Te Ouddorp de heren J. Voogd en Kr. Grinwis (S.G.P.). De raad van Oud dorp telt zoals bekend, thans 7 S.G.P. raadsleden zodat de keuze daar niet moeilijk viel. De overige uitslagen van dé verkie zingen die hedenmiddag en hedenavond plaats hebben, hopen we in ons vrijdag- nummer te vermelden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1