Zeer geslaagde B.B.-oefeningen Het Oranjefeest te Sommelsdijk Zweedse Gezant legde krans op massagraf te Oude Tonge LOMMERS MEUBELEN HELLEVOETSLUIS Veilt uw vroege aardappelen |Collecte nnjerfonds Vroege aardappelen gesloten Voor vroege aardappelen geldt de veilplicht! 34e jaargang Dinsdag 26 juni 1962 No. 3101 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLAM)SE EN ZEEUWSE EILANDEN Verêchijfa tweemaal per week: dinsdag- en vrydagavonid Herkingen behaalde het hoogst aantal punten Ikast; 44. 75 WAAL anders verkopen dan over de VEILING, is strafbaar!! Streekmuseum op zaterdag 30 juni a.s. Nieuws uit Zeeland Minder aanmeldingen van kwekelingen Betaling abonnementsgeld 3e kwartaal 1962 Wegens vakantie P. van den Ouden luni 1962 PBINS HINDBIKSTMAAT 14 - POSTBOX I - MIDDSLHABNIS BedacUe en advertenties: Kantoor Langeweg 13, SommelsdtJk TéL (01870) 26 29, na 6 uur 's avo nds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2.18 PEB KWARTAAl. ABVSBTENTIEPRIJS 12 cent p«r mm. Bü coatract speciaal tarl«L Een hevige ontploffing, een Icnal, brand en een krater, dat alles speelde zich af op de Oostdijk te Middelharnis. De bewoners van de centrumgemeenten wer den opgeschrikt en kwamen toesnellen. De politie had echter voor afzetting gezorgd, zodat de drie beste zelfbeschermingsploegen van het eiland gelegen heid kregen in de finale, waarin ze moesten uitkomen, te tonen wie de beste was. In de maanden mei en juni zijn er op verschillende plaatsen van het eiland oefeningen gehouden, nadat men dit jaar, na de reorganisatie van de BB op de Zuid-Hollandse eilanden, een feit was geworden. De manschappen hebben nieuwe uniformen gekregen en het werk van de BB in zijn geheel heeft vaste re vormen aangenomen. Bij de laatste oefening bleek dat Ooltgensplaat, Ouddorp en Herkingen de drie best geoefende ploegen bezitten. Ouddorp met 14 mannen kreeg 179 punten; Ooltgensplaat met z'n zestienem behaalde 150 punten en Herkingen met vier mannen en een meisje behaalde in -de voorselectiewedstrijdën 198 punten. l-aanwijzing; 75 lENWEGüS ITTERD^M fensplaa is geen oper ont- en nog r is. Oranje- .HARNIS zendingen liebben z^ ^kleding- l,nd tassen In een onbewoonbaarverklaarde wo ning aan de Oostdijk had dus een bom- inslag plaats gevonden; er waren slacht offers tengevolge van de brand en de ontploffing; er was dringend hulp no dig. In een half uur moesten de ge- wondeni in veiligheid worden gebracht, en verzorgd; de brand moest zijn ge blust en overblijfselen van bommen e.d. uit de weg zijn geruimd. De drie ploegen hebben het netjes voor elkaar gebracht. Tijdens de wedstrijden was echter al te zien dat Herkingen bijzonder rustig en berekend te werk ging. Binnen de gezette tijd waren ze ingepakt en afge marcheerd. In de aula van de Technische school te Middelharnis kwamen de ploegen en de jury-leden samen, waar de dames van de Dienst Sociale Verzorging voor de inwendige mens hadden gezorgd. On der een gezellig kout van de wedstrijd deelnemers, rekenden de heren van de jury, voor leiding enj berichtgeving de heer J. W. Bouwman, HZB-Brielle; P. Gebuijs, wedstrijdleider brandweer Zuidland; M. Eegedeman, EHIO/EHBO ZB-Brielle en L. W. van Buren, Helle- voetsluis, vakcommissaris reddings dienst, wie de wisselbeker toe zou ko men. Evenals in de voorselectiewedstrij den kwam Herkingen met het hoogst aantal punten uit de bus, n.l. 203. Het hoogst aantal te behalen punten was 250, waarvan 100 voor berichtge ving en leiding; 50 voor brandbestrij ding; 50 voor reddingswerk en 50 voor EHIO/EHBO. Herkingen kreeg respec tievelijk 85, 40, 41 en 37 puntea Ouddorp 67, 40, 37, en 32, tesamen 176 punten en Ooltgensplaat 67, 37, 39 en 28, tesamen 171 punten. Hieruit blijkt .dat Herkingen een prima leider heeft in de heer H. Witvliet. Burgemeester J. Spaans van Rockan- je overhandigde do heer Witvliet de fraaie wisselbeker, een legpenning voor de eerste prijs, een deelnemersmedaille en een vaan. Al deze geschenken gin gen vergezeld van hartelijke gelukwen- De 29e juni, verjaardag van Z.K.H. Prms Bernhard der Nederlanden, Re- Sent van het Prins Bernhard Fonds en ue Anjerfondsen, nadert weer en daar- "ledo het tijdstip. Waarop de jaarlijkse Anjercollecte, o.a. voor het Anjerfonds ^wd-HoIland, pleegt te worden gehou den. Het vorig jaar, ter gelegenheid van ae 50e verjaardag van Z.K.H, is deze collecte, dank zij de inspanning van ve- l'^^' een groot succes geworden. Ik zou het waarderen, üidien dit jaar de collecte-opbrengst geen dalenüe lijn oinj, vertonen. Immers, slechts door steeds stljgen- 00 inkomsten is het Anjerfonds Zuid- ttolland in staat zijn nuttige taak op ciirtLireel gebied in de provincie te blij- venjerrichten, zoals steun aan muziek-, t^"§" en toneelverenigingen, dorps- en ujr.huizen, verenigingen werkzaam ™o^ de jeugd, enz. zii ^A^^ ongetwijfeld met mij eens jn dat het .voortbestaan van genoem- "J; "«'enigingen en instellingen van het vnu belang is voor de gehele be- IvnnAnjerfonds verricht daar- oor nuttig, welhaast onmisbaar werk. Ljjr'^/preek dan ook gaarne de wens d f Sift zult tonen, dat werk uw volle instemming heeft. Uit handen tian burgemeester J. Spaans, ontving de leider van de groep Herkingen, de heer Witvliet, de wisselbaker. sen. ledere deelnemde ploeg ontving eveneens een medaille en een vaan. Burgemeester H. Bos dankte de ju ry-leden en de gastheer voor deze avond, burgemeester P. W. Hordijk, voor de goede samenwerking en het beschikbaar stellen van het „prachti ge" object. Burgemeester Hordijk hoopte de ploe gen te mogen ontvangen vanwege de vele uitstekende objecten die Middel harnis helaas nog rijk is. Als van zelfsprekend nam spreker aan, dat de ploegen volgend jaar weer vertegen woordigd zullen zijn in een sportieve wedstrijd, die uiteindelijk tot doel heeft, vaardigheid te verkrijgen in het hel pen en beschermen van de bevolking, wanneer dit onverhoopt nodig zou zijn. SOMJVIBLSDIJK-IVHDDELHARNIS Collecten ,ySakor" De in mei gehou den collecte voor „de Sakor" samenwer kende kinderbescherming organisaties heeft opgebracht 1090,— in Middel harnis en Sommelsdijk. Dit is 78,90 minder dan vorig jaar, de oorzaak hier van is, dat de collecte in Sommelsdijk minder heeft opgebracht dan vorig jaar door ziekte van coUectantes. Dit is jam mer, en voor de coUectantes en voor de Sakor. De collecte in Middelharnis was zelfs 42.81 meer dan vorig jaar. Aan al len, die aan deze collecte hun medewe- king gaven, zowel aan degenen die col lecteerden als aan degenen die gaven, nog hartelijk dank. Zeep voor overzee. Voor de aktie „Zeep voor Overzee" van het Jeugd Roode Kruis van het Nederlands Roode Kruis, kunnen de kinderen die hieraan mee willen doen van de afdeling Mid delharnis zich in verbinding stellen met mevrouw A. E. Mijs-Meijer, Langeweg 53 Sommelsdijk. MIDDELHARNIS Tweetal bij Geref. Gemeente. De kerkeraad der Ger. Gemeente alhier heeft voor een te beroepen predikant het volgende tweetal gesteld: cand. C. Harinck te Goes en cand. W. Suiker te Berg Ambacht. Ker/cdierist. Vrijdagavond kwart voor zeven uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. Chr. van Dam van Rotterdam Zuid. Na afloop van deze kerkdienst zal ledenvergadering worden gehouden en stemming uit het bovengenoemde tweetal plaats hebben. Benoemd. Aan de Ger. School is met ingang van 1 juli benoemd tot onder wijzeres mej. B. I. Muntingh alhier. DIRKSLAND Roode Kruis collecte. De gehouden huis aan huis collecte ten bate van het Roode Kruis heeft in Dirksland opge bracht 1618, 96, te Melissant f 428,05. Burg. Stand. Geboren: CorneUa Ma ria, dochter van G. J. van Driel en A. van Oostende; Karin, dochter van P. de Jong en J. A. van Zanten; Johanna Jacomljntje, dochter van P. L. Polder en I. Bechtum. Getrouwd: E. Joppe 23 jaar en J. T. Roodzant 23 jaar. Overleden: Leendert van Bouwelen 84 jaar, ongehuwd. Uitslag P.V. Gevl. Vrienden vanaf Angou Lême 740 km. B. Leijdens 1; Gebr. Smit 2, 4, 6; L. Arensman 3, 9; A. Koole 5; B. Doorn 7; D. Hameete 8; J. Mans 10. Vanaf Tergneer 240 km. L. Arensman 1, 4; N. V. d. Groef 2, 5, 11; Gebr. Smit 3, 6, 9, 10; A. de Vogel 7; W. Nieuw- land 8, 13; J. Mans 12, 14, 15; B. Leij dens 16. HERKINGEN Kussens terugbezorgen. Wegens het gereedkomen met het schoonmaken der kerk, der Ger. Gemeente kurmen kus sens enz. worden terugbezorgd a.s. za terdagmiddag na 3 uur. Infektie opgelopen. De werkman E. van 't Hof werkzaam als lasser bij de Bouwput te Stellendam had het onge luk infektie aan één der voeten op te lopen, waardoor doktershulp noodzake lijk bleek, en hij zijn werkzaamheden niet kan hervatten. STELLENDAM Concert. Ter gelegenheid van de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard hoopt de muziekvereen. „De Hoop" op vrijdag 29 juni a.s. een concert te geven in de muziektent op het Raadhuisplein. Het concert staat onder leiding van de dirigent H. L. Willemsen en begint om 8 uur. I^erste prijs. Het Jeugdkoor „Klimop" behaalde zaterdag j.I. op een gehouden concours te Papendrecht een eerste prijs met 327 punten. NIEUWE TONGE Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer G. Kievit Jacz. slaagde dezer dagen te Vechel voor het diploma timmerman (gezel), en de heer C. Kom Johsz. voor het diploma metselaar (gezel). STAD AAN 'T HARINGVLIET Wedvlucht van de P.D. Vereen. De Rode DuAf vanaf Angou Lême, afstand 740 km, gelost 6.15 uur, aankomst Ie duif 17.4,17 uur, 22 juni 1962. A. C. Kop penaal 1, 3; Trommel-v. d. Boogert 2, 4, 8; F. V. d. Valk 5, 9; De Gans-Ka- merling 6, 7. Vlucht vanaf Tergnier 23 juni 1962, afstand 240 km, gelost 9 uur, Ie duif 12.17.44 uur. De Gans-Kamerling 1, 4, 12; Trommel-v. d. Boogert 2, 3, 11; J. Cö Vos 5, 9; A. C. Koppenaal 6, 10; F. V. d. Valk 7; Jan Trommel 8. OOLTGENSPLAAT Jaarl^kse collecte Anjerfonds Indien ergens het woord, dat de zwaarden zullen worden omgesmeed tot sikkels, van toepassing is, dan is dat wel op het Anjerfonds. Het is een onderafdeling van het Prins Bernhardfonds dat in 1940 op Cu- racao werd gesticht met de bedoeling geld in te zamelen voor het aanschaf fen van oorlogsmateriaal voor de be- vrijdingsstrijd. In vier jaar tijds brach ten de Nederlanders van overal zo 21 miljoen gulden op. Na de bevrijding begon het Prins Bernhardfonds zijn vredeswerk ten ba te van onze cultuur. De Anjerfondsen werden in 't leven geroepen en het An jerfonds Zuid-Holland heeft tot dus verre een bedrag van bijna 200.000, ter beschikking gesteld van vele ver enigingen, die-werkzaam zijn op het ge bied van kunst, volksontwikkeling en culturele jeugdzorg. Ook de gemeente Ooltgensplaat heeft belangrijke bijdragen uit het Anjerfonds ontvangen. Aan de Muziekvereniging U.D.I. werd in 1954 750,^ subsidie verleend voor aankoop van muziekinstrumenten en een paar weken geleden kreeg U.D.I. wederom bericht van het Anjerfonds Zuid-Holland dat een bijdrage van f 1000,zal worden verleend voor het bouwen van een muziektent. De Vereni gingsraad te Achthuizen heeft in 1959 een bijdrage van 874.35 ontvangen voor het aanschaffen van decorgordij nen. Het „Anjerfonds" heeft dus een paar belangrijke verenigingen in deze ge meente „over de drempel" geholpen en een doel bereikbaar gemaakt, dat niet bereikt zou zijn, als men geheel op eigen inspanning was aangewezen. Ook dit jaar weer wordt de Anjer- coHecte gehouden en ieder die het grote belang inziet van een eigen, plaatselijke culturele leven, zoals dat door onze ver enigingen wordt gestimuleerd, zal on getwijfeld volgende week ter gelegen heid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard gaarne zijn bijdragen geven voor dit zo uiterst nuttig doel. Donors geven bloed. Ten behoeve van de bloedstransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis werd door 77 donors een halve liter bloed afgestaan. Nieuwe verwarming voor Kleuterschool „Andre-Marie" In de gemeenteraadsvergadering wel ke heden (dinsdag)avond om 7 uur wordt gehouden, komt een voorstel van b. en w. in behandeling betreffende de verwarming van de Kleuterschool „An dre-Marie". De gasverwarming in de ze nieuwe school blijkt in de praktijk dermate kostbaar te zijn, dat de hier uit vortvloeiende kosten niet gedekt kunnen worden door de voor dit doel van het Rijk te ontvangen (iaarlijkse) ook 's woensdags- avonds geopend en zaterdags- Het Streekmuseum, in het Kerkstraat- je te Sommelsdijk is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 2^5 uur. Met ingang van 1 juli a.s. zal het museum ook des woensdag- en zater- dagsavonds geopend zijn van 6 tot 8.15 uur. De toegangsprijs is 50 et. per per soon; kinderen 15 cent. De inschrijving voor de gecostumeer- de optocht op a.s. zaterdag te Sommels dijk staat voor iedere ingezetene van Sommelsdijk open. De navolgende groepen zijn ingesteld: van 0—4, 5—6, 7—8, 9—10, 11—12, 13— 14 jaar envan 1580 jaar! In iedere groep zijn 5 prijzen te behalen, vanaf 1.— tot 5,—. De schoolgaande kinderen dienen zich vóór a.s. vrijdag dus uiterlijk donderdag! bij de hoofden van de scholen op te geven. Dit geldt dus voor de Kleuterschool (mej. Oosterom), de School met de Bijbel (dhr. Kommers), en de Openbare Lagere School (dhr. van Nimwegen). Niet-schoolgaande kinderen (en oude ren) kunnen zich tot uiterlijk donderdag a.s. opgeven bij het secretariaat van de „Oranjevereniging Sommelsdijk": Ko- ninginnelaan 22 (dhr. Schaap). Deelnemers dienen de beschikking te hebben over een versierd rijtuig (auto- ped, fiets, etc), terwijl het vanzelfspre kend ook een leuk gezicht zal zijn wan neer de deelnemertjes zélf verkleed zijn. De ringrijderij op Oranjedag Sommelsdijk Men deelt ons mede dat voor de ring rijderij welke op zaterdagavond a.s. te Sommelsdijk verreden zal worden de inschrijving openstaat voor fietsen (in schrijfgeld f 0,50) en bromfietsen (in schrijfgeld 1, Men dient zich uiterlijk vrijdagavond te hebben opgegeven bij mej. Jo van den Doel, Marktveld 3 te Sommelsdijk. De inschrijving zal worden beperkt tot 20 fietsen en 20 bromfietsen, In elke ST. ANNALAND Tweetal Ger. Gemeente: Candidaat C. Harinck van Goes en cand. W. Suij- ker van Berg Ambacht. In verband hiermede ledenvergade ring D.V. donderdag 28 juni a.s. des sav. 7.30 uur. Excursie naar Bommelerewaard. Een groot aantal leden van de Land- en Tuinbouwvereniging „Sint Annaland en Omstreken" hebben een excursie ge maakt naar Bommelerwaard, waar kennis genomen werd van de glaskul- tuur voor tuinbouw produkten. Daar men zich ook in St. Annaland meer en meer gaat toeleggen op de glascultuur van groente en fruit, heeft men de Bommelerwaard uitgekozen, om daar één en ander in ogenschouw te nemen en te luisteren naar de voorlichting, die o.a. gegeven werd door de rijks- tuinbouwconsulent, de heer A. Bayens. Het was een aangename en leerzame tocht, waar men kennis genomen heeft van de ontwikkeling van de tuinbouw. Geslaagd. De heer C. A. Polderman uit St. Annaland is geslaagd voor on derwijzer aan de Chr. Kweekschool te Middelburg. Spreekuur waarnemerüd burgremees- t!er. De waarnemend burgemeester, de heer Jb. Moerland te St. Annaland is iedere werkdag te spreken op het ge meentehuis tussen 11 en 12 uur voor- middags, uitgezonderd de zaterdag. Eerste nieuwk aardappelen werden tegen hoge prijs geveild. Vrijdag 22 ju- nu werden te St. Annaland op de nieu we veiling de eerste nieuwe aardappe len geveild. De prijzen waren als volgt: Doré blok 1 71,------71,48; Doré blok 2 66,02, Eerstelingen 61,99; Darima 59,39, Drielingen 55,------59,42; Kriel 53,95— 54,95; Voer 9,78. Alles per 100 kg. Aan voer 426 kisten. BRUINISSE Geslaagd: De heer Wim Kik Pz. te Bruinisse slaagde dezer dagen voor het diploma adspirant Constructie Bank- werker en lasser. Het diploma wordt uitgegeven door de SMEiCONA, het exa men werd afgelegd te Zierikzee. Opbrengst ZendingscoUecte. De te Bruinisse in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse gehouden Zendingscollecte bracht 690,— op. groep worden drie geldprijzen beschik baar gesteld. Indien geen tijdige aanmelding plaats heeft zal het niet meer mogelijk zijn om deel te nemen. Zoals we reeds in ons vrijdagnummer vermeldden, heeft de Zweedse gezant Z.Ex. Brijnold Eng bij zijn bezoek van j.I. vrijdag 22 juni aan Oude Tonge een krans gelegd aan de voet van het mo nument op het massagraf, dat is opge richt ter nagedachtenis van de ramp slachtoffers van februari 1953. Het drie-daagse bezoek dat Z.Ex. Eng aan het voormalige rampgebied bracht, lag in het kader van de hulpverlenings- akties van het Zweedse Roode Kruis aan het getroffen gebied. Indertijd werd door het Zweedse Roo de Kruis aan de gemeente Zierikzee een bedrag van 3% miljoen gulden be schikbaar gesteld voor de bouw van een ziekenhuis, welke „Zweeds Roode Kruis Ziekenhuis" deze week 5 jaar be stond, waarom de gezant, vergezeld van een aantal hogere funktionarissen van het Zweedse Roode Kruis Schouwden Duiveland heeft bezocht en daarna Goe- ree Overflakkee, waarbij de burgemees ter van Zierikzee tegenwoordig was. J.I. vrijdagmorgen arriveerden de ho ge autoriteiten met een politieboot aan de Hoek van St. Jacob, waar zij korte tijd vertoefden en zich een indruk gaf van de machtige Deltawerken in de Grevelingen, waarna naar Oude Tonge werd gereden waar in alle stilte de kranslegging plaats vond. Het gezel schap werd door de burgemeester van Volgens het centraal bureau voor de statiestiek telde het kweekschoolonder- wijs 23.560 leerlingen op 16 oktober 1961, tegen 22.813 in 1960, een toene ming met 3 pet. Het aantal toegela- tenen in 1961 bedroeg 5.914; dit is on geveer vijfhonderd minder dan in het voorgaande jaar. In 1961 behaalden 4.164 leerlingen de akte van bekwaamheid als onderwijzer en 1.767 die als volledig bevoegd onder wijzer. Vain de eelrstgenoemden ver volgden 2.524 hun studie in de derde leerkring; 1.640 (van wie 1.524 vrou wen) kwamen voor een functie bij het lager onderwijs beschikbaar. Oude Tonge dhr. W. M. v. d. Harst op de begraafplaats rondgeleid. De Zweedse gezant zeide diep onder de indruk te zijn en sprak waarderende woorden over de aanleg en het onder houd van het massagraf. Hierna werd een bezoek gebracht aan de Zweedse woningen, waarvoor Zwe den indertijd een z.g. „Hout-pot" van f 300.000 beschikbaar stelde waarna met een touringcar van de fa. Buijsse naar de Bouwput in het Haringvliet werd gereden, om dit gigantische Wa terbouwkundige werk te bekijken. Van daar werd naar Hellevoetsluis overge stoken om naar de residentie weder te keren. Aan onze abonnees die gewoon zijn per giro te betalen, verzoe ken wij vóór zij e.v. met vakan tie gaan het abonnementsgeld ad 2,15 voor het 3e kwartaal op ons gironummer 167930 ten name van N.V. Eilanden-nieuws over te schrijven. U bespaart er de hoge incassokosten van het aanbieden van een postkwitantie mee en U vergemakkelijkt tevens onze administratie. Bij voorbaat hartelijk dank! Administratie N.V. Eilanden-nieuws vergoeding. Uit een ingesteld onderzoek blijkt, dat de jaarlijkse kosten verbon den aan een eventuele overschakeling op een volautomatische oliestookinrich- ting gelijk zijn te stellen aan de bespa ring op het brandstoffenverbruik het geen derhalve betekent, dat na afschrij ving van bedoelde reconstructiekosten op deze post een belangrijke bezuini ging kan worden verkregen. B. en w. stellen dan ook voor om. de gasverwar ming te vervangen door een oliestook- inrichting en voor dit doel een crediet beschikbaar te stellen van 12.500, De verwarming van het gemeentehuis komt ook in bespreking. In het afgelo pen stookseizoen zzijn er aan de instal latie verschillende gebreken geconsta teerd die voor een groot deel proviso risch hersteld konden worden. Wil in het vervolg de apparatuur normaal funktioneren dan zullen de nog aanwe zige oude radiatoren en het expansie- resei'voir door nieuwe vervangen die nen te worden, terwijl tevens een nieu we kachel moet worden aangeschaft. Ook hier wenst men tot een volauto matische oliestookinrichting over te gaan. De kosten worden geraamd op 6.600,—. Loonsverhoging Voorts komt aan de orde een voor stel tot loonsverhoging van de Com mies B ter sekretarie, de straatmaker en de schoonhouder van het gemeente huis. Voor de Stichting Kraamcentrum wordt een extra subsidie voorgesteld van 0,25 per inwoner ter dekking ex ploitatietekort. van 25 JUNI tot 7 JULI S01«1«ELSDIJK GEBREKSZIEKTEN Naarmate er meer van de grond en het vee wordt gevraagd, moeten er ook hogere eisen aan de bemestingstoestand worden gesteld. Meer opbrengst bete kent Immers een grotere onttrekking van plantenvoedingsstoffen aan de grond. Deze moeten door bemesting worden aangevuld. Wanneer deze aan vulling onvolledig is zullen er op de duur gebreksverschijnselen bij de ge wassen en ook bij het vee optreden. Deze gebreken zijn niet altijd direct te zien. In vele gevallen is reeds 30 "/o op brengstderving geleden alvorens de af wijking wordt geconstateerd. Door tijdig en regelmatig grond-, gewas- en aanl- tjes onderzoek te laten verrichten kan deze belangrijke schade worden voor komen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1