Havenkom Middelharnis wordt niet gedempt maar verbeterd Het vorstenhuwelijk in üthene Zuidelijk sluUgai in Greveimgendam gesloten Zilveren jubileum lioofd Clir. Scliool Soinmelsdiili Diijes en Daijes 34e jaargang Dinsdag 15 mei 1962 No. 3090 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag' en vrijdagavond Verkeersoplossing door verbreding van de kade F.N.O.P. Tourwagenconcours te Scheveningen De stand van zaken PBINS HKNDBIKSTBAAT 14 - POSTBOX I - IflDDKIfL^BJSIIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdljk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avo nds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2.10 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cenj pep tam. B^ contract speciaal ta?!«t In de vrijdag gehouden gemeenteraadsvergadering is liet ondervirerp Haven- Icom aan een breedvoerige bespreking onderworpen. Er waren zoals in ons vo rig nummer gemeld drie plannen, waarvan plan C. is aangenomen, n.I. dat de havenkom niet wordt gedempt maar wel een gedeelte van de kade wordt ver breed, waarmee tevens naar een verkeersoplossing wordt gestreefd. Een ander belangrijk punt was dat voor het ovedekte instructiebad een aanvullend kre diet moest worden verstrekt. Burg. Hordijk opende met het ambts gebed. De notulen werden voorgelezen en goedgekeurd. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Aan de woningbouwvereniging Mid delharnis werd een aanvullend voor schot verstrekt voor de bouw van 11 garages in het Prinsenkwartier, waar grote behoefte' aan bestaat. Verbetering Havenkom Dan kwam het onderwerp „Haven kom" ter tafel, waarover aan de leden een breedvoerig prae-advies is ver strekt, dat we in ons j.l. vrijdagnummer in zijn geheel hebben opgenomen en waarnaar wij voor het betreffende voor stel verwijzen. Er volgde een flinke dis cussie op. Dhr. V. d. Berge vond dat B. en W. wel erg optimistisch waren inzake het aantrekken van watertoerisme. Als de jachtjes zaterdags komen moeten ze 's zondagssmorgens alweer vertrekken, anders is de sluis dicht. Spr. was van mening dat demping de oplossing zou brengen, ook voor het verkeer. Ook de heer Koese stond plan B. voor, inhoudende, dat de zwaaikom zou wor den gedempt. „Wat B. en W. niet willen hebben dat komt, wordt neergehaald; wat ze wel willen hebben wordt opge haald" was zijn oordeel. In plan B. wordt met alle mogelijke dingen rekening gehouden, zodat plan B veel meer kost dan plan C, terwijl in de prijs van plan C. veel dingen niet genoemd zijn, die toch in de toekomst zeker daarmee samenhangend moeten worden uitgevoerd wat de kosten aan merkelijk hoger zal maken. De haven noemde hij een tweede vuilnisbelt; als zaterdags hier watertoeristen komen draaien ze de ramen van hun boot niet open om de zwaaikom te toekijken, maar sluiten deze voor de stank. Alles zou volgens spreker opgelost zijn als de kom gedempt werd. We zijn niet klaar met het bedrag in plan C. genoemd; er komt nog een pand bij dat we zullen moe ten kopen om de versmalling bij de hoek van de Spuistraat te verbreden. Welke motivering heeft B. en W. voor de veronderstelling dat we geen goed keuring voor plan B. zullen krijzen? zo vroeg hij. Veronderstel dat er toeristen komen; we weten hoe ze gekleed zijn, we zul len hierover aanmerkingen van burgers krijgen. Ook ligt de kom teveel in de bebouwde kom, aldus dhr. Koesse. Het bedrag dat in B. genoemd wordt voor stortzand is veel te hoog. De verhouding van B. en C. is helemaal niet goed. Plan B. is goedkoper en is een blijvende voor ziening was zijn mening. Dhr. Kleingeld was voorstander van het behouden van de zwaaikom. Ged. Staten zullen plan B. niet goedkeuren meende hij. We zitten in een structuur- molen, waaruit je niet kunt zien wat er gaat komen. Wanneer plan C. wordt uit gevoerd hebben we gelijk een jachtha ven met alle gevolgen van dien. We moeten niet naar kosten kijken in di recte zin, maar wat is het meest aanne melijke en economische. Mevr. van Groningen was van mening, dat als plan C. wordt aangenomen alle verkeer weer binnen de gemeente komt We hebben alles op alles gezet om het buitenom te brengen, nu gaan we het weer binnen laten!" riep ze uit. De heer Krygsmari noemde de stank in droge zomers een plaag. Uit ver keerstechnisch oogpunt achtte hij plan B. beter. Of er een jachthaven zal ko men, hing volgens hem nog in de lucht. Dhr. Beversluis merkte op dat er veel klachten van stank overlast zijn, is er dan op het ogenblik geen oplossing voor door b.v. meer water in de haven te houden vroeg hij het college." „Als de zaak gedempt wordt is alles opgelost! was dhr. Koese van oordeel, ook verkeerstechnisch. Bij niet demping zouden we er later nog een stuk bij gaan nemen, dan hebben we nog een kommetje over, zolang er nog een klein- gaatje is, blijven ze toch vuil in de ha ven gooien. Binnen een paar jaar zul len we zien dat de verkeerssituatie niet opgelost is, we zullen een pand moeten kopen e.d. wat nog meer kosten mee brengt. Dhr. V. d. Berge stelde aan de voorz. de vraag oï er correspondentie met Ged. Staten gevoerd was omtrent het niet goedkeuren van plan B. Hierop moest de voorz. ontkennend antwoorden. Mevr. van Groningen stelde het college de vraag of het mogelijk was of de po litie wat meer toezicht kon houden op het vuil weg werpen in de haven. „De politiemacht is nog ver beneden halve sterkte" antwoordde de voorz. De naleving van politiewetten wordt min der en minder, het wordt zorgwekkend. De actie „Opgeruimd staat netjes" mag wel eens meer nageleefd worden. Straks als de afda'mming van het Haringvliet een feit zal zijn, hebben we altijd ver binding met het buitenwater, met re gelmatige waterstand zou z.i. de stank dan afnemen. We kunnen een verzoek om subsidie indienen bij monumentenzorg als we de haven behouden meende de voorzitter, hierbij antwoord gevend op een vraag die gesteld was. Ook zal er een afspraak met de sluiswachter worden gemaakt dat periodiek het water uit de haven moet, spr. zegde toe tussentijdse water lozing te zullen aanbevelen. Dhr. V. d. Berge merkte nogmaals op: „U zou het willen doordrijven bij G.S. met lage kosten, maar B. is goed koper dan C." De voorzitter raadde plan B. ten sterkste af, om verschillende redenen. De riolering gaat in verloop van tijd de gemeente uit, rechtstreelis naar het Ha ringvliet; de veerverbinding zal over enkele jaren gestaakt worden. Het ver keer van Oost-Flakee heeft twee moge lijkheden, of de Prov. weg in het zuiden olE de Prov. weg in het Noorden van het eiland. B. en W. is er van overtuigd dat, als plan C. wordt aangenomen dit in de toekomst nog finantiele consequen ties met zich mee brengt; er moeten echter voorzieningen worden getroffen Uit esthetisch en verkeerstechnisch oog punt acht B. en W. plan A niet ge wenst. Als de haven gedempt wordt zou de bodem onderheid moeten worden, bovendien gaat dan een stuk historie verloren. Monumentenzorg zou zich hier ook mee gaan bemoeien. Het zou bo vendien een kaal plein blijven; ondanks beplanting en sierbestrating zou het geen aantrekkelijk punt zijn. Ook zul len de huizen door demping van de ha ven onzichtbaar lijden, met name door verzakking. Als we de haven dempen zullen we toch weer een nieuwe zwaai kom moeten maken, zo zei hij. Plan C. zal verkeerstechnisch een ver betering zijn, vervolgde de voorz., de spuistraat zal verbreed worden, ook zal er een goede mogelijkheid zijn voor een jachthaven; immers als het Haringvliet gesloten zal zijn zal het sluiten van de sluizen niet meer voorkomen. We zul len het watertoerisme moeten afwach ten, maar toch e.v. moeten stimuleren, aldus spreker. Na enige verdere bespreking besloot de meerderheid van de raad om plan C. aan te nemen. (Dit plan bevat zoals in ons vorig nummer omschreven het handhaven van de havenkom, het ver breden van een gedeelte van de kade een betere verbinding met,het spuiplein en later verbreding van de spuistraat) Tegen waren de heren Koes© en van den Berge. Instructiebad Indertijd is voor de bouw van het instructiebad een crediet beschikbaar gesteld groot 187.400,— Dit crediet blijkt na prijsopgaaf gekregen te heb ben van de aannemer fa. H. v. d. Put aanmerkelijk te laag. De voornaamste redenen hiervan zijn: meer kosten voor de onderbouw 10.000,aanbrengen van een chloordoseringstoestel 9000, ten derde aanbrengen van tegels in bui tenbassin en plaatsen van thermapene glas in de ramen enz. Boven het reeds beschikbaar gestelde bedrag van 187.400 werd beschikbaar gesteld: 1. Aanvullend krediet van 45.000,voor inrichting gebouw 16.700 en voor bestrating van terrein en fiet senstalling 4000,zodat het totaal verstrekte krediet nu 205.000,be draagt. Dhr. v. d. Berge noemde het een zeer zware tegenvaller. „We hebben het slecht toekeken", We hebben A. gezegd we zullen noodgedwongen ook B. moe ten zeggen, aldus spreker. De voorz. noemde deze opmerking on barmhartig hard. Dhr. Koese had het toad liever gro ter gezien b.v. een wedstrijdbad, maar dat kostte toen te veel. Nu komt er toch nog idem zoveel toij. De voorz. antwoordde hierop dat op dit plan geen goedkeuring zou zijn ge geven. Dhr. V. d. Berge vroeg zich af waar- oin er niet direct een sluitende toegro- ting kon worden gemaakt, dit is bij ieder werk zo. De voorz. antwoordde hierop dat dit bijna onmogelijk is, er zijn zoveel ne venfactoren die een rol spelen. Wil men het plan op de juiste wijze realiseren komen er deze kosten bij. Voorts werd overgegaan tot aankoop van het erfpachtsrecht van een perceel grond met opstal aan de Oostdijk, eigendom van de Ambachtsheerlijkheid Middelharnis en in pacht bij Mevr. J. M. den Braber-Bakker. Het pachtsrecht werd gekocht voor 160, Daarna sluiting. Zaterdagmiddag 12 mei werd om 12 uur 10 een begin gemaakt met het in varen van de vier caissons, die het nog open zijnde gat van de Zuidelijk Gre- velingengeul moesten blokkeren, inge varen. (Wij hebben in ons vorig num mer hierover een breedvoerige uiteen zetting gegeven Red.) Te 12 uur 40 hie ven de sleepboten een fluitconcert aan, als teken dat de sluiting was gelukt. Tientallen grote en kleinere bootjes en talrijke Waterstaats autoriteiten woon den deze afsluiting bij. Het Provinciaal Bestuur evenwel liet verstek gaan. Van de wal af volgden honderden belangstellenden het eigenlijk weinig spectaculaire karwei. Tevoren had in restaurant BRU, de Vermaats Autobedrijf behaalde mooie prijzen Op dinsdag 8 mei 1962, een prachtige zonnige zomerdag, vond in Schevenin gen het jaarlijkse F.N.O.P. Tourwagen- concours plaats, waaraan dit jaar bij zondere luister werd bijgezet, doordat de opening werd verricht door Zijne Excellentie Korthals, de minister van Verkeer en Waterstaat, terwijl als gast vrouw optrad de bekende televisie-om- roepster Karin Kraaykamp. Hiet was een schitterend gezicht de 82 deelnemende tourwagens opgesteld te zien op de tooulevard, wagens flan kerend in de zon van nieuwheid, die ge tuigden van de ondernemingslust van hun eigenaren, en die het hoogste kun nen bieden aan de Nederlandse en Bel gische carrosseriebouw. De bekende tourwagen onderneming Vermaat's Autobedrijf te Nieuw-Hel- voet had ingeschreven aan dit concours met 2 van haar nieuwste exemplaren autocars, t.w. een Mercedes Benz voor 25 personen, en een Mercedes Benz voor 37 personen. De indeling der wagens bestond uit 4 klassen, t.w. bouwjaar 1962 Aid. 1, 16 t/m 36 zitplaatsen, Aid 2 37 t/m 44 zit plaatsen, afd. 3 45 t/m 50 zitplaatsen, voorts een afdeling voor wagens uit het bouwjaar 1961 en ouder. Vermaats Autobedrijf behaalde in klasse 1 met haar Mercedes Benz het hoogste aantal punten van het con cours t.w. 315 en verwierf hiermede een ereprijs, terwijl haar 2e Mercedes Benz 313 punten verwierf en hiermede de 2e plaats van het concours innam, ook deze wagen ontving een ereprijs. Voorts behaalde de 25 persoons wagen nog de Mercedes Benz beker, als zijnde de hoogst geclassificeerde Mercedes. hoofdingenieur Directeur H. A. M. C. Dibbits al op het feit dat er eigenlijk weinig gebeurde gewezen. Wel had hij Bruinisse het Cape Ca naveral van de Deltadienst genoemd omdat er zo veel nieuwe proeven wa ren genomen, nieuwe werkmethoden en het gebruik van nieuwe materialen. Was de vissersvloot thuis geweest dan had deze ongetwijfeld de vlag halfstok gehangen, want men ziet in het leggen van de dam een begin van het einde van de Zeeuwse mosselcultuur. Ir. P. H. van der Weele, onder wiens leiding deze dam is gebouwd gaf een technische toelichting voor de verza melde journalisten. Vliegtuigen en een helicopter cirkel den boven de plaats van de sluiting. A.s. vrijdag hopen wij er een foto van te brengen. Schepen voor Brouwershavense gat moeten tijdelijk omvaren Doordat er enige vertraging is ont staan met het inhangen van de deu ren in de schutsluis naast de nieuwe gemeentehaven van Bruinisse, zal de scheepvaart gedurende enkele weken door het noordelijke sluitgat om de Plaat van Oude Tonge moeten heen varen. Verwacht wordt dat de sluis in de loop van juni in gebruik kan worden gesteld. Nu komt noordelijke geul aan de beurt! Nu de zuidelijke geul is afgesloten, zal de N.V. Dijksbouw zich geheel in zetten voor de afsluiting van de noor delijke geul aan de hoek van St. Ja cob bij Goeree Overflakkee. Zoals reeds eerder gemeld zal hierbij geen gebruik worden gemaakt van doorlaatcaissons maar van een kabelbaan van 1560 me ter lengte. De draagkabel krijgt een diameter van 92 millimeter. ledere wa gen die aan de kabel komt te hangen krijgt een laadvermogen van tien ton. Eind 1962 moet de baan gereed zijn; in de loop van 1963 zal de noordelijke geul worden gedicht. Dit wordt een spec taculair gebeuren; vanaf de hoek van St. Jacob zullen de werkzaamheden zeer goed te zien zijn. De Algemene Ned. Bond van Gepen sioneerden zal óp woensdag 16 mei a.s. des nam. 2.30 uur in Hotel Zaaijer te Middelharnis een algemene vergade ring houden met de afdeling Goeree- Overflakkee. Als spreker zal optreden, de heer M. M. J. v. d. Welle, met als onderwerp: „Do stand van zaken". SOMMELSDIJK Kijkavond Eleosschool. In de Eleos- school zal voor ouders en belangstel lenden gelegenheid zijn om het werk van de kinderen te bezichtigen op woensdag 16 mei a.s. van 2.30 tot 4.30 uur en 's avonds van 6.30 tot 8.30 uur. DIRKSLAND Poldervergadering. In de vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van de Polder „De Oude Plaat" te Dirksland werd de Polderrekening over .1961 vastgesteld met een batig saldo van 6.783,34, terwijl de begroting voor 1962 werd vastgesteld op een totale ont vangst en uitgaaf van 38.707,76. De lasten voor 1962 behoefden niet te wor den verhoogd en konden blijven voor kostbaar land 65,95 en voor vroon- land 63,50 per ha. De aanslag voor de Dijkringlasten werden begroot op 36,per ha. De bijdrage aan het Waterschap De Ge meente Uitwatering van Dirksland moest verhoogd worden en wel van 6,50 op 9,per ha. Aan bijdrage voor onderhoud wegen aan de Dijkring werd voor het eerst 1.083,50 begroot. Burg. Stand. Overleden: Abraham de Korte, 41 jaar, echtgenoot van A. Droo- ger; Abraham van Prooijen, 82 jaar, echtgenoot van H. Verschoor; Laurens de Roon, 77 jaar, ongehuwd; Durvina Tanis, 96 jaar, ongehuwd. Uitslag P.V. Glivl. Vrienden vanaf Bohain Frankrijk, afstand 202 km. Za terdag vliegers. Gebr. Smit 1, 14, 17; 22, 24, 32; J. Mans 2, 8, 13, 15, 19, 21, 28, 35; B. Grootenboer 3, 31; W. van 't Hof 4, 30; N. V. d. Groef 5, 9; L, Arensman 6, 16, 18; B. Leijdens 7, 33 J. V. d. Groef 10, 20; B. Doorn 11, 27 A. de Vogel 12, 29; W. Nieuwland 23 D. Hameete 25, 26, 34. STELLENDAM Verjaringsfonds. Het verjaringsfonds in de Ned. Herv. Kerk bracht over de maand april 160,10 op. 10 X 10 aktie. De aktie 10 x 10 heeft alhier opgebracht de som van 511,70 verzameld door de jeugd der lagere scholen. OUDDORP Beurs. Op de beurs van donderdag golden de volgende noteringen: gerst 25-28; haver 24-26; tarwe 30-31V2; groe ne erwten en schokkers 35-38; nog en kele kleine partijtjes furoren 25-28 et. Alles per kg. Visserij. Aan de gemeentelijke vis mijn liepen de dagaanvoeren der gar- nalenvissers van 32 tot 109 kg. voor de pellerijen en van 75 tot 154 kg. voor export; de kg. prijzen resp. van 2,38 2,42 en 2,46—2,58, kreeft 3,50; tong 2,22 —2,86; griet 66; schar 39; wijting 34 en bot 21 cent. Haven. In de Ouddorpse haven arri veerden twee schepen met grint voor aannemersbedrijf T. Bezuyen. NIEUWE TONGE De leerlingen van mej. J. v. d. Berg zullen op zaterdag 19 mei a.s. hun jaar lijkse muziekuitvoering geven in „Ons Dorpshuis". Aanvang des namiddags 5 uur. OUDE TONGE Kerkdienst. A.s. donderdagavond 7 uur (17 mei) hoopt ds. Blok voor de Ger. Gemeente voor te gaan. Vakantiebonnen. Vakantiebonnen inlevering voor de landbouw zal plaats hebben op vrijdag 18 mei.a.s. van n.m. 7.30 t.m. 9 uur. Bij de penningmeester Th. van Eek, Wilhelminastraat 10 al hier. Dit is de laatste zomerinlevering. Opbrengst collecte. De gehouden collectes in de Herv. Kerk te Oude Tonge voor de Geref. Bond, heeft op gebracht de som van 197,38; voor de N.B.G. 160,84 en de extra collecte voor de kerk heeft opgebracht de som van 193,39. Vakantiebonnen inleveren voor de landbouw zal plaats hebben,op woens dagavond 16 mei a.s. van 8 t.m. 9 uur bij de penningmeester M. Jochems, Nieuwstraat. Koe verdronken Zaterdagmorgen j.l. ging de veehou der A. V. Zorge, naar de Spuidijk om zijn koeien te gaan melken, toen hij ter plaatse kwam, kwam hij tot ontdek king dat er een koe weg was, bij het opsporen van dit beest vond hij hem verdronken in de spui drijven. Voor de eigenaar een zeer grote schadepost. STAD AAN 'T HARINGVLIET Inleveren vakwntiebonnen Landbouw Donderdag 17 mei a.s. des sav. van 7 tot 9 uur bestaat er gelegenheid bij de penningmeester van de N.C.L.B., de heer A. Wesdijk Burgem. Sterkstraat om de vakantiebons in te leveren, met opdruk „Geldig tot 30 april 1962". Dit is de laatste zomerinlevering. Wedvlucht van de P.D. Vereneging „De Rode Duif' op zaterdag 12 mei van af Bohain. Afstand 202 km. Aankomst eerste duif 13.11.38 uur. A. C. Koppenaal 1, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 14, 16; F. v. d. Valk 2, 15; Trommel V. d. Boogert 7, 12, 19, 22, 23; G. v. d. Boogert 13, 17; De Gans Kamerling 18, 20; Jan Trommel 21. DEN BOMMEL: Collecte „Draagt Elkanders Lasten" i Binnen enkele dagen zal de jaarlijkse collecte voor het Algemeen Sociaal Fonds Draagt Elkanders Lasten" Een aantal gasten in de R.K. Kerk van St. Denise. Rechts op de voorste rij H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard. Links Prinses Gracia en Prins Rainier van Monaco. RIJMEN VAN TIJMEN Elfstedentocht in mei Dat hoort er heden bij. Er is in dit seizoen, Een heleboel te doen Want onze Koningin, Bezocht lïaar huisgezin. En ja, dat was me wat. Een drukt' in menig stad. 't Was Holland-op-z'n-best; En verder voor de rest: Het werk gaat rustig voort. Al wordt er dan gehoord, Van veel vakantiedagen. We mogen heus niet klagen. Wordt het vakantiegeld, Niet netjes neergeteld? Soms heeft men wel een strop. Hjet is vroegtijdig op. Even weer een datum. Die de ouderen heugt. Maar wat zegt 10 mei nog. Heden onze jeugd? Als uit grijs verleden, Horen ze het aan. Uit de boeken weet men, Hbe het is gegaan. Twee en twintig jaren, Is het reeds geleen. Dat de gulden vrijheid, Bruutweg werd vertreen. Ja, de adelaarsklauwen, Spaarden niet ons vlees. lïoUands Leeuw bleef brullen. En ons land herrees. Opa zit te turen. Naar de kouwe grond. Oma hoopt dat spoedig. Iets op tafel stond, Uit haar eigen tuintje. Wat is alles laat. Maar men. ziet dat dagelijks Alles toeter gaat. Noem het kouwe drukte. Maar 't is reuzefijn. Als er weer radijsjes. En veel groenten zijn. Tij men. weer in onze gemeente worden gehou den. Al tientallen jaren heeft D.E.L. een beroep gedaan op onze offergezind heid. Duizenden gezinnen werden sinds de oprichting van dit Fonds in 1919 ge holpen. Aanvankelijk hield dit Fonds zich alleen bezig met het geven van hulp aan hen, die door de zo gevreesde ziekte „tuberculose" waren getroffen. Later werd de hulpverlening uitge breid. Dit Fonds van de Christelijke Vak beweging verricht naast en met de fondsen van de andere vakcentrale be langrijk werk op het terrein van de volksgezondheid en verdient daarom ons aller belangstelling en waardering. Uw bijdrage stelt dit Fonds in staat om in 1962 weer velen te helpen. OOLTGENSPLAAT De heer C. J. Oostdijk vraagt ontslag als polder-secretaris In verband met zijn pensioengerech tigde leeftijd, die zelfs al met enkele jaren is overschreden, heeft de heer C. J. Oostdijli ontslag gevraagd als sec retaris van de polders St. Adolfsland Dhr. J. W. Kommers 25 jaar aan de School met de BijbH verbonden Onder grote belangstelling heeft de heer J. W. Kommers, woensdag 9 mei het feit herdacht, dat hij 25 jaar aan de School met de Bijbel te Sommelsdijk verbonden was. 's Middags was er een drukbezochte receptie waar veel oudleerlingen en belangstellenden de jubilaris de hand kwamen drukken. 's Avonds waren de ouders en de leerlingen aanwezig. De avond droeg een meer gezellig karakter en werd grotendeels gevuld door de leerlingen zelf. Op natuurlijke en ongedwongen wijze brachten ze versjes, schetsjes en gedichtjes ten gehore, of dit hun dage lijks werk is. Namens het personeel bood onder wijzer van Rooijen een grammofoon plaat en een boek aan, terwijl door een van de aanwezige vaders namens oud leerlingen, ouders en bestuur een prachtige kachel aangeboden werd. Aan het eind van de avond bedank te de heer Kommers, waarbij hij o.a. opmerkte, dat het programma geheel buiten hem om was opgesteld en dat dit de verrassing, daarom des te groter maakte. .Het was een bijzonder geslaagde avond, waarop allen die aanwezig wa ren, met genoegen kunnen terugzien. en de Krammerse polders. In een ver gadering van de Stemgerechtigde In gelanden van de polder St. Adolsfland, die op 28 mei a.s. des nam. 2 uur in Hotel „Hobbel" wordt gehouden, zal een nieuwe secretaris worden benoemd. Het bestuur heeft op de voordracht ge steld: 1. de heer C. Sprong te Oolt- gensplaat, 2. de heer A. v. d. Sluis te Middelharnis. In deze vergadering zal ook de reke ning over 1961 en de begroting voor 1962 worden vastgesteld. Benoemd tot hoofdonderwijzer. De heer M. A. van Hemert, onderwijzer aan de O.L. School no. I te Ooltgens- plaat, is met ingang van 1 augustus a.s. benoemd tot hoofd van de O.L. school te Stolwijk. Kollekte voor de t.b.c.-bestrijding. Eind deze week zal een huis-aan-huis kollekte worden gehouden voor dè Chr. Sanatoria Zonnegloren te Soest en Son- nevanck te Harderwijk, waar de ver pleging plaats heeft van t.b.c. patiën ten. Watkring donrgegraven. In opdracht van de polder St. Adolfsland is de fa. P. PuUeman te Oude Tonge aan de Tramdijk bij de oude redoute begonnen om met een dragline een watering door te graven. Deze watering die rondom de redoute loopt zal worden doorgetrok ken naar de duiker. De duiker zal t.z.t. ook verdwijnen. -o- THOLEN Kerkdienst. Donderdagavond 17 mei a.s. hoopt voor de Geref. Gemeente al hier voor te gaan student Verhoef van Capelle a.d. IJssel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1