r Belangrijke mededeling Koninklilk zilver voor organist E. L. V. d. Doel, Nieuwe Tonge De E.E.G. V. r' Opening nieuw Stationsgebouw R.T.M. Van onze a(iverteer(iers 34e jaargang Dinsdag 3 juli 1962 No. 3103 Chr. STREEKBLAD OP GEREFOKMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Bah voor telefoonhouders Zaleen- en Beroepentelefoongids „'t Westen" Amsterdam Opening gemoderniseerde slagerij Goedegebuur Zn. te Ouddorp Grootse huldiging met bloemen en geschenken Waterstanden Noordzeestrand Ouddorp PBINS HSNDBIKSTBAAT 14 - POSTBOX 8 - ICIDDBLHASNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdljk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 'b avo nds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2.1B PEB KWARTAAI. ADVÏÏHTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bü coBtract speciaal turicl Van hoe grote betekenis het is, dat de E.E.G. bestaat en steeds sterlcer wordt, blijkt wel als we het bevolkings totaal vergelijken van de Veren. Sta ten en de Sovjet-Unie met dat van de E.E.G.-landen. De V.S. en de S.U. zijn de reuzen en zonder E.E.G. zou Vrij- Europa een verbrokkeld gebied zijn. Ge zamenlijk echter vormen deze landen een economische macht, die de twee groten zeer nabij komt. De V.S. hebben thans een bevolking van 180 miljoen, de S.U. van 210 miljoen en de huidige E.E.G. dat zijn Frankrijk, West- Duitsland, Italië, Nederland, België en Luxemburg 170 miljoen. Worden nog dit jaar Engeland, Noorwegen, Dene marken en Ierland toegelaten, waar gro te kans op is dan wordt dit 230 miljoen. Men zal niet meer spreken van de Zes, maar van de Tien. En rekent men er ook nog bij de landen, die met de E.E.G. geassocieerd zijn of zullen worden n.l. Griekenland, Zweden, Zwitserland, Oostenrijk en Turkije Spanje laten we maar buiten beschouwing en Israël dat eveneens daarvoor voelt, benevens de overzeese gebiedsdelen van de E.E.G. landen ook dan komen we tot een totaal van 290 miljoen. Uit deze getal len blijkt, dat de E.E.G. nu reeds een sterke economische macht is en dat ze bij uitbreiding zo niet als produktiege- bied, dan toch als consumptieve factor de beide grootmachten boven het hoofd zal groeien. Nadat we in ons eerste artikel de achtergronden van de E.E.G. geschetst hebben, willen we nu nagaan, hoe ze is tot stand gekomen. De eigenlijke ini tiatiefnemer is geweest de Franse mi nister van Buitenlandse Zaken Robert Schuman. Deze entameerde in' 1950 een plan om van Frankrijk en Duitsland samen een vrije markt te maken voor de kolen- en staalindustrie en deze onder een gemeenschappelijke autoriteit te plaatsen. Daardoor kon tevens de oude tegenstelling tussen Frankrijk en Duits land doorbroken worden. Schuman was voorstander van een hechte economische en ook politieke samenwerking van deze twee oude rivalen. Zijn initiatief slaag de. Frankrijk, West-Duitsland, Italië en de drie Beneluxlanden kwamen in 1951 te Parijs tot overeenstemming en daar werd het Verdrag getekend men zou het de grondwet kunnen noemen van de Europese Gemeenschap voor Kolen cnStaal, waardoor een begin gemaakt werd met de schepping van een volle dige Europese economische gemeen- i schap. Er werd dus op beperkte schaal be gonnen met de basis-sectoren van de Europese economie: kolen en staal. Er waren op dit gebied allerlei moeilijk heden. De productie van kolen was (en is) te hoog, in Duitsland waren ze goed koper dan in Frankrijk, in deze beide landen waren werkkrachten tekort in de mijnen, maar Italië had veel werk- lozen enz. Er was dus heel wat te re gelen. Vele mijnen, vooral in België en Frankrijk waren onrendabel en ver ouderd. Woningbouw voor mijnwerkers was dringend nodig. Aan al deze din- i gen moest aandacht worden gegeven. i Seder 1952 werkt nu deze E.G.S.K. (meest afgekort met K.S.G.) Zij is dus het begin van de eigenlijke E.E.G. De zetel van de K.S.G. is in Luxem- 'I burg. Het bestuur wordt genoemd de I Hoge Autoriteit, die uit 9 leden bestaat Zij is supra-nationaal, dus de leden zijn f onafhankelijk van hun eigen regerin- gen. We zouden kunnen zeggen: 't is de regering van „Klein-Europa" op het ge- i bied van kolen en staal. Dan is er een Raad van ministers (van Econ. Zaken) van de zes landen en een gemeenschap- pelijke Vergadering, een soort parle ment, bestaande uit TS leden, n.l. 18 uit j; Frankrijk, Duitsland en Italië elk, 10 i'j uit Nederland en België en 4 uit Lu xemburg en tenslotte een staf ambte naren, waaronder verscheidene tolken (er zijn 4 talen biji betrokken), van on geveer 500 man. De eigenlijke E.G.G. (Europese Eco nomische Gemeenschap) ook wel ge noemd de Euromarkt, is een uitbreiding f van de E.G.S.K. Het initiatief daartoe is I uitgegaan van Nederland en België. Men I achtte het noodzakelijk de gemeenschap I der zes uit te breiden over het gehele terrein van de economie. In 1955 werd in Messina de eerste bijeenkomst gehou- den en in principe tot oprichting beslo- ten. De voorbereiding kostte veel tijd, omdat de te regelen materie erg inge- I wikkeld is. Maar in maart 1957 was het I verdrag van de E.E.G. en tevens dat van I de Euratom waarover later ge- I reed en werden beide te Rome onder- tekend en nog in hetzelfde jaar door de I zes parlementen geratificeerd, zodat de .1 E.E.G. en de Euratom op 1 januari 1958 in werking zijn getreden. Men kon het niet eens worden over de zetel van beide gemeenschappen en daarom zijn ze voorlopig te Brussel ge- vestigd. Het doel van de E.E.G. is een harmonische ontwikkeling van de Eco- nomie der zes landen te bevorderen tot verhoging van de welvaart, handelsbe lemmeringen op te heffen en zoveel mo- gelijk de sociale, economische en finan- ciële politiek gelijk te schakelen. Dit komt hierop neer, dat geleidelijk de 1 grenzen tussen de zes landen in eco- I nomisch opzicht gaan verdwijnen, want men wil komen tot een vrij verkeer van m personen, goederen, diensten en kapi- ■f taal, benevens vrijheid van vestiging. I De onderlinge douanerechten en contin- I genteringen moeten worden afgeschaft, dus alle „binnentarieven" afgebroken en één gemeenschappelijk buitentarief I geschapen ten opzichte van derde lan den, met een gecoördineerde handels politiek tegenover deze. Dit alles zal, zoals gezegd, geleidelijk moeten ge beuren, dus in etappes. Elk land heeft immers zijn eigen economische struc tuur, handelspolitiek, landbouwbeleid, belastingstelsel etc, zodat een voorzich tige aanpassing van elk der zes aan de éne markt dringend geboden is. De be doeling is, dat het doel: volledige ver wezenlijking van de éne vrije markt voor allen in 12 jaar wordt gerealiseerd, n.l. in 3 perioden van elk 4 jaar. Mo menteel zijn de binnentarieven al voor 40 '"/o afgebroken. De eerste fase was op 1 januari 1962 voorbij en men was tot zeer bevredigende resultaten gekomen. Ook het buitentarief wordt geleidelijk verminderd en het moet uiteindelijk worden gefixeerd op het gemiddelde van de zes landen. Men hoopt, dat in 1970 de Euromarkt geheel zal zijn ge realiseerd. Ook de E.E.G. heeft uiteraard een uitvoerend orgaan, de Europese Com missie, bestaande uit 9 leden. Onze oud- minister van Landbouw en Visserij Dr. Mansholt is daarvan één der vice-voor- zitters. Er is een Raad van Ministers (van Buitenlandse Zaken) en een Euro pees parlem.ent, dat in totaal uit 142 le den bestaat, waarvan 36 uit elk der gro te drie, 14 uit België en Nederland en 6 uit Luxemburg. Het aantal van de kleine landen vindt men hier te laag. In dit parlement zijn ook fracties, n.l. 67 chr. demokraten, grotendeels r.k., maar waarbij ook de Nederlandse A.R. en C.H. zijn aangesloten, 38 socialisten en 37 anderen, meest liberalen. Deze leden worden nu nog aangewezen door de af zonderlijke parlementen der zes lan den, maar de bedoeling is om later te komen tot rechtstreekse verkiezingen door de kiezers zelf dus) en wellicht kiijgen we dus nog wel eens Europese verkiezingen. Het aantal ambtenaren van de E.E.G. bedraagt momenteel onge veer 3000, die over 't algemeen zeer ho ge, belastingvrije salarissen hebben, waarop nogal eens kritiek wordt uit geoefend, met name op die van de top functionarissen zoals b.v. Dr. Mansholt. Ofschoon de start bevredigend is ge weest, zijn de moeilijkheden toch niet gering, vooral doordat de nationale be langen nog steeds een grote rol spelen. Aanpassing geeft altijd bezwaren. Op het gebied van de industrie, handel, ver keer, diensten, kapitaal en geld liggen zoveel gecompliceerde problemen, dat gelijkschakeling uitermate moeilijk is. Bij de landbouw zijn deze zo groot, dat men er in de eerste fase niet aan durft beginnen. Pas onlangs heeft Dr. Mans holt opdracht gekregen een Landbouw- plan op te stellen (tevens voor de vis serij) om ook op dit gebied langzaamaan tot integratie te komen. MIDDELHARNIS Dinsdag 10 juli te 15.30 uur zal het geheel gerestaureerde en vergrote sta tionsgebouw, emplacement en garage complex van de R.T.M, alhier in ge bruik worden gesteld. De officiële ope ning zal geschieden door burgemeester P. W. Hordijk. Gezien op de Westdijk. Een heer (althans naar kleding en uiterlijk) met een lobbes van een hond, stilstaand. De heer, heel deftig voor zich uitstarend, de hond alle gelegenheid gevend een grote boodschap te depone ren vlak voor de deur van een kapsalon. Moraal??? HERKINGEN Collecten. Ten bate van de Kinder bescherming is door Danie Kagchelland en Ria van der Velde voor 45,aan kaarten verkocht. De dames Lenie Kieviet, Maatje v. d. Ochtend, Ri Melissant en Ria Gulde- meester hebben in de maand juni ten bate van de Hemeva gecollecteerd 21,91. Burg. Stand. Overleden te Rotter dam Lauwerijntje de Geus, 39 jaar, echtg. van Jacob Struijk. SCHERPENISSE Geslaagd. Geslaagd voor het toela- tings examen te Bergen op Zoom H.B.S J. Rijstenbil Jacz. alhier. Hij heeft zijn onderwijs ontvangen op de Chr. Lage re School. Verkeers examen. Op het gehouden Verkeers examen slaagden van de Chr. School 7 van de 8 deelnemers. OOLTGENSPLAAT Kruidenierswinkel wisselt van eigenaar De heer C. Labee, die een zelfbe dieningszaak in kruidenierswaren te Haarlem heeft overgenomen, heeft zijn zaak in dezelfde branche aan de Pieter Biggestraat te Ooltgensplaat, overge daan aan de heer C. Nattekaas, die reeds jaren werkzaam in deze winkel is geweest. De heer Labee kwam in mei 1952 van Ameide naar Ooltgensplaat en heeft dus 10 jaar hier gewoond. Zijn winkel liet hij enkele keren verbouwen eni dientengevolge werd het assortiment sterk uitgebreid. Zijn opvolger, de heer Nattekaas, die vanzelf met deze zaak goed op de hoog te is, hoopt het bedrijf op de zelfde voet voort te zetten. Wij twijfelen niet of hij zal hierin zeker slagen. Dinsdag 3 juli is de familie Labee vertrokken en heeft de nieuwe eigenaar zijn intrek, in zijn zaak P. Biggestraat no. 16 ge nomen. (Zie verder de advertentie in dit num mer). Krachtens een met de P.T.T. gesloten overeenkomst zal door de Zaken en Beroepentelefoongids „'t Westen" te Amsterdam, met medewerking van de P.T.T. jaarlijks voor MIDDELHARNIS EN OMSTREKEN een beroepenlijst (gids) worden uitgegeven. Deze beroepenlijst wordt gratis toegezonden aan alle telefoonhouders van onderstaande plaatsen: ACHITHUIZEN, DEN BOMMEL, DIRKSLAND, GOEDEREEDE, HER KINGEN, MELISSANT, MIDDELHARNIS, NIEUWE TONGE, OOLT GENSPLAAT, OUDDORP, OUDE TONGE, SOMMELSDIJK, STAD a/h. HARINGVLIET, STELLENDAM en alle telefoonabonnees ressorterende onder de netten 01870 t/m 01879. In deze beroepenlijst wordt van alle zaken en bedrijven, ook van de z.g. vrije beroepen in bovenstaande plaatsen, één vermelding gratis opgeno men en wel in de beroepenrubriek, waarvan de vermelding in de P.T.T.- districtsgids het eerste gewag maakt. B.v. van een zaak in „Rijwielen" en „Wasmachines" wordt één vermelding gratis opgenomen in de eerst genoemde rubriek „Rijwielen." Wordt ook een vermelding gewenst in de rubriek „Wasmachines" dan dient dit te worden opgegeven. In de beroepenlijst kan een beperkt aantal advertenties worden geplaatst, zulks in tegenstelling met de districtgidsen, waarin om technische rede nen geen advertenties worden opgenomen. Voor vetgedrukte en/of extra vermeldingen, dan wel voor advertenties wende men zich rechtstreeks tot „De Zaken- en Beroepentelefoongids 't Westen", Afd. Administratie, Blasiusstraat 69, Amsterdam, Telefoon 020 - 742516. ALLEEN DE DOOR DE ZAKEN- EN BEROEPENTELEFOON GIDS „'T VPESTEN" TE AMSTERDAM VOOR BOVENSTAANDE PLAATSEN UIT TE GEVEN BEROEPENLIJST KOMT TOT STAND DOOR VOLLEDIGE SAMENWERKING MET DE P.T.T. DIRKSLAND Uitslag P.V. G'evl. Vrienden vanaf St. Denis 340 km. L. Arensman 1, 14; B. Doorn 2; B. Leijdens 3, 7, 10, 11; W. Nieuwland 4; J. Mans 5, 8, 13; Gebr. Smit 6, 9, 15; A. de Vogel 12. Collecte. De in de Ger. Gemeente ge houden/ collecte voor de kas bijzondere noden (o.a. kerkbouw) heeft opgebracht de som van 972,83. OUDDORP Wezel sloeg zijn slag. Toen de mon teur de heer KL Grinwis, zaterdagmor gen zijn konijnen wilde gaan voeren, kwam hij tot de nare ontdekking, dat zij allen waren doodgebeten, wat uiter aard een lelijke strop betekent. Enige weken geleden zijn bij een kip- penhouder ook tientallen kippen dood gebeten. Het vermoeden bestaat dat hier een of meer wezels aan het werk zijn, die in deze buurt een uitstekend jacht terrein hebberj gevonden. OUDE TONGE Chr. Vrouwenvereniging „V\leest een Zegen" op reis. Zoals gebruikelijlï maak te ook dit jaar weer de Chr. Vrouwen vereniging „Weest een Zegen" haar jaarlijks uitstapje, waaraan velen deel namen. De tocht ging eerst naar Alkmaar, welk stadje bekeken werd en waar een bezoek gebracht werd aan de beroemde kaasmarkt. Vervolgens werd de tocht voortgezet naar Volendam, vanwaar een boottocht werd gemaakt naar Marken met zijn typische houten huisjes en zijn klederdracht, waar het gezelschap een tijdje verbleef en zich wat verpoosde. Toen werd via Amsterdam naar Den Haag gereden waar een warme maal tijd werd gebruikt die ze zich goed lie ten smaken. Ondanks het koele weer is het toch een prachtige dag geworden, waar volop van genoten is. Zeer vol- daar arriveerden het gezelschap sav. weer in Oude Tonge. Eeni woord van dank aan de chauffeur is zeer zeker op z'n plaats. OOLTGENSPLAAT Lectuurkastje Roode Kruis. Op ini tiatief van de afdeling Ooltgensplaat van het Ned. Roode Kruis is er een lectuurkastje geplaatst bij de ingang van de sportzaal „'t Centrum" aan het Weespad. Het bestuur verwacht dat ve len hun gelezen tijdschriften en' boeken in dit kastje zullen deponeren, waarna voor doorzending naar het lectuur de- oot te 's Gravenhage zal worden zorg gedragen. Welkom zijn vooral illustra ties, zoals „De Spiegel", „Panorama", maar ook de „Prinses", „Margriet", „Libelle", enz. Verder komen er in vele gezinnen tegenwoordig personeelsbladen die zeer welkom zijn. Wij noemen daar van „Op Eigen Terrein", „Verolir^e- nieuws", „Olie" en; nog andere meer. Zieken en invaliden maakt men er zeer gelukkig mee. Binnenkort zullen er nog twee kastjes worden geplaatst; een te Achthuizen en een te Langstraat. De heer Leo Helle man is zo vriendelijk om de kastjes te maken en op hun plaats te hangen. Bejaardenmiddag. Woensdag 4 juli a.s. des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardenmiddag weer worden gehouden. Het programma is door jong en oud samengesteld. Kerkdienst Geref. Gemeente. Vrijdag 6 juli a.s. des nam. 7.30 uur zal in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente voorgaan cand. W. Suijker te Bergam bacht. Geslaagd. Te Rotterdam slaagde voor het Mulo-diploma B, de heer Joh. C. van Dam Wzn. De heer Van Dam zal zijn studie voortzetten aan de Chr. Kweekschool „De Driestar" te Gouda, met het doel onderwijzer te worden. Woensdagmiddag zal de heropening plaats hebben van de geheel gemoder niseerde slagerij van M. Goedegebuur Zn. aan de Boompjes te Ouddorp. Was sinds jaren de slagerij in de slacht- plaats gevestigd, thans heeft men deze weer naar de voorzijde van de straat in de drukke dorpskom overgebracht omdat men de patat- en ijszaak heeft opgeheven. In een ongelooflijk korte tijd is dit pand door deBelgische firma John Fierens, Wijnegem bij Antwerpen om gebouwd tot een hypermoderne zaak, geheel rondom in het glas gezet, van binnen betegeld, nieuw plafond en vloe ren en een grote splinternieuwe koel kast aangebracht met een fantastisch mooie open koelvitrine, waar de vele vlees- en worstsoorten goed zichtbaar in liggen uitgestald. In 10 dagen tijds heeft deze zaak een metamorphose on dergaan dat ér van het oude niets meer te herkennen is. De inrichting is geheel naar eis des tijds, het wordt pleizierig winkelen in deze mooie lichte winkel en ook: pleizierig bedienen. Het is van de heer Goedegebuur goed gezien, het voor de grote drukte van de vakantiegangers gereed te hebbenl. De heer Goedegebuur stamt uit een echte slagersfamilie; zijn vader handel de in vee en vlees en twee van zijn broers zijn eveneens slagers en vee handelaars. In 1926 werd een zaak be gonnen te Ouddorp in samenwerking met zijn broer L. Goedegebuur; men legde zich ook toe op het zelf maken van fijne worstsoorten. Intussen is de oudste zoon Nick in het bedrijf gekomen en er zijn dochters, die de klanten in de winkel kunnenl be dienen, zodat er met dit opgroeiend ge zin voor deze goed ingerichte slagers zaak nog een toekomst open ligt. Burgemeester Kleijneniberg zal D.V. Zaterdagmorgen is organist E. L. v. d. Doel, over wiens 40-jarig jubileum als organist we in ons vorig nummer reeds schreven wel in de bloemetjes gezet. Hij had een grootse hulde in ontvangst te nemen van de kerkvoogdij, en van een achttal verenigingen, waarvan hij deel uit maakt. Vele geschenken wer den hem ter hand gesteld, mooie bloemstukken w.o. een van bijzondere grootte van de groot-industrieël C. Verolme, maar de grootste verrassing was toch wel de hoge Koninklijke onderscheiding die hem te beurt viel, n.l. de zilveren eremedaille in de Orde van Oranje Nassau. In het Verenigingsgebouw der Herv. Kerk waren met de kerkvoogdij, ds. Zaal en leden van de kerkeraad aanwe zig, burgemeester C. Nieuwenhuizenen de beide wethouders, en tal van verte genwoordigers van de diverse organi saties waarin de heer v. d. Doel zitting heeft. De gehele familie, kinderen en kleinkinderen waren er ook en toen de heer en mevr. v. d. Doel de zaal bin nenkwamen, werd door een dochtertje van dhr. Gebraad (kleindochter) aan mevr. v. d. Doel bloemen aangeboden. De president kerkvoogd, de heer G. A. v. d. Wende heette de aanwezigen welkom, inzonderheid de jubilaris en diens echtgenote, welke laatste kort ge leden uit het ziekenhuis is ontslagen, waarom hij haar met het herstel com plimenteerde. Spr. releveerde een en ander uit de tijd van de benoeming; 1 juli 1922 werd de heer v. d. Doel twee de en op 1 sept. 1937 eerste organist. De president kerkvoogd had alle lof voor de jubilerende organist, die bijna nooit een kerkdienst overslaat en met hart en ziel de zang der gemeente be geleid. Hij laat de tonen jubelen wan neer de gemeente de lof des Heeren be zingt, anderzijds de smekingen in het kader van de prediking des Woords. Hij bracht namens de kerkvoogdij hartelijk dank voor de nauwgezette opvatting van zijn taak de kritiek dat hij voor de een te langzaann en voor de ander te vlug speelt, moet hij er maar bijne men. Bij de gelukwens dat God hem nog vele jaren de lust en kracht zou schenken om, dit mooie werk te ver richten en na de restauratie van de kerk mogelijk een nieuw orgel zal be spelen, overhandigde hij hem een fraaie „bergplaats voor as". Uitreiking hoge onderscheiding Burgemeester C. Nieuwenhuizen noem de het een heel bijzondere dag voor de kerkvoogdij en voor dhr. v. d. Doel zelf. Immers 40 jaar organist is iets bijzonders en wel op hetzelfde orgel en in dezelfde kerk. Spr. noemde het een heel apart dienstverband, waarvoor de vergoeding meestal minimaal is en wordt onderbetaald. Spr. wenste de ju bilaris van harte geluk, ook mede na mens de besturen van het Roode Kruis en de Dorpsgemeenschap, waarin hij zitting met hem had en voorts na mens 6 andere organisaties. Het ver heugde hem dat de hoge overheid ook belangstelling heeft voor dit jubileum; als burgemeester had hij de opdracht hem namens H.M. de Koningin de ere medaille in zilver uit te reiken, waar van bij hem de versierselen op de borst spelde met een hartelijke felicitatie. Juli Hoog Laag Woensdag 4 4.20 16.45 10.07 22.33 Donderdag 5 4.57 17.21 10.47 23.10 Vrijdag 6 5.37 18.00 11.27 23.53 woensdagmiddag de opening verrichten; daarna zal er voor het publiek gelegen heid zijn om te profiteren van de voor deze gelegenheid geboden speciale aan biedingen. Men zie daarvoor de advertentie. Nadat burgemeester C. Nieuwen- huizen de jubilaris de Koninklijke onderscheiding had opgespeld, over handigde hij namens acht vereni gingen een pakje met een kostbaar polshorloge. Voorts overhandigde de burgemeester namens de Oranje-Vereniging, Roode en Groene Kruis, E.H.B.O, Dorpsge meenschap, Brandweer, Polders Klin- kerland en Vereniging Orgelvrienden eén kostbaar automatisch polshorloge met datumaanwijzer. Ds. B. J. Zaal die eerst aan de telefoon werd geroe pen door de oud-organist Simon Keizer uit Doorn en van hem felicitaties over bracht, brac'nt daarna gelukwenen na mens de kerkeraad. In de muziek zei spr. niet thuis te zijn, (dergelijke noten kon hij niet kraken) maar wel wees hij er op, dat organist een heel oud beroep is, omdat in de Bijbel in Genesis reeds wordt geproken van degenen die in harpen en orgels handelen. De gehele Bijbel door wordt van muziek en zang gesproken tot grootmaking van de lof des Heeren. Spr. achtte het groot dat de gaven die de organist heeft ontvan gen daartoe dienstbaar werden gesteld. De beloning waarover gesproken is speelt dan niet de hoofdrol, de dienst des Heeren is een liefdedienst. Ds. Zaal haalde aan dat in die 40 jaar vele briefjes van de dienstdoende pre dikant zijn lontvangeni soms onle'es- bare, ook wel, dat er vergissingen plaats hadden, wat door hem op voortreffelij ke wijze werd gecorrigeerd. Nooit is hij ingedommeld geweest, steeds was hij attent, tot stichting van de eredienst. Spr. complimenteerde namens de ker keraad, ook met de hoge Koninklijke onderscheiding en wente bem toe, dat bij eenmaal de onderscheiding van de Koning der Koningen zal ontvangen om met de speellieden voor Zijn Aangezicht te staan. Hij betrok er ook de echtgenote mevr. v. d. Doel in, van wie hij het een voorrecht achtte, dat zij deze bijzon dere gebeurtenis mocht meemaken. Als blijk van waardering overhandigde pr. namens de kerkeraad een envelop met inhoud. Daarna complimenteerde nog de heer v. Tilburg namens de brandweer en de Oranjevereniging en de heer T. Stolk als voorzitter van de vereniging van Orgelvrienden. De heer Graven deel, H. Chr. Sh. feliciteerde als 2e or ganist, mede namens Hans v. Alphen die met z'n drieën het „personeel" uit maakten op de orgelgalerij. Spr. had uitgerekend dat de jubilaris ruim 6000 uren op de orgelkamer had doorge bracht en noemde hem, een „noten-mil jonair". Als blijvend aandenken schonk hij mede namens Hans de draagmedail- le, behorende bij de ontvangen onder scheiding. Dankwoord Geroerd dankte de heer v. d. Doel voor de grote hulde hem gebracht, in het bijzonder H.M. de Koningin voor de hoge Koninklijke onderscheiding, wel ke dank hij aan de Koningin ver zocht over te brengen. Voorts dankte hij allen die gelukwensen tot hem had den gericht en voor de vele geschen ken en de mooie bloemen ontvangen, bijzonder de heer C. Verolme voor het keurige bloemstuk. Hij deed dit alles mede namens zijn echtgenote en hij was de kerkvoogdij dankbaar, dat zij hem deze vreugdevolle dag hadden bereid. Onder het genot van verversingen bleef men daarna nog geruime tijd bij een.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1