mÊÊÊ VWhV Transportbedrijf 1. J. Taaie l Zonen te Middelharnis bestaat 25 jaar Professorale w aria al Instorting van kademunr te Middelharnis Nieuws nit Zeeland Middelburg en Zeeland richten Brug Mij. op Dinsdag 21 augustus 1962 No. 3115 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG ¥00R DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond fG van ng Alle bouwmateriaal op Flakkee wordt door hen vervoerd CENTRALE VEILING Middelharnis 35c jaargang Ul/S PBIKS HXNDBIXSmAAT 14 - POSTBOX I - XIDDBLEAmNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sonunelsdljk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2.15 PEB KWARTAAL A-OTESTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Si^ coatract speciaal terJ»! Iwoordigd Bster van fewoordin- Kt. Anna- kardappe- pden aan- ook van In vrijdag Irdappelen |e dag wel /an aard- ^r kg. wel lOgen de Er de op- btreft het prijzen. srting val! ^ol) delen I96I was P,38. mevr. B. thting dat lis te Til- lefdevol is Islagen en fchting oolc Vonlng za' „vee derde In moeten Isage enz. I groot en |m, die de daarvoor Jiglieid uit Idewerkiiig l-d het mo- iin te ver- Idank voor colecte in invalide- l, waarmee \t D.V., in feen op dit ten, waar- jnet aardse feroep doen Et ons een |g vrij mo- ste mogen -lijmoedigs ten na- St. JVIaar- 962. Treurnie' professoren zijn heel knappe mensen, beschikken over een uitzonderlijk 'oge intelligentie, dus over een bijzon ier ontwikkeld verstandelijk vermogen, aardoor ze niet alleen in staat zijn an hun studenten de hun toevertrouw- 'e leerstof te doceren, maar ook om de etensohap in hun speciale seccor voor- it te brengen. Dit laatste blijkt op de eest spectaculaire wijze in de facul- nit van de wis- en natuurkunde: men enke b.v. aan de atoomgeleerden. Doch 'elfs de theologische hoogleraren laten ich niet onbetuigd, want menigeen on- Ier hen vond nieuwigheden uit, die in Je kerkgeschiedenis als ketterijen te loek staan. De enorme denkkracht van Vele hoogleraren heeft ongetwijfeld de Wiensheid voorwaarts gestuwd en de vooruitgang van de juridische, medi sche, economische, technische, fysische, linathematische en andere wetenschap- Ipen in hoge mate mogelijk gemaakt. Ondanks deze professorale geleerd heid gebeurt het toch zo nu en dan dat vfe bij het horen of lezen van hun boe ken en uitspraken ons met verbazing afvragen hoe het mogelijk is dat zo'n knap man zulke wonderlijke stellingen kan verkondigen. Professoren staan dikwijls bekend om hun eenzijdigheid. Ze zijn zo gespecialiseerd in hun eigen vak, dat ze van de rest geen flauwe notie hebben. Dat verklaart b.v. waar om men hoogleraren in de vreemdste politieke gezelschappen kan aantreffen. Ze zijn in vele gevallen wat wereld vreemd. Maar het blijkt ook voor te ko men, dat zij zelfs in hun eigen vak tot verkondigen van de wonderlijkste en meest onbegrijpelijke uitspraken ko men. Op zulk een geval willen we in dit artikel eens wijzen. Prof. Mr. W. F. de Gaay Fortman is één van de meest bekende hoogleraren in ons land. Hij is professor in het Ar beidsrecht aan de Vrije Universiteit, di recteur van de Kaderschool van het C.N.V., lid van de Eerste Kamer en van de Sociaal Economische Raad. Daarbij is hij ook nog Kamerheer in buitenge wone dienst van H.M. de Koningin en ontving hij al tweemaal de opdracht een kabinet te construeren of te recon strueren. Hij is dus wel een zeer voor aanstaand man in het Nederlandse pu- l blieke leven en ongetwijfeld een zeer - knap man. Bovendien staat hij bekend als zeer progressief op sociaal en op kerkelijk gebied. In vooruitstrevendheid doet hij voor niemand onder. Zo wil hij mede zeggenschap van de werknemers in de bedrijven en op het terrein van het ker kelijk leven is hij als Gereformeerde één der voormannen van de eenheids beweging. Deze begaafde professor heeft zich echter enige tijd geleden op een verga dering van hoge christelijke ambtena ren, waar hij een rede hield, op een on begrijpelijke wijze vergaloppeerd. Toen wij in de dagbladen zijn uitlatingen la zen, hebben we ons ofgevraagd, hoe zo iets mogelijk is. Merkwaardigerwijze is er vrijwel niet op gereageerd. Maar wij willen ze toch eens signaleren om te demonstreren, tot welke wonderlijke ideeën vooral progressieve geleerden kunnen komen in hun sociale eenzij dig- heidscomplex. Prof. De Gaay Fortman zei op ge noemde vergadering ongeveer het vol gende: „Er komt een ogenblik, dat het IJzeren gordijn zal opengaan. Dan zul len de arbeiders in het Westen gecon fronteerd worden met een productiesy steem waarbij de winsten niet naar en kele bevoorrechte groepen gaan, maar in een algemene pot terechtkomen. Hoeveel er op dat systeem ook is aan te merken, het werkt nog steeds en ik vrees dat het zal blijven werken. Ik vrees ook, dat de keus van de arbeiders in het Westen dan niet twijfelachtig zal zijn," De professor bepaalde dus zijn audi torium bij de situatie die ontstaan zal 'lis eens het IJzeren Gordijn zal ver dwijnen. Inderdaad zal dit misschien nog wel eens gebeuren. Het ziet er ech ter niet naar uit, dat dit binnen afzien bare tijd het geval zal zijn. Integendeel in Berlijn is het Gordijn nu al een muur geworden en de isolatie van het Oosten wordt steeds radicaler. Vrijwillig zullen de communisten het IJzeren Gordijn nimmer optrekken en hoe penibeler bij nen de economische situatie wordt des te straffer zal het gehanteerd worden, A!s Iret Westen niet oppast is er meer kans, dat er nog meer mensen achter verdwijnen men denke aan West- Beriijn terwijl in Azië het éne land na het andere achter het z,g. Bamboe gordijn terechtkomt. De vraag is trou wen? hoe de wereld van dat IJzeren ttordijii af moet kom.en. Naar onze me ning kan dit alleen via een nieuwe we reldoorlog en daar verlangt niemand naar. De kwestie, die onze filosoferende professor aan de orde stelde, is dus he lemaal niet actueel, maar zuiver aca- nemisch. Meer actueel is de vraag, hoe net westen kan verhinderen, dat het ^Jzeren Gordijn zich nog meer naar het >Vesten verplaatst! Maar goed, éénmaal gaat het toch omhoog. Wat zal er dan gebeuren? Wian dan onze arbeiders in massa als toeristen eens poolshoogte nemen van «c toestanden in de Sovi et-Unie en naar satellieten? We geloven er niets ^an. Trouwens, het is helemaal niet no- aig erheen te gaan om de w^aarheid te vernemen over het communistisch pa radijs. Daaromtrent weten we nu al n^eer dan genoeg. We behoeven beslist niet te wachten op het optrekken van dat beruchte gordijn om ingelicht te worden. Ondanks de communistische geheimzinnigheid is daarover voldoende bekend geworden. Publicaties van vóór- en tegenstanders zijn er in overvloed. En dit weten we allen: van een sociaal paradijs voor de arbeiders is geen spra ke. Volgens de professor zullen ze echter een heel grote algemene pot zien, waar in het geld zit, dat hier eigenaars, di recteuren en aandeelhouders gewoon zijn te verdelen. Inderdaad, in de Sov- jet-landen komt de winst in een pot, maar dan in één grote staatspot! Dat is nu eenmaal de consequentie van hun productie-systeem. En wat krijgen de arbeiders daarvan? Niets! Die kapita len gebruikt het regime voor mogaton- bommen, voor oen onzinnig opgevoerde bewapening, voor subversieve acties over de hele wereld, maar niet voor so ciale doeleinden. Wie zoals schrijver dezes al enige malen achter het IJzeren Gordijn gekeken heeft, wordt getroffen door de armoede en verwaarlozing in die landen. Die ziet alras, dat het le venspeil dn dat systeem van de alge mene pot mijlenver achter blijft bij dat in de z,g, kapitalistische landen. Die ge merkt, dat iedereen er staatsambtenaar is of liever staatsslaaf. En wie de litera tuur en de krant bijhoudt, die weet ook dat het systeem zo slecht werkt, dat het volk permanent in armoe leeft en speciaal de landbouwpolitiek één groot fiasco is. Als het IJzeren Gordijn zou opgaan, konden we de situatie in Oost-Duits-, land eens imet eigen ogen zien: honger terreur arbeidsdwang, partijpropagan- da om ziek van te worden etc. Volgens Prof. De Gaay Fortman zouden de Wes telijke arbeiders bij het zien van de „al gemene pot" voor het communisme kie zen! Meent hij dat nu werkelijk? Denkt hij, dat ze zo dom zijn? Weet hij niet dat ze hier een heel wat groter deel van het nationaal inkomen ontvangen dan in de S.U. en dat ze er naar verhouding ook heel wat -meer voor kunnen kopen? Gelooft hij nu inderdaad, dat er een volksvei'huizing naar het Oosten zou volgen? Heeft hij nooit gehoord, dat er uit Oost-Duitsland na de oorlog al 3 miljoen mensen naar het Westen zijn gevlucht? Dat ze zelf door de muur proberen te vluchten en dat er de laat ste tijd honderden naar Polen ontsnap pen, waar het altijd nog iets beter is? En weet hij niet, wie er in werkelijk heid profiteren van de beroemde pot, voorzover er iets van verdeeld wordt? Dat is de nieuwe partij-élite, maar niet de gewone arbeider, We kunnen niet geloven, dat prof, G, F, dit alles niet weet. En toch poneerde hij zijn onzin nige stelling. De verklaring? Of een kortsluiting in zijn logica of een explo sie van demagogie, al had deze dan plaats in een milieu, dat er minder ge schikt voor was. Was het en poging tot intimidatie van de werkgevers ten bate van de arbeiders? Het lijkt er veel op, IMaar dan was zij toch wel heel onhan dig, want zijn uitspraak is ook in de arbeiderskringen met de grootste ver bazing ontvangen. Het blad „Toenade ring", orgaan van de Chr, Bedrijfsgroe pen Centrale aangesloten bij het C,N,V. begreep er ook niets van en gelooft evenmin als wij aan die pot, terwijl het meedeelde, dat de arbeiders geen an alfabeten zijn! Daar kan onze prof, het mee doen. Zo zien we weer eens, dat ook ge leerde mannen in hun overspannen pro gressiviteit enorme blunders kunnen maken. Maar van een A.R, hooigleraar hadden we zoiets toch wel het aller laatst verwacht. Vijfentwintig jaar geleden nam de toen 29-jarige heer J. J, Taaie een kleine vrachtauto over van de heer A. Taaie, die deze auto een T'-Ford voor zijn toenmalige grossierderij had gebruikt in een tijd, die voor Flakkee als de beginperiode van het gemotoriseerd verkeer kan worden bescJiouv>rd, want heit was de derde wagen in zijn soort, die op het eiland was verschenen. De heer J. J. Taaie begon er een bedrijfje voor vrachtvervoer mee; naar te genwoordige maatstaven gerekend behoefde hij er niet veel geld in te steken, want voor 125 gld. werd hij eigenaar van de auto, voor die tijd echter voor een jongeman zonder kapitaal een onderneming van betekenis. Hij begaf er zich mede op het gebied van de „wilde vracht" en vond gelukkig al gauw flink emplooi, zodat hij na vrij korte tijd een nieuwe vrachtwagen kon aanschaf fen. Daarvoor had hij al aanstonds een flinke opdradht: het vervoeren van 600 kub. m. grint en 700 kub. m. zand, alsmede van 2000 balen cement en 500 kub, m, puin voor de aannemers Kroos Dijkers, die de bouw van de grote watertunnel bij het gemaal van de polder Het Oudeland van Middelharnis op zich hadden genomen. Voor dat vervoer beurde hij de somma van 447 gld. Maar het bleek een mooie reclame te zijn, want successievelijk kreeg de heer Taaie meer soortgelijke opdrachten en er bleek groei en toekomst in zijn onderne ming te zitten. De oorlog braoht natuurlijk moeilijke jaren en stil legging van het vrachtver voer, maar onmiddellijk na de bevrij ding vatte de heer Taaie zijn bedrijf weer op en kwam hij in vaste relatie^ met Fa, C. Esselink zn,, een grote handel in bouwmaterialen te Middel harnis, die over geheel Goeree en Over- flakkee bouwers van materialen voor zag en nog dagelijks voorziet. De op drachten met name van genoemde fir ma, namen dermate toe, dat de heer Taaie zijn bedrijf moest uitbreiden met meer rijdend materiaal, eerst met een aanhanger, daarna met andere vracht wagens, van steeds groter wordende vervoerscapaciteit. Het vervoer van stenen, betonbuizen, zand, grint e.d. eiste sterke wagens, evenals trouwens dat van landbouwproducten, waarvoor de heer Taaie een belangrijke opdracht gever vond in de Grasdrogerij Stellen- dam. De vleugels moesten ook naar bui ten het eiland worden uitgeslagen, o.a, vanwege het vervoer van witlof in win ter en voorjaar naar buiten het eiland. De groei heeft zich tot heden steeds voortgezet; momenteel heeft de heer Taaie in zijn bedrijf de beschikking over drie grote tandemassers van 13 ton vervoerscapaciteit, een truc met aan hanger van maar liefst 15 ton, een vrachtwagen van 8 ton en, vooral voor landbouwvervoer bestemd, een tractor met twee aanhangwagens, In de loop der jaren ontwikkelde de onderneming zich tevens tot een ge zinsbedrijf, want drie zoons rijden da gelijks als chauffeurs. Daarnaast kan de heer Taaie nu bogen op de toegewij de medewerking van drie werknemer chauffeurs, waarvan een als bekwaam monteur ook de zorg voor het in goede staat zijn van het materiaal op zich nam, de heer Bert Jacobi, Werk is er genoeg, vooral vanwege de hausse in vraag naar bouwmaterialen bij fa, Es selink, voor wie de heer Taaie nog al tijd practisoh alle vervoer verzorgt. Als er op Flakkee een huis of ander gebouw wordt gebouwd, dan is het materiaal er voor door de wagens van de heer Taaie op het bouwterrein gebracht! Gemid deld maken de wagens van de onder neming ieder zo'n 65,000 km. per jaar. Bezwaren met veerdienslten Van moeilijkheden in de veerdienst Middelharnis-Hellevoetsluis kunnen de heer Taaie, zijn zoons en de andere Chauffeurs volledig meespreken. Zij hebben heel wat wachturen op het Havenhoofd van Middelharnis liggen, vooral uit de tijd voor de komst van de grote veerboot Haringvliet, maar ook nu moet men nog altijd rekening houden met beperkte overzetgelegenheid, het welk o.a, blijkt uit het feit, dat iedere maandag drie der grote wagens al 's nachts om 3 uur naar het terrein bij de veerboten gebracht moeten worden ten einde redelijke kans te hebben met een van de eerste boten mee te 'kunnen. Begonnen bij zijn woning op het Oost-Voorgors, maakte de groei van het vervoersbedrijf nieuwvestiging nodig, die vorig jaar plaats vond op het voor industrievestiging door het gemeente bestuur van Middelharnis ontwikkelde gebied aan de Molenweg, vlak naast DIRKSLAND Bij de rijkspolitie te Dirksland wer den de volgende voorwerpen als ge- voriden aangegeven: een bromfietsbril, oen regenjas, ketelpak, ring met sleu tels en fluit (padvinders?), twee ring- sleutels, een herenrijwiel en een zwem broek met badhanddoek. Als verloren werd aangegeven: Bril, linker rubber laars (bruin), heren pols horloge met leren bandje, twee bank biljetten van 10,en een muntbiljet van 2,50, nieuvvfe manchesterbroek, een klein model zonnebril, een porte- monnaie met inhoud. Voor inlichtingen wendde men zich tot de rijkspolitie te Dirksland, Voor straat 17, tel, 01877-736, Wedvlucht uitslag P.V. Geiüeugelde Vrienden vanaf Creil. N. v. d. Groef 1, 13, 14, 15, 16, 34. B, Doorn 2, 8, 11, 17, 20, 25, 27, B. Leijdens 3, 6, 7, 9, 21, 37, 39, Joh, Doorn 4, 10. L. Arensman 5, 12, 23, 24, 26, 31, 32, 35, 38. W. van 't Hof 18, 28. Gebr. Smit 19, 29, 30, 33, W, Kieuwland 22. C. Soldaat 36. J. Mans 40, 41. Burg. Stand. Geboren: Cornelia Ma ria, dochter van J. D. Keuvelaar en J. Riedijk; Pieter Arie, zoon van G. Jor- daan en C, N, de Geus; Adriaantje, dochter van M, W. Bazen en C. M, Rameijs; Jomannis, zoon van A. Jelier en W, V, d, Wekke; Dimmen, zoon van L. V, d. Nieuwendijk en C, Orgers; An- dries, zoon van W. Kreeft en M. Troost. Getrouwd: H, J, Campfens, 32 jaar en K. E, Buijsse 20 jaar. Overleden: Anna Rabeneck 55 jaar, echtgenote van I. Boshoven; Stoffelina Meiaard 81 jaar, echtgenote van B. IMijs; Pieter Bom 68 jaar, ongehuwd; Cornells Jacob Hoekman, 60 jaar, echt genoot van L, Venneman; Johannes Sprong 20 jaar, zoon van J. Sprong en T. V. d. Berg; Angenietje Klepper, 66 jaar, echtgenote van P, Bakelaar; Wil- lempje van der Groef, 64 jaar, echtge note van M, van Damme. HERKINGEN Kerkdienst^ A,s, donderdag 23 aug, hoopt des avonds half acht voor de Oer, Gemeente voor te gaan ds. van 'Taaren van Rijssen. Ongelukken. Het dochtertje van C. Hakkenbrak had het ongeluk haar armpje te breken, zodat opname in het ziekenhuis nodzakelijk was. En de vrouw van Joh. de Korte kwam een rib te kneuzen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Opbrengst collecte. De collecte voor de Theologische school der Ger. Ge meenten heeft opgebracht 159,08. Gemeenteraad. A.s. woensdag 22 aug. des avonds acht uur hoopt de raad der gemeente in openbare vergadering bij een te komen, OUDOORP Concert. Op zaterdag 25 aug. 1962 zal de muziekvereen. „Concordia" met me dewerking van de muziekvereniging „Amicitia" uit Dirksland een concert op het dorp geven. Aanvang 20.00 uur. Wij brengen hier nog een foto van de ingestorte kademuur te Middelharnis, waarover we in ons vorig nurruner een bericht gaven. De gemeentewerklieden bekijken de situatie en Piet v. d. Valk, de gewezen straatmaker, die ook ken nis heeft van het vak, staat er druk bij te delibereren. Het wachten is nu op de goedkeuring van Ged, Staten, om de kademuur te herstellen en de rijweg te verbreden. het bedrijf van fa. Blokland, de DAF- dealer voor Goeree-Overflakkee, welke nabuurschap de heer Taaie zeer te pas komt, omdat zijn grootste wagens, dus ook de twee tandemassers uit de fabriek van de Van Doornes te Eindhoven stammen, In verband met dit 25-jarig bestaan van het expeditiebedrijf J, J. Taaie wordt zaterdagmiddag a,s, van 3 tot 6 uur nam, een receptie gehouden in Ho tel Meijer te Middelharnis, Gaarne voegen wij nu reeds onze ge lukwensen bij de vele, die de heer Taa ie zaterdag ongetwijfeld zullen berei ken en schrijven wij onze waardering neer voor een jeugdig en in de loop van deze kwarteeuw succesrijk gebleken iniatief. Men zie ook de advertentie elders in ons blad. Het uitgebreide wagenpark van de ja. J. J. Taaie staat keurig in'het,,, gelid op de opstelplaats voor dé veerboot aan het Havenhoofd. De geladen vjagens zullen met hun zware last straks de lange reis be ginnen en bouwmaterialen voor de fa. Esselink mee terug brengen. Rechts bij personenwagen, de eige naar van het bedrijf dhr. J. J. Taaie. OOLTGENSPLAAT Halve eeuw getrouwd. Woensdag 22 aug, a,s, herdenkt het echtpaar D, van Kempen-de Braber, Julianastraat 2, met hun kinderen en kleinkinderen hun 50-jarig huwelijksfeest, Kerkdiensten Geref. Gemeente. In het kerkgebouw der Geref, Gemeente zullen de volgende predikanten voor gaan: woensdag 22 aug, nam. 7 uur ds, G. Zwerus van Nunspeet, vrijdag 24 aug, a,s, nam, 7 uur kand, C, Harinck van Goes, Huwelijksbevestigimg. In de Geref. Kerk zal door ds. F. Huisman op vrij dag 24 aug, a,s, des nam, 2,30 uur de kerkelijke huwelijksbevestiging plaats hebben van Witte Tiggelman Wzn, en Dorathea Johanna Langeweg. Voor beroejo bedankt. De Geref, pre dikant ds, P, Huisman heeft voor het beroep van de gemeente van Arnemui- den (Zeel,) bedankt, DEN BOMMEL Chr. Nat. School. Voor de klassen 2 t.m, 6 zullen de lessen hervat worden D.V. op donderdag 30 aug. a,s, des morgens te 8.45 uur. De nieuwe leerlingen voor klas 1 worden op school verwacht op maandag 3 sept, a.s, dezelfde tijd, Repetities „Con Anima". De zang vereniging „Con Anima" te Den Bom mel zal haar repetities op maandag 3 sept. weer hervatten. Tevens is beslo ten over te gaan om te trachten een damesjeugdkoor op te richten voor meisjes van 12 t.ra. 16 jaar. De contri butie is vastgesteld op 30 cent per week. Repetities zullen worden gehou den op maandagen van 6 tot 7 uur. Be langstellenden kunnen zich' voor nade re inlichtingen of opgeven als lid bij A, V, d. Hoek, Ben, Oostdijk 4, Den Bommel, ST, ANNALAND Voor de kerkvoogdij. De te St, An- naland gehouden extra collecte ten ba te van de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente heeft 286,53 opgebracht. Veiling van maandag 20 aug. 1962 Eigenheimer grove 9,4010,10; id. middel 14,80—17,—; id. II 10,90—12,30; id. drielingen 7,------8,Bintje grove 16,------17,10; id. middel 13,------14,20; id. II 10,------11,20; id, drielingen 7,—; voer- aardappelen 3,50, Aanvoer 50,000 kg. Tomaten A 64,------74,—; id. B 67,------ 73,—; id. C 49,------58,—; id. CC 25,—; •Komkommers 60/op 20,—; id. 50/60 lS,~^;i,id, 40/50 12,—; Rode kool 19,------ 2Ö,—S^voye küol16,-^—17,—Stok- snijbonen 103,Waspeen 12,^—Kroten 6,—; Bloemkool A 31,id. B, 19,—; Yellow 31,------49,Oomskinderen 51, Pruimen 51,------150,Perziken 11,------ 29,Netmeloenen 76, De provincie Zeeland en de gemeente Middelburg hebben tezamen opgericht de N.V, Provinciale Zeeuwse Brug Mij, P,Z,B,M, gevestigd te Middelburg. De nieuwe vennootschap beoogt o.m. het bouwen en exploiteren van een brug over de Oosterschelde, Zolang de ex ploitatie van de brug dit nodig maakt zal van de gebruikers tol worden gehe ven. Het maatsöhappelijk kapitaal van de nieuwe vennootschap bedraagt f 1 mil joen verdeeld in 1000 aandelen van 1000,Zeeland neemt deel voor 999 aandelen en Middelburg voor een aan deel die in contanten zijn volgestort. De raad van commissarissen zal uit ten hoogste 11 leden bestaan. Zij wordt bij voorkeur samengesteld uit leden van de Provinciale Staten van Zeeland waaronder ten minste twee leden van Gedeputeerde Staten, Tot voorzitter van de raad is benoemd jonkheer m,r, A, P. C, de Casembroot, commissaris der Ko ningin in de provincie Zeeland. (Alg. Dagbl.) THOLEN Kerkdienst. Donderdag 23 aug, a.s, des sav, 7,30 uur hoopt voor de Geref, Gem. voor te gaan ds, Elshout. ST. ANNALAND Aardappelveiling van donderdag 16 augustus 1962. Doré gewone 23,80 23,93; Koopmans Blauwe 16,------17,35; Elgheimers gewone 17,86—20,70; Eigen heimers drielingen 8,75; Bintjes gewone 13,50 14,32; Bintjes bonken 20,25 20,73; Bintjes drielingen 6,10, Alles per 100 kg. Aanvoer 300 ton. AardappelveUing van vrijdag 17 aug., 1962. Doré gewone 23,66; Koopmans Blauwe 16,75 17,32; Eigenheimers ge wone 18,— 20,33; Bintjes gewone 14,11 15,15; Bintjes bonken 20,57 20,90; Bintjes drielingen 5,— 5,70. Alles per 100 kg. Aanvoer 300 ton. Lelijke val. Toen de echtgenote van de heer Ohr. van 't Hof op de Hoen derweg te St, Annaland van de los staande trap naar beneden wilde klim men, gleed ze uit en viel naar bene den, waardoor ze inwendige kneuzin gen opliep en naar het Algemeen Bur ger Gasthuis in Bergen op Zoom ver voerd moest worden, Bevorderd. De heer Adr, Hage Jacs,zn. uit St, Annaland werd door het Nederlands Genootschap van leerkrach ten voor het Nijvefheidsondiprvsaps avondschool te Goes bevorderd _,yan klas 1 naar Mas 2, Demping oude haven gegrund. Het dempen van de oude haven te St. Maartensdijk is gegund aan de laagste inschrijver, de firma Johs, van Vossen zonen te St, Annaland, die na enkele bestekswijzigingen zijn inschrijving had herzien tot een bedrag van 281,500, Voor dit bedrag werd door de minister van Sociale Zaken na^mens zijn ambts genoot van Economische Zaken goed keuring verleend. Naar wij vernemen, zal de firma Van Vossen waarschijn lijk volgende week reeds met deze werkzaamheden een aanvang maken. BRUINISSE Botsing. Toen de Belgische perso nenauto bestuurd door de heer J. P, T, V, Peters uit Tiesen, woensdagavond bij de Dorpsweg even remde, o-m op Ie richtingswijzer te kijken bleek een bot sing met de acihter hem rijdende heer C, J. Willemse uit Steenbergen niet meer te kunnen worden vermeden, Bei-^ de auto's waren op weg naar de veer pont, de Belgisahe auto werd zwaar be- sohadligd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1