Het probleem Spanje Donderdag 12 uur landt de heer S. van Hessen mei een helicopler ie Sommelsdijk 4 Hei bezoek van de Prinsessen Irene en Margriei aan Suriname Oud-notaris D. v. d. Velde overleden Twee dames op scoofier botsten tegen Volkswagen Oud-Middelharnisser P. Louwerse verongelukte met scooter Johannes Jozinus van Oostenbrugge Dinsdag IT juli 1962 No. 3107 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschynt tweemaal per week; dinsdag- en viydagavoni Ongeiuk met bromfiets ZENDINGSDAG 1962 CENTRALE VEILING Middelharnis Attractie wegens 5-]arig bestaan van de fabriek IN MEMORIAM Hevig onweer boven OoItgenspfaat 35e jaargang PBINS HINDBIXSnUAT 14 - POSTBOX - MJDDMÈJSAMSIS Bedactie en. advertentiea: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdljk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 'g aro ndB Tel. 20 17 Girq 167930 ▲BONNiMENTSPBIJS 2.1S PEB KWARTAAL, AOTEBTENTIEPBIJS 12 cent per mm. B19 contract speciaal taxlwl Bij de behandeling in de TWeede Ka mer van het Verslag over 1961 van de EK.G. en de Euratom was één der voornaamste punten van discussie de vraag van Spanje om toegelaten te wor den als geassocieerd lid. Daarbij bleek, dat de K.V.P.-fractie tenslotte geheel alleen kwam te staan tegenover alle andere partijen. De laatste steunden een motie van de P.v.d.A., waarin de Re gering werd verzocht zich bij de be oordeling van aanvragen tot toetreding van de E.E.G. speciaal van Spanje, te laten leiden door een aantal overwegin gen, die in de motie werden opgesomd. Het' waren de volgende: de Europese integratie veronderstelt het bestaan van democratische instellingen in de landen, die zich aanmelden; allereerst dus de aanwezigheid van een democratisch ge kozen volksvertegenwoordiging; voorts een doelmatige beveiliging van de rech ten van de mens, in het bijzonder het recht van individuele vrijheid, vrije meningsuiting en opheffing van rege- ringscensuur; het recht zich in vak verenigingen te organiseren, inclusief het stakingsrecht; en tenslotte erken ning van de vrijheid van vereniging en het recht zich in politieke partijen te organiseren dus ook van de rechten van de oppositie. Ook de K.V.P. diende een motie in van ongeveer gelijke strekking, alleen werd Spanje daarin niet met name ge noemd. Bij de discussies bleek echter, dat men van roomse zijde toch wel iet wat anders stond tegenover het pro- bleem-Spanje dan de rest van de Ka mer. Te verwonderen is dit niet. Of schoon de Nederlandse katholieken heel andere opvattingen hebben over de mocratie etc. dan hun in Spanje re gerende geloofsgenoten is het toch goed merkbaar, dat zij terwille van hun ge meenschappelijk geloof tegenover het Franco-regiem een meer conciliante houding wilen aannemen. Hun woord voerder dhr. Schuijt stelde uitdrukke lijk, dat hij en zijn geestverwanten elk regiem, dat spot met de rechten van de mens, hartgrondig verfoeien, maar dat zij niettemin voor Spanje de deur niet wensen dicht te gooien, die leidt naar de E.E.G. Zij zouden in ruil voor de econo mische voordelen, die de E.E.G. biedt, garanties willen vragen voor de bele ving der democratische waarden, niet alleen in Spanje, maar b.v. ook in Por tugal. Op deze manier zou het Spaanse volk via de E.E.G. tot meer democra tische instellingen kunnen komen. Bo vendien wees hij erop, dat alle demo cratische landen zelfs met een socia listische regering zoals Zweden en Noorwegen normale diplomatieke be trekkingen onderhouden met Spanje en dat de E.E.G.-landen wel met Oost- europese communistische landen sa menwerken in internationale organisa ties zoals de V.N. en de U.N.E.S.C.O. Hij vond het halfslachtig om wel met dic tatoriale communistische landen con tacten te onderhouden en niet met Spanje, dat een andersoortig aanvecht baar regiem heeft. Dit land behoort echter geografisch en cultureel tot Euro pa en daarom beschouwt de K.V.P. het als haar plicht om het Spaanse volk, niet het regiem, de hand te reiken om het te helpen zich geweldloos te eman ciperen. Niemand zal ons van roomsgezindheid verdenken, maar we moeten toch eer lijk bekennen, dat wij dit standpunt zeer goed kunnen begrijpen. Bij de K.V.P. zal de. kerkelijke affiniteit hier in ongetwijfeld een rol spelen, maar zuiver zakelijk beschouwd lijkt ons de ze houding tegenover Spanje veel ratio neler en meer in het belang van Vrij- Eurppa dan een soort ultimatieve zoals de andere partijen voorstonden (uitge zonderd de C.H. heer Schmal). Wat is n.l. het geval? Wij staan sedert 1945 voor het geweldige probleem hoe het vrije Westen te verdedigen tegen het op dringend wereldcommunisme. In deze Koude oorlog moeten alle krachten wor den gemobiliseerd om het Westen zo sterk mogelijk te maken. Toen wij in de jongste wereldoorlog om de vrijheid vochten tegenover het Hitlerbewind wa ren we wat blij, dat 1941 Rusland aan gealhëerde zijde kwam te staan en ge zamenlijk is toen Duitsland verslagen, ^u zjjn de verhoudingen gewijzigd en moet al wat anti-communistisch is, sa mengebracht worden in de titanenstrijd regen Sovjet-Rusland en Rood-China. In dit bondgenootschap hoort ook Span je thuis ondanks alle bezwaren, die we «gen Franco hebben. Er heerst in dat land mderdaad een dictatuur van staat en kerk, waarvan ook de Protestanten net slachtoffer zijn. De sociale toestan den zijn erbarmelijk, maar zonder steun op economisch gebied zullen zij nimmer verbeteren. Men helpt wel allerlei Afri kaanse en Aziatische landen met even 01 nog erger dictatoriale regimes, waar bovendien al het geld in een bo- nmJ?® put verzinkt, maar Spanje niet, "«iaat al wat links is in Europa nog ^«ijd een antipathie heeft tegen Fran- nni, 1 een eind maakte aan de rode ^™^^wame regeringen. Overigens is i„^,°swind lang niet zo streng als dat '^s.pommunisitische landen. Men kan J vri] leven en spreken als men zich gp,-^!f *^S^"- Franco verzet. Maar af- "^^'^'i daarvan moet o.i. dit onze voor- TOm.?f overwegingen zijn, dat Spanje dPrt- '"geschakeld in de Europese ver- «eaiging, temeer omdat dit land door Een oude vrouw bood prinses Margriet spontaan een fraaie hoofddoek aan en gaf daarna een handkus. zijn strategische ligging van zeer grote betekenis is voor de defensie der vrije wereld. Daartoe is nodig dat Spanje niet op nieuw rood wordt. Het gevaar is zeer groot, dat als Franco valt er een radi caal bewind komt en dat de communis ten een prachtkans krijgen er weer te gaan stoken. Er zitten in al die zuide lijke landen door allerlei oorzaken nu eenmaal veel te veel radicale elementen.^ We zien het in Italië en Frankrijk met hun grote communistische en socialis tische partijen. De democratische vrij heden hebben er in het laatste land toe geleid, dat tenslotte generaal De Gaulle de chaos der partijen heeft moeten op heffen en hoewel Frankrijk in naam democratisch is, heeft De Gaulle de macht van een dictator. Het is voor ons de vraag of de val van Franco in Span je en van Salazar in Portugal niet het begin zou zijn van een rood bewind in die landen en dat kunnen we in de huidige situatie beslist niet hebben. Men kan Franco wel weg willen hebben, maar wat komt ervoor in de plaats? Trouwens, de Spanjaarden zelf begin nen geen burgeroorlog meer; daarvan zijn ze allen zo bang, dat ze zeggen: dit nooit weer! Een langzame evolutie in meer democratische richting is verre te verkiezen boven de methode, die van internationale dwang gebruik wil ma ken. Moskou zou uiteraard de val van Franco en Salazar ten zeerste toe juichen, want dit zou de poort openen voor infiltratie. De situatie in Noord- Afrika is nu zo, dat daar alle landen in Arabische handen zijn, thans ook Al gerije. Deze zijn beslist niet zo erg pro- westers. Het Kremlin voert er sterke propagande. Noord-Afrika zou dus wel eens het operatietoneel kunnen worden voor invallen op de zuidplank van Europa. Spanje is daarvoor een natuur lijke invalspoort en daarom voor de verdediging van West-Europa van es sentieel belang. Een rood-Spanje zou dus voor ons een dodelijke bedreiging vormen. Bovendien kan Spanje de wes telijke toegang tot de Middellandse Zee afsluiten en het land is perfect te ver dedigen. Wij menen derhalve, dat het ingeschakeld moet worden in de West- europese defensie, dat het moet toe gelaten worden tot de N.A.V.O. en als het in verband met de economische om standigheden enigszins mogelijk is, ook tot de E.E.G. Dan groeit dit land van zelf naar de democratie toe, kan de wel vaart verhoogd worden, waardoor het radicalisme afneemt en kan het geleide lijk worden omgevormd tot een staat, die geïntegreerd is in een vrij Europa. Helaas willen vele politici echter niet inzien, dat de strijd tegen het commu nisme thans prioriteit moet hebben op alle andere kwesties. MIDDELHARNIS Concert. Woensdag 18 juli hoopt de Koninklijke Fanfare „Sempre Crescen do" onder leiding van haar dirigent de heer W. Vernooijs om 8 uur een con cert te geven in de muziektent op het Burg. Bouwmanplein. MIDDBLHARNIS De heer G. Boutkan machinist bij de R.T.M., die zaterdagavond op zijn brom fiets van het havenhoofd naar huis kwam gereden is op de overgang van de grote weg naar het rijwielpad (bij het terreinafrit fa Esselink) een ongeluk overkomen. Hij keek achterom of er geen achteroprijdend verkeer kwam, slingerde toen wat, reed tegen een paal tje, waar hij met het pedaal achter bleef haken. Hij smakte tegen de grond en liep volgens de constatering van dok ter Ruizeveld uit Ouddorp en later door dr. V. d. Peppel een schedelbasisfractuur op. De heer Boutkan is naar het zieken huis te Dirksland vervoerd. SOMMELSDIJK Zaterdagmiddag tussen vier uur en half vijf reden de gezusters Jannetje en Catherine Koote uit Sommelsdijk op een schooier vanuit de richting Ouddorp huiswaarts. Toen zij ter hoogte van de Hofstede Kort onder Melissant waren, bemerkten zij te laat dat daar een stil staande auto op de weg stond; een volkswagenbusje van de bloemist Groo- tenboer uit Dirksland. Met het voorwiel botsten zij tegen de linkerachterkant van het busje en maakten toen zo'n schuiver over de weg, dat zij in de lin- kergrasberm terecht kwamen. De beide meisjes mogen van geluk spreken dat er juist geen tegenliggers waren, wat een ramp had kunnen betekenen. De direct ontboden geneesheer dokter Huisman heeft de beide dames, die ta melijk verwond waren, naar het zie kenhuis te Dirksland gedirigeerd. De Rijkspolitie heeft van het geval proces verbaal opgemaakt. Donderdag 2 augustus D.V. zal de Zendingsdag van de Zendingstaond in de Ned. Herv. Kerk weer worden ge houden te Driebergen-Rij senburg. Even als vorige jaren trachten wij weer een bus vol te krijgen van Flakkee. De prijs is 7,p.p. vanaf Hellevoetsluis, bij voldoende deelname (tenminste 25 per sonen). Geeft u daarom z.s.m. op aan: A. Bestman, Pr. Margrietstr. 40, Middel- harnis; M. Edewaard, Jul. v. Stolberg- laan, Middelharnis, Telefoon 24 86; Mw. A. J. Keijzer Pr. Beatrixlaan, Middel harnis, Tel. 26 39. De aanmelding sluit dinsdag 31 juli a.s. Waarschijnlijk hartverlamming Zondagmorgen is de oud-Middelhar- nisser, de 33-jarige banketbakker P. Louwerse te Den Dolder in de Slotlaan te Zeist met zijn scooter om het leven gelcomen. De heer Louwerse oudste zoon van de heer H. Louwerse, Steene- weg 62 te Middelharnis, slipte met zijn scooter en kwam te vallen, v/aarschijn lijk omdat hij te dicht langs de trot toirband reed. Na de val stond hij op en liep nog naar zijn vrouw, die van de duo gevallen was. Terstond zakte hij daarna in elkaar. Met een ziekenauto werd hij naar het Zeister ziekenhuis vervoerd; naar men ons meedeelde bleek hij bij aankomst overleden. Vol gens ooggetuigen had hij niet snel ge reden; een achteropkomende verpleeg ster meende van 25 a 30 kilometer. Waarschijnlijk is hij onder het rijden onwel geworden; het vermoeden be staat dat hij een hartverlamming heeft gelïregen. Zijn evenoude echtgenote, mevr. C. Lauwerse-Gouswaart (dochter van L. Gouswaart) bekwam; door do val een hersenschudding en een diepe snee- wond. Zij moest onmiddellijk naar het ziekenhuis worden vervoerd. Voor haar is geen direct levensgevaar. De verongelukte vader laat de wedu we achter met vijf kinderen, waarvan de oudste 7 jaar en de jongste 9 maan den is. Dit zeer tragische ongeval heeft be grijpelijk ter plaatse, maar ook in de gemeenten Middelharnis-Sommelsdijk waar het echtpaar zo bekend is, diepe deernis opgewekt. Het stoffelijk overschot zal naar Mid delharnis worden vervoerd; de begra fenis zal donderdag plaats hebben op de alg. begraafplaats „Vrederust". Ver trek van het sterfhuis in de ouderlijke woning, des nam. 2 uur. Veiling van vrijdag 13 juli 1962. Bintje Grove 49,— 52,80; id. middel 29,90 31,90; id. Drielingen12,10; Eigenheimer middel 33,80 36,30; id. Gepokt 31,40; id. Drielingen 13,20 17,Barima Middel 27,Eersteling middel 27,80 31,20; id. Drielingen 12,90; Doré Grove 44,90; id. Middel 39,80 42,—; id. drielingen 15,90 18,—; Krielaardappelen 10, Aanvoer 50.000 kg. Bloemkool A 44,-------65,—; id. B. 28,— 39,—; id. C. 15,—Peulen 100,-------- 121,—; Boskroten 10,--------13,—; Kroten kg. 20,—; Sla 4,— 5,20; Tomaten A. 82,-------100,—; id. C. 61,—; Bospeen 22,— Komkommers 60/op 31,—; id. 50/60 19,—; id. 40/50 12,—; Perziken 11,—. 20,Frambosen per 200 g. doos 26, 32,Rode bessen per 500 g. doos 57,—; id. 200 g. doos 21,-------30,—; Sen- ga per 500 g. doos 36,-------41,—; id. per kg. 58,--------79,—; Talisman per 500 g. doos 45,--------50,id. per kg. 73,-------- 100,— Select per kg. 60,--------67,—; Ja- cunda per kg. 64,Madame Moutot 76,— Spinazie 40,--------44,—; Dubbele Princessen 220, Veiling van maandag 16 juli 1982 Eigenheimer middel 34,20—37,30; id. drielingen 17,90—18,20; Doré drielingen 18.20; Bintje grove 49,80—50,30; id. mid del 32,60—35,50; id. drielingen 17,70; Present 43,80—49,70; Krielaardappelen 10.—. Aanvoer 17,500 kg. Sla A 3,50—8,—; Boskroten 5,------11, Tomaten A 75,—; id. C 51,------53,—; id. CC 38,Komkommers 60/op 28.id. 50/60 20,—; id. 40/50 15,—; Peulen 103, ------120,—; Bloemkool A 59,—; id. B. 26,------43,—; id. C 14,—; Rode kool 13,— Savoye kool 11,------15,Bospeen 20, 21,Perziken 10,------20,Frambo sen per 200 gram doosje 23,------32, Talisman per 500 gram doosje 31,------ 39,—; id. per kg 67,------75,—; Senga per kg 50,------68,—; id. per 500 gram doos 33,—; Siletz per kg 51,------52,—. DIRKSLAND Uitslag P.V. Gevl. Vrienden vanaf Duffel 78 km jonge duiven. De eerste 30. N. v. d. Groef 1, 3, 4, 5, 6, 8; B. Doorn 2, 19, 24; W. Nieuv/land 7 B. Leijdens 9, 29; Joh. Doorn 10; W. v, 't Hof 11, 21, 22; J. du Pree 12, 17, 18 J. V. d. Groef 13, 15; L. Arensman 14, 16 D. Hameete 20, 25, 30; Gebrs. Smit 23, 26, 27, 28. HERKINGEN Kerkdienst. A.s. donderdag 19 juli des avonds half acht hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds. P. Blok te Dirksland. Gestruikeld. Mevr. Jonker-den En gelsman uit Oude Tonge kwam zondag avond bij het uitgaan van de kerk over de drempel te struikelen, waarbij haar been zodanig werd bezeerd dat zij per auto huiswaarts moest keren. STELLEND AM Verjaringsfonds. Het verjaringsfonds in de Ned. Herv, Kerk heeft in de maand juni 153,10 opgebracht. OUDDORP Algemene oefening. Vrijdagavond 20 juli a.s. zal door de verschillende ploe gen en korpsen alhier een algemene oefening worden gehouden aan de ha ven. De Reddingsbrigade, Brandweer, B.B. Rijks en Reserve politie, E.H.B.O. en Roode Kruis zullen aan deze oefening deelnemen, die alleen bij gunstig weer doorgang vindt. NIEUWE TONGE Jongen brak been. Het acht-jarig zoontje van de familie H. C. Kievit wo nende op het Brandweerplein, kwam vrijdag j.l. zo ongelukkig met zijn fiets op de Molendijk te vallen, dat hij zijn been gebroken heeft. Op doktersadvies is de patiënt opgenomen in het zieken huis te Dirksland. STAD AAN 'T' HARINGVLIET Burg. Stand. Overleden: A. de Korte, oud 91 jaar en 7 maanden, eerder wed. van A. v. d. Nieuwendijk en daarna wed. van A. Fris. Wedvlucht van de P.D. vereniging De Rode Duif vanaf Duffel. Afstand 74 km. Aankomst Ie duif 9.18.38. De Gans- Kamerllng 1, 2, 3, 4, 14, 15, 16; Trom mel-v. d. Boogert 5, 6, 8, 9, 11, 12, 13, 18, 25, 26; A. C. Koppenaal 7, 10, 17,. 19, 20, 22, 23, 24; Jac. de Vos 21. OOLTGENSPLAAT Aangifte nieuwe leerlingen. De gele genheid is opengesteld om nieuwe leer lingen aan te geven aan de Openbare Lagere School no. 1 en de Chr. Nat. School. (Zie verder de advertentie in dit nummer). THOLEN In de avond van 12 juli j.l. is op bijna honderdjarige leeftijd overleden de heer D. van de Velde, oud-notaris te Tholen. De heer v. d. Velde werd 12 december 1862 te Tholen geboren op een boerde rij vlak bij de gemeente Poortvliet. Hij bezocht de lagere scholen te Poortvliet en Tholen. Op 15-jarige leeftijd trad hij in dienst bij notaris Mr. A. Wagtho waar hij werkte van 's morgens 9 uur tot 's avonds 8 uur. Door zelfstudie slaagde de heer v. d. Velde er in om de notariële examens te doen, voorts werd hij benoemd tot ontvanger-griffier van het waterschap Tholen en enkele andere polders, welke functie tot 1923 door hem werden waargenomen. Na het overlijden van de heer Wag tho en notaris van Steenbergen werd de heer D. v. d. Velde op 11 april 1911 tot notaris van Tholen benoemd. Op 88 ja rige leeftijd heeft notaris v. d. Velde zijn ambt ter beschikking gesteld en werd opgevolgd door zijn zoon E. v. d. Velde. De N.V. Nederlandse Industrie voor Dierlijke Producten v.h. S. van Hessen Zn., aan de Dorpsweg te Som,melsdijk viert dezer dagen haar eerste lustrum. Wegens dit 5-jarig bestaan zal er aan een aantal meisjes die er onafgebroken 5 jaar werkzaam zijn een spaarboekje worden uitgereikt. De overhandiging zal aan wethouder J. H. Dijkers worden opgedragen; deze heeft n.l. bij de totstandkoming van de fabriek zijn gehele persoon daarvoor in gezet. De heer P. van Hessen, directeur-eige naar van de fabriek hoopt er persoon lijk hij tegenwoordig te zijn; gezien hij echter over weinig tijd beschikt zal hij zich op de snelste wijze en met het meest moderne vervoermiddel ver plaatsen en donderdagmiddag even over 12 uur vlak voor de deur met een heli copter van de Aero Contractors landen. Dit is wel een bijzondere attractie voor Sommelsdijk; zover ons bekend zijn na de ramp in 1953 in deze ge meente geen helicopters gedaald. Al is het op genoemd uur juist etenstijd, wij vermoeden dat er voor deze landing vooral bij de jeugd wel belangstel ling zal zijn. DEN BOMMEL Geslaagd bij de Leidse Onderwijs In stellingen: W. J. Rosmolen, Tilsedijk 2, alhier voor het Diploma MULO-B., op geleid door de Leidse Onderwijsinstel lingen te Leiden. Zondag 15 juli des avonds half acht is de heer Johannes Jozinus van Oos tenbrugge, in leven notarisklerk te Dirksland, in de leeftijd van 54 jaar zachjt en kalm overleden. Donderdag 5 juli is hem wegens veer tig jaar trouwe dienst aan het notariaat te Dirksland, door burgemeester H. Bos namens H.M. de koningin nog de zil veren eremedaille in de orde van Oranje Nassau overhandigd, hij was toen zeer opgewekt en hoewel we wisten dat hij een zeer ernstige kwaal had, hebben we toen niet kunnen denken dat hij nu reeds het tijdige met het eeuwige zou moeten verwisselen. Daags na' de huldiging is hij naar Rot terdam vervoerd voor een behandeling, maar m.oest helaas als ongeneeslijk ver klaard terugkeren. Het is een harde slag voor zijn echt genote en familie, niet minder ook voor het notariskantoor de Vries, waar hij een zeer gewaardeerd medewerker en collega was. V/ij hebben ter gelegenheid van het 40 jarig jubileum in ons nummer van vrij dag 6 juli uiteengezet welk een sym pathieke figuur de heer van Oosten brugge was, niet alleen op het kan toor, maar ook bij de clientèle over het gehele eiland. Wij willen dus niet in her haling treden; zijn heengaan zal door velen worden betreurd omdat hij altijd en voor iedereen met raad en daad klaar stond, zelfs na de kantooruren bij hem thuis. De begrafenis zal plaats hebben don derdag 19 juli a.s. des namiddags twee uur, op de Algemene begraafplaats te Dirksland. Landerijen onder water Van zondag- op maandagnacht, tus sen 2.15 en 3.30 uur heeft er boven Ooltgensplaat een hevig onweer ge woed, gepaard gaande met een ontzet tende regenval waarvan de gevolgen niet uitbleven. De sloten, die al weken geheel droog waren, stonden binnen een uur vol water. Vele landerijen ston den blank en in vele huizen liep de kelder vol, of zelfs in keuken en woon kamer drong het water binnen. Dit was vooral het geval in de Pieter Bigge- straat, Pr. Bernhardstraat en de Wees molenstraat. De riolering kon het wa ter niet verzwelgen. Bij de heer J. Verweij aan de Prins Hendrikstraat sloeg de bliksem op de televisie-attenne. De attenne werd ver nield, terwijl de nok van de woning werd beschadigd en van een raam de ruiten stuk sprongen. Bij vele inwo ners sloegen de stoppen van de electri- citeit door waardoor men zonder licht kwam te zitten. Het aantal millimeters regen dat van zaterdagavond 5 uur tot zondagmorgen 5 uur is gevallen is zeer hoog. De re- genimeter van de heer Adr. Jacobs aan de Oudelandsedijk gaf 61 mm aan; die van de heer Jac. Korteweg aan de Oudelandsedijk 56 mm, terwijl de re genmeters van de heren Joh. van Put ten aan de Ben. Molendijk en C. de Vos aan de Oudedijk waren overgelopen, zo dat men de juiste stand niet heeft liun- nen opmeten. De inhoud van deze me ters is 60 mm, men kan dus aannemen dat er in deze gedeelten van het dorp nog meer water is gevallen. Het water gemaal in het dorp is direct in wer king gesteld en het zal wel enige dagen duren vooreer de sloten weer op nor maal peil zijn gebracht en de lande rijen normaal via de drainage kunnen lozen. ST. ANNALAND Bus naar Zendingsdag G.Z.B. Het ligt in de bedoeling, om vanuit St. An- naland in samenwerking met enkele buurtgemeenten op het eiland Tholen D.V. op donderdag 2 augustus a.s. weer een bus te laten rijden waar de grote landelijke Zendingsdag van de Gere formeerde Zendingsbond, die in het Rijsserburgse Bos te Driebergen gehou den zal worden. Gegadigden kunnen zich opgeven bij de leden van de plaat selijke Zendingscommissie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1