Schade aan dijk Hoge waiersianden van de rivieren Vijfjarig jongetje verilroni(en Hieuws uit Zeeland De onkerkelijkheid bouwput in het Haringvliet l^uurverf Vergissing van lolcettiste bijna fataal Roekeloze Yoeiganger Nogmaals: Jeugdweekend Adjudant Terpstra nam afsclieid bij de iiolitie Nieuweweg-Broeliweg Diefstal van Icippen 34e jaargang Dinsdag 10 april 1962 No. 3082 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschynt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond INGEZONDEN I Botsing tussen 2 brommers Stijgende mechanisatie in de landbouw PBINS HKNDBIKSTBAAT 14 - POSTBOX 1 - MIODKLBASNIS Bedactie en advertenties: Kan toor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avo nds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2.10 PER KWARTAAIi ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bt) contract speciaal tail«l Het wordt tijd dat we na de ver werking van de statistisctie gegevens omtrent de onlierkelijlctieid onze aan dacht gaan richten op de oorzaken er van. Dit is evenzeer een bijzonder om vangrijke en gecoxnpliceerde materie, maar ze is van groot belang, omdat be strijding van de onkerkelijktieid niet mogelijk is zonder eerst de diverse oor zaken ervan te hebbben opgespoord. Wie dit vraagstuk bestudeert komt tot de conclusie, dat er een zeer groot aan tal factoren heeft gewerkt en nog werkt en dat deze van verschillende aard zijn. Er is een complex van krachten werlt- zaam, die tezamen een levensklimaat scheppen, waardoor het optreden van onkcrkelijliheid en onkerksheid, die het voorportaal ervan vormt wordt bevorderd. Zoals we zagen geeft de sta tistiek alleen de Miininiale onkerkelijk heid aan. De maximale, waarbij men ook het grootste deel van de onkerksen kan relcenen, omvat allen voor wie de lierk als gemeenschap der gelovigen geen rol meer speelt. Ook voor hen gel den de oorzaken die we thans gaan be spreken. Het levensklimaat, waarvan we zo even spraken, valt' in tweeën uiteen: een geestesklimaat en een maatschap pelijk Ivlimaat. Anders gezegd: men kan de oorzaken der onkerkelijkheid be naderen van de theologische of in het algemeen de geestelijke leant, maar ook vanuit de sociologische aspecten. Wel licht zijn er zelfs ook psychische fac toren in het spel. Theologen zullen ge neigd zijn het accent te leggen op de eerste, terwijl sociologen de maatschap pelijke oorzaken zullen beklemtonen. Zoals we zullen zien spelen beide ech ter een overwegende rol in het proces en daarbij blijkt duidelijl?:, dat ze sterk interdependent d.w.z. onderling afhan kelijk zijn ^an elkaar. De onkerkelijk heid is een symtoom, een gevolg van de ontkerstening, d.'w.z. het verlies van het geloof in de waarheden van de christelijke godsdienst. Het gaat er bij dit probleem dus om de invloeden na te gaan, die allerlei geestelijke en maat schappelijke factoren uitoefenen op het godsdienstig leven v:an hen, die tot de kerk behoren, invloeden die er tenslotte bij velen toe leiden dat men met de kerk praktisch en dikwijls ook formeel breekt. Uit de geschiedenis van het kerkelijk leven in Nederland weten we, dat ons volk in de 17e eeuw een godsdienstig en zeer kerks volk was. Vrijwel iedere Nederlander behoorde tot een kerk en dat was in deniet-roomse streken de Hervormde Kerk. Deze was bovendien staatskerk, zodat het behoren ertoe maatschappelijke voordelen kon hebben. Onkerkelijke mensen waren uitzonde ring. Al was de godsdienstigheid bij ve len slechts uiterlijk, volkomen ongods dienstig v/as haast niemand. In de 18e eeuw, waarin verschillende afwijlsende stromingen opkwamen, vierde de ver draagzaamheid op dogmatisch gebied hoogtij en ging men klachten horen over het verval der religie, maar van een massaal breken met de kerk was nog geen sprake. In de 19e eeuw gaat het proces van de secularisatie, waardoor de Iverk bedreigd werd, steeds verder doorzetten, maar het duurde toch tot 1900 voordat van een noemenswaar dig bewust breken met de ker-k in sta tistische zin sprake was. In 1880 waren er nog slechts 12.000 personen, die zich als buitenkerkelijk opgaven. Pas tegen 190O gaat het aantal snel toenemen. On ze conclusie moet dus zijn, dat de be wuste onkerkelijkheid als massa-ver schijnsel in ons land van betrekkelijk jonge datum is. Dit betekent echter niet dat het religieuze leven in vorige eeu wen altijd zo rooskleurig was. We mo gen het verleden ook in dit opzicht be slist niet idealiseren. Er waren al in de 17e eeuw theologische en filosofische stromingen, die de oude godsdienst on dermijnden en dat is in de loop der eeuwen steeds erger geworden. Er wa ren ook toen ontzaglijk veel naamchris tenen. En wie weten wil hoe het b.v. op het eind van de 17e eeuw met het ker kelijk leven was gesteld, die moet eens lezen het boek van Prof. Van Veen „Voor tweehonderd jaren". Hij zal diep ontnuchterd worden bij deze lectuur. De godsdienst was bij velen niet anders dan godsdienstigheid. De vereerders van de „goede oude tijd" overdrijven schro- raelijk. Het gehalte van het godsdienstig kerkelijk leven stond voorheen heus niet op zulk een hoog peil. Maar een wel bewuste, positieve afwending van de kerk, zoals die sedert 1880—1900 te zien is, kan als een volkomen nieuw ver schijnsel worden beschouwd. Wanneer we nu beginnen met het be spreken van de geesitelijke factoren, die tot de toenemende onkerkelijkheid heb ben geleid, dan moeten we erop wijzen, dat deze een bepaalde ontwikkeling te zien geven. In het laatst van de 16e en in de 17e eeuw drukte de Reformatie haar stempel op ons volk. Maar daar naast oefenden ook de ideeën van de Renaissance en het Humanisme hun in- ■vloed uit, speciaal in de hogere krin gen. In de 18e eeuw kwam het rationa lisme op, dat de ratio (de rede, het ver stand) beschouwt als het hopgste en snige midel om tot kennis der waarheid, zelfs van de religieuze waarheid te 'ko- J^en en dat alleen aanvaardt wat met net verstand te begrijpen is. In de laat ste helft van die eeuw ontstonden in Frankrijk de revolutie-ideeën, die bra- J^en met de geopenbaarde godsdienst en deze kregen ook in ons land grote in vloed. De 19e eeuw bracht bovendien Door de harde noordwestenwind kreeg de noordkant.van de bouwput in het Haringvliet veel te lijden. Over een lengte van 20 meter was de coment- bjtumen weggeslagen. Daar zondag windkracht 10 werd gemeld, zijn een aantal werklieden opgeroepen om deze averij provisorisch te herstellen, 's Nachts heft men er een wacht bij ge zet, men behoefde echter niet verder in te grijpen. Een vergissing van een leerling-loket- tiste is de P.T.T. in Arnhem bijna duur te staan gekomen. Een aangeboden cheque ten bedrage van 88,56 werd door haar gehonoreerd met de uitbe taling van een bedrag van 8.856 Al gauw bemerkte men bij de P.T.T. de vergissing, toen de lijst met uitbetaalde bedragen werd gecontroleerd. Naam en adres van degene die liet geld had ge- incasseerd waren uiteraard bekend en meteen trok een ambtenaar er op uit. Deze trof de man thuis. Desgevraagd zei deze, dat hij bijziende was en het be drag ter goeder trouw had geaccepteerd. Het geld kreeg de P.T.T.-ambtenaar mee, zodat binnen een half uur het te veel betaalde bedrag op het postkan toor terug was. Op de vrij drukke verkeersweg door het dorpje Hichturii bij Bolsward pas seert elke dag enkele malen een voet ganger, die deze weg met levensgevaar dwars oversteekt. Het is een egel wiens moeder vorig jaar in het verkeer om 't leven is gekomen. Het dier, dat op het kerkhof heeft overwinterd, is en kele dagen geleden ontwaakt. Net als zijn moeder gaat deze egel op vaste tij den aan de overkant van de verkeers weg zijn natje en droogje halen bij de kosterfamilie. Is hij verzadigd dan keert hij via zijn levensgevaarlijke weg te rug naar het kerkhof. Het dier heeft alle schuwheid voor de mensen afge legd. allerlei onchristelijke filosofieën in an ti-gereformeerde richtingen zoals het modernisme en dit alles had een funeste invloed op het denken en gevoelen van velen. Daarbij liwam dan nog de ge weldige vlucht van de natuurweten schappen, die in de vorige eeuw begon en die nog meer het oude geloof ging ondermijnen. Er ontstonden allerlei stromingen als het atheïsme of god loochening, het positivisme (alleen het waarneembare is te kennen), het agnos ticisme (wij kunnen het bovennatuur lijke niet kennen), het scepticisme (wij weten niets met zekerheid), het darwi nisme (afstammingsleer met ontkenning der schepping) enz. Als deze geestelijke stromingen oefenden hun invloed in steeds groter kring uit, voornamelijk onder de intellectuelen. Zo ontstond de moderne mens, die zich als niet of min der afhankelijk van God beschouwt dan de middeleeuwse of 17e eeuwse mens, die alles met zijn verstand poogt te verklaren en die een ongebreideld ge loof heeft in het alvermogen van rede en wetenschap. Een groot deel van de intellectuele elite der 19e eeuw werd van deze moderne ideeën doortrokken en deze drongen met de intrede van de 20e eeuw en hier en daar zelfs al daarvoor ook door tot de volksmassa, die altijd in dit opzicht enkele deccennia achteraan komt. Men zou kunnen zeg gen, dat het geestesklimaat van de mas sa's der 20e eeuw de neerslag is van dat der 19e eeuwse intelligentsia, waar van intussen een deel alweer enigszins is teruggekomen van het dorre ratio nalisme. Het ligt voor de hand, dat de kerk een zware tol heeft moeten betalen aan deze geestelijke ontwikkeling, voor al toen ze doordrong tot de volksmassa's Wie de heerschappij der rede erkent, die verwerpt de openbaring En wie de twijfel tot hoogste wij.sheid neemt, die gaat spotten met de kerkelijke dog ma's. Zo steeg het aantal ongelovigen twijfelaars en onverschilligen, voor wie de kerk een overwonnen instituut werd. Gezien de dominerende positie van de Ned. Hervormde volkskerk, was zij he die het allermeest de gevolgen onder vond, diredt en indirect. Want het laat ste betreft, door de overheersing van het modernisme in de vorige eeuw ont stonden als reactie daartegen Afschei ding en Doleantie en gaan individuele rechtse uittredingen nog steeds door, zodat zij zowel naar rechts als naar links leden verloor en sedert 1830 in ledental ongeveer gehalveerd werd. Intussen schijnt het wonderlijk, dat de Roomse Kerk in die periode nog enkele percenten gestegen is, waaruit men zou kunnen concluderen, dat deze integrale weerstand geboden heeft tegen de ont kerstening. Maar als men het veel hoger geboortecijfer in aanmerking neemt, zou bij een berekening blijken, dat ook zij een gevoelige teruggang zou hebben te zien gegeven. De jeugd van Middelharnis En van de hele streek. Kwam samen op een weekend: Men sprak over de preek, Er werd een lied gezongen. Een vers gedeclameerd; Misschien daar is men jong voor Ook wat gekritiseerd. Zovele jong'ren gooiden Reeds alles overboord. Hier is de jeugd nog bezig Met het aloude Woord: Hoe met dat Woord te leven In deze nieuwe tijd? Wie zou zich niet verheugen Om zo'n aktiviteit? Niet de heer Janse uit Meeuwen, Die schudt zijn wijze hoofd: Men heeft in Middelharnis Gepraat over 't geloof! Dat moet niet op een weekend, Waar jeugd is bij elkaar. Dat is voor een gezelschap Van boven zestig jaar! De oudjes immers hadden Het al van God geleerd! De jeugd van tegenwoordig Is tóch maar onbekeerd. Voor serieuze zaken Is 't altijd vroeg genoeg. Als God je wil bekeren Haalt Hij je uit de. kroeg. Dan leer je op gezelschap De taal van Kanaan. Vergeet dan maar de wereld; Denk niet aan 't Deltaplan. Straks komen de toeristen Trek je er niets van aan Die mensen kunnen immers Die taal tóch niet verstaan. Geloven moet j' op zondag En liefst slechts in de kerk; 't Gesprek over de Bijbel Is toch maar hersenwerk. Kom, jeugd van Middelharnis, Ga onvermoeibaar voort: Studeer op de belijd'nis. Oefen je in het Woord. Grijp toch de grote kansen Met beide handen aan, Want zonder kennis zal straks Flakkee verloren gaan! Utrecht. W. van Gorsel. MIDDELHARNIS Kerkdienst. D.V. donderdag 12 april a.s. zal ds. P. Blok in de Ger Gem. alhier voorgaan Aanvang 7 uur. In deze dienst zullen de nieuwe lidmaten der gemeente bevestigd worden. Na de dienst wordt een ledenvergadring ge houden om een predikant te beroepen. Op tweetal zijn gesteld ds. K. de Gier van Den Haag en ds. L. Rijksen uit Rotterdam (W.) Jongel. Vereniging heropgericht. De J.V. der Ger. Gemeenten „Onderzoekt de Schriften", die enige jaren op non activiteit stond is weer heropgericht onder voorzitterschap van de heer D. J. Beversluis. Er wordt des zondagsmid dags bijeengekomen in de consistorie. Nieuwe leden zijn welkom. DIRKSLAND Burg. Stand. Geboren: Leendert Adrianus, zoon van A. A. v. d. Kroon en T. M. Smits; Willemina Jacomijn- tje, dochter van P. Bechtum en N. Kat- testaart. Ondertrouwd: J. M. van Brussel 26 jaar en N. Goedegebuure 18 jaar Overleden: Cornelia Struijk 52 jaar, echtgenote van B. Oorbeek. i Vrijdagavond kwam de jongeman A. I Robijn uit Melissant, met zijn brommer 1 uit de Zomerstraat de Voorstraat op, en werd aangereden door de bromfiet ser A. Maasdam uit Dirksland. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats, alleen werden de brommers beschadigd. De bromfietser A. Maasdam veiieen- de geen voorrang. De politie maakte procesverbaal op. Precies op zijn zestigste verjaardag heeft adjudant Terpstra te Schoonhoven (voorheen te Dirksland) afscheid geno men van de dienst bij de Rijkspolitie, die hij 38 jaar heeft vervuld. De heer Terpstra Fries van ge boorte was eerst politieman te Am sterdam, daarna op Goeree-Overflak- kee, (Dirksland en Melissant) vei'vol- gens in Giessendam en Ameide en de laatste zeven jaren groepscomandant te Schoonhoven. Op dit afscheid, waarbij vele hoge po- litie-autoriteiten, alsook burgemeester J. Aten van Schoonhoven tegenwoor dig was werd hem lof toegezwaaid voor de vele verdiensten die ihij in zijn mooie staat van dienst had bewezen ook voor Veilig Verkeer, de E.H.B.O. en voor de gemeensrhap. HERKINGEN Kijkavond. Donderdag 12 april des sav. van 79 uur zal in een der lokalen der chr. school, (hoofd de heer Murre) Door de zware regens in West-Europa krijgen de rivieren veel water te verwerken. Ook in Nederland wordt hoog water gemeld, waardoor de rivieren gemakkelijk buiten de oevers treden. Foto: De situatie in het lage land langs de Rijn tussen Arnhem en Oosterbeek. een kijkavond worden gehouden, en kunnen de ouders met het personeel over het werk van hun kinderen spre ken. Tevens is er gelegenheid leerlingen op te geven welke dit jaar de school wensen te bezoeken. Jaarvergadering M.V. Vrijdag 13 april des avonds half acht hoopt de Meisjesvereniging der Ger. Gemeente haar jaarvergadering te houden in het kerkgebouw onder leiding van ds. P. Blok van Dirksland, o.m. zullen de ge maakte goederen ten verkoop worden aangeboden. Plotseling sterfgeval. De heer T. Struijk wonende Scharloodijk 69 is j.l. maandagavond 5 uur ten zijnen huize plotseling overleden in de ouderdom van 72 jaar Verbetering woning. Door Gebr. Best- man is vergunning aangevraagd tot verbetering van hun aangekochte wo ning staande aan de Peuterdijk. Jubileum. Maandag 9 april j.L mocht de heer E. Kastelein gedenken dat hij 25 jaar bestuurslid is van de Boeren leenbank te Herkingen, en de heer P. Tanis hoopt dit zelfde feit op vrijdag 27 april te gedenken. Sluiting mosselzaadbanken. Het bestuur der visserijen op de Zeeuwse stromen brengt ter l^ennis van belang hebbenden, dat de voor de publieke visserij opengestelde mosselzaadban ken zullen gesloten zijn met zonson dergang van 31 maart 1962. Burg. Stand over de maand maart '62 Geboren: Lambertus, zoon van C. Markus en L. Markus; Teunis, zoon van A. van der Vliet en H. Bestman; Jo- hannis Jan zoon van M. Tiggelman en J. C. Looij. Bekendmaking. Het bestuur van de polder Herkingen maal5:t bekend, dat ten kantore van de secretarie Kaaidijk 11 te Herkingen, gedurende 14 dagen vanaf 10 april tot en met 24 april 1962 voor de ingelanden ter inzage zijn ge legd ontwerp-besluiten (met de daarbij behorende bescheiden) tot: a. vaststel ling van de rekening 1961; b. vaststel ling van de begroting 1962; c. machti ging tot het doen van af- en over schrijvingen op de posten van uitgaaf van de begroting 1062. STELLEND AM Gevonden: Een nieuwe dameshoed in plastic zak. Inlichtingen bij de rijks politie Pr. Wilhelminalaan alhier. Spreker. Op woensdag 11 april sav, om 8 uur hoopt in het Haegse Huus, voor de S.G.P. te spreken ds. J. van der Haar, Herv. Pred. te St. Maartensdijk met het doel te komen tot een afdeling der S.G.P alhier. Burg. Stand over de maand mrt '62. Geboren: Hendrik Jan, zoon van J. F. van Oostenbrugge en M. A. Hoek- man. Martijntje Pieternella, dochter van A. W. Moerkerke en A. C. Roon. Hen drik, zoon van J. Bakker en A. Bree- derveld; Hendrik, zoon van Abr. Bree- derveld en L. C. Polder; Adriaantje Maria Johanna, dochter van J. Hart man en J. Tamerus; Cornells, zoon van M. Schaaf en Tr. P. Marskamp; Aren- tje, dochter van H. Koese en M. A. van Dam. Overlijden: C. van der Meer oud 71 jaar; KI. van Huizen oud 69 jaar; J. Polderman oud 95 jaar; H. J. de Goede oud 70 jaar. Huwelijken: Corn, van de Klooster, oud 21 jaar en Andria Troost oud 18 j. Ingekomen: B. van Seters van Mep- pel; C. Breen en kind van Goedereede. Vertrofcfcen; H. E. Rikkerink en ge zin naar Papendrecht; C. I. van Seters naar 's-Gravenhage; L. Kievit naar Sommelsdijk. GOEDEREEDE Onderhandse verkoop. Het pension van dhr. A. Baart N.Z. Haven no. 5 al hier is onderhands verkocht aan de Boerenleenbank van Stellendam vernis, kwasten, motballen boen- was. WE». KURVINKS DROGISTERIJ Ouddorp. Ook voor schoonmaakartikelen. OUDDORP Toen maandagmiddag een dochtertje van de familie S. Bezuijen zonder op het verkeer te letten vanuit het hekje de rijweg opliep, werd Ze gegrepen door de brommer van de heer W. Kie vit, die op dat moment juist passeerde. Zowel het kind als de bromfietsberij der werden tegen de grond geworpen. Alsof alles moest samenlopen nader de tegelijkertijd met loeiende sirene de Ouddorpse brandweerwagen de on overzichtelijke bocht en de heer Kievit die op de weg lag zou zeker zijn over reden, ware het niet dat de toesnel- lende P. Sperling en mevr. Santifort hem op tijd wisten weg te trekken. Dokter Ouderkerk heeft de gewonde slachtoffers ter behandeling naar de praktijk meegenomeri. Inlevering vakantiebonnen. Op vrij dag 13 en zaterdag 14 april kunnen va kantiebonnen met opdruk: „Geldig tot en met 30 april 1962" tot een bedrag van ten hoogste 75,worden onge leverd bij P. Bakelaar, Visserstraat 22, alhier. Anti Hongeractie. Door de leerlin gen der school met de Bijbel is door de anti hongeractie het mooie bedrag ver zameld van 1019,45. Schoorsteenbrand. J.l. maandag had er een schoorsteenbrandje plaats bij de f am. Meijer aan de Burg. Hermans weg alhier. De brandweer werd gealar meerd die het spoedig onder de knie had. Inleveren vakantiebonnen. Voor de Paasverzilvering kunnen vakantiebon nen van de Landbouw worden ingele verd van vrijdag 13 t.m. zaterdag 21 april, tot een bedrag van 75,bij D.. V. d. Linde, Julianaweg 22. Er is slechts een zomerverzilvering dit jaar, alle oude bonnen voor inleveren van 11 t.m. 19 mei. Uitbetaling vindt plaats van 15 t.m. 23 juni. OOLTGENSPLAAT Van zondag- op maandagnacht zijn uit de landbouwschuur van de heer J. W. Korteweg aan de Dorpsweg een twaalftal kippen ontvreemd. Men heeft getracht een deur te forceren, maar daar dit niet lukte is men via een raampje, dat werd ingeslagen, de schuur binnengegaan. De politie heeft de zaak in onderzoek. Een speurhond kon door de regen niet veel uitrichten en het spoor slechts gedeeltelijk volgen. MIDDELHARNIS Maandagavond heeft een zeer tragisch ongeval plaats gehad, waarbij een vijf jarig jongetje is verdronken. Jantje van Wezel, het oudste zoontje van A. L. van Wezel-Schellevis wonen de Oostervoorgors 32, was met zijn vriendjes aan het spelen bij de vrij die pe kreek gelegen bij de z.g. Weitjes bij de ijsbaan. De kinderen bevonden zich op een houten brug van biels die over de kreek loopt en vermaakten zich met houtjes in het water te gooien. Plotse ling viel Jan van de brug in de kreek; zijn vriendjes snelden naar huis om het ongeluk te gaan vertellen. Toen hulp kwam opdagen was het al te laat, al poogde even later dokter Wieringa met kunstmatige ademhaling de levensgees ten op te wekken. Dit tragische gebeuren heeft grote deernis met de zwaar ge troffen ouders opgewekt. De Nederlandse landbouw beschikte volgens mededeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek, in mei 1961 over 88.916 trekkers. In vergelijking met 1960 nam het trek kerspark met 6.850 (+8,3 pet.) toe. De totale trekkerscapaciteit bedraagt nu bijna 2,1 miljoen p.k., dat wil zeggen ruim 90' p.k. per 100 ha. cultuurgrond tegen 80 p.k. in 1960 en slechts 24 in 1950. Daarbij kan nog worden vermeld dat het aantal trekkers in gebruik bij loonbedrijven, toenam van 7.653 (1960) tot 8.734 een stijging van ruim 14 "/o. Blijkens de landbouwtelling mei 1961 bedroeg het aantal melkmachines (in stallaties 47.963. Dit betekent ten op zichte van 1960 een toeneming van 9.305 melkmachines 24 pet). THOLEN Spaarzaamheid. Bij de rijksspaar- bank te Tholen werd in maart 1962 in gelegd 105749,48 en terugbetaald 66361,35. Te koop. Notaris E. D. v. d. Velde zal bij inschrijving voor de heer J. Fiere diens woning Venkelstraat 23 trachten te verkopen en op dezelfde wijze de woning van mevr. A. Hazen-v. Eeke- len, Vlasmarkt 6. Wandeisport. De Thoolse Wandel unie organiseert op 30 april een tweede Koninginnetocht, op 13, 14, 15 en 16 ju ni een tweede Avondvierdaagse en op 1 sept. de tweede oester- en mossel- tocht over afstanden van 5, 10 en 15 km. Hengelsport. Op tweede paasdag or ganiseert De Zeester uit Halsteren aan de Brabantsezijde van de Thoolse brug een internationaal zeehengelwedstrijd. Eervol ontslag. Op diens verzoek werd aan de heer L. M. de Heer per 1 mei a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare lagere school.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1