Het liberalisme r' Grote demonstratie aan strand Ouddorp Afscheid lioofd Bijz. Lagere scliooi De „Lodewiik" kreeg hoge gasten aan boord Akkoord over Laos getekend plotseling overleden Dinsdag 24 juli 1962 No. 3109 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZlJID-HOLLAM)SE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tioeemaal per tveek: dinsdag- en vrijdagavond vroeger en nu Geslaagde oefening Uitreiking verkeers- diploma's te Oude Tonge FAILLISSEMENTEN KANKER Waterstanden Noordzeestrand Ouddorp Nogmaals de Nationale Brassband of New Zealand 35e jaargang PBINS HSNDBIKSXXAAT H - POSTBOX - MIBOKJEÜLBNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdljk Td. (01870) 26 29, na 6 uur 's avo nds Tel. 20 17 Giro 167930 De politieke partij, die in ons land de belichaming vormt van het liberalis me de V.V.D. (Volkspartij voor Vrij heid en Democratie) maakt op het ogenblik grote moeilijkheden door. Na dat zij bij de Kamerverkiezingen in 1959 een opmerkelijk succes had behaald, heeft zij dit jaar bij de staten- en raadsverkiezingen weer een groot deel van die winst verloren. Deze gang van zaken is op zichzelf voor haar al reden tot verontrusting, maar als gevolg daar van zijn er nu ook interne moeilijkhe den ontstaan. Er is strijd om de opvol ging van de partijleider Prof. Oud tus sen de heren Korthals en Van Riel en bovendien manifesteert zich in deze partij ook het verschijnsel, dat in alle 'partijen voorkomt n.l. dat van een ze ikere tegenstelling tussen conservatie ven en progressieven, dat o.a. tot uiting liomt in de liberale pers. Als één van de oorzaken van de achteruitgang moet ongetwijfeld genoemd worden de zeer ontactische aanval van Mr. Van Riel in de Eerste Kamer op zijn geestver want Minister Visser terzake van de Icwestie-Van der Putten, welke aanval algemeen ook door andere partijen als unfair is veroordeeld. De zo spectaculaire winst van de V.V.D. in 1959 was o.i. grotendeels toe te schrijven aan het feit, dat deze par tij jarenlang in de oppositie was ge weest en zeer vele kiezers genoeg had den gekregen van de steeds toenemen de staatsbemoeiing, waaraan de K.V.P. en de P.v.d.A., maar ook de beide gro te Prot. Chr. partijen, gaarne hun fiat gaven. Nu de V.V.D. gedurende drie jaar deel heeft uitgemaakt van de re geringscombinatie kwam de teleurstel ling. Haar verzet tegen de ultra-pro- gressiviteit vonden velen blijkbaar te slap. En anderzijds verlieten vele amb tenaren, die de P.v.d.A. eerst vaarwel hadden gezegd, de V.V.D. weer, omdat de liberale minister Toxopeusi de hoge ambtenaren in hun salarissen teveel bevoorrechtte. Deze en nog andere overwegingen leidden vele 'kiezers, die blijkbaar geen principiële liberalen wa ren, ertoe de V.V.D. dit voorjaar weer de rug toe te keren. Het is dus geen wonder, dat de partij thans maatrege len beraamt om bij de Kamerverkie zingen van 1963 beter uit de bus te ko men. Deze ontwikkeling gaf ons aanleiding eens enkele beschouwingen te wijden aan de historie van het liberalisme in ons land, waarbij we ook één en ander hiervan op Goeree en Overflakkee wil len vermelden. De liberale stroming in Nederland heeft namelijk een zeer merkwaardige geschiedenis. Er is een tijd geweest, dat het liberalisme in ons land de toon aangaf en een oppermach tige positie innam. Dat was in de twee de helft van de 19e eeuw. Nederland werd toen nationaal, provinciaal en ge meentelijk praktisch liberaal geregeerd. Hoe dit mogelijk was en door welke oorzaken aan dit politieke monopolie tenslotte een eind is gekomen, dienen we nader te onderzoeken. Het politieke liberalisme is opgeko men uit de geestelijke stromingen van Humanisme en Aufklarung en is vol gens Cort van der Linden nauw ver want met de beginselen van de Franse revolutie. Deze afkomst betekent, dat het zich in alles laat leiden door de Rede en niet door de Openbaring. De godsdienst speelt dus geen doorslagge rende rol in de liberale politiek. Daar om verzet zij zich tegen confessionele partijvorming en verwerpt ze de anti these-gedachte. De Patriotten uit de laatste helft van de 18e eeuw zou men als voorlopers ervan kunnen beschou wen. Na de Franse tijd kwam hier het liberalisme als politieke stroming op in zijn verzet tegen het autocratische be wind van Koning Willem I. Van Ho- gendorp, die deze koning had ingehaald in 1813 doch later met hem in conflict Kwam, zou men de eerste uitgesproken liberaal kunnen noemen. Dat verzet ging uit van de gezeten bourgeoise en °e gegoede middenstand, evenals in Frankrijk dus van wat men noemde de derde stand (adel was één, de geeste lijkheid twee). De vierde stand liwam er nog niet aan te pas. De hele 19e eeuw js politiek beheerst door de gegoede burgerij, de aristocratie van stad en iand. Een partij met een organisatie was er echter lange tijd niet. Daar was tijd nog niet rijp voor. Omstreeks 1840 ontstond er pas een enigszins be wuste liberale politiek, die toen hoofd zakelijk gericht was op de beknotting van de macht van de koning. De grond wet van 1848 werd daarvan de belicha- ■^ng. Zij was in wezen liberaal en de grote liberale leider Thorbecke was er de geestelijke vader van. Ze baande de Weg voor de hegemonie van de arris- tocraten gedurende vele decennia. Men zou zelfs kunnen zeggen dat dit een soort plutocratie was (regering der Seldmannen). Dit was mogelijk door de zeer grote beperking van het kiesrecht en 20 werd Nederland geregeerd door M denkend deel der natie", zoals de hberalen zich zeer bescheiden noem den. Ze waren voorstanders van een ge- «eel vrije economie tegenstanders van overheidsbemoeiing met sociale aange legenheden eh fanatieke aanhangers van de godsdienstloze openbare school. Zo heeft het liberale tijdperk zich ge- ^ennaerkt door een vrijwel exclusieve heerschappij der arristrocratie, door Volledige economische staatsonthouding ™or de afwezigheid van sociale maat regelen en door een oppermachtige po sitie van de openbare school. Toen omstreeks 1860 in de kerk het moder nisme ging optreden, heeft dit de gees telijke basis van het liberalisme in nog meer radicale zin versterkt. En nog al tijd is het zo, dat de liberale partij (thans V.V.D. genoemd) haar aanhan gers recruteert uit vrijzinnige, huma nistische en anti-godsdienstige kringen. Ongeveer honderd jaar geleden wa ren uiteraard de partijverhoudingen in ons land heel anders dan tegenwoordig. Het waren in hoofdzaak de conserva tieven en de liberalen, die de lakens uitdeelden. De Roomsen waren nog heel zwak, daar de meesten hunner nog in bovengenoemde twee partijen zaten. En de Prot. Christelijken betekenden hele maal nog niets. De conservatieven zijn langzaamaan verdwenen en de libera len werden steeds sterker. Omstreeks 1880 hadden ze de helft van alle Ka merzetels, in hun topjaar 1894 zelfs 57 van de 100. De eigenlijke partijorgani saties zijn pas laat in de 19e eeuw ont staan: de liberalen, die de oudste par tij zijn als we de conservatieven uit schakelen (die in 1880 verdwenen) kre gen hun organisatie pas in 1885. Ze hadden echter aanvankelijk niet eens een program. Door hun individualistis- tische instelling zijn ze altijd sterk ver deeld geweest. Onder hen was groot verschil tussen radicalen en behouden den. Vooral de kwestie van de uitbrei ding van het kiesrecht bracht grote verdeeldheid. Omstreeks 1900 waren er drie groepen: de Oud-Liberalen, de Unie-Liberalen en de Vrijzinnig-De mocraten en dat deed uiteraard geen goed aan hun machtspositie. Bij de verkiezingen van 1901 leden ze dan ook een enorme nederlaag. De A.R. partij en de C.H. kregen samen 33 ze tels en de Rooms-Katholieken 25, zo dat rechts de meerderheid kreeg en het Kabinet-Kuyper optrad. Later zijn er nog twee ministeries geweest, die een vrijzinnig stempel droegen, met name het Kabinet Cort van der Linden (1913 1918), maar toen was het definitief afgelopen. Door de invoering van het Algemeen kiesrecht en de evenredige vertegenwoordiging in 1917 ging de Liberale hegemonie verloren en bleek dat ze steeds dank zij het beperkte kiesrecht eigenlijk als een minderheid hadden geregeerd over ons volk. Bij de Kamerverkiezingen van 1918 werd het voor hen een ware debacle: de Unie liberalen zakten van 22 op 6, de Vrij- liberalen van 10 op 4 en de Vrijz.-de- mocraten van 8 op 5! De eertijds zo machtige liberale partij was gedegra deerd tot een tweederangsgroep. OUDDORP Vrijdagavond veranderde de anders zo vredige Ouddorpse haven in een ramptoneel, doordat de B.B., E.H.B.O., Roode Kruis, Brandweer, Reddingsbri gade een grote gezamenlijke oefening hielden, die ondanks het slechte weer door vele belangsteUenden werd ge volgd. Her en der lagen de „gewonden" verspreid en de E.H.B.O. had een zware taak ze allemaal in het geïmproviseer de hospitaal te brengen waar ze werden geselcteerd om naar andere gespecia liseerde ziekerihuizen te worden over gebracht. Al stonden de gezichten van de „slachtoffers" nu niet bepaald ernstig, de werkelijkheid werd zo, dicht moge lijk benaderd en de beide doctoren, als mede Zr. V. d. Starre controleerden nauwgezet het werk van de E.H.B.0.-ërs of er niets aan mankeerde en alles tot in de puntjes werd uitgevoerd. Om het noodhospitaal te bereiken moesten enkele gewonden op een bran card gebonden langs een over de ha ven gespannen touw worden getrokken, welk moeilijk karwei op voortreffelij ke wijze door de B.B. werd verricht. Ook de reddingsbrigade, die op het strand zijn sporen al heeft verdiend was weer zeer actief toen) het hulpge roep van enkele drenkelingen die in de haven waren terecht gekomen werd De minister van Verkeer en Water staat, drs. H. A. Korthals, en de com missie voor Waterstaat van de Eerste Kamer, hebben verleden week een be zoek gebracht aan de Deltawerken. Het hoge gezelschap arriveerde per auto aan het veer te Anna Jacobapolder. Met de rondvaartboot „Lodewijk" werd naar de werkhaven te Bruinisse ge varen. In de directiekeet hebben prof. Jan sen, ir. Dibbits en ir. Biezeveld, die een leidend aandeel in de uitvoering der werken hebben, een toelichting op de werken gegeven. Van Bruinisse is men naar de werken bij Flakkee gevaren, naar de zogenaamde Oostkop, waar men de toetaereidselen voor het aanleg gen van de kabelbaan heeft bezichtigd. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de werken aan het Haringvliet. Op donderdagmiddag j.l. om 3 uur n.m. heeft in de aula van het scholen complex aan de Willemstraat alhier de uitreking plaats gehad van de verkeers- diploma's aan de schoolkinderen van de hoogste klassen der openbare lagere de R.K. lagere en de bijzondere lagere school. De voorzitter van de afd. Oude Tonge van het Verbond voor Veilig Verkeer, de heer J. van Oostenbrugge, heette de kinderen en hun schoolhoofden harte lijk welkom, alsmede de ere-voorzitter van het Verbond burgemeester van der Harst. De voorziter bracht de hoofden van de scholen en hun onderwijzend personeel dank voor de wijze, waarop zij de leerlingen de leerstof hebben bij gebracht, terwijl de rijkspolitie ter plaatse, in het bijzonder opperwacht meester Polderman en wachtmeester Provily, die de kinderen het examen hadden afgenomen hiervoor welge meende dank werd gebracht; tijd noch moeite hebben deze beide politie mannen gespaard om dit examen op de juiste wijze af te nemen en te beoorde len. Daarna werden de diploma's aan 52 kinderen door de burgemeester van der Harst uitgereikt, die dit verrichte in een vlotte speech en alle leerlingen bijl zich liet komen om hun persoonlijk te feliciteren en de hand te drukken. De voorzitter heette vervolgens hartelijk welkom mej. v. d. Pluim uit Raams- donk, die speciaal was gekomen om en kele mooie kleurenfilmpjes te vertonen uit haar woonplaats, deze filmpjes vie len bij de kinderen buitengewoon in de smaak. De afdeling Oude Tonge van het Verbond voor Veilig Verkeer is voor noemde mej. V. d. Pluim recht hartelijk dankbaar voor'haar komst naar Oude Tonge. Het was voor de leerlingen der scholen een'ïechte gezellige middag en opgetogen trokken ze met hun begeer de en welverdiende diploma huis waarts. G. van den Tol, rijwielhandelaar, Hof dijk 51, Goedereede. R. C. Mr. P. Beukenhorst. Cur. Mr. L. J. den Hollander, Oost Achterweg 10, Middelharnis. K. Vroegindeweij, vrachtautoverhuur, Dubbele Ring 20, Sommelsdijk. R. C. Mr. H. Schuurman. Cur. Mr. L. J. den Hollander, Oost Achterweg 10, Middelharnis. gehoord. Binnen de kortst mogelijke tijd waren de drenkelingen op het droge gebracht en was ook dit gevaar weer bezworen. Er is deze avond met enthousiasme en kennis van zaken gewerkt en er kan op een geslaagde en leerzame oefening worden teruggezien. In. Geneve is hedenochtend het akkoord over Laos getekend. Op de bijgaande foto zien we het moment, waarop de vertegen woordigers van Engeland en Rusland, Lord Hume en Gro- myko, het verdrag ondertekenen, terwijl de premier van de Lao- tiaanse regerinig, Prins Soevan- na Phoema toeziet. Links Gro- myko, rechts Lord Hume. OOLTGENSPLAAT Vrijdagavond omstreeks 10 uur is de 29-jarige mej. L. Bakker wonende te Den Bommel Emmastraat 51, ten gevol ge van een hartverlamming plotseling overleden. Mej. de Bakker was in Café M. Korteweg aan de Nieuwstraat te Ooltgensplaat op een receptie ter ge legenheid van het huwelijk van de heer G. van Sliedrecht en mej. D. de Vos Jac.d. Zij voelde zich onwel worden en verloor even later het bewustzijn. Dr. Kramers, die was ontboden kon slechts de dood constateren. De receptie werd direct afgelast; de aanwezigen waren zeer onder de indruk van het ge beuren. Ondanks haar lichamelijk gebrek was mej. de Bakker altijd zeer opgewekt en wist zij zich nog een goede positie te verwerven op de dépendance van de Lever's Zeep Mij. te Ooltgensplaat. Vanaf de oprichting was zij hier werk zaam. Enkele jaren geleden werd zij gekozen als lid van de Ondernemings raad. Voor haar ouders, waarvan haar va der ook reeds geruime tijd invalide is en voor haar tweeling zus betekend haar heengaan een zeer zwaar verlies. Ook in haar werkkring zal zij een grote ledige plaats achterlaten gezien haar collegialiteit en goede humeur. Woens dagmiddag om 2 uur zal de begrafe nis plaats hebben op de Algemene Be graafplaats te Den Bommel. Geleerden, verbonden aan de Univer siteit van Michigan, hebben ontdekt, dat Cordycepin, een betrekkelijk zwakke antibioticum, het leven van een aantal muizen, die eerst met kanker waren ge- ent, verlengde. Sterker nog 20 "/o van deze muizen genas volkomen. Men is nu bezig dit antibioticum op andere dieren te toetsen. Er is naar aan leiding van dit bericht nog lang geen reden om reeds aan te nemen, dat de kanker overwonnen is, want mocht dit middel later blijken ook voor menselij ke lijders aan kanker redding te kun nen brengen, dan zullen toch nog heel wat onderzoekingen moeten worden verricht eer voldoende hoeveelheden van Cordycepin geproduceerd kunnen worden voor klinische experimenten. (Uit Elsevier, Medisch Nieuwsblad.) Juli Hoog Laag dinsdag 24 20.24 8.57 14.10 2.39 woensdag 25 21.25 10.07 15.18 3.47 donderdag 26 22.36 11.25 16.24 4.59 vrijdag 27 23.56 12.37 17.42 6.14 ABONNEMENTSPRIJS 2.1B PEB KWARTAAIi ADYBBTENTIEPRIJS 12 cent p«r mm. BH comtract ip«ciaal tart*! MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Melkhandelaren met vakantie De melkhandelaren in Middelharnis en Sommelsdijk zijn het er over eens, dat ze aan vakantie toe zijn en gaan er één week vandoor. Ze gaan niet alle maal tegelijk, anders zou de narigheid niet te overzien zijn. Daarom hebben ze een regeling getroffen; ze gaan in drieën, zodat na drie weken alles weer zijn gewone:-gangetje gaat. De melkhandelaren die nog geen va kantie hebben of al zijn geweest, ko men niet aan de deur, zoals anders. Ze hebben een standplaats bekend gemaakt en als iedere huisvrouw zich daaraan houdt, kan ze dicht bij de deur haar melk en andere zuivelprodukten halen. Het is natuurlijk wel zaak de melk af te halen bij de dichtsbijzijnde stand plaats om onaangenaamheden te voor komen. DIRKSLAND Kerknieuws Geref. Gemeente. A.s. vrijdagavond 27 juli hoopt de kerke- raad der Ger. Gemeente te vergaderen. Doopouders kunnen dan aangifte doen om 8 uur. Doopsbediening a.s. zondag avond 29 juli. Tevens zal a.s. zondag een collecte worden gehouden voor de Kweekschool „De Driestar" te Gouda. Burg. Stand. Geboren: Huibertus, zoon van H. Overweel en J. Soeteman; Pieter, zoon van W. Kroon en J. Hoger- werf. Ondertrouwd: J. van den Hoek 22 en J. H. Groenendijk 19 jaar; W. Verolme 22 en J. L. van Rumpt 20 jaar; H. J. Campfens 32 en K. E. Buijsse 20 jaar. Getrouwd: D. C. J. Poortvliet 27 en E. J. Both 21 jaar. Overleden: Willem de Zwart 71 jaar, weduwnaar van M. Oosters; Catharina Pieternella Helleman 79 jaar, echtgeno te van J. de Leeuw; Johannes Jozinus van Oostenbrugge 54 jaar, echtgenoot van E. J. Dekker, Samuel van Damme 70 jaar, echtgenoot van L. J. Keizer; Janna Goedegebuur 83 jaar, weduwe van P. Touw; Neeltje Pieternella Breur 71 jaar, wed. van P. Stout; Pieter Zee dijk 2 dagen zoon van P. Zuidijk en M. Verkerke. HERKINGEN Burg. stand over de maand juni 1962 Getrouwd: A. Soeteman, oud 24 jaar, bakker en J. E. van der Veer, oud 22 jaar, zonder beroep, beiden te Herkin gen. Ondertrouwd: D. Berkenbosch, oud 25 jaar, elektrisch lasser, wonende te Den Bommel en G. Ótte, oud 19 jaar, zonder beroep, wonende te Herkingen. Ingekomen: L. C. Poortvliet van Rot terdam en L. A. Kleijn, e.v. A. Volaart van Melissant. Vertrokken: M. Bilkes naar Som melsdijk, J. J. de Korte naar Huizen en H. de Geus, e.v. Nelis naar Sommels dijk. Vakantie burgemeester. De burge meester zal wegens vakantie afwezig zijn van 21 juli tot en met 4 augustus a.s. Gedurende die tijd zal de heer J. Witvliet als loco-burgemeester de bur gemeester vervangen. Geslaagd: Onze vroegere dorpsgenoot Fr. van Heest slaagde aan de Zeevaart school te Vlissingen voor het diploma B.S., dat wil zeggen voor Stuurman Grote Handelsvaart. Opbrengst collecte. De collecte voor de Zending heeft in de Ger. Gemeen te opgebracht de som van 219.01. Bij de gehouden ballonwedstrijd op j.l. 19 juni, door bakker Daan Soeteman van de bekende Ringzegels, kreeg Job Markus, Molendijk 36 de eerste prijs nl. een autoped, zijn ballon werd gevonden door I. A. de Weerd I. Aterbech, Krs, Bentheim West Duitsland, die ook een verrassing te wachten is. STELLENDAM Prijswinnares. Bij de door de Raif- feisenbanken uitgeschreven jeugd- spaaraktie „de Zilvervloot", heeft mej. Sientje Breen, Nieuweweg 52, alhier een prijs behaald, bestaande uit een grammofoonplatenbon. De Ralffeisen- bank Goeree en Overflakkee wilde niet achter blijven en stortte als extra be loning een bedrag op het spaarboekje van mej. Breen. In het tweede kwartaal van dit jaar werd ten behoeve van de HEMAVA (Ver. voor propaganda Kinderbescherming) ingezameld het mooie bedrag van 75,56 Hartelijk dank aan alle gevers en de jeugdige collectanten. Leg met Hemava „Om jong leven beschermende han den." STAD AAN 'T HARINGVLIET Wedvlucht van de P.D. vereniging De Rode Duif vanaf Borderox, afstand 864 km. Aankomst eerste duif 6.34.54 u. De Gans-Kamerling 1, 3, 7, 8, 10. A. C. Koppenaal 2, 6. Trommel-v. d. Boogert 4, 5, 9. Wedvluchtvanaf Vilvoorde afstand 91 km. Aankomst Ie duif 13.36.33 uur. De Gans-Kamerling 1, 2, 3, 4, 6, 9, 10, 11, 15, 25. J. de Vos 7, 8, 13. Trommel- V. d. Boogert 12, 17, 18, 21, 22, 23. A. C. Koppenaal 14, 19, 20. G. v. d. Boogert 16, 24, 26. Mooi resultaat. De leerlingen van de scholen welke een inzameling ge daan hebben van stukken zeep hadden het mooie resultaat om 600 stukjes zeep te verzamelen welke aan het Roode Kruis zijn afgedragen voor verdere ver zending. Morgen, woensdag 25 juli 1962 des n.m. 2 uur worden onder auspiciën van de Lions C51ub G. O. grote demon straties gehouden in het "redden van drenkelingen uit zee aan het strand tussen „de Zeestei^" en „Julianapavil- joen". De Reddingsbrigade van Ouddorp laat zien wat zij kunnen en de beide reddingsboten „Koningin WiUielmina" uit Stellendam en „Prinses Marijke" uit Ouddorp tonen alleen en in gehele sa menwerking met de R.B.O. hun moge lijkheden. Daarnaast komt de Watersportver eniging „de Witte Raaf" uit Zwarte waal laten zien wat waterskiën is. De Reddingsbriigade Ouddorp doet haar werk aan het strand geheel be langeloos. Haar leden zijn vrijwilligers en offeren e r vrije tijd en vakantie aan op om tte zorgen, dat Ouddorpsstrand een veilig strand is. Hons Club Goeree en Overflakkee stelt zioh tot doel de R.B.O. te steunen en te helpen waar zij kan. De gehele baten van deze middag gaan dan ook naar de Reddingsbrigade Ouddorp. Lions Club G. O. wekt dan ook de gasten van O uddorp op woensdagmid dag aanwezig te zijn. Entree 1,voor volwassenen en 25 cent voor kinderen. STELLENDAM Ons bereikte een zeer sympathieke boodschap van de Minister-President van Nieuw-Zeeland, die wij gaarne hierbij aan onze lezers willen doorge ven: Ik maak gaarne een dankbaar ge bruik van de gelegenheid om de Natio nale Band van Nieuw-Zeeland een vreugdevolle en succesrijke tournee toe te wensen en de groeten te doen toeko men van het volk van Nieuw-Zeeland aan allen, die hen zullen zien en horen op hun reis. De Nieuw-Zeelanders denken nog met trots terug aan de prestaties van de vo rige Nationale Band, die in 1953 Enge land bezocht en de kampioenschappen van heel Engeland en die van het Edin- burgfestival veroverde. Ik hoop, dat deze Band evenveel suc ces zal oogsten, maar wat veel belang rijker is, ik hoop, dat zij genoegen zul len geven aan de muziekliefhebbers in Engeland en Nederland. De Nieuw-Zee landers hebben altijd nauwe banden aangeknoopt met het Nederlandse en Engelse volk, en in de laatste 15 jaar zijn vele duizenden van uw jonge'man nen en vrouwen gekomen om hier een nieuw tehuis te vinden. Wij zijn trots om de wijze waarop zij zich bij deze levensgewoonten hebben aangepast en zulk een toelangrijk en verantwoordelijk deel in onze gemeen schap zijn geworden. Ik hoop, dat het bezoek van onze Nationale Band mede zal helpen om de banden tussen onze volken nog meer te verstevigen en u nog een beter begrip te geven omtrent Nieuw-Zeeland en zijn volk. Het bestuur van de Muziekvereen. „De Hoop" wil er nogmaals op aan dringen, dat zij, die 1 of meerdere Nieuw-Zeelandse muzikanten willen huisvesten; dit in verband met een goe de organisatie ten spoedigste liefst nog deze week mondeling, schriftelijk of te lefonisch (Tel. (01870)-323) op te geven bij de voorzitter. Hier geldt het gezeg de: snelle hulp is dubbele hulp. Wij re kenen op uw aller medewerking. OUDDORP Kerkdienst. Morgen, woensdag 25 ju li hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. Honkoop van Goes. Aan vang der dienst 7.30 uur, die gehouden zal worden in het kerkgebouw van de Geref. Kerk aan de Dorpsweg. OUDE TONGE Door het bestuur van de bijz. lagere school alhier is vlak voor de vakantie afscheid genomen van het Hoofd der School de heer J. Veth, die per 1 sept. a.s. de school verlaat wegens benoeming in gelijke funktie te Westmaas. Het scheidende hoofd werd door de voorz. de heer J. van Oostenbrugge hartelijk toegesproken, met veel waar dering voor de wijze waarop hij aan de kinderen les heeft gegeven. Op de meest eervolle wijze werd hem ontslag ver leend, vergezeld met de beste wensen, n.l. dat ook te Westmaas zijn werk zal mogen bijdragen tot uitbreiding van Gods Koninkrijk. Ook tot mevr. Veth die lange tijd aan de school werkzaam is geweest als tijdelijk onderwijzeres werden waarderende woorden gespro ken wat onderstreept werd met een geschenk in de vorm van een fraaie, gevulde bloemenbak. Mede namens zijn echtgenote dankte de heer Veth voor dit verrassende af scheid en voor de gelukwensen en het geschenk aangeboden. Hij hoopte dat zijn opvolger die inmiddels is be noemd rijke vruchten op zijn arbeid zal hebben. Men bleef daarna nog eni ge tijd gezellig bijeen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1